PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deli dolu geçen kocaman bir 7 sene artık zamanı geldi yazmanın.

cannn22
13-01-2017, 13:46
Motosiklet konusunda muhabbeti geçtikçe, eski zamanlar aklıma geldikçe kimi zaman tebessüm ettim, kimi zaman ah ulan keşke yapmasaydım dediğim çok şey oldu. Eski güzel anılar aklıma gelince sizlerle de paylaşmak istedim. Hem bütün anılarımı parça parça bir araya toplamış olacaktım, hemde sizlerle kimi zaman mutluluğu, kimi zaman yaşadığımız kötü olayları paylaşacaktım. Bazıları örnek olacak, bazıları da yapılmaması niteliğin de ders olacak belki de.

Yıl 2008-2009, benim baba o zamanlar motosiklet kullanıyor ve Mecidiyeköy'de çalışıyor. Çok iyi hatırlıyorum kırmızı renk bir Kanuni Bobcat motorumuz vardı. O zamanlar ne hikmetse hiç içimde motosiklete karşı bir gram heves/istek/arzu yok. Yani motosiklet bahçe de ama gözüm görmüyor bile o kadar. O zamanlar arabalara sardığım dönemler. Atatürk Oto Sanayi'de "1 kısım da OktaykanPower var belki bilenler vardır. Orada çalışıyorum. Kendileri, yeri geldi babalık, yeri geldi abilik ettiler bana. Çok emekleri var üzerimde, hakkını yiyemem hiç birinin. O zamanlar Drag, Drift yarışlarına araba hazırladıkları dönemler. Tabi bende işin bir ucundan tutuyorum, yardımcı oluyorum hemde öğreniyorum. MotorSilk fabrikasının müdürünün Honda CRX aracını yapmıştık, 400WHP civarında, kıyamet gibiydi o dönemlerde. Konya Drag'larda felan 1.liği var bir sürü binim ustaların. Zaten dükkana giden olduysa kupaları görür mutlaka.

Kendileri 30 yıl Almanya Ford fabrikasında çalışıp, sonra Ana vatana geri dönenlerde. Fakat felaket derece de bilgi sahibi ve nasıl desem bilemiyorum ama çok fazla titiz ve özverili çalışan insanlar. İçine sinmediği için bazı şeyler 3-4 kere motor indirip tekrar motor attıklarını biliyorum. Her ne olursa olsun önce kendi içlerine sinecek şekilde temiz ve kaliteli işçilik yapıyorlar. Tamamen kendilerine araç yapar gibi, kendi arabasını yükler gibi araba yapıyorlardı. Allah için yaptıkları hiç bir aracın ne kırıldığını duydum, ne patladığını.

Ben orada fazla durmadım tabi, bir yandan okuyorum o dönemlerde yaz stajı gibi bir şeydi benim için ama ben tamamen heves ve merakımdan dolayı gidip 3 ay keyfi çalıştım diyebilirim. Sonra asıl staj dönemi geldi, hemen yan tarafa Doğuş Oto Power'da Staja başladım. Tabi ustalarımın yanında öyle bir disiplin ve çalışma temposuna alışmışım ki, dükkanın içinde oturmak mı? Tövbe... Neyi be, istersen otur valla, öttürürler adamı :) Allah razı olsun yeri geldi sinirden ağladım, yeri geldi hep beraber güldük, yeri geldi azar işittim. Ama hala söylüyorum haklarını ödeyemeyeceğim çok nadir ve değerli insanlardandır Neclet, Nizamettin ve Necmettin ustam. İyi ki azarlamışlar, iyi ki bağırmışlar dediğim çok zamanlar oldu. Öyle bir disipline alışmışım ki orada, Doğuş'a terfi edince, parça almaya gönderiyorlar ben depara kalkıyorum resmen, koşarak gidip geliyorum, her işim hızlı, oturmak yok. Takımları teker teker toplayıp, hepsini silip hemen yerine bırakıyorum. Bunları yaparken elimizde iş olması ya da olmaması önemli değil. Alıştığım disiplin o şekilde. Bunun bana en büyük kolaylık ve getirisi aradığım takımı hemen bulmak oluyordu. O zamanlar Doğuş'ta çalışan Göktuğ ustam, bana çok kızardı toplama şu amk (spor gazatesi) takımlarını, bırak kalsınlar tezgahta diyordu. Sonra tabi huylu huyundan vaz geçmez misali, ben yine toplamaya devam ettim. Zamanla usta alıştı benim düzene. İşlerini daha rahat, hızlı yapıyordu. Çok dolu dolu 2 ay geçirdim ama anlatırsam şimdi baya uzun olacak. Muhabbette iyi sardı valla, ben bir çay suyu koyup geliyorum :)

Neyse işte 2 ay bitti, işten ayrılacağım. Şuan hala aynı mı bilmiyorum benim işten ayrılmam tee Müdüre kadar (Orhan Bey) gitmişti. Sebebi çok disiplinli, temiz ve hızlı çalışmamdı. Adamlar beni bırakmak istemiyor, gel burada çalış diyorlardı. Dedim tamam iyi güzel diyorsunuz, eee ben bu işe zaten bayılıyorum, sevdiğim iş ama böyle olmaz. Ben okuyacağım, okumak istiyorum dedim. Sonra çok uzatmadılar konuyu ama ilk başta işe girerken benden aldıkları iletişim bilgilerinden babama ulaşmışlar. Babam beni aradı, oğlum bir halt mı ettin, beni acil Doğuş Oto'nun müdürü Orhan bey çağırıyor. Yok dedim baba, hiç bir kabahatim olmadı, bana da bir şey demediler, her hangi bir sebepten dolayı hiç bir şey söylenmedi bana dedim. Neyse, 1-2 saat sonra babam geldi. Bende yanına gittim müdürün yanına çıktık. Orhan bey direk bana tebessümle çık dışarı, senin kabahatin büyük, seninle sonra görüşeceğiz demesiyle, babamın yüzü bir garip oldu. Şöyle bana bir baktı ben kapıyı kapatırken, resmen şunu okudum gözlerinden (Ahh ulan (spor gazatesi) ne *** yedin gene hele bir çıkalım ağzına ..... :) ) yalan yok yani pek hoş bir bakışı yoktu. :)

Meğerse Orhan bey, benim inadımı kıramadı, babamla konuşup onu ikna etmeye çalışmış bu çocuk burada çalışsın diye. Ama bunlardan yarım saat hiç haber yok. Sanki dersin ki, devlet kuruyorlar. Bakıyorum el hareketleri, mimikleri bir şeyler tartışıyorlar ama anlamıyorum. Jaluzları da yarım kapatmışlar zor görüyorum zaten. Kendi kendime "Dedim oğlum belli bu konu uzun sürdü, kesin bir b*k yedik farkında değiliz, s*çtın sen, eve gidince kıyamet kopacak" dedim ve zaten bir şey göremiyordum, aşağıya ustaların yanına gittim. Tam 1 saat geçmiş telefon çaldı, babam arıyor. Hadi gel eve gidiyoruz, seninle konuşacaklarımız var. Yine içimdeki konuşuyor (Lan olum boş ver gitme, en güzeli kabul et burada çalışmayı, yoksa baba seni akşama iyi çalıştırıp terletecek, sopa geliyor (spor gazetesi) bir hal çare düşün" diyorum kendi kendime de nafile. Bıçak kemiğe dayanmış, yumurta ağza gelmiş yapacak bir şey yok. Gittim neyse ben babamın yanına. Böyle bir ters bakışı var bana arabanın içinde, diyorum s*çtık ya belli kaçarımız yok. Direksiyon kilidi var yolcu tarafında yerde, ayağımla koltuğun altına iteliyorum suç aleti nede olsa, göze çarparsa onunla beni çarpar diyorum :D :p

Böyle bir ciddi bakıyor felan, sonra bana dedi ki, Seni buraya işe almak istiyorlarmış. Eeee dedim. Eeee'si ne; çalışmanı, saygını, disiplinini çok beğenmişler dedi. Dedim yok baba, ben okuyacağım. Olacak gibi değil, çalışma düşüncem yok. Hedefim belli dedim. Fazla bir şey demedi, sen bilirsin dedi uzatmadı daha fazla. Sonra Müdürü arayıp söylemiş işte böyle böyle diye. Oda yapacak bir şey yok o zaman demiş. (Belki de orada çalışsaydım şuan konumum çok farklı olacaktı ya da ustalarımın dediği gibi "lan olum git oku, bu eşekliği yapma kendine, biz okumadık görüyorsun halimizi. Yaşın genç, sen oku" dediler belki de onlardan etkilenmiştim. Bilmiyorum ama bildiğim bir şeyde nasip ve kısmetim de yokmuş orası. Hayırlısı olsun diyelim.

Bundan sonrası motosiklet sevdasına geçiş, bitip tükenmeyecek gibi başlayan bir 2 teker sevdası var. Her ne hikmetse.. Neyse burada bırakıyorum, dışarı çıkmam gerekiyor şuanda, ama konu yeterince uzun ve anlatacağım daha bir sürü şey var.

Kalın Sağlıcakla :)

ErayCerit
13-01-2017, 13:52
Ben çay sevmem de biramı açıp okusam olur mu ? :)

cannn22
13-01-2017, 14:12
Ben çay sevmem de biramı açıp okusam olur mu ? :)

Çarpmasın bu saatte :) Afiyet olsun, şifa niyetine ohh mis :)

calamityeas
13-01-2017, 14:16
Ne okuyorsunuz acaba ?

cannn22
13-01-2017, 14:20
Ne okuyorsunuz acaba ?

O zamanlar Otomotiv Elektromekanik okuyordum. Sonra Alternatif Enerji Kaynakları (Yenilenebilir Enerji) okudum bitti oda. Şuan küçük bir ihtimal'de olsa Almanya'ya gitme düşüncem var. Orada Enerji sektörü çok gelişmiş düzeyde.

Leonardo
13-01-2017, 14:58
Cok iyi abi ülkemizin senin gibi bölümler okuyan insanlara ihtiyacı var abi gitme :D

streetracer_nos
13-01-2017, 15:03
forumda bi tattırıp bırakmak moda oldu Arenimo hesabı olmasında..:)

İzzet Göçmen
13-01-2017, 16:13
Hayde bi torba yer fistıgı almıstım :(

fthdrn
13-01-2017, 17:11
Aralarda o anlara ait fotoğraflarda ekleme şansınız varsa güzel olur. :)

cannn22
13-01-2017, 17:58
forumda bi tattırıp bırakmak moda oldu Arenimo hesabı olmasında..:)

Bu konuda kendisinden feyz aldığım doğrudur. Adamın düşünce tarzını sevdim abi ne yalan söyleyeyim. Yaşadığı güzel şeyleri insanlarla paylaşıp bir yandan da hatıra kalmasını sağlıyor. Güzel bir düşünceydi ve hoşuma gitti. Kendisine buradan saygılar, sevgiler Arenimo

Aralarda o anlara ait fotoğraflarda ekleme şansınız varsa güzel olur. :)

O zamanlar doğru düzgün bir telefonumuz bile yoktu. O yüzden fotoğraf yok açıkçası çalıştığım döneme ait. Fakat ilk motosikletimi aldığım günden bu yana tüm motosikletlerimin fotoğrafı var diye umuyorum. Vardır herhalde :) Bakıp elimden geldiğince düzenleyeceğim. Keyifli olduğum zamanlar da yazıp sizleri de keyiflendirmeyi umuyorum. :)

cannn22
13-01-2017, 19:54
Salıyorum zehiri :D

En son her ne hikmetse... diyerek olayı bırakmışım. Tadı damağınız da kalmış gibi :) Birasını alanlar mı dersin, 1 torba yer fıstığı alan mı :)

Neyse işte benim hiç ama hiç motora merakım, hevesim olmadı. Benim bu hevesim olmayan süreç içerisinde babam 3 tane motosiklet aldı sattı. Ondan ona geçt. Önce bir Kanuni Bobcat aldı, bir süre sonra Honda candır dedi, gitti Honda Dylan Scooter aldı mat siyah renkti. Sonra ondan da sıkıldı gitti gri renk Honda Dylan aldı. Hani durum araba olsa, küçükken genel olarak hepimiz meraklı oluruz. En azından "baba marşa ben basayım mı? diye sormayan sonrasında marşa basıp arabayı çalıştırmış olmanın verdiği mutluluğu yaşamayan yoktur. Ne olcak altı üstü marşa bastın işte, sanki dünyayı fet ettik gibi sevinirdik ama çocuklukta güzeldi. Cips, çikolata, sakız, şeker gibi abur cuburlarla mutluluktan ayaklarımızın kesildiği dönemler de, marşa basma dünyaların bizim olması demekti. Ama aksine motosiklet o kadar kapımızda yattı, o kadar çok bindik sağa sola gittik bir kere bile marşa basmanın içimden gelmesini bırakın aklıma bile gelmemişti. O kadar ilgi alakasızdım motosiklete karşı. Sonra ne oldu nasıl oldu bilmiyorum babam motosikletleri sattı. Bir süre sonra anlamsız bir şekilde bende motosiklet merakı ve hevesi başladı. Aslında pekte anlamsız değildi. Memlekete gittiğimde arkadaşlarım da 100'lük mondial cup dediğimiz motorlardan vardı. Onlar her yere gidiyorlardı. Denize, gece gezmeye, balık tutmaya kendi aralarında anlaşıp kafalarına neresi eserse oraya gidiyordu. Fakat genelde arkalarında arkadaşları ya da önceden sözleştikleri insanlar olduğu için ben açıkta kalıyordum. Somurtuk bir vaziyette eve gidip sıkıntıdan patlayacak bir vaziyette otururdum hep. Babamla çok kavga ederdik. Motosiklet alalım derdim, cevabı açık net "Hayır!" oluyordu her seferinde. Ben daha çok deliriyordum ve hırs yapıyordum. Sonra nasıl oldu bir gün tepem attı. "Almazsan alma, Allah'a şükür elim ayağım tutuyor, taşı sıksam suyunu çıkarırım, gider hammalık yapar, kağıt toplar o parayı biriktirir o motoru yine alırım, alacağım da bak görürsün dedim.

Böylece ilk atarımızı yaptık ama sonu pek iyi olmamıştı :D Neyse tabi ben söz söyledim, altta kalır mıyım? Asla! Felaket gurur yapmışım, söz söylemiş gider yapmışım altta kalmamam lazım. Yine memleketteyiz Edirne'de. O zamanlar Balya (Saman) zamanı. Tanesi indi-bindi olarak yalan olmasın 50-60 krş civarındaydı. Tanesi 35-50 Kg arasında değişen balyaları atıyordum ama siz gelin birde bana sorun nasıl attığımı :D Atıyordum derken, traktör arabasına yüklüyoruz. Kaç kere balya altında kaldım bir bilseniz. Tam böyle balyayı kucaklıyorum, dizimle yukarı ittirdim, ittireceğim derken hoop kafama geçirip balya altında kaldım. :D Arkadaşlar, abiler benden yaşça büyük, güçlü olanlarda vardı doğal olarak. Bir gün bana sen traktör arabasına çık, biz sana balya atıcaz sende dizersin dediler. Lan bir mutlu oldum, aha dedim kolay iş. Altı üstü sağa sola yerleştireceğim balyaları başka da bir zorluğu yok. Neyse biz ilk 3 katı çıktık balya atarken, 4. kata geldik, haliyle balyalar daha güçlü / hızlı geliyor aşağıdan yukarıya. Ben bir tane balyayla uğraşırken yukarıda (Traktör rölantide hareket ediyor, tarla içinde geziyor. Balya atanlarda traktörle beraber hareket edip araca balya atıyorlar.) Aşağıdan bir balya geldi ki, sanki şimşek çaktı o yanar yangın güneşin altında. Gözümü bir açtım yerdeyim ben. Bizim ayarsız gücü olan abilerden birisi balyayı bir sallamış yukarı hızlı, balya da bana bir tane salladı ben güp aşağıya düştüm. :D :D Nasıl sövüyorum ama nasıl sövüyorum. Artık söverken ağzım kurudu, su verin bana su diyorum. Artık attıkları balyaya, giden traktöre aklıma ne gelirse artık çakıp çakıştırıyorum. Tabi birde Trakya şivesi var, küfürler deseniz hepsi şiveli şiveli bizimkiler kahkaha atıyor haliyle ama bende tepki yok :D

