PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıkamacının scooterı düşürmesi?

Slipshod
06-02-2017, 11:57
İyi günler arkadaşlar. Abimin İstanbul'da işyerinin otoparkındaki yıkamacıya scooterını yıkatmak için bırakmış. Yıkamacı motoru düşürmüş. Ama pek olduğu yerde düşmüşe benzemiyor. Çünkü grenaj ve arka tarafta sürtme izi var olduğu gibi. Düşen motorun en fazla parçası kırılır. Bu bildiğin sürünmüş yerde. Elemanın bileği mi ne kırılmış sanırım hastanedeymiş. Motor Yamaha xmax250 7-8 aylık bir motor. Yetkili serviste parça değişimi yapılacak. Merak ettiğimiz husus bu durumlarda değer kaybı davası gibi bir durum oluyor mu? Tutanak falan tutalım mı? Teşekkürler.

tayreep_john
06-02-2017, 12:02
sigortacınıza danışın burdan nekadar bilgi verilse az... eğer ki durduğu yerde düştüyse bişey yapmayın ama gezerken olduysa acımayın..

Bugraaa
06-02-2017, 12:08
varsa kamera kayıtlarına baktırın yada bakın sonrasında durum ortaya çıkar zaten gerekeni yaparsınız.

Slipshod
06-02-2017, 12:13
http://i.hizliresim.com/m4Y5DR.jpg (http://hizliresim.com/m4Y5DR)
http://i.hizliresim.com/Erap0A.jpg (http://hizliresim.com/Erap0A)
http://i.hizliresim.com/jXkjDr.jpg (http://hizliresim.com/jXkjDr)

Slipshod
06-02-2017, 12:14
Motorun hali bu arkadaşlar. Sürüklenmiş diye yorumladık biz. Kamera kayıtlarını istemiş abim bakalım ne çıkacak.

serkanaygün
06-02-2017, 12:18
Motorun hali bu arkadaşlar. Sürüklenmiş diye yorumladık biz. Kamera kayıtlarını istemiş abim bakalım ne çıkacak.

Çok hareketsiz haldeyken düşmeyle olacak birşeye benzemiyor, hareket halinde düşmüş ve sürüklenmiş gibi. Geçmiş olsun.

Ertekin
06-02-2017, 12:39
Valla ya motor yaptırılır ve değer kaybı ödenir yada yıkamacı güzel bir yamaha sahibi olur. İnsanımız çok meraklı eline fırsat geçince başkasının malıyla nefsini tatmine..

arsenikli
06-02-2017, 12:42
bildiğin yatırmış moturu ne gerekiyosa yapın bence

onurc
06-02-2017, 12:44
yıkamacıların yüzeyi genel de fayanstır.bu resmen betonda sürüklenmiş.yatmayla olacak iş değil.
motorsiklet ile barbarosta 15 metre sürüklendim onda da böyle bir hasar olmuştu.geçmşi olsun.

Slipshod
06-02-2017, 12:51
Şu an patron falan herkes hastanedeymiş dediklerine göre. Kamera kayıtları bakılsın oturulur konuşulur. Ertekin abi aynen öyle. Valeye bırakırsın patlar, yıkamaya bırakırsın patlar, sanayiye bırakırsın patlar kimseye güvenmemek lazım da işte... Peki dava açmadan değer kaybını elden alma gibi bir durum olsa alınacak tutar ne kadar olur böyle bir olayda. Motorlarla pek aram yoktur değer kaybı ne kadardır kestiremiyorum pek. Geçmiş olsun dilekleri için sağolun arkadaşlar.

DOHC
06-02-2017, 12:54
İş yeri sigortası var mı yıkamacının?

Slipshod
06-02-2017, 12:57
Motor otoparkın asfaltında düşmüş bu arada arkadaşlar. DOHC o konuda bir bilgim yok. Sordum cevap gelmesini bekliyorum. Olması ya da olmaması durumunda yapılacaklar nelerdir?

dragon
06-02-2017, 12:58
Bu yıkamacıda düşmüş hali mi? Vitesli olunca neyse de, scooter bir motor söz konusu ise '' Kullanmayı bilmiyorum '' diyeni hiç görmedim. Bisiklet muamelesi yapılıyor! Sizin motor hareket halindeyken yatmış, bu gayet ne ve tartışmaya kapalı durum.

