PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek arabası tavsiyesi

phoenixs
29-01-2017, 20:43
İyi akşamlar tech ailesi

Nisan ortası gibi kısmetse evladım dünyaya gelecek birçok eksiğini aldık

Sadece bebek arabası kaldı ama hiç anlamıyorum hocam tecrübeli arkadaşlar bana direk şu marka şu model araç al derse çok sevinirim.

Şu anda araç golf var kısmetse 2 aya passat almış olacağız bagaj sıkıntımız olmayacak yani

2jz
29-01-2017, 20:50
Geçenlerde otoparkta yanıma bi bmw parketti. Sonra bagajdan tekerleri olan bi aparat çıkardı açtı ve çocuk koltuğunu koltuktan çıkarıp bunun üzerine taktı. Çok hoşuma gitti koltuğun tasarımı. Markası Recaro'ydu.

imprezaWRC
29-01-2017, 20:58
Geçenlerde otoparkta yanıma bi bmw parketti. Sonra bagajdan tekerleri olan bi aparat çıkardı açtı ve çocuk koltuğunu koltuktan çıkarıp bunun üzerine taktı. Çok hoşuma gitti koltuğun tasarımı. Markası Recaro'ydu.

Koltuk dememiş, bebek arabası demiş.
Bebek arabası olarak biz concord neo travel system kullandık sonra maclaren bastona geçtik. Concord biraz ağırdır ama tek seferde katlanıp açılıyor. Maclarende çok hafif ve rahat taşınıyor. İşin özü, ne çok ucuza ne de çok pahallıya yönelmeyin. Çok ucuz olanlar dökülüyor, katlaması, açması dert oluyor, çocuk içinde terliyor rahat edemiyor.

Yigit-Y
29-01-2017, 21:02
Çok ekonomik
Çok kolay katlanır açılabilir
Sağlam

Önerilere bende açığım

Shadow_Dancer
29-01-2017, 21:04
Inlesina felan servet ödemeye gerek yok.. Ben chicco liteway aldım gayette memnun kaldık.

Greentiger01
29-01-2017, 21:17
Vollex newyork modeli güzeldir ben hala kullanıyorum, fiyat ve kalite üzmez

slowmotion
29-01-2017, 21:20
Bizde casual var memnunuz fiyat performans orani iyi

anıl turan
29-01-2017, 21:29
Dogum mujdesini aldigimizda ilk aldgim sey bebek arabasiydi...

Neredeyse butun modelleri almadan katladim kaldirdim... ama aldiktan sonra anladim ki katlama agirlik vs bunlar onemli degil onemli olan bebegin rahat etmesi...

Biz mima xari aldik... ikili sistem portbebesi var. cok buyuk benim kullandigim 208 e sadece iskeleti bir tekerlegini cikartirsan sigiyor. Esimin sportageinin bagajina iskelet ve port bebe anca sigiyor ama kizim icinde cok rahat ediyor.

Simdi kizim port bebeye sigmiyor bu hafta normal bebek arabasi haline cevirdik, onda da gayet mutlu gozukuyor...

Fiyat olarak coook pahali, yanliz gecen subat ayinda peekaboo dan neredeyse yari fiyatina almistik, biraz beklerseniz yine kampanyaya girebilir...

Son olarak, sirf petek dincoz ile ece erkenin var diye zorla aldirilan bebek arabasinin bu kadar iyi cikacagimi tahmin etmezdim, imkan varda alinir...

ahmet3425
29-01-2017, 22:01
Ben dogumda. 1 ay sonra aldim acele edilecek bir durum degil ikizlerimiz oldu 3. Ayindalar hala kullanamadik evde yatiyor. Prego dan aldim cok kaliteli alet eminim tekil olanlarida oldukca kalitelidir.

Ayrica tavsiyem e bebek joker vs yada internetten almayin.

Eminonunde Havuzlu han var duyduysaniz her turlu bebek malzemesini burada uygun fiyatlarla bulabilirsiniz ben butun alisverisimi havuzlu han dan yapiyorum.

DarkSky
29-01-2017, 22:12
Ben kızım ilk doğduğunda Stokke Xplory V3 aldım hanımın dayatmasıyla.Çok güzel , kullanışlı ama hem bagaj sorunu hemde artık kızımın binmek istememesi sebebiyle satmaya karar verdim.Satmadanda ebebekten https://www.e-bebek.com/litetrax-3-tekerlekli-bebek-arabasi-p-joi-s1112djgra00/ joieLitetrax3 aldım , hem çok kolay katlanıyor, arka tekerlerkler çıkabiliyor ve tamamen yatabiliyor.Tavsiye ederim.

GokhanRS
29-01-2017, 22:15
İstek üzerine moderasyon ilavesi:

Güncelleme yapayım. Hatta moderatör arkadaş görürse ilk sayfadaki mesajımın başına Edit: önermiyorum yazarsa sevinirim.

Milli duygularla sırf Yerli üretim ayağına Baby2Go almıştım. Sadece 2 yıl içinde darmadağın oldu alet. Hard bir kullanımda yapmadık. Kız çocuğu ve zayıf. Anlayacağınız kendimi biraz kazıklanmış gibi hissettim.

Gittim şimdi tekrar gavur chicco aldım. Zaten her seferinde lan hadi yerliye destek olalım moduyla aldığım her şeyde (arçelik hariç) her seferinde pişman oldum.

Ayrıca ilk çocuk tecrübesizliği oldu ama benim tavsiyem artık yeni doğan bile olsa, 0+ dan itibaren kullanılabilen kaliteli markalı geniş oturumlu bir baston almanız. Hem 1000tl yi geçmezsiniz hemde çok hafif ve kullanışlı olur. İlk çocuk hevesiyle pahalı alınan her şey sonradan pişmanlık oluyor.

Umarım daha önceki baby2go tavsiyem yüzünden seçen olmamıştır.

baby2go tavsiye ederim, en azından made in turkey ve kaliteli. garanti konusunda da hiç sıkıntı yaşatmazlar. gerçi benimki bozulmadı tangır tungur taş kaldırımlarda kullanmamıza rağmen. ben set olarak 980 tl ye almıştım.

https://www.baby2go.com.tr/wp-content/uploads/2016/12/v1-2.jpg

ayrıca şöyle garip şeyleride var başka bir modelin

https://www.baby2go.com.tr/wp-content/themes/scope/assets/ana_sayfa/image1.png

ACTPK
29-01-2017, 22:42
Chicco lite way plus aldık 2 senedir kullaniyoruz. Pusette var yaninda. Set halinde. Baston araç olarak pahalı ama set olarak baya uygun fiyatı. Siz ne gösterirseniz onu bilir çocuk. Neden bu oldu demeyecek sonuçta ama 1 sene sonra çope atilacak arabada almayın. Ayni zamanda dünyanin parasina alinan bebek arabalarina oturmayip en son 150 liralik baston arabaya ayila bayila binen cocuk biliyorum. Kafaniza yatarsa f/p oranı cok iyi o dediğim arabanın