Öyle böyle derken çalışıp orada ufak ufak para kazanmaya başladım. Sonra yaz tatili bitti, tabi hasılat umduğum gibi değil. Daha çok para biriktirmem lazım. İst'a geldim neyse. Okul otobüsle 25 dk sürüyordu normalde. Ben tabi hırs yaptım ya, erkek horoz gibi ibiğim kabardı ya babaya burnumdan kıl aldırmıyorum ama bir yandan da lan (spor gazetesi) nerden girdim bu işe, neden erkeklik yaptım aklımı s*keyim diye kendime söve söve düştüm okul yoluna. Baba yol+yemek parası veriyor, bir sigorta yok yani :) Dedim bu böyle olacak gibi değil oğlum, sen okula otobüsle gidersen, her gün kıtlıktan çıkmış gibi yemek yersen bu para birikmez. Hadi tabana kuvvet artık okula yürüyerek gideceksin dedim kendi kendime. Ben düştüm tabi yollara, okula yürüyerek gidiyorum. İlk gün okula bir gittim, dışardan bakan birisi 10 kişiyle kavga ettim zanneder. Yorulmuş, bir dünya yol yürümüz patlıcan gibi morarmış vaziyetteyim. Bünye alışkın değil ama geldik yine bir şekilde. Gelene kadar yolda 2 şişe su içtim, toplam 45-50 dk civarında sürmüştü yürüme yolu. Ama pes etmek yok. O kadar yol yürüyünce haliyle karnım acıkmıştı. Kafamda kırk türlü tilki dönüyor. Ne yapsam ne etsem diye düşünüyorum. Para olmadığından değil, motosiklet alacağız oğlum kolay mı öyle diye kendimi gaza getiriyorum sonra tamam lan yemiyorum yemek, zaten kilo da aldım ayı gibi oldum *** göbek her yere benden önce gidiyor (70 Kiloyum :) ). Tamam erkeğin tamponlusu, karının balkonlusu diyorlar ama dedim tamponda olmasın istemiyorum. O gün yemek yemedim, sırf su içtim ama bir görseniz açlıktan boyum uzadı yani. Akşam oldu, saate baktım 5'e geliyor, dedim az kaldı sık dişini az sonra ders bitecek topuk eve gidicez. Sabah 8.30'da ders başı yapmışım aşağı yukarı 8-9 saattir zırtlan gibi aç aç dolanıyorum ortalıkta. Ders bitti, dedim oğlum felaket trafik var, bu trafikte otobüse binsen eve gitmek 1 saati geçer, sen yine düş yollara. Turist ömer gibi düştüm yine evin yoluna, ördek gibi peltek peltek eve gidiyorum. Ama bir görseniz kanımı çekmişler sanki. Ben yorgunnn, ben bitkinnn, ben hiç iyi değilim :D :D

Baya bir zaman böyle devam ettim. Para oldu tabi, damlaya damlaya göl olur misali o zamanın parasıyla 1.700 küsür lira param var. Babam baktı ki olacak gibi değil, iş ciddiye gidiyor. Dedi tamam lan, sana motor alcaz ama söz ver efendi kullanıcaksın, bizi üzmeyeceksin, hız yapmayacaksın vb bir sürü söz verdirdi. O an ne dediğinin önemi yok. Motor alalım dedi ya, ne dese "Tamam babacım" diyorum. İşin şokundayım ben, senin mk dese o an, yine cevabım aynı olurdu yani :D :D Aradan baya zaman geçti, ben motosiklet bakıyorum tabi. Sahibinden.com'dan çıktığım yok. Her gün taciz ediyorum siteyi, motosiklet satanları, gözüme kestiğim ilanları. O hevesle durumumu anlatan mesaj atıyorum ilan sahiplerine, adamlar çektiğim çileyi okuyup "Tamam gel motosiklet senin olsun, para da istemiyorum ben senden, sen benden ne kadar para istiyorsun ne lazım" derdi yani o kadar acıklı bir serüven :D :D Veeeeeeeeeee tabi ki o büyük gün geldi.

Nette bir tane Ybr125 buldum, fiyatı 3.300 yazıyor. Senelik olarak kiralama yapan bir firmaymış bu firma, fakat motosikletleri kiralayan kişiler zamanı dolmadan anlaşmayı fes edince motosikletleri geri almış bunlar da, ellerinde 7 tane ybr125 vardı. Babam konuştu adamla, gelip göreceğiz felan dedi. Biz adamla anlaştık, sözleştik gittik adamın yanına. Adam motorlar aşağı da şirketin garajında duruyor gidip bakabilirsiniz dedi, yanımıza da çalışan birisini verip, yardımcı olmasını söyledi. Biz indik garaja, ben hemen depara kalktım motorları görür görmez, hakim olamadım o duyguya. Bakıyorum böyle hepsine, en temizini arıyorum hangisi diye. Babamla beraber birisini beğendik, sonra çıktık adamla konuşmaya ama motosikletin biraz bakıma da ihtiyacı vardı, vur aşağı, vur yukarı motosikleti 2.800'e aldık biz. Öyle sevinçliyim ki, babamla şirket sahibi el sıkıştı, ben salonda takla atacağım artık, böyle elim ayağım rahat durmuyor öyle bir sevinç, mutluluk patlaması yaşıyorum. İçimde havai fişek atıyorlar sanki :D :D Her şeyi halletik, satış vb ne varsa işte. Ben geldim motorun başına. Babam dedi; Laan eşek sıpası boyun kadar motosiklet, biz bunu aldık ama nasıl kullanıcaksın sen bunu dedi. Dedim baboş sen rahat ol senin karşında eski MZ-251 / MZ-300 Sport kullanıcısı var. Bilenler mutlaka bilir, eski zamanların efsane 2 zamanlı, psikopat motosikletlerindendir bunlar. Jawa 350 felan sağ sol çift çıkış egzoz o zamanlar felaket aletler yani bize göre. Tabi arkadaşlarımın cup motorlarını da kullanıyordum ama onlar yarı otomatik, aynı bisiklet gibi üstüne binip gaz kolunu çeviriyordum gidiyordu. Ama MZ ETZ'ler bir başkaydı, o 2 zamanlı motosikletin yağ kokusu, beyaz dumanı hele bir rölantisi vardı ki bana şiir gibi gelirdi. Öyle bir ritim tutma olamaz derdim, böyle full depo bitene kadar dinlerdim o sesi, sıkılmazdım yani. O derece hoşuma giden bir sesi vardı. Nasıl anlatsam bilmiyorum ama bilenler beni anlamıştır. Sonra ben atladım motosikletin üzerine, babama döndüm; atla baba gidiyoruz dedim :D Babam şöyle bir baktı, güldü. Arabayla geldik ya eşkiya sen unuttun onu mutluluktan dedi. Harbiden de unutmuştum yani. Yolda geldiğimiz tüm zaman dilimi aklımda yoktu. Artık nasıl hayaller kurduysam bende bilmiyorum :D

Bu da benim ilk motorum;

http://i.hizliresim.com/DBmmXv.jpg (http://hizliresim.com/DBmmXv)
http://i.hizliresim.com/8P55n7.jpg (http://hizliresim.com/8P55n7)

Sağlıcakla beklemede kalın :) Loading...

okanackgz
13-01-2017, 21:35
Anlatımınız harika gerçekten, çektiğiniz çile gözümde canlandı adeta :) böylesine emek vererek sahip olmak kadar değerlisi yok merakta bırakmayın bizi salıverin gelsin devamını :)

Ahmet 0941
13-01-2017, 22:11
Ya abi bende para biriktirmek için dershane ye okula yürüyerek gidp geliyodum kantinden bişey yemiyodum aklıma geldi :) Gerçekten güzel bir hikaye.

bilalMW
13-01-2017, 22:17
bi müslüman özet geçebilir mi eskisi gibi değilim artık. çabuk sıkılıyorum daralıyorum.

fthdrn
13-01-2017, 22:33
bi müslüman özet geçebilir mi eskisi gibi değilim artık. çabuk sıkılıyorum daralıyorum.

Motor almış.

Gar
13-01-2017, 22:47
Motor almış.

Aynısını yazıcaktım ayıp olur dedim :D

cannn22
14-01-2017, 10:04
Herkese günaydın. Hayırlı hafta sonu, hayırlı tatiller geçirmeniz dileğiyle

Ben tabi zehri kaptım, 2 tekere sevdalandım. Gecem gündüzüm motosiklet, imkanım olursa hemen dışarı çıkıyorum, imkan yoksa bütün gün evde youtube'da motosiklet videoları izliyorum ve bir bakıma hayal ediyordum hep. Acaba benim de böyle bir motosikletim olur mu? Diye.. Tabi işin birde farklı boyutu var. Kanımız kaynıyor rahat durur muyuz? Aslaaa :D Dedim bu teker yapanlar nasıl yapıyor lan bunu. O motor dakikalarca öyle gidiyor tek teker üzerinde, kesin ip var diyordum :D Ben başladım Google amcadan araştırmaya. Teker nasıl yapılır? Google amca hemen dizdi önüme milyon tane sayfa. Kimisine bakıyorum bir şey anlamıyorum, kimisi iyi güzel anlatıyor felan her yerden bilgi ediniyorum ben herkes bir şey diyor. Motorun güçlüyse gazı aç-bırak-aç-bırak yaparak tam amortisörün kapandığı sırada gazı birden açarak, gidonu da kendine çekerek tekere gelirsin diyor, kimisi motosikletine göre yavaş hızlarda, 1. viteste debriyajı sıkar, sonra aragaz verir gibi gaz vererek devir yükselt, en uygun devirde debriyajı bırak, hooop tekerdesin diyor. Öyle kolaymış gibi anlatıyorlar ki, aman yarabbim sanki ateri oyunu. :D Hemen ben gaza geldim tabi. İçim kıpır kıpır, bir şeyler öğrendim ya şimdi, denemem lazım, teker yapmam lazım :) Ben hazırlandım, ekipmanlarımı giydim, zaten tehlikeli şeyler yapacağım. Allah korusun olur da, bir şey olursa bari kendimi kurtarayım diyorum. Dedim ben bunu nerede yaparım, nerede yaparım? Aklıma sütlüce halicin orası geldi. Hem boş tenha bir yerdi, hemde olur da düşersem kimse görmeyecekti en büyük sıkıntı babamın duymaması lazımdı :D Motor ilk motorum ya, 10 hp civarı 125cc ceviz kadar pistonu olan bir motosiklet ama bana sorun siz birde :) Gazı açarken nefesim kesiliyor sanki, o kadar hızlı geliyor bana :D Bunu neden söylüyorum, hani araştırdım ya ben teker nasıl yapılır diye, orada adamın birisi motorunuz güçlüyse gaz ver sonra gazı kapat motor öne yığılsın, sonra birden gazı aç, gidonu kendine doğru çek tekere gelecek diyordu. Eee motor da bana hızlı geliyor. Dedim ben en önce bunun denemesini yapayım. Gaz veriyorum motor biraz gidiyor, gazı kapatıyorum motor öne yığılıyor, amortisör kapanıyor. Sonra gazı birden açıyorum, gidonu kendimi çekiyorum gram kalkmıyor motosikletin önü. Gidonu yerinden koparıcam artık o derece çekiyorum kendime ama yok. Nuh dedi peygamber demedi resmen, ön lastiği yerden kesemedik :) Dedim bu böyle olacak gibi değil, demek ki benim motosikletim o kadar güçlü değil, en güzeli debriyajla denemek. Motorla gidiyorum böyle, hızım çok yavaş, hani dengem bozuldu bozulacak ayağımı yere koyacağım o hızlardayım işte. Debriyajı sıktım, aragaz verdim devir yükseldi debriyajı bir bıraktım gene kimseler yok. Teker yere yapışmış sanki kalkmıyor gevurun tekeri :) Sonra ben baya uğraştım tabi, aradan biraz zaman geçti ben yine denemeler yapıyorum zar zor 1 karış kadar yerden kalktı kalkmadı sandım ki kafama geçiyor motosiklet adrenalin tavan yaptı, durdum elim ayağım titriyor, o derece heyecanlanmışım işte. Sonra tabi deneye deneye biraz daha iyi seviyelere geldim bu işte. Aradan 1-1,5 ay geçti ben yine teker yapıyorum ama bu sefer öyle 1 karış değil de, 2-3 karış kadar kalkıyor teker yerden, kimi zaman daha fazla. Ona göre yani, yapıyorum oloooooooommmm diyorum kendi kendime :D

Bu fotoğraflar o döneme ait :)

http://i.hizliresim.com/0lggp8.jpg (http://hizliresim.com/0lggp8)
http://i.hizliresim.com/41QQVL.jpg (http://hizliresim.com/41QQVL)
http://i.hizliresim.com/OVNNzZ.jpg (http://hizliresim.com/OVNNzZ)

Her seferinde daha yükseğe gidiyordum. İstikbal göklerde diyordum 1-2-3 veriyordum gazı, tokatlıyordum debriyajı şırak-şırak hooop tekerdeyimm. Sanki kuş misali uçuyordum, mutluluk, adrenalin felaket yani anlatamam. İçimde kelebekler uçuyor mutluluktan, havai fişek atıyorlar adrenalinden :D

Tabi bu işte kendimi geliştirmeye meraklıyım, Böyle deli gibi teker çalışıyorum ama motosiklete bir şey olacak diye her ay yağını, filitresini değiştiriyordum. Kolay olmamıştı motosikleti almam. Allah korusun bir şey olursa mekanik olarak babam yaptırmazdı, benim motosikleti yaptırmam baya zaman alırdı yani tüm hayallerim suya düşerdi. Ben yine evde pineklmeye devam ederdim. Bakımları hiç aksatmıyordum, hee birde unutmadan okula motosikletle gidiyorum yani ona göre :cool: :cool: Böyle bendeki havaları bir görseniz varya, ciddiyetten ödün vermiyorum. Ama Allah var hiç bir zaman kendimi beğenmiş bir insan olmadım, öyle de davranmadım. Hiç bir zaman görmemişlik yapmadım. Sonuçta ben buna heves etmiştim ve uğruna çalışmıştım. Çok uğraşmıştım. Görmemişlik yapacak, kendimi beğenmişlik yapacak ukalalık yapmama sebebiyet verecek her hangi bir durum yoktu. Öyle de yetiştirilmemiştim zaten. Fakat ne olursa olsun arkadaşlarımın geneli okula otobüs, minibüsle gelirken sizin okula araba ya da motosikletle gitmeniz dikkat çekici oluyor. Kızları bir görün, içime düşücekler artık. Böyle bakıp gülmeler, fısır fısır konuşmalar, telefon numaramı istemeler, tenefüslerde sınıfıma gelenleri bile vardı artık :D Allah var hiç birisini de umursamadım. Dedim motosiklet yokken hanginiz vardı yanımda? Hanginiz kaş göz yaptı da numaramı istedi? S*ktirin lan dedim. Çıkarcı insanlarla ne işim olabilir, hevesinizi alırsınız, 2 gün sonra gördüğünüzde selam bile vermezsiniz diye postayı koydum ben. Tabi ondan sonra adım biraz "Motosiklet aldı çok değişti, kaba tabirle g*tü kalktı" diyen çok oldu ama ben kendimi biliyordum. Kimsenin gözüne ilişmemek için motosikleti uzak bir yerde bırakıyor ya da atelye'nin en köşesine çekiyordum gözükmeyecek şekilde üzerini bez, branda vb şeylerle kapatıyordum.

Bunlar bir yana da, biz teker konusunda kalmıştık. Ben teker yapmayı öğrendiğim gibi, üstüne birde stopie yapmayı öğrenmiştim bu süreçte. Bu sefer motosikletin önünü değil de, götünü kaldırıyordum yerden :D

http://i.hizliresim.com/X9NNAj.jpg (http://hizliresim.com/X9NNAj)
http://i.hizliresim.com/bkpp30.jpg (http://hizliresim.com/bkpp30)

Bu arada en yakın arkadaşım vardı, aynı zamanda köylüm olan. Onlarda tabi gaza geldi motosiklet aldılar. Ben bu süre içerisinde çevre edindim, bir sürü arkadaşım, abim oldu. Yeni dostluklar gerçekten güzel, farklı insanlarla tanışmak, onlarla düşüncelerini paylaşıp fikir alışverişi yapmak gerçekten güzeldi. İnsanın farklı konularda bilgisinin olması ufkunu da genişletiyordu. Stopie yaptığım motosiklette arkadaşımın motosikletiydi. Onun ön amortisörleri benim amortisörlerime göre daha yumuşak ve papatya fren diski vs derken daha iyiydi ön freni. Ağırlık dağılımı da genel olarak ön tarafa doğru olduğundan motosikletin g*tünü kaldırmak daha kolay oluyordu :D Sonra biz böyle baya takıldık, hem makara muhabbet hemde ben arkadaşlara teker nasıl yapılır, stopie nasıl olur diye anlatıyordum. Çok sevdiğim Doğuş kardeşim denemeye kalktı tabi :) :)
http://i.hizliresim.com/pXkk7N.jpg (http://hizliresim.com/pXkk7N)

Bu resimden sonrası motosiklet az daha halice düşüyordu, zor indirdi. Biz uzağız zaten koşmak aklımıza gelmedi gülmekten, öyle olacağını hiç düşünmemiştik bile, tekerde viraj aldı resmen. Tam halice düşeceği sıra da motosikleti yan devirdi. Ama biz yerlere yatıyoruz, gülmekten karnımıza ağrılar giriyor. Böyle bir şey olamaz diyoruz, böyle güzel bir düşüş :D Motor gidiyor, bunun ayakları yerde, tutunacağı tek yer gidon olduğu için de habire gaz veriyor ve motosiklet daha çok hızlanıyor, bizim arkadaşta o şekilde motosikletin peşinden koşuyordu biz yerlerdeyiz. Sonra güldük, eğlendik. Şükür kazasız belasız da bitirdik büyük bir vukaat olmadı. Dedik yemek yemeye gidelim. Nereye gidelim, nereye gidelim diye deli sorular sorarken kendimize bir Mcdonals söylendi ama kendimizi dürümcüde bulduk. Tabi ben o kadar teker yaptım, stopie yaptım felaket yorulmuşum her yerim ağrımış. Üstüne birde acıkmışım, telefonla konuşurken bir fotoğramı çekmişler gözlere dikkat :D :D
http://i.hizliresim.com/GPNX16.jpg (http://hizliresim.com/GPNX16)

Yaaa ben napıyorum ya Allah aşkına kendim bile amma çok güldüm şu fotoğrafa :D :D

Bugünlük bu adar olsun ama buradan sonrasının çok daha eğlenceli geçeceğini umuyorum. Daha sizlerle paylaşmak istediğim çooook uzun olaylar, yaşanmışlıklar var :) Kalın sağlıcakla...