MK8800
06-02-2017, 12:59
Güleryüz göstermeyin anlaşmaya varacak tavırlarınız olmasın . Ne olursa olsun olduğu yerde de düşse sen mal emanet ediyorsun hizmet alıp karşılığında da parasını veriyorsun . Hakkınız neyse alın

mikelazi
06-02-2017, 13:04
elcik kenarlarında soyulma varmı veya fren manetinde yamulma.

motoru çalıştırıp,gaz vererek elindende kaçırmış olabilir.

geçmiş olsun

cannn22
06-02-2017, 13:10
Şu an patron falan herkes hastanedeymiş dediklerine göre. Kamera kayıtları bakılsın oturulur konuşulur. Ertekin abi aynen öyle. Valeye bırakırsın patlar, yıkamaya bırakırsın patlar, sanayiye bırakırsın patlar kimseye güvenmemek lazım da işte... Peki dava açmadan değer kaybını elden alma gibi bir durum olsa alınacak tutar ne kadar olur böyle bir olayda. Motorlarla pek aram yoktur değer kaybı ne kadardır kestiremiyorum pek. Geçmiş olsun dilekleri için sağolun arkadaşlar.

Bende motosiklet kullanıyorum. Eğer motosikletiniz de hasar kaydı gözükmeyecekse değer kaybını istemenize bence gerek yok. Motorun masrafı çıkarılır, parçalar yetkili serviste değişir, sizde üzerinden çıkan kusurlu parçaları alır muhafaza edersiniz. Sonuçta belli durumu. Motoru görmeye gelen kişeye mümkünse kamera kayıtları ile beraber değilse sadece fotoğraflarla durumu izah edip, anlatabilirsiniz.

Sigortadan yapılacak bir işlem varsa, sorgulamalarda hasar kaydı gözükür, hasar kaydı gözükmesi durumunda da değer kaybını isteyebilirsiniz. Ama bence sigortadan işlem yaptırıp hasar kaydı çıkmasındansa, motorun parçalarının orjinali ile değişimini sağlayıp faturayı motoru bu hale getiren kişi ya da firmaya kesmeniz daha doğru olacaktır. Hasar kaydı 100 lira da olsa mide bulandırıcı oluyor.

Slipshod
06-02-2017, 13:12
Ayna kırılmış. Çocukta ayak bileğinde açık kırık oluşmuş 30 gün raporlu, bayılmış, motorun altında kalmış. Çocuğun durumu belli, motorun durumu belli çocuk hala binmedim olduğu yerde düştü diyormuş.

dragon
06-02-2017, 13:15
Ayna kırılmış. Çocukta ayak bileğinde açık kırık oluşmuş 30 gün raporlu, bayılmış, motorun altında kalmış. Çocuğun durumu belli, motorun durumu belli çocuk hala binmedim olduğu yerde düştü diyormuş.

Motorun altında kalmış ve motor böyle çizilmiş? Ayağı çizmiş demekki! Ulan yedin bir nane, bari adam gibi söyle ne yaptığını

Slipshod
Bende motosiklet kullanıyorum. Eğer motosikletiniz de hasar kaydı gözükmeyecekse değer kaybını istemenize bence gerek yok. Motorun masrafı çıkarılır, parçalar yetkili serviste değişir, sizde üzerinden çıkan kusurlu parçaları alır muhafaza edersiniz. Sonuçta belli durumu. Motoru görmeye gelen kişeye mümkünse kamera kayıtları ile beraber değilse sadece fotoğraflarla durumu izah edip, anlatabilirsiniz.

Sigortadan yapılacak bir işlem varsa, sorgulamalarda hasar kaydı gözükür, hasar kaydı gözükmesi durumunda da değer kaybını isteyebilirsiniz. Ama bence sigortadan işlem yaptırıp hasar kaydı çıkmasındansa, motorun parçalarının orjinali ile değişimini sağlayıp faturayı motoru bu hale getiren kişi ya da firmaya kesmeniz daha doğru olacaktır. Hasar kaydı 100 lira da olsa mide bulandırıcı oluyor.

Servisten sorgulatıldığında yapılan masraf çıkıyor mu?

academian97
Fazer8'i yıkamaya bırakıp 2 gün sonra alıyorum genelde, "iyi ki anahtarı bırakmıyormuşum" dedirtti şu olay. Eşeğini sağlam kazığa bağlamak bu yüzden önemliymiş demek ki...

Başta söyleyim; hiç acımayın.
Eğer hastaneye gittiğinde motor kazasında olduğunu söylediyse ve A2 ehliyeti yoksa ruhsat sahibine de para cezası var. Büyük ihtimal kaldırımdan düştüm gibi bir şey demiştir, bunu iyi araştırın.
Geçmiş olsun...