8.000rpm
29-01-2017, 22:48
Ben şahsen bebek yeni doğduğunda sadece puset kullanılması taraftarıyım. Pusetin üzerine monte edildiği tekerlekli sistemler hem çok kısa süre işinize yarayacak hem pahalı hem de ciddi yer kaplayan sistemler oluyor genelde.
Bebeüinizin oturma yeteneği geliştikten sonra ise baston denen modelleri tavsiye ederim. Hem ucuz hem de bagajda işgal ettiği yer çok değil.
Bebek arabası sektöründe muhteşem tasarımlı , hafif ve çok fonksiyonlu modeller var ama bunun sınırı yok.
Bütçe konusuna değinmiyorum bile , ama yaklaşık 6.ayda oturmaya başlayan bir bebeğe alınacak güzel bir baston arabayı hiç abartmıyorum 5 yaşına kadar çok rahat kullanırsınız ki daha sonrası da mümkün.
Bagaj konusunda Passat demişsiniz ama inanın o bagajda bile çok rahat olmayacaksınız bu sebeple ürünleri alırken ebatlara ve kullanım kolaylıklarına dikkat etmeyi ihmal etmeyin.
Hayırlı uğurlu sağlıklı ömrü olsun inşallah :)

leader_T
29-01-2017, 22:56
Chicco Urban kullanıyoruz. Kesinlikle alınmaması gereken bir araba. Çünkü aracı ayrı katlanıyor sonra da koltuğu yada puseti takılıyor. Bu nedenle kullanışsız ve bagajda çok yer kaplıyor.
Yazın maclaren baston alacağız.

Bebek arabasında katlanma kolaylığı, taşıması ve yer kaplamaması çok önemli.

Bu nedenle biraderin aldığı Peg perego si switch'i tavsiye ederim. araç puset kullanımı bittikten sonra tamamen baston şeklinde katlanıyor.

http://i93.photobucket.com/albums/l79/babylovemgt/Peg%20Perego%20Si%20Switch%2014.jpg

wolrath
29-01-2017, 23:01
maclaren techno xt
kompakt ,hafif ,buyuk tekerli ve saglam.
1.5 sene canini aldik sadece tokasi gitti onu da garantiden degistiler.
tavsiye ederim.

phoenixs
29-01-2017, 23:20
Herkes farklı marka söylemiş bütçem 2000 tl + asansörsüz binanın 2. Katında oturuyorum

Yigit-Y
29-01-2017, 23:24
Bütçem ölmüş can çekişmiş rakamlar

Ev 3. Kat asansörsüz

Bana kırılmayacak hafif ucuz hemde çok ucuz olacak şekilde bu mesajımı alıntı ile cevaplayın babuşlar

Murat satıyorum 5000 tl ye

2000 tl bebiş arabasına verirsem intihar ederim :)

Esnafın dibi rakamlarla öneriler bekliyorum

G.U.Z.
29-01-2017, 23:41
Düşük bütçeye:Chicco simplicity Hala taş gibi, biri5, diğer 2yaşında 2çocuğu aynı anda taşıdığımız oluyor(toplamda 30-35kg). Bebekken de keyfit almıştık uyumlu bu modelle, brandaları üst üste geliyordu buz gibi havalarda sıcacıktı vatandaş..

Ben şehirdışındayken eşime zor oluyordu, baston niyetine biraz fazla verip quinny zapp xtra da aldık, o da çok konforlu..
(biz aldığımızda gümrük vergisi zammı gelmemişti+babymall un hediye çeki kampanyası vardı)

turci
30-01-2017, 00:09
Quinny zapp xtra hafif kullanışlı ve bagajda yer kaplamıyor.

bkaraca
30-01-2017, 00:26
Concord neo ve concord air safe aldık. Kesinlikle tavsiye ederim.

Ahmetfikri
30-01-2017, 00:47
bende oğlan doğmadan çok araştırmıştım bu işi kadın forumlarından araştırmak lazım :)
travel alanları kısa sürede hafif araba aldıklarını gördüm özellikle
chicco lite way hakkında yorumlar çok olumluydu ona yöneldim marka model belirledik ama kavunu bile koklayan adamız bişey alırsak ellemden tartmadan para vermeyiz gittim bi mağazaya inceledim harbiden hafif küçük ama sağlam puseti dahil araç koltuğu yapabiliyorsun arabam 207 olduğu için bagajda sıkıntısız

STP
30-01-2017, 08:13
concord neo travel ve aırsafe aldım set olarak bazasıyla bırlıkte. herseyınden cok memnunuz. 2015 modelını tercıh ettık tutma yerlerı sılıkon

HalilMacit
30-01-2017, 08:22
Zamanında ben de çok araştırmıştım. Stokke, Bugaboo, 4moms, Kraft, hepsini tek tek inceledim. Travel sistemler bana uygun gelmedi.

1. Çok büyük, bagajda yer bırakmıyor. Tatile giderken valizlere yer açmak için kargoyla arabayı yollayan arkadaşlarım var :)
2. Çok ağır indirmesi bindirmesi eziyet
3. Sen yokken eşin çocuk kucağında tek başına açıp oturtabilir mi çocuk arabasını veya katlayıp kaldırabilir mi ?

Bu soruları ben kendime sordum düşündüm taşındım en son puset modeli olan Maclaren Techno XT modelini aldım. Doğumdan itibaren kullanılabiliyor ve çok sağlam katlanması açılması kolay.

cosekar
30-01-2017, 09:21
Ben de geçen sene 2 ay boyunca araştırdım, Mima xari aldım, fiyatı 4000 di ben aldıgımda ama gerçekten hem port bebesi hem de normal oturma alanı gerçekten bebekler icin cok rahat.
Bu arada Leon un bagajına sıgıyor. Ama B segmenti araçların bagajına sıgmaz.

ggtoker
30-01-2017, 09:46
Kraft twist xx travel kullaniyorum vede xok memnunum... tek hamlede katlayanip kolay tasinabiliyor... RC nin bagajinada rahatlikla sigiyor...

