PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir zamanlar Motorsporları ve seyirciler

mkerim
07-02-2017, 08:36
Son zamanlarda en iyiyiz diyen organizasyonlar. seyrettiðiniz videodaki seyirci sayýsýna hiç ulaþtýnýz mý ???
Bütün organizasyonlardaki toplam seyirci sayýsýda olur.

Turkiye Otomobil Sporları Tarihi Public Group | Facebook (https://www.facebook.com/groups/turkost/?fref=ts)

iyi seyirler

fthdrn
07-02-2017, 08:58
kadın erkek ne güzel bir organizasyon olmuş. İnsanların yüzlerinde mutluluk var.

Yigit-Y
07-02-2017, 09:01
O zamanlar insanlar çok mutluydu

Nedeni de belli

Şimdi millet başka dertten bu güzel org müdahil olamıyor malesef

Yapacak bir şey yok

Hayırlı bir gün görmek haram bize

muratabdoglu
07-02-2017, 09:20
Şimdi herkes siyaset yapıyor. Milletin facebookta birbirine küsmesinden bıktım. Kimse mutlu değil memlekette. Bu tarz organizasyonlar görmemiz imkansız.

Bu arada sayfa direk karşımıza çıkan video... 02:59'da çıkan kadını Letty'e benzeten bir ben miyim :D

fthdrn
07-02-2017, 09:31

Nedeni de belli

Yapacak bir şey yok

Allah zaten belamızı gençliğimizin en güzel çağlarını mevcut hükümet dönemine denk getirerek vermiş. Çok isterdim şu yaşlarımı 90'larda yaşamayı..

KÖROĞLU
07-02-2017, 10:06

Nedeni de belli

Yapacak bir şey yok

Müdür eleştiriden ölen ilk insan sen 2. si de ben olacağım sanırm :)

Hakketten ya ruhumuzu hapsettiler. Kekolar , çomarlar derken özgürce insan eşini sevgilisini alıp bir yere gidemiyor.

Yigit-Y
07-02-2017, 10:09
Allah zaten belamızı gençliğimizin en güzel çağlarını mevcut hükümet dönemine denk getirerek vermiş. Çok isterdim şu yaşlarımı 90'larda yaşamayı..

Müdür eleştiriden ölen ilk insan sen 2. si de ben olacağım sanırm :)

Hakketten ya ruhumuzu hapsettiler. Kekolar , çomarlar derken özgürce insan eşini sevgilisini alıp bir yere gidemiyor.

Allah yar ve yardımcımız olsun :)

PiscocuK
07-02-2017, 10:17
benim yaş kurtarmıyor bunu.2000 li yılların başında autodrom dragları ve timetrialları olurdu.onlarla gazlanıp yarışıp büyümüştük.genç yaşlı kız erkek karma karışık giderdik bir gün sorun olmadı.ozamanda drag roll olur kol kola merter mc geri dönüp nerede hata yaptığmızı konuşurduk anasını satim.şimdi tek dert sapladım soktum çıkarttım 2 de yancı buldunmu kralsın :D
elinde köfte ekmek olan vti beni patates etmişti draglarda :D
izmitte 3. olmuştum crm suat abi dalacaktı bana :) arabası sarmaktan gidemiyordu maşallah

istanbulpark bülten ve fiyat bilgileri versede geçmişi yaadetsek :/

ya eski güzeldi ya biz kötü insanlar olduk

serkanokan
07-02-2017, 10:25
https://www.youtube.com/watch?v=jEiFhmOMAGU

https://www.youtube.com/watch?v=mGM0yb4lMsQ

Ne zaman ki birinci video ikinci videodan daha çok izlenir, Türkiye'de motorsporları belki o zaman gelişir.

Burak SARIKAYA
07-02-2017, 12:15
Böyle bir kültür yok,doğan çocuğa hangi takımlısın diye soruluyor.Ralli tırmanma ve diğer branşlarda bu işi yapmak/başlamak kişisel gelişime ayrılan bütçe ile sadece cadde için hızlı araba hazırlamak aynı bütçeler hatta ikinci söylediğim daha büyük paralar ve daha büyük tehlikeler.

onursumer
07-02-2017, 12:26
eskiden çok güzelmiş

Mr.Bilal
07-02-2017, 12:34
Ne seyirci katılımı varmış be. O kafadakiler şuan İstanbul park için gelse nasıl bir görsel şölen olur düşünemiyorum :)

N_D_C850
07-02-2017, 12:44
Özellikle 2000 li yıllara kadar ilgi çok yüksekmiş. 90 lar tavan yaptığı dönem.