Sert@ç
06-02-2017, 13:19
En iyisi bi yamaha servisine götürün çıkan hasarın faturasını yıkamacıya ödetmeye çalışın ödememe durumunda direk icra takibi başlatın

Slipshod
06-02-2017, 13:19
Patron ne gerekiyorsa yapar gibi bir şey demiş. Madem o kadar güveniyorsun söyle işte "abi motoru şuraya buraya götürüyordum düştüm" de. Bilekte açık kırık, bayılma, nasıl bir olduğu yerde düşürmekse anlam veremedik. Abim gene iyi sabrediyor benim başıma gelse Allah muhafaza...

MCN21
06-02-2017, 13:22
Acimayin kesinlikle. Bu yüzden ne valeye ne yikamaya anahtar bırakıp başından ayrılmıyorum.

Slipshod
06-02-2017, 13:27
Fazer8'i yıkamaya bırakıp 2 gün sonra alıyorum genelde, "iyi ki anahtarı bırakmıyormuşum" dedirtti şu olay. Eşeğini sağlam kazığa bağlamak bu yüzden önemliymiş demek ki...

Başta söyleyim; hiç acımayın.
Eğer hastaneye gittiğinde motor kazasında olduğunu söylediyse ve A2 ehliyeti yoksa ruhsat sahibine de para cezası var. Büyük ihtimal kaldırımdan düştüm gibi bir şey demiştir, bunu iyi araştırın.
Geçmiş olsun...

Çocuk kabul etmiyormuş ki abi motoru sürdüğünü. Sürmüyordum, olduğu yerde düştü diyormuş. Hastanede motor düştü dese bile kullanmadım dediği için bir şey çıkacağını sanmıyorum. Ama merak ettiğim nokta, sonuçta biz motoru ona kullanması için değil yıkaması için bırakıyoruz. Bizim iznimiz dışında kullandığı için gene ceza yazılıyor mu?

Kamera kayıtlarına yansımamış bu arada arkadaşlar.

emir91
06-02-2017, 13:46
Geçmiş olsun durduk yere baş ağrısı işte bu herifler yüzünden sağa sola gideceksem kendim park edebileceğim yer yoksa anahtar bırakacaksam gitmiyorum çünkü gittiğimde arabaya ne oldu acaba diye stresten mekandan keyif alamıyorum.

cannn22
06-02-2017, 13:50
Servisten sorgulatıldığında yapılan masraf çıkıyor mu?

Hayır çıkmıyor. Çünkü siz kendi cebinizden yaptırıyorsunuz. Tekrar bir servisle konuşup kesin bilgiyi kendiniz teyit ederseniz daha sağlıklı olur.

phoenixs
06-02-2017, 13:50
Motorun nasıl düştüğü önemli değil hocam siz paranızı isteyin

Berkan
06-02-2017, 13:59
muhtemelen yıkadıktan sonra kurulama kısmına çekerken ıslak lastikdern dolayı dönüş esnasında düşüp sürüklenmiş. 2 saniyelik şekil/tatmin yapmak yerine motora binmeden ittire ittire getirse kurulaya bunların hiç birini yasamayacaktı muhtemelen ma lum şahıs.

Ayrıca Erel (@-ER-) bilir :D gözümüzün önünde epokside zeminli otoparkta kayıp düşürdü motorunu (onunda aynı xmax) minik bir iki çizik/sıyırık oluştu granajda okadar. bu arkadaş nasıl durduğu yerde düştüyse artık merak edilecek cinsten.

Slipshod
06-02-2017, 14:00
Hayır çıkmıyor. Çünkü siz kendi cebinizden yaptırıyorsunuz. Tekrar bir servisle konuşup kesin bilgiyi kendiniz teyit ederseniz daha sağlıklı olur.

Valla hiç yetkili serviste bakıma sokmadığın için bilmiyorum ama araç satarken servis kayıtlı vs diye satılıyor ya ondan sordum. Kayıt görünse de sıkıntı olmaz, kimseye gizli gizli malı kakalıcak değiliz çok şükür :) neyi var neyi yok söyleriz satılırken. Ama bu değer kaybı olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi. Hem biz mağdur olmayalım, hem adamlara bir ders olsun, akıllansınlar biraz.

MeRtCaN
06-02-2017, 14:02
yıkamacı benım sıfır motorumu boyle bı hale getırecek
dırek notere gıder satısını verırdım

gecmıs olsun

NakkaSss
06-02-2017, 14:04
Bu tarz herifler yüzünden vale'li yerlere bile gidemez oldum yakınlarında otopark yada park edilecek bir yer yoksa.. Onun bunun çocukları ya.

