PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell Aç Kalmış Yine...

ghibli06
01-02-2017, 11:58
bu Turkcell'in düzenbazlıklarından gerçekten illallah ettim... yalvar yakar ikinci şans istemişlerdi yine aynısını yaptılar...

olay şu; 2009 senesinde şirkete ait VINN vardı, ortağımla ayrıldığım için onun kullandığı VINN ı takip etmemiştim faturası da atlanmış 2 fatura üst üste ödenmemiş, taa 2011 senesinde bize ulaşan bir icra tebliğiyle durumu anladık, ciddi bir turkcell hat kullanımımız var ödenmemiş mebla ise 34 TL... neyse sıkıntı yok faiziyle ödeyelim dedik bir de taahhüt çıktı karşımıza, bizle ilgilenen şubeyi aradım dedim ki bu işi halledin yoksa bütün hatlarımı çekeceğim, 34 tl için 500 lira mı ödeyeceğim? tabii ki hemen 'olur mu öyle şey meraklanmayın biz hallederiz siz Turkcell'e devam edin'... aradan geçti 6 sene, geçen sene durup dururken internet kesildi, 2-3 ay ne olduğunu anlamadılar sonra bana geri iade ettiler internet bedelini, bu senenin başında Turkcell avukatları yine aramaya başladı, borç 2500 tl olmuş, dün sabah arama yapamadığımı farkettim, sonra mesaj geldi 'hattınıza ait ödenmemiş faturalar sebebiyle hattınız aramaya kapatılmıştır!' diye... son ödeme makbuzları da şans eseri cüzdanımdaydı hemen bir TİM e gittim, baktılar 'hattınızda sorun yok, borcunuz da yok' ... ee dedim ama aramaya kapanmış, yaklaşık 8-10 kişiyle görüştük kimisi ödeneme işlenmemiş 2 saat içinde açılır dedi, kimisi gün içinde mutlaka açılır kimisi ise 'şu anda hattınız açık!' dedi... neyse sonrasında 212 li bir numara aradı dedi ki 'ben Turkcell avukatıyım, hattınız şirketinizin bize olan borcu sebebiyle kapatıldı, ödeyin açılsın faiz almıcaz 500 lira ödeyin!'... yahu bu hattın borcu var mı? YOK! madem öyle 8 sene önce kapatsaydın VINN sebebiyle bütün hatları...

dün itibariyle vodafone a geçtim ama bu işin peşini bırakmayacağım, turkcell hattım taahhütlü yani ben ödeme yaptığım sürece onlar da taahhütlerini yerine getirmek zorundalar, avukat diyor ki 'artık şahız ya da firmaların turkcelle olan bütün borçları ile alakalı, sadece sorunlu hat değil diğer bütün hatları kapatıyoruz!'

ciddi olarak söylüyorum senede iletişime minimum 20bin tl harcıyoruz firma olarak, dert 34 lira 500 lira 2500 lira değil, daha önce babamın hattını kapattıktan 5 sene sonra da arabaya haciz gelmesiyle uğraşmış, babam da uğraşmak istemediği için bin küsür lira daha ödemişti, sanırım bunlar çoğu kişi ya da kurumda belli bir miktar parayı borç olarak yazıp, 3-5 sene sonra da avukat vasıtasıyla da bunu aktif hale getiriyorlar, resmen bundan bir gelir kapısı açmışlar kendilerine, ama daha bitmedi tam tersi daha yeni başlıyor!

TaGo
01-02-2017, 12:05
Türk Telekom abi başkasına hiç gitme.

ghibli06
01-02-2017, 12:09

kankam Turkcell bir alışkanlık olmuştu yoksa zaten ekstra hiç bir özelliği yoktu, ama etrafımda çoğu kişi fi tarihinden borç çıkartmaya başladılar tek değilim, ben zamanında aylık 1500 tl fatura ödediğimi bilirim bu tarife vs çıkmadan önce, ayıp yahu bu kadar da aç olunmaz ki...

Birkan61
01-02-2017, 12:16
Turkcell ne yazıkki böyle abi, şahsi olarak ailecek telekom kullanıyoruz adsl ve cep olarak sorun yaşamadık ( bu tip en azından.. )

Şirket olarak bizde turkcell kullanıyoruz 1 yıldır 110 TL'lik bir tarife kullanıyorduk, başka bir tarifeye geçerek sözleşme gereği 75 TL olması gerekiyordu faturalarımız. ( Bu arada herkes turkcell t60 telefonu kullanıyor )

75 lira gelmesi gereken faturalar 90 - 98 tl arasında gelmeye başladı herkesin faturası