Eray35
14-01-2017, 11:20
Çok güzel anlatıyosun valla benimde benzer bir hikayem var...Ama bizim ailede motosiklete meraklı bi ben varım saçma bi şekilde ilk beyaz eşya satan mağazadan senetle aylık 40 lira civarında mondial cup almıştım :D Sonra tabiki ybr...2008 2009 arası bi şey olması lazım 15 16 yaşlarındayım ehliyet falan hak getire :D İzmir'i bilen bilir bornovadan göztepeye gidiyodum hergün ehliyetsiz.Kurye sansınlar diye çanta takmıştım ve gerçekten hiç çeviren olmamıştı :D :D

http://i.hizliresim.com/DBmZ5v.jpg (http://hizliresim.com/DBmZ5v)

cannn22
14-01-2017, 11:25
Çok güzel anlatıyosun valla benimde benzer bir hikayem var...Ama bizim ailede motosiklete meraklı bi ben varım saçma bi şekilde ilk beyaz eşya satan mağazadan senetle aylık 40 lira civarında mondial cup almıştım :D Sonra tabiki ybr...2008 2009 arası bi şey olması lazım 15 16 yaşlarındayım ehliyet falan hak getire :D İzmir'i bilen bilir bornovadan göztepeye gidiyodum hergün ehliyetsiz.Kurye sansınlar diye çanta takmıştım ve gerçekten hiç çeviren olmamıştı :D :D

Allah kaza bela göstermesin maşallah :) Bende 1-1,5 sene kadar ehliyetsiz dolandım zaten :p

Ertekin
14-01-2017, 11:26
Benim bukadar okuma yazmam yok. Allah istikbalini parlak eylesin diyip sıvışayım.

cannn22
14-01-2017, 11:32
Benim bukadar okuma yazmam yok. Allah istikbalini parlak eylesin diyip sıvışayım.

Sağlık olsun abi, teşekkür ederim :)

HasanCanYazici
14-01-2017, 12:48
sıkılmadan okudum kardeşim. Devamını bekliyorum. Sanırım benim içimde de ufaktan bi 2 teker aşkı var ne zaman çıkacak inan bilmiyorum

Tayfun.O
14-01-2017, 13:05
sıkılmadan okudum kardeşim. Devamını bekliyorum. Sanırım benim içimde de ufaktan bi 2 teker aşkı var ne zaman çıkacak inan bilmiyorum

Bende de aynı şey var. Ehliyeti aldık alırken A2 neden almadım ben ya şimdi git yazıl 1k ver ehliyeti al ben butçe eridi zaten :D

TolgaUs
14-01-2017, 15:56
Bu ney (spor gazetesi) nasıl uzun bişey böyle. Ama keyifle okudum. İlk nerde şımarıpda düştüğünü ciddi merak ediyorum. Daha bismillah tamam baba hız yapmıcam derken tekerler stopieler havalarda uçuşuyor maşallah. Gitti zincir gitti amortisorler.

cannn22
14-01-2017, 16:52
Bu ney (spor gazetesi) nasıl uzun bişey böyle. Ama keyifle okudum. İlk nerde şımarıpda düştüğünü ciddi merak ediyorum. Daha bismillah tamam baba hız yapmıcam derken tekerler stopieler havalarda uçuşuyor maşallah. Gitti zincir gitti amortisorler.

Sitede küfür yasak olduğu için Amk=spor gazetesi :D

HasanCanYazici
15-01-2017, 12:52
Bende de aynı şey var. Ehliyeti aldık alırken A2 neden almadım ben ya şimdi git yazıl 1k ver ehliyeti al ben butçe eridi zaten :D

benim iş makinası ehliyetine ihtiyacım olacak iş icabı. o ara düşünebilirim motorsiklet. ama dediğin gibi B alırken keşke alsaymışız zamanında :/

Tayfun.O
15-01-2017, 13:04
benim iş makinası ehliyetine ihtiyacım olacak iş icabı. o ara düşünebilirim motorsiklet. ama dediğin gibi B alırken keşke alsaymışız zamanında :/

heves varsa kesinlikle alın ayrı ayrı almak çok pahalı, hemde insan pişman oluyor

süleymann
15-01-2017, 14:49
ben senin tam tersini yaptım,okumadım liseyi terk ettim sonradan bitirdim. Pişmanmıyım ufaktanda olsa pimanım, evimi aldım dükkanımı aldım kendi çapımda yagımda kavruluyorum. Ama sen en güzelini yapmışsın hayallerinin peşinden gitmişsin,ben ise yatırım derdine düştüm genç yaşta.

MazhaRR
15-01-2017, 20:48
Hayırlı olsun kazasız belasız tekerine taş değmesin.Ybr alarak çok iyi yapmışsın, mavi renk alarak çok çok iyi yapmışsın. :)

Hey gidi günler heyy...

http://i.hizliresim.com/X9p1l3.jpg (http://hizliresim.com/X9p1l3)

TolgaUs
17-01-2017, 13:21
.

çoooooook uzun olaylar elimizde patladı galiba.

R32
17-01-2017, 16:07
Motor almış.

kısa ve öz :hehe:

cannn22
21-01-2017, 11:59
Herkese merhaba :)

Zehiri almıştım ben tamamen. Tabi ilk motoru aldık, ee babanın güvenini de sağladık artık sırtımız yere gelmez. Bir yandan deli gibi çalışıyor para kasıyordum bir yandan da motosikletle sürekli bir yerlere gazlıyordum. Geziler, mangallar gırla devam ediyordu. Durduğumuz yerde durmuyorum. Nerede tırak orada bırak şeklindeydi resmen bizim için.

Sarıyer/Rumeli Feneri

http://i.hizliresim.com/41AjYG.jpg (http://hizliresim.com/41AjYG)

http://i.hizliresim.com/OVbvJD.jpg (http://hizliresim.com/OVbvJD)

http://i.hizliresim.com/zaZjQj.jpg (http://hizliresim.com/zaZjQj)

http://i.hizliresim.com/6rBaYv.jpg (http://hizliresim.com/6rBaYv)

Yediklerin sana kalsın, gezip gördüklerini anlat demişler. O yüzden mangal kısımlarını pek paylaşmıyorum :D

Şile;

Sarı çizmeli Mehmet ağa olamadık ama bir farklı versiyonu benim :D :D

http://i.hizliresim.com/yNW62j.jpg (http://hizliresim.com/yNW62j)

http://i.hizliresim.com/Jq9ZdQ.jpg (http://hizliresim.com/Jq9ZdQ)

http://i.hizliresim.com/GP7mbZ.jpg (http://hizliresim.com/GP7mbZ)

Kemerburgaz OffRoad

http://i.hizliresim.com/41Ajqq.jpg (http://hizliresim.com/41Ajqq)
http://i.hizliresim.com/Jq9Zkn.jpg (http://hizliresim.com/Jq9Zkn)
http://i.hizliresim.com/OVbv9A.jpg (http://hizliresim.com/OVbv9A)
http://i.hizliresim.com/zaZjl4.jpg (http://hizliresim.com/zaZjl4)
http://i.hizliresim.com/GP7m23.jpg (http://hizliresim.com/GP7m23)
http://i.hizliresim.com/6rBaq9.jpg (http://hizliresim.com/6rBaq9)

Biraz paraşüt, aksiyon az geliyor motorda fazlasını arıyoruz :D
http://i.hizliresim.com/3v56jp.jpg (http://hizliresim.com/3v56jp)
http://i.hizliresim.com/R1Ar9n.jpg (http://hizliresim.com/R1Ar9n)

Bunlarda ikiz dingiller :D :D
http://i.hizliresim.com/pXAb8n.jpg (http://hizliresim.com/pXAb8n)

Tabi dedim ya basamakları hızlı atlamaya başladık diye. Hemen arkasından SYM WOLF 250 aldım sıfır olarak
http://i.hizliresim.com/r6451B.jpg (http://hizliresim.com/r6451B)
http://i.hizliresim.com/77JaDm.jpg (http://hizliresim.com/77JaDm)

Hemen aradım ekibi, dedim hazırlanın gidiyoruz belgrad ormanına tatlılar benden :)
http://i.hizliresim.com/LZMlbJ.jpg (http://hizliresim.com/LZMlbJ)
http://i.hizliresim.com/1Vb6J1.jpg (http://hizliresim.com/1Vb6J1)

Baya bir makara muhabbet yaptık, sonra burası bizi kesmedi. Bir sonraki hafta önce Edirne/Enez benim memlekete gidiyoruz, sonra kamp yaparız, denize gireriz oradan Çanakkale'ye geçeriz dedim. Bizim çocuklar dünden razı, hepsi tamam dedi :)

Biz hemen çıktık yola ama resimlerin hepsini bulamadım. İlk bulduğum Enez'e vardığımız oldu

http://i.hizliresim.com/njdQO1.jpg (http://hizliresim.com/njdQO1)

Akşamına Keşan/Mecidiye'de bulunan Kale Koyu diğer adıyla İtalyan koyuna gittik çadır kurmak için
http://i.hizliresim.com/MoQVQ1.jpg (http://hizliresim.com/MoQVQ1)

Çadırımızı gece saatlerinde anca kurabildik.

http://i.hizliresim.com/VPO9rq.jpg (http://hizliresim.com/VPO9rq)

Sonra yattık uyuduk tabi, yorulmuştuk sabah 5 gibi kalkıp Çanakkale yoluna koyulacaktık sabah halimiz buydu herkes buruş buruş :D :D
http://i.hizliresim.com/Pnd1Dv.jpg (http://hizliresim.com/Pnd1Dv)

Biraz kendimize geldikten sonra çadırları toplayalım yola koyulalım dedik. Önce Gittik bir güzel kahvaltı yaptık sahilde
http://i.hizliresim.com/njdQnR.jpg (http://hizliresim.com/njdQnR)

Oradan yola koyulduk Çanakkale'ye doğru. Biliyorum baya eksik oldu bu konu ama bulabildiğim sadece bu resim var. Burası Atatürk'ün gözetleme yaptığı yer
http://i.hizliresim.com/g2gr6L.jpg (http://hizliresim.com/g2gr6L)
http://i.hizliresim.com/ZM6X3A.jpg (http://hizliresim.com/ZM6X3A)

Sonra İst'a döndük, çocukluk arkadaşım motosikletimi ciddi ciddi zorla beni uykudan uyandırarak benden satın aldı. 2 saat sonra ayıldığımda vayy ben ne yaptım dedim ama arkadaşım kıs kıs gülüyordu :D

Sonra tabi ben başladım yine aranmaya ne alsam ne etsem diye. Gittim Cbr250 aldım :)

RafetAraç
21-01-2017, 23:01
takipteyz hocam bu arada fotodakilerden hangisi sizsinz

Sti_Ozan
22-01-2017, 18:31
Sanirim motor hevesimiz ayni yaslara tekabul ediyo,14-15 yas arasinda sanirim bi egilim oluyo iki tekere :) ozellikle bu balya isinde calistiginiz kisimda resmen kendimi gordum. 7 yasindan beri heryaz ufak capli cobanlik vs isleriyle ugrasiyorum memlekette. Bi ara elime dirmik verdiler pesleri sira ot topladim,kucuk yasta traktore bindirdiler onunda hakkindan geldim. Sayelerinde araba surmeyide cok kucuk yasta ogrendim. Ama bu balya atma ve saman atma isini bi turlu sevemedim,o balyalar hele bide yaşsa varya yerinden kalkmiyo resmen. Teknede bana daha zor geliyodu size daha kolay gelmis sanirim. Bende bi 5-6 milyar kadar toplamistim wr125x,full ekipman alicaktim malesef evdekiler hengameye getirdiler bi baktimki elimde para kalmamis :D ama hala aklimda,isteklerinizi gerceklestirmenizi en az sizin kadar mutlu olarak okuyorum. Takipteyim,kazasiz belasiz :)

sweatcaptain
05-02-2017, 03:58
Buyuk zevkle okudum baska insanlarin yasanmisliklarini okumak insanin kendi keskelerini bi nebzede azaltiyor aslinda.

Benimde cok motor hevesim vardi bi pcx alicaktim anlastim param hazir pazartesi satisi yapicam.

Cuma gunu yuksek lisans icin bulundugum uni de kimligimi evde unuttum. Arkadasimdan rica ettim kucuk 125 lik sym fiddle vardi. 30 40 km ile giderken logar kapaginin acik olmasindan dolayi icine dusup kaza gecirdim.

Bacagim 3 yerinden kirildi belime kadar alcida kaldi 3 ay
Dislerim kirildi cenem cikti dudagim yarildi 27 dikis atildi. 1.5 ay pipetle beslendim sadece.
Yara berenin haddi hesabi yok.
Dedim murat hic zorlama vardir bi hayir vaz gec bu sevdadan.
Ve motor defteri ni baslamadan bitirdim.

Hem ic gecirerek baktigim hemde gercekten korktugum baska bise olmadi hayatimda.

Okadar cok risk grubu varki trafikte gundelik hayatta. Aman dikkat. Kazasiz belasiz surusler dilerim
.
Umarim babaniza verdiginiz sozler baki kalir ☺

cannn22
05-02-2017, 13:37
RafetAraç
İlk mangal fotoğraflarında sarı şalvarlı olan benim :D

Sti_Ozan
Bir kaç kere benim paralar da böyle karambole gitti ama, "Lan olum dedim kendine gel, motosiklet alabilmek için, hayalin uğruna girdin bu yola. Şaşırma" dedim kendi kendime sonra yine çalış babam çalış. Hamd olsun Allah'ıma emeklerim boşa çıkmadı, hayallerimi yaşayabiliyorum.

sweatcaptain Hocam çok geçmiş olsun. Okurken böyle içim ürperdi resmen. O kadar kötü oldum ki anlatamam. Allah'ım tekrarını yaşatmasın inşallah. Amin...

cannn22
05-02-2017, 14:33
Herkese merhaba. Havaların kötü olduğu bu günlerde herkes iyidir umarım :)

En son Cbr250 aldım demiştim. Cbr250 alma hikayem Sahibinden.com'u alt üst ederken oldu. Her yere, her marka modele girip çıkıyorum, fellek fellek motosiklet arıyorum. Sonra Ataşehir'de Bir spor hocasında buldum motoru. Siyah renk, gecenin karanlığı gibiydi kapkara. Sahibi'de Allah var temiz ve titiz birisi ve motoruna güzel bakan, efendi kullanan aklı başında bir insandı. Biz babayla beraber atladık arabaya bastık gittik Ataşehir'e. Sonra abi geldi konuştuk ettik, motoru gördük beğendik. Oturduk pazarlığa olurdu olmazdı, al aşağı vur yukarı hayırlısı olsun dedik :)

Tabi alır almaz bizim çocuklara saldım haberi. Laaaan dedim toparlanın hepinizi deleceğimmm :hihih: :hihih: Önce geldiğim gibi hemen gittim yıkadım, temizledim miss gibi oldu :)

http://i.hizliresim.com/vX93pR.png (http://hizliresim.com/vX93pR)

Sonra bizim çocuklarla haberleştik, Sarıyer'de toplanacağız diye.

http://i.hizliresim.com/ZM4lEA.jpg (http://hizliresim.com/ZM4lEA)
http://i.hizliresim.com/njn4Wg.jpg (http://hizliresim.com/njn4Wg)
http://i.hizliresim.com/r6rG2M.jpg (http://hizliresim.com/r6rG2M)

