PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Semi Slick lastik şehir içi kullanım bilgiler tecrübeler??

Umut melek
01-02-2017, 07:28
Arkadaşlar selamlar cümleten iyi forumlar. Başlıkta yazdıgım gibi , bu lastikleri kullanan arkadaslardan ricam sizlerin tecrübeleri. Şuan lastik alma evresindeyim ve izmir gibi biriyerde yaşıyorum. Bu lastikler yağmurda gercekten kötümü yoksa şehir efsanesimi? Yabancı forumlarda ck bakındım fakat kendimi tatmin edicek bir bilgiye rastlamadım. Aracım alfa romeo mito 1.6 jtdm dp+ son sustucu iptali var. Bu lastigi alsam şehir icinde sorun yaşarmıyım? Haftada bir biniyorum ve diger lastiklere göre daha fazla aşınması cok sorunum degil. Yol tutsun stabilte yaşatsın bana yeter. Şuan üstünde ilk sahibinin degistirdigu tiger marka lastk var .Semi slick istiyorum aslında sehirde tutunma olarak diger lastiklere gore ck daha başarılı olur diye düşünüyorum. Tabi geri dönüşler manevralar stabilte nasıl olcak bilmiyorum. Fiyat performasn olarak da beni mutlu edicek bilgiler araştırıyorum. Yorum yazan dostlara Şimdiden herkese ck teşekkür ederim saygılar.

STP
01-02-2017, 07:50
ızmır asfaltında basın belaya gırer dıyebılırım. ızmır asfaltı kotu bı asfalt. tavsıyem tavsıyem eagle f1 asımetrıc 3 olur.ıyı markları deneyıp bunu uzun sutredır kullanıp bıtırıp yenıden alan ızmırlı kardesım var

cabriolet
01-02-2017, 08:04
Syron semi slick yerine normal bi lastik alın daha iyi :)

63owen63
01-02-2017, 08:13
Bence semi slick alincaksa en kumho hatta Nankang alinmali. 2 yila yakin kullandım, Nankang ns2R, hem pisttte hem gundelikte memnundum gayet. Ama radial bir lastik kadar konforlu,sessiz ve tuketim odakli degil. Viraj tutunmasi esnemesi normal lastige gore ciddi farkediyor. Benim 3.viteste patinaj sorunumu çözmüştü. ama 2 de patinaja herturlu duseceksindir.Nankang in yeni seri semi slickleri icin yorumlar cok olumlu. Şunu da belirteyim ki dusunulenin aksine islakta performansi gayet iyi fakat islakta frenler ciddi zayıf. Benim tavsiyem gündelik için semislick yerine iyi bir lastik almaniz. Michelin / Continental vs

Rawr
01-02-2017, 09:05
İzmir semi slicklerle gayet eğlenceli, arkadan itiş araban varsa .:) yollar sabun gibi , yol tutuş diye bişey yok. Yağmur frenajı ciddi kötü , lastikler sert ve soğuk havalarda inanılmaz uğultu yapıyor , + normal lastiğe göre biraz daha ağır.. Senede 1set ku36 kullanan birisi olarak yazdım ,7-8 bin km de arkalar eriyip bitiyor , önler sıfır gibi . 2 sene kullanmamın sebebi piyasa fiyatının baya altında alabilmemdi ,Tekrar alıp kullanmam sanırım ,

wekoo
01-02-2017, 11:37
bende Nankang kullanıyorum tavsiye ederim ben gündelik kullanmıyorum lakin kullanan arakadaşlar ses yapıyor dediler sadece

Umut melek
01-02-2017, 12:02
Yorum yazan herkese cok teşekkür ederim semi slick alcam sanırım bugun gun icinde karar verip. Ses yapması bnm icin sorun degil. Ztn konuda belirttigim gibi cuma aksam yıkama gezme hafta sonu kullaniyorum oturdugum yer itibari ile cevre yollari baglanti hep ck kotu yollardan gitmiyorum. Tek istegim kuruda bastıgım zaman hakimiyet gerçekten beni memnun etmeli. Yağış konusunda da ck sorun etmiycegim bir durum. İşe otobusle gidiyorum geliyorum. Arac hafta sonlari çıkıyor. Bakalım bnde bu konuda izlenimlerimi sunucam sizlere. Zor ısınma durumu yada diger lastiklere göre biraz daha ağır olması da ck sorun etmem . 1200kg aracım 120 hp 320nm tork lu. Dpf egr off dp mevcut ve egzoz yok. Oyle roll spec de koşturan biri degilim. Amacım otobana vs çıktığımda yola tutunma durumları. Mevcut aracım yol tutma olarak beni cok cok cok memnun ediyor. Umarim bu lastikle bu keyifi ck daha iyi alırım.

coolvtec
01-02-2017, 12:24
advan neova ad08 kullanıyordum, özellikle yağmurda o ne tutuştur. turbo 400hp civarı olmasına rağmen 2-3 de bile tutacağım diye uğraşıyordu.

Maxi
01-02-2017, 12:28
semi slick pist lastiğidir tozlu yada ıslak asfaltta büyük tecrübe gerektirir uyarayım.

16" nankang semi slickler ile istanbuldan bodruma giderken izmir-aydın otobanında ciddi bir yağmura yakalandım.
bu arada arabam 4 çeker bide
16 yıldır bende olan arabamla hiç bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum (en yüksek hızımda 90 falandı yani)

onursumer
01-02-2017, 12:47
bende 215 40 17 bulabilsem kumho v70a en kotu ku36 almak istiyorum ama hayatımda boyle boktan bulunmaz bi ebat gormedim ben :D

cnzdmr
01-02-2017, 12:50
1.6 120 hp araca günlük kullanımda semi slick takmanın mantığını ben anlayamadım.

Piste çıkmayacaksınız. E aslfat kalitesi kötü, yagmur camur toz iyice beter edecek yol tutusu.

Semi slick özelliğini kullanamadıktan sonra almanın ne anlamı var ?

Bu aynı -2 derece karlı ve soğuk iklim koşullarında pirelli p zero almak ve kullanmaya çalışmak gibi bişey

mikelazi
01-02-2017, 13:09
bu konu benim içinde iyi oldu.bende önlere yaz için semi slick(nankang ns2r) düşünüyordum.gerek yaz yagmuru perf.gerekse agırlık muhabbetinden vaz geçtim.aklımdaki lastikler şuanlık

yokohama as01-advan sport v105
bridgestone potenza adrenalin

yoshimura
01-02-2017, 13:14
Bence senin için semi slick lastik maceradan öteye geçemez. Arkadaşlarında dediği gibi, daha çok pist kullanımına odaklı olan bir lastik. Aracını sadece haftasonu kullanman bu durumu değiştirmez. Lastiğin ısınması gerekir yerin nemli olmaması gerekir, toz çamur sevmez, ağırdır ses yapar yani senin aracın için hiç gerekli bir durum değil. Su birikintisinde kabak gibi kızaklarsın yüksek hızda yerde su varsa aquaplaning olursun. çünkü üzerinde su tahliye kanalları çok çok az. Bunun yerine conti,lassa michelin gibi markaların sport lastiklerini tercih edebilirsin. Hem kuru hem ıslak havada ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır.

Umut melek
01-02-2017, 13:38
Ozaman ben hic girmeyeyim bu işe normal yaz lastiği bakayım direk sogudum şuan yorumlardan gereksiz olcak ozaman bu düşüncem. Bilgiler ck iyi kullanan arkadaşlardan allah razı olsun en azından karar verme aşamasındakiler icin benim gibi iyi bir yol oldu konu . :)

Maxi
01-02-2017, 14:18
aaa bak ses olayını yeni hatırladım
öyle bir ses yapıyorki off offf

fatihob
01-02-2017, 14:52
Ben Mitoda ilk başta Yokohoma Advan A048 kullandım. Yağmur ve tozda Allaha emanetsin. Deli gibi çığlık atıyor ama kuru asfaltta tutunmasına hayran kalıyordum.

Sonra; Nankang Ns2-R aldım, Yağmur ve tozda ehh yani, biraz sende biraz Allahtaydı olay. Sesli lastikti ama A048ler kadar çığlık atmıyordu. Tutunması idare ederdi.

En son Michelin Pilot Sport Cup 2 aldım. Yamur ve tozda tutunma normal lastiklerle kıyas edilebilir düzeyde. Çok sesli değil. Tutunmada A048den daha memnumdum ama Nankang ile aralarında bayaa fark vardı, fiyatınada yansımıştı zaten bu fark.

A048le tozlu bir asfaltta frene bastım, basmadım mı ben frene diye düşündüm. 2 kere tozlu zeminde durmak için frene bastığımda dua ettim, hızımsa 50-60km/h falandı. Böyle su, toz kanalları çok az olan bir lastik almak, ş.içinde büyük risk. Hergün 100le rahat rahat döndüğünüz bir viraj ıslanmıştır, ıslaklığı ilk gördüğünüz anda acaba ne kadar salacak kendini araba diye düşünürsünüz, kalbiniz hızlanır, hayatınız film şeridi olur gözünüzün önünde, bu olayıda Ns2-R ile yaşadım.

GokhanRS
01-02-2017, 15:00
semi slick bende tavsiye etmiyorum yağmur toz v.s de başını belaya sokar.

cnzdmr
01-02-2017, 15:15
conti sport contact 6 al geç bitsin olay :)
Ya da Michelin pilot sport ya da Pirelli P zero fln.

MCN21
01-02-2017, 15:20
1.6 120 hp araca günlük kullanımda semi slick takmanın mantığını ben anlayamadım.

Piste çıkmayacaksınız. E aslfat kalitesi kötü, yagmur camur toz iyice beter edecek yol tutusu.

Semi slick özelliğini kullanamadıktan sonra almanın ne anlamı var ?

Bu aynı -2 derece karlı ve soğuk iklim koşullarında pirelli p zero almak ve kullanmaya çalışmak gibi bişey

Bu yoruma kesinlikle katiliyorum :)

M3CSL
01-02-2017, 15:26
semi slick pist lastiğidir tozlu yada ıslak asfaltta büyük tecrübe gerektirir uyarayım.