Müşteri hizmetleri ile hiç bir sonuca varamadık hep sallandık, muhasebe müdürümüzün sağlam bir avukatı olduğunu öğrendik :) kendisi bu durumu dava etti ve bir süre peşinden ciddi koştu

Turkcell en son özür olarak elimizdeki telefonları alıp sıfır T70 verdi ve faturalarımız düzeldi

Ama uğraşılmazsa ne yazıkki tabiri caizse geçirmeye devam ediyorlar

Killah
01-02-2017, 13:04
Vodafone'da farkli degil. Ek olarak cekmemesi de cabasi.. Kendi evimde telefonla gorusmek icin bahceye cikmam gerekiyor..

denizhandinc
01-02-2017, 13:21
abi malesef digerleride aynı

Sadık Özyer
01-02-2017, 13:25
Banada aynısı oldu uğraşmadım o gün.

onursumer
01-02-2017, 13:27
hem turkcell hem vodafone kullanıcısıyım , hepsi aynı bana kalırsa bi vodafone geri donuş ve sorun çozme gibi konularda biraz daha iyi gibi en azından benim bikaç yanlış faturayı çozmuşlerdi hemen onun dışında fırsat buldularmı geçirmeyeni yok

imprezaWRC
01-02-2017, 13:33
Bizde hatırı sayılır senedir Turkcell'deydik, hem diğerlerinin 2 katı fiyat vermeleri hemde şu ***** olayın geçtiği kurumu desteklediklerinden hadi size güle güle dedik.

Wromm
01-02-2017, 13:49
Maalesef Turkcell müşterilerini artık yolunacak kaz gibi görüyor adeta. Eskiden diğerleri çekmiyor diye veriyorduk o paraları ama artık o devirde kapandı.

Eşimin hattı Turkcell'di bir ara Vodafone'a geçelim diye söyledim pek istemedi ısrar da etmedim. Bu yaz 30 liralık fatura yerine 40 küsür geldi aradım fark ne diye sordum haber aboneliği yapmışız. Böyle bir şeyden haberimiz yok bilerek yapılan bir şey değil iptal edelim ve bu tarzda abonelikleri kapatalım hattı dedim peki dediler ama faturaya yansıdığı için ödemeniz lazım eyvallah dedim. Bir daha ki ay 60 tl geldi aynı tarife aradım başka abonelikler eklenmiş dediler şaka mı yapıyorsunuz dedim gene aynı muhabbet bu sefer hatayı düzelttiler sadece tarifenin parasını aldılar bide taahhüt bitecekmiş sonraki ay 12 aylık taahhüt yaptım güvenip. Virüs filan mı var diye Telefonu taradım ettim bu arada. Sonra gene 60 küsür gelince taahhütü filan yakıp Vodafone'a geçtim.

Aynı paraya Vodafone tarifesinde hep dakika ve interneti daha fazla üstüne birde takımın formasını aldım. Aynı sorunlar diğer operatörlerde yok mu var çokta duydum ama benim kötü bir tecrübem olmadı şimdiye kadar.

220T
01-02-2017, 14:02
Beni de arayıp ikna edemediler.Yine bir gün arayıp duruyorlar.Fırçalamak için açtım.500 dk. 500 mesaj 4 gb 50 liralık paketimi;1000 dk. 1000 mesaj 5 gb 45 lira yaptılar.Kabul ettim,kapattık.:)

Muharrem C.80
01-02-2017, 14:08
Turkcell riyakar bir firma. Hele yaşlı birisi buldularmı orayı sürekli kurcalıyorlar. Beni 1 kere aramayan kurumsal babamı haftada bir arayıp tarifesini yükseltmeye internet satmaya evet hayırlı cevaplarla birşeyler satmaya calışıyordu. Adamın 40 lira tarifesi var onu bile bitiremez.
Kurumsal temsilcileri yalancının tillahı sorduğun şey hakkında yalan söyler olamaz der, onra baska yerden öğrenirsin olabileceğini.
İstediğin tarifeye geçirmemek için talebini bile iletmezler, değiştireceğini anladığında naparsanız yapın ağzıyla konuşur ilgilenmez olur, telefonuna çıkmaz, habire başkası arar onlarda ilgilenmezler anca oyalarlar. Bu durum bilhassa bu işlerle babam değil ben ilgilenmeye başladıktan sonra bu şekilde oldu baktılar sağamayacaklar artık. Hayvan herifler.