Dedik ne yapsak ne yapsak, Rahat batıyor hadi ben motor aldım gezmek istiyorum bu çakallar da hadi motoru ıslatalım diyorlar. Lan dedim ben yıkadım yeterince ıslattım, yok biz anlamayız abur cubur ne varsa hepsi senden. Hadi Rumeli Fenerine gidiyoruz. İyi lan dedim tamam, beni çikilatla korkutamazsınız hepinizin içinden geçeceğim çıkın lan yola dedim :D :D Sonra biz çıktık yola tabi o sırada resimler yok ama geldiğimiz de durum böyleydi

http://i.hizliresim.com/1V5RgD.jpg (http://hizliresim.com/1V5RgD)

Manzara felan efsane :)
http://i.hizliresim.com/LZrjn1.jpg (http://hizliresim.com/LZrjn1)

Sonra daha da rahat battı saat gece 11 küsür. Dedik ne yapalım? Hadi Şile'ye gazlayalım. La olum deli misiniz, manyak mısınız? Derkennnn.. Bir baktım yoldayız :D Diğer arkadaşları aradık, dedik biz gidiyoruz geliyor musunuz? Dediler biz Şile'deyiz. Dedik sizin hıaamınızaaa bir haber vereydiniz felan ama gitmişlerdi. Neyse bizde gazladık gittik.

http://i.hizliresim.com/l3lAWk.jpg (http://hizliresim.com/l3lAWk)
http://i.hizliresim.com/VPdjMV.jpg (http://hizliresim.com/VPdjMV)

Bunlar almışlar çekirdek-kola bir makara muhabbet ortalık yıkılıyor. Sabaha denize girecekler. Dedik biz ufaktan kayalım, sabah oluyor.. Bacağı kırık köpekler gibi geziyoruz amk :D :D

Yola çıktık biz, göstergeye zoom yaptım da pc'de saat 4:31. Saatte bile ibnelik var, tövbe est... Neyse Ya Allah, Ya bismillah dedik bastık marşa
http://i.hizliresim.com/o0vJk2.jpg (http://hizliresim.com/o0vJk2)

Sabah güneş yeni yeni baş gösterir, hava aydınlanırken biz anca akom'un oraya geldik

http://i.hizliresim.com/BvYjA9.jpg (http://hizliresim.com/BvYjA9)

Böylesine dolu dolu bir gün yaşadık. Eve bir geldim babam bir çakıp çakıştırıyor ama hak getire. Adam da haklı, bir gittim ortalarda yokum yani :)

cannn22
05-02-2017, 14:34
Sonra birbirini kovalayan günlerin ardından tabi ki bir gazlama olacaktı yine. Olması lazımdı. Dedim toplanın arkidişler Silivri'ye gidiyoruz çay içmeye.. Nerede buluşuyoruz dediler direk, lan dedim bir tahrik lazımdı size, ilk hareketi ben verdim siz bu gazla Tekirdağ bile gidersiniz :D :D Neyse biz hazırlandık, toparlandık, kıyafet ekipman giydik bastık gittik silivri'ye :)

http://i.hizliresim.com/vX93Dr.jpg (http://hizliresim.com/vX93Dr)
http://i.hizliresim.com/1V5Ro5.jpg (http://hizliresim.com/1V5Ro5)

Dönüş yolu, Mahmutbey gişelerden geçtik, ilerde sağda durduk ayrılacağız dedik bir hatıra fotoğrafı alalım.
http://i.hizliresim.com/njn4DB.jpg (http://hizliresim.com/njn4DB)
http://i.hizliresim.com/LZrj6V.jpg (http://hizliresim.com/LZrj6V)

Aradan bir hafta geçti, Pazar sabahı saat 9 sıraları.. Aldım telefonu elime, dedim bir bakayım ne var ne yok, girdim Whatsapp'a. Grupta ses yok. Dedim nabarsınız bre susaklar :D İyiyiz, nereye gidiyoruz dediler. Dedim bismillah gözümü yeni açtım bir elimi yüzümü yıkayım. Neyse ayıldım ben, nette baktım Tekirdağ'da modifiye org. gibi bir şey var. Dedim hadi Tekirdağ Köfte yemeye. 15 Dk içinde herkes hazır dedik ve Ayvan Saray Otobüs durağında buluşmaz üzere sözleştik.

Ayvan Saray Otobüs durağındayız, Tabi benden zorla motorumu alan, beni tongaya getiren zalım arkadaşım da bizimle kambersiz düğün olmaz :D
http://i.hizliresim.com/Yq0oYz.jpg (http://hizliresim.com/Yq0oYz)

Sonra çıktık yola ama herkes manyak bizde yolda boş olunca sallana sallana eğlenerek gittik :)
http://i.hizliresim.com/DBZjQz.jpg (http://hizliresim.com/DBZjQz)
http://i.hizliresim.com/ErojGn.jpg (http://hizliresim.com/ErojGn)
http://i.hizliresim.com/jXZd0J.jpg (http://hizliresim.com/jXZd0J)

Sigara molası verdik, zehirleniyorlar :D
http://i.hizliresim.com/BvYjJ9.jpg (http://hizliresim.com/BvYjJ9)

10 dk sonra yine koyulduk yola
http://i.hizliresim.com/2nApLv.jpg (http://hizliresim.com/2nApLv)

Tekirdağ geldik ama havanın bozuk olması sebebiyle pek bir cacık olmadı :( Şu öndeki piçimsi tebessümün sahibi motoru alan çocukluk arkadaşım :D Seviyorum bu çocuğu, her zaman iyi ki var dediğim nadir insanlardandır kendisi. Öyle çakıp çakıştırıyorum ama tamamen sevdiğimden :)
http://i.hizliresim.com/5LJjZq.jpg (http://hizliresim.com/5LJjZq)
http://i.hizliresim.com/ZM4lvA.jpg (http://hizliresim.com/ZM4lvA)
http://i.hizliresim.com/Qvqj6V.jpg (http://hizliresim.com/Qvqj6V)

Hepimizin açlıktan boynu uzamıştı artık, yorulduk ettik dedik bir yemek yiyelim.
http://i.hizliresim.com/X9AZa6.jpg (http://hizliresim.com/X9AZa6)

Yemeği yedikten sonra yola çıkalım dedik ama klasik olarak yemek yedikten sonra çöken ağırlık, çökmüştü bize de ama yapacak bir şeyimiz yoktu. Hava da yağmur da vardı, giydik yağmurlukları tabi ki efsane benim sarı şalvarliiiiiiiii :D :D
http://i.hizliresim.com/bk3PnV.jpg (http://hizliresim.com/bk3PnV)
Size bir Aduket yapayım şöyle :D
http://i.hizliresim.com/kGolAD.jpg (http://hizliresim.com/kGolAD)
İstanbul'a geldik ama nasıl geldik sormayın hava bızzz gibi götümüz dondu resmen yolda :D :D
http://i.hizliresim.com/d8p91L.jpg (http://hizliresim.com/d8p91L)

Şimdilik bu kadar yeter, dışarı çıkmam gerekiyor şu çok sevdiğim arkadaşımın yanına gideceğim. Anılarımı paylaştıkça bende PC başında tebessüm ediyor, yaşadığım hayatı gördükçe mutlu oluyorum.

Motosiklet gerçekten çok başka bir zevk dünyası. Ciddi ciddi hasta olduğum da, başım ağrıdığında, kendimi kötü hissettiğim de, aklınıza gelebilecek insanın kötü olduğu elden ayaktan düşmediği zamanlar da, ciddi ciddi tek başıma motorun tepesine atlayıp gezmek bile her derdime deva geliyordu. Hala da öyle benim için. Hatun'la kavga ederim, kendimi motor üzerinde bulurum, iş hayatı düzgün gitmez yine öyle yani ne kadar kötü zamanım varsa iyi olma sebebidir motosiklet. Allah'ım kaza bela göstermeden uzun yıllar bu sevdayı yaşamayı nasip eder inşallah. İçinde olan, uzaktan gıpta edip bakan herkese tavsiyemdir, "Giden günleriniz, geçen saat ve dakikalarınız hiç bir zaman keşkelerinizi geri getirmeyecek!" Hayatınızı, heves ettiğiniz, keşke dediğiniz her şeyi ama iyi ama kötü olarak elinizden geldiğince yapmaya gayret gösterin.

Okuyan herkese teşekkür ediyorum :)

Mr.Bilal
05-02-2017, 18:21
Walla ne yalan söyleyim magazin dergisi gibi sadece fotoğraflara baktım :) o kadar uzun geldiki bana sayfayı aşağı doğru kaydırırken bile yoruldum :) yinede eline sağlık güzel bir hikaye olduğu resimlerden belli.

Tayfun.O
06-02-2017, 15:32
Bu konu biraz daha devam ederse motorsiklet alıcam az kaldı :D

Benim çevremde motorcu kişide yok :D

cannn22
08-02-2017, 16:00
Bu konu biraz daha devam ederse motorsiklet alıcam az kaldı :D

Benim çevremde motorcu kişide yok :D

Motosiklet güzeldir kardeşim, özgürlüktür :)

McKrop
08-02-2017, 19:36
inci sözlükte anlatsam mı anlatmasam mı diye bi hikaye vardı biraz uğraşsanız o tarz bişey yakalarsınız :)

arifba
08-02-2017, 21:26
Ben okumayı çok severim sizde baya içten yazmışsınız baya keyif aldım. Devamını bekliyorum.

cannn22
08-02-2017, 23:12
inci sözlükte anlatsam mı anlatmasam mı diye bi hikaye vardı biraz uğraşsanız o tarz bişey yakalarsınız :)

"anlatsam mı anlatmasam mı" derken uzun yazdığımdan bahsediyorsanız, ilk zamanlar olayların nasıl geliştiğini anlatmanın daha iyi olacağını düşündüm. Farklı bir şeyi kasdettiyseniz de tam olarak anlamadım açıkçası.

cannn22
08-02-2017, 23:40
Herkese merhaba. Uyku tutmayınca yazayım dedim :)

Cbr250 ile baya yol yaptık, gazladık ettik. Güzel anılarım oldu fakat kaşıntı başlamıştı. Artık hacim küçük geliyor, motosiklet gitmiyor gibi geliyordu bana. Bir arkadaşımın Ninja300'ünü satması üzerine, hemen cbr'ı sattım, çöktüm Ninja'nın tepesine :cool::cool:

Noter çıkışı :)
http://i.hizliresim.com/77Rq7N.png (http://hizliresim.com/77Rq7N)

Sonra güzeli attım hemen eve, yatağı bile var hahahah :D
http://i.hizliresim.com/Qvbavy.jpg (http://hizliresim.com/Qvbavy)
http://i.hizliresim.com/X9O093.jpg (http://hizliresim.com/X9O093)
http://i.hizliresim.com/bkNrkZ.jpg (http://hizliresim.com/bkNrkZ)
http://i.hizliresim.com/d8YP8D.jpg (http://hizliresim.com/d8YP8D)

Gezmelere doyamıyorum yeşil yeşil :redspotda:love::love:

http://i.hizliresim.com/Moq0o1.png (http://hizliresim.com/Moq0o1)

Romantik bir gün batımı :)
http://i.hizliresim.com/g2mq2O.png (http://hizliresim.com/g2mq2O)

Burası kıyametin kopacağı yer işte. Az sonra top speed yapılacak :hihih::angel:
http://i.hizliresim.com/9gkQgN.png (http://hizliresim.com/9gkQgN)

Sonra ki günler de bir Tekirdağ gazlaması olmadı değil tabi :)
http://i.hizliresim.com/qj7bjd.png (http://hizliresim.com/qj7bjd)
http://i.hizliresim.com/d8YPXD.png (http://hizliresim.com/d8YPXD)
http://i.hizliresim.com/bkNryZ.png (http://hizliresim.com/bkNryZ)

Akşam oldu, arkadaşlarla gazlamaya çıktık. Dur durak bilmiyoruz resmen :D
http://i.hizliresim.com/PnX0nO.png (http://hizliresim.com/PnX0nO)
http://i.hizliresim.com/o0BjyQ.png (http://hizliresim.com/o0BjyQ)
http://i.hizliresim.com/ZMGZng.png (http://hizliresim.com/ZMGZng)

Bir Ninja 300 macerası da böylece bitmişti ve kawasaki'ye her anlamda aşık olmamın ilk sebebidir bu motosiklet. Konuları biraz kısa tutacağım. Genel olarak okumayı, ayrıntıyı, neyin nasıl olduğunu pek merak etmeyen bir milletiz. Sizleri sıkmamak için daha kısa ve öz şekilde post atmaya çalışacağım. Teşekkür ederim okuyup, zaman ayıran herkese :)

Sonraki postta yeni motoru anlatacağım kısmet olursa, azcık merak edin :p :D

TigeR
09-02-2017, 00:50
Sonraki motor cbr 600rr gibi :D Valla konuyu baştan sona kadar okudum her ne akdar motor alamasam da eski ve ilk arabamı aldığım zamanki hallerime çok benziyor alış sürecin. Kaç yıldır da motor sevdası var o daha nasip olmadı. Güzel anlatmışsın hepsini okudum şimdi yarın işe geç kalmamın sebebi oldun, memnun musun? Ne diyecem ben patrona :D :D :D Allah kaza bela vermesin

Molev
09-02-2017, 08:48
Güzel konu olmuş eline parmaklarına sağlık sabah sabah keyiflendim sen detaylı detaylı anlat zevkli oluyor, arkadaşların vesaire güzel anılar yaşamışsın kıskanmadım değil :)

McKrop
09-02-2017, 08:52
"anlatsam mı anlatmasam mı" derken uzun yazdığımdan bahsediyorsanız, ilk zamanlar olayların nasıl geliştiğini anlatmanın daha iyi olacağını düşündüm. Farklı bir şeyi kasdettiyseniz de tam olarak anlamadım açıkçası.

hayır başlığı "anlatsam mı anlatmasam mı" olan sürükleyici, güzel bir hikaye yazısı vardı. Baştan sona okumuştum. Aynı onun gibi samimi cümlelerden oluşan güzel bir hikaye sizinkide. Yazmaya devam ederseniz aynı onun gibi güzel bir hikaye çıkabilir demek istedim :)

fthdrn
09-02-2017, 09:10
Sonraki motor cbr 600rr gibi :D Valla konuyu baştan sona kadar okudum her ne akdar motor alamasam da eski ve ilk arabamı aldığım zamanki hallerime çok benziyor alış sürecin. Kaç yıldır da motor sevdası var o daha nasip olmadı. Güzel anlatmışsın hepsini okudum şimdi yarın işe geç kalmamın sebebi oldun, memnun musun? Ne diyecem ben patrona :D :D :D Allah kaza bela vermesin

Ya şimdi bana işteyken çekilmiş fotoğraflarını attırma bana :D

TigeR
09-02-2017, 10:27
Ya şimdi bana işteyken çekilmiş fotoğraflarını attırma bana :D
Hhahaha lan ne adamsın ya :D kanka eski zaman diyorum kaç yıl oldu arabayi satalı :D

cannn22
25-02-2017, 21:10
Herkese merhaba :) Bayadır yazamadım, motor yokken boş zamanlarımı burada değerlendiriyordum ama yeni motor aldım, papucunuzu dama attım :D:p

Ninja 300'le baya iyi gazlamıştım. Fakat artık onda da hacim küçük gelmeye başlamıştı. Aslında bakmayın hacimin küçük olduğuna içerisinde ciger vardı resmen makinenin :D 39 HP, 27NM tork, 13.500 devir yaklaşık 200 km hıza ulaşıyordu. 0-100 değeri 5,5 saniyeydi ama hissiyat çok daha iyi olup gaz verdikçe gidiyordu hayvan gibi. Hiç öksürüp tıksırdığı, gitmem dediği olmadı şükür. Hala özlerim onun ıslık sesini. Böyle nasıl anlatsam motorla giderken önlerden bir yerden bir ıslık sesi geliyordu o kadar tatlı bir ses ki, anlatamam gerçekten. Babam da, bende bayılıyorduk o sese. O kadar makine aldık, o kadar motor değiştirdim hala ninja300'ün yeri bende ayrıdır der babam. Dedim ya en önceki postta da, kawasaki'yi sevme sebebimdir ninja 300.

Sonra gel zaman git zaman motoru ben nete koyduğum gibi 3 saat içinde satıldı. Lan dedim ucuza mı verdik, ne oldu hemen hiç bir şey anlamadım ben. İlanın yanına girmesiyle satılması bir oldu resmen. Hani böyle saçma bir boşlukta hissettim kendimi. Gelen adamla pazarlığa yanaşmasam da, oda motoru almaya kararlıydı ve aldı gitti. Çok iyi birisiydi tabi, ikramımızı yaptık. Allah kaza bela göstermesin, güle güle kullanın inşallah diyerek hayırlısı olsun dileklerimiz, dualarımızla uğurladık yeni sahibini.