Çift yönlü ve portbebe olarakta kullanılabilen oturma ünitesi
Kendi etrafında 360° dönebilen mekanizması sayesinde çift yönlü kullanabilme
3 farklı pozisyona ayarlanabilen oturma ünitesi
Portbebe olarak da kullanılabilen oturma ünitesi
Bebeğin ilk aylarda kullanımı için ekstra dolgulu şilte (0-6 ay arası)
Çok pozisyona ayarlanabilen deri itme sapı
Çıkarılabilir ön bar
Şişme arka tekerlekler
Ayaktan kumandalı tek tuşla fren sistemi
Ayak örtüsü - Yağmurluk
Katlandığında az yer kaplama ve desteksiz ayakta durbilme
Tente rüzgralık/güneşlikOto/Taşıma Koltuğu
ECE R44/04 belgeli
Grup 0+ (13 kg’a kadar olan bebekler için)
Taşıma koltuğu, ana kucağı ve oto koltuğu olarak kullanılabilme
3 farklı pozisyonda kullanılabilen taşıma sapı (taşıma pozisyonu, sabit pozisyon, sallama pozisyonu)

osmanaydo
30-01-2017, 09:53
Bütçem ölmüş can çekişmiş rakamlar

Ev 3. Kat asansörsüz

Bana kırılmayacak hafif ucuz hemde çok ucuz olacak şekilde bu mesajımı alıntı ile cevaplayın babuşlar

Murat satıyorum 5000 tl ye

2000 tl bebiş arabasına verirsem intihar ederim :)

Esnafın dibi rakamlarla öneriler bekliyorum

:)
125TLye katlanır hafif bişey almıştım. Marka Kraft'tı herhalde.
İkinci çocuk 2 yaşını geçti. Ön tekerleri iç dış yapsam iki çocuk daha büyütür.

melihyilmaz
30-01-2017, 10:12
Kraft twist xx travel kullaniyorum vede xok memnunum... tek hamlede katlayanip kolay tasinabiliyor... RC nin bagajinada rahatlikla sigiyor...

Çift yönlü ve portbebe olarakta kullanılabilen oturma ünitesi
Kendi etrafında 360° dönebilen mekanizması sayesinde çift yönlü kullanabilme
3 farklı pozisyona ayarlanabilen oturma ünitesi
Portbebe olarak da kullanılabilen oturma ünitesi
Bebeğin ilk aylarda kullanımı için ekstra dolgulu şilte (0-6 ay arası)
Çok pozisyona ayarlanabilen deri itme sapı
Çıkarılabilir ön bar
Şişme arka tekerlekler
Ayaktan kumandalı tek tuşla fren sistemi
Ayak örtüsü - Yağmurluk
Katlandığında az yer kaplama ve desteksiz ayakta durbilme
Tente rüzgralık/güneşlikOto/Taşıma Koltuğu
ECE R44/04 belgeli
Grup 0+ (13 kg’a kadar olan bebekler için)
Taşıma koltuğu, ana kucağı ve oto koltuğu olarak kullanılabilme
3 farklı pozisyonda kullanılabilen taşıma sapı (taşıma pozisyonu, sabit pozisyon, sallama pozisyonu)

Bende bunu tavsiye edecektim. Mekanızması şuanda baska hiç bir modelde yok. Çok rahat Güneşli vs havalarda direk yönününü değiştirebiliyorsunuz. Bende kullanıyorum tavsiye ederim.Ayrıca büyük tekerlekli oldugu için chicco gibi arabaların tangur tungur gittiği yerde çok rahat ve konforlu gidersiniz.

fthdrn
30-01-2017, 10:24
5000 liraya bebek arabası mı olur yav :D 86 doğan alırım içinde bira içeriz.

gazi
30-01-2017, 10:31
üstadım bende yeni aldığım bu ürünü tavsiye ederim."bebe confort streety plus travel sistem"

Bebe Confort Streety Plus Travel Sistem Bebek Arabası | BabyMall - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=-MXrTlqlPO0)

videoyu izlersen kullanışlı olduğunu anlarsın. pusetini aracınızda da kullanabilirsiniz. çok iş görüyor. herhangi bir mağazaya girip ürünü inceleyin. memnun kalacağınız kanısına varırsanız ürünü internetten alın.
mağazalarda 1300 tl civarında , internet sitesinde 849 tl.

anıl turan
30-01-2017, 10:36
Ben de geçen sene 2 ay boyunca araştırdım, Mima xari aldım, fiyatı 4000 di ben aldıgımda ama gerçekten hem port bebesi hem de normal oturma alanı gerçekten bebekler icin cok rahat.
Bu arada Leon un bagajına sıgıyor. Ama B segmenti araçların bagajına sıgmaz.

sanada mi petek dincozde var bizde neden olmasin diye aldirdilar??? :D

5000 liraya bebek arabası mı olur yav :D 86 doğan alırım içinde bira içeriz.

ilk basta bende oyle dusunmustum ama bebek gercekten rahat ediyor, oturma pozisyonu ortapedisi falan onemli.
ayrıca bazi markalarin subat ayinda buyuk indirimleri oluyor takip etmek lazım...

baska bir secenek yurt disi, baglantiniz / ordan geleniniz varsa yapistirin bitane, ciddi fark oluyor...

fthdrn
30-01-2017, 10:51
anıl turan ; bende zaten espri mahiyetinde söyledim ya :) yoksa hayattaki en değerli varlığına bütçe dahilinde alabileceğin en iyi ürünü almak isteriz. g.tümüze kot alıyoruz 300-400 e araba mı almayacağız.

anıl turan
30-01-2017, 11:09
anıl turan ; bende zaten espri mahiyetinde söyledim ya :) yoksa hayattaki en değerli varlığına bütçe dahilinde alabileceğin en iyi ürünü almak isteriz. g.tümüze kot alıyoruz 300-400 e araba mı almayacağız.

haha sorun yok anladim zaten... bende fiyati ilk duydugumda satici hanima tasit kredisi icin hangi bankalarla anlasmalisiniz diye sormustum :)

AdemAr
30-01-2017, 11:13
Yeğenimin arabası Concord neo ben hiç tavsiye etmiyorum :) Hantal bagajda çok yer kaplıyor ne kadar katlanırsa katlansın ayrıca ağır olduğundan sürmeside zor.. Diğer arabası pierre cardin onda öyle problemler olmuyor.

sportwagon
30-01-2017, 11:13
Britax-Römer B-Motion 4 Travel Bebek Arabası aldık 5 ay önce tavsiye ederim

rahmitanir
30-01-2017, 11:26
İzmir Forum Bornova yanındaki joker mağazasındaki bir çalışanın "bebek arabasına para vereceğine,bebek koltuğuna para ver" tavsiyesi aklıma çok yatmıştı.

