PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. Elde LPG li ucuz fiyat mı , Dizel pahalı fiyat mı ?

TolgaUs
15-01-2017, 23:35
2. Elde LPG li ucuz fiyat mı , Dizel pahalı fiyat mı ?

Böyle bir kıstas yapılabilirmi sizce ? Dizeller 2. eldede yine çok pahalı aynı araba LPG li daha ucuz yani.
Aşağı yukarı aynı yakıyor sonuç olarak sizlere danışmak istedim.

darkmoon
15-01-2017, 23:44
ortalama aynı yakar ama dizelin birde canını alırlar genelde yapılıcak km yi yapar ağır bakıma gelmeden elden çıkartırlar kısaca aldığında birde ağır bakımını yaptırman gerekir dizelde .. tabi benzinli gibi değil dizelin öncesinide bilmek gerekir enjektörler ne durumda v.b ..

Benzinde bu tip dertlerin olmaz benzinin büyük bakımıda triger yoksa işin içinde çokda büyük olmaz..

meganes
16-01-2017, 07:18
bende oyumu lpg/benzinden yana kullanıyorum hem fazla km yapmamış oluyo,dizel sahiplerinde çoğu mantık aynı al sıfır bin gez toz canını al sonra belirli km ye geldimi ağır bakımlar geldimi sat gitsin kimde patlarsa :)

VW6R
16-01-2017, 07:23
LPG/benzin tercihimdir.

XSi
16-01-2017, 07:29
Muadil araçlarda lpg daha ekonomik.

Birde benzinlinin konforu ve kullanım keyfi kıyaslanamaz dizel ile :)

suk3b3
16-01-2017, 09:00
Hava filtreden girecek. Turbo çevirecek coolera basacak hava orda soguyacak ordan emmeye girecek vs. Benzinlide oylemi filtre ceker basar emmeye :) dizelin ilk sahibini taniyosan dizel iyi tabi turbo flan var. Servis bakımlı da olur. Ama normalde lpgli aracın bakımı hafif olur

KÖROĞLU
16-01-2017, 09:06
Çalıştır bekle derdi yok. Sıkıştırdın aman stop etmeden önce bekle derdi yok.

Enjektör giderse revize mi yeni mi derdi yok. Turbo ne durumda öter mi pal eğer mi derdi yok.

Önceki aracım dizeldi (1.6hdi) enjektörleri 2 defa yaptırdım 2 sinde de mazot attı dibinden. Turbo ötüyordu revize desen masraf sıfır desen güzel rakam.

Şimdiki aracım 1.6 k4m clio 106 hp sanırım. İyi yağ - orj filtre devam. Bakım aralığı da yüksek mis. En pahalı parçası triger olur o da çok tutmuyor zaten.

c4 de 6.5 Lt şehir içi idi lpg de 10 lt civarı zamlar sonrası ikisi kafa kafaya geldi