16" nankang semi slickler ile istanbuldan bodruma giderken izmir-aydın otobanında ciddi bir yağmura yakalandım.
16 yıldır bende olan arabamla hiç bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum (en yüksek hızımda 90 falandı yani)
ku36 ile İstanbul asfaltında yağmurda çok sıkıntı yaşamadım 2 sene filan kullandım kar dahil, ancakkk yağmur zemine göre çok değişkenlik gösteriyor, aydın otobanında sağanak yağmurda Allaha emanet gelmiştim bende.

1.8 turbo
01-02-2017, 15:52
ben uzun zamandır kumho semı slıck kullanıyorum 245-40-17.

ısınmadıktan sonra cok bır performans bekleme. bende alırken semıslıck alayım asfalta yapıssın dıye dusnuyordum oyle olmuyor.
yalnız ısınınca cok ıyı yol tutuyor. ben sureklı kullanmadıgım ıcın ve arabamda egsoz sesı motor sesı cok oldugu ıcın lastıkler ses yapıyor mu bılmıyorum genel anlamda memnunum bıtse tekrar semı slıck alırım

TarikS
02-02-2017, 06:20
Ben Trofeo kullanmıştım 230+ Cooper S'te, dediğin gibi sadece haftasonu güzel havalarda kullanıyordum. Yağmurda denk gelince çok temkinli olman lazım ama otobana çıkınca efsane oluyordu :) İzmir'de hiç şehir içine girmemen lazım yağmur görmemen lazım, öyle kullanacaksan kuru otobanda gazlamak için muhteşem

rain man
02-02-2017, 07:15
Sırf kuru performansı artacak diye normal her seyin olabileceği yolda ben semislick kullanmazdım. Her ne kadar izmir otobanı güzel de olsa pist kalitesi her an sağlanamayabilir. Toz toprak su vs açıklanmış. Ilk iki üç vites her araba patinaja düşer neredeyse, bence 3te oturun hem araba anlık torktan sapıtmasın hem Sanzumanın dağılmasın hem de konforun bozulmasin

Aracı ilk aldığımda iyi durumda ku31 Kumho yazlık lastikler vardı. Kuru performansı çok iyiydi ama toz,toprak,su varsa araba kafayı yer kalkış yaparsam patinaja düşmekten gidemezdi.

Sonra Michelin yazlıklara geçince patinaj azaldı güvenlik ve konfor arttı. Bunu yazmamın sebebi iyi marka güzel bir performans lastiği ile görmeden yok yere başka maceralara girmek sizi üzebilir. Haftasonu kullanıyor olsanız bile.

B-Devi
02-02-2017, 08:42
advan neova ad08 kullanıyordum, özellikle yağmurda o ne tutuştur. turbo 400hp civarı olmasına rağmen 2-3 de bile tutacağım diye uğraşıyordu.

+1 Yokohama'nın ötesi yok beyler.

ghibli06
02-02-2017, 09:43
bende de Nankang var, 3 ay önce eve dönerken yağan yağmurda eve zor gittim, garaja koydum bıraktım bahara kadar da binmeyeceğim... kuru zeminde ve hava sıcaklığı belli seviyenin üzerinde ise gerçekten çok keyifli, tren gibi oluyor resmen fren mesafesini de düşürüyor (kendi yorumum) ama 12 ay binilecek bir araba için gereksiz... araç çok güçlü değilse semi slick yerine kaliteli markaların ZR lastikleri çok daha tatminkar olacaktır, yol tutuş ve fren mesafesi göz önünde bulundurursak...

Gunes G.
02-02-2017, 10:20
Semi slick var, semi slick var.

Hangisini sehir icinde standart bir kullaniciya onerirsin dersen, bu havada hicbirini onermem, keza isterse dunyanin en iyi lastigi olsunlar, bu havaya uygun degiller. Kisin ortasindayiz yahu, adam gibi kis lastigi alin, ne isiniz var yazlik lastiklerle?

Yanliz su da bir gercek ki araca ne lastik takarsaniz takin, siz o lastige gore gitmeyi becerebilirseniz zaten isterseniz dunyanin en kotu ve uygunsuz lastigiyle kullanin yine basiniza bir is gelmez.Esas konu ne taktiginiz degil yani, taktiginizi nasil kullandiginiz. Fakat taktigi lastige gore arac kullanabilecek bir yetenek/tecrube'de ki insan da gidip kisin ortasinda aracina semi slick lastik takmaz. Konu dondu dolasti gene bilince geldi degil mi? Tesaduf herhalde :)

Kisaca sehir icinde diken uzerinde kullanmak istemiyorsan kış kış semi slick filan takma arabana. Bari yazin tak. Daga tasa cikinca sirf kendine degil etrafina da zarar veriyor insan, sirf bu yeterli bir sebep kisin semi slick takmamak icin.

Agent
02-02-2017, 10:38
Senin için semi-slick tamamen gereksiz ve mantıksız bir durum.
Kalitesli bir 4 mevsim yad spor lastik alacaksın. Uzun araştırmalarım sonucu Michelin pilot sport 4 aldım, 2000K dır kullanıyorum ve cidden çok güzel bir lastik.
Eski michelinlere göre yanaklarında 2 kat koruma olması balon ihtimalini ortadan kaldırdığı gibi jantı sürtme şansında bi nebze düşürüyor.
Bugüne kdar kullandığım en güzel lastik, tavsiye ederim.

cabriolet
02-02-2017, 11:01
Michelin pilot sport cup2 var benim fk2 typerda valla eziyetmiş hergün kullandığımda anlamıyodumda arada sırada kullanınca arabayı belli oldu ama ben bitince yine aynısını alırım herhalde kuru asfaltta çok iyi yol tutuyo :)

Burak SARIKAYA
02-02-2017, 15:34
kullandığım semi siliğin marka modeline göre hamur ölçüsü her markada varmı bilmiyorum ama var sert orta yumuşak ekstra yumuşak,illaki caddede bu işe girilecekse kesinlikle ve kesinlikle extra soft al tutuş maksimum olur fakat çabucak biter o ayrı mevzu :)

Umut melek
02-02-2017, 20:34
Arkadaşlar yaklaşık 6 gündür lastik kullanıcı yorumlarını baz alan sitelere üye oldum. Ve inanılmaz şaşırtıcı yorumlarla karşılaştım. Beklemedigim markaların belli modellerini tanıdım. Bilirsiniz bizim insanımız taraflıdır ahmet ne aldıysa ooo 400 500 tl iyidir alalım. Hopp aldı gitti. Sorsan bildiği 2 lastık hadi 3 lastik vardır ve denememiştir bile. Bizim insanımız da huydur yoğurdum ekşi demez. Bu yüzden burda konu açtım ve burdaki insanların düşüncesine güvendiğim icin cok ta yararlı bilgiler aldım. Allah yazanlardan razı olsun. Herkese teşekkür ederim bilgileri icin. Üye olduğum yabancı lastik yorumlu sitelerde şuna karar verdim. Adamlar 50 70 euro ya en kral dedigimiz tabirle lastik alıyorlar. Ki ordaki kazanılan para degerlerini ülkem icin baz almıyorum. Resmen dene kullan bak at değiştir mantığı var. Bu yüzden acaip şaşırdım lastiklerin feedback lerinde. Burda 400 ler 500 ler havada uçuşuyor herkes tuttu ahmet ememt aldı bizde alalım mantığı oldugu icin baska marka modellere tanıma bilme öğrenme fırsatı bile verilmiyor. Şuan da kendime göre indirgedigim 3 lastik var . üçüde 225 45 17 ölçüsünde. Kumho ecst HS51 , Nexen N Fera SU4 , Yokohama Advan Sport V105 . Bu lastiklerden birini almayı ciddi düşünüyorum. Kesinlikle marka fanatikligi olmayan ciddi şekilde insanlarin memnuniyet derecelerini okurken hissettiğim yabancı forumlardan gördüğüm icin etkilendim.

onursumer
02-02-2017, 21:45
semi slick %100 gunluk kullanımda çok mantıklı değil zaten , ben bulabilirsem kumho ku36 semi slick almak istiyorum sırf yazın vakit buldukça pistte 1 seansta olsa donduğumde gunluk lastiklerim parçalanmasın diye , zaten kışın kullanmıyorumda aracı

exca-
02-02-2017, 22:27
bende 215 40 17 bulabilsem kumho v70a en kotu ku36 almak istiyorum ama hayatımda boyle boktan bulunmaz bi ebat gormedim ben :D

gti'da v70a kullandım ben, o dönem bulunabiliyodu. Böyle bi tutuş yok potenzalar iyi tutuyo diye düşünüyodum ben, v70a takınca 4 çeker gibi olmuştu. Bulursan al memnun kalırsın.

tozdan kaynaklı kötü tecrüben olmadı ama 2cm falan bi suya girince hayatın kayıyo bir iki kere ciddi tehlike atlattım, gündelik kullanacak olan varsa tecrübe gerektirir diyorum ben de. Normal zamanda çok güzel, kaydığı yerlerde kaymıyo araç tutunuyo ve çok eğlenceli oluyo. Fakat ıslak zeminde normalde vereceği tepkiyle alakası yok tepkilerinin. Yani yağmura gerek yok viraja su döküldüyse ve sürat yüksekse sorun yaşatabilir.

onursumer
02-02-2017, 23:32
gti'da v70a kullandım ben, o dönem bulunabiliyodu. Böyle bi tutuş yok potenzalar iyi tutuyo diye düşünüyodum ben, v70a takınca 4 çeker gibi olmuştu. Bulursan al memnun kalırsın.

tozdan kaynaklı kötü tecrüben olmadı ama 2cm falan bi suya girince hayatın kayıyo bir iki kere ciddi tehlike atlattım, gündelik kullanacak olan varsa tecrübe gerektirir diyorum ben de. Normal zamanda çok güzel, kaydığı yerlerde kaymıyo araç tutunuyo ve çok eğlenceli oluyo. Fakat ıslak zeminde normalde vereceği tepkiyle alakası yok tepkilerinin. Yani yağmura gerek yok viraja su döküldüyse ve sürat yüksekse sorun yaşatabilir.

