PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahçelievler Final Otomotiv'in araçları hakkında bilgisi olan ?

Heval
13-02-2017, 20:25
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-bmw-x5-dizel-oto-m-teknik-plakali-ruhsatli-391946580/detay)

Bu araç hakkında bilgisi olan var mı abilerim bu adamlar her arabayı piyasanın bayağı aşağısına satıyorlar neden olabilir ?
Fiyatlara bakılırsa araçların pert kayıtlı olması gerek
Fakat sattıkları her araçtan da bir o kadar emin konuşuyorlar anlayamadım açıkçası :confused:

Yigit-Y
13-02-2017, 20:29
Bazen takasa araç alıyorlar

Bu onlardan olabilir

Hepsi pert değil ayrıca bakmak gerek

ikuybu
13-02-2017, 20:53
Maceraya gerek yok uzak durun.

GuNeS
13-02-2017, 20:58
sticker maun kaplamaları amma çok seven var

ENGean
13-02-2017, 21:05
Daha önce bu fırma ile ilgili konu acılmıstı yanlıs hatırlamıyorsam.
Pek iyi şeyler söylenmiyordu.

Ayrıca sırf otomobıl işi yapan adamların net boya durumunu söyliyememeside garip geliyo bana.
4-5 parca boya var... bu adamlar bu işin kurdu halbuki ;)

ibozum
14-02-2017, 20:26
Final oto dedi mi arkaya bakmadan kaçmak gerek.. Ancak nasıl hala araç satacak onca adam buluyorlar şaşıyorum..

huseyinturk
14-02-2017, 20:30
Final oto dedi mi arkaya bakmadan kaçmak gerek.. Ancak nasıl hala araç satacak onca adam buluyorlar şaşıyorum..

Bizde akıllıdan uyanıktan çok ne var, herkes fırsat peşinde

Birkan61
14-02-2017, 20:30
Hasarlı olanlar hoşuma gitmiyor finalde

2 yıl önce bi megane bakmaya gitmiştim yerine, tamponun içinde radyatör yoktu :D

arada güzel arabalarda denk düşüyor ama piyasadan uyguna sağlam araba almış arkadaşımda var halende biniyor

Birkan61
14-02-2017, 20:33
en son alışverişimizi yapalıda 2 yıl oldu ama

en son şey diye duymuştum araçta diyelim 10 - 12.000 tl hasar kaydı var. Bunu söylüyor onda sıkıntı yok.. Adamlar sigorta şirketiyle anlaşmalı sana arabayı satıyor ve satıştan sonra sisteme ağır hasar kayıtlı diye giriliyor.

Sigortacı bi tanıdığımdan duymuştum bunuda ama başına geleni çevremden duymadım

onursumer
14-02-2017, 20:43
bazen çok derli toplu araçlar oluyor , her araca pert demeden gidip anlayanla bakmak gerekli

Sert@ç
14-02-2017, 20:46
Tek fotoda final oto
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/207145-final-otomotiv-ve-tarz-firmalarn-satt-ucuz-aralar.html#post7908996

Emre İlbi
15-02-2017, 00:11

bunun tek sebebi kendini uyanık zanneden insanımız,

şöyle bir örnek veriyim;

Bir yakınımın aracı ilandayken başına geldi, Türkiye'de az sayıda olan bir araç ve orjinal bir araç, rakamda buna göre yazılmıştı,

kapora dolandırıcısı ilandan fotoları kopyalıyor ve farklı kategoride yaklaşık 8'de 1'i fiyatla ilan veriyor,

vatandaşın biri yakınımı aramış, demiş arkadaş böyle böyle, sen mi sahtekarsın, o mu anlayamadım,

bizimki kızmış adama, "bu kadar orjinal ve özel bir aracı o rakama alabileceğini nasıl düşündün?"

uyanık vatandaş tabii pişkinlik yapmış, ne var canım serbest piyasa falan demiş,

velhasıl kelam, uyanık geçinenler genelde bu tür işlere kalkışıyor, ağzı yanıyor, yine vazgeçmiyor, kendide başkasının ağzını yakmaya çalışıyor

Skyhawk34
15-02-2017, 15:21
uzak dur heval

ibozum
15-02-2017, 20:02
Tek fotoda final oto
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/207145-final-otomotiv-ve-tarz-firmalarn-satt-ucuz-aralar.html#post7908996

Adamlar profesyonel çalışıyor.. Photoshop'a yatırım yapmışlar ordan voleyi vuruyorlar gibi..

ibozum
15-02-2017, 20:04
bunun tek sebebi kendini uyanık zanneden insanımız,

şöyle bir örnek veriyim;

Bir yakınımın aracı ilandayken başına geldi, Türkiye'de az sayıda olan bir araç ve orjinal bir araç, rakamda buna göre yazılmıştı,

kapora dolandırıcısı ilandan fotoları kopyalıyor ve farklı kategoride yaklaşık 8'de 1'i fiyatla ilan veriyor,

vatandaşın biri yakınımı aramış, demiş arkadaş böyle böyle, sen mi sahtekarsın, o mu anlayamadım,

bizimki kızmış adama, "bu kadar orjinal ve özel bir aracı o rakama alabileceğini nasıl düşündün?"

uyanık vatandaş tabii pişkinlik yapmış, ne var canım serbest piyasa falan demiş,

velhasıl kelam, uyanık geçinenler genelde bu tür işlere kalkışıyor, ağzı yanıyor, yine vazgeçmiyor, kendide başkasının ağzını yakmaya çalışıyor

Valalhi piyasada alıcı da, satıcı da sahtekar.. Herkes biribirine nasıl kazık atarım derdinde.. Ancak firma olarak bu kadar düzenbazlık sahtekarlık yapmış adı çıkmış firma halen nasıl devam edebiliyor. Hatta bir de ana sayfalara ilan veriyorlar..

2-3 iyi araba denk geliyor diye kapısının önünden ne geçerim, ne de her hangi bir tanıdığı geçiririm..

ToyGun
16-02-2017, 09:24
Firmanin ismi subliminal mesaj gibi geliyor bana, onceki konuda da biri yazmisti sanirim. "FINAL" oto, aracin son duragi alicilari oluyor :)

canimrecepcim
16-02-2017, 11:01
Forumdan bir abinin eşinin A1'i satıyorlardı sigortadan alınmış şekilde.İlanda hafif hasarlı vs belirtmişler sanırsın biri park ederken geri geri dokunmuş.

Abi allahtan kazanın fotolarını koydu da gördük.Sonuç araç alttan önden yüksek kaldırıma patlamış.Ön tekerler falan altında yok o derece.

Ben olsam takasa gelen araçlarını bile almam.

S.Özeren
16-02-