PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Downpipe - yazılım etkisi ?

Square
13-01-2017, 22:23
Merhaba arkadaşlar yazılım yaptırmaya kesin olarak karar vermekle birlikte iskender ustada dp yaptırmak istiyorum aradım fiyat falan aldım sizce yaptırmalımıyım downpipe ? araçta warex(sonda) + orta 2 iptal + son susturucu iptali var birde catted ve catless varmış sanırım hiçbi bilgim yok biri kat iptali diğeride spor kat takılıyo sanırım o konuda bilgi verebilirmisiniz ?

Sesini gayet beğeniyorum şuan kalın homurtulu çıkıyor vites geçişlerinde patlatıyor vs.. dp takarsam ses incelirmi yoksa kalınlaşırmı veya nasıl etkiler sesi ?
Ayrıca performans ve yakıt tüketim açısından ne olur ?
Yazılımdan önce yapılmasımı gerekir yoksa yazılımı yapıp daha sonra yaptırsamda olurmu ?
Yazılım stage 1 olucak stage 2 hayatta düşünmüyorum başka bişi yapmam gerekirmi buji vb ..

Bakıma kadar sabredemicem bakımda garantiden çıkarma gibi bi durum olurmu acaba ?
Tavsiyelerinizi bekliyorum .
Araç:bmw 218i

ozzywan
13-01-2017, 22:27
Ben hiç bisey yapmasam bir downpipe bir yazılım mutlaka yaparım aracıma. yazılımdan önce downpipe lazım, buji de şart diye biliyorum. Bir de kutu içi hava filtresi taktınmı bence yeter stage 1 için.

brs852
13-01-2017, 22:29
Downpipe ve yazılım arabanın kaderini değiştiriyor hatta muayeneye giderken stock hale dönmüştüm arabadan soğumuştum resmen :)

Square
13-01-2017, 22:30
Ben hiç bisey yapmasam bir downpipe bir yazılım mutlaka yaparım aracıma. yazılımdan önce downpipe lazım, buji de şart diye biliyorum. Bir de kutu içi hava filtresi taktınmı bence yeter stage 1 için.

catted dp catless dp diye bişi varmış biri arıza ışığı yakmazmış bilginiz varmı acaba bu konuda ?

Square
13-01-2017, 22:31
Downpipe ve yazılım arabanın kaderini değiştiriyor hatta muayeneye giderken stock hale dönmüştüm arabadan soğumuştum resmen :)

Ne konuda yani ses performans yakıt tüketim ?

ottoman32
13-01-2017, 22:34
Allahım aklımda ki sorular cevapları takip ediyorum :) 1.6 TDI var bende de

ozzywan
13-01-2017, 22:46
catless'in sesi daha iyi ama muayene'de takılırsın. arıza ışığı olayını bilmiyorum. arıza ışıksız pek gezmedim ben:)

Square
13-01-2017, 22:53
catless'in sesi daha iyi ama muayene'de takılırsın. arıza ışığı olayını bilmiyorum. arıza ışıksız pek gezmedim ben:)

catless sanırım katı iptal edip yapıyolar muayenede kalıyosun catted dp nin ardına ufak aparat koyuyolar kafamda deli sorular :D hangisi daha iyidir acaba

McKrop
13-01-2017, 22:57
Egzoz önemli çok önemli en çok bağıran en iyi egzozdur hele ki patırdıyosa o en iyisi warex bu işin pırlantası...sıteyçlerde çok önemli... Ses incelir mi kalınlaşır mı dersen bol bol acı biber yedir, yumurta akı içir iyi gelir sesine, biraz gıcık yapar ama olsun bağırır daha çok, dönüp dönüp bakar parmakla gösterirler... bagajada mutlaka xyz tunning stickerı yapıştır ne olur ne olmaz..

ozzywan
13-01-2017, 23:00
catless sanırım katı iptal edip yapıyolar muayenede kalıyosun catted dp nin ardına ufak aparat koyuyolar kafamda deli sorular :D hangisi daha iyidir acaba

Aynen, bence direk catless.

Square
13-01-2017, 23:07
Egzoz önemli çok önemli en çok bağıran en iyi egzozdur hele ki patırdıyosa o en iyisi warex bu işin pırlantası...sıteyçlerde çok önemli... Ses incelir mi kalınlaşır mı dersen bol bol acı biber yedir, yumurta akı içir iyi gelir sesine biraz gıcık yapar ama olsun bağırır daha çok dönüp dönüp bakar parmakla gösterirler... bagajada mutlaka xyz tunning stickerı yapıştır ne olur ne olmaz..

Tecrübelisin anlaşılan ;)