Üstüne üstlük çağrı merkezi de insan ziyanı, işe yaramazlar tam 20 dk 4-5 ayrı kişiye aynı şeyi anlatırsın beğenmez başkasına aktarır lan gelirim oraya bulurum sizi dediğinde yarım ağız bir yetkili konusur bir bokuda halledemezler.
Ne bayisi adam gibi bayi ne kurumsal hizmetler danışmanı ne çağrı merkezi herbiri birbirinden tırt. Ulan bu timlere seçerekmi alıyorlar adamları arkadaş vasıfsızlık vizyonları sanırım. Kendi kendine hiçbirşey yapamaz ona sormam gerek buraya danışmak gerek ben bilgi sahibi değilim sen ne sikime durursun orda anca öğrenciye yaşlıya tarifeye ek telefon ittirir. Gözüne baka baka da yalan söyler, tarifeler hakkında bilgisi olmaz bireysel müşteri olarak yararlandığın hiçbir fırsattan kurumsal yararlanamaz kurumsal bireyselden daima pahalıdır, Misal, bireysel 50 lira olan paket kurumsal 75 liradır.
Turkcell bu fanatikleri sayesinde ayakta duruyor. Kimisi imaj zannediyor en boş kafa bunlar, kimisi bayat bahaneler ardına saklanıyor. Size şunu söyliyim çevremdeki ilk kurulduğundan beri bireysel kurumsal çok tanıdığım akın akın diğer hatlara geçiyor. (***** kesimlerde de tam tersi bir akım var :))
Benide 15-20 senedir Turkcellde bulunan 4 hattı taşıyınca arayıp ulaşamadığım derdimi anlatamadığım hıyarlar ardı ardına aramaya başladılar. hepsine gerekenleri söyledim. Biliyoruz haklısınız ama biz böyleyiz tavırlarıyla mumlarıda diktiler. Bizlerden uzak dursunlar.

sevo16
01-02-2017, 15:11
Bizde yıllardır türkcell kullanıcısıyız diğer operatörleri kullanmadım ama çevremden duyduğum sorun olduğunda muhattap bulup çözmek daha zor deniliyor çekiyor çekmiyor konusuna girmicem sene olmuş 2017 artık fiyatlarıda diğer operatörlere göre pahalı ama başıma gelen bikaç olaydan dolayı türkcelden vazgeçmeyi düşünmüyorum

1. örnek teyzem hacda benim adıma olan hattı kullandı onların yurt dışı dakikası olmadığı için hep biz aradık bizim tarifemiz üzerinden harcadık ancak onların hattınada yurt dışı telsiz ücreti gibi bişey yansıyormuş yani iki tarafa da yansımız müşteri hizmetlerini aradık görüştük sanki hacca gitmeden önce hac paketi almış gibi işlem yapıldı yani geriye dönük işlem yapıldı ve 500-600 tl civarı olan faturayı 200-300 seviyelerine çektiler bence bu güzel bi hizmet siz bunu kullanmışsınız ödemek zorundasınız da diyebilirlerdi

2. örnek rahmetli babamın adına olan hattın üzerinde tahütlü telefon alınmıştı vefat ettikten sonra fatura ödemeye gittiğimizde tim deki çalışan arkadaş saolsun uyardı dilekçe yazdık kişinin vefat ettiğini ve tahütün iptalini talep ettik 12 ay dolmuştu kalan 12 ay iptal edildi yaklaşık 1800 tl ödememiz iptal edildi iphone 6s 1800 tlye gelmiş oldu

yani demek istediğim sorun olduğunda muhattap bulmak sorun çözmek daha kolay gibi türkcelde ama sanırım birazda benim şansım hep yardımcı olabilicek müşteri temsilcilerine denk geldim

CenkB
01-02-2017, 15:12
Maalesef Turkcell müşterilerini artık yolunacak kaz gibi görüyor adeta. Eskiden diğerleri çekmiyor diye veriyorduk o paraları ama artık o devirde kapandı.

Eşimin hattı Turkcell'di bir ara Vodafone'a geçelim diye söyledim pek istemedi ısrar da etmedim. Bu yaz 30 liralık fatura yerine 40 küsür geldi aradım fark ne diye sordum haber aboneliği yapmışız. Böyle bir şeyden haberimiz yok bilerek yapılan bir şey değil iptal edelim ve bu tarzda abonelikleri kapatalım hattı dedim peki dediler ama faturaya yansıdığı için ödemeniz lazım eyvallah dedim. Bir daha ki ay 60 tl geldi aynı tarife aradım başka abonelikler eklenmiş dediler şaka mı yapıyorsunuz dedim gene aynı muhabbet bu sefer hatayı düzelttiler sadece tarifenin parasını aldılar bide taahhüt bitecekmiş sonraki ay 12 aylık taahhüt yaptım güvenip. Virüs filan mı var diye Telefonu taradım ettim bu arada. Sonra gene 60 küsür gelince taahhütü filan yakıp Vodafone'a geçtim.