Ben yine sahibinden.com'u taciz değil, resmen tecavüz ediyorum. Zırt pırt sayfa yeniliyor, belki yeni bir ilan düşer diye bekliyorum. Biliyorum sizde hangi motora baktığımı merak ediyorsunuz ama cıks yemezler söylemiciiimm :D Biraz merak edin, heyecanlı olması lazım yeni motorun. Sonra şans eseri bir ilan düştü, adam motoru büyütecekmiş konuştuk ettik motorda kaza bela yok dedi, istediğin yere göster dedi, bir sürü güzel söz etti kandırdı beni :D Sonra atladım babayla arabaya ver elini Kocaeli :D 150-160 km bir yol gittik ve Kocaeli'ye geldik. Adamı arıyoruz, telefon çalıyor açan yok. Arıyorum açan yok, başka numaradan arıyoruz acaba bizi mi kandırdı, yoksa tongaya mı geldik, şaka kurbanımı olduk diye. Yine açan yok. Tam 47 sefer aramıştım galiba, artık tükendim böyle nasıl sövüyorum ama ağzım ağrıdı, terledim sıkıntı stresten. Hay ben böyle işiiiiinn, hay ben böyle yoluuuunn vs verdim veriştiriyorum. Son kez lan dedim, son kez arayacağım.. sonra s*ktirr olup gideceğim. Olmazsa vardır bunda da bir hayır diyerek bastım yeşil tuşa. Çaldı çaldı çaldı telefon, dııııtttt, dııııttt ses yok. Efendumm dedi birisi, yav kardeş sen nerdesin gözünü seveyim, kulaklarını çınlattım o kadar aklıma gelmeyen kalmadı vs derken, abi uyuya kalmışım dedi hemen geliyorum.

Çocuk yarım saat içinde geldi, benzinlikte buluştuk. Motor maşallah boncuk gibi. Böyle şıvıl şıvıl duruyor karşımda, pişmiş kelle gibi sırıtıyor sanki ya da ben mi sırıtıyordum mutluluktan, heyecandan tam bilemedim şuan :D Pc'ye en son format attığım için resimler gitmiş, çok bir resim bulamadım, bulduklarımı da instagram'dan felan kestim aldım. Bunun için kusura bakmayın.

Hemen geldiğim gibi yine eve attım hatunu :D :hihih::p
http://i.hizliresim.com/GB16My.jpg (http://hizliresim.com/GB16My)

Sonra hemen dışarı çıktım ama tamam tamam kızmayın, ekipmanlarım tabi ki var fakat hava gerçekten çok sıcaktı ve giysem rahatsız eder, eee birde kışlık mont diye hiç giyesim gelmedi böyle çıktım dım dızlak, kenardan kıyıdan efendi efendi esnaf spec gittim işte :ninca: Önce bir Beşiktaş sahile uğradım, bol oksijen, miss gibi hava huzur valla huzur :)
http://i.hizliresim.com/O0dY63.png (http://hizliresim.com/O0dY63)

Ordan kalktım Sarıyer'e doğru gittim sahilden. Rahat battı yeni de aldık ya motoru heyecan var :D
http://i.hizliresim.com/012v6V.png (http://hizliresim.com/012v6V)

Sonra daha da rahat battı, benim deli,manyak,kırık,adrenalin sapığı bir üniversite arkadaşım vardı. Aşık oluyordu motora resmen, aradım onu dedim yanına geliyorum ona göre gazlicaz dedim, çocuk heyecandan telefonda kekeme oldu :D Sonra eve uğradım, ekipmanları giydim, bastım gittim Maltepe'ye :)
http://i.hizliresim.com/4PR7oY.png (http://hizliresim.com/4PR7oY)

Sonra bir arkadaşım da bize katıldı, onda da Xj6 vardı. Dedim ver bakayım nasılmış bu, yatayım azcık şununla ırzına geçeyim dedim :D :D Yattım Allah yatır beni dedim, Bismillah :)
http://i.hizliresim.com/JaERJE.png (http://hizliresim.com/JaERJE)

Çok güzel bir gün geçirdik, ama tabi yeter mi? Bana yeter mi? YETMEEEEEEEEZZ, arkadaşları aradım, dedim haydin len akşama toplancaz hep beraber bir şeyler yapalım. Tamam dediler zaten aksini düşünmemiştim bile :D Akşam Beşiktaş/Ortaköy'ü bastık. Soldan 3. benim bu fotoğrafta :cool::cool:
http://i.hizliresim.com/ALY4r7.png (http://hizliresim.com/ALY4r7)

Aradan 1-2 hafta geçti, çok sevdiğim bir çocukluk arkadaşım var. Kendisini şuan dargın/kırgın olsakta çok severim. Her zaman yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmemiş, birbirimizi koruyup kollamış, yan yana durmuşuzdur. Onunla konuştuk, plan program ne yapalım derken.. Haydi köye gidelim Edirne/Keşan'a. Tamam mı? Tamam. :) Biz çıktık yola, tabi arkadaşımın kız arkadaşı da olduğu için o fotoğrafları paylaşmıyorum, şöyle Enez yolu üzerinden Keşan girişine doğru bir Selfie yapalım dedik :)
http://i.hizliresim.com/4PR7y0.png (http://hizliresim.com/4PR7y0)

Tabi çok yol geldik, makine kirlendi, battı. Hele ki o gözü kör olasıca sinekler yok mu? İbn*ler sanki motorla birlikte doğmuş, öyle bir yapılmışlar ki, sıcak suyla anca çıkardım. Temizlik şart aga, yoksa ben gece uyuyamıyorum ciddi ciddi :)
http://i.hizliresim.com/JaERbq.png (http://hizliresim.com/JaERbq)

Motoru temizledik, artık ateş eder vaziyete geldi, ilk istikamet Saros/Yayla sahili oldu, seviyorum ulan memleketimi, sevilmez mi Allah için şu güzelliğe, huzura bakın. Burada bir mangal, offf bee ağzınız sulandı dimi, tamam tamam sövmeyin :D
http://i.hizliresim.com/O0dY40.png (http://hizliresim.com/O0dY40)

Azcık yaramazlık yapalım dedik :goz::cokgreen:
http://i.hizliresim.com/z3E8oB.png (http://hizliresim.com/z3E8oB)

Sonra ben MT07'yi de sattım. Sattım ama motor Ninja300'den sonra felaket güvensiz geldi bana. Güç var tamam, gazı açıyorsunuz motor nereye gideceğini şaşırıyor, tren gibi hep gidiyor ama fren yok, viraj yok. Ciddi bu konularda ninja300'e alışınca, MT-07 bana hayal kırıklığından çok korku yaşattığı gibi, yüreğim ağzıma geldi kaç kere. Böyle virajda götünü bıraktı anlamsız yere, frene basıyorum, basmıyorum belli değil hep gidiyor motor. Hız olarak öyle aralarında ahım şahım bir farkta yok yani. 15-20 Km oynuyor topspeed'te. Öyle apaçi gibi kullanan bir yapımda yoktur motoru, deli gibi makas atıp şehir içinde haddinden fazla hıza çıkmak gibi. Eşeğimi sağlam kazığa bağlayan, önümü görmedikçe, yolu bilmedikçe gazlayıp yatan adam değilim ama ciddi çok kazadan kurtuldum. Tecrübem olmasa kesin bende patlardım bu motorla. Allah'a bin şükür kazasız belasız verdik motoru yeni sahibine, sonrası bir motor aldım. Belki şaşıracak, belki yadırgayacak ya da tepki göstereceksiniz ama aldım işte :D

Yine uzun uzun yazmışım ama seviyorum abi ayrıntılı, detaylı yazmayı. Emin olun sizden fazla ben okuyorum girip kendi yazdıklarımı. Hoşuma gidiyor bunları tekrar okumak, anıları gözümde canlandırmak. Okuyup/okumayan herkese saygım sonsuz :)

Seyfettin777
26-02-2017, 00:10
Yeni motor ne ben onu merak ettim.:D

Emre-Dylan
26-02-2017, 10:46
Maşallah mt07nin kendi lastikleri hakkında çok olumsuz yorum okumuştum standart lastikleri varsa ondan tutmamış olabilir mi? Birde edirne keşanda yaptım askerliğimi 4. mekanize tankçı taburunda sinek üretim tesisi gibi keşan o konuda gerçekten yazın neler çektik nöbetlerde anlatamam :)

cannn22
26-02-2017, 11:53
Maşallah mt07nin kendi lastikleri hakkında çok olumsuz yorum okumuştum standart lastikleri varsa ondan tutmamış olabilir mi? Birde edirne keşanda yaptım askerliğimi 4. mekanize tankçı taburunda sinek üretim tesisi gibi keşan o konuda gerçekten yazın neler çektik nöbetlerde anlatamam :)

Allah sizi inandırsın soluksuz kahkaha attım. Bilmiyorum belki de bizi tanıdıkları için fazla ısırmıyorlar, yabancı değiliz diye. Ama siz yabancı olunca, kanda taze tabi yapıştırmışlar size belli ki :D Hala okudukça gülüyorum :)

Grimlord
26-02-2017, 12:00
Her ne kadar motorlarla hiç alakam olmasa da hayalim MT-07 sahibi olmak, sesi soluğu çok hoşuma gidiyor. Ama sizin yazdığınızdan anladığım kadarıyla dötü başı ayrı oynayan bir makineymiş :D Yeni motor ne acaba, çok meraktayım

Emre-Dylan
26-02-2017, 12:04
Allah sizi inandırsın soluksuz kahkaha attım. Bilmiyorum belki de bizi tanıdıkları için fazla ısırmıyorlar, yabancı değiliz diye. Ama siz yabancı olunca, kanda taze tabi yapıştırmışlar size belli ki :D Hala okudukça gülüyorum :)

Gece kule nöbetlerinde *ötümüz oturak görmüyordu vallahi, sineklerden kaçıyorduk yürüyerek volta atarak abi anlatılmaz yaşanır :) :)

cannn22
26-02-2017, 12:40
Herkese Hayırlı Pazarlar :)

m*lum MT-07'den memnun kalmamıştım. Lastikler değildi mesele, Michelin Pilot lastik vardı üzerinde ama anlamsız bir esnemesi, şasi burkulması vardı. Bu olay ciddi ciddi var çünkü viraja sağlam girdiğinizde, ani hareketler yaptığınızda motor bir garip davranıyordu.

Neyse bana pişmanlık yaşattı Mt07 biraz, motordan düz giderken zevk alamıyor insan, bunun virajı var, freni var, insana verdiği güven var. Ben dedim ne alayım, ne alayım bütçe kısıtlı zaten, alimde fazla bir para yok. Dedim yine yeşillenmenin zamanı geldi, eski ninja300'üm 2013 model abs'siz olandı, 2015 model Abs'li aldım daha kız gibi 300 km'de felandı :love::love:

http://i.hizliresim.com/m3r7jP.jpg (http://hizliresim.com/m3r7jP)

Künkçü dükkanı misali dönüp dolaşıp aynı yere, Ninja300'e geri dönmüştüm. Allah var motor güzeldi her şeyiyle. Freni, duruşu, virajı, insana verdiği güven, gidişi her şeyiyle iyiydi. Tamam bir MT07 gibi ivmelenmiyor, deliler gibi yırtınmıyordu evet, ama güven veriyordu. Ne kadar güven verirse makine bana bende kullanırken o kadar zevk alıyordum motorumdan :)

Hava çok güzeldi, zaten Ağustos ayları, günlerden Cuma günüydü. Patrona durumu izah ettim, dedim yola gideceğim, erken çıkabilir miyim 2-3 gibi, Tamam dedi. Belli sen motor aldın, senin yine için sk*şiyor rahat duramicaksın git ama dikkatli git dedi. O an böyle sarılıp, öpesim geldi adamı. Nasıl mutluyum, nasıl içim kıpır kıpır yerimde duramıyorum :D :D Sonra Tabi duramadık yine, bastık gittik Edirne'ye babaannenin yanına. Dedim babaneeeeeeee katmer yap geliyor kızanın yanına. Aaaa gel be kızanım istediğin katmer olsun, cacıkta yaparım ben sana demesiyle depoyu fulleyip yola çıkmam, her şey çok ani oldu :D

Veee yoldayız, mirhabaaa :heyoo:
http://i.hizliresim.com/Egz6nq.png (http://hizliresim.com/Egz6nq)

Yolda her şey çok güzel, çok iyi gidiyordu şükür. Yoruldum biraz, hava sıcak, afedersiniz donum dötüme yapışmış. :D Bir kalktım koltuk ıslak, öyle terlemişim yani :D Dedim bir kenara çekeyim de iki motoru da soğutayım :D :D

http://i.hizliresim.com/j8v1Pj.png (http://hizliresim.com/j8v1Pj)

Selimpaşa virajına aşığımdır ben. Asfalt kalitesi yeri yerinde, işini bilene keyif yaşatır, bilmeyene yeri öptürür cinsten. Viraj içinde viraj var çünkü. Sonra geldim tabi ben viraja, hemen çantayı, ıvır zıvırı attım kenara çimenlere. Gittim bariyerin dibine, sabitledim telefonu, açtım videoyu. Sonra gittim azcık geri, ***** biz motorcuların meşur viraj duası vardır :)

Viraj Duası:
İndim viraja,
girdim şikana.
Açtım dizimi, baktım çıkışa.
Yattım Allah yatır beni,
Apex'ten sonra kaldır beni.
Amin...

Dedim ve girdim viraja :D
http://i.hizliresim.com/2rYNmN.png (http://hizliresim.com/2rYNmN)

45 dk, 1 saat kadar döndüm dolaştım, viraj yaptım ben burda. Video'da var aslında ama nasıl ekleyeceğimi bilmediğim ve youtube'a da video'yu yüklemediğim için ekleyemiyorum buraya. Neyse konumuza dönelim, saate baktım ben baya geçmiş. Dedim geceye soğuğa kalmayalım, bizim o tarafta genelde çeltik tarlaları, göller, barajlar olur, geceleri de motorun üzerinde g*tünüz donar resmen. Sabah parmak arası terlik, şortla gezersiniz, gece olduğunda motora binecek adam için kışlıklar çıkarılır, normal gezen adam da yanına mutlaka ince bir hırka ya da mont alır yani :D Ben babaannenin yanına gittim tabi, evelsi gün oldu. Sinekler motorun her yerinde, hemen gittim motoru yıkamaya. Bir güzel temizledim, parlattım cilaladım ateş ediyorum. Akşama diğer ninjadaşımla buluşacağım çünkü :D
http://i.hizliresim.com/M0Pgo1.png (http://hizliresim.com/M0Pgo1)

Motoru yıkadım ettim, denize gittik girdik keyfimizi yaptık, sıra geldi gezmelere. Ben giydim kışlıkları, bastım gitti Yayla'ya arkadaşımın yanına. Motorları çekince böyle bir manzara oluştu :D
http://i.hizliresim.com/Qa4Yvy.png (http://hizliresim.com/Qa4Yvy)

Millet öyle bir bakıyor ki, öyle bir lafımız dolanıyor ki ortalıkta şaşırdık resmen. Bir yandan gülüyoruz, bir yandan tedirginlik duyuyoruz lan nazara geleceğiz, ters döneceğiz diye. Hele kızlar, içimize düşecek gibi, yer gibi bize bakıyorlar. Motoru gören kenara çekilip bizi izliyor, geçmemizi bekliyorum. Off yavrum beeeh diyeni de duyduk yani. Tabi bardan çıkmış kafası da milyon olunca ***** kızlarımız :D

Zaman geçti, pazar günü geldi. Ben İst'a istemeyerekte olsa gideceğim. İş var, mecburum. Hazırlıkları yaptım, saat 3 gibi çıktım ben yola. Tıngır mıngır gidiyorum, hava felaket güzel, böyle sallana sallana gidiyorum resmen keyif yapıyorum motor üzerinde. Sonra bir ara yapıştırdım rocco'nun biriyle oynaştık bir baktım Silivri'ye gelmişim, hemen sahile girdim. Manzara zaten güzel, yorulmuşum biraz, yiyecek bir şeyler söyledim. Çay, kahve derken oyalandım geç oldu saat. Dedim ben kaçayım artık daha eve gidip duş alcam da yatcam, oooooo ölme eşeğim ölme. Dedim Can yapıştır, yolda bir hatıra fotoğrafı almıştım, ilerisi şu meşur yattığım Selimpaşa virajının orası :)
http://i.hizliresim.com/brgMkZ.png (http://hizliresim.com/brgMkZ)

Ben eve geldim de, rahat bırakmadılar beni arkadaşlar. İlle gelde gel diye Sarıyer Kaşıbeyaz'ın oraya gittim. Dedim olum çayımı çorbamı söyleyin, karnım aç hepinizi yerim mk :D Tamam lan sen gel biz seni doyurcaz dediler. Bastım gittim Sarıyer sahile :)
http://i.hizliresim.com/BrR6mD.png (http://hizliresim.com/BrR6mD)

