PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta-Kasko hakkında_?

ZaZy
05-12-2008, 16:10
92 model bi araç alacağım için soruyorum;
arkadaşlar kaç yaşına kadar bi arabayı kasko ederler? belirli bi yaşa mı bağlı yoksa acenta, paraya mı bakar iş_?
yada kaskoda; çok yaşlı olsa bile sadece çalınmaya karşı bir anlaşma yapılabilir mi_?
beni bilgilendirirseniz çok sevinirim...
saygılar...

Ally
05-12-2008, 16:30
sormaklazım farklı sıgorta sırketlerıne

MuratB
05-12-2008, 16:51
net bilgim yok ama pahalı bi anlaşma yaparlar

gorke
05-12-2008, 17:26
arabasına ve acentasına göre değişir... yaşıda önemli ama yaş araba modeliyle birleşince daha önemli oluyor. mesela 92model nissan 200sx ile 92model x bir hondanın arasında çok fark olur. hondanın daha çok yedek parçası oldğndan. ama genelde yüksek yaşlı araçlardan normal kasko fiatlarından daha yüksek alıyolar. şu da var ben fiestam için zamanında finans sigorta ve güneş sigortadan aldğm fiatlarda güneş daha pahalı çıkıodu. çünkü kendilerine bağlı olan fiestaların kazaları çok olduğundan primleride yükselmiş. acentadan acentaya değişir araştırman gerek. reklamlarda görmüşsündür belki başkasının hatasını siz ödemeyin diye, kişiye özel kasko diye bir reklam vardı. gibi gibi... tek tek acentelerle pazarlık yapıcan, maddelerini sen belrlicen ona görede fiat çıkartıolar.

ZaZy
05-12-2008, 17:33
çok teşekkür ederim tüm arkadaşlar...
bi ara bi yerde duymuştum 10 yaşından büyük araçlar kasko olmuyo diye, V-TEC için denmişti...
bu sebepten sordum soruyu...

maxpower
05-12-2008, 17:47
vtilara kasko yapıyolar ama biraz pahalı:)

speed
05-12-2008, 18:04
benim integranın yıllık 750 civarında...max hasarsızlık oranında.....

ZaZy
06-12-2008, 01:02
teşekkürler... yani şimdi 92 model bi araba alsam para ne olursa olsun kasko ettirebilirim yani_?

MoDVTeC
06-12-2008, 01:15
Benim araç 96 model sigortam net aracılığıyla yaptırdım kaskoyu 1300 ytl kadar tuttu hasarsızlık indirimi % 30 dendi sene sonu ancak araca max değer 12.000 lira değer biçtiler

ZaZy
06-12-2008, 11:13
bizde zamanında 92 model Şahin vardı 2004e kadar kullandık, full kaskoydu her zman ama yeni alan adam yaşı büyük diye ŞAHİN'i kasko etmiolar demişti.Yani sizin araçlar senelerdir sizde, bi güven war (hasarsızlık indirimi)bu sebepten uzuyor olmasın... yeni araç sahibi parayı basar,kaskoyu yapar kısaca :D :D :D

initial-D
06-12-2008, 11:26
ben sigortacıyım,varsa aklına takılan sorabilirsin

yaş önemli bi etken.sigorta yapılmaz diye bişey yok hiçbir araç için.hatta modifiyeli araca bile yapabilirsin.ama yaş arttıkça prim artar.

örneğin 91 model mazda 323 ün kaskosu 1,900 ytl çıkıyor ve bu yenileme ücreti.91 senesinden beri aralıksız yapılıyor ve indirimleride var.ama parça sorunu olduğu,eski olduğu için bu araca ilk defa kasko yapıcak olsa 2000 ytl yi geçer

hiç bir şirket orda burda benim aracıma kasko yapmadılar diye söylenti olmasını istemez ama eski araçlara yapılmıyor diye bir söylenti var.hemen her şirket yapar ama fiyat çok çok yüksek çıkar ve yaptırmak mantıksız olur

ZaZy
06-12-2008, 18:08
ben sigortacıyım,varsa aklına takılan sorabilirsin

yaş önemli bi etken.sigorta yapılmaz diye bişey yok hiçbir araç için.hatta modifiyeli araca bile yapabilirsin.ama yaş arttıkça prim artar.

örneğin 91 model mazda 323 ün kaskosu 1,900 ytl çıkıyor ve bu yenileme ücreti.91 senesinden beri aralıksız yapılıyor ve indirimleride var.ama parça sorunu olduğu,eski olduğu için bu araca ilk defa kasko yapıcak olsa 2000 ytl yi geçer

hiç bir şirket orda burda benim aracıma kasko yapmadılar diye söylenti olmasını istemez ama eski araçlara yapılmıyor diye bir söylenti var.hemen her şirket yapar ama fiyat çok çok yüksek çıkar ve yaptırmak mantıksız olur

çok teşekkür ederim... son bi sorum olucak aldığım araçta senelerdir hasarsızlık indirimi olursa ben bu aracı aldığımda bende yararlanabilr miyim bu indirimden_?

mgnPower
06-12-2008, 18:26
hasarsizlik indirimi satis yapildikdan sonra sifirlanir yeni kasko yaptirmaniz durumunda bu indirimi kullanazsiniz.

ayrica sigortalarda son uc yila yakindir dovizdeki dalgali kur gibi aburuk suburuk bi hal aldilar. rakamlar fahis yukseldi. mesela bundan uc sene once 92 civic si 'ima 630 liraya kasko yaptirmistim. gecen sene 97 pejoya 1878 liraya zorla kasko yaptirdim. ayrica uc ay kadar once 98 honda civic vti icinde 1150 lira tekli almistik.

20 ekim tarihinde sifir aldigim lancer icin bir cok firma 1100-2000 lira arasi kasko teklifi verirken yillardir calistigim isbankasi subesi araciligi ile anadolu sigortadan limitsiz teminatlarla 910 liraya ozel musteri indirimi sayesinde yaptirdim. bu ne tezatlik bu ne bohemdir anlamiyorum artik. trafik sigortasi bile acenteden acenteye firmadan firmaya degisiyor artik.

turkerrr
06-12-2008, 21:48
hasarsızlık indirimi arabaya değil kullanıcıya verilir yani aldığınız kişinin hasarsızlık indiriminden yararlanamazsınız...

bazı şirketler 10 yaşından eski araçlara kasko yapmaz doğrudur zaten yapsalarda arkadaşların dediği gibi çok yüksek ve mantıksız fiyatlar ortaya çıkar...

eskiden beri kaskonuz varsa aracın modeli farketmez yenileme yaparken yaş sorun olmaz ama ilk kez kasko başlıcaksa eski araç için kasko yaptırmak biraz zor olabilir...

ZaZy
07-12-2008, 02:02
bütün sorularımın cevaplarını aldım...
bütün arkadaşlara tek tek teşekkür ederim, çok makbule geçti, çok sağolun....