Aynı paraya Vodafone tarifesinde hep dakika ve interneti daha fazla üstüne birde takımın formasını aldım. Aynı sorunlar diğer operatörlerde yok mu var çokta duydum ama benim kötü bir tecrübem olmadı şimdiye kadar.

Babama da geliyor fazla fatura. 500 dakikası var tarifesinde ayda 100 dk yı dolduramaz. Gitmişler TİMe biyerlere abone olmuşsunuz demişler müşteri hizmetlerini arayacaksınız. Arıyorlar müşteri temsilcisine ulaşılamıyor IVRdan. Ulaşınca çözüm yok.
İşin kötü yanı ne burada kaldığım evde ne memlekette başka hat adam gibi çekmiyor. Mecbur buna talim yine.

Tayfun.O
01-02-2017, 15:26

"Mobfun" vakası var turk telekomun hiç tavsiye etmem bizimde başımıza geldi taahhüt biter bitmez ailecek çıkıcaz.

Eğer TT kullanıyorsanız benden tavsiye kesinlikle ve kesinlikle Mobil ödemeleri kapatınız 2 ay boyunca 96 tl fatura geldi Mobfun yüzünden. Zorla iade aldım ama hala parayı yatıran yok 2 haftadır bekliyorum :)

STİG
01-02-2017, 21:36
Vodafone turkcell dende beter abi vodafonedan şikayetçi olursan başka operatöre geçme işini en kısa sürede yapın kullandğnz ay kadar taahhütünüzün artanının ödüyorsunuz fatura ücretlerini iyi takip edin

yigitblr
01-02-2017, 21:50
Vodafoneda aynı şekilde.Telefon ekranına aniden gelen mesajlar ve evetli hayırlı cevaplarla ek paket satıyorlar.Sen ben anlıyoruz fakat yaşlı insan tamama basıyor,geçiyor.

Emrecan-R
01-02-2017, 22:01
vodofone kullanıyorum net istanbulun ortasında 1.5 mbs vodofone gittim yapcak bişey yok diyorlar sorun telefonda değil

Ahmet.S
01-02-2017, 22:16
Beniz zamanında çok süründürdüler türk telekom kullanıyorum uzun süredir. Bütün hatları denedim bencede hepsi en ufacık birşeyde gazlıyım modunda.

SmT
02-02-2017, 03:35
TT'u seçmemen isabet olmuş abi çünkü Ankara'nın birçok noktasında çekmiyor,rezillik resmen...

Gko
02-02-2017, 04:40
sabahtan akşama arıyo turkcell. aynı günde 4 kez ararlarsa 4.de açıyorum, adam diyo ki bilmem ne bıdı bıdı paketi var ONAYLIYORUM, hayır istemiyorum diyorum sonra "efendim??" diyo. Çok şaşırdın mına koyım hayır diyince sanki ben ters bişey demişim gibi davranıyo adamlar. Artık onay almak yerine kendileri onay vermeye başladılar bize. Lütfediyo itneler.

TaGo
02-02-2017, 10:26
Kardeşlerim sene 1998 ilk hattımı aldım. Turkcelldi. Bunu 2000 senesinde ARİA vardı ozaman sonra Avea olan şimdi Türk Telekom onunla değiştirdim. Şirket hatlarım dahi TT. 2000 yılından beri ben iletişim sıkıntısı hiç çekmedim. Benim platinium hattım var 3 adet. Nerdeyse herşey sınırsız 8 gb netli. Hepsi toplam 200 tl gelirken eşim hala Turkcelli 20 yıldır ve 200 tl nin altı fatura getirmedi bugüne kadar :D

arda35
02-02-2017, 11:28
Türk telekom (eski adıyla Avea) evlerden ırak.
Bizzat bayiye gidip kapattırdığımız şirket hatlarını babamı arayıp kandırmak suretiyle aylarca açık tuttular. En son 400 küsur lira ödeyip tekmeyi vurdum bir yerlerine. Şahsım adına 1 küsur tl alacağım görünüyor. Onu da seve seve ödeteceğim Btk kanalıyla.

Böyle şark kurnazlarından korunmak için edevletten kontrol etmek gerekiyor sık sık. Adınıza borç ya da alacak varsa orada listelemek zorundalar.

mikelazi
02-02-2017, 12:47
97 den beri turkcell liyim.2 tana hattım vardı.birini türk telekom,digerini vodafone yaptım.

türktelekom 35tl ödüyorum eve tivibu baglandı 2 sene ücretsiz.1 aydır sıkıntısız.çekmedigi yerler oluyor.

vodafoneden j7prime aldım.24 ay tahütlü 55tl.trcll. de normal j7 68tl. 3 haftadır vf kullanıyorum.sıkıntım yok.