PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikten cekilmis araci trafige sokmak hakkinda

bigturbo
10-02-2017, 15:09
Merhaba 1 ay once bir arac aldim tragikten cekilmis aracti trafige cikaricak sekilde satis yaptik ama gecici belgenin suresi doldu ruhsati daha cikarmadik bu durumda eksta yapilmasi gereken bi islem varmi ve maliyeti nedir
***** trafik tesvil subelerine koyulan iletisim numaralari sadece gostermelik oldugu icin bakan yok telefonlara 2 haftadir ariyorum gunde 10 kere 1 kere acan olmadi yurdum devlet isleri gayet normal gerci ondan soramiyoruz hic sevmiyorum su resmi daire islerini valla

bigturbo
10-02-2017, 15:15
Kusura bakmayin baglantimda kopma oldu o yuzden 2 kere acmisim konuyu bu konu silinebilir

GKS
10-02-2017, 15:16
30 gün dolunca noterden aldığınız araç tesciline ilişkin gecici belgenin süresi sona erer.
Aracın ruhsatını çıkarmak için öncelikle trafik sigortasını yaptırmanız gerekli.
Trafik sigortasını yaptırmadan ruhsat çıkaramaz ve satış yapamazsınız.

SULTANOGLU
10-02-2017, 15:21
30 gün dolunca noterden aldığınız araç tesciline ilişkin gecici belgenin süresi sona erer.
Aracın ruhsatını çıkarmak için öncelikle trafik sigortasını yaptırmanız gerekli.
Trafik sigortasını yaptırmadan ruhsat çıkaramaz ve satış yapamazsınız.

Aracı trafiğe çıkartmakta bir sorun yok yani dimi ? ruhsat yok sadece o belgede yazan araç bilgilerine göre sigorta yapılacak ve ardından ruhsat çıkınca muayene yaptırılıp sorunsuz trafiğe çıkacak araç yani.

Doğrumu anladım :)

GKS
10-02-2017, 15:26
Aracı trafiğe çıkartmakta bir sorun yok yani dimi ? ruhsat yok sadece o belgede yazan araç bilgilerine göre sigorta yapılacak ve ardından ruhsat çıkınca muayene yaptırılıp sorunsuz trafiğe çıkacak araç yani.

evet doğru, trafik sigortası yapılır yapılmaz saniyesinde trafik şubeden araç sahibi gidip ruhsatı alır ve ordan notere gidip satış yapar.

redbull35
10-02-2017, 15:32
evet doğru, trafik sigortası yapılır yapılmaz saniyesinde trafik şubeden araç sahibi gidip ruhsatı alır ve ordan notere gidip satış yapar.

Araç çekme belgeli deniyor. Vize yapılması gerekiyor bildiğim kadarıyla

bigturbo
10-02-2017, 15:32
benim tam öğrenmek istediğim durum bu değil yanlız ben sigortamı yaptırdım muayene yapıldı herşey hazır ama geçiçi belgenin süresi geçti bu durumda ekstra bi maliyeti veya işlemi varmı trafiğe çıkarmak için

GKS
10-02-2017, 15:33

Bu arada aracı muayeneye sokabilmeniz içinde trafik sigortasının yaptırılması zorunlu.
Tüvtürk sitesinde Ruhsat sahibi tc-plaka girince sigortasız ise muayene randevusu dahi verilmiyor.

GKS
10-02-2017, 15:35
benim tam öğrenmek istediğim durum bu değil yanlız ben sigortamı yaptırdım muayene yapıldı herşey hazır ama geçiçi belgenin süresi geçti bu durumda ekstra bi maliyeti veya işlemi varmı trafiğe çıkarmak için

ruhsatı neden çıkarmadınız?

bigturbo
10-02-2017, 15:36
istanbul dışındaydım ondan dolayı yapamadım öle kaldı

GKS
10-02-2017, 15:37
Araç çekme belgeli deniyor. Vize yapılması gerekiyor bildiğim kadarıyla

evet muayene yapılması gerekiyor.

kesici
10-02-2017, 15:42
Bende konu açılmışken bir şey sorayım; sahibindende mesela çekme belgeli trafiğe çıkamaz denen araçlar var bunlar trafiğe çıkabiliyormu ?