Şu an ise 80lerde ki tırmanma seyircileri daha fazladır.

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16142830_10154205009286186_1164383259219527537_n.j pg?oh=cb5c07b7e84478a56f5fdde3964be9cb&oe=593E5E25

omco
07-02-2017, 13:45
Herkes ileri giderken zamanda geri giden tek ülkeyiz, yazık... Çok güzel video

MeRtCaN
07-02-2017, 13:57
videonun ıcındekı muzık secımlerı ıgrenc olmus
sesı kapatarak ızledım

ozamanlar cıdden cok guzeldı
neredeyse her hafta sonu ızmıt korfez pıstınde organızason vardı

Mehmetmert
07-02-2017, 14:21
Peki ben bireşy merak ediyorum,hani sonuçta yıl olmuş 2016 teknoloji olanaklar değişti....vs o zamanda bu kadar pahalımıydı motorsporları ? Daha doğrusu pahalı değilde daha ulaşılabilirmiydi diye soruyum ben :)

Bence 10 yıl sonra bakın pist günlerine katılırdık eskiden İstanbul Parkta vay be ne günlermiş diyeceğiz bu hızla gerilemeye devam edersek :)

mkerim
07-02-2017, 16:43
Ne seyirci katılımı varmış be. O kafadakiler şuan İstanbul park için gelse nasıl bir görsel şölen olur düşünemiyorum :)

Hayal. orada gördüğünüz herkes birinci derece yakın neredeyse

Özellikle 2000 li yıllara kadar ilgi çok yüksekmiş. 90 lar tavan yaptığı dönem.

Şu an ise 80lerde ki tırmanma seyircileri daha fazladır.

en çok sigaracıların sektöre girdiği zaman seyirci vardı

Peki ben bireşy merak ediyorum,hani sonuçta yıl olmuş 2016 teknoloji olanaklar değişti....vs o zamanda bu kadar pahalımıydı motorsporları ? Daha doğrusu pahalı değilde daha ulaşılabilirmiydi diye soruyum ben :)

Bence 10 yıl sonra bakın pist günlerine katılırdık eskiden İstanbul Parkta vay be ne günlermiş diyeceğiz bu hızla gerilemeye devam edersek :)

kısaca bir özetleyeyim.
bu videoyu koyma sebebim spora katkım var diye konuşanlar için aslında.
bu seyircinin onda birini toplayamadığı bir organizasyon için bu paralara başka alternatifin yok diyerek sadece cebini düşünenler olduğu sürece bu iş yürümez sporun buraya gelmesine sebep aslında bir işgüzar. zamanında elinde telsiz yolu kesip binlerce insanı geri çeviren ve sadece arkadaşlarını içeri alan zihniyet ilk engeli sporun önüne koydu. oysaki belgrat ormanında seyirci için ayak basacak yer olmazken körfez pisti toprak ve çamur haldeyken seyicinin duracağı doğru dürüst yer yokken adım atacak yer bulamazdınız.
o zamanlardaki tek marka kupalarından çıkan iyi ralli pilotları da vardır.
diyeceğim şu otomobil sporları ülkemizde hiç bir zaman yeterli ilgiyi görmezken belli adamların kontrolünde olduğu için hiç gelişememiştir. zamanında bir tane F2 avrupa şampiyonumuz oldu o kadar. zaten o ekip Türkiyede yarış bile etmedi.
otomobil sporları ile ilgilenenlere bir bakın.
ben meraklıydım onlar vardı. yarış etmeye başladım gene aynı adamlar yarışı bırakıp arada bakmaya başladım gene aynı adamlar. hatta bir kısmı kızına oğluna bıraktı gene bu işten nemalanmaktalar. hepsine uzun ömür dilerim ama kenara çekilseler belki daha iyi olacaktı.
en iyisiyim yada benden başka alternatifin yok diyenler türedi.
zaten federasyon başkanının mokasen ayakkabı ile toprak ralli seyretmeye gelmesi spora olan ilgiyi gösteriyor.
daha söyleyecek çok şey var ama susuyorum hatta hiç karışmıyorum.
bütün bunları da ben en iyiyim en iyi organizasyon bende diye dolaşanlar için söyledim

sekizsilindir
07-02-2017, 19:59
Herhalde videoyu bir ben göremiyorum.. Bağlantıyı tekrar paylaşsanız

mkerim
08-02-2017, 08:48
Herhalde videoyu bir ben göremiyorum.. Bağlantıyı tekrar paylaşsanız

1998'den Seçmeler (Can Ünlü Arşivi) başlığı ile arasanız bulabilirsiniz. yeni fotoğraflar eklenmiş sayfaya

mkerim
08-02-2017, 08:59
Turkiye Otomobil Sporları Tarihi Public Group | Facebook (https://www.facebook.com/cembahar/videos/10153515905676186/)