Slipshod
06-02-2017, 14:06
muhtemelen yıkadıktan sonra kurulama kısmına çekerken ıslak lastikdern dolayı dönüş esnasında düşüp sürüklenmiş. 2 saniyelik şekil/tatmin yapmak yerine motora binmeden ittire ittire getirse kurulaya bunların hiç birini yasamayacaktı muhtemelen ma lum şahıs.

Ayrıca Erel (@-ER-) bilir :D gözümüzün önünde epokside zeminli otoparkta kayıp düşürdü motorunu (onunda aynı xmax) minik bir iki çizik/sıyırık oluştu granajda okadar. bu arkadaş nasıl durduğu yerde düştüyse artık merak edilecek cinsten.

Ben ortamı bilmiyorum, şimdi gözümle görmedim yıkama, otopark nasıl bir yer ama fayanstır yerler. bu asfaltta olmuş. Kimse inanmıyor zaten olduğu yerde düştüğüne de çocuk korkusundan öyle diyor. 5 yaşındaki çocuğa göstersek motoru bu sürüklenmiş mi olduğu yerde mi düşmüş desek o bile bilir. :) hadi motoru geçtim, hadi durduğu yerde düştü, nasıl bir düşmek ki senin bileğini açık kırık hale getirip seni bayıltıyor?

DOHC
06-02-2017, 14:11
Motor otoparkın asfaltında düşmüş bu arada arkadaşlar. DOHC o konuda bir bilgim yok. Sordum cevap gelmesini bekliyorum. Olması ya da olmaması durumunda yapılacaklar nelerdir?

İş yeri sigortası varsa, adamın cebinden para çıkmaz onarım için. Daha rahat olarak hakkın olanı alırsın.

CRX
06-02-2017, 14:11
ne fark edecek ha binmiş düşmüş ha olduğu yerde düşmüş size fark edicek bir durum yok, sonuçta sizi bağlamaz. Zarar neyse karşılamak zorundalar. Benim gözümde ha bu motoru bu hale getirmiş ha gıcır gıcır bir arabayı bu hale getirmiş ikisi de aynı, hakkınızı alın.

Slipshod
06-02-2017, 14:14
Hasarı mutlaka karşılarlar, karşılatılır. Değer kaybı durumu ne olur onu merak ediyoruz.

Slipshod
06-02-2017, 14:43
Bir güncelleme çekeyim arkadaşlar az önce abimle tekrar konuştum otoparkın diğer kamera kayıtlarına bakmış güvenlik, eleman bildiğin motorla otopark içerisinde turlamış. Eleman da yabancı uyrukluymuş, muhtemelen sigortası falan da yoktur.

Yogi
06-02-2017, 14:49
Direk notere gidin

Maxi
06-02-2017, 14:50
net olarak giderken-sürerken düşmüş o motor
kamera kayıtlarına bakmaya hiç gerek yok normalde, gayet net düşmüş ve sürüklenmiş işte.
motor düşenindir! totona güvenmiyorsan binmeyeceksin

fthdrn
06-02-2017, 14:53
Noterin önünde satışını verirken iyi mal kapıda durmaz hayırlı olsun pozu verin :)

Slipshod
06-02-2017, 14:56
Daha önce hiç böyle bir şey başımıza gelmedi. Motoru yaptırıp, değer kaybını almak mı mantıklı yoksa direk satışını vermek mi? Satışı verilse değeri neye göre belirleniyor piyasa fiyatına göre mi?

Slipshod
06-02-2017, 14:58
Ertekin abinin olay gibi oldu bu biraz. Kaza olmuş bir miktar dövdükten sonra satmak lazım aslında da neyse.

Ertekin
06-02-2017, 16:00
O motor en az yüzde 20 değer kaybetti. Yüzde 20 de masraf çıkar. Güncel fiyatı neyse verecek alacak motoru. Ha yok olmadı sende ona okadar masraf açıcan. Ne gıcık durum yav. Durduk yere bela.

Yigit-Y
06-02-2017, 16:27
Bu bildiğin gaZlamış mal gibide düşmüş

Kamera yokmu yıkama yerinde

Ya bu millet her geçen gün daha da iğrençleşiyor bu nedir arkadaş

Slipshod
06-02-2017, 16:32
İş merkezinin güvenliği sanıyorum ilk başta sadece yıkamanın önüne bakmış ve görüntülerde yok demişler. Daha sonra tekrar incelemişler diğer kameraları o zaman görüyorlar motorla otoparkta turladığını. Biradere söyledim bu satış devir işini bi düşünsün bakalım.

2jz
06-02-2017, 16:39
Değer kaybını almak için cidden uğraşman gerekecek ve kesin bir sonuç garantisi yok.

