PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gebze e-5'de zincirleme kaza

fthdrn
30-01-2017, 14:12
Yılmaz Gok - Gebze e5 İstanbul istikametinde buyuk kaza | Facebook (https://www.facebook.com/Yilmaz.GoKK/videos/10154905036348076/?hc_ref=NEWSFEED)
Gebze e5 İstanbul istikametinde büyük kaza meydana gelmiş. bir kaç tane araba ikiye bölünmüş çok sayıda yaralı varmış.

wolrath
30-01-2017, 14:24
bu ne ya. katlıam gıbı

exca-
30-01-2017, 14:31
offf cidden katliam gibi, ölen ya da ciddi yaralanan yoktur umarım. Bu gebze tarafına bi çözüm bulunması lazım, istanbulda çok sık gidip geldiğim dönem çok kaza atlattım, çok kaza gördüm.

beetle
30-01-2017, 14:33
of cok fena olmuş. Tır ın freni patlamış galiba . Allah yardım etsin

aslan
30-01-2017, 14:34
Dün akşam bende geçtim oradan genelde Tem kullanırım ama bir daha tövbe nerde dangalak var sanki hepsi e5 de

Redfish16V
30-01-2017, 14:34
"Gebze'de 9 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. D-100 Karayolunda Fen-İş denilen bölgede meydana gelen kaza sonrası olay yerine gelen pollis ekipleri trafiği durdurarak bölgeyi kontrol altına aldı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İstanbul istikametinde seyreden ve Freni patladığı iddia edilen 41 L 3269 plakalı bir kamyonun Safaş fabrikası mevkinde duramayarak önünde seyreden araçları adeta biçtiği ileri sürüldü. Kazada bir kişi hayatını kaybederken 10 kişinin de yaralandığı öğrenildi." ... :(

atituti
30-01-2017, 14:36
fren değil ottan haptan patlamış kamyoncu kazasına benziyor

BARR
30-01-2017, 14:38
kamyon mu biçmiş ne olmuş böle Allah rahmet eylesin ölenlere.

fussy
30-01-2017, 14:38
katliam bu resmen. Allah yardımcıları olsun.

AdoneuS
30-01-2017, 14:46
izlerken insanın tüyleri diken diken oluyo allah yardımcıları olsun

westalim
30-01-2017, 14:47
yaralılara acil şifalar diliyorum. uzun yollarda yarışa tutuşan kamyoncular çok fazla bu durum onlardan biridir demiyorum ama tehlikenin farkına varmak gerek.

volume81
30-01-2017, 14:56
Fren bakımı nedir bilmezler, hidrolik kaynaması nedir bilmezler, bide üstüne yarışa tutuşurlar, her sene fren patladı onu biçti bunu biçti diye haber görüyoruz.

Yaralılara acil şifalar ancak bu ağır vasıta şöförlerine ciddi bir eğitim vermek gerekiyor.

beratyuksel
30-01-2017, 15:01
Kamyonları kuralları ihlal ederek fazla yüklerler, üstüne üstlük yarışa tutuşup orta şeriti hatta sol şeriti ihlal ederler. O arabalara boşuna koymuyorlar dimi o motor frenlerini, o nasıl bir hız ki motor freniyle bile yavaşlayamayıp 12 araba biçiyorsun.

Ölenlere Allah rahmet eylesin, yaralılara da acil şifalar versin.

mikelazi
30-01-2017, 15:11
gene harfiyat kamyonu vahşeti

Mr.Bilal
30-01-2017, 15:19
Yok böyle bir kaza O.o Allah korusun

ef186
30-01-2017, 15:20
Bu kamyonların max 40 km yapmasını sağlamalı şanzuman oranıyla vs. de o şekilde üretilmeli kıçını yırtsa 41 yapamamalı. Resmen kamyon terörü var memlekette ....

Dodoo
30-01-2017, 15:22
Adam bildiğin katliam yapmış.

barakuda26
30-01-2017, 15:23
Otobanda yeri geliyo 3 şerit kapatıp gidiyolar birbirlerini geçmek için yanlarından geçerken hep tetikte geçmek zorunda hissediyo insan ne yapacakları belli değil, olan yine mazluma olmuş, Allah acil şifa versin yaralılara yazık olmuş.

