PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren balatası için öneriler bekliyorum

bomonti
16-01-2017, 16:19
Henüz vakti gelmese de arka fren balatalarını değiştirmek istiyorum. Araç b7 passat tsi.

Aracın üzerinden çıkacak olan balatalar Bosch ve yine satın alacağım marka bosch 75 TL.

Brembo balataların fiyatı ise 110 TL. ( tercihim brembo olsa kalitenin farkını hisseder miyim ) ???

Bir de performans fren balataları var oda 150 civarı falandır sanırım. ( disklerim normal olduğu için pek faydasını göremem sanıırım ) ???

Bu arada doğuş otodan aldığım fiyat 195 tl internetten bulduğum balata (takım halinde 75 tl) :)

Octane
16-01-2017, 16:37
Her bosch marka balata bosch marka değil. Her brembo brembo değil.
Markalar güzel fakat orjinal mi? Kutuya bakıp aldanmamak lazım.

ruudvan
16-01-2017, 16:41
brembodan bekledıgını almayacagın kesınde bosch un cakması cok fazla.
ate bak.feredo bak .

ottoman32
16-01-2017, 16:44
ben bugün seviste değiştirdim 290 tl ye orijinal iyidir bence riske gerek yok fren bu

EserBodrum
16-01-2017, 16:47
Fiyat bana çok ucuz geldi kale marka fiyatı resmen çakma olabilir dikkat edin

bomonti
16-01-2017, 17:16
Her bosch marka balata bosch marka değil. Her brembo brembo değil.
Markalar güzel fakat orjinal mi? Kutuya bakıp aldanmamak lazım.

Farkı nasıl ayırt edeceğiz peki ?

Bu arada link paylaşıyorum.

VW Passat Fren Balatası Arka [2011 sonrası] (BOSCH) | BOSCH Fren Balatası | OtoSuperMarket.com (http://www.otosupermarket.com/VW-Passat-Fren-Balatasi-Arka-2011-sonrasi-BOSCH,PR-62356.html)

onurc
16-01-2017, 17:23
bu linkteki site brembo da satıyor,daha önce bir tanıdıgım almış brembo olarak civic'e.
Hiç te brembo gibi değilmiş,muhtemelen o da orjinalliğinden şüpheli.

Eyüp
16-01-2017, 17:30
Parça kodu verirseniz bosch için yardımcı olabilirim..

bomonti
16-01-2017, 17:57
bu linkteki site brembo da satıyor,daha önce bir tanıdıgım almış brembo olarak civic'e.
Hiç te brembo gibi değilmiş,muhtemelen o da orjinalliğinden şüpheli.

Websitesinde onaylı orjinal ekipman üreticisi, garantili ürün ve ORİJİNAL BOSCH olup birebir ölçülerde üretilmiştir. Bu kadar ibareye rağmen çakma ürün satarlar mı dersiniz ?

ERkut 205
16-01-2017, 22:26
Yarış tipi balata almıyorsanız performans olarak bir etki görmezsiniz. Yetkili parçacıdan veya servisden nerede fiyatı uygun ise OEM parça alın güvendiğiniz bir yere de taktırın.
Arka balatalar frene zaten direkt etki etmez.

TOLGACANSAHIN
22-01-2017, 01:37
En pahalısı en orjinali algısından kurtulun arkadaşlar. Balataların geliş fiyatlarını görseniz bu düşünceden vazgececeğinize eminim. Bu sitenin sattığı brembo balataların alacağınız bosch tan hiç bir farkı yok orjinal muadili ütün çünkü performans odaklı değil, boşuna fazla para vermeyin . Trw,bosch markaları gayet iyidir alın kullanın.

Bu arada internet yerine bulunduğunuz şehirdeki ustanızdan veya yedek parçacınızdan almanızı tavsiye ederim. Ses yapabilir balata , bu tarz durumla karşılaşırsanız balatayı değiştirme şansınız olur haberiniz olsun.