bu sene artık gelicekmiş sanırım ankara herko ile vs goruştum bakalım sezonda gelirse iyi olur gunluk çok kullanmıcam zaten ben ku36ya da razıyım zaten :D

mikelazi
03-02-2017, 10:45
Arkadaşlar yaklaşık 6 gündür lastik kullanıcı yorumlarını baz alan sitelere üye oldum. Ve inanılmaz şaşırtıcı yorumlarla karşılaştım. Beklemedigim markaların belli modellerini tanıdım. Bilirsiniz bizim insanımız taraflıdır ahmet ne aldıysa ooo 400 500 tl iyidir alalım. Hopp aldı gitti. Sorsan bildiği 2 lastık hadi 3 lastik vardır ve denememiştir bile. Bizim insanımız da huydur yoğurdum ekşi demez. Bu yüzden burda konu açtım ve burdaki insanların düşüncesine güvendiğim icin cok ta yararlı bilgiler aldım. Allah yazanlardan razı olsun. Herkese teşekkür ederim bilgileri icin. Üye olduğum yabancı lastik yorumlu sitelerde şuna karar verdim. Adamlar 50 70 euro ya en kral dedigimiz tabirle lastik alıyorlar. Ki ordaki kazanılan para degerlerini ülkem icin baz almıyorum. Resmen dene kullan bak at değiştir mantığı var. Bu yüzden acaip şaşırdım lastiklerin feedback lerinde. Burda 400 ler 500 ler havada uçuşuyor herkes tuttu ahmet ememt aldı bizde alalım mantığı oldugu icin baska marka modellere tanıma bilme öğrenme fırsatı bile verilmiyor. Şuan da kendime göre indirgedigim 3 lastik var . üçüde 225 45 17 ölçüsünde. Kumho ecst HS51 , Nexen N Fera SU4 , Yokohama Advan Sport V105 . Bu lastiklerden birini almayı ciddi düşünüyorum. Kesinlikle marka fanatikligi olmayan ciddi şekilde insanlarin memnuniyet derecelerini okurken hissettiğim yabancı forumlardan gördüğüm icin etkilendim.

advan v105 i bende düşünüyordum.kışın almak fiyat açısındanda baya uygun.aklımda bri.re002 de var.

ama senin verdigin markalarıda araştırıcam şimdi ;)

Umut melek
04-02-2017, 22:50
advan v105 i bende düşünüyordum.kışın almak fiyat açısındanda baya uygun.aklımda bri.re002 de var.

ama senin verdigin markalarıda araştırıcam şimdi ;)

Listene ;

Yokohama Advan Sport V105 ,
Toyo Proxes CF2 ,
Kumho ECSTA PS71 ve PS91
Hankook Ventus Prime 3 K125
Hankook Ventus s1 evo2

Daha takmadım fakat büyük bi ihtimal cf2 ye yükseldim. Ne zormus şu lastik işi valla. Bakıyorsun baktıkça merak ediyorsun. Ettikçe araştırıyorsun ve sonra baya iyi yorumlar gelince allah allah diyip almak istiyorsun:)

sekizsilindir
04-02-2017, 23:32
Yakıtı artırdığı da unutulmamalı
Yazlık, iyi bir markanın performans serisi
Kışlıkta, kış lastiği en doğrusu
Pist kovalıyorsanda 1 takım semi şart

exca
11-02-2017, 09:56
Bende ns2r yeni aldim , islakda sogukta normal yol tutuşu kotu değil islakda takip mesafesi birakarak gitmek mantikli , islak frenaji vasat sogukta ugultu var , ama hava 10 derecenin ustundeyse zevki başlıyor �� sogukta cok sert patır kütür. Ama öyle yagmurda sehir ici normal yani.

Umut melek
11-02-2017, 20:51
Arkadaşlar tekrardan herkese selam. Konu çok iyi ve yerinde olduğunu düşünüyorum. Hem semi slick hemde yazlık performans lastik kullanan arkadaşların güzel bilgileri ile, lastik düşünen arkadaşlara fikir oluyor.

Sonunda Toyo Tires Proxes CF2 modeline yükseldigim icin araştırmalara başladım. Koskoca Izmirde 225/45R17 modelini bulamadık. Gitmedigim yer kalmadı. Hani eski tarihe bile razı gelmeye başlamıştım bulsam direk alcaktim o dereceydim.

Sonra f1 eagle astm3 takan bi abimin aldığı bayii sipariş üzerine getirtebilecegini söyledi. Neyse verdik siparişi yaklaşık 15 günde lastik geldi. Yeni tarihli istediğim gibi XL olarak :)

Bugun ilk izlenimim olarak direk taktigim gibi rot balans dan sonra soluğu otobanda aldım. Hava bugün 12* olduğu icin Izmirde ne ck soğuk ne ck sıcaktı. Kuru da baya etkiledi beni. Manevra serit değiştirme ani tepkimeler fren mesafesi falan baya iyi geldi bana ki daha 80 km yapmadım. Daha uzun kullanım da tekrar bir post yazacağım.

Tüm yorum yazan arkadaşlara cok teşekkür ederim. Allah kimsenin tekerine taş degirmesin. Cumleten kazasız belasız sürüşler dilerim. Saygılar...

http://i.hizliresim.com/0lYZ6Z.jpg (http://hizliresim.com/0lYZ6Z)

http://i.hizliresim.com/0lYZoY.jpg (http://hizliresim.com/0lYZoY)

http://i.hizliresim.com/yNBDgN.jpg (http://hizliresim.com/yNBDgN)

Rawr
11-02-2017, 21:06
Neden XL tercih ettin ?

Umut melek
11-02-2017, 21:15
Neden XL tercih ettin ?

Lastiğin yanakları ekstra güçlendirmeye dayanıklı olduğu için, avantajı balon riski daha az çünkü daha sağlam. Dezavantajı ise daha güçlü yanak olduğu için doğal olarak daha sert, yani konfor bakımından daha kötü. Ama bunu hissedemeyiz bence. Aldığım lastik kullanıcılar tarafından konfor olarak da ck iyi dönüşler oldugu icin pek kuşkuya düşmedim. Birde sürekli izmir yollari laka ve cm tümsekli olduğu icin xl olmasını istedim. :)

rahmitanir
11-02-2017, 21:37
Hayırlı olsun Umut.

Benim Mito da üstünde Pzero Nero'lar ile gelmişti. 2014 üretimi olmasına rağmen çok iyi yol tutuyordu. Şu anda Michelin PS4 ile kullanıyorum, gerçekten çok iyi bir lastik, ama pahalı mübarek.

cess
11-02-2017, 21:51
Lastiğin yanakları ekstra güçlendirmeye dayanıklı olduğu için, avantajı balon riski daha az çünkü daha sağlam. Dezavantajı ise daha güçlü yanak olduğu için doğal olarak daha sert, yani konfor bakımından daha kötü. Ama bunu hissedemeyiz bence. Aldığım lastik kullanıcılar tarafından konfor olarak da ck iyi dönüşler oldugu icin pek kuşkuya düşmedim. Birde sürekli izmir yollari laka ve cm tümsekli olduğu icin xl olmasını istedim. :)

+ olarak bende Kumho ku31 ya da 39 sanirim tam hatirlayamadim modelini, xl kullaniyorum 40 yanak ile..ciddi anlamda saglamlar, girmedigim cukur kasis yol kalmadi, ne bir balon nede konfor kaybi hissettim

cabriolet
12-02-2017, 00:16
225/45/17 yi mitoya mı taktınız? :)

205/45 yada 215/45 çıkıyodu sanki mitolarda ya

R21TURBO 41
12-02-2017, 00:27
Semi slick kuru sıcak ve temiz asfalt harici ciddi sorun yaşatır. Tutan lastik tutmayan lastik diye birşey yok. İçinde kullanılan kord bezi , kauçuk yada latex malzemenin sertliği , lastiğin deseni ve kanal yüksekliği bir araya gelir ve lastiğe özelliğini verir. 2 farkı şekilde lastik imal şekli ve modellemesi var bunlarda kendi içinde ayrılır.

Lastiğin max performansı verdiği ideal bir sıcaklığı var. Buda içinde kullanılan malzemelere ve kauçuğun sertliği ile alakalı. Lastiğin ve zeminin sıcaklığı birbiri ile uyumlu olduğunda max tutuşu sağlarsın. Üreticiler lastiğin yolu tutmasına odaklanmaz bu 9 ana parametreden sadece biri. Bununla ilgili yüzlerce ansiklopediyi dolduracak makaleler yazılabilir ancak bizler gibi kullanıcılar fiyat performans oranında en başarılı ürünü seçer.
Michelin PS3 - Conti SC5 - Yokohama S drive vs vs vs gibi maliyetli bir lastik alıp rahatına bakarsın yada Falken ze914 gibi fiyatından fazla kalite sunan bir lastik terciğ edersin. Petlas son 5 yılda ciddi anlamda kalitesini arttırdı hibrid ve overcure malzemeler bile kullanıyor artık.
Çok takılmayın fiyat performans odaklı olmak yeterli.

Dünyadaki büyük küçük hemen hemen tüm lastik üreticilerine teknoloji geliştiren , yüzlerce ortak proje yürüten bir firmanın arge sinde yıllardır çalışıyorum.
2bin liraya Conti SC5 yada Michelin PS3 ünü aldığımda da memnun kaldım , 750 liraya Falken ze914 aldığımda da.

Umut melek
12-02-2017, 01:13
Hayırlı olsun Umut.

Benim Mito da üstünde Pzero Nero'lar ile gelmişti. 2014 üretimi olmasına rağmen çok iyi yol tutuyordu. Şu anda Michelin PS4 ile kullanıyorum, gerçekten çok iyi bir lastik, ama pahalı mübarek.