En iyi yapacağın şey yıkama firma sahibi motoru düşmeden önceki değerinden satın alacak. Sonrasında zararını çalışanına rucü edebilir.

300E
06-02-2017, 16:47
Oto yıkamacıdanda kan alın bence, mekanında sigortasız ve yabancı uyruklu işçi çalıştırdığı için. :)

|KaAn|
06-02-2017, 16:49
Bu ayın sonunda motorsiklet fuarı var bilginiz vardır, fuarla birlikte fiyatlar 3 er 5er yukarılara çıkacak. Eğer satışı düşünüyorsanız alacağınız parayı da güzel ayarlayın derim. Özellikle X-max'in gelecek olan 300cclik modeli ile birlikte fiyatları da oynayacaktır. Satıp yerine koyamama durumu yaşamayın.
Geçmiş olsun.

300E
06-02-2017, 16:49
Oto yıkamacıdanda kan alın bence, mekanında sigortasız ve yabancı uyruklu işçi çalıştırdığı için. :)

Yani satın almayı vs kabul etmezse koz olarak kullanabilirsiniz.

SpeedlinE™
06-02-2017, 16:52
Durduğu yerde düşmüşe benzemiyor baya bir sürüklenmiş arkadaş. Ben olsam motoru verir yenisini isterdim. Herhangi biri yüzünden değeri düşecek,satarkem sattığınız kişiye durumu anlatamayacaksınız vs

Valla birkaç sene önce bir yetkili fiat servisinde dedemin Fiat Linea 1.4tjet aracını çarpmışlar farı kırıktı tampon düşüktü sol önden. Firma aracı denerken çarptık demişlerde neyse... Dedemde yaşlı adam ***** uğraşmak istemedi yapın dedi. Yerinde olsak bayiden sıfırını isterdik. Değişen olmadı sanırım ama pekte bir bilgim yok oda ayrı. Bu tür durumlar insanın bir anda canını sıkıyor. Çok gmiş olsun umarım en az zararla veya zararsız atlatırsınız durumu

mkerim
06-02-2017, 16:53
işin öbür tarafından baksanız iyi olur. o motosiklet o hale gelirken başkalarına ne oldu acaba. bir arabaya çarpıp kaçtı ise ve o arabanın sahibi senin motoru arıyorsa.
yada üzerindeki düşüp sakat kaldım ayağına sana bir saldırsa gibi

wolrath
06-02-2017, 17:04
motorda net ENINE cızgı var. oyle elımden kacırdım degıl bıldıgınız yerde bayag suruklenmıs bu alet.

Çağlayan
06-02-2017, 18:00
Hareket halindeyken düşüp sürüklenmiş. Yıkamada düşmüş hareketsizken düşmüş vs gibi bir olay yok.

Ha şu olabilir, yıkamada düşer, basınc ile 15 metre ileri sürükler motoru ki buda anca hikayelerde olur.

Slipshod
06-02-2017, 18:10
Biraderim pek satışa sıcak bakmıyor. Yetkili serviste tamir ettirip, değer kaybını tahsil etmeyi düşünüyor. Yani normal satış fiyatını, sıfır fiyatına tamamlayacak şekilde bir değer kaybı tutarı belirleyeceğiz. Kendisi foruma üye değil ama konunun linkini kendisine attım kendisi okuyor forumu. Kamera kaydı var, işyeri güvenliğinin tutanağı var. Mal yerine gelir de durduk yere can sıkıntısı işte. Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler beyler.

Octane
06-02-2017, 18:11
Hayır yıkamacılar da güzel dangalakmış yani. Adamların motoruna binmişin, gezerken düşmüşün mal gibi, hastaneye kaldırılmış düşen eleman, motoru geri getirmişsin yıkamaya, sahibini aramışsın.

Bari sahibine göstermeden bi pastayla sil la.

Gerçi müşterinin motoruna binip gezen dangalağın kafası o kadar nasıl çalışsın.

Yigit-Y
06-02-2017, 18:33
Oooo kamera kaydı varsa donuna kadar alırsınız

Konu kilit

Geçmiş olsun

Eray35
06-02-2017, 18:34
Motorun hangi parçalarının değiştiği çıkar serviste.Yanlış yönlendirme olmasın alan adam servise gidip plakasını verdiğinde bu motorun yan grenajı değişmiş vs vs derler.Kendimden biliyorum yetkili servis şase no olmadan parça vermez verdiğinide kaydeder... İzmirde ne çakallar var sokaktaki motorların şasesini kullanıyor patlak motoru toplamak için.

