PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duvara Tüneyen Apaçiler

Çağlayan
14-01-2017, 15:01
Bıktım bunlardan yahu hocalarda bıkmış durumda.

Kız meslek lisesinin duvarına tünemişler. Arabayla götürüp getiriyorum yeğenimi böyle apaçiler yüzünden.

http://i.hizliresim.com/8P5G0Q.jpg

SULTANOGLU
14-01-2017, 15:04
Göç yolları değiştiği için ne yazık ki şehir içinde mahsur kaldılar. :(

Octane
14-01-2017, 15:04
Bunlar hala var mı ya. Ben ta lisedeyken vardılar.

emrullahkrtpe
14-01-2017, 15:11
Bizim Bağcılar'da hala bölünerek çoğalıyorlar mikrop gibiler ya

MDeniz
14-01-2017, 15:13
Zalımus türüne benzettim . Bunlar acımasız ve çok sivri Zeka olurlar. Ortalama 40 yıl yaşayıp kör kurşuna giderler

Yiğit G.
14-01-2017, 15:22
rusyada da bu cinslerden var

http://weirdrussia.com/wp-content/uploads/2014/04/gopnik.jpg

https://i.ytimg.com/vi/x6lv7FACT-o/sddefault.jpg

kesici
14-01-2017, 15:51
Parlakve çakma nike veya adidas eşofman üstü, altına kot pantolon ve caf caflı çakma spor ayakkabı olmazsa olmazlarındandır.

fthdrn
14-01-2017, 15:53
Özeniyorlar ama çözemiyorlar

Network
14-01-2017, 16:21
Olaya okul ya da başka bir yer gibi değil de hane olarak bakmak bence daha anlamlı.

Evinizin penceresinin karşısında ergenlik çağlarında 6-7 tane genç otursa,
siz işteyken bütün gün karınızı kızınızı kardeşinizi izlese,
uzaktan onlara el kol hareketleri yapsa,
camlara yapışsa,
ne hisseder insan onu düşünmesi lazım

İşte nasıl ki ev için bu durum kabul edilemez, okulda da aynısı olmalı, okulun bir sınırı ve düzgün bir koruması olmalı.

Yok korumaya gerek yok gençliktir diye bakan varsa bu gençliğin master yapmış hali var hindistanda, tecavüz ortalaması saatlerle ifade ediliyor.

Bu ve benzeri huzursuzlukların kaynağı benim için birinci derecede idaredir. İstenirse o camın önünde erkek sinek bile uçamaz, illa bir tatsızlık yaşanmasını beklemeye gerek yok.

Biraz gaza getiriyor gibi oluyorum yeğeniniz de orada okuyormuş ama haberleri gördükçe insan gün geçtikçe daha da huzursuz oluyor maalesef...

TolgaUs
14-01-2017, 16:27
Yani altı üstü yiğeniniz polisi arıcak ve taciz ediliyoruz okulumuzun önünde dicek biticek gidicek. Polismi jandarmamı artık ne oluyorsa saat başı da olsa kontrol sağlancak. Çok basit aslında..

turbo&quattro
14-01-2017, 16:40
Parlakve çakma nike veya adidas eşofman üstü, altına kot pantolon ve caf caflı çakma spor ayakkabı olmazsa olmazlarındandır.

Bi tik ust semtlerde genelde pantalon prada ayakkabilar armani seklinde LOL :D

2jz
14-01-2017, 16:50
Zaten şikayet edince hemen çözüyor emniyet di mi? :)

Polisi arıyorum böyle bir durum var diyorum, olur öyle çocuklardır diyor.

Siz gelmeyecekseniz ben o zaman müdehale ederim diyorum tamam ben ekip gönderiyorum diyor.

Tekrar arıyorum ekip kontrol etmiş diyor.

Tek arabanın geçebileceği kadar sokak, saatte 20 araba geçiyor görmemiş olamam sokakta dikiliyorum diyorum tekrar yollayayım diyor.

Polis geliyor ve yapabileceğim bir şey yok diyor.

O zaman ben müdehale ederim diyorum, "bu kentin zaptiyesi sen misin" e getiriyor.