Saolasin dostum ck teşekkür ederim :)

225/45/17 yi mitoya mı taktınız? :)
205/45 yada 215/45 çıkıyodu sanki mitolarda ya

Aynen oem olarak 215 45 17 çıkıyor. 225 yapayım dedim sarfiyat önemli değil daha iyi tutsun falanlar filanlar işte:) çok memnun kaldım Toyo ck şaşırttı beni.

@R21TURBO41 falken ziex 914 inanılmaz f/p lastiği.şiddetle katılıyorum :)

d3n1s
13-02-2017, 13:00
Vaktiyle Toyo Proxes T1R kullandım. İlk yıl ya da ilk 10 bin km inanılmaz iyi, araba tren gibi gidiyo, tepkiler yol tutuş, ıslak zemin performansı falan aman tanrım, yok böyle bir mal. Ama ilk yılını doldurup da lastik 10 bin km'yi geçince bildiğin taş. Sanırsın kabak lastik. Lastik elime geçtiğinde üstündeki tarihe göre 1 hafta önce fabrikadan çıkmıştı. Umarım düzeltmiştir Toyo kendini, yoksa seneye yeni lastik takımı almak zorunda kalabilirsin.

izmirlicem
13-02-2017, 18:10
Ben olsam continental alırdım .

Umut melek
13-02-2017, 19:17
Vaktiyle Toyo Proxes T1R kullandım. İlk yıl ya da ilk 10 bin km inanılmaz iyi, araba tren gibi gidiyo, tepkiler yol tutuş, ıslak zemin performansı falan aman tanrım, yok böyle bir mal. Ama ilk yılını doldurup da lastik 10 bin km'yi geçince bildiğin taş. Sanırsın kabak lastik. Lastik elime geçtiğinde üstündeki tarihe göre 1 hafta önce fabrikadan çıkmıştı. Umarım düzeltmiştir Toyo kendini, yoksa seneye yeni lastik takımı almak zorunda kalabilirsin.

Cok cok memnunum kuru da acaip tutuyor beklentimin çok üstünde çıktı. Bu kadar gerçekten beklemiyordum :) okadar araştırmama değdi gerçekten. Lastik bitme duruma da aldığım modele göre baya iyiymiş bu konuda :) konfor tutunma falan cok etkiliyici :)

Ben olsam continental alırdım .

Sen conti al kardeşim :)

Cem.B
13-02-2017, 19:56
Gunluk cup 2 kullaniyorum,problem yasamiyorum ama 4-5 derecenin altinda yuksek 170-180 den sonra viraj yapmamak lazim,sikinti cikabilir

997TT
13-02-2017, 20:31
Cup2'sehır ıcı ıcın ıdeal. Yagmurda da ıyı...
Ama mart nısan dan sonra,trofeo kullanırım. 458'de 9000km trofeo kullandım,gtr da da. Hıc sıkıntı yasamadım. Tek sorun ılk km ler abartmamak yada uzun yolda sureklı yuksek suratte kullanılırsa cabuk bıtıyor.

redbull35
13-02-2017, 21:34
Nankang AR-1 kullanan var mı yeni bir lastik faliba pek bilgi bulamadım

levent
13-02-2017, 22:39
erh ve iynn-RS yolda ve istanbul parkta kullandılar diye hatırlıyorum :) Yorum yaparlar illaki

16EC813
13-02-2017, 23:13
Arkadaşlar tekrardan herkese selam. Konu çok iyi ve yerinde olduğunu düşünüyorum. Hem semi slick hemde yazlık performans lastik kullanan arkadaşların güzel bilgileri ile, lastik düşünen arkadaşlara fikir oluyor.

Sonunda Toyo Tires Proxes CF2 modeline yükseldigim icin araştırmalara başladım. Koskoca Izmirde 225/45R17 modelini bulamadık. Gitmedigim yer kalmadı. Hani eski tarihe bile razı gelmeye başlamıştım bulsam direk alcaktim o dereceydim.

Sonra f1 eagle astm3 takan bi abimin aldığı bayii sipariş üzerine getirtebilecegini söyledi. Neyse verdik siparişi yaklaşık 15 günde lastik geldi. Yeni tarihli istediğim gibi XL olarak :)

Bugun ilk izlenimim olarak direk taktigim gibi rot balans dan sonra soluğu otobanda aldım. Hava bugün 12* olduğu icin Izmirde ne ck soğuk ne ck sıcaktı. Kuru da baya etkiledi beni. Manevra serit değiştirme ani tepkimeler fren mesafesi falan baya iyi geldi bana ki daha 80 km yapmadım. Daha uzun kullanım da tekrar bir post yazacağım.

Tüm yorum yazan arkadaşlara cok teşekkür ederim. Allah kimsenin tekerine taş degirmesin. Cumleten kazasız belasız sürüşler dilerim. Saygılar...

http://i.hizliresim.com/0lYZ6Z.jpg (http://hizliresim.com/0lYZ6Z)

http://i.hizliresim.com/0lYZoY.jpg (http://hizliresim.com/0lYZoY)

http://i.hizliresim.com/yNBDgN.jpg (http://hizliresim.com/yNBDgN)

öncelikle güle güle kullanın ben bu lastiğin neredeyse 5 yıllık olanını kullandım nice sıfır lastiklerden daha da iyiyidi gerçekten süper iyi bir seçim yapmışsın
kaça aldın acaba ? bide 15 ebat var mı aldıgın yerde acaba ?

iynn-RS
14-02-2017, 01:03

Yoldami pisttemi ?

redbull35
14-02-2017, 05:19
Yoldami pisttemi ?

Pist öncelik

Umut melek
14-02-2017, 09:00
öncelikle güle güle kullanın ben bu lastiğin neredeyse 5 yıllık olanını kullandım nice sıfır lastiklerden daha da iyiyidi gerçekten süper iyi bir seçim yapmışsın
kaça aldın acaba ? bide 15 ebat var mı aldıgın yerde acaba ?

Gürsel abim cok saolasin teşekkür ederim . Aldığım lastikçi goodyear bayii aslında. Asimetrik 3 alan bir abim vardi ( marka fanatigi ) kendisini ck severim onlaydik o tanıştırdı benide. Ne istiyorsun sn krdsm vs derken söyledim böyle böyle biz getirtiriz dedi beklersen. Beklerim abi dedim. Aramadılar hic ben dedim yalan oldu lastik kesin. Sonrasi ***** geldi :) ismi süleyman yeni tanıdım bende ama ck düzgün bir esnaf. Cumartsi uğrayabilirsem ugrucam abi sorarım senin icin lastiği. Bu arada musait olursan snde ayarabilirsin numarası 0232 486 64 54. Ben snn icin gidip bakadabilirim abi sorun yok . :)

iynn-RS
14-02-2017, 09:15
Pist öncelik

Zaten caddede kullanmani tavsiye etmem.Hem ağır,hem sesli hemde su tahliye kanallari yok denecek kadar az. Caddede çok az kullandim ve herhangi bir tutunma sorunu yasamasamda fikir verecek kadar tecrube etmedim.

Pistte bence fiyatina gore alinabilecek en iyi lastik. Çok iyi sureler yapmak istiyosan belki daha iyisi alinabilir ama amaç piste girip gazlamaksa ar1 den baskasi gereksiz.Yanak sertligi çok buyuk avantaj bence.Yanagin ustune yatmiyor nerdeyse.Buda agirlik olarak biraz dezavantaj olsada çok onemli degil.

omco
03-03-2017, 22:33
225/45/18 için semi-slick öneriniz varsa alabilir miyim? Biraz sıkıntılı bir ölçü ama bir umut belki bir şey çıkar

R for Race
05-03-2017, 22:49
günlük kullandığım araçta cup 2 lastikler takılı. performansından çok memnunum. bir kaç km ısınmasına izin verdikten sonra, hiç bir sıkıntı yaşatmıyor.

kuru asfaltta, normal lastikli araçlara göre 1-0 önde oluyorsunuz ama ıslakta da tam tersi. çok yağışlı bir yerde yaşamıyorsanız tavsiye ederim.

yalnız şehir içindeki saçma sapan çakıllar yüzünden olduğunu düşündüğüm ufak tefek çizikler var lastiğin üzerinde. bir sıkıntı çıkarmıyor ama yine de dikkat etmek lazım. semi-slick lastiğin tabanı büyük oranda düz bir yüzey.

hamza
12-03-2017, 12:09
335,30,18 veya 19 2 adet lasit lazım elinde olan varsa haber verirse senirim 355 e kadar olur

Umut melek
18-03-2017, 20:40
Bugun taktığım lastikleri boyadım hem lastik için de bi güncel olsun. Aldığıma inanılmaz memnunum . Tereddüt hiç etmemiştim ztn . Kuruda çok çok çok iyi yaş da aynı şekilde. Aracın yol tutuşuyla birlikte resmen güçlerini birleştirdiler :) ses yok ve konfor da var .Bu tarz bi lastikte konfor olmasını gerçekten beklemiyordum. Neyseki huzurla mutlulukla kullanıyorum. Düşünen arkadaşlar olursa 1dk düşünmesin kesinlikle cok iyi.

http://i.hizliresim.com/1LdGdj.jpg (http://hizliresim.com/1LdGdj)

Yiğit G.
20-03-2017, 19:33

ku36 nın ıslak tutuşu iyiymiş yani ortada baya baya öküz gibi su kanalı var.