Parca Kataloğu | TRW Automotive Aftermarket (https://www.trwaftermarket.com/tr/catalogue/#market=tr&vehicleType=P&manufacturerId=121&modelId=5398&vehicleId=%7C27544%2C%C3%96nden+tahrik+(05%2F07+-%3E+07%2F10%3B+122HP+%2F+90KW)&productGroupId=402)

Zero
22-01-2017, 03:31
Oem bremboların diğer markalardan farkı yoktur hatta memnun kalan duymadım, ismine aldanmayın . Birde sadece arka balata değişimi ile frenlemede fark hissetmeniz oldukça zor.

gökberk
22-01-2017, 03:38
Genelde performans balataları daha üst sıcaklıklarda işe yaradığı için s.içi gibi kullanımlarda ses yapar.

kurtlukaya
11-04-2017, 14:56
öncelikle merhabalar herkese , 2006 model lancer var babamda , bende sürüyorum onu arada , arabayı 70 binde aldık şuan 170 binde , 3 defa disk değiştirdik balata değiştirdik ama hiçbir sistemden memnun kalmadık , sıfır disk ve balata da fren basarken titreme oldu her yeni disk sonrası , artık gına geldi anlayacağınız , bana balata ve disk öneriniz lazım , herekse teşekkür ederim şimdiden iyi forumlar

fdoganb
21-04-2017, 10:08
selamlar. yeni konu açmak istemedim. ben de 2014 skoda octavia 1.6 tdi(105) aracıma balata alma arefesindeyim. ancak sitelere baktığımda 2 hatta 3 farklı ölçü çıkıyor. bayağı bir aradım ama gerçek ölçümün hangisi olduğunu bulamadım. kaç mm bizim diskler 288 mi 276 mı?
şimdiden teşekkürler.

Bekir
25-04-2017, 15:46
Sorulara cevap olarak değil ama başlığa katkı olarak ate ve textar markasını önerdiğimi söyleyebilirim. Textar Mercedes'in kullandığı bir marka imiş. Orijinal Brembolar zaten direkt performans odaklı diye biliyorum.
Ayrıca kullandığınız markalardan "ötmeyenleri" söyleyebilir misiniz?

psychologist
30-05-2017, 16:59
Ben de aracım için bakıyorum, ate ya da jurid iyi piyasada bulmak imkansız...

Schumi
30-05-2017, 23:54
Arka balata bakıyormuşsun. Ucuz olanı al. Frenlemenin %80-85'i ön frenler ile yapılır.

Talih.b16
31-05-2017, 00:23
Ben daha yeni disk ve balata değişimi yaptım.
Diskler bosch, balatalar ıcer marka.
İcer bosch a balata üreten firma diye hatırlıyorum.
500 km oldu toz çok az, ses yok, titreme falan olmadı.
4 balata ve ön disk değişimi ne 550 TL verdimi.
Memnunum.

evolution_9
31-05-2017, 07:29
Ate marka al kesinlikle tavsiye ederim audi nin şu an sırında çıkıyor çok iyi balata

Runo
23-08-2023, 13:04
6 sene sonra canlılık olsun :) Servis 4 adet balataya 60.000 tl fiyat çekti. Önereceğiniz balata markası ve satın alabileceğim yer var mı ?
Ate marka önceliğimdi ama sorduğum birkaç yer yok dedi. Ne tavsiye edersiniz ?

Araç porsche cayenne coupe

düzeltme: farklı konularda otosupermarket diye site önerilmişti onlarla görüştüm ellerinde yok, remsa marka da öneriliyor ama bulamadım

KÖROĞLU
23-08-2023, 20:31
6 sene sonra canlılık olsun :) Servis 4 adet balataya 60.000 tl fiyat çekti. Önereceğiniz balata markası ve satın alabileceğim yer var mı ?

düzeltme: farklı konularda otosupermarket diye site önerilmişti onlarla görüştüm ellerinde yok, remsa marka da öneriliyor ama bulamadım

Modeli bilmiyorum ama cayenne ile ilgili şurada bazı ürünler var.