Okan.A.A
06-02-2017, 19:07
Sakın ola acımayın 10 gün önce 14 yaşında çocuk sigortasız muayenesiz motorla aracımıza arkadan vurdu. Ehliyeti olan birini çağır dedim polis çağırmadık abisi geldi işte ödücez etcez yakınımızda oturuyolar bide , sonuç ödemediler. Senet yapmıştık aramızda inş ondan bi sonuç çıkarda zararı öyle karşılarız.

_AS_
06-02-2017, 19:18
Herifin gazlamasina falan bende ayar oldumda,

Motor piyasasindan uzagim diye garip geldi heralde, yahu ne noter satisi ne deger kaybi iki plastik parca degisecek sadece, alti ustu suruklenmis abartmayin yav. benim motorumdan bu sebeple deger dusuren alicinin alnini karislarim.

%20 falan deger kaybi diyorsunuz cidden bana cok sacma geldi ama piyasa boyleyse komik gercekten.

Suan ki kafamla butun hasar goren parcalari yikamacidan yaptirir daha da ustelemezdim ben. Belki biraz gaza gelip sigortasiz isci calistiriyor diye sikayet ederdim.

Slipshod
06-02-2017, 20:41
Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmuş galiba. Eleman motoru otopark içerisinde turlarken düşürüyor. Kaza dışarda sokakta olmuyor yani. _AS_ normal bir ülkede normal şartlarda dediğin doğru, bu hasar sayılmaz ama ülkemizde en ufak bir hasarda bile direk pert muamelesi görüyor.
Onun dışında dediğim gibi abimin servis kaydı oluşacak vs. endişesi yok. Satılacağı zaman nesi varsa alacak olana söylenir. Çakal tayfa gibi pert taşıtı hasarsız diye satmayız :D

MK8800
06-02-2017, 20:43
Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmuş galiba. Eleman motoru otopark içerisinde turlarken düşürüyor. Kaza dışarda sokakta olmuyor yani. _AS_ normal bir ülkede normal şartlarda dediğin doğru, bu hasar sayılmaz ama ülkemizde en ufak bir hasarda bile direk pert muamelesi görüyor.
Onun dışında dediğim gibi abimin servis kaydı oluşacak vs. endişesi yok. Satılacağı zaman nesi varsa alacak olana söylenir. Çakal tayfa gibi pert taşıtı hasarsız diye satmayız :D

Bu arada yazdınız mı göremedim de yıkamacının adını falan yazarsanız daha iyi olur en azından kime gidilmeyeceğini bilelim

Slipshod
06-02-2017, 20:49
Bu arada yazdınız mı göremedim de yıkamacının adını falan yazarsanız daha iyi olur en azından kime gidilmeyeceğini bilelim

Yok yazmadım. İsim vermem doğru olur mu bilmiyorum şu an. Ümraniye'de bir iş merkezinin yanlış hatırlamıyorsam 5. katında bir yıkamacı.

Octane
06-02-2017, 20:57
Herifin gazlamasina falan bende ayar oldumda,

Motor piyasasindan uzagim diye garip geldi heralde, yahu ne noter satisi ne deger kaybi iki plastik parca degisecek sadece, alti ustu suruklenmis abartmayin yav. benim motorumdan bu sebeple deger dusuren alicinin alnini karislarim.

%20 falan deger kaybi diyorsunuz cidden bana cok sacma geldi ama piyasa boyleyse komik gercekten.

Suan ki kafamla butun hasar goren parcalari yikamacidan yaptirir daha da ustelemezdim ben. Belki biraz gaza gelip sigortasiz isci calistiriyor diye sikayet ederdim.

Otomobilde de saçma :) çamurluksuz kapısız araçla çok gazladım sanayide, hiç bir dinamik fark etmiyor. Yüksek hızda aerodinamiden fark olur anca. Çamurluğu değişse ne olmuş değişmese ne olmuş.

Slipshod
06-02-2017, 21:00
Yok yazmadım. İsim vermem doğru olur mu bilmiyorum şu an. Ümraniye'de bir iş merkezinin yanlış hatırlamıyorsam 5. katında bir yıkamacı.

-5 bu arada düzelteyim :) zaten dışarıdan araç almıyorlarmış sadece plaza içerisindekiler içinmiş.

EserBodrum
07-02-2017, 00:44
Motorun hangi parçalarının değiştiği çıkar serviste.Yanlış yönlendirme olmasın alan adam servise gidip plakasını verdiğinde bu motorun yan grenajı değişmiş vs vs derler.Kendimden biliyorum yetkili servis şase no olmadan parça vermez verdiğinide kaydeder... İzmirde ne çakallar var sokaktaki motorların şasesini kullanıyor patlak motoru toplamak için.

Şase no olmadan bana şu parça lazım diyerek grenaj satan yetkili servislerde var.

mkerim
07-02-2017, 08:22
bu işi daha ciddi takip etmeniz için ;
etiler alkent in önünde yeğenin arabasının altına bir tane restoranın paket servis motoru giriyor. bizimki arabadan inene kadar motorcu kaçıyor. işin sonrası şöyle gelişiyor. kaçan motorcunun kaza anında darmadağın olduğunu öğrendik. hemen gerekli yerlere bu adam çarptı kaçtı diye başvuruldu. kısaca sonuç: motorcu hastaneye gitmiş ve orada trafik kazası bana çarptılar demiş. restoran alkentte olduğu için sahibini buldum. demez mi ben elemanı tanımıyorum almış motoru kaçmış. devreye alkent girince hemen benim elemanım dedi fakat motorcu hastanede bana çarptı diyor. karakolda çocuğun ailesi para istemeye geldi. en sonunda çocuk yaralandığınla kaldı ama eğer bir şey olmadı diye devam edilseydi bizim başımız dertte olacaktı.
demem o ki kazanın nasıl olduğunu kazada kimlerin zarar gördüğünü öğrenin ki sonra başınız ağrımasın.
bu işlerden zararlı çıkmak var

Slipshod
07-02-2017, 11:27
bu işi daha ciddi takip etmeniz için ;
etiler alkent in önünde yeğenin arabasının altına bir tane restoranın paket servis motoru giriyor. bizimki arabadan inene kadar motorcu kaçıyor. işin sonrası şöyle gelişiyor. kaçan motorcunun kaza anında darmadağın olduğunu öğrendik. hemen gerekli yerlere bu adam çarptı kaçtı diye başvuruldu. kısaca sonuç: motorcu hastaneye gitmiş ve orada trafik kazası bana çarptılar demiş. restoran alkentte olduğu için sahibini buldum. demez mi ben elemanı tanımıyorum almış motoru kaçmış. devreye alkent girince hemen benim elemanım dedi fakat motorcu hastanede bana çarptı diyor. karakolda çocuğun ailesi para istemeye geldi. en sonunda çocuk yaralandığınla kaldı ama eğer bir şey olmadı diye devam edilseydi bizim başımız dertte olacaktı.
demem o ki kazanın nasıl olduğunu kazada kimlerin zarar gördüğünü öğrenin ki sonra başınız ağrımasın.
bu işlerden zararlı çıkmak var

Size de geçmiş olsun. Anladığımız kadarıyla herhangi 3. bir şahışa zarar durumu yok. Zaten kamera kayıtları ve tutanak olduğu için sıkıntı çıkmaz umarım. Gerçi motoru kullandığını kabul etmeyip, olduğu yerde düştü diyen bir insandan her şey beklenir ama umarım bunların yaşanmasına gerek kalmaz.

skunk11
07-02-2017, 11:52
Geçmiş olsun, yıkamacı bildiğin yatırmış hareket halindeyken sabit düşme değil bu...

Burak SARIKAYA
07-02-2017, 12:45
Motoru yatırmış benzer olaylar başımıza geldi değer düşüklüğü davası açılarak karşı taraftan bedelini alabilirsiniz böyle aymazlık olmaz yahu!

therev
07-02-2017, 15:06
simdi soyle bir olay var deger kaybinda bende arastirmistim boyasiz aracima park halinde vurduklarinda siz aracinizi yaptiriyosunuz sonra exper tutuyosunuz o sirada expere bir ucret veriyosunuzun o sizin icin piyasa arastirmasi yapiyor dosya hazirliyor siz dosyayi alarak karsi tarafa dava aciyosunuz ama yanlis anlamayin dava acilan degerler cok kucuk yani bana demislerdiki 2000 milyarlik hasar var diyelim aracta anca yuzde 20 sini 30unu alabilirsiniz buda 400 500 lira para yapiyor. e bu sirada expere para veriyosun dava surecinde cebinden cikiyo ve ugrasarak vakit harciyosun bende saldim bu durumu.

bence sizin yapmaniz gereken ya bu arkadaslara motorunuzu serviste yaptirticaksiniz ve sonradan susma payi olarak deger kaybini elden vermeye ikna ediceksiniz ya da dava acma ve icra ile tehtid edip sizin motorunuzu servisten 0 aldiklari parcalarla disarida yaptiricaklar 2 yolda cok etik degil ama yapicak bisey yok.

canozgur106
07-02-2017, 20:21
Geçmiş olsun..Değer kaybı illa ki olacaktır işyeri sahibine yüklenin ama arada çalışan kaynayacaktır..