Turkiye Otomobil Sporları Tarihi Public Group | Facebook (https://www.facebook.com/cembahar/videos/10154243022511186/)

buralardan bakılabiliyor

-Günalp-
08-02-2017, 10:49
Yaşam kalitesi okadar düştüki.. hiçbir şeyin tadı yok. Buna gerek siyasal olaylar gerek ekonomi etken. Ama en büyük etken bence sosyal medya denen illet. Artık onun dışında sosyalleşemiyoruz malesef.

meganes
08-02-2017, 11:01
vallahi şaka maka ilk dikkatimi çeken insanların yüzlerindeki mutluluk sevinçlik,yaptıkları işten ne kadar keyif alıyolar ne kadar eğleniyolar maşallah,şimdi paramı kazanıyim,benzin nasıl alıyım işyerinde kimle kavga ediyim,faturalara kaç para harcıyim,trafikte kimle takışıyim her günümüz ayrı dert keder eziyet mk dahada kötüleşiyoruz maalesef

Tayfun.O
10-02-2017, 20:37
Şimdiki yarış organizasyonlarına az katılımın sebebi bence şayincilerdir otoparkta sıfır çizip, bağırttırmayanı dövüyorlar heral de
Ben şahsen bu hengame yüzünden gitmem kafa kaldırmıyor hayır bir şeye benzese tamam hepsi aynı soba borusu da taksan Borla da taksan aynı ses aynı terane

mkerim
11-02-2017, 09:09
Şimdiki yarış organizasyonlarına az katılımın sebebi bence şayincilerdir otoparkta sıfır çizip, bağırttırmayanı dövüyorlar heral de
Ben şahsen bu hengame yüzünden gitmem kafa kaldırmıyor hayır bir şeye benzese tamam hepsi aynı soba borusu da taksan Borla da taksan aynı ses aynı terane

o seyrettiğin ralliciler var ya hepsi şahin ile yarış yapmışlardı.

Tayfun.O
11-02-2017, 13:55
o seyrettiğin ralliciler var ya hepsi şahin ile yarış yapmışlardı.

Yapsınlar ama hangisi apacilik yapmış ?

fthdrn
11-02-2017, 17:09

Adam demek istiyor ki o ralliciler de bir zamanlar şahine bindi.

Tayfun.O
11-02-2017, 20:12
Adam demek istiyor ki o ralliciler de bir zamanlar şahine bindi.

Benim zaten adam gibi binene sözüm olmadı ki hayıflandığım kesim belli :)

Hangi birimiz rahatız ki onların yanında gecenin bir vakti zarrr zurrr sesleri

mkerim
11-02-2017, 22:11

İnanmayacaksın ama nerdeyse hepsi

atituti
11-02-2017, 22:46
linki yollanan sayfada deltalı video var , izmitte startta kalkan lotus omegamı ya

OmerRS
12-02-2017, 11:14
Eskiler güzel elbet özellikle seyirci açısından ama o kadar işte fazlası yok:) Biraz suni diyelim.

Forum buluşmasında İ.Atakan çok ilginç hikayeler anlatmıştı caddede yaptıkları hakkında.

linki yollanan sayfada deltalı video var , izmitte startta kalkan lotus omegamı ya

Hayır değil, araç Grup A DTM spec Omega 24v.

Tayfun.O
12-02-2017, 13:37
Eskiler güzel elbet özellikle seyirci açısından ama o kadar işte fazlası yok:) Biraz suni diyelim.

Forum buluşmasında İ.Atakan çok ilginç hikayeler anlatmıştı caddede yaptıkları hakkında.

Hayır değil, araç Grup A DTM spec Omega 24v.

Ben bilmiyorum. Apaçiliği savunan forumu ilk defa gördüm :D

Tayfun.O
12-02-2017, 13:52
Ben bilmiyorum. Apaçiliği savunan forumu ilk defa gördüm :D

Ek olarak benim hayıflandığım kesim belli. Ben bunu bi arabaya yıkarak veya onun sürücülerine yıkıp suçlama yapmıyorum

mkerim
14-02-2017, 08:26
seyircilere dikkat

Donut Media - How much do you know about the world's most... | Facebook (https://www.facebook.com/donutmedia/videos/664938183668329/)

Skyhawk34
15-02-2017, 15:27
Artık 2 haftada bir fuar yapıyorlar arabacı arkadaşlar.
çok zevkli kesinlikle gidin katılın anaokulu gibi bir ortam.