PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski araçlarda bixenon çevirmeli mi? olan mı iyileştirilmeli?

SpeedlinE™
13-01-2017, 18:33
merhabalar

95model unomuz var,far aydınlatması yollardan yollara vb şartlarda kimi zaman yeterli kimi zaman yetersiz geliyor.

piyasada ön camı çıkarıp pleksi yapan kişiler var tabi ama biri cam yerine çift pleksiyi 100tl ye satıyor ki bence pahalı ama sizce piyasa fiyatı pleksilerin böyle mi? sadece fara göre eğip,büküyor sadece...

ayrıca sizce bixenona geçmeli mi? olan mı iyileştirilmeli? İlker Kemal beye daha soramadım gerçi unoya yapabilir mi diyede sizden fikir almak istedim

huseyinturk
13-01-2017, 18:45
Pleksi ucuz birşey değil istediğiniz özel bir şekil varsa. Asude Yaşam yazısı için 300 lira demişlerdi 2 sene önce

SpeedlinE™
13-01-2017, 21:00
Pleksi ucuz birşey değil istediğiniz özel bir şekil varsa. Asude Yaşam yazısı için 300 lira demişlerdi 2 sene önce

Aslında şöyle

Fara uygun kesilecek birde kimi hatları fara göre yumusatilacak o kadar

immortalboss
14-01-2017, 07:11
O işçilik göründüğü kadar kolay değil.Hatta yaptıracağınız yerin daha önce yaptığı işlerine bakmanızı öneririm.İzmirde ve İstanbulda bu işi gayet iyi yapan stopçular var.Amerikan araçlarına falan da stop camı dökebiliyorlar.Anadol STC için az adetli üretim yaptırılmıştı zamanında.Fiyat da 100 lira çifti ise normal sayılabilir.Ama birebir örtüşmesine dikkat edin.Yoksa buhar ve su sorunu kesilmez.

burak10
14-01-2017, 07:45
Bende 2003 de uno varken farları kandil gibi yanardı. elektrikçiye götürdüm, 2 ampul ve parlak yansın diye aparat takmıştı ve kablolarını yenilemişti.çok iyi olmuştu.

SpeedlinE™
14-01-2017, 17:43
Bende 2003 de uno varken farları kandil gibi yanardı. elektrikçiye götürdüm, 2 ampul ve parlak yansın diye aparat takmıştı ve kablolarını yenilemişti.çok iyi olmuştu.

Elektrikçi röle takalım mükemmel aydınlatır dedi fakat uno grubunda sordum ayna gibi bir kısım varya yansıtıcı içinde o daha çok kararır dediler ondan korktum. Bide orjinal carello farların sıfırı piyasada yoklar. Onun için :( ilginize çok teşekkür ederim sizce öyle erken kararma yapar mı farda

MazhaRR
15-01-2017, 17:38
Hocam bence bu linkteki ampüllerden al, tak bir dene.Bununla birlikte camları pleksiye çevirirsen cidden baya fark olur.

Philips H4 X-treme Vision 2'li Ampul Seti- %130 Daha Fazla Işik - n11.com (http://urun.n11.com/ampul/philips-h4-x-treme-vision-2li-ampul-seti-130-daha-fazla-isik-P81842576)

mertkaya
15-01-2017, 17:46
Orjinal farları sar sakla, yan sanayi alıp bixenon yaptır. Bixenon güzel, hele uzunlara ayrı led koyarsan mis :D

SpeedlinE™
15-01-2017, 18:14
Orjinal farları sar sakla, yan sanayi alıp bixenon yaptır. Bixenon güzel, hele uzunlara ayrı led koyarsan mis :D

Aynen bende bu şekilde düşünüyordum. Orjinal carello denk geldim 45tl ye adama sahibinden üzerinden mesaj attım geri dönmedi adamı arayamadımda hala pişmanım. Mako var şuan adeti 120 130. Ayfarın sıfırının çifti 60 mı ne olmalı hatta. Hele bir alacağım parçalar bitsin bu işe de el atacağım. Öğrenci birikmesi olmasa bi yerde çalışsam şuana kadsr bitirmiştim parçaları çoktan bunlara geçmiştimde olsun artık ama bende böyle düşünüyordum çok çok sağolun

onursumer
15-01-2017, 18:34
Elektrikçi röle takalım mükemmel aydınlatır dedi fakat uno grubunda sordum ayna gibi bir kısım varya yansıtıcı içinde o daha çok kararır dediler ondan korktum. Bide orjinal carello farların sıfırı piyasada yoklar. Onun için :( ilginize çok teşekkür ederim sizce öyle erken kararma yapar mı farda

yıllar once unosu olan arkadaşım sanırım tiponun rolesini vs birşeyini taktırmıştı elektirikcide farlar kendine gelmişti kaliteli bir ampulle mis gibi olur kararma vs olmamıştı onda bayağı uzun kullanmıştı aracını

SpeedlinE™
15-01-2017, 18:44
yıllar once unosu olan arkadaşım sanırım tiponun rolesini vs birşeyini taktırmıştı elektirikcide farlar kendine gelmişti kaliteli bir ampulle mis gibi olur kararma vs olmamıştı onda bayağı uzun kullanmıştı aracını