Yapabileceğin hiç bir şey yok. Mecburen getirip götüreceksin. Annen, kız kardeşin, sevgilin, karın, evladın evden çıktığında kara kara düşüneceksin.

Senin başına bir iş gelir polis olur öyle der gider.

Sen kendi kendini savunmak durumunda kalırsın. Polis seni olaydan 2 dakika sonra alır, nezarete atar, mahkemeye yollar, aylarca uğraşırsın, avukat mahkeme arası mekik dokursun.

O yüzden Allahım başıma bir iş gelmesin diye dua ederek gezcen. İmkanın varsa daha medeni bir ülkeye yerleşeceksin.

kesici
14-01-2017, 17:01
Olaya okul ya da başka bir yer gibi değil de hane olarak bakmak bence daha anlamlı.

Evinizin penceresinin karşısında ergenlik çağlarında 6-7 tane genç otursa,
siz işteyken bütün gün karınızı kızınızı kardeşinizi izlese,
uzaktan onlara el kol hareketleri yapsa,
camlara yapışsa,
ne hisseder insan onu düşünmesi lazım

İşte nasıl ki ev için bu durum kabul edilemez, okulda da aynısı olmalı, okulun bir sınırı ve düzgün bir koruması olmalı.

Yok korumaya gerek yok gençliktir diye bakan varsa bu gençliğin master yapmış hali var hindistanda, tecavüz ortalaması saatlerle ifade ediliyor.

Bu ve benzeri huzursuzlukların kaynağı benim için birinci derecede idaredir. İstenirse o camın önünde erkek sinek bile uçamaz, illa bir tatsızlık yaşanmasını beklemeye gerek yok.

Biraz gaza getiriyor gibi oluyorum yeğeniniz de orada okuyormuş ama haberleri gördükçe insan gün geçtikçe daha da huzursuz oluyor maalesef...

Ben lisedeyken (Bahçelievler Lisesi) okulda güvenlik bir tek orada görmüştüm, o da bizim müdürün yeğeni Ogün Samast idi, adam direk iki koruma getirmişti kendine. Demekki güvenlik koymak basit bir olay. Ben mesela bir gün okulun giriş kapısında nöbetçi idim, koptekinler geldi girdiler içeri o zamanlar tıfıl adamlarız ben ne dicem adamlara tek başıma sonra geldi müdür yardımcısı vardı bi tane ibne bana tokat atmıştı halen içimde ukte kalır o tokat, tokat attığı sırada da tenefüstü patolojik olarak aşık oldugum kızda benim tokat yediğimi görmüştü. Neyse sonra kız geldi bana sarıldı ve yanagımdan öptü, bu tabi benim hayal ettiğim şey idi *** öptü kız kankileriyle bana 1 ay güldüler. Çocuklugum çok travmatikti ya, sonra bizim lisede zenci bi eleman vardı adını unuttum bir kızı hamile bıraktı bu da semtimizin efsanesidir. Evler evler evler Bahçelievler :D

Çağlayan
14-01-2017, 17:07
Yani altı üstü yiğeniniz polisi arıcak ve taciz ediliyoruz okulumuzun önünde dicek biticek gidicek. Polismi jandarmamı artık ne oluyorsa saat başı da olsa kontrol sağlancak. Çok basit aslında..

En az 3 kere şahsen kendim aradım.

Okul müdürü ve öğretmenleri sürekli arayıp şikayet ediyor.

Bir tanesi tanımadığım bir kıza laf attı önümde inip dövdüm, karakolluk oldum.

Sonuç; 1-2 saate bir polisler geçiyor. Sadece geçiyor ama.

kesici
14-01-2017, 17:07
Bu da böyle bir anımdır

kesici
14-01-2017, 17:08

Kardeş dövmek çözüm değil bu ırkı dövmek davalarında daha da agresif olmaya itiyor onları

Çağlayan
14-01-2017, 17:14
Kardeş dövmek çözüm değil bu ırkı dövmek davalarında daha da agresif olmaya itiyor onları

Dövmek gerçekten onlar için çok basit, sürekli kavga ile günleri geçiyor.