Öyle bir yorulmuşum ki, bir oturdum kalkasım gelmedi resmen böyle don lastiği gibi gevşedim kaldım. Sonra tabi mecbur eve döndüm yani, sabah iş var patrona ayıp olmasın diyerekten bu hikayede böylece bitmiş oldu. Okuyan, ilgi gösteren, yorum yazan herkese teşekkür ediyorum. Umarım yazarken kendim keyiflendiğim kadar, sizlerde okurken keyiflenirsiniz :)

Sağlıcakla...

canimrecepcim
26-02-2017, 13:06
Bende de mt 07 var geçen sene sıfır alındı öyle duruyor otoparkta , motora hiç heves etmedim kullanmayı da bilmiyorum ama burayı okuduğum günler otoparka inip göz göze gelince acaba dedirtiyor :)

SpeedlinE™
26-02-2017, 13:28
Yazıyı okudum dedim ne kadar kısa olmuş yav heyecanlı heyecanlı giderken bitti sonra sonlardaki şunu okudum "Yine uzun uzun yazmışım ama seviyorum abi ayrıntılı, detaylı yazmayı. "

Dedim acaba problem bende mi :D

HkN
26-02-2017, 13:45
Benim biraderdede heves başladı bir kaç yıldır. İlk olarak 150 lik bir makina aldı SYM gibi bir şeydi

Sonra CBR250 aldı ve kulllandı. Oda yetmeyince şimdi mt07 var. Bahçeköyde oda :) cbr varken 600 düşünüyordu ama mt denk gelince vazgeçti :)

İş yerinde 2 arkadaşta mt09 var :) onlarda deli makina

cannn22
26-02-2017, 19:31
Yazıyı okudum dedim ne kadar kısa olmuş yav heyecanlı heyecanlı giderken bitti sonra sonlardaki şunu okudum "Yine uzun uzun yazmışım ama seviyorum abi ayrıntılı, detaylı yazmayı. "

Dedim acaba problem bende mi :D

İlk onayladığımda sınırı aşmışım uyarı verdi, sildim o yüzden :D

Emre-Dylan
27-02-2017, 01:00
Ne kadar eğlenceli bir yazı olmuş, okurken yaşanılanları burada ben hissettim şerefsizim. Keyifle okudum maceralarının devamını bekliyorum, gerçekten anlatım çok keyifliydi. Maşallah taş değmesin hocam tekerine, düz bassın tekerin güle güle kullan :)

cannn22
27-02-2017, 16:56
Ne kadar eğlenceli bir yazı olmuş, okurken yaşanılanları burada ben hissettim şerefsizim. Keyifle okudum maceralarının devamını bekliyorum, gerçekten anlatım çok keyifliydi. Maşallah taş değmesin hocam tekerine, düz bassın tekerin güle güle kullan :)

Yaşadıklarımı size de yaşatabildiğime sevindim gerçekten farklı bir heyecan, farklı bir duygu :) :angel::angel:

Tayfun.O
28-02-2017, 23:03
Motorun hastasıyım da işte Isparta da olmuyor be abi :D

İzzet Göçmen
01-03-2017, 06:14
Hazır yaz da gelirken ***** siteye baktırcaktı :D Uykum acıldı yeminle

cannn22
04-03-2017, 00:03
Herkese Merhaba :icon_wave :heyoo:

Ninja 300'le çok güzel birlikteliğimiz vardı. Seviyeli bir ilişki içerisindeydik kendisiyle. Her şey felaket güzel geçiyordu. Sanki Ninja alırken özellikle yeşil olanı, manitaları da sonradan gönderiyorlar. Ninja'yı aldık, bir mekana gidiyoruz, bildirim yapıyorum 3-5 tane arkadaşlık isteği. İnstagram'dan sürekli DM atanlar. Şaşırmadım değil, çünkü alışkın olmadığım bir şey. Bir gün şişli'de ışıklardayım, yanıma gri renk opel corsa yanaştı. D kasa olan corsalardan. Her neyse içinde 3 tane kız var, ben tabi bekliyorum ışıklar yansın diye. Kızlarda açmış müziği bangır bangır patlıyorlar. Keyifleri fena yani, sonra bana bir sardılar ışıklarda :) Şişşttt, pişşşttt yeşilliiiiiiiiii :D Hahahahha Böyle ufaktan bir tebessüm ettim ve döndüm baktım, onlarda bana baktı ama bir şey demediler de, sonra birden bir başladılar bunlar yeşilli de yeşilliiii diye kendilerince bir şarkı tutturdular. Tabi ben cool'luktan ölüyorum. Böyle bir ciddiyet ki görmeniz lazım, sanki cinayet dosyası inceleyen hakim benim :D Hiç tebessüm yok, sonra ışık yanar Can kaçar dedim, bastım uzadım. Daha niceleri var tabi :) Ninja ayrıcalıktır, hele yeşil olursa yıldızınız parlar :D :D

Yazımın en başlarında söylemiştim babam da motor kullanıyor ediyor, bana da ondan bulaştı bu hastalık vs diye. Kullanıyordu ama öyle sık sık bindiği, çıkıp gittiği yoktu. Sonra ben babamı bir kaç kere gazlamaya, gezilere, kahvaltılara götürdüm, adam bir gaza geldi. Şöyle bir irkildi ve dedi ki, bir motor daha almamız lazım. Çünkü sürekli kavga ediyorduk. Artık motor aşkı yeniden depreşmişti ve trafik derdi yok, park derdi yok her şey çok rahattı. Ben dışarı çıkıcak olsam, babam; motor bana lazım dediğinde evde cingar çıkıyordu. Sonra tabi bu mevzular fazla uzun sürmedi ve ben Ninja300'ün üzerine kuma getirdim :D

Ta ta ta taaaaaa ve karşınızda Yamaha MT-09. Deli bozuk diyorum ben ona, çünkü gerçekten deli, psikopat bir makine :) 09'u alıp hemen bizim çocukların yanına koştum ve dedim ki; Çelik donlarınızı giyin, hepinizi delik deşik edeceğim :D
http://i.hizliresim.com/5g8OL5.png (http://hizliresim.com/5g8OL5)

Çocuklarda sağ olsun çok beğendiler makineyi. Ben hepsinden çok beğenmiştim. Kullanıp bir tur attılar ve ciddi gelen herkesin yüzünde bir beyazlık, rengi atmışlık vardı. İnsan gibi değil diyorlardı MT-09 için, Mühendisler bunu yapmış diye sövüyorlardı :D Sonra tabi 09 gibi CrossPlane sisteme sahip olup, 3 silindir olduğu için egzoz yaptırmasam olmazdı. Hemen koştum gittim Savaş abime. Tabi tatlı olmadan gitsem, kapıdan içeri sokmazdı :D Dedi abi böyle böyle, benim ateş etmem lazım, benim ateş edebilmem içinde senin bu motora dokunman lazım dedim. Sağ olsun hiç kırmadı beni hemen ben egzozu sipariş geçtim, ara boru vs ne lazımsa hepsini mükemmel bir işçilikle halletti.

Burada egzoz yapılması için sıra bekliyoruz, adam marifetli ve bir çok müşterisi var.
http://i.hizliresim.com/ALAlnB.png (http://hizliresim.com/ALAlnB)

Sonra hayvanı içeri aldık, egzoz işlemleri bittiğinde saat gece 2 civarıydı. :)
http://i.hizliresim.com/0175lY.png (http://hizliresim.com/0175lY)

Ben makineyi aldığım gibi toz, baf baf baf sıka sıka gidiyorum.
http://i.hizliresim.com/ALAjQz.jpg (http://hizliresim.com/ALAjQz)
Arkadan kol gibi ateş çıkıyor :hihih::redspotda Tabi bu fotoğrafta az gözüküyor ama video'dan SS aldım işte, bu fotoğrafı da zar zor yakaladım 10 dk uğraştım yakalayabilmek için :D
http://i.hizliresim.com/Japgq5.png (http://hizliresim.com/Japgq5)

Kuması ve yeşilim :D
http://i.hizliresim.com/dPnV8p.png (http://hizliresim.com/dPnV8p)

Neyse akşam oldu felan, gecenin karanlığı bastı. Batman'ın uyanma zamanı geldi, 09 gecelere çıkar :D :p Çocuklarla bir gazladık ettik. Florya'da Florya kahvesine felan gittik ateş ede ede :D Tavla, yemek vs derken gece 1 olmuş, bu fotoğrafı da eve dönerken çektim :)
http://i.hizliresim.com/O0RX0n.png (http://hizliresim.com/O0RX0n)

Sonra başka bir akşam geldi çattı ve Merter MC'de BP benzin istasyonunda toplandık çocuklarla yine. MC'ye gitmiyoruz, apaçi gereğinden fazla var. Hiç oraya girmedik o yüzden :)
http://i.hizliresim.com/yEPOEn.png (http://hizliresim.com/yEPOEn)

Bakmayın bunların hepsinin Racing makine olduğuna, hepsine 225'e kadar kan kusturuyor, içlerinden geçiyorum hepsinin. Çelik donlarını giydiler yine delik deşik ettim hepsini nihahaha :hihih::evil: Buda felaket güzel bir geceydi. Bastık gittik Kadıköy sahile, oturduk kız kulesinin karşısına oraya ımmaaaah diyorum. Manzara zaten efsane güzel, herkes keyfi kahyası oturuyordu. Herkesin keyfi yerindeydi :)

Sonra tabi ben Edirne'ye gitmesem olmazdı :)
http://i.hizliresim.com/4PLJ17.png (http://hizliresim.com/4PLJ17)

Yine koyulduk yollara, istikamet Edirne :) Yolda gidiyorum, arkamda babam da vardı gerçi. En sol şeritteyim, egzoz yeni olduğu, elyafları henüz yanmadığı için öyle çok ötüyor, öyle çok kafa s*kiyor ki anlatamam. Dediğim gibi en sol şeritte gidiyorum ama yol boş. Bir 80'le gidiyorum olmuyor, 100'le gene olmuyor. 110-120-130 gene yok. Felaket bağırıyor makine. Ciddi kafam ağrıdı kaskın içinde. Birde benim kask felaket sessiz bir kasktır, nasıl ses çıkıyor anlatamam. Dedim yapacak bir şey yok bro, egzozu taktın, bir süre kafanı şişiricek. Ama şehir içinde keyifliydi, hep kısa mesafe ve sabit gaz gitmediğim için böyle kafamı şişirmiyordu. Uzun yolda da böyle olabileceğini düşünmemiştim zaten. Yine ben en sol şeritte giderken, hele şükür konuya giriş yapacağım yeri bulabildim; sağ şeritten bir minibüs, beyaz balina dediğimiz hayvani boyda olan minibüslerden birisi yavaş yavaş sağ şeritten orta şeride, ordan da en sol şeride doğru kaymaya başladı. Korna, sellektör yapıyorum umurunda değil. Tam yanından geçerken bir kesici yaptım ki, adam öyle bir hamleyle emniyet şeridine geçti en sol şeridin yarısından. Meğerse uyuyormuş adam direksiyonda. Aklını yerinden aldım bir kere ama iyi oldu yine. Allah korusun kaza beladan kurtardık belki de adamı.

Neyse ben sakin gidiyorum yolda, hızım böyle 120-130 civarı. Babam da habire böyle sırtıma vuruyor kendimi gerdek gecesinde hissettim :D bir yandan da, göbeğime vuruyor. Ne oldu baba, ne vuruyorsun diyorum, duralım mı diyorum? Yok yok gazla diyor, yapıştır diyor. İçimden diyorum ki; Laaa olum bu adam esnaf adam, arabası esnaf arabası NamazClio, max hızı saatte 90 bilemedin 95 km'dir, bu adam habire yapıştır diyor ve ben 130'la gidiyorum diyorum. Demek ki adamın ruhu gençleşti. Tam Tekirdağ/Malkara civarlarında Haliç Köy var. Oralarda düzlük hafif viraj bir yol var. Tam orada bana yine böyle bas bas, yapıştır dedi. Gazı bir çektim baba, bir gidiyorum ama arkamda babam var la, babam. Adam nasıl gaza geldiyse hızı sevmeye başladı, adrenalin duygusu depreşti. Neyse yola radar atmışlar, tam 195-200 km aralığında radara girdik ama bir ilk daha yaşayarak babayla beraber kaçmış bulunduk :D :D Adam hayatında bu kadar aksiyon yaşamamıştır muhtemelen :D Sağ salim şükür ki, geldik evimize. Ben MT-09'u emanet ettim benim Reks'e :)
http://i.hizliresim.com/z3mz3R.png (http://hizliresim.com/z3mz3R)

Babaannem tabiki döktürmüştü yine, çeşit çeşit yemekler, hamur işleri ımmmaaaah :D Ben yemeği gömdüm afedersiniz, pekte insan gibi yediğim söylenemez :) Dedim ben bir dolaşmaya çıkayım hele, hemen kaçtım sahil boyuna, hava varya miss misss. Huzur kokuyor resmen, sessizlik, dalgaların şırıltısı hiç bu kadar güzel olmamıştı :)
http://i.hizliresim.com/GBvrBb.png (http://hizliresim.com/GBvrBb)
Sonra ben yattım yuvarlandım biraz sahilde gölgede. Yanıma giderken nevalede almıştım yemelik bir şeyler felan, takıldım öyle biraz. Sonra tabi soğuk basıyor geceleri, çok geçe kalmadan eve kaçtım.

Felaket uyku bastırdı, gözlerim kayıyor resmen. Sonra kaldığım yerden devam ederim. Allah'a emanetsiniz...

Tayfun.O
04-03-2017, 00:25
Mt-09 harbiden yakıyor :D

İzzet Göçmen
04-03-2017, 01:15
Sabah gördüm sanayide dedim ne güzel motor ulan bu yamaha bellli ama düşüyorum hangi model yok :D Konuya güncel gelmiş bakayım oda ne içimi giyen beynimi kemiren motor :D naked lara hastayım ya ninja cabuk unutulmus belli :D

Tayfun.O
04-03-2017, 01:26
kafaya koydum ya ehliyet 750 tl ye maal oluyor :D B nin yanın bir araştırayım elimdeki bütçe+ 1k peder hesap kitap yapayım :D

Eray35
04-03-2017, 07:24
Çok pişmanım mt09u sattığıma...

cannn22
04-03-2017, 09:38
Çok pişmanım mt09u sattığıma...

Benimde en büyük pişmanlığım Mt-09'u satmak oldu :Deli:

cannn22
04-03-2017, 11:17
Kaldığım yerden devam ederim dedim ama felaket resim var ve anlatacaklarım çok fazla nasıl yazacağım bilmiyorum :)

Haydi Bismillah :)

Ninja 300 ve Mt09 ikisilini baya kullandık. Gezdik, ettik, viraj yaptık, daldık çıktık, kazalar atlattık.. Allah'ıma bin şükür kazasız belasız kullanıp satmayı da nasip etti. Hamd olsun. Mt09'u ***** yeşilin üzerine kuma getirmiştim. Sonra insan hep güçlüyü istediği için, ben 09'u sahiplendim ninja'nın yüzüne bakmaz oldum desem yeri. Zaten yapılıydım biraz, cüsse yerindeydi :) Eeee 09'da maşallah kaslı hayvanat. Geniş, yüksek, kallavi bir motordu. Daha çok yakıştığımı düşünüyordum. Düşünmesem bile kullanırken daha çok zevk alıyordum 09'dan. Şehir içinde kan kusturmadığım racing makine kalmıyordu. Millet çıldırıyordu :)

O sıralar yine İnstagram'dan yazan yazana, Ciddi boku çıkmış artık her şeyin. Eskiden utanmak vardı, çekinmek vardı. Erkekleri fırlama biliriz ama kızlarda çok fena olmuş. Laf atanından, yazana, gel beni evden al kaçır bu gece diyene kadar hepsine rastladım. Bilmiyorum belki de benim bahtım açıktı, belki de motosiklet var diye :) Ama motosikletin olmadığı zamanlarda da, satmış olduğum, motorsuz kaldığım zamanlarda da motorum yok desem de, sattım desem de, otobüsle gel, arabayla gel buluşalım kahve içelim, oturalım diyenler vardı. Bilmiyorum artık :D

Sonra ben bakın ne yaptım. Alıştık artık kuma getirmeye, MT09'un üstüne kimi kuma getirsem beğenirsiniz? Cbr 600RR :love: İlk bakışta aşktı bizimkisi, öyle bir baktı ki namussuz, zaten zaafım vardı o götünün altında olan egzozuna, diğer 600'lere göre kalın, etli butlu, dolgun olan yapısına. Dedim sen benimsin, gel buraya :) Sonra aldık tabi 600RR'ı :) Babamla gece gazlamaya çıktık, 600RR bende, Mt09 babamda. Nasıl anlatırım bilemiyorum ama dünyanın en güzel duygusudur baba belki de baba oğul gazlamak, gezmek, beraber bir şeyler yapabilmek. Gerçekten anlatamam bu duyguları kimseye, kimse de bu olanları yaşamadan anlayamaz neler hissettiğimi. Allah'ım başımdan eksik etmesin babamı, amin...
http://i.hizliresim.com/9QVyZk.png (http://hizliresim.com/9QVyZk)