Bu seninki

http://www.pro-track.de/images/product_images/original_images/546_0.jpg

Buda kumho

http://www.mutlulastik.com.tr/web/wp-content/uploads/2013/04/kumho_ecsta_xs_ku36-660x902.jpg

Sanırım kumho cadde için ideal olur.. Sitelerde sami slick diye geçiyor ama bence bu kumho tam olarak semi slick değil hani spor yaz lastiğimi olsam yoksa semi slick mi olsam diye arada kalmış gibi :) Sizce bu cadde için uygun olur mu ?

onursumer
20-03-2017, 20:49
Sanırım kumho cadde için ideal olur.. Sitelerde sami slick diye geçiyor ama bence bu kumho tam olarak semi slick değil hani spor yaz lastiğimi olsam yoksa semi slick mi olsam diye arada kalmış gibi :) Sizce bu cadde için uygun olur mu ?

bende kumho bekliyorum fakat bulabilirsem V70 almak istiyorum , zaten kışın kullanmıyorum pist günlerine girdiğimdede lastik değişmeden gitmek istiyorum bence en ideal model v70 bulamazsam ku36 dan başka alternatif yok günlüğe yakın

rahmitanir
20-03-2017, 20:59
16" ku36 için en uygun fiyatı nereden alırız arkadaşlar?

Yiğit G.
21-03-2017, 19:11
valla fiyatları acaip yüksek , V70 bana 215 45 17 lazım şurada buldum

Kumho 215/45R17 87W V70A Ecsta Oto Yaz Lastik 215/45R17 Lastik (http://www.artvinticaret.com/Kumho-21545R17-87W-V70A-Ecsta-Oto-Yaz-Lastik,PR-76409.html)

370 tl... Çok fazla.. başkada bulamadım zaten...

Ku36 da aynı yerde var 334 TL

Kumho 215/45R17 87W KU36 Ecsta Xs Oto Yaz Lastik 215/45R17 Lastik (http://www.artvinticaret.com/Kumho-21545R17-87W-KU36-Ecsta-Xs-Oto-Yaz-Lastik,PR-76405.html)

yani bunlarda varmı yok mu belli değil stok için arayınız diyor... Geçen sene 200 tl civarı dolaşan lastikler bu yıl 350 lere çıkmış... Çok fena .. Ama cadde için en uygun semi ler kumho gözüküyor yagmur kanalları itibari ile.Ben zaten şehirler arası gitmiyorum aracımla cıkıp cadde ye gidip fenerbahçede çay içip yemek yiyip dönüyorum.Bana sorun olacağını sanmıyorum zaten genel olarak rakip görmedikçe sakin giden biriyim. Kumho için fiyat bulan arkadaşlar paylaşın hatta birbirimizi tegleyelim belki beraber alırız daha uyguna gelir.

edit: Yarın görüşücem burayla fiyat isteyen varsa ölçü söylesin sorarım.

onursumer
21-03-2017, 19:31
Yiğit G. 215 40 17 sorarmısın

gerçi satıcam sanırım arabayı ama aklımda olsun :D

Yiğit G.
22-03-2017, 21:52
ACHİLLES 123S SEMİ-SLİCK duyan gören kullanan varmıdır ???? 300 lira gibi sıfır fiyatı var 215 45 17 nin...

ku36 ile karşılaştırması

http://i.hizliresim.com/JaqYbn.jpg

http://i.hizliresim.com/4P1gyq.jpg

redbull35
23-03-2017, 16:25
Firma ile görüştüm 2015 veya 2016 dot olması lazım diyor. Fiyat gayet makul

Yiğit G.
23-03-2017, 18:02
Firma ile görüştüm 2015 veya 2016 dot olması lazım diyor. Fiyat gayet makul

artvinticaret ilemi görüştün ben unuttum yahu 2 gündür arıcam

redbull35
23-03-2017, 19:00
artvinticaret ilemi görüştün ben unuttum yahu 2 gündür arıcam

Önce Artvin ticarete sordum stok yok dediler sonra Aklas ile görüştüm. Onlarda Achilles mevcut. Başka bir firmada da 2012 tarihli syron var fiyatı çok uygun ama sıkıntı olur tahminimce

Yiğit G.
23-03-2017, 19:07
Önce Artvin ticarete sordum stok yok dediler sonra Aklas ile görüştüm. Onlarda Achilles mevcut. Başka bir firmada da 2012 tarihli syron var fiyatı çok uygun ama sıkıntı olur tahminimce

şimdi tam anlamadım , boşuna aramayayım

Artvin ticarette Kumho ve Achilles yok , Aklas da ise Kumho ve Achilles mevcut , doğrumudur ?

redbull35
23-03-2017, 19:10
Kumho kimsede yok. Achilles sadece Aklas ta mevcut

onursumer
23-03-2017, 20:01
Kumho kimsede yok. Achilles sadece Aklas ta mevcut

kumho için ben ankara herko ile goruştum , gelicek dediler ama hala ses yok

Yiğit G.
26-03-2017, 20:18
Bende kumho istiyorum achilles' ısınamadım hiç... Bide ben bekleyemiyorum çok bende kış lastikleri mevcut... En fazla 15-20 gün daha beklerim.. Nasıl yapıcaz yahu...

redbull35
26-03-2017, 22:02
Dün cup2 siparişi verdim haftaiçi takacağım.

Yiğit G.
27-03-2017, 04:07
https://www.youtube.com/watch?v=RvOMsWfAfps

Yiğit G.
27-03-2017, 04:41
fulda sportcontrol testlerine baktım baya başarılı , yalnız birşey sorucam lastiklerin yanakları şişikmiş.. Değişik bir tasarım lastik sitesinde jant korumalı yazmış ama bence jant koruma değil bu tasarımın bi özelliği olmalı.. Fotoğraf bulamadım pek araç üstünde.. Burda belli oluyor ama.. Çok mu çirkin durur acaba araç üstünde çünkü jantlar biraz içerde kalıyor ?

http://i.hizliresim.com/5ggA6z.jpg

Ahmet.S
27-03-2017, 07:22
Bence şişiklik olayına takılmayın ebata göre değişiyodur. Şişik olsa bile 205 taban 225 taban gibi durmaz.

E46
29-03-2017, 07:53
ıslak zeminde izmir asfaltında frenleme de sorun olur. Continental sport contact 5 le bile izmir içi ıslak zeminde zor tutunuyordu benim e46. bazı asfaltlar çok fena

rahmitanir
29-03-2017, 07:59
Hafta sonu İzmir'de pist günü var ama bi sem slick lastik bulamadım.

Bulduğum da 16" lastiğin tanesine 400 tl diyor, içim acıyor.

Doların aq...

onursumer
29-03-2017, 10:50
https://www.youtube.com/watch?v=RvOMsWfAfps

yurt dışı sitelerde çok uyuguna varda tr de satan hiç gormedim çok mantıklı duruyor 215/40/17 olcu zaten çok zor bu markada var :D

Yiğit G.
29-03-2017, 15:06
Bugun turkiye distribütörü ile görüştüm Kumho nun , ne yazikki KU36 artık getirilmiyor türkiyeye.Şaka gibi ama gerçek.. Yurtdışının en çok satan fiyat performans slick lastiği Turkiyede satamamış... Devletimiz yollarımız sağolsun.Bu kalitede bu fiyat aralığında da yok sanırsam başka lastik.Achilles var sadece onunda perf. biraz daha düşük Kumhodan... Bulamassam başka alternatif onu alıcam artık.Bi yurtdışına mail atıcam Kumho ya bakalım ne dicekler.

rahmitanir
30-03-2017, 12:52
Arkadaşlar bu markayı bilen kullanan var mıdır? Pist için tavsiye eder misiniz?
http://m.n11.com/syron-225-45-r17-94w-xl-street-race-2012-uretim-P155649172?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw2fLGBRDopP-vg7PLgvsBEiQAUOnIXJLL95XH9q8wnr5IKPWAWvGigsl5hnuEl 7_X3i7BotkaAmfT8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

levent
30-03-2017, 14:56
Arkadaşlar bu markayı bilen kullanan var mıdır? Pist için tavsiye eder misiniz?
http://m.n11.com/syron-225-45-r17-94w-xl-street-race-2012-uretim-P155649172?cid=604001&gclid=Cj0KEQjw2fLGBRDopP-vg7PLgvsBEiQAUOnIXJLL95XH9q8wnr5IKPWAWvGigsl5hnuEl 7_X3i7BotkaAmfT8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Rahmi 15" ini yolda kullandım da, ne viraj ne frenaj var yani normal lastiklerin daha iyi tutar muhtemelen :)

En azından NS2R bulmaya çalış derim

onursumer
30-03-2017, 16:17
Bugun turkiye distribütörü ile görüştüm Kumho nun , ne yazikki KU36 artık getirilmiyor türkiyeye.Şaka gibi ama gerçek.. Yurtdışının en çok satan fiyat performans slick lastiği Turkiyede satamamış... Devletimiz yollarımız sağolsun.Bu kalitede bu fiyat aralığında da yok sanırsam başka lastik.Achilles var sadece onunda perf. biraz daha düşük Kumhodan... Bulamassam başka alternatif onu alıcam artık.Bi yurtdışına mail atıcam Kumho ya bakalım ne dicekler.

benim olcu 215 40 17 normalde bile sıkıntı yani slickde hiç yok 215 45 16 var stoklarda birkaç yerde hiç bulamazsam pist için 16 jant alıcam bu seferde günlük için tekrar lastik almak zorunda kalıcam çok kullanmadığım halde :D

ebat değiştirsem bile zaten seçenek yok gibi birşey bi tırcı kamyoncu bulup federal getirtmek lazım aslında yurt dışından :D

Yiğit G.
30-03-2017, 17:42
benim olcu 215 40 17 normalde bile sıkıntı yani slickde hiç yok 215 45 16 var stoklarda birkaç yerde hiç bulamazsam pist için 16 jant alıcam bu seferde günlük için tekrar lastik almak zorunda kalıcam çok kullanmadığım halde :D

ebat değiştirsem bile zaten seçenek yok gibi birşey bi tırcı kamyoncu bulup federal getirtmek lazım aslında yurt dışından :D

Kumho ya mail atmayı düşündüm , Kumho Kore ye ama yarım saat aradım mailini bulamadım kore nin... Çünkü böyle durumlarda bu tarz markalar müşteriye yardımcı olmak maksatlı hemen o ülkeye en yakın distribütörden gönderim yapıyorlar.Ama yok hacı mailleri bulamadım.. Dün kartalda kumho bayi var onlara gittim adam bakarım ben dedi depolara , telefon aldı güya bugun arayacaktı bulamadı muhtemelen aramadı.. Valla sıkıldım gidicem alıcam 4 adet normal lastik hayır hava 20 dereceyi geçmeye başladı bende hala kar lastiği var bilsem eski lastiklerimi çöpe atmazdım.. Acil bulmam lazım lastik..