Bebek arabası üstüne kolayca oturtulan ana kucağı&çocuk koltuğu karışımı ürünler bana hiç güvenli gelmemişti. ondan bebek arabası olarak aşağıdaki şu ürünü %50 indirimle 600TL'ye bulunca direk almıştım. Sonuçta bebek arabasında en önemli kriterler, tek seferde katlanması & fazla ağır olmaması. Doğrusu bu model hafif sayılmaz ama gerçekten hafif olan modeller de 3000TL civarında fiyatlarda oluyor.
Soo Baby Plus Alero Puset / Sand | Joker (https://www.joker.com.tr/urun/soo-baby-plus-alero-puset-sand-62028)

Bir de bebek koltuğu olarak paraya kıydım, 1900TL'ye Recaro Zero 1 aldım, gerçekten güven veren ve kullanışlı bir ürün. Arabam tek kapı olmasına rağmen koltuk 360 derece dönebildiğinden çocuğu indirip bindirmek çok kolay oluyor. gerçi dolar fırlayınca, buna da tam 500TL zammı çaktılar.
https://www.e-bebek.com/zero1-0-18-kg-oto-koltugu-p-rec-215096/

Yigit-Y
30-01-2017, 11:35
:)
125TLye katlanır hafif bişey almıştım. Marka Kraft'tı herhalde.
İkinci çocuk 2 yaşını geçti. Ön tekerleri iç dış yapsam iki çocuk daha büyütür.

Nerden aldın duymak istediğim şeyleri söyledin

Şukunu verdim :)

Aero
30-01-2017, 11:40
Bebekten 7-8 ay sonra baston puset candır diyeceksiniz :) kendi binek arabamdan çok bebek arabası değiştirdik, en son 2 tane baston puset aldık. Portatif, hafif, yer kaplamıyor. Gözünü seveyim bastonun. Şimdi hiç birisini kullanmıyoruz.

wolrath
30-01-2017, 11:50
Bebekten 7-8 ay sonra baston puset candır diyeceksiniz :) kendi binek arabamdan çok bebek arabası değiştirdik, en son 2 tane baston puset aldık. Portatif, hafif, yer kaplamıyor. Gözünü seveyim bastonun. Şimdi hiç birisini kullanmıyoruz.

kesınlıkle katılıyorum. yukarıda bagaj sorunum yok demıssınız ama bunun tatılı var aracı cok kısı kullanması var vs vs.

ben maclaren techno xt demıstım ama baska marka da alsanız kesınlıkle baston... katlandıgında cok cok az yer kaplıyor.

Tunacan
30-01-2017, 12:28
Zippy Light | Inglesina (http://www.inglesina.com.tr/katlanir-arabalar/zippy-light)

bundan aldık.. kesinlikle tavsiye ederim.

wolrath
30-01-2017, 13:09
cok para bayılmayın.
bız 1.5 sene anca kullandık, yegen senelerce kullandı mesela.

joker kartı vardı buradan bır arkta sagolsun %25 ındırımle maclarenı 500e almıstım. bu tur seylerı takıp edın derım. cunku gercekten hırpalanıyor da aletler. yazık o kadar paraya.

XoR
30-01-2017, 13:35
Çocuğum yok ama kullanan arkadaşlarım çok memnundu bundan.

Mamas & Papas
Mamas Papas Sola 2 Chrome Black Travel Set - n11.com (http://urun.n11.com/travel-sistem-bebek-arabasi/mamas-papas-sola-2-chrome-black-travel-set-P152400749?Renk+Se%C3%A7iniz=Black&cid=604001&gclid=CL_sgcXi6dECFRFUGAodDKgNGw&gclsrc=aw.ds)

phoenixs
30-01-2017, 19:13
Beyler casual cadillac air kullanan var mı bunu almayı planlıyoruz

ahmet3425
30-01-2017, 23:52
Ya birde soyle bir konu var es dost akraba yeni dogan bebege hediye almak istoyor ve dusunceli insanlar genelde ihtiyaca yonelik hediyeler seciyor. Acikcasi 2 liralik bebek arabasi bana hediye geldi ben sectim yakinim alip gonderdi sagolsun, ozellikle avrupada insanlar bebekleri oldugunda yakinlarina ihtiyac listesini yollayip kim neyi istiyorsa tebrik ve hediye olarak alip gelirmis adamlarin bu konudaki kulturu gayet mantikli bizde zibinligi kapan geliyo hayirli olsuna :)

Ha bu arada tekrar soyluyorum atlanmasin EMİNONU HAVUZLU HAN, bebek malzemelesi acisindan herseyi kaliteli kalitesiz ucuzu pahalisi her butceye gore herseyi bulabilirsiniz bosuna e bebek jokere extradan bayilmayin.

Wromm
31-01-2017, 08:50
Bebe Confort MAIA almıştık. Baston tip olduğu için ilerde de kullanırız diye tercih etmiştik ama yinede diğer baston modellere göre ağır kaçıyor.
Puseti kullanamadık bile kış bebeği sonrada büyüdü sığmadı.

900 civarına kayınço hediye almıştı. Şu an fiyatı uygun Jokerde. Benimle tavsiyem eşinle beraber gidip görerek seçin. burdan ne yazsak boş oraya gidince insanın fikri değişebiliyor. Sadece yaklaşık fiyatlarını bil yeter.

Bebe Confort Maia Travel Puset / Black Crystal | Joker (https://www.joker.com.tr/urun/bebe-confort-maia-travel-puset-black-crystal-82704)

GokhanRS
31-01-2017, 08:54
Ya birde soyle bir konu var es dost akraba yeni dogan bebege hediye almak istoyor ve dusunceli insanlar genelde ihtiyaca yonelik hediyeler seciyor. Acikcasi 2 liralik bebek arabasi bana hediye geldi ben sectim yakinim alip gonderdi sagolsun, ozellikle avrupada insanlar bebekleri oldugunda yakinlarina ihtiyac listesini yollayip kim neyi istiyorsa tebrik ve hediye olarak alip gelirmis adamlarin bu konudaki kulturu gayet mantikli bizde zibinligi kapan geliyo hayirli olsuna :)

Ha bu arada tekrar soyluyorum atlanmasin EMİNONU HAVUZLU HAN, bebek malzemelesi acisindan herseyi kaliteli kalitesiz ucuzu pahalisi her butceye gore herseyi bulabilirsiniz bosuna e bebek jokere extradan bayilmayin.

kanka makedonyaya gezmeye gittim geçen gün bebişle birlikte, bi abimiz 100 euro taktı direk :D dedim bu 2 çeyrek parası eder fazla değil mi. bizde adet böyle dedi, dedim severim adetlerinizi :D

rebelh
31-01-2017, 12:55
en ucuz Casual Cadillac Travel Sistem Bebek Arabas (http://www.akakce.com/bebek-arabasi/en-ucuz-casual-cadillac-travel-sistem-fiyati,1033691.html)

memnunuz

rebelh
31-01-2017, 12:58
Beyler casual cadillac air kullanan var mı bunu almayı planlıyoruz

air değil galiba bizimki direk cadillac sanırım 2 ay oldu memnunuz pratik ve kullanışlı

semavi
31-01-2017, 13:09
Bu tarz şeyleri ikinci el almaktan çekinmeyin arkadaşlar... Maalesef bebekle alakalı bir çok eşyayı hakkıyla kullanamıyoruz zaten...
Arabada bizim tercihimiz chicco olmuştu. Sebebplerine gelince:

iki taraflı kullanılan arabalar çok hantal ve sürmesi zor oluyordu genelde... Bu arabada inanılmaz rahat ettik. Çünkü ilk çocuğum 4 yaşını doldurduğunda bile arabasını kullanıyordu üşengeç tospağa...