CenKeR
30-01-2017, 15:36
bu nedir ya resmen katliam şok oldum

GokhanRS
30-01-2017, 15:47
Umarım en minimumla atlatır yaralılarımız. Ölenlerin ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

CaNeR44
30-01-2017, 15:49
aman Allahım ne kaza olmuş Allah rahmet ölenlere yaralılara şifa kalanlara sabır versin
dün gece geçtim sakaryadan geldim 2 şeridi geçtim 3. şeritten solluyorlarlar birbirlerini tırcılar kamyoncular tarafından ben direksiyonuma güvenmeme rağmen dün gece araç kullanmakta çok zorlandım en solda aracında kanat olduğunu zannedenler tarafından selektör tacizine mağdur kalıyorsunuz ne yapıcağınızı şaşırıyorsunuz sağdaki tırın altına atmamak kendini ne mümkün bayan filan o panikle vurur yani orta şerit ve en sağ şeritte kamyoncuların tırcıların işgalinde sürekli birbirlerini solluyorlar 100 120 130 km ortalama hızla seyahat etmek isteyen sürücü için yolda gitmek imkansız

CaNeR44
30-01-2017, 15:53
Kocaeli'de freni patlayan kamyon 12 aracı bicti | Gundem Haberleri (http://www.haberturk.com/gundem/haber/1372968-kocaelide-freni-patlayan-kamyon-12-araci-bicti)

Maxi
30-01-2017, 15:56
ben pek inanmıyorum fren patladığına
orası bayır veya yokuş bir yer değil gibi duruyor

Durango
30-01-2017, 15:58
Siyah araç Mercedes. Şaka gibi nası bi kazadır o

ayhanas
30-01-2017, 15:59
Artık nasıl bir fren ihtiyaci dogdu ise anlayın hızı .Çok acı çok acı yazık .

qatrio
30-01-2017, 16:15
Buna sebep olan insan evlatlarının iki taraftada yatacak yeri olmasın inşallah.

Berkan
30-01-2017, 16:17
geçen bir tanesi bildiğin beni sola geçirtmedi yol vermememek suretiyle iki kere kaptırdı devam etti dellenme geldi sonra tabi zaten yogun trafikte, Orta şeritte herife yetişemedim 120 ile giderken, nezaman 125 130 a geldim yaklasmaya baslayıp adamıda ortadan geçince girebildim önüne

Evrenoz
30-01-2017, 16:44
Hızı kaçtı ki fren patladıktan sonra motor freni ile duramıyor, bir ton arabayı ezip anca duruyor..
Adalet yok ki memlekette, adaletin amacı sadece suçluya ceza değil aleme ibret içindir..
Adaletsiz memlekette de ibret almayan alem, kural tanımadan bu şekilde olaylara sebep olmaya devam eder..

VTec_king
30-01-2017, 18:21
3.köprü yolu yapılırken çekmeköy otobanında bir çok kamyon tır bağlattırdım ,ordada çok insanın canını aldılar,buğra sana katılıyorum max 40 50 km hıza çıkmalılar,sonrasında malesef böyle vahşetlerla karşılaşıyoruz

8.000rpm
30-01-2017, 19:00
fren patladı ne demek kardeşim
bu nasıl saçma bir açıklamadır
kaçla gidiyordun da o fren tutmadı hayvan herif
bu inşaat hafriyat açgözlülüğü bizi insanlıktan çıkardı
o lanet olası hafriyat kamyonlarının şehir içinde sokak arasında otoyolda orda burda kaç can aldılar son 2-3 senede herkes çok iyi biliyor
ama o hayvanların bu şekilde hareket etmesine de bir allahın kulu mani olmuyor
o hayvanlar nasıl araç kullanıyor nasıl süratli gidiyorlar herkes biliyor
ama işte bu açgözlülük bu para hırsı sebebiyle oluyor bunlar
o sarı damperlilerden ölümüne nefref ediyorum
allah kimseye göstermesin o şerefsizleri
burada aramızda hafriyatçı veya tanıdığı vs olanlar varsa da kimse kusura bakmasın bu resmen manyaklık başka birşey değil
her taraf inşaat her taraf sarı damperli
resmen otomobillerden fazla varlar
bir de hiçbir kurala uymuyorlar
aşırı da sürat yapıyorlar
çekiciler modern ve kuvvetli
römorklar tır değil yarım boy ve tırlara göre hem hafif hem de manevrası fazla , yani hareketli
her sokakta elli tane inşaat , bunların molozunu taşımaya yetişemiyorlar bile
her daire her insşaat 1 milyon TL
ee hal böyle olunca da bu kamyoncu hayvanları salıyorlar yollara
onlar da ehliyet var mı uykulu mu tek şöför mü tecrübe var mı allaha emanet
sokak aralarında insanları öldürürler
otoyollarda 130-140 yaparlar o tonajlarına rağmen bana mısın demezler
sonra bir kaza olur katliam gibi yok fren patladı yok anasının bilmemnesi
çok büyük rant var o sebeple de belediyeler polisler hiçbiri bu hatırlı inşaat patronlarının hatırlı hafriyatlarını kaldıran bu canilere dur demiyor
allah hepimizi korusun
ama bakın bu manyaklık bu şekilde anadolu yakasında en az 10 yıl daha sürecek hesap ortada
bu olaylar daha da artacak
bakın daha sırada avrupa yakasında özellikle beylikdüzü'nün toplu dönüşüm hareketi gelecek , o zaman daha da fazla bu sarı damperli manyaklardan çıkacak piyasaya
otoyollarda ya da e5te gerek edirne yönünde gerekse gebze izmit yönünde artık araç kullanmak çok tehlikeli
bunların tonajları ve hızları sebebiyle herhangi bir araç ile kaza esnasında şans yok maalesef
bunlar katil
ama dedim ya bu manyaklığa yönetimin her seviyesinden göz yumma var
bu para hırsı bu rant hırsı bizim belamızı verdi ve vermeye de devam edecek
allah rastlatmasın
bu sebeple bugüne kadar canı yananlara da allah sabır versin ne diyeyim..