Birde bir anda toplanabiliyorlar. 1 liralık tespih alırlar, nike ya da adidas parlak eşofman üstü giyerler, yaz kış çıkarılmayan yağlanmış bir şapka, gardaş geçen bi goydum varya diye muhabbetler. Ciddi anlamda iticilik abidesi oluyorlar.

Rea
14-01-2017, 17:22
Yeni Çamlıcadada oldukça fazla bu elemanlardan . Kavgada mitoz bölünmeye uğrayıp bi anda 40 kişi olabiliyorlar .

safaks
14-01-2017, 17:38
Zeytinburnunda bir lisenin yaninda dukkanim. Semtin etrafinda da cok bunlardan. Ben dukkan cevresinde gordummu cikip rahatsiz ediyorum. Gerci semtin cocuklari hep ordalar. Sikayet ediyolar sanirim SIk SIk yunus polisler gelip bi tek siraya dizip fircaliyor. Isin garibi gozumle kac sefer sahit oldum. Camdan kizlar gelene gidene salca oluyolar. Bu salaklara iki laf attilar o gun bugundur oralarda surtuyolar ekmek cikar diye. Okul mudurunede sikayet etmek lazim sizin kizlar da rahat durmuyor diye. Onun disinda cikip dovsen hem basina bela aliyosun. Hemde o grup gidiyor bi kac gun sonra baska grup geliyor. Dovmekle bitmez bu degisikler.

fthdrn
14-01-2017, 17:42

Kibarca dövünce laftan anlıyorlar.

kesici
14-01-2017, 17:47
Zeytinburnunda bir lisenin yaninda dukkanim. Semtin etrafinda da cok bunlardan. Ben dukkan cevresinde gordummu cikip rahatsiz ediyorum. Gerci semtin cocuklari hep ordalar. Sikayet ediyolar sanirim SIk SIk yunus polisler gelip bi tek siraya dizip fircaliyor. Isin garibi gozumle kac sefer sahit oldum. Camdan kizlar gelene gidene salca oluyolar. Bu salaklara iki laf attilar o gun bugundur oralarda surtuyolar ekmek cikar diye. Okul mudurunede sikayet etmek lazim sizin kizlar da rahat durmuyor diye. Onun disinda cikip dovsen hem basina bela aliyosun. Hemde o grup gidiyor bi kac gun sonra baska grup geliyor. Dovmekle bitmez bu degisikler.

Başkan bazı kızlarda acayip hoşlanıyor bu bebelerden anlam veremiyorum

safaks
14-01-2017, 17:49
Başkan bazı kızlarda acayip hoşlanıyor bu bebelerden anlam veremiyorum

Sorma moruk ya. Camdan bagiriyor bunlara , bakiyorum kizin eli ayagi duzgun ana kuzusu. Yazik gunah ya.

yıldırımbyzt
14-01-2017, 17:50
Abi bu tipleri dövmek iş değil ki sevdiğim saydığım bir abim geçen sene bizim lisenin önünde birisini firçalıyor iki tokat atıyor ertesi gün nerden bulduğu belli olmayan bir silah ile 4 delik açtı adamda

Seyfettin777
14-01-2017, 18:12
Adana'da Kurttepe Endüstri Meslek Lisesi var karşısında da özel bir okul, Gündoğdu.

Meslek lisesine giden çocuklar genelde okuldan kaçarlar.Okullarının çıkışına da hem Gündoğdu'dan çıkan kızları kesmek hem de devamsızlıktan ötürü okula gelmek zorunda olan arkadaşlarını almak için Cg125 tarzı motorlarıyla gelirler.

Adana Büyükşehir Belediye başkanı Hüseyin Sözlü'nün yeğeni de bu Gündoğdu'da okuyor.Çocuğun yanındaki kıza bu kekocanlar laf atıyorlar, çocuk da haklı bir şekilde onlara karşılık veriyor.Bu kekolar bıçak falan çekince çocuğun yanındaki korumalar da silah çekiyor.Abi dur ne oluyor derken bunları güzelce eziyorlar.O gün bu gündür Kurttepe Endüstri'nin etrafında keko göremedim.

Adamın yeğenini sevmem, zaten cins bir adam.İnternette Hüseyin Sözlü'nün yeğeni diye aratırsanız az çok kendisini de tahmin edersiniz ama, bu durumda kekolardan iyi bence.

KÖROĞLU
14-01-2017, 18:28
Adana'da Kurttepe Endüstri Meslek Lisesi var karşısında da özel bir okul, Gündoğdu.

Meslek lisesine giden çocuklar genelde okuldan kaçarlar.Okullarının çıkışına da hem Gündoğdu'dan çıkan kızları kesmek hem de devamsızlıktan ötürü okula gelmek zorunda olan arkadaşlarını almak için Cg125 tarzı motorlarıyla gelirler.

Adana Büyükşehir Belediye başkanı Hüseyin Sözlü'nün yeğeni de bu Gündoğdu'da okuyor.Çocuğun yanındaki kıza bu kekocanlar laf atıyorlar, çocuk da haklı bir şekilde onlara karşılık veriyor.Bu kekolar bıçak falan çekince çocuğun yanındaki korumalar da silah çekiyor.Abi dur ne oluyor derken bunları güzelce eziyorlar.O gün bu gündür Kurttepe Endüstri'nin etrafında keko göremedim.

Adamın yeğenini sevmem, zaten cins bir adam.İnternette Hüseyin Sözlü'nün yeğeni diye aratırsanız az çok kendisini de tahmin edersiniz ama, bu durumda kekolardan iyi bence.

ağzıyla içememiş belli ki. Biz polise insan gibi ehliyet ruhsat uzatıyoruz bazıları bi havalarda. Bu tipler bulsa ya birbirini.

Seyfettin777
14-01-2017, 18:35
Abi zaten ehliyeti bile yoktu bu mevzu olduğunda.

Kaç sefer makam arabasının direksiyonunda gördüm kendini böyle bir şey olacağı belliydi...

Grimlord
14-01-2017, 18:43
Ben de hiç unutamadığım bir anımı anlatayım madem,
Liseyi Batıkentte okudum ama dersaneden tanıştığım bi kızı görmeye Aydınlıkevler lisesine gittim. ( bilenler bilir, bu lise tam bir bela tam bir badass yuvasıdır)
Kızı okuldan alıp Kızılay'a gececeğim güya, bana tek mi geleceksin diye sordu. (Şimdi benim akılda sorular canlandı, niye böyle sordu ki acaba, hayırdır falan diyorum kendime. Bir de karşı cinsi okuldan almak nedense o yıllarda çok karizmatik geliyordu, halbuki akıl mı yok sende, kıza kızılayda buluşalım desene. Yaptığın da mal gibi kızı koluna takıp okuldan çıkmak yani. Çok karizmaaa. )
Neyse dedim gazamız mübarek olsun, bindim dolmuşa indim okul yakınlarında. Okula yaklaştıkça tiplerin barzo katsayısı fena yükseliyordu. Buram buram çakma davidof parfüm kokusu alıyordum. Oltu taşından yapılma tespih seslerini, çakma nixe ve adodos eşofman hışırtılarını duya duya okula girdim. Giydiğim lise ceketinde koskocaman BATIKENT LİSESİ yazıyordu bu arada. ( Bu arma bulunmayan öğrenciler okula alınmazdı, herkese zorla satıldı bu arma. Gitti 5 lira.)
Sonradan öğrendiğim acı bir tecrübeye göre bir lisede okuyan kız sadece o okuldan bir erkekle beraber olabilirdi, bu namus meselesi gibi birşeydi. Dışarıya kız alınıp verilmez hesaaabı. Ben ne bileyim abi bunu, gayet saf ve iyi bir niyetle girdim okula.
Kızı gördüm karşıdan el etti, bende hafiflikten uçan bir poşet gibi koştum kıza doğru. Yaklaşık 2-3 adım kalmıştı ki kulağımın arkasında acı ve yanma arası birşey hissettim ve o an kulaklarımda Angara şivesi ile " Hayırdır galdaşşşşş" sorusu yankılandı. Okuldaki barzoların istihbarat şubesi beni görmüş meğer girerken, benim ve kimliğim hakkında bilgi almış olacaklar ki kıza yaklaşmadan tepemde bittiler.
Hayatımda o kadar temiz dayak yediğimi hatırlamıyorum, haklarını vermek lazım. Kemal Sunal filmlerindeki gibiydi, resmen bir saatten sonra ben yumruğa koşuyordum. Yumruğun bana gelmeye niyeti yoktu, dayak arsızı olmuştum. O ara birinin ( nasıl olduysa) burnunu dağıtmışım. Can havliyle heralde.
Kız da o ara yapmayın etmeyin diyor ama bir ara baktım o kadar güzel dayak yiyorum ki kız bile seyre daldı. 7 kişi araya aldılar, 9 aylık oynar gibi havada sektiriyorlar beni. Sonra hiç yüzüme bakmadı tabii.
İşin komiği 2 sene sonra beni dövdüren reyizle kanka olduk iyi mi? Bizim okulda bir kız varmışta ben onun numarasını alacakmışım. Hay hay abicim dedim, emrin başım üstüme. ( deme de göreyim vallah adamı çizerler.)
Lafın kısası uzak duracan böyle tiplerden. Dövsen nolacak, amip gibi çoğalır bunlar. Kızlar lise zamanında böyle pi.lere bayılır, üniversite bitip herkes iş güç sahibi olup bu barzolar böyle ortada kalınca zamanında yüzüne bakmadıklarına ağız eğerler hemen, ama yemezler gülüm.

Tayfun.O
14-01-2017, 19:33
Dövmek gerçekten onlar için çok basit, sürekli kavga ile günleri geçiyor.

Birde bir anda toplanabiliyorlar. 1 liralık tespih alırlar, nike ya da adidas parlak eşofman üstü giyerler, yaz kış çıkarılmayan yağlanmış bir şapka, gardaş geçen bi goydum varya diye muhabbetler. Ciddi anlamda iticilik abidesi oluyorlar.

Nasıl dövdüğünüze bağlı 2 tokatlayıp bırakmayacaksın çare levye, Çıkaracaksın levyeyi eklem yerlerine çalışacaksın yürüyerek eve gidemeyecek duruma gelecekler "mission completed"

Raindrops
14-01-2017, 21:33
Ben de hiç unutamadığım bir anımı anlatayım madem,
Liseyi Batıkentte okudum ama dersaneden tanıştığım bi kızı görmeye Aydınlıkevler lisesine gittim. ( bilenler bilir, bu lise tam bir bela tam bir badass yuvasıdır)
Kızı okuldan alıp Kızılay'a gececeğim güya, bana tek mi geleceksin diye sordu. (Şimdi benim akılda sorular canlandı, niye böyle sordu ki acaba, hayırdır falan diyorum kendime. Bir de karşı cinsi okuldan almak nedense o yıllarda çok karizmatik geliyordu, halbuki akıl mı yok sende, kıza kızılayda buluşalım desene. Yaptığın da mal gibi kızı koluna takıp okuldan çıkmak yani. Çok karizmaaa. )
Neyse dedim gazamız mübarek olsun, bindim dolmuşa indim okul yakınlarında. Okula yaklaştıkça tiplerin barzo katsayısı fena yükseliyordu. Buram buram çakma davidof parfüm kokusu alıyordum. Oltu taşından yapılma tespih seslerini, çakma nixe ve adodos eşofman hışırtılarını duya duya okula girdim. Giydiğim lise ceketinde koskocaman BATIKENT LİSESİ yazıyordu bu arada. ( Bu arma bulunmayan öğrenciler okula alınmazdı, herkese zorla satıldı bu arma. Gitti 5 lira.)
Sonradan öğrendiğim acı bir tecrübeye göre bir lisede okuyan kız sadece o okuldan bir erkekle beraber olabilirdi, bu namus meselesi gibi birşeydi. Dışarıya kız alınıp verilmez hesaaabı. Ben ne bileyim abi bunu, gayet saf ve iyi bir niyetle girdim okula.
Kızı gördüm karşıdan el etti, bende hafiflikten uçan bir poşet gibi koştum kıza doğru. Yaklaşık 2-3 adım kalmıştı ki kulağımın arkasında acı ve yanma arası birşey hissettim ve o an kulaklarımda Angara şivesi ile " Hayırdır galdaşşşşş" sorusu yankılandı. Okuldaki barzoların istihbarat şubesi beni görmüş meğer girerken, benim ve kimliğim hakkında bilgi almış olacaklar ki kıza yaklaşmadan tepemde bittiler.
Hayatımda o kadar temiz dayak yediğimi hatırlamıyorum, haklarını vermek lazım. Kemal Sunal filmlerindeki gibiydi, resmen bir saatten sonra ben yumruğa koşuyordum. Yumruğun bana gelmeye niyeti yoktu, dayak arsızı olmuştum. O ara birinin ( nasıl olduysa) burnunu dağıtmışım. Can havliyle heralde.
Kız da o ara yapmayın etmeyin diyor ama bir ara baktım o kadar güzel dayak yiyorum ki kız bile seyre daldı. 7 kişi araya aldılar, 9 aylık oynar gibi havada sektiriyorlar beni. Sonra hiç yüzüme bakmadı tabii.
İşin komiği 2 sene sonra beni dövdüren reyizle kanka olduk iyi mi? Bizim okulda bir kız varmışta ben onun numarasını alacakmışım. Hay hay abicim dedim, emrin başım üstüme. ( deme de göreyim vallah adamı çizerler.)
Lafın kısası uzak duracan böyle tiplerden. Dövsen nolacak, amip gibi çoğalır bunlar. Kızlar lise zamanında böyle pi.lere bayılır, üniversite bitip herkes iş güç sahibi olup bu barzolar böyle ortada kalınca zamanında yüzüne bakmadıklarına ağız eğerler hemen, ama yemezler gülüm.

Geçmiş olsun hocam ama istemsizce güldüm kusura bakmayın :) Aydınlıkta oturuyorum dediğiniz gibi ordakiler dayakla akıllanacak tipler değildi. Şimdi yine eli ayağı düzgün tipler var az da olsa düzeldiler.

Grimlord
14-01-2017, 21:42
Geçmiş olsun hocam ama istemsizce güldüm kusura bakmayın :) Aydınlıkta oturuyorum dediğiniz gibi ordakiler dayakla akıllanacak tipler değildi. Şimdi yine eli ayağı düzgün tipler var az da olsa düzeldiler.

Yok hocam ne kusuru, gülelim diye anlattım zaten :) Eskiden çok fenaydı, dediğiniz gibi şimdi biraz daha düzelmiş diyor arkadaşlarım da

TolgaUs
14-01-2017, 21:49

bilerek konuşmuyorum tabiki ama bence genç bir kızın panikleyerek araması işleri daha fazla ciddileştirecektir.

Nightfish
14-01-2017, 22:04
Grimlord, 18 yıl Aydınlıkevlerde oturdum. Tüm ailem hala orada. Liseyi de meşhur lisenin yanındaki Aydınlıkevler Anadolu Lisesi'nde okudum. Sınıf arkadaşlarımdan birisi okul çıkışında torbacılık yapıyordu kapı önünde. Hakikaten fantastik bi çevredir :)

dahan
15-01-2017, 03:54
bu ankara itfaiyenin orda meslek lisesinin arka tarafına bildigin kanepe koyup oturuyolardı tabi seneler önce şimdi okul duruyomu durmuyomu onu ile bilmiyom ankaradaki liselerin önü hep böyle bazı liselerin önünde polis bile bekliyo... bir keresindede arkadaş lisede bir arkadaş var onu görecem bir gidelim dedi tamam dedim o dış kapıdan içeri girdi bende tam sınırdayım ben öle biri bile degilim liseylede hiç işim olmaz ilk defa yabancı bir liseye gitmiştim içimdede hiç birşey yok haa neyse yolun karşısında bir araba sellektör yapıyo bi baktım polis, zulaya yatmış liseyi izliyo eliyle beni çagırdı gittim bana ne işin varlan orda dedi hiktir git seni birdaha görmeyim diye azarlamıştı beni baya bi rencide etmişti ama akadaş kurbanı oldum yapack bişe yok yani:)

Slipshod
15-01-2017, 12:25
Arayın hocam polisi, torbacılık yapıyorlar galiba sürekli okulun etrafındalar falan deyin belki işe yarar.