2 defa yurt dışı yaptık, prag sokaklarında kilometrelerce yürüdük çok rahattı. Mesela bacanaktaki Pierre Carden araba külçe gibiydi.

Kesinlikle çocuk büyüdükçe 15-20kg iteceğnizi düşünerek alın. Bu veya başka araba olması önemli değil, önemli olan yalpalamadan takılmadan rahatça kullanılabilmesi bize göre...

buda benim iki çocuğu çıkaran ve geçen gün letgodan 120 liraya satıp geçtiğim araba :D

http://akakce.cubecdn.net/chicco/chicco-simplicity-z.jpg

GokhanRS
31-01-2017, 14:51
Bu tarz şeyleri ikinci el almaktan çekinmeyin arkadaşlar... Maalesef bebekle alakalı bir çok eşyayı hakkıyla kullanamıyoruz zaten...
Arabada bizim tercihimiz chicco olmuştu. Sebebplerine gelince:

iki taraflı kullanılan arabalar çok hantal ve sürmesi zor oluyordu genelde... Bu arabada inanılmaz rahat ettik. Çünkü ilk çocuğum 4 yaşını doldurduğunda bile arabasını kullanıyordu üşengeç tospağa...

2 defa yurt dışı yaptık, prag sokaklarında kilometrelerce yürüdük çok rahattı. Mesela bacanaktaki Pierre Carden araba külçe gibiydi.

Kesinlikle çocuk büyüdükçe 15-20kg iteceğnizi düşünerek alın. Bu veya başka araba olması önemli değil, önemli olan yalpalamadan takılmadan rahatça kullanılabilmesi bize göre...

buda benim iki çocuğu çıkaran ve geçen gün letgodan 120 liraya satıp geçtiğim araba :D

http://akakce.cubecdn.net/chicco/chicco-simplicity-z.jpg

biz çekinmeyiz de, hanımlar ömür boyu başımıza kakarlar.

semavi
31-01-2017, 15:51
İlk çocukta evet, ikincide biraz daha rahatlıyorlar :D

Misal biz ilk çocuğa heveslendik Çilekten komple oda aldık şu arabalı yataklı... Çocuk doğru dürüst yatmadı bile... Şimdi yurt dışı nedeniyle satıp geçeceğiz. En çok içime oturan da o oldu açıkçası...

Siz siz olun çocuğu yanınıza alıştırmayın :D Biz yapamadık :D

sinisa
31-01-2017, 17:02
mamas papas armadillo çift yönlü olandan almıştık. quinnyleri çok tavsiye etmişlerdi ama beğendiğimiz büyük tekerli modelin apartmanın asansörüne sığmadığını keşfedince son anda vazgeçtik.
bu hafif ve kolay katlanıyor. eşim ben olmadığımda bi kolunda bebek bi kolunda araba merdiven çıkabiliyor. çoğu kişi sonraları bastona geçersiniz demişti ama gerek kalmayacak gibi.

phoenixs
31-01-2017, 17:46
biz çekinmeyiz de, hanımlar ömür boyu başımıza kakarlar.

Abi kesinlikle sana katılıyorum yoksa zaten arabayı da biz taşıyacaz

erdem325
09-10-2018, 02:44
konuyu hortlatmak durumunda kaldim, mart ortasi gibi nasipse kizim olacak.
ilk cocuk oldugu icin hem biraz pimpirikliyiz hanimla hem de hevesliyiz cocuga birseyler alma konusunda, ama maalesef tecrubesiziz.
bbek arabalarina bakiyorum bu aralar ama hicbir fikrim yok acikcasi. babymall ve ebebek magazalarini falan gezdik hanimla, ordaki saticilarla konustuk falan, babymall de mamas&papas in ocarro denen arabasini onerdiler, iste soyle aciliyor da boyle kapaniyor da canta gibi oluyor da iki yonlu de vs vs.. tamam hersey guzel kasasi falan da kaliteli duruyor ama ben daha once bebek arabasi kullanmadigim icin uzun vade de nasildir bilemiyorum.. bir de cidden pahali bir arabaydi, indirim olmasina ragmen 4800tl gibi bir fiyati vardi.. bu civarda para odeyip pisman olursam cidden canim acir..
ebebek magazasinda ise peg prego book 51 diye bir araba onerdiler, o da digeri gibi iste birsuru biseyler anlattilar vs vs.. onun da fiyati indirimli olarak 2800tl civarlarinda idi..

oncelikle bu tarz arabalara gercekten ihtiyac varmi yokmu kestiremiyorum. yani parayi basip "en iyisi" diye anlatilan arabayi almak gercekten de mantikli bir karar da olmayabilir. dedigim gibi tecrubesizim.

bizim hanimla "kendimizce" mantikli buldugumuz kriterler, iki yonlu olsun (neden bilmiyorum ama hanim cok takintili bu konuda), kolay katlansin, bir de mumkunse katlaninca nispeten az yer kaplasin. fiyat olarak hicbir fikrim yok. yani gercekten degecekse parasina acimam, ama degmeyecek birseye de cok para vermek istemem acikcasi..

01ayk01
09-10-2018, 06:37
Ne alacaksaniz alin , ama katlaninca kucuk olan bise alin. Ben MIMA aldim. Dunyanin parasini verdim. Arabanin bagajina sigmiyor resmen. Gittim bir tane daha aldim bebek arabasi. 700 liraya maxi cosi marka. Tasima vs konularinda cok iyi. Lakin MIMA’nin Surus konforunun yakinindan bile gecemez.

VW6R
09-10-2018, 06:52
Bende aynı telaş içindeyim. 2 aydır casual quatro modelini takip ediyorum ilk baktigimda 1700₺ idi daha sonra 2500 oldu. Şuan yine indirimde.Nasipse bu hafta alıcam. Çok övdü satıcılar isterseniz bi araştırın

Evrenoz
09-10-2018, 07:48
Inglesina trilogy aldım, aşırı memnunum.

Benim kıstaslarım;

Hafif olsun, hanım rahatça bagaja koyabilsin.
Tek hareket, tek elle katlansın.
Çift yönlü olsun
Bebeğin oturma kısmı sökülmeden de katlanabilsin.
Sürüş konforu
Yumuşak ve büyük lastik

_AS_
09-10-2018, 07:51
Mamas & Papas Urbo 2 Set | Welcome Baby (https://www.welcomebaby.com.tr/mamas-papas-urbo-2-travel-set-bebek-arabasi-black-48985?gclid=EAIaIQobChMI69-GvdT43QIVVYmyCh3K7wxmEAQYAiABEgJrDPD_BwE)

Biraz pahalıdır ama acayip sağlam birşey.