KÖROĞLU
30-01-2017, 19:16
Çok yazık ya , yara yara geçmiş gitmiş. Son görüntüde vuran kamyonda birşey yok diğer arabalar ne duruma gelmiş.

Allah sabır versin vefat edenlerin ailesine.

kadireren
30-01-2017, 19:17
aman Allahım ne kaza olmuş Allah rahmet ölenlere yaralılara şifa kalanlara sabır versin
dün gece geçtim sakaryadan geldim 2 şeridi geçtim 3. şeritten solluyorlarlar birbirlerini tırcılar kamyoncular tarafından ben direksiyonuma güvenmeme rağmen dün gece araç kullanmakta çok zorlandım en solda aracında kanat olduğunu zannedenler tarafından selektör tacizine mağdur kalıyorsunuz ne yapıcağınızı şaşırıyorsunuz sağdaki tırın altına atmamak kendini ne mümkün bayan filan o panikle vurur yani orta şerit ve en sağ şeritte kamyoncuların tırcıların işgalinde sürekli birbirlerini solluyorlar 100 120 130 km ortalama hızla seyahat etmek isteyen sürücü için yolda gitmek imkansız

Aynısını gebze tarafında otobanda yaşamıştım bende 4 şerit yol sağdan 2 şerit sabit kamyonların şeridi idi 3.de ise sollama yapan tır kamyon vardı geriye sadece sol şerit kalıyodu 100-120 arası gidiyorum üstüne normalde çıkmam solun bi yanında 3. sırada gidiyorum önde kamyon sola çıkacam arkadan 160-180 belki daha hızlı gelenler az ayağını gazdan çekmeyip sellektör yağmuruna tutuyolar tam çıkıyosun sola bi bakıyosun 2-3 tır veya kamyon var hepsini geçiyim desen arkadakiler tampona dayanıp taciz ediyolar 1. aracı geçip sağ girsen kamyon 80-90 ile gidiyo 120den 80 e düşüp kamyon arkasında gitmek gerekiyo mecbur 130-140a çıkıp 2-3 araç sollayana kadar dikiz aynasına baka baka gidiyosun kamyonlara tırlaramı yanarsın soldan tapa gaz gidip tampon sellektör taciz edenimi

DOHC
30-01-2017, 19:19
Sefer başına ücret aldığını unutmayalım kamyon şöförlerinin. Herif 1 sefer fazla yapmak için her kuralı ihlal ediyor.
Gastenin birinde bunların başının bir bakanın oğlu olduğunu okumuştum. Avantalarını verdikleri için polis birşey yapmıyor.
Aynı minibüs şöförleri gibi......

kıvancr
30-01-2017, 19:24
Yazık yazık çok yazık,Allah ölenlere sabır versın,yaralarımıza şifa versin.
Resmen trafik terörü,bu araclara mutlaka hız lımıtı verılıp trafıge cıkartılmalı.

kıvancr
30-01-2017, 19:25
Allah ölenlere rahmet eylesin,aile ve yakınlarına sabır versin olucaktı düzeltme yapıyorum.