Şimdi bir liste yapsak ne alınır ??

Ku36 = Islakta iyi - kuruda iyi (piyasada yok)

Achilles = ıslakta eh işte - kuruda iyi (piyasada var)

Nankang NS2R = Islakta berbat - kuruda iyi (piyasada var)

Syron street race = ? Levent kötü demiş şurda alman testi var almancası olan varmı ?? (piyasada var)

Getestet! - SYRON Tires STREET RACE auf der "GRUNENHOLE" - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=9hdMjNHBleM)

Başka ne seçenekler kalıyor ???

levent
30-03-2017, 17:52
Kumho ya mail atmayı düşündüm , Kumho Kore ye ama yarım saat aradım mailini bulamadım kore nin... Çünkü böyle durumlarda bu tarz markalar müşteriye yardımcı olmak maksatlı hemen o ülkeye en yakın distribütörden gönderim yapıyorlar.Ama yok hacı mailleri bulamadım.. Dün kartalda kumho bayi var onlara gittim adam bakarım ben dedi depolara , telefon aldı güya bugun arayacaktı bulamadı muhtemelen aramadı.. Valla sıkıldım gidicem alıcam 4 adet normal lastik hayır hava 20 dereceyi geçmeye başladı bende hala kar lastiği var bilsem eski lastiklerimi çöpe atmazdım.. Acil bulmam lazım lastik..

Syron street race = ? Levent kötü demiş şurda alman testi var almancası olan varmı ?? (piyasada var)

Getestet! - SYRON Tires STREET RACE auf der "GRUNENHOLE" - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=9hdMjNHBleM)

Kumho kore mail adresi şurda var,

Korea Kumho Petrochemical Co., Ltd. - Contact US (http://kumhopetrochemical.lookchem.com/Contact.html)

kkpc_admin@kkpc.com

Ayrıca Hankook ile de görüşmek lazım,

Ventus TD (Z221)

Ventus Z213 (Z213)

Şu modeller pistte ve yolda iş yapar, ikincisi zaten direk rallide ıslağa geçiş lastiği :D

Hangisiydi net hatırlamıyorum ama piste gelen Çıpa'ların Mini'de bu ikisinden birini görmüştüm araç üzerinde :)

Yiğit G.
30-03-2017, 17:57
Kumho kore mail adresi şurda var,

Korea Kumho Petrochemical Co., Ltd. - Contact US (http://kumhopetrochemical.lookchem.com/Contact.html)

kkpc_admin@kkpc.com

Ayrıca Hankook ile de görüşmek lazım,

Ventus TD (Z221)

Ventus Z213 (Z213)

Şu modeller pistte ve yolda iş yapar, ikincisi zaten direk rallide ıslağa geçiş lastiği :D

Hangisiydi net hatırlamıyorum ama piste gelen Çıpa'ların Mini'de bu ikisinden birini görmüştüm araç üzerinde :)

o mail i bende buldum o mail bizim işimize yarayacak mail değil Kumho sadece araba lastiği üretmiyor , petrokimya fabrikaları var plastik vs herşeyi üretiyorlar kimyasal dahil bu oranın telefonu.. Bakmazlar bile maile e...

verdiğin mail bu firma

Kumho Petrochemical - Wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Kumho_Petrochemical)

Bize lazım olan bu :)

Kumho Tire - Wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Kumho_Tire)

Direk lastiği üreten fabrikanın maili lazım müşteri hizmetlerinin.

Ventus iyiymiş de bize TD gelmez , Z213 bize lazım olan çünkü su kanalları var. Diğeri mazallah uçar gidersin yağmurda :) Bi bakalım buna da.

Yiğit G.
30-03-2017, 18:14
Biraz abartmış gibi geldi :) :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=4nL7qB1bLvE

onursumer
30-03-2017, 22:19

ben kumho uk ye yazdım daha donmedilr

şuan dunlop var ustunde sportmax serisi açıkcası çok memnun değilim pistede çıktım hoşuma gitmedi onceden pzero kullandığımda daha memnundum ben en kotu ihtimalle oyle bi tercih yapıcam bu gidişle :D

Yiğit G.
30-03-2017, 23:01
ben kumho uk ye yazdım daha donmedilr

şuan dunlop var ustunde sportmax serisi açıkcası çok memnun değilim pistede çıktım hoşuma gitmedi onceden pzero kullandığımda daha memnundum ben en kotu ihtimalle oyle bi tercih yapıcam bu gidişle :D

ben 5 ay önce söktüm sportmaxx leri aman aman.. Bende acaip sarma sorunu vardı.Yol tutuşunu extreme zorlamada bilemicem ama kalkışlarda falan 4 e kadar sarıyordum..

onursumer
31-03-2017, 00:45
ben 5 ay önce söktüm sportmaxx leri aman aman.. Bende acaip sarma sorunu vardı.Yol tutuşunu extreme zorlamada bilemicem ama kalkışlarda falan 4 e kadar sarıyordum..

cok guclu bi araba degil 150 hp benim polo 1 zaten bos 2 nin sonunda tutunuyor ama genel anlamda cok basarili degil birde yilda 2 3 kerede olsa denk gelirse pist gunune gidiyorum bosuna parcaliyoruz gunluk lastigi

Yiğit G.
31-03-2017, 14:42
cok guclu bi araba degil 150 hp benim polo 1 zaten bos 2 nin sonunda tutunuyor ama genel anlamda cok basarili degil birde yilda 2 3 kerede olsa denk gelirse pist gunune gidiyorum bosuna parcaliyoruz gunluk lastigi

Burayla telefonda konuştum ellerinde 1 takım varmış... 16" ama ... bana uymaz.... isteyen varsa kaçırmasın bulabildiğim tek ku36 bunlar.. belkide turkiyede ki son set..

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-kumho-lastik-215-45r16-ecsta-xs-ku36-semi-slick-2016-uretim-391290096/detay)

berk34
01-04-2017, 08:43
Polo gti var , dunloptan sonra s001 aldim . Sarma konusunda hicbir degisiklik olmadi , sorun lastikte degil gucte bence . On tekere cok fazla tork ve guc geliyor. Iyi asfalt olmadiktan sonra 1-2 tamamen bos sehiricinde.

rahmitanir
30-05-2017, 12:20
Semi slick için şu günlerde fiyat olarak en uygun gördüğüm versiyon şu oldu:
Nankang NS-2R Semi-Slick 205/40R17 84W XL - KolayOto (http://kolayoto.com/nankang-ns-2r-semi-slick-205-40r17-84w-xl.html)
Başka yerlerde 16" veya 17" daha uygun fiyatlı denk gelen oldu mu?

Omak
15-05-2018, 15:48
O zaman konuya bir hort çekeyim.

535d rwd araca sahibim ve yürümekte zorlanıyorum çünkü tutunmuyor. Şu an aracın üzerinde daha 2-3 aylık eagle f1 asymmetric 3 var ama yinede ufak bir yüklenmede dtc sürekli devrede, dtc kapalı iken hiç gidilmiyor. 110~120 ile seyrederken dahi dip leyince sarıyor.

Lastik ölçüleri 245 /40/ 18

Arkalara semi slick almaya karar verdim buradaki yorumları baya okudum az çok fikir oluştu kafamda fakat sormak istediğim önemli bir konu var;

Tabanı genişletmeli miyim? Taban genişleyince yüzeye düşen basınç azalır gibi düşünüyorum. ( Karda yürümeye yarayan palet yada snowboard daki mantık)

Not: Araç stok halde. ileride belki olacak bir yazılım sonrası beni şimdiden düşündürmeye başladı.

onursumer
15-05-2018, 16:18
Omak

ben 1 haftadır kumho v70a ile geziyorum 215/40/17 soğukken gaza basmaya veya sert frene kesinlikle gelmiyor

yağmurdada gittim günlük sakin kullanımda sorun yok fakat sert hareketler için ısınmış olması lazım ve kirli zeminde tutuş kaybı çok fazla

ama ısınınca normal asfaltta bile saran araba sarmadan hızlanıyor

Omak
15-05-2018, 16:39
Omak

ben 1 haftadır kumho v70a ile geziyorum 215/40/17 soğukken gaza basmaya veya sert frene kesinlikle gelmiyor

yağmurdada gittim günlük sakin kullanımda sorun yok fakat sert hareketler için ısınmış olması lazım ve kirli zeminde tutuş kaybı çok fazla

ama ısınınca normal asfaltta bile saran araba sarmadan hızlanıyor

Acaba ku36 da öylemidir? her ne kadar günlük binmesemde lastik ısıtmak pek bana göre değil illa öyleyse ısıtma battaniyesi alıp bağlarım daha iyi :)

onursumer
16-05-2018, 09:43
Acaba ku36 da öylemidir? her ne kadar günlük binmesemde lastik ısıtmak pek bana göre değil illa öyleyse ısıtma battaniyesi alıp bağlarım daha iyi :)

ilk semi slick tecrubem olduundan net bişey diyemem fakat lastiklerin ısınma değerleri var onlara bakmak gerekiyor sanırım bu arada ısınma dediğim okadar uzun surmuyor zaten yola çıkıyorum 10-15 dk sonra kendine geliyor ki şuan havalar ısındığından hiç sorun yok :)

BurakYozgat.
16-05-2018, 09:56

2 senedir pist ve yol olarak ku36 kullanıyorum. O da ısınınca gayet güzel tutuyor yağmurda limit gitmediğiniz sürece çok sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.
Ben günlük binmediğim için daha bir sorunla karşılaşmadım. Sert bi lastik olduğundan kolay bitmiyor ayrıca :)

Omak
17-05-2018, 16:32
2 senedir pist ve yol olarak ku36 kullanıyorum. O da ısınınca gayet güzel tutuyor yağmurda limit gitmediğiniz sürece çok sıkıntı yaşayacağınızı sanmam.
Ben günlük binmediğim için daha bir sorunla karşılaşmadım. Sert bi lastik olduğundan kolay bitmiyor ayrıca :)

Kışın normal lastiklere dönerim zaten yağmurda semi ile süreceğimi sanmam.