Tamamen metal-alüminyum olduğu için adam tanıtırken kendi çıktı üstüne ki taşıyor:)

Katlaması kolay çok ta küçük olmuyor ama hb her aracın bagajına sığar muhtemelen.

Tek problemi plastik aksamı fazla olanlara göre biraz ağır ama kesinlikle 2-3 çocuk büyütür.

Shadow_Dancer
09-10-2018, 07:55
Hanimda araba varsa cok para vermeyin yoksa saglam bise alin.. ben chicco liteway almistim gayet guzel is gordu

Eworen
09-10-2018, 08:09
Mamas & Papas ocarro var bizde 1 seneye yakın oldu aşağı yukarı
Alırken bi hayli araştırmıştım tabikide her baba gibi
Sürüş rahatlığı bakımından daha iyisi olmayabilir bi kaç tane muadili var biz cybex priam ile arasında kalmıştık ama ocarro daha sağlam görünümlü olduğu için onu seçtik öte yandan katlanınca kapladğı alan bi hayli az bu konuda mima xari ve stokke xplory facia dırlar direkt transporter tarzı araba lazım olur :)
Evvela sürüş rahatlığı istiyorsanız baston tipi sakın almayın tek elle kullanamazsınız düz yolda bile evet mesela inglesina trilogy çok yaygın ama hem lambur lumbur sallanırlar hemde tek elle kullanılmıyorlar zaten sonra tek kollusu çıktı en sonda quad modeli çıktı hem tek kollu hemde büyük tekerlekli
Büyük tekerlek konfora işaret otomobil forumu olduğu için geniş yanak açıklaması yapmayalım :)
Bu saydıklarımını çoğunun ağırlık problemi vardır ilerleyen dönemde pratiklik açısından kolay katlanan ufacık ama rahatsız baston tipi araba ihtiyacı oluyor
Şunuda atlamayalım aşağı yukarı ilk 6 ay puset gerekli araba alırken puset extradır bunuda maliyet listesinize eklemeyi unutmayın..

GokhanRS
09-10-2018, 08:45
Güncelleme yapayım. Hatta moderatör arkadaş görürse ilk sayfadaki mesajımın başına Edit: önermiyorum yazarsa sevinirim.

Milli duygularla sırf Yerli üretim ayağına Baby2Go almıştım. Sadece 2 yıl içinde darmadağın oldu alet. Hard bir kullanımda yapmadık. Kız çocuğu ve zayıf. Anlayacağınız kendimi biraz kazıklanmış gibi hissettim.

Gittim şimdi tekrar gavur chicco aldım. Zaten her seferinde lan hadi yerliye destek olalım moduyla aldığım her şeyde (arçelik hariç) her seferinde pişman oldum.

Ayrıca ilk çocuk tecrübesizliği oldu ama benim tavsiyem artık yeni doğan bile olsa, 0+ dan itibaren kullanılabilen kaliteli markalı geniş oturumlu bir baston almanız. Hem 1000tl yi geçmezsiniz hemde çok hafif ve kullanışlı olur. İlk çocuk hevesiyle pahalı alınan her şey sonradan pişmanlık oluyor.

Umarım daha önceki baby2go tavsiyem yüzünden seçen olmamıştır.

baby2go tavsiye ederim, en azından made in turkey ve kaliteli. garanti konusunda da hiç sıkıntı yaşatmazlar. gerçi benimki bozulmadı tangır tungur taş kaldırımlarda kullanmamıza rağmen. ben set olarak 980 tl ye almıştım.

https://www.baby2go.com.tr/wp-content/uploads/2016/12/v1-2.jpg

ayrıca şöyle garip şeyleride var başka bir modelin

https://www.baby2go.com.tr/wp-content/themes/scope/assets/ana_sayfa/image1.png

KARALOM
09-10-2018, 10:11
Çok acele edilmemeli
Bende daha dogmadan önce almıştım heveslenip
Evde aylarca kutusunda durdu 5 aylık oldu daha yeni kulanabiliyoruz
Kesinlikle aracanıza uygun olanı alın derim sıgıp sıgmadıgını ölçün biçin
Fiestam var pandizotu iptal etmek zorunda kaldım bagajım tamamen doldu
oyuzden station sevdasına düştüm
fiyat olarak uygun kırılsada bozulsada birdaha alınır milyarlık oyuncakla aynı işi görüyor
biz memnunuz oglanında keyfi yerinde süngerleri güzel profilleri düzgün cok bozulcak gibi degil

https://i.hizliresim.com/k6oB4q.jpg (https://hizliresim.com/k6oB4q)

BARR
09-10-2018, 10:39
Fiyatlar yazılımlı 1.6tdi gibi olmuş hey maaşallah.

SkY
09-10-2018, 10:51
joei litetrax4 kullanıyoruz biz gayet memnunuz..ama fiyatları uçmuş baya bir yakın zamanda..900 tl gibi almıştık sanırım 1300leri görmüş bu aralar.

Erdem K.
09-10-2018, 12:05
Fiyatlar yazılımlı 1.6tdi gibi olmuş hey maaşallah.

polo mu golf mü ?

f/p oranı en güzellerinden birisi de kiwi egg6

melihyilmaz
09-10-2018, 14:38
iki kız çocuk babasıyım birisi 19 aylık birisi daha 1 aylık.

İlk arabamı ilk heves kraft taravel xxl aladım güzelmi güzel çift yonlu rahat akıyor.
Eksi yonleri var pahalı ağır cok yer kaplıyor ve pratik değiller.

İkinci cocuk biraz daha akıllandım ve amaca hizmet eden bir bebek arabası bakmaya basladım.

ilk olarak hafif olacak / tek elle kapanım açılabilecek
yer kaplamayacak
kapandıkdan sonra dik durabilecel/ bazı arabaları kapatıyorsunuz araba yere yatırmak zorundasınız buda avm pazar gibi yerlerde cok sıkıntı oluyor.
kuması ve minderi her yeri çıkıp yıkanabilecek.
Bunun yanı sırada fiyatı oldukça makul ve sağlam olacak.

Tek bir ürün bulabilidm chicco ohlala sadece 3.8 kg.

Bence pusetli öyle kaba saba bişiler almayın ilerde cok pişman olursunuz.
Bir yere yürüyerek misafire gidersiniz hayvan gibi araba tasıdıgınızda anlıyorsunuz.

He bu arada bebek için puseti ikinci el atrı alabilirsiniz araba da güvenlik için.

Ormanci
09-10-2018, 14:57
Bu işte hanımlar yetkilidir :D

Bizde 2 alternatif vardı, başka bişeye "bakamadık" :) Bugaboo Bee3 ve Inglesina Trilogy.

