PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tren yolculuĞu hakkinda yardim

oztk24
29-01-2017, 11:05
Ankara_Elazığ arası trenle yolculuk yapma planım var.öğrenci olduğum için fiyat olarak çok uygun.merak ettiğim sorular ise;
-internette kalkış yeri Ankara Garı görünüyor fakat;bir süredir minibüs ile Kırakkale civarına gidip oradan biniliyormuş,hala geçerli midir?
-20 saat yolculuk süresi görünüyor.otobüs yolculuğuna alışkınım(10 saat civarı)20 saat çekilir mi?
-pulman,kuşetli örtülü vagonlardan hangisi tercih edilmelidir?
-ses seviyesi nasıldır,otobüsten daha mı sesli?

yardımcı olabilecek abiler,arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

PiscocuK
29-01-2017, 11:09
Otobus nekadar tren nekadar

omer_yildir
29-01-2017, 13:36
3 yil once askerdeyken 2 defa Elazigdan Ankara trenle gittim geldim. Cok uzun ve yavas. Ayrica Malatya makasta iniyorsun 26 saat surdu. Inenin binenin haddi hesabi yok. Safak atsin diye binersin sadece.

onursumer
29-01-2017, 14:09
yakın zaman değil ama 6-7 sene rahat olmuştur trenle 2 kere gidiş geliş istanbul - aydın yapmıştım

ismini bilmiyorum ama 4 kişilik yataklı koltuklu oda olarak ayarlamıştık , kapımı kitleyip ust yatakları açıp keyif yapa yapa yolculuk yapmıştık , yemek vagonu bildiğin restoran kıvamındaydı kebab vs herşey vardı ve çok lezzetliydi 2 bira içip akşam yattığımızda zaten sabah uyandığında yolun büyük bir kısmı bitmiş oluyordu :)

açıkcası koltuklu vagonlarda yolculuğu kesinlikle tavsiye etmem :D

oztk24
29-01-2017, 15:40
Otobus nekadar tren nekadar

otobüs- 75tl
tren- 4 kişilik yataklı 42tl
koltuklu vagon 30tl civarı

dirk
29-01-2017, 15:43
blabla cardan yada otostoptan devam edin umuda yolculuk gibi trene binilir mi

EREN34
29-01-2017, 15:47
Otobüs konusu hala geçerli. Tren kalkış saatinde gardan otobüs kalkıyor

Yavaş, gürültülü ama enteresansdır ki otobüs gibi yorucu değil.

Örtülü kuşetlide 1 yer alırsan 3 yabancı ile beraber yatar uyursun. pulmann yani koltukta çekilmez

oztk24
29-01-2017, 16:05
yorum yapan herkese çok teşekkür ederim,biraz önce otobüs bileti aldım:(

corrado
29-01-2017, 17:03
bu linkte detaylar var. iyi yolculuklar.

Van Golu Ekspresi - Ankara'dan Van'a doğru muhteşem bir yolculuk (http://www.yoldaki.com/van-golu-ekspresi/)

220T
29-01-2017, 18:42
Tren yolculuğu hiçbir zaman öngörülen sürede tamamlanmaz.30+ sefer Kırıkkale-Kayseri yolculuğu yapmış biri olarak söylüyorum.

2jz
29-01-2017, 19:49
Tren yolculuğu hiçbir zaman öngörülen sürede tamamlanmaz.30+ sefer Kırıkkale-Kayseri yolculuğu yapmış biri olarak söylüyorum.

Ankaradan sonrası için geçerli :)

Ankara-eskişehir-istanbul-izmir güzergahındaki trenler çok nadiren rötar yapar.
Eskiden hızlı tren yokkende bu güzergahta saatini şaşıran sadece doğu ekspres vardı. İstanbuldan 10 saat gecikmeli kalkar ankaraya gelene kadar bi 5 saat daha rötar yapardı.

Hızlı tren günümüz şartlarında gerekli ama eski trenler kadar rahat değil. Eski wagonların koltukları çok rahat ve genişti. Restoran kısmı harikaydı.

Treni çok sevmeme rağmen gideceğin güzergahta otobüs öneririm :)

Grimlord
29-01-2017, 22:47
Bir kaç kez yataklı vagonda Ankara-İstanbul arası gittim geldim, şansıma her seferinde sidikli yatak bana denk geldi, hiç uyuyamadım kokudan. Şansına güvenen varsa yataklı vagonda gitsin

mustafa-u
29-01-2017, 22:54
DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞUNA CIKACAKLAR İCİN ONEMLİ BİLGİLER | Biz Evde Yokuz (http://www.bizevdeyokuz.com/dogu-ekspresi-onemli-bilgiler)

oztk24
29-01-2017, 22:57
yorum yazan herkese çok teşekkür ederim,aklımı çeldiler otobüs bileti aldım,ama inşallah nasipse bir sonraki dönüşümde arkadaşları ayarlayıp 4 kişilik vagonda tren yolculuğunu deneyeceğim.

yucelebeci
29-01-2017, 23:01
Bizde öğrenciyken 2003 yılında sırf değişiklik olsun diye sivas/istanbul yapmıştık trenle iki arkadaş git git bitmiyor, yanımıza aldığımız yiyecek içeceklerle otobüsün iki katına mal olmuştu bize :) ama değişik bir deneyimdi en azından bir kere tavsiye ederim

TigeR
29-01-2017, 23:33
Uzun yolculuksa kesinlikle yataklı al koltuk çekilmez. Rusya'dayken Krasnodar-Moskova arasını yataklı trenle gitmiştim yanlış hatırlamıyorsam 26-28 saat filandı ama hiç yorgun hissetmedim ve değişik bir tecrübeydi. Hatta ondan sonra tren yolculuklarına karşı bir sempatim oldu ama bir daha gerçekleşmedi tabi :D

Octavia RS
30-01-2017, 01:14
-Yolculuk süre olarak çok uzun sürer
-Mutlaka tehir yapar
-Vagonlar TVS2000, M10 veya K10 tipi vagonlardır koltukları oldukça geniş ve rahattır gürültülü değildir.