PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta Şirketi Tarafından Yapılan Araç Hakkında Yardım

GermanStyle07
19-01-2017, 09:33
Merhaba arkadaşlar.
Geçen hafta bir kaza yaptım ve sigorta %100 karşı tarafa kusur oranı verdi. Bende de kasko olmadığı için karşı tarafın sigortasından aracım yapılacak. Yalnız aracıma alınan tekliflere göre bir tane tanımadığımız bir firma diğer fiyatlara göre 4-5 bin tl civarında düşük fiyat vermiş ve exper orada yapılması gerektiğini söyledi. Daha öncede aracımda aynı yerden kazası olduğu için aşağı yukarı ne kadar tutacağını tahmin ediyorum ve teklif veren firma çok düşük bir rakama teklif verdiği için sigorta şirketi orada yapılmasını istiyor. Bense o teklifi veren kişiye ulaşamıyor ve o fiyata yapamacağını exper'e bildirdim.
Size danışmak istediğim illa o uygun fiyat'a veren firmada yaptırmak zorundamıyım yoksa 3-4 bin tl üstüne fiyat veren bir firmaya yaptırabiliyor muyum. Bu konuda benim öyle bir talebim oluyor mu. Daha önce böyle birşey başına gelen varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

iyi günler

focust1
19-01-2017, 11:35
Düşük fiyat veren yer baz aliniyor eksper ve sigorta sirketi tarafindan başka yerde yaptircaksaniz ustunu cebinizden vermeniz gerekiyor maalesef.

Evrenoz
19-01-2017, 11:57
Bildiğim kadarıyla devlet sigorta şirketlerine

Yan sanayi / yerli mal kullanma hakkı getirdi

Fark bundan olabilir malesef..

Burak Mehmet
19-01-2017, 12:02
Geçmiş olsun.. Evren abinin dediği doğru.. Sigortanın istediği yerde yaptırmama hakkınız var fakat sigortanın taktir ettiği parayı alabilirsiniz.

ToyGun
19-01-2017, 12:30
Hazir konusuna denk gelmisken ben de sorayim, kasko oldugunda durum nasil oluyor? Henuz firsat bulup goturemedim aracimi servise.

Ben yetkili serviste aracimi kasko uzerinden yaptiridgimda, diger aracin sigortasina rucu ediliyor. Bu durum icin de belli bir miktar uzerinin benim kaskoma yansimasi ve kasko primimi yukseltmeleri gibi bir durum olur mu?

aga81
19-01-2017, 12:38
Ben yakın zamandada servıs aracı ıle yapmış oldugum kazada ızledıgım yol aynen su oldu;
Rapor tuttum fotografları cektım kaporta boya ısı yapan arkadaşım var aracım rapor ve fotograflarla bıraktım oda aracımı yaptı para benım hesabıma yattı bende arkadaşıma verdım bu ay oldu bu mevzu

Ers
19-01-2017, 12:40
yetkili servise siz niye götürmüyor sunuz ? tamir edilecek yeri siz seçersiniz . uygulamada değişilik mi var ?

Octane
19-01-2017, 12:41
Peki ya yerli üretim malzemesi olmayan araçlar için ne olacak? Mesela preludeuma gelip vurdular.

Nightfish
19-01-2017, 12:45
Peki ya yerli üretim malzemesi olmayan araçlar için ne olacak? Mesela preludeuma gelip vurdular.

Sağ ön çamurluğu bulunamadığı için pert olan Renault Vel Satis görmüştüm :)

Şu anda ise bildiğim kadarıyla kasko şirketi araç sahibine sen araştırıp fiyatı bize söyle, biz de uygunsa sana ödeyelim diyebiliyor.

Cagrii
20-01-2017, 19:11
Daha iyi bence tramerde hasar kaydı 10 bın cıkacaksa 5 bın cıkar

MCN21
20-01-2017, 19:38
Daha iyi bence tramerde hasar kaydı 10 bın cıkacaksa 5 bın cıkar

Duzgun orjinal parcalarla yapilmadiktan sonra 1000 lira yazsa ne fark eder. Parca degisecegine tamir edilmisse, macun cekilmisse, yan sanayi kullanilmissa yapmasinlar daha iyi. Ama turkiyede onemli olan tramer tabi...

meganes
20-01-2017, 19:49
sigortacılarda iyice çakal oldu fiyat verirken yaslıyolar millete iş tamire gelince nerde çıkma çenç tamirli mal var dayıyolar,gerçi düzgün ne iş varki sigortacılar düzgün olsun ;)

onursumer
20-01-2017, 20:15
çok uzak değil benim işlemimde

kadının biri park halindeki aracıma çarptı sol arka kapı çamurluk vs

resim çektik tutanakları doldurduk , aracımı kia servisine çektim , belgelerle birlikte benden iban no da aldılar , hasar onaylandı vs yapıldı aracım beni aradılar

o gün almaya gidemedim fakat para hesabıma yatmıştı , gittim ödemeyi yaptım teslim aldım aracımı , direk yetkili servise çektim dışarda daha uygunada yapılırdı aslında ama karşı tarafın sigortası bunu sorgulamadı