18" saç jant bulabilme ihtimalim nedir? yada 17" ?

Cupra&R
24-05-2018, 14:14
Arkadaşlar selamlar cümleten iyi forumlar. Başlıkta yazdıgım gibi , bu lastikleri kullanan arkadaslardan ricam sizlerin tecrübeleri. Şuan lastik alma evresindeyim ve izmir gibi biriyerde yaşıyorum. Bu lastikler yağmurda gercekten kötümü yoksa şehir efsanesimi? Yabancı forumlarda ck bakındım fakat kendimi tatmin edicek bir bilgiye rastlamadım. Aracım alfa romeo mito 1.6 jtdm dp+ son sustucu iptali var. Bu lastigi alsam şehir icinde sorun yaşarmıyım? Haftada bir biniyorum ve diger lastiklere göre daha fazla aşınması cok sorunum degil. Yol tutsun stabilte yaşatsın bana yeter. Şuan üstünde ilk sahibinin degistirdigu tiger marka lastk var . aklımda. Barum bravuris 3hm falken ziex 914 ve semi slick syron street race var. Semi slick istiyorum aslında sehirde tutunma olarak diger lastiklere gore ck daha başarılı olur diye düşünüyorum. Tabi geri dönüşler manevralar stabilte nasıl olcak bilmiyorum. Fiyat performasn olarak da beni mutlu edicek bilgiler araştırıyorum. Yorum yazan dostlara Şimdiden herkese ck teşekkür ederim saygılar.

Baz aldığım site ve kullanıcı yorumları..

Barum Bravuris 3HM - Tyre Reviews (http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Barum/Bravuris-3HM.htm)

Falken ZE914 - Tyre Reviews (http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZE914.htm)

Syron Street Race - Tyre Reviews (http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Syron/Street-Race.htm)

Bence şehir içi başına bela alırsın Semi slick lastik yapısı gereği çok sert aşırı yol sesi yapar ve özellikle yağmurda gerçekten gazlaman imkansız su fişkiyelerinde 4. viteste aracım full boostta sudan geçerken pati çekiyordu sıcak asfaltta diyecek bişey yok ama şuan PS4 aldım çokta memnunum bir daha düşün derim.

Umut melek
24-05-2018, 19:30
http://i.hizliresim.com/qGyznR.jpg (http://hizliresim.com/qGyznR)

http://i.hizliresim.com/3Egk3M.jpg (http://hizliresim.com/3Egk3M)

http://i.hizliresim.com/G9GjJr.jpg (http://hizliresim.com/G9GjJr)

http://i.hizliresim.com/JQWj9J.jpg (http://hizliresim.com/JQWj9J)

http://i.hizliresim.com/1J7RWB.jpg (http://hizliresim.com/1J7RWB)

Yaklaşık 2.5 ay oldu. Sadece , bu cumartesileri çıkarıyorum arabayı. Şuan da artı ve eksileri söyleyebilirim.

Yaklaşık hava şartları 15+ dereceler de 10 dk içersinde yola çıktığınızda ısınıyor. Isınma olayı uzun değil. Toprak yolda hamuru gereği lastiğe yapışmış gibi hissediyorum asfalt da çok geçerli ) Şuan yaz aylarında olduğumuz için direk 3km vs de kendine gelmiş oluyor. İnanılmaz güzel tutuyor yol tutuş olarak feedback okadar iyi ki hiç beklemiyordum . Handling olarak da gayet başarılı. Yüksek hızlarda ses sıfır diyebilirim. Ses hiç almıyor . Manevra kabiliyeti araç da iyiyse muazzam keyif veriyor. Islak yağmur da yaklaşık ,Mart ayında İzmir'de baya yağdı ve otoban da bildiğiniz sıktım ani frenler yaptım banamisin demedi. Wet olarak da başarılı. Düşünen arkadaşlar mutlaka denemeli. Ben keyif için aldım iyiki de almışım bundan sonra normal lastik almam zaten:D

onursumer
24-05-2018, 19:48
v70a bende daha yeni yunanıstana gittim geldim efsane lastik

hatta serreste bitirdim sayılır bi takım daha getirticem :D

Omak
28-05-2018, 14:54
Şimdi benim 2 seçeneğim var;

1-Jantlarım 8j dolayısıyla 275 lastik için 9j jant bulmam lazım

2- Sadece arkalara 255 semi slick takacağım (Orj 245) fakat 255 takınca lastik dış çapım %1.2 artacak, orjinal lastik dış çapım 653mm iken, 255 lastik ile 661mm olacak ve 8mm dış çap farkı var.

Bu farkdan dolayı km sayacı ve hız ölçümü ile ilgili sapma umrumda değil beni tek düşündüren ESP ile ilgili bir sorun oluşurmu? Arıza ışığı yakarmı? ESP yada DTC devre dışı kalırmı? Sapıtırmı? İşlevinde anormallik olurşurmu?

Sonuçta 4 tekerde sensör mevcut. Ön tekerler 245/40/18 (dış çap 653mm) iken arka tekerler 255/40/18 (661mm) olunca dönüş farkı kaçınılmaz.

internetten yaptığım araştırmalarda bazı araçlarda belirli bir % ye kadar tölerans mevcutmuş. Ama bmw için hatta e60 için net bir kaynak bulamadım.

Bmw e60 da bunu bizzat deneyen yada tecrübe eden var mıdır? Zaten teorik olarak 2 seçenek var ya olur ya olmaz. Bu yüzden gerçekten tecrübe edene ihtiyacım var.

997TT
28-05-2018, 19:33
Cok genıs lastık takma. Orjınal yuvarlanmayı da bozma dıferansıyel ıcın.
Ben korfeze gıderken asırı yagmur vardı,trofeo ıle 150 160km hızla gıttım,en ufak sıkıntı yasamadım... yeter kı sacmalamayın....

Omak
29-05-2018, 11:57
Cok genıs lastık takma. Orjınal yuvarlanmayı da bozma dıferansıyel ıcın.
Ben korfeze gıderken asırı yagmur vardı,trofeo ıle 150 160km hızla gıttım,en ufak sıkıntı yasamadım... yeter kı sacmalamayın....

Demek ki ısınan semi yağmurda olsa gitmem demiyor gidiyormuş. Zaten abi benim derdim çok sarması (eagle asm 3 var daha ne alim)

Fabrikasyon olarak önler 245/40/18 arkalar 275/35/18 şeklinde spec var bu kapıdaki etikette de mevcut.

245/40/18 ön, 275/35/18 arka arasındaki fark -%0,53 (ön 245 lastik dış çapı 653mm, arka 275 lastik çapı 650mm aradaki fark -3mm) bu şekilde sorun olmuyor demek ki fabrikasyon ölçü var böyle.

benim arkalara 275 takmam için arkalara 9j jant almam lazım. onuda orjinal bulmam lazım benim için daha uzun iş.

Ben şu anki mevcut jantlara sadece arkalara 255/40/18 takmayı ilk seçenek görüyorum ön arka lastik arasındaki çap farkı ise +%1.2 artacak, bu bana sorun yaratır mı ki?

997TT
29-05-2018, 22:06
Isınmakdan zıyade yagmur tahlıyesı. Zaten yer ıslak,cok ısınmaz...
Zaten aracınızda bu set up varsa,zaten jantın genıslıgı ona goredır.
Eger jantınızın 4 u de aynı ıse,sızde square set up yapın.

VWci
30-05-2018, 06:11
Gecen lastiklari incelerken Bridgestone RE050 dikkatimi cekti. UTOQ degeri 140, Michelin Pilot Sport Cup 2'in ise semi-slick olmasına ragmen 180.
Bridgestone RE050'yı kullan var mı, semi-slicklere alternatif olabilir mi her hava sartı icin?

997TT
01-06-2018, 21:21
Olmaz,hersey tw degerı degıl.
Ama re050A,mutlaka A olmalı,ısınınca cıddı ıyı lastık....

Omak
03-06-2018, 12:01
Isınmakdan zıyade yagmur tahlıyesı. Zaten yer ıslak,cok ısınmaz...
Zaten aracınızda bu set up varsa,zaten jantın genıslıgı ona goredır.
Eger jantınızın 4 u de aynı ıse,sızde square set up yapın.
Ben körfezde giderken okumuşum, körfeze giderken yazılıymış, ondan ısınınca demiştim :)

Sanirim tam anlatamadim yada karisti. Netteki arastirmalarimda e60 kasada fabrikasyon olarak ön245 arka275 olarak setup var.

Benim kapi etiketimdede böyle bilgi mevcut. Kapi etiketimin resmi bu
https://image.ibb.co/grFBxd/616255_DC_5_D5_B_41_AE_906_F_757305293_F33.jpg (https://imgbb.com/)
Benim kapi etiketimdede bu bilgi mevcut.
Fakat arabamdaki 4 jant da 8j ve lastiklerin hepsi 245
Ben sadece arkalara 275 takmak icin arkalara 9j jant bulmam lazim, uzun iş.
Sadece arkalara 255 taksam +10mm çap artacak dtc esp abs ye sıkıntı yaparmi?

Square setup sanirim 4 üde ayni oluyor fakat önlere 255 takmama gerek yok hem direksiyon için hem yollar maalum

997TT
03-06-2018, 15:59
245\45-18 devam
Maceraya gerek yok.

Omak
05-06-2018, 11:47
245\45-18 devam
Maceraya gerek yok.