Oturduk lafladık biraz babamla. Tabi her babanın oğluna nasihat ettiği gibi nasihat etti, başımla beraber. Her sözü emirdir benim için. Her ne kadar sıkılsam da, biliyordum benim kötülüğümü istemiyordu. Korkuyordu bir şey olur diye her babanın korktuğu gibi. Nasıl korkmasın? Herkes korkar canından bir parçaya bir şey olsa. Ama ben yine sakindim. Allah var apaçiliklerim yoktu, her zaman yerine göre gazladım, ettim. Ne başkalarını tehlikeye attım ne de kendimi. Her zaman önce çuvaldızı kendime batırdım, iğneyi başkasına. Hep bir muhakeme içindeydim kendimle. Ben bunları yapıyorum ya da yapmam ne kadar doğru diye. Hep bir sorgulama içindeydim kendimi. Benim amacım kendimi geliştirmekti aslında her zaman için, yani daha iyi yerlere gelmek olmasa da altımda olan makineyi hakkıyla kullanmaktı. Bu yüzden düz yolda gazlamak, şehir içinde apaçilik yapmak yerine viraj yapmayı daha çok seviyordum ben :) Neyse hadi sizleri daha fazla bekletmeden diğer fotoğraflara geçeyim :)
http://i.hizliresim.com/P059J9.png (http://hizliresim.com/P059J9)

Bir tatlı / ıslatma merasiminde daha sizlerleyiz :D Bir bu kadar daha görünmeyen kısmı var, yaklaşık 15 kişi kadardık o gece. Aç herifler tatlıyı duyunca koşarak geldiler :p onların canı sağ olsun. Dostlukları, adamlıkları yeter. Helali hoş olsun hepsine, 30-35 km mesafeden gelen de vardı, 3 arka sokaktan gelende. Beni yalnız bırakmadılar, Allah razı olsun sevildiğimi de bildiğim için hiç bir zaman yanlışım olmadı hiç birisine karşı. Her zaman elimden gelenin fazlasını kendimden önce onları için yapmaya uğraştım. Arkadaşlarımın, abi dediğim insanların daha güzellerine sahip olmaları beni inanılmaz mutlu ediyordu. Allah biliyor ya içimi her zaman dua ederim Allah'ım bende olanın daha iyilerini her zaman eşime, dostuma, çevremde olan tüm yakınlarıma nasip et diye. Kimsenin malında gözüm olmadığı gibi her zaman herkesin malına, mülküne ya da aklınıza gelebilecek her hangi bir şey için "Maşallah" demesini bildim. Allah'ım herkese gönlünde olanın en hayırlısını nasip etsin inşallah. Amin... :)

***** ramazan aylarıydı ve iftar etkinliklerimiz olacaktı topluca. İlk zamanlarda az kişi olsakta sonradan en iyi şekilde organize olabildik. Sonuçta ramazanda herkes Ailesi ile beraber zaman geçirmek istiyor, herkese anlayış göstermek zorundaydık :)
http://i.hizliresim.com/qb4LO5.png (http://hizliresim.com/qb4LO5)
http://i.hizliresim.com/X0BAr7.jpg (http://hizliresim.com/X0BAr7)
Romantik şatafatlı dakikalar, hepsi senin için 600RR'm benim :love: :D
http://i.hizliresim.com/brl3d8.jpg (http://hizliresim.com/brl3d8)

Başka bir gün yine aynı yerde iftar için toplandık, Allah kabul etsin :)
http://i.hizliresim.com/dPnpA4.jpg (http://hizliresim.com/dPnpA4)
http://i.hizliresim.com/5g8J1R.jpg (http://hizliresim.com/5g8J1R)

Sonra birde kendimizce bir şeyler yapalım diye düşündük ve giriştik oruçlu oruçlu mangal işine, işte bizim meşur asayiş :D
http://i.hizliresim.com/QaRqOk.jpg (http://hizliresim.com/QaRqOk)

Florya'da Bilgin abim var. Öz abim değil fakat öz abim olsa bu kadar sevemezdim eminim. Kendini çok sevdiğim, saygı duyduğum bir insan. Her halde toprak çekiyor, o da Edirne'li olunca muhabbete doyum olmuyor. "Nabüysün be kızanım" demesiyle 10-15 dakika makara muhabbet çeviriyoruz ortalık kırılıp geçiyor. :D İyi ki var bu güzel insan da, saygı duyduğum büyük konuşmak gibi olmasın, bir sözünü işimi gücümü bırakıp yanına koşacağım nadir, kıymetli insanlardan biridir kendisi :) İşte sözün özü Bilgin abimin yanına gitmiştik, oradan da bir fotoğraf karesi buldum paylaşayım istedim :)
http://i.hizliresim.com/gqkaM3.png (http://hizliresim.com/gqkaM3)

Hadi buda numunelik boğaz manzarası olsun :D
http://i.hizliresim.com/M067AN.png (http://hizliresim.com/M067AN)

Hava bir yaz akşamı, günlerden cumartesi. Gece gece öyle bir sıcak var ki donumuz g*tümüze yapışıyor. Duştan çıkarken tekrar terliyorum, öyle bir sıcak var. Dedim böyle olacak gibi değil, yazdım gruba, aradım milleti dedim haydi çıkalım dışarı sahil boyuna felan oturalım bir yerlerde. Buluştuk ettik, lan diyoruz yarın pazar ne yapsak ne yapsak, her kafadan bir fikir çıkıyor. Dedik kahvaltıya gidelim, olur mu? Olur. İş geldi nereye gideceğimize, bir düşündük ettik, Maşukiye'ye gidelim dedik. Yeşil Vadi var, kahvaltı için efsane bir yer, sessizliği, manzarası çok güzel :) Sonra herkes evlere dağıldı, sabah kahvaltıya gideceğim. Aradım milleti, Koğuş Kalk! :D Soluğu 2. boğaz köprüsü çıkışında aldık, buluşma yerimiz burası. Herkes gelsin çıkacağız yola :)
http://i.hizliresim.com/EgVazD.jpg (http://hizliresim.com/EgVazD)

Millet toplandı, tabi hemen muhabbete sardık biz, sanki hiç görüşmemişiz ya :D Lan daha dün akşam beraberdik ya amk, haydi yola çıkalım dedik, marşa bastık devam :) Sonra bir süre durmadık zaten, ee maşukiye 150 km ne olcak sanki, bize bir sıkımlık canı var maşukiyenin :D İlk molamızı verdik
http://i.hizliresim.com/j84kvg.jpg (http://hizliresim.com/j84kvg)
http://i.hizliresim.com/69ZAlk.png (http://hizliresim.com/69ZAlk)

Biraz dinlendikten sonra tekrar yola koyulduk, bastık gittik daha durmak yok ve Maşukiye Yeşil Vadi'ye geldik :)
http://i.hizliresim.com/2r2XYO.jpg (http://hizliresim.com/2r2XYO)
Birde bunun kadraja sığmayan kısmı var :)

cannn22
04-03-2017, 11:19
Yer açık büfe, kendiniz istediğiniz kadar alabiliyorsunuz. Ücret fix 35 liraydı en son kişi başı, ayrıyetten istediğiniz şeyler ücrete tabi genel olarak :) Neyse biz gömüldük kahvaltıya :D
http://i.hizliresim.com/ZZLbAz.jpg (http://hizliresim.com/ZZLbAz)

Yedik ettik, üzerine çayımızı içtik, keyfimize dicek yok. Felaket bir mutluluk, huzur var içimde, nedendir bende bilmiyordum, sizlere bu satırları yazarken o anlar aklıma geldi, içim kıpır kıpırdı :D Sonra dedik haydin yedik içtik Allah arttırsın, sofrayı kuran kaldırsın diyerek mekandan uzaklaştık ve zirveye doğru yola koyulduk :)
http://i.hizliresim.com/ojADYq.jpg (http://hizliresim.com/ojADYq)
http://i.hizliresim.com/V0lqgR.jpg (http://hizliresim.com/V0lqgR)
http://i.hizliresim.com/379b1j.png (http://hizliresim.com/379b1j)

Her şeyiyle çok güzel bir gün olmuştu, Allah'a şükür kazasız belasız gittik geldik. Burda dönüş yolundan bir kare :)
http://i.hizliresim.com/W0VM6E.png (http://hizliresim.com/W0VM6E)

Sonra eve geldik tabi, yorgunum yatıcam ama imkanı yok motorum pis, kirli vaziyetteyken uyuyamam ben. Gecenin 3'ünde motoru yıkayıp, diş fırçasıyla zincir temizleyip, pasta-cilasını atıp sabaha karşı yattığımı bilirim. Gerçekten abartmıyorum ben bu konuda çok hassas ve pimpirikli bir insanım, içim rahat etmiyor, rahat batıyor, başka şey batıyor ama o motoru yıkamadan uyuyamıyorum. Neyse geldiğim gibi bıcı bıcı yaptırdım hatuna :D Sonrası güzel bir gazlamaya hazırlık, ciddi bir gazlama olacak ahh birde GoPro kameram olsa, o kadar yaşadığım şeyleri, gazlamaları, yaptığım virajları video çekebilmiş olsam da, altın gibi saklasaydım diyorum. Ama almadık eşeklik işte, gerçi hala daha yok. Bir ona sıra gelmedi kaç senedir. Neyse vardır bunda da bir hayır diyerekten sizi 1 hafta sonrasına götürüyorum. :surucu: :)
http://i.hizliresim.com/j84kBr.png (http://hizliresim.com/j84kBr)

Günlerden yine bir pazar sabahı, tabi biz C.tesi gecesinden plan programı yaptık. Gazcı tayfa olarak Şile'ye sıkacağız, viraj yapacağız, uçacağız, kaçacağız içimizdeki kurtları, haftanın stresini dökeceğiz :Bravoo::redspotda

Eee o zaman hadi herkese günaydın diyeyim tekrar :D Tam da kartpostallık bir fotoğraf dimi? Bende öyle düşünüyorum ve 2.sini çekemedim henüz bu fotoğrafın :(
http://i.hizliresim.com/DPlN3O.png (http://hizliresim.com/DPlN3O)

Hadi o zaman size gazcı tayfayı göstereyim :)
http://i.hizliresim.com/8Ml48a.png (http://hizliresim.com/8Ml48a)
Sol baştan say :D
1. 600RR HRC
2. Ninja Zx6R
3. MT-07
4. 600RR Repsol
5. Cbr 600F
6. Cbr 600FA

Tayfa böyleydi, kıyametler kopardık resmen, inledi o şile yolları inledi :D
http://i.hizliresim.com/ZZLbYa.jpg (http://hizliresim.com/ZZLbYa)
http://i.hizliresim.com/ldkaEX.jpg (http://hizliresim.com/ldkaEX)

Gazladık ettik tabi o kısımlardan video ve fotoğraf ne yazık ki yok :(

Ayhan abi var, 600F kullanıyor kendisi. Zx6r'la beraber sıkıyoruz, kadranda 2 küsüratlı rakamlardan aşağısını durup bekleme harici hiç görmedim. Neyse biz çıktık şile diye, ilk durak Ağva oldu ayarını kaçırdık daha da ileri gittik :p :D

Oturduk yerleştik, yemekleri söyledik, önden soğuk bir şeyler geldi. Ayhan abi durdu durdu bana döndü ve dedi ki; "Laa olum sen hayvan mısın, insan mısın? Nasıl gidiyorsun lan sen öyle, ben 130'la zor dönüyorum, sen yanımdan geçiyorsun hızın en kötü 200 km vardır diyor. Çünkü insan gibi gitmiyorsun, gitmediğin gibi de hayvan gibi yatıyorsun. Lan ben o şekilde evde uyuyorum amk sen delirdin mi? Seni izlerken sola dönen virajda, ben bariyerlere patlıyordum dedi" Baya söylendi ama hiç birisi kötü amaçlı ve yazılanlarda olduğu gibi tehlike değil, Allah razı olsun iyi olduğumu söylemek içindi. Sonra ekledi yine "Kardeşim maşallah, çok güzel kullanıyorsun. Arkadan ben sizi izlerken motorun üzerinde delirdim, kendimi yedim attım dedi. :D Sonra yemekler geldi yedik, içtik yine biz kaçar moduna geçtik :D
Dönüş yolu hatıra fotoğrafı almasak olmazdı :)
http://i.hizliresim.com/EgVa3A.png (http://hizliresim.com/EgVa3A)
Gördüğünüz gibi yüzümden ter boşalmış vaziyette, nasıl bir gazlama olduğunu, nasıl gittiğimizi siz düşünün. O adrenalin, o aksiyon anlatamam. Lastiklerde çizgi, iz vs kalmadı. Lastiğin her noktasını sonuna kadar hakkını vererek kullandım :cool:

http://i.hizliresim.com/ojADEm.jpg (http://hizliresim.com/ojADEm)

cannn22
04-03-2017, 11:19
Sonra tabi olmazsa olmazımdır benim her şeyim babaannemin yanına gitmek. Hadi ben kaçtım diyesim var şimdisi içinde ama imkan yok, müsait olan zaman yok maalesef :( Hadi ben gidiyorum Edirne'ye. MT09'la fotoğraf çektiğim yerde durdum yine :) Before / After misali :cool:
http://i.hizliresim.com/7qo07Y.png (http://hizliresim.com/7qo07Y)

Zaten akşam oluyor, dedim hızlı olmam lazım. Babaannemi de aradım, dedim ben geliyorum babaneeeeeeee :D Aaaaa gel be kızanım ben hemen un alayım da sana katmer yapayım dedi yine kalbimden vurdu beni :D Dayanamadım verdim gazı gidiyorum :D
Edirne Otoban'dan bir kare, yerdeki çizgiler çok güzel dimi? Ben çok beğendim sanatsal bir çalışma olmuş :D :p
http://i.hizliresim.com/dPny8X.jpg (http://hizliresim.com/dPny8X)

Sonra ben geldim tabi, Allah razı olsun babaannemden. Elleri dert görmesin döktürmüş yine :) Allah'ım uzun sağlıklı ömürler nasip etsin, başımızdan eksik etmesin inşallah. amin...

Sonra, yattım uyudum sabah oldu. Orda da ekip hazır, dedik hadi denize gidelim. Hatırlarsınız belki, Mt09'la sahilde bir panaroma çekim yapmıştım, oranın hemen yan tarafı burası da :)
Tepeden bir manzara fotoğrafı alayım şöyle :)
http://i.hizliresim.com/QaRrvZ.jpg (http://hizliresim.com/QaRrvZ)
http://i.hizliresim.com/P05Ln5.png (http://hizliresim.com/P05Ln5)
http://i.hizliresim.com/9QVJg5.png (http://hizliresim.com/9QVJg5)
http://i.hizliresim.com/gqk325.png (http://hizliresim.com/gqk325)

Yüzdük ettik, dedim Keşan'a gideyim bari, köyde canım sıkıldı haliyle, gider bir kahve içerim biraz dolanır gelirim dedim. Yola çıkıyorum :heyoo:
http://i.hizliresim.com/brlzkb.jpg (http://hizliresim.com/brlzkb)

Tam yola çıktım daha 5 km gitmedim, baktım karşıdan bir 600RR Repsol geliyor. Laaa dedim aha kankim motordaşım, korna korna yaptık adam tanıdık geldik bana. Hemen yoldan geriye bir U dönüşü yaptım. Arkasından bir yapıştırdım az ilerde yetiştim. Dedim dur hele sen dur :) Laaaaaan Kıvanç, nabüysün be amk, sen nerden çıktın, tasadüfe bak hele dedim. Kanka dedi, benim yazlık burda Enez'de. Yapmaaa be, arbi mi olum? Dalga geçmuysun dimi adaş dedim :D Tabi memleket Trakya olunca, ister istemez gittiğimiz gibi şive kayıyor. Kıvanç yattı yerlere gülüyor. Dedim gülme be amk, ne var işte şive kayıyor ne yapak yani :D Kankimle buluştuğum an :)
http://i.hizliresim.com/M06nog.jpg (http://hizliresim.com/M06nog)

Sonra biz tabi hemen ayrılamadık, baya muhabbet sohbet ettik, zaman geçmiş farkında değilim ama ayak üstü 1 saati yemişiz. sonra yol üzeri baktım manzara güzel, saldım motoru yokuş aşağıya, aldım peygamber vitesine, yakaladım bir güzel kare :)
http://i.hizliresim.com/qb4ojR.png (http://hizliresim.com/qb4ojR)

Bu postta burada biter, yazmaktan yoruldum valla ne yalan söyliyim. Ama bu satırları yazarken gözümde canlanan anılar, hissettiklerim pahabiçilemez duygulardı :)

Allah'ım herkesin gönlünde olanın en hayırlısını en iyi güzel şekillerde nasip etsin inşallah. Amin... Maşallah demeyi esirgemeyin kimsenin malından, mülkünden. Kalın sağlıcakla :)

Tayfun.O
04-03-2017, 14:36
Haftaya yazılıyorum a2 ye :) Bu konu motor aldırcak bana içimdeki bastırdığım duyguları ateşledi :D

cannn22
04-03-2017, 15:59
Haftaya yazılıyorum a2 ye :) Bu konu motor aldırcak bana içimdeki bastırdığım duyguları ateşledi :D

Hevesiniz varsa heveslerinizi, hayallerinizi ertelemeyin. :)

B.Battal
04-03-2017, 20:09
Ev Okmeydanı taraflarında galiba mt-07'ne bakmaya gelmiştim bir zamanlar benzetmediysem :)

cannn22
04-03-2017, 22:41
Ev Okmeydanı taraflarında galiba mt-07'ne bakmaya gelmiştim bir zamanlar benzetmediysem :)

Ben sizi hatırlayamadım. O yüzden kesin bir şey diyemiyorum, eğer bendim diyorsanız sizsinizdir yani. :)

Tayfun.O
05-03-2017, 14:53
Hevesiniz varsa heveslerinizi, hayallerinizi ertelemeyin. :)

Bende öylr düşünüyorum

İzzet Göçmen
06-03-2017, 11:11
hep ailemin yüzüne :D 17 imde a2 almıstım 2014 yılı tıko param hazırlı yamaha bayisi kapandı diye sabah gidicektik almaya yas tutmuyorki,aile konseyi toplanıp araba aldırdılar içimde hala uktedir su sıralar kuduruyorum askerlik var kullanmasam bile odama koyucam kısa kesmeyin ama :D Kazasız belasız özel degilse fotograf programı nedir ios kullanıyorum varmıdır ?

cannn22
07-03-2017, 09:43
hep ailemin yüzüne :D 17 imde a2 almıstım 2014 yılı tıko param hazırlı yamaha bayisi kapandı diye sabah gidicektik almaya yas tutmuyorki,aile konseyi toplanıp araba aldırdılar içimde hala uktedir su sıralar kuduruyorum askerlik var kullanmasam bile odama koyucam kısa kesmeyin ama :D Kazasız belasız özel degilse fotograf programı nedir ios kullanıyorum varmıdır ?