GKS
10-02-2017, 15:42
istanbul dışındaydım ondan dolayı yapamadım öle kaldı

o zaman önce aracın ruhsatını çıkarıp, sonrasında muayenesini yaptırırsınız.
ruhsat çıktıktan sonra veya gecici belgenin süresi 30 gün gectikten sonra zaten gecici belgenin bir anlamı kalmıyor. sürücü bilgsi ve araç bilgisi egm ile eşleşiyor ruhsat tescili yapılınca.

bigturbo
10-02-2017, 15:44
o zaman önce aracın ruhsatını çıkarıp, sonrasında muayenesini yaptırırsınız.
ruhsat çıktıktan sonra veya gecici belgenin süresi 30 gün gectikten sonra zaten gecici belgenin bir anlamı kalmıyor. sürücü bilgsi ve araç bilgisi egm ile eşleşiyor ruhsat tescili yapılınca.

aracın muayenesi falan yapıldı ayrıca araç çekme belgeli muayeneyi yaptırmadan ruhsatı alma gibi bi durum zaten yok siz arklı bir durumdan bahsediyorsunuz sanırım

SULTANOGLU
10-02-2017, 15:46
Bu arada aracı muayeneye sokabilmeniz içinde trafik sigortasının yaptırılması zorunlu.
Tüvtürk sitesinde Ruhsat sahibi tc-plaka girince sigortasız ise muayene randevusu dahi verilmiyor.

Ben motoru aldığımda trafikten çekilmişti hazır bu haldeyken kalsın dedim ve 1 yıl oldu bu şekilde. Motoru bitirdiğim an direk işlemleri yapıp ruhsat çıkartıp muayneye sokucam. Valla bilgiler süper oldu konuyu açanada cevaplayan sizede çok teşekkürler. :D

bigturbo
10-02-2017, 15:47
Bende konu açılmışken bir şey sorayım; sahibindende mesela çekme belgeli trafiğe çıkamaz denen araçlar var bunlar trafiğe çıkabiliyormu ?

çekme araç trafiğe çıkar işmlemlerini yaptırdıktan sonra, hurda belgeli araç çıkamaz

bigturbo
10-02-2017, 15:48
Ben motoru aldığımda trafikten çekilmişti hazır bu haldeyken kalsın dedim ve 1 yıl oldu bu şekilde. Motoru bitirdiğim an direk işlemleri yapıp ruhsat çıkartıp muayneye sokucam. Valla bilgiler süper oldu konuyu açanada cevaplayan sizede çok teşekkürler. :D

ben cevabımı bulamadım ama sana yardımcı olabildiysek ne mutlu bize :D

BıD-Clio
10-02-2017, 19:17
Aracin plakasi cikti muanesi sigortasi vs eksigi kalmadi sadece tescil belgesinimi bekliyorsunuz yanlis anlamadiysam. Eger oyleyse. Bulundugunuz ilcenin trafik subesine giderek gecici belgenizi gosterip sigorta yaptirdiginizida belirtirseniz ayni gun veya verilen sure icinde subeden elden alabilirsiniz

bigturbo
10-02-2017, 23:28
Aracin plakasi cikti muanesi sigortasi vs eksigi kalmadi sadece tescil belgesinimi bekliyorsunuz yanlis anlamadiysam. Eger oyleyse. Bulundugunuz ilcenin trafik subesine giderek gecici belgenizi gosterip sigorta yaptirdiginizida belirtirseniz ayni gun veya verilen sure icinde subeden elden alabilirsiniz
plakasının çıkması için muayene belgesi, geçiçi belgeyi trafik şubeye vercem ordan işlemi yapıp ruhsatı çıkartıcaklar oraya kadar bi skıntı yok sorun geçiçi belgemin tarihi geçti bu şekilde olunca farklı bi işlem yapmamıza gerek oluyormu ve maliyeti ne oluyor aracı trafiğe çıkarmanın bunu öğrenmeye çalışıyorum.