PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Siena Cup, 29 Ocak Izmir Ulku Park

onur_S
03-02-2017, 21:56
Hayatimdaki ilk pist tecrubem, kamerayi da cok iyi ayarlayamadik ama belli oluyor yine. Polo ile cikacakken siena aldim, keyifliydi, abs bile yok, gazi telli , kara duzen, atmosferik 1.6, bana keyif verdi. 5 er tur iki seans oldu. En iyi sure 1.10.937. Bi dahakine daha hizli sure yapma umidi ile.

https://youtu.be/CRzCw85ksrQ
part 2

https://youtu.be/LPej95S2-aE

snrk
06-02-2017, 17:15
Elinize sağlık çok güzel pilotaj. Araba da çok keyifli görünüyor. Nerdeyse hiç önden kaymamış mübarek. Gokart gibi dönüyor, arkası geliyor :) Bir dahaki sefere ben de mutlaka deneyeceğim. Süre kasacam derken gün bitti hiç fırsat bile olmadı.

mikelazi
06-02-2017, 17:21
bu sienalar halan yaşıyormu yaa

çok keyifli olmuş.kamera biraz daha aşagıda olaymış.

Ertekin
06-02-2017, 17:29
Bir palio sporting sahibi olarak keyifle izledim.

STP
06-02-2017, 17:33
ucretler ne oldu suan bunlarda

redbull35
06-02-2017, 21:09
ucretler ne oldu suan bunlarda

Siena 150 TL
Polo 200 TL 5 tur

onur_S
06-02-2017, 23:41
Elinize sağlık çok güzel pilotaj. Araba da çok keyifli görünüyor. Nerdeyse hiç önden kaymamış mübarek. Gokart gibi dönüyor, arkası geliyor :) Bir dahaki sefere ben de mutlaka deneyeceğim. Süre kasacam derken gün bitti hiç fırsat bile olmadı.

Abi seni de tebrik ederim. Gun sonuna kadar oradaydim, sende aksam guzel kastirdin. Ilk pist deneyimkm, bi dahakine daha iyi yapacagimdan eminim. Onumde arac oldugu zaman hirslanip daha iyi gidiyorum. Mavi 1 serisinin turu sanki en hizli turdu ama arkadasimi riske atmamak icin duzde gazi kestim cunku beni gormemisti. Onden kayiyor arac aslinda birde dar virajlarda sekiyor pinpon topu gibi ve disariya kayiyor. Ama ben keyif aldim, go proda vantuz yoktu roll bara cirtladilar sansimiza aci boyle gelmis. Goproda kiralayabiliyorsunuz pistte bu arada.

snrk
07-02-2017, 00:59
Abi seni de tebrik ederim. Gun sonuna kadar oradaydim, sende aksam guzel kastirdin. Ilk pist deneyimkm, bi dahakine daha iyi yapacagimdan eminim. Onumde arac oldugu zaman hirslanip daha iyi gidiyorum. Mavi 1 serisinin turu sanki en hizli turdu ama arkadasimi riske atmamak icin duzde gazi kestim cunku beni gormemisti. Onden kayiyor arac aslinda birde dar virajlarda sekiyor pinpon topu gibi ve disariya kayiyor. Ama ben keyif aldim, go proda vantuz yoktu roll bara cirtladilar sansimiza aci boyle gelmis. Goproda kiralayabiliyorsunuz pistte bu arada.

Eyv. O kadar yol teptik madem geldiğime değsin derken fazla kaçırdım :) Ankara'ya dönerken balata demiri diske sürtüyordu, hep çizmiş diski :) Son seansa polo yada siena ile girmek varmış.
Yakıt + fren + lastik + yıpranma vs hesaba katınca gerçekten çok mantıklı. Pistinizin kıymetini bilin İzmir ahalisi :D

rahmitanir
07-02-2017, 06:21
Eyv. O kadar yol teptik madem geldiğime değsin derken fazla kaçırdım :) Ankara'ya dönerken balata demiri diske sürtüyordu, hep çizmiş diski :) Son seansa polo yada siena ile girmek varmış.
Yakıt + fren + lastik + yıpranma vs hesaba katınca gerçekten çok mantıklı. Pistinizin kıymetini bilin İzmir ahalisi :D