Frid
07-02-2017, 20:34
kazadır olur, abin haklı sanki. masrafları karşılıyorlarsa orj sıfır parça ile değişecekse ne değer kaybı anlayamadım. sigortaları yoksa tramer kaydı da olmayacak.

herkes asmış kesmiş yine :) heves hangimiz hevesli değiliz ki bir çok şeye. yerine yenisi gelebiliyorsa kırmaya kırılmaya gerek yok.

pasha34
07-02-2017, 21:38
Sakın ola acımayın 10 gün önce 14 yaşında çocuk sigortasız muayenesiz motorla aracımıza arkadan vurdu. Ehliyeti olan birini çağır dedim polis çağırmadık abisi geldi işte ödücez etcez yakınımızda oturuyolar bide , sonuç ödemediler. Senet yapmıştık aramızda inş ondan bi sonuç çıkarda zararı öyle karşılarız.

şu bahsettiğinizi 1 ayda 3üncü kez duyuyorum, kaza yerinde, tamam biz karşılacağız senet sepet sonra zort.. aracımın sigortası yok abi masrafları karşılarızı senet vs yapalım .. eskiden söz senetti sidmi senet wc kağıdı oldu .

Slipshod
07-02-2017, 22:06
Yetkili serviste yapılır tüm işlemler. Motoru abim kullanmaya devam edecek bari içinde şüphe kalmasın, içi rahat binsin. Yetkili servis kayıtlarına işlense bile sorun yapmaz. Değer kaybını tahsil edersek hem içimiz rahat olur hem akıllanırlar umarım.

İbrahim33
07-02-2017, 22:17
Karşınızdaki düzgün bir esnafmış , kendi hatalarından olan durumu düzeltmek istemeleri olumlu bir davranış. Sizde daha fazla üstelemeyin bence.

Bolkar1st
07-02-2017, 22:32
Motorda değer kaybı olmaz plastik parça sonuçta değişimini yapıyorlarsa fazla sorgulamayın bence. Resmî olarak iki taraflı kaza olmadı Laz'ım ve sizin yüzde yüz haklı olmanız lazım değer kaybına başvurmanız için aksi taktirde karşı taraftar sözle talep edersiniz ama bence gerek yok buna plastik parça sonuçta hepsi yıldız vidalı.

Slipshod
16-03-2017, 18:58
Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Güzel bir haberle konuyu güncelliyorum :) Yıkamacı sahibiyle anlaşıldı. Motor 3. bir şahısa satıldı, sıfır ile fiyat farkını yıkamacı sahibi koyup sıfır motor alındı. Plaka masrafı vs gibi masraflar da karşı taraftan tahsil edildi. Foruma da bir kıyak olsun yeni plaka 34 TT :D Okuyan, yorum yapan herkese teşekkürler. Umarım kimsenin başına bunun gibi bir durum gelmez. Saygılar.

EREN34
16-03-2017, 19:18
Hadi geçmiş olsun.

Biraz uğraştırsa da yıkmacı gene üstlenmiş konuyu.

Slipshod
16-03-2017, 20:24
Üstlenmesi kolay olmadı, araya avukatlar girdi. Mahkemeye verilse daha fazla masraf edeceğini anlayınca kabul etti.

|KaAn|
17-03-2017, 07:30
Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Güzel bir haberle konuyu güncelliyorum :) Yıkamacı sahibiyle anlaşıldı. Motor 3. bir şahısa satıldı, sıfır ile fiyat farkını yıkamacı sahibi koyup sıfır motor alındı. Plaka masrafı vs gibi masraflar da karşı taraftan tahsil edildi. Foruma da bir kıyak olsun yeni plaka 34 TT :D Okuyan, yorum yapan herkese teşekkürler. Umarım kimsenin başına bunun gibi bir durum gelmez. Saygılar.

Geçmiş ve hayırlı olsun. En temizi olmuş.

ÖmerF.Bayar
17-03-2017, 08:27
Gecmis olsun zor valla sağlam ver o sekılde al.

Sti_Ozan
17-03-2017, 17:48
Gecmis olsun hocam,olumlu bu neticeye baglanmasina sevdindim vallahi.

Slipshod
17-03-2017, 20:03
Cümleten çok sağolun arkadaşlar :)

Sadık Özyer
19-03-2017, 01:00
Valla ya motor yaptırılır ve değer kaybı ödenir yada yıkamacı güzel bir yamaha sahibi olur. İnsanımız çok meraklı eline fırsat geçince başkasının malıyla nefsini tatmine..

zhadfh ertekin abi