Inglesina birleşik barlı değil diye almadık ama baston gibi katlanması açısından iyi.

Bu arada baston arabalar belli bir yaş-kg ile kullanılıyor, 0'dan itibaren kullanılabilen görmemiştim, bilemiyorum. Çünkü tamamen yatma, ana kucağı takılması vs şeyleri pek destekleyemiyorlar diye biliyorum yapı itibariyle.

Bugaboo baya coştu, zamanında da aile sponsorluğu çerçevesinde aldık. 2 sene oldu, halen bi sıkıntı yok, kalite anlamında güzel ama pahalı. Bugaboo'lar küçük kompakt olması açısından iyi ama tekerlekler küçük, bu yüzden kaldırımlarda falan en küçük engebede ıııınhhhhh diye bi yere takılmış halde bulabiliyorsunuz kendinizi.

Bagaj iptal, ne yaparsanız yapın :D Min.500lt bagajlı araba gerekiyor :P :D

Yigit-Y
09-10-2018, 17:40
Bastonlu modeller en az yeri kaplar hafiftir ve bozulması muhtemeldir

Bende kraft var idare eder 350 tl ye almıştım geçen sene şuan 850 olmuş :)

Shadow_Dancer
09-10-2018, 20:21
Hanimda araba varsa cok para vermeyin yoksa saglam bise alin.. ben chicco liteway almistim gayet guzel is gordu

Chicco Liteway Plus Travel Bebek Arabası / Night- Siyah 17 | Joker (https://www.joker.com.tr/urun/chicco-liteway-plus-travel-bebek-arabasi-night-siyah-17-14224)

01ayk01
09-10-2018, 22:49
Ne alacaksaniz alin , ama katlaninca kucuk olan bise alin. Ben MIMA aldim. Dunyanin parasini verdim. Arabanin bagajina sigmiyor resmen. Gittim bir tane daha aldim bebek arabasi. 700 liraya maxi cosi marka. Tasima vs konularinda cok iyi. Lakin MIMA’nin Surus konforunun yakinindan bile gecemez.

Edit ; maxi cosi yazmisim. Ama bizdeki chicco ohala imis. Ayakta dik durabiliyor ve yer kaplamiyor hic. Ama surusu kotu acikcasi.

erdem325
10-10-2018, 02:17
peki bu pegprego book 51 denen araci kullanan var mi hic aramizda?

Peg Perego Book Plus 51 Sportivo Jet Travel Sistem Bebek Arabası PPR-TSBOOKP51S-01B | babymall.com.tr (https://www.babymall.com.tr/urun/peg-perego-book-plus-51-sportivo-jet-travel-sistem-bebek-arabasi-ppr-p51s-geo-black)

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=qNvXPcQ7ygM)

aposport
10-10-2018, 08:31
Selam,

GB POCKIT serisini tek geçerim.

Özellikle Uçak yolculuklarında baş üstü dolaba koyabilme opsiyonu büyük rahatlık oluyor.

GB Qbit Plus Bebek Arabası / Satın Black | Joker (https://www.joker.com.tr/urun/gb-qbit-plus-bebek-arabasi-satin-black-109060)

https://www.youtube.com/watch?v=ORYfih-A8Po

AliGizda
19-10-2018, 22:55
Allah bir zeval vermezse 4 ay sonra bende baba oluyorum. Bugün BabyMall' da araba baktık şu 2 model arasında kaldık. Fazla para veremiyorum, tecrübe eden var mıdır?

İkinci attığım Gubi Pierre Cardin Twist modeli ile birebir aynı. Yan yana baktığımda bir fark göremedim ve bu markanın başka bir noktada satışı yok. Söylediklerine göre sadece BabyMall için Pierre Cardin' in ürettirdiği bir modelmiş. Twist' ten artısı ön tekerlekleride havalı.

Kanz 4009 Fernanda Travel Sistem Bebek Arabası Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/kanz-4009-fernanda-travel-sistem-bebek-arabasi-p-HBV0000048TO7?magaza=Ikids%20Ma%C4%9Fazac%C4%B1l%C 4%B1k&wt_gl=cpc.nelk.6809.abo-bebek-arabasi-puset-pla&gclid=EAIaIQobChMIqebaj7GT3gIVUOWaCh1UkQnOEAQYASAB EgL1_fD_BwE)

Gubi Travel Sistem Bebek Arabası GB-GS01-TRN | babymall.com.tr (https://www.babymall.com.tr/urun/gubi-travel-sistem-bebek-arabasi-gb-gs01-turuncu)

omer_yildir
20-10-2018, 08:03
Concord neo tavsiye ederim. 1 yıldır kullanıyoruz. Puset ve kendi sepetiyle doğumdan itibaren kullanımı mümkün. Arkaları bağımsız amortisör. Lastikleri büyük. Kış için yağmurlukta içinden çıkıyor. Soğuk havada ve yağmurda kolay kullanılıyor. En önemlisi tekerleklerinin içerisinde rulman var. Bildiğimiz rulman. burç değil. Linkte ekliyorum

YouTube (https://youtu.be/_mBfQjh_y9Q)

JJmusti
21-10-2018, 22:56
peki bu pegprego book 51 denen araci kullanan var mi hic aramizda?

Peg Perego Book Plus 51 Sportivo Jet Travel Sistem Bebek Arabası PPR-TSBOOKP51S-01B | babymall.com.tr (https://www.babymall.com.tr/urun/peg-perego-book-plus-51-sportivo-jet-travel-sistem-bebek-arabasi-ppr-p51s-geo-black)

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=qNvXPcQ7ygM)

peg perego tavsıye ederım. kullanımı rahat, tek el ile katlaması basıt ,agır sayılmaz, ince yapısı ile alısverıs merkezlerınde avantaj saglıyor.

Maxiboost
22-10-2018, 00:43
peg perego tavsıye ederım. kullanımı rahat, tek el ile katlaması basıt ,agır sayılmaz, ince yapısı ile alısverıs merkezlerınde avantaj saglıyor.

Bende kullaniyorum, suanda ko fiyatlarindan alakasiz fiyata almistim 1.300tl ye gelmisti. 2.300 uzerinden 1.000tl hediye ceki ile bursada bir magazadan almistim. İnanilmaz memnunuz. Bence piyasadaki en mantikli bebek arabasi. Bastonda da peg perego aldim pliko mini o da cok rahat.

erdem325
22-10-2018, 04:26

Bende kullaniyorum, suanda ko fiyatlarindan alakasiz fiyata almistim 1.300tl ye gelmisti. 2.300 uzerinden 1.000tl hediye ceki ile bursada bir magazadan almistim. İnanilmaz memnunuz. Bence piyasadaki en mantikli bebek arabasi. Bastonda da peg perego aldim pliko mini o da cok rahat.

ben de epey araba arastirdim bu surede, bana da suan en yakin gelen peg prego.