2003-2010 955 Kasa Porsche Cayenne Yedek Parca Fiyatları | otosupermarket.com (https://www.otosupermarket.com/kategori/porsche-cayenne-yedek-parca-2003-2010)

60k balata için nasıl bir rakam öyle, disk takımı falan yok dimi içinde, sadece balata :S

Oto Yedek Parcada Guvenilir Adres Otosupermarket.com (https://www.otosupermarket.com/arama/cayenne%20balata)

ön fren balatası 5.6k

Runo
24-08-2023, 00:24
Modeli bilmiyorum ama cayenne ile ilgili şurada bazı ürünler var.

2003-2010 955 Kasa Porsche Cayenne Yedek Parca Fiyatları | otosupermarket.com (https://www.otosupermarket.com/kategori/porsche-cayenne-yedek-parca-2003-2010)

60k balata için nasıl bir rakam öyle, disk takımı falan yok dimi içinde, sadece balata :S

Oto Yedek Parcada Guvenilir Adres Otosupermarket.com (https://www.otosupermarket.com/arama/cayenne%20balata)

ön fren balatası 5.6k

Evet sadece işçilik dahil balata fiyatı, işçilik nasıl bir işçilik balata da nasıl bi balataysa artık.. Attığınız siteyle görüştüm ama onlarda bana lazım olan ürün yok malesef. 2021 model araç, henüz yeni olduğu için çok fazla olmadığını söylüyorlar

berkaym
24-08-2023, 07:47

frenler touareg ile aynı olabilir opsiyon yoksa, parça kodu ile vw servisinden oem alabilirsiniz. arkadaşın dizel cayenne var uyumlu olan tüm bakımları öyle yapıyoruz

d3n1s
24-08-2023, 09:05

Hocam aracinizin frenlerini brembo uretiyor. Brembo'daki kaliper kodunu bulursaniz uyumlu balata bakilir bir sekilde.

Runo
24-08-2023, 09:44
frenler touareg ile aynı olabilir opsiyon yoksa, parça kodu ile vw servisinden oem alabilirsiniz. arkadaşın dizel cayenne var uyumlu olan tüm bakımları öyle yapıyoruz

Teşekkürler bilgilendirme için, sorunu çözdüm. Yine de aklımızda bulunsun başka şeyler için.

Hocam aracinizin frenlerini brembo uretiyor. Brembo'daki kaliper kodunu bulursaniz uyumlu balata bakilir bir sekilde.

Evet hocam bende gece meraktan brembo sitesine baktım araca uygun olan balatayı oradan buldum. Tesadüf, bugün bir tanıdığın akrabası da almanya'dan yola çıkıyormuş kendisine rica ettik getirecek sağolsun.

eminkilic61
24-08-2023, 10:01
Teşekkürler bilgilendirme için, sorunu çözdüm. Yine de aklımızda bulunsun başka şeyler için.

opsiyon vs varsa da Audi Q7/SQ7lerle aynı olabilir, Porsche logosu yerine Audi logolu alternatife de bakabilirsiniz lazım olduğunda

altugkocer
24-08-2023, 10:24

Dostum özelden şasi no gönderirsen bi bakayım istersen

Runo
25-08-2023, 09:52
opsiyon vs varsa da Audi Q7/SQ7lerle aynı olabilir, Porsche logosu yerine Audi logolu alternatife de bakabilirsiniz lazım olduğunda

Teşekkürler bilgilendirme için, evet bazı parçalar bahsettiğiniz şekilde uyumlu.

Dostum özelden şasi no gönderirsen bi bakayım istersen

Parçayı tedarik ettim bu akşam bana geliyor kısmetse :) teşekkür ediyorum yine de.