Çok çok sağolun beklediğim 2.cevapta buydu,içimi rahatlattınız. Kimi yollarda telefonun el feneri daha iyi aydınlatacak gibi oluyor o derece. Yollarla da alakası olabilir mi peki bunun? Kimi yollarda sıkıntı olmasada kimi zaman eziyetten ölüyoruz. Kimiside çıkıp diyorki orjinalliğini bozma aracın ama bunlar en azından bence aracı güncellemek gibi birşey günümüz şartlarına uyarlamak

onursumer
15-01-2017, 18:56
Çok çok sağolun beklediğim 2.cevapta buydu,içimi rahatlattınız. Kimi yollarda telefonun el feneri daha iyi aydınlatacak gibi oluyor o derece. Yollarla da alakası olabilir mi peki bunun? Kimi yollarda sıkıntı olmasada kimi zaman eziyetten ölüyoruz. Kimiside çıkıp diyorki orjinalliğini bozma aracın ama bunlar en azından bence aracı güncellemek gibi birşey günümüz şartlarına uyarlamak

bu dediğim en az 5-6 sene oncesi yani özamanda iyi aydınlatsın diye yapıyorlardı belliki bir kusuru var bence tipo farı ile ilgili olan kısımları bir araştır

turboman
15-01-2017, 19:52
1.farlarına daha iyi aydınlatsın diye wattı yüksek ampul tak derlerse takma duylarında ve kablolarında erime olur
2.orjinal farına bişey olmasın diye çırpınmana gerek yok sonuçta onlarda yetersiz
3.illada farlarımı kullanim kararmasın diyosan led zenon tak olay bitsin
4.bixenon işi biraz meşakatli ve ayarı önemli olan bi sistem.
5.bence 3. Şıkkı dene suya sabuna dokunmadan memnun kal. Hadi salıcakla.....

SpeedlinE™
15-01-2017, 21:46
1.farlarına daha iyi aydınlatsın diye wattı yüksek ampul tak derlerse takma duylarında ve kablolarında erime olur
2.orjinal farına bişey olmasın diye çırpınmana gerek yok sonuçta onlarda yetersiz
3.illada farlarımı kullanim kararmasın diyosan led zenon tak olay bitsin
4.bixenon işi biraz meşakatli ve ayarı önemli olan bi sistem.
5.bence 3. Şıkkı dene suya sabuna dokunmadan memnun kal. Hadi salıcakla.....

cevabınız için çok teşekkür ederim,eğer bixenon düşünürsem işin piri olan İlker kemal beyi düşünüyorum. öncelikle 3. şıkkı denerim,ilginize tekrar teşekkürler

KÖROĞLU
16-01-2017, 07:04
Bende benzer durum için clio II nin merceli farında nasıl bir işlem uygulanır ve iyileştirilir fikir almak isterim.

Farda mercek var ama ampülleri normal. Ben buna direkt xenon taksam +/- ne olur ? 4300K ve çok az üstü olabilir beyaz olsun kaygım yok amaç fonksiyonellik.

Yada hiç uğraşmadan üst postta adı geçen arkadaşa gönder bi-xenon'a mı dönüştür dersiniz ?

exca-
16-01-2017, 10:21
Bende benzer durum için clio II nin merceli farında nasıl bir işlem uygulanır ve iyileştirilir fikir almak isterim.

Farda mercek var ama ampülleri normal. Ben buna direkt xenon taksam +/- ne olur ? 4300K ve çok az üstü olabilir beyaz olsun kaygım yok amaç fonksiyonellik.

Yada hiç uğraşmadan üst postta adı geçen arkadaşa gönder bi-xenon'a mı dönüştür dersiniz ?

halojen merceği xenon için üretilmediğinden aydınlatma düzgün olmaz, karşıdan gelenin de gözünü alabilir. Merceğin değişmesi gerekir verim alabilmek için

KÖROĞLU
16-01-2017, 10:34
halojen merceği xenon için üretilmediğinden aydınlatma düzgün olmaz, karşıdan gelenin de gözünü alabilir. Merceğin değişmesi gerekir verim alabilmek için

Tahmin ettiğim gibi aslında, burada önemli olan far'ı arkasındaki alan sanırım uygulama için.

Daha önce yapılmış bir örnek var mı acaba incelemek lazım.

burak10
16-01-2017, 12:34

Ben uzun süre kullandım kararma yoktu. ayrıca içi açılıp el değen temizlenen farın ayna kısmı atıyor.

Hocam bence bu linkteki ampüllerden al, tak bir dene.Bununla birlikte camları pleksiye çevirirsen cidden baya fark olur.

Philips H4 X-treme Vision 2'li Ampul Seti- %130 Daha Fazla Işik - n11.com (http://urun.n11.com/ampul/philips-h4-x-treme-vision-2li-ampul-seti-130-daha-fazla-isik-P81842576)

ozaman bu ampuller yoktu, şimdiki aracımda ciddi fark etti. bir deneyin olmazsa röle takarsınız

MazhaRR
16-01-2017, 23:02
Ben uzun süre kullandım kararma yoktu. ayrıca içi açılıp el değen temizlenen farın ayna kısmı atıyor.

ozaman bu ampuller yoktu, şimdiki aracımda ciddi fark etti. bir deneyin olmazsa röle takarsınız

Hocam bende de philips x-tereme vision var.Gerçekten güzel aydınlatıyor.Bu röle olayını bir anlatır mısın hocam?