sanctuary35
30-01-2017, 19:29
Bu kamyonların max 40 km yapmasını sağlamalı şanzuman oranıyla vs. de o şekilde üretilmeli kıçını yırtsa 41 yapamamalı. Resmen kamyon terörü var memlekette ....

abi bunu bende anlamıyorum kamyonlara, transitlere kısaca tüm ticarilere yük taşıyanlara bunu yapmaları lasım. bu kadar güçlü motor koyarak hızlı gitmelerini sağlayarak firmalardada suç olduğunu düşünüyorum. bu şöförler bunları düşünemeyecek kadar cahil

Frid
30-01-2017, 19:35
fren patlama olayı kocaman bir yalandan ibaret, motor (egzoz freni var) havalı fren sisteminde kaçak varsa araç olduğu yere çakılıyor gitmiyor. emniyet valfi bozuk değilse. birde yay kurmalı fren sistemi çalışıyorsa tabi. istisna markalar hariç.

çok geçmiş olsun cümlemize :( kural tanımamazlığın sonu yok.

KOSEREN
30-01-2017, 19:38
Geçen e5 te bu hafriyatçı oç larından iki tanesi yarışıyodu yine.Bi tanesi sollama yaparken üstüme çıkıcaktı az daha.Bostancı da e5 in ortasında durdurup kapısını açtım.Kemerinden tutup çektim aşağı binbir özürle bindi gitti it herif.Video yu izledim şimdi sinirim tepeme çıktı yerleştirseymişim keşke ağzına itin.

halili
31-01-2017, 07:17
HIZ sınırlama konusunda geçen hafta fenerbahçeye verilen yeni travego otobüse 100 km/h sınır koyulmuş fabrikadan.olması gereken o.yeni maratonlarda 100 km sınır var otobüsçüler şikayet ediyor.kamyonlarda tanker sınıfı gibi olup şehiriçi ve şehirdışı kural konulmalı bencede.

mert_can 41
31-01-2017, 09:16
Trafik uygulamasındaki ayrımcılık var arabaları sıkı denetim altında tutarken büyük vasıtalara bir şey yok. Geçen gün e5 te arkamdan öyle bir geldiki belediye otobüsü 60 la seyrediyordum trafik doluydu freni patladı diye korkup can havliyle sola atladım adam sağımdan hışınla geçip durağı yolcu almaya girdi. Kazaya gelincede harfiyatçıların ayna kullanma tarzları değil izmitte yerler aşırı kayıyor. Konturolsüz sollama ve beraberinde yerlerin kaygan olması faciayı kaçınılmaz olmuş.

AliGizda
31-01-2017, 12:08
Bu kazayı yapan kamyon şöförünün teroristten farkı yok gözümde. Umarım yakalanır ve en ağır cezayı alır.
Bir bunlar, bir de servis minibüsleri kadar kural tanımayan insan yok gözümde. Direksiyona geçince hepsi Ken Block anasını satıyim. Ne taşıdıklarının, yolunda usulüyle giden diğer insanlar umurlarında dahi değil. Allah ıslah etsin hepsini.
Ölenlere Allah' tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.

Ragness
31-01-2017, 15:16
Kaza gözümün önünde oldu, tamamen kamyonun hatası ek olarak freni patlamış gibi değildi o. Çok yüksek seste bir fren sesi yankılandı çünkü. Bayağı ağır bir kaza oldu. Bu fen-iş denilen mevki yani çayırova mcdonalds, ford nazer bayii arası bayağı sıkıntılı bir yer. Yoldada sıkıntı var süren kişilerinde çoğu düzgün sürmüyor.

lethaldoze
31-01-2017, 23:38
Bu harfiyat kamyonlarından biri 2 saat önce herkesden yol aldığım sırada sağ yan tarafıma santimler kala fren yaparak durdu. Korkutmak için bilerek yaptığı çok açık ben önemsemem ama arabada hastaneye götürdüğüm babanem ve ablam vardı. Çok korkmadılar ama inip öldüresim geldi. Az biraz insan olmak çok mu zor acaba. Hepsi mi aynı olur.

Yazık günah Allah Rahmet Eylesin. Yaralılarada Alah acil şifalar versin.

lethaldoze
31-01-2017, 23:42
https://www.youtube.com/watch?v=uiS-ycwQvbk

Nasıl geliyosa durduramamış hiç bir şey.