AB01
22-10-2018, 10:04
konuyu hortlatmak durumunda kaldim, mart ortasi gibi nasipse kizim olacak.
ilk cocuk oldugu icin hem biraz pimpirikliyiz hanimla hem de hevesliyiz cocuga birseyler alma konusunda, ama maalesef tecrubesiziz.
bbek arabalarina bakiyorum bu aralar ama hicbir fikrim yok acikcasi. babymall ve ebebek magazalarini falan gezdik hanimla, ordaki saticilarla konustuk falan, babymall de mamas&papas in ocarro denen arabasini onerdiler, iste soyle aciliyor da boyle kapaniyor da canta gibi oluyor da iki yonlu de vs vs.. tamam hersey guzel kasasi falan da kaliteli duruyor ama ben daha once bebek arabasi kullanmadigim icin uzun vade de nasildir bilemiyorum.. bir de cidden pahali bir arabaydi, indirim olmasina ragmen 4800tl gibi bir fiyati vardi.. bu civarda para odeyip pisman olursam cidden canim acir..
ebebek magazasinda ise peg prego book 51 diye bir araba onerdiler, o da digeri gibi iste birsuru biseyler anlattilar vs vs.. onun da fiyati indirimli olarak 2800tl civarlarinda idi..

oncelikle bu tarz arabalara gercekten ihtiyac varmi yokmu kestiremiyorum. yani parayi basip "en iyisi" diye anlatilan arabayi almak gercekten de mantikli bir karar da olmayabilir. dedigim gibi tecrubesizim.

bizim hanimla "kendimizce" mantikli buldugumuz kriterler, iki yonlu olsun (neden bilmiyorum ama hanim cok takintili bu konuda), kolay katlansin, bir de mumkunse katlaninca nispeten az yer kaplasin. fiyat olarak hicbir fikrim yok. yani gercekten degecekse parasina acimam, ama degmeyecek birseye de cok para vermek istemem acikcasi..

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden. İnşallah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almak nasip olur bebişi.

3 aylık bir kızım var. Mamas Papas Ocarro'yu bende zamanında çok araştırıp almıştım. Araba büyük ve gerçekten gördüğünüzde bile kaliteli ve güvenli olduğu hissini veriyor. Bizim daha çok kullanma şansımız olmadı. İlk aylarda çıktığımızda yanında gelen Avionaut ana kucağı ile kullandık. 3. Aydan sonra ise kendi oturağı ile kullanıyoruz. Ana kucağı araba koltuğu yerine kullanılıyor şu an. Ürün güzel kaliteli fakat en büyük dezavantajı ağır. Yanılmıyorsam 12-13 kilo bir ağırlığı olması lazım. Katlanması ve sürüşü gerçekten kolay fakat hanımlar için kaldırıp yerleştirmek birazcık zor olabilir.

Öte yandan fiyat konusunda malesef çocuk eşyalarının fiyatları aşırı pahalandı. Hoş mamas papas ben aldığım zaman (nisan)'da bile pahalıydı. Benim size tavsiyem eğer modelde karar kıldıysanız önceki postlarda yazıldığı gibi ilk olarak temiz ikinci el ürünlere yönelmeniz, ikinci olarak da indirim kovalamanız. Ben arabayı alırken (set halinde) tüm mağazalarda indirimler dahil 3000'den hesaplı bulunamazken, o ay için mamas papas distribütörünün (vipbebek) instagram hesabında bir kampanya vardı ve 2400 tl'ye alma şansım olmuştu hemde istediğim yeni sezon renk seçeneğiyle.

Tunacan
25-11-2019, 15:05
Yeni konu açmayım dedim,

ufaklık 15 kg a geldi.
15-36kg için yükseltme minderi satılıyor. Çocuk koltuğunu söksem, bu mindere geçsem, güvenlik zaafiyeti yaratır mı sizce?
Kullanan var mı?

KÖROĞLU
25-11-2019, 15:08
Yeni konu açmayım dedim,

ufaklık 15 kg a geldi.
15-36kg için yükseltme minderi satılıyor. Çocuk koltuğunu söksem, bu mindere geçsem, güvenlik zaafiyeti yaratır mı sizce?
Kullanan var mı?

Bence riske atma kızım 5 yaş 21 kg civarı hala koltuğunda gidiyoruz her yere. Koltuğu rahatsız mı ?

Tunacan
25-11-2019, 15:14
Bence riske atma kızım 5 yaş 21 kg civarı hala koltuğunda gidiyoruz her yere. Koltuğu rahatsız mı ?

Koltuktan ben rahatsızım :)
Chicco ve çok yolda giderken çok ses çıkarıyor.
Ozaman tabiki de güvenli seçenekten devam ediyoruz.

Vintage
26-11-2019, 11:45
Kraft You memnunuz.Malzeme kalitesi iyi.Tek elle katlanabiliyor ve hafif.Travel sistemler ağır ve çok fonksiyonluydu.Biz daha basit,kullanışlı,pratik düşünüyorduk,araştırıp bunu aldık.Fiyatı üst düzey bebek arabalarına göre epey uygundu.Tavsiye ederim.

Sinan
29-10-2020, 19:31
yeni konu açmak yerine bu konuda değerlendirmelerinizi almak isterim yeni doğacak çocuğum için travel sistem bebek arabası ne önerebilirsiniz?

S.Özeren
29-10-2020, 20:22
yeni konu açmak yerine bu konuda değerlendirmelerinizi almak isterim yeni doğacak çocuğum için travel sistem bebek arabası ne önerebilirsiniz?

Peg perego kullaniyoruz travel
Baya memnunum
Bagajdaki kapladığı yer ve ozellikle dayaniklilik konusunda cok iyi
Sanirim pusetine adac testi yapanda tek firma.
Tek kotu yani boyum 1.90 oldugu icin arkasindan iterken cok konforlu olmuyor benim adima

said_
29-10-2020, 20:25
eğer bütçenizi aşmaz ise Cybex tavsiye ederim.

hafif ve sağlam. fakat fiyatları pahalıydı, son gelen gümrük zamları ile daha da pahalandı galiba.

Ferhat_V
29-10-2020, 21:14
elimde 2.el premom marka bir bebek arabası var..satıyorum ama modelini falan bilmiyorum

ilgilenen olursa detalı fotoğraf çeker atarım..iletişim burdan özel mesaj ile yapabilirsiniz..ilanı yok nette

darkred
29-10-2020, 22:27
Nasipse Şubat gibi oğlum dünyaya gelecek.

Bizde eşimle stokke xplory v5 modelini tercih ettik. Hayli büyük ama ürün gayet kaliteli.

Be safe puset alarak ilk 6 ayı o şekilde geçirip oğlan büyüyünce stokkeyi kullanacağız.