Soner hocam, o gün ben pistten ayrılırken sen 4. seansına çıkıuordun, toplam kaç seans çıktın ki piste? M2'nin bile balata gittiyse hakikaten iyi kastırmışsın.
Bu arada, M2 ile aynı anda çıkıp, M2'den tur yemek bile keyifliydi:)

Berkan
07-02-2017, 07:42

kaç kere istanbul park + ankara-istanbul git gel + ve diger pistleri gördü acaba orjinal disk balatalar yeni bittiyse m2 ye koca alkış :)

snrk
07-02-2017, 11:14
Soner hocam, o gün ben pistten ayrılırken sen 4. seansına çıkıuordun, toplam kaç seans çıktın ki piste? M2'nin bile balata gittiyse hakikaten iyi kastırmışsın.
Bu arada, M2 ile aynı anda çıkıp, M2'den tur yemek bile keyifliydi:)

kaç kere istanbul park + ankara-istanbul git gel + ve diger pistleri gördü acaba orjinal disk balatalar yeni bittiyse m2 ye koca alkış :)

Kendim 4 seans çıktım, 1 seans da Muhammed Ali bey sürdü ben yanda oturdum.
Balatalar çok pist gördü ama nedense sadece sağ ön balata gitti. iDrive'da araç durumunda hala 60000km gider diye gösteriyor :) Sensör nasıl çalışıyorsa, ortalama falan alıyor heralde.

rahmitanir
07-02-2017, 11:16
Muhammad Ali ağlatmıştır:) Muhammed Ali'nin yaptığı zaman ne oldu?
Bu arada o gün benim biraz erken kaçmam gerekti, yoksa Muhammed Ali Hocamız benim arabayla da tur atacaktı, bi' dahakine artık.

rahmitanir
07-02-2017, 11:21
onur_S hocam piste ilk çıkışım demişsin ama bence ilk çıkışına göre hem sürüş şeklin hem de tur zamanın çok iyi, tebrikler.

Siena'nın ilk düzlükte 5. vitesi görüyor olmasına şaşırdım. Düzlükte ulaştığın max hız neydi, aklında kaldı mı?

snrk
07-02-2017, 11:23
Muhammad Ali ağlatmıştır:) Muhammed Ali'nin yaptığı zaman ne oldu?
Bu arada o gün benim biraz erken kaçmam gerekti, yoksa Muhammed Ali Hocamız benim arabayla da tur atacaktı, bi' dahakine artık.

1:03:60 falan geldi. Yalnız fren bittiği için fazla kasamadı.

onur_S
07-02-2017, 13:03
onur_S hocam piste ilk çıkışım demişsin ama bence ilk çıkışına göre hem sürüş şeklin hem de tur zamanın çok iyi, tebrikler.

Siena'nın ilk düzlükte 5. vitesi görüyor olmasına şaşırdım. Düzlükte ulaştığın max hız neydi, aklında kaldı mı?

Tesekkur ederim. Ibreye hic bakmadim maalesef, 5 e atip az gidip 4 e dusuyorum duzlukte hep. Bi kac yerde heel toe olayini cozmem lazim vites dusurup girince arkasi kopuyor hemen yoluna soksamda sure kaybetmisimdir

milksop
07-02-2017, 15:18
katıldığınız bir etkinlikmiydi ?
yoksa belirli günlerde araç kiralanıp piste çıkılabiliyor mu?
arada izmire geliyorum böyle birşeye denk getirebilirim.

rahmitanir
07-02-2017, 16:38
katıldığınız bir etkinlikmiydi ?
yoksa belirli günlerde araç kiralanıp piste çıkılabiliyor mu?
arada izmire geliyorum böyle birşeye denk getirebilirim.

Ben cevaplayayım hocam, eğer pistte o gün özel bir etkinlik yok ise dilediğin gibi piste çıkabiliyorsun. Ama 29 ocak'taki etkinlik "time trial" adıyla yapılan bir etkinlikti. Benim izmirde katıldığım en kalabalık etkinlikti doğrusu. Hatta bu etkinliği forumda izmir pistinin başlığı altında da paylaşmıştık, o başlıktan 3 kişi organize olup pistte buluştuk.
Etkinliğin ne kadar kalabalık olduğuna dair fikir vermesi adına, benim o gün çektiğim videoyu burada da paylaimış olayım:

https://youtu.be/TQwg5UbP0wk