Semi slick 245 alarak mı devam edeyim? Yoksa üzerindeki 245 ler ile devam mı? Çok fena sarma problemim var resmen gidemiyorum desem yeri :(

Sinan'S2k
05-06-2018, 12:51
Semi slick 245 alarak mı devam edeyim? Yoksa üzerindeki 245 ler ile devam mı? Çok fena sarma problemim var resmen gidemiyorum desem yeri :(

Bence fabrika oem 19 olan jantlara geçiş yapın. Eminim piyasada kolaylıkla bulursunuz. 275 semi slick ile probleminiz çözülür. 245 taban ve o tork biraz saçma geldi. Ayrıyetten şu an aracın üzerindeki jantlar orijinal değil galiba. 4 jantın 8j olması garip geldi. Önlerde 225 arkalarda 245 lastik var sanırım sizin.

Omak
05-06-2018, 14:45
Bence fabrika oem 19 olan jantlara geçiş yapın. Eminim piyasada kolaylıkla bulursunuz. 275 semi slick ile probleminiz çözülür. 245 taban ve o tork biraz saçma geldi. Ayrıyetten şu an aracın üzerindeki jantlar orijinal değil galiba. 4 jantın 8j olması garip geldi. Önlerde 225 arkalarda 245 lastik var sanırım sizin.

Araç üzerindeki jantlar orjinal, donanım listesindeki neyse o.

Evet 4 üde 8j ve 4 lastikte 245/40/18

Araştırdım bu şekilde 535d çok var. Fabrikasyon setup olarak önler 245 arkalar 275 olanda var. Keşke arka jantlarım 9j olsaymış hiç uğraşmadan direk arkalara 275 takardım :S

Ben şu haliyle arkalara 255 taksam ön lastik ile aralarındaki +10mm çap büyümesi sorun olur mu onun cevabını arıyorum. Km sapması önemli değil, araç 4 çeker de değil. Akıla takılan tek soru elektronik denetleyiciler. Belirli bir % tölarans mevcutmuş amma net bilgi bulamadım.

Sinan'S2k
05-06-2018, 14:55

Araştırdım bu şekilde 535d çok var. Fabrikasyon setup olarak önler 245 arkalar 275 olanda var. Keşke arka jantlarım 9j olsaymış hiç uğraşmadan direk arkalara 275 takardım :S

Ben şu haliyle arkalara 255 taksam ön lastik ile aralarındaki +10mm çap büyümesi sorun olur mu onun cevabını arıyorum. Km sapması önemli değil, araç 4 çeker de değil. Akıla takılan tek soru elektronik denetleyiciler. Belirli bir % tölarans mevcutmuş amma net bilgi bulamadım.

Ben mevcut haliyle o şekilde kullanıyorum. Ön ve arka çap farklı ve bir problem yaşamıyorum. Bmw de de bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Bu arada 8j janta 255 işinizi göreceğini de sanmam. 8j jant için 245 taban lastik bile limit bir ölçü. 255 taktığınızda tabanın tamamen zemine basmayacağı garanti. Mevcut jantla bence 245 ten şaşmayın. Diğer türlü de benim dediğimi yapın 19 janta geçiş yapın lastikleri yenileyin komple.

Sinan'S2k
05-06-2018, 14:58
Ben körfezde giderken okumuşum, körfeze giderken yazılıymış, ondan ısınınca demiştim :)

Sanirim tam anlatamadim yada karisti. Netteki arastirmalarimda e60 kasada fabrikasyon olarak ön245 arka275 olarak setup var.

Benim kapi etiketimdede böyle bilgi mevcut. Kapi etiketimin resmi bu
https://image.ibb.co/grFBxd/616255_DC_5_D5_B_41_AE_906_F_757305293_F33.jpg (https://imgbb.com/)
Benim kapi etiketimdede bu bilgi mevcut.
Fakat arabamdaki 4 jant da 8j ve lastiklerin hepsi 245
Ben sadece arkalara 275 takmak icin arkalara 9j jant bulmam lazim, uzun iş.
Sadece arkalara 255 taksam +10mm çap artacak dtc esp abs ye sıkıntı yaparmi?

Square setup sanirim 4 üde ayni oluyor fakat önlere 255 takmama gerek yok hem direksiyon için hem yollar maalum

Bu arada gönderdiğiniz etikette 4 lastiğin aynı olduğu bir setup yok. önler 225 arkalar 245 var. Arkadan itiş araçlarda benim bildiğim arka jantlar önlerden geniş olur zaten.

levent
05-06-2018, 22:03

Bence izmir asfaltından kaynaklı, 275 e semi ler ile bile geçseniz o ayna gibi zeminde yine dip yaptığınız zaman sahip olduğunuz torkla araba dans etmeye çalışıcak..

997TT
06-06-2018, 08:50
4 lastigi 225-17 yapabilirsiniz
4 lastigi 245-17 yapabilirsiniz
4 lastigi 245-18 yapabilirsiniz
Yani 4 lastigin ayni oldugu 3 set up var etikette.
Semi yapin ama asfalt kotuyse sansiniz yine yok.

Ufuk
06-06-2018, 09:04

Orj jantlar olduğuna göre style123 yada style135 jantlarınız. Önleri değilde sadece arkaları semislick yapın derim.
Orj frankfurt takabilirsiniz arkalar 275 taban oluyor o halde sarma problemi baya azalır diye düşünüyorum. 172, bulması zor olmayan bir jant. Ama 19 inçte lastik fiyatları biraz pahalı ben olsam 245in arkaları kaliteli bir semislick önleride iyi bir performans lastiği yapar binerdim.

snrk
15-06-2018, 23:06
Ben bir keresinde oem 245/35/19 olan önleri, 265/35/19 'a çıkardım. Aynı şekilde oem 265/35/19 olan arkaları 285/35/19 'a çıkardım. Arkalar hafif sürtme yaptı, onun dışında elektronik, dsc, vs bir sorun çıkarmadı. (m2)
(şu anda arkalar 265, önler 255 şeklinde biniyorum)

Omak
30-06-2018, 16:10
Ben mevcut haliyle o şekilde kullanıyorum. Ön ve arka çap farklı ve bir problem yaşamıyorum. Bmw de de bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Bu arada 8j janta 255 işinizi göreceğini de sanmam. 8j jant için 245 taban lastik bile limit bir ölçü. 255 taktığınızda tabanın tamamen zemine basmayacağı garanti. Mevcut jantla bence 245 ten şaşmayın. Diğer türlü de benim dediğimi yapın 19 janta geçiş yapın lastikleri yenileyin komple.
Alttaki resimde kırmızı ile içine aldığım kısımlarda 245 lastik için 7 - 9j ölçü, 255 için ise 7,5 - 9,5j ölçü aralığı gösteriyor yani 255 için en küçük 7,5j istiyor bende 8j olduğuna göre sanırım o kadar kastırmaz kastırsa bile en kötü 245 kadar basar tabanı diye tahmin ediyorum. Olmadı 255 aldığımda boya ile iz yapar ölçerim değişimden önce :D

http://i.hizliresim.com/mo6P12.jpg

Not: Jank lastik hesaplama araçları içerisinde en beğendiğim bu sizlere de lazım olur diye alta linkini bırakayım. Detaylı bilgisi ve kolay kullanımı olması + grafik olarak da göstermesi çok iyi.
MUTLU PERFORMANCE // LASTİK & JANT HESAPLAMA MODULU (http://www.mutlulastik.com.tr/web/wp-content/uploads/2013/03/specs.html)

Bu arada gönderdiğiniz etikette 4 lastiğin aynı olduğu bir setup yok. önler 225 arkalar 245 var. Arkadan itiş araçlarda benim bildiğim arka jantlar önlerden geniş olur zaten.

Murat abinin de yukarıda dediği gibi 4 lastik 245 setup var anladım bende.

Bence izmir asfaltından kaynaklı, 275 e semi ler ile bile geçseniz o ayna gibi zeminde yine dip yaptığınız zaman sahip olduğunuz torkla araba dans etmeye çalışıcak..

dediğin zeminde dip yapmaya gerek bile kalmıyor :) normal şehirler arası yolda dahi dip ile sorun yaşıyorum.

4 lastigi 225-17 yapabilirsiniz
4 lastigi 245-17 yapabilirsiniz
4 lastigi 245-18 yapabilirsiniz
Yani 4 lastigin ayni oldugu 3 set up var etikette.
Semi yapin ama asfalt kotuyse sansiniz yine yok.

Engin bilgilerin için teşekkürler abi.

Orj jantlar olduğuna göre style123 yada style135 jantlarınız. Önleri değilde sadece arkaları semislick yapın derim.
Orj frankfurt takabilirsiniz arkalar 275 taban oluyor o halde sarma problemi baya azalır diye düşünüyorum. 172, bulması zor olmayan bir jant. Ama 19 inçte lastik fiyatları biraz pahalı ben olsam 245in arkaları kaliteli bir semislick önleride iyi bir performans lastiği yapar binerdim.

evet style135 jantlarım. 4 lastikte goodyear eagle f1 asymmetric 3. 19 inç düşünmüyorum, 18 inç olarak uygun oem 9j jant bulabilirsem 275 yapabilirim belki ama şimdilik seninde dediğin gibi arkalara semi düşünüyorum.

Ben bir keresinde oem 245/35/19 olan önleri, 265/35/19 'a çıkardım. Aynı şekilde oem 265/35/19 olan arkaları 285/35/19 'a çıkardım. Arkalar hafif sürtme yaptı, onun dışında elektronik, dsc, vs bir sorun çıkarmadı. (m2)
(şu anda arkalar 265, önler 255 şeklinde biniyorum)

işte aradığım cevap buydu. Bulabilirsem 255/40/18 semi slick düşünüyorum şimdilik.

TarikS
30-06-2018, 22:33

Ben US Spec E46 330ci'da 17-19 arası çok abuk subuk ebatlar denediğim oldu, yeri geldi mecburen aynı aksta farklı lastikle (215/17 vs. 225/19) bile kısa mesafe de olsa kullanmak zorunda kaldım (lastik patlaması sonucu tabii). O zaman bile DSC vs. arıza vermedi.

Onun haricinde aynı aksta aynı ebatları kullandığınız sürece ön-arka ebatlar arasında özgürce oynayabilirsiniz. :D