Snapseed en güzel çözüm :)

canimrecepcim
09-03-2017, 17:25
cannn22

Konuyu okuyup gaza geldim.Bugün bizde bulunan Honda MSX ile biraz alıştırma yaptım.Motor ufak tatlı şirin bişey inanılmaz keyif aldım diyebilirim.Bu ay dorse ehliyetimi alırken yanına bir A sınıfı daha eklicem şimdi :D

Yalnız kafamda bi soru var,başlangıç olarak mt 07 nasıl olur.Öyle hız mız takılmadan kullansak zorlanırmıyım ? Zaten eğitim ve sınav için kullandığımız için gazını kıstırmıştık ama yine de çekiniyorum.

cannn22
09-03-2017, 18:22
cannn22

Konuyu okuyup gaza geldim.Bugün bizde bulunan Honda MSX ile biraz alıştırma yaptım.Motor ufak tatlı şirin bişey inanılmaz keyif aldım diyebilirim.Bu ay dorse ehliyetimi alırken yanına bir A sınıfı daha eklicem şimdi :D

Yalnız kafamda bi soru var,başlangıç olarak mt 07 nasıl olur.Öyle hız mız takılmadan kullansak zorlanırmıyım ? Zaten eğitim ve sınav için kullandığımız için gazını kıstırmıştık ama yine de çekiniyorum.

Dostum sıkıntılı olur. Gazını kıstırabilme gibi bir durumunuz yok. Yani ben hiç bir kurs firmasının motoru yavaşlatmak için yazılım yaptırıp ve 1.000-1.500 lira bir meblağ ödeyeceğini düşünmüyorum açıkçası.

Nacizane tavsiyemdir aceleci olmayın. MT-07 başlangıç seviyesi olarak ciddi derece de tehlikelidir. Gaz tepkileri inanılmaz derece anlıktır. Düşündüğünüz gibi tepki gelir. Bence aceleci olmayın derim. Allah korusun kötü bir durum olabilir tecrübesizlikten dolayı. İst'da Yamaha Daytona motorun bahçesinde bir avuç değil, bir dünya kazalı mt07 ve mt09 var. Gazı ayarlayamadım taklat attım diyinler, birden gazı açtım kafama geçti, frene bastım durmadı, gaz açtım yanladı altımdan çıktı, virajda gaz açtım hızlanmak için motor kaydı düştüm.

Bunun gibi nicelerini dinledim. MT hafife alınacak, başlangıç motoru olarak alınıcak, tavsiye edilecek, kullanılacak bir motor değildir. 2 tane MT07 sahibi oldum. Bunları hayaller kurarak değil, tecrübelerime, yaşadıklarıma, gördüklerime, şahit olduklarıma dayanarak sizin de başınıza kötü olaylar gelmemesi amacıyla yazıyorum.

Msx dediğiniz gibi ufak, şirin bir motor. Bence en azından 5.000 km kadar şehir içinde msx kullanın. Yokuşlarda kalkmak için tecrübe edinirsiniz, fren mesafesi, trafikte nerede durulmalı, nelere dikkat edilmeli bunları öğrenir trafik tecrübesi edinirseniz bir sonraki max 500cc 50hp civarı bir motora geçtiğinizde çok çok rahat edersiniz.

MT07 aniden hızlanan, fakat buna oranla hızlandığı kadar çabuk duramayan, yol tutmayan, hafif, frenleri zayıf bir motosiklettir. Hayatınızın ucuz olmadığını, sevenleriniz olduğunu düşünerek bu tavsiyelerde bulunuyorum. Acele etmeyin, önünüzde kocaman bir ömür, yaşayacağınız bir dünya macera var. Motosikletlerin hacimlerini kademe kademe atlamanız sizin bu maceranızı çok daha keyifli ve bilinçli bir hale getirerek size daha güzel anılar bırakacaktır.

canimrecepcim
09-03-2017, 18:31
Dostum sıkıntılı olur. Gazını kıstırabilme gibi bir durumunuz yok. Yani ben hiç bir kurs firmasının motoru yavaşlatmak için yazılım yaptırıp ve 1.000-1.500 lira bir meblağ ödeyeceğini düşünmüyorum açıkçası.

Nacizane tavsiyemdir aceleci olmayın. MT-07 başlangıç seviyesi olarak ciddi derece de tehlikelidir. Gaz tepkileri inanılmaz derece anlıktır. Düşündüğünüz gibi tepki gelir. Bence aceleci olmayın derim. Allah korusun kötü bir durum olabilir tecrübesizlikten dolayı. İst'da Yamaha Daytona motorun bahçesinde bir avuç değil, bir dünya kazalı mt07 ve mt09 var. Gazı ayarlayamadım taklat attım diyinler, birden gazı açtım kafama geçti, frene bastım durmadı, gaz açtım yanladı altımdan çıktı, virajda gaz açtım hızlanmak için motor kaydı düştüm.

Bunun gibi nicelerini dinledim. MT hafife alınacak, başlangıç motoru olarak alınıcak, tavsiye edilecek, kullanılacak bir motor değildir. 2 tane MT07 sahibi oldum. Bunları hayaller kurarak değil, tecrübelerime, yaşadıklarıma, gördüklerime, şahit olduklarıma dayanarak sizin de başınıza kötü olaylar gelmemesi amacıyla yazıyorum.

Msx dediğiniz gibi ufak, şirin bir motor. Bence en azından 5.000 km kadar şehir içinde msx kullanın. Yokuşlarda kalkmak için tecrübe edinirsiniz, fren mesafesi, trafikte nerede durulmalı, nelere dikkat edilmeli bunları öğrenir trafik tecrübesi edinirseniz bir sonraki max 500cc 50hp civarı bir motora geçtiğinizde çok çok rahat edersiniz.

MT07 aniden hızlanan, fakat buna oranla hızlandığı kadar çabuk duramayan, yol tutmayan, hafif, frenleri zayıf bir motosiklettir. Hayatınızın ucuz olmadığını, sevenleriniz olduğunu düşünerek bu tavsiyelerde bulunuyorum. Acele etmeyin, önünüzde kocaman bir ömür, yaşayacağınız bir dünya macera var. Motosikletlerin hacimlerini kademe kademe atlamanız sizin bu maceranızı çok daha keyifli ve bilinçli bir hale getirerek size daha güzel anılar bırakacaktır.

Yazılımla falan değil ya bu gaz teline bir mekanizma takıldı gazı açamıyorsun.

Ama tehlikeli diyorsan o ayrı tabi.Ben kendime zihniyet olarak güveniyordum hani gaza gelip hızlanmam vs diye.Ama işte demin videoları izlerken gördüm ki Türkiye'de iş biraz farklı.Yani ne kadar akıllı düzgün gitsen trafikte ayna-sinyal kullanmayıp gireceği sapağa son saniye girmeyi tercih eden arkadaşlar çok fazla.Mt07 ile ilgili biraz da araştırdım frenleri yetersizmiş.

Tüm hevesim kaçtı ehliyetini alayım dursun kenarda.Zaten eve gidip gelemem koyacak yer yok.Bulunduğum yerde çalınması garanti gibi.

Tayfun.O
09-03-2017, 21:40
2 gün önce yazıldım A2 ye 1 ay sonra ehliyetime kavuşucam :D Başlangıç olarak mondial 150 vulture düşünüyorum

cannn22
09-03-2017, 21:44
2 gün önce yazıldım A2 ye 1 ay sonra ehliyetime kavuşucam :D Başlangıç olarak mondial 150 vulture düşünüyorum

Kardeşim bütçen nedir tam olarak. Ona göre elimden geldiğince yardımcı olmaya, fikir vermeye çalışayım.

Tayfun.O
09-03-2017, 23:13
Kardeşim bütçen nedir tam olarak. Ona göre elimden geldiğince yardımcı olmaya, fikir vermeye çalışayım.

2-3 arası belki 4

cannn22
10-03-2017, 00:01
2-3 arası belki 4

Bajaj discovery 150F bakabilirsin. Satarken de elinden çıkarman kolay olur. Patçaları ucuzdur, servisi her yerde vardır. Yeni yenidir işte :)

Tayfun.O
10-03-2017, 00:18
Bajaj discovery 150F bakabilirsin. Satarken de elinden çıkarman kolay olur. Patçaları ucuzdur, servisi her yerde vardır. Yeni yenidir işte :)

aslında mantıklı abi ama Isparta da bajaj çok var ama satan yok :D bende pusuya yattım zaten bajaj-mondial arası bakıp duruyorum :D

cannn22
10-03-2017, 00:42
aslında mantıklı abi ama Isparta da bajaj çok var ama satan yok :D bende pusuya yattım zaten bajaj-mondial arası bakıp duruyorum :D

Allah gönlüne göre en hayırlısını nasip etsin kardeşim. Hayırlısı ile alır, kazasız belasız kullanırsın inşallah. :)

Tayfun.O
10-03-2017, 01:54
Allah gönlüne göre en hayırlısını nasip etsin kardeşim. Hayırlısı ile alır, kazasız belasız kullanırsın inşallah. :)

Amin abi cümlemize, sen ateşledin içimde ki kıvılcımı abi :D

İzzet Göçmen
30-03-2017, 16:59
cannn22 yokmu birseyler takıpteyizz :)

cannn22
31-03-2017, 10:30
Çok yoğunum aslında ben konuyu bile unutmuştum tamamen. :agbe:

Herkese merhaba diyerek başlayalım o zaman :)

600RR'ı sattım ben, aslında Kawa 636 bakıyordum 2015-2016 model. Aradım ettim, yedim attım. Bayiler, 2.el dükkanları, sahibinden.com gezmediğim yer kalmadı ama 2.el temiz aklıma yatan bir motor bulamadım. Saat gece 22.30 - 23.00 civarı, arkadaşımın evindeyim oturduk çay içiyoruz. Dedim şu 1000RR'lara bir girip bakayım. Bir baktım ilanda bir motor var, 2015 model 1000RR SP, hemide öhlins, brembolu yaniiiiii :goz:

Dedim ben bunu alırım, aradım adamı, evide çok yakındı bana. Dedim motoru ilandan kaldırır mısın abi, almaya geliyorum yarın dedim. Tamam kardeşim sen yarın gel, motoru gör, sonra kaldırırız dedi. Dedim abi, motor dediğin, yazdığın gibiyse aldım işte, kaldır daaaa dedim :) En fazla expere gideriz, sonra ben gazlar giderim haberin olsun dedim :) Motoru ilana koyulduktan 17 dk sonra ben aldım, hızlı olduğumu söylemiş miydim daha önceden :p

Allah'ın izniyle makineyi aldık, expere gittik. Makine boncuk, cıncık üzerinde sigara bile içilmemiş çıktı :D Servis alabileceğin en temiz SP'yi bulmuşsun ben şuanda daha temizini görmedim, maşallah kardeşim hayırlı olsun dedi. Allah razı olsun abim, daha güzelleri S1000RR'lar ya da gönlünde her ne varsa Allah'ım en hayırlısını sana nasip etsin diyerek ayrıldım servisten :)

Yavru kapıya gelir, eriyorum karşısında resmen. Allah'ım herkese daha güzellerini daha iyilerini nasip etsin inşallah :)
http://i.hizliresim.com/z3Jyo6.jpg (http://hizliresim.com/z3Jyo6)

En büyük hayallerimden birisiydi repsol. Hamd olsun, şükürler olsun Rabbim nasip etti mutluluğu, sizin olduğunu bilmek çok başka bir şey.

Benim Rot'u Edirne'den getirdim. Rahatsızdı biraz yaşının verdiği yorgunlukla beraber. Aşıları vardı yapılacak, veterinere gitmesi gerekiyordu onuda getirmiştim köyden. Dedim 1000RR'ıma iyi bak kanki, sana emanet :p
http://i.hizliresim.com/GByGM6.jpg (http://hizliresim.com/GByGM6)

Sonra tabiki gazlamaya çıktık ama fazla fotoğraf yok maalesef. Hava soğuktu baya güneşin olduğuna bakmayın, 3 kat giydim, üzerimde motosiklet montu götüm dondu, içim sızladı resmen. Pek keyifli olmadığı için nadir fotoğraf çektik
http://i.hizliresim.com/yEzjZy.jpg (http://hizliresim.com/yEzjZy)

http://i.hizliresim.com/37pgn2.jpg (http://hizliresim.com/37pgn2)

http://i.hizliresim.com/69yML7.jpg (http://hizliresim.com/69yML7)

1000RR bende toplamda 2 ay kaldı ve 800 km kadar gezdim 2 ayda, 6 kere zincir temizledim yağladım. Ortalama 150-200 km'de bir zincir temizliği, her dışarı çıkarmamdan ayrıntılı yıkama, temizlik, pasta/cila yapıyordum zaten. Önceden yazdım mı hatırlamıyorum ama bende bel fıtığı var, şehir içinde canıma okuyordu resmen. Ağrıdan 1 hafta yattığım yeri bilmiyor, hastahaneden hastahaneye geziyordum fizik tedavi, ağrı kesici iğneler.. Sağlığımdan değerli değil diyerek 2 ay sonra sattım. Bunlarda son kalan hatıralar.

http://i.hizliresim.com/01GrJ9.jpg (http://hizliresim.com/01GrJ9)
http://i.hizliresim.com/4PG9y4.jpg (http://hizliresim.com/4PG9y4)
http://i.hizliresim.com/JaOWbo.jpg (http://hizliresim.com/JaOWbo)
http://i.hizliresim.com/O0ya4Q.jpg (http://hizliresim.com/O0ya4Q)

Önceki postlarım da dediğim gibi, temizlik hastalığı var bende. Hal vaziyet böyleydi işte, doya doya yaşayamadım 1000RR'ı ama nasibimiz bu kadarmış buna da şükür. 600RR'da 280'leri gören ben. 1000RR'de 240 bile görmedim o kadar yani. Hamd olsun olmadı, binemedim, hevesimi alamadım diyemem. Bundan sonraki süreçte 3 ay kadar motosiklet almadım. Sağlık problemleri, fizik tedavi, ağrılarla uğraştım durdum. Ama Allah'ın izniyle yeni post bomba gibi gelicek, şuan son 4 fotoğrafın yerinde başka canavar var :) :cool:

İzzet Göçmen
31-03-2017, 12:53
Lütfen dikkatli olun,Cok kardesimiz vefat ediyor,Hırsın kurbanı olmayın hiçbir zaman Takipteyiz :) Sürükleyici anlatım daha bi güzel ve heyecanlı oluyor