PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Safis Flash 2016 Denemeler

K.Kaan
30-01-2017, 18:30
Uzun suredir siteyi takip edemiyordum. Aracýmýn otomobiller kýsmýndaki detaylý konusu da baya gerilerde kaldý. Yakýn zamanda yapýlan guncellemeleri paylasacagým. 1 sene oncesinde baslattýgýmýz flash projesinde oldukca yol kat ettik. Bu surecte destek ve takdirini eksik etmeyen herkese tesekkuru borc bilirim.

Arac Specleri: Oem blok ve krank, Clio rsi kapak, Port Garage port polish ve oversize sübap, Piston, Rsi emme ve kelebek, Rsi sanzýman, Beast Ems beyin.

https://s27.postimg.org/9qgbtsrvn/IMG_8502_copy_K.jpg

Aracýn ilk denemelerinden son zamanlara kadar gelisme sureci devam etti. Bundaki en buyuk etkende yazýlýmm ve baska bir orneg olmamasýndan dolayý gun gectikce aracý daha iyi tanýyýp gerekli seylere mudahele etmemiz oldu.

Manevi acýdan buyuk bir yere sahip aracýmý 1 yýl boyunca gerek gundelik gerekse Roll ortamýnda keyifle kullandým. Oncelik alt yapýyý hazýrlamaktý. Bu sene ise biraz daha gelistirmeye basladýk. Yakýn zaman icerisinde, 280 egzantik, msd atesleme, itb. headers ve freeflow egsoz sistemiyle yolumuza devam edecegiz.

Yýl icerisinden yaptýgýmýz denemeleri sizlerle paylasmak istedim.

Aracýn ilk roll deneyimiydi :)

https://www.youtube.com/watch?v=K_-s1yvK0GU

Sonra acaba dedik ve yýllarýn eskitemedigi bir guzallýgýn sahibi dostlarýmzla denemek istedik.

https://www.youtube.com/watch?v=2AzHB-L5tRA

Alman otomobillerinin teknoloji ve gosterýslýi duruslarý karsýsýnnda sansýmýz nedir diye dusunurken bir kardesmiz bizi kýrmadý...

https://www.youtube.com/watch?v=bmIGtJJ16Sw

IÂstanbulda kendisinden fazlasýyla soz ettiren bir ies. Piyasada sohc vtec e cevirilmemis bence en hýzlý N/A iestir. Sahibiyle dertsiz tasasýz keyifli deneme yapma sansýmýz oldu ayrý zaman dilimlerinde iki kere.

https://www.youtube.com/watch?v=EPJTI6XkDLc

Geldik benim icýn en heyecanlý kýsýma. Cocukluk hayalim, gelecekte tekrar sahip olmayý planladýgým, 1.6 hacimin basarýlý japonu :) Proje baslamadan once soyledigim bir sozu unutmuyorum hic '' Bir gun safisý bir vti ile deneyebilecek kývama getirmek hayalim. 5 boy arkasýnda kalsam da benim icin yeterli.'' Nitekim proje tamamlanmamas olmasýna ragmen sonuc sevindirici hatta dusundugumuzden daha da iyi oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=NRnoH6Nndk8

Bu da topic basýnda da soyledýgim gibi aracý tanýma ve mudahele etme sureclerimize ornek olacak bir karma video. Montaj ve esprili dili icin dc_crx Onurcan kardesýme tesekkurler.

Flash 1 7 txe Vti 1 8RSİ 2 4 Stilo 1 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=sQUdU2BHbR0)

canimrecepcim
31-01-2017, 08:13
Jantlarına bakıp bakıp iç çektiğim flash'a maşallah.

BARR
31-01-2017, 08:53
Ne yürümüş be efsane Flash. Şaka makinası olmuş resmen.

AliGizda
31-01-2017, 08:55
Flash' ın ciğerine sağlık, boyundan büyük işler çıkarmış. Flash piyasası sayende artıcak :) Allah kaza bela vermesin kardeşim. Şunla KK' yı bir deneyemeden sattım ya, içimde uktedir :)

K.Kaan
31-01-2017, 11:33
Jantlarına bakıp bakıp iç çektiğim flash'a maşallah.

Jantların 14ünü bulmak benim için heyecan vericiydi gerçekten. Teşekkürler kardeşim.

Ne yürümüş be efsane Flash. Şaka makinası olmuş resmen.

Zamanın haşere çocuğu gençlik yıllarını yaşıyor tekrardan :D

Flash' ın ciğerine sağlık, boyundan büyük işler çıkarmış. Flash piyasası sayende artıcak :) Allah kaza bela vermesin kardeşim. Şunla KK' yı bir deneyemeden sattım ya, içimde uktedir :)

Eyvallah kardeşim sağolasın. Bir sonraki aracınla deneriz ayıp ediyosun arabalar bahane.

Bu da bu sezon için minik bir teasing olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=L24v7AOkbiQ

berkay_aydin
31-01-2017, 11:39
Maşallah safişimiz emeklerin hakkını veriyor :)

Redfish16V
31-01-2017, 11:39
hey maşallah :) jantlar cidden çok nokta atışı olmuş kazasız belasız :)

Cimmeria
31-01-2017, 11:42
hey gidi hey, park halindeyken abinle direksiyonu iki kişi çevirdiğimiz günleri hatırlarım :) 97 miydi sene 98 miydi hatırlamıyorum, şu an o halinden daha diri duruyor :)

Agent
31-01-2017, 11:48
Maşşallah güzel hızlanıyor , biraz hafifletme yapılabilse denediği arabaların hiçbiri önüne geçemez gibi görünüyor.

K.Kaan
31-01-2017, 12:26
Maşallah safişimiz emeklerin hakkını veriyor :)

Maşallah kanka aynen biraz nazlı da olsa yüzümüzü güldürüyor. :)

hey maşallah :) jantlar cidden çok nokta atışı olmuş kazasız belasız :)

Çok teşekkürler.rs jantı kafamdakiydi 14ünü bulunca beynimden vurulmuşa döndüm :D

hey gidi hey, park halindeyken abinle direksiyonu iki kişi çevirdiğimiz günleri hatırlarım :) 97 miydi sene 98 miydi hatırlamıyorum, şu an o halinden daha diri duruyor :)

ahaha babamdayken altın çağını yaşıyordu abi doğruya doğru :D direksiyon hala ağır :D sana getirmeme 2 3 hafta kaldı bu arada tamamen bitmesini bekliyorum :)

Maşşallah güzel hızlanıyor , biraz hafifletme yapılabilse denediği arabaların hiçbiri önüne geçemez gibi görünüyor.

hafifletme olarak bir bagaj kapağımız var amortisörü bozukken iki kişinini açık tutabildiği :D onu da anca draga sokarsam sökerim sanırım. 1 ay içinde klasman atlayacak inşallah setup tamamlanınca :)

burakk.
31-01-2017, 14:22
Abi arabana ve emeklerine maşallah, vti ile güzel yürüyor. Daha da güzel sonuçlar alırsın inşallah :)

mertxx
31-01-2017, 15:44
Deneyelim mi 1.6 8 valf :)

K.Kaan
31-01-2017, 20:45
Abi arabana ve emeklerine maşallah, vti ile güzel yürüyor. Daha da güzel sonuçlar alırsın inşallah :)

Sağol kardeşim. 1 ay içerisinde çok daha güzel bir hale gelecek inşallah... :)

Deneyelim mi 1.6 8 valf :)

Magic ten çıkmış öyle başarılı bir araçla denemek onurdur abi bizim için. :) 2 3 haftaya tam anlamıyla bitmiş olacak kısmetse, deneyelim zevkle alem 8v görsün biraz :D

sinanbaysal
31-01-2017, 21:39
MAsallah kardesım emeklerıne saglık :)

mertxx
01-02-2017, 05:08
Magic ten çıkmış öyle başarılı bir araçla denemek onurdur abi bizim için. :) 2 3 haftaya tam anlamıyla bitmiş olacak kısmetse, deneyelim zevkle alem 8v görsün biraz :D[/QUOTE]

Eyvallah sağolasın, yaw sonuçta demir yığını hepsi abartmaya gerek yok gönüller bir olsun.Ben zaten öyle bir takıldım sana, Türkmenistan'dayım şu an istesemde olmaz o iş yani :) belki yaza.

Elinize sağlık olsun çok emek verdiniz daha da iyi olacak inşallah.Kazasız belasız kullanın ;)

PULAT
01-02-2017, 08:53
Flash ın vites geçişleri çok iyi. Anadolu yakasında merel otomotiv var aramada telefon bilgisi web sitesi filan çıkıyor. Uyarmı bilmem ama 13 ya da 14" teneke jantlar var orda gri renk boyalı ve bu güne dek gördüğüm en hafif jantlar. Takribi 4 kg sadece. Fren disklerine büyütme vb tarz bir işlem yapılmamışsa o jantlar uyacaktır. Giderine bir o kadar etki eder diye düşünüyorum, bence değerlendirilmeli.

erdemköksal
01-02-2017, 09:00
maşallah çok güzel denemeler olmuş en önemliside emeklerinin karşılığını almışsın bmw videosunda bişey dikkatimi çekti arkadaş 170 gibi geliyoruz dio ama sen bırakıyosun gerek duymadığın için mi yoksa başka bir sebepten mi yoksa bizene mi :D tekrardan Maşallah aracına

Cimmeria
01-02-2017, 09:13
170den sonra flashla gazlamak ipsiz bungee jumping gibi olduğundan bırakıyordur :)

K0213
01-02-2017, 09:15
Mükemmel bir sonuç, vti ile yürümen gerçekten emeklerinin karşılığı gibi :)
Bu aracı ne zaman izlesem kendi yapmak istediğim proje konusunda heyecanlanıyorum, inşallah her adımda çok daha iyi olur, maşallah.

erdemköksal
01-02-2017, 09:20
170den sonra flashla gazlamak ipsiz bungee jumping gibi olduğundan bırakıyordur :)
mantıklı :D

K.Kaan
01-02-2017, 14:54
Flash ın vites geçişleri çok iyi. Anadolu yakasında merel otomotiv var aramada telefon bilgisi web sitesi filan çıkıyor. Uyarmı bilmem ama 13 ya da 14" teneke jantlar var orda gri renk boyalı ve bu güne dek gördüğüm en hafif jantlar. Takribi 4 kg sadece. Fren disklerine büyütme vb tarz bir işlem yapılmamışsa o jantlar uyacaktır. Giderine bir o kadar etki eder diye düşünüyorum, bence değerlendirilmeli.

Giderine katkısı olur doğru tabiki ama canımı da düşünmem lazım :D yürürü güçlendirmek gereekli abi ihtiyarda yüksek süratler sıkıntı oluyor. oem 13 leride mesela evde duruyor 14 leri bile bu yüzden taktım zaten. Vites yolları çok rahat flashın şanzıman ve kolda sıkıntı yoksa tıktık oynanabiliyor cidden. :)

maşallah çok güzel denemeler olmuş en önemliside emeklerinin karşılığını almışsın bmw videosunda bişey dikkatimi çekti arkadaş 170 gibi geliyoruz dio ama sen bırakıyosun gerek duymadığın için mi yoksa başka bir sebepten mi yoksa bizene mi :D tekrardan Maşallah aracına

yok yok bize ne değil :D aynı video dışarıdan ve içeriden çekimi peş peşe ilerde bir kalabalık var dikkat ederseniz ***** flashla uzatmaya gerek yok erken bırakmak daha sağlıklı :D 170 180 gibi geçiyordu ama komik tarafı 200 de sabit tamponunda oluyordum, 1 ay sonra falan tekrar denemiştik bastığımız gibi 2 2buçuk boyla 210 220 bitiyor deneme güncel halde.

Arabayı tanıyan adamın hali bir başka oluyor :) o durumu baya hallettim abi. ön arka gergiler 14 lerle absürt bi hareket yapmadıkça 210 220 falan çeviriyorum. tabi zombi istilasına uğramış trafik şartlarında :D şaşıracaksın kullandığında zaten :)

Mükemmel bir sonuç, vti ile yürümen gerçekten emeklerinin karşılığı gibi :)
Bu aracı ne zaman izlesem kendi yapmak istediğim proje konusunda heyecanlanıyorum, inşallah her adımda çok daha iyi olur, maşallah.

Birçok kişi niye vti ı hedef yaptın herkes vti geçmek istiyor vs demişti de benim olayım farklı. Çok seviyorum hala b makinayı ve onla gazlamak o yüzden ayrı bir zevk. Yakın zamanda denemelerde sadece filtre sesini dinlerim umarım arkadan gelirken :D

mantıklı :D

burakcan
18-02-2017, 20:13
maşallah araç çok başarılı

samara
18-02-2017, 20:30
Maşallah çok iyi yürüyor.Şaka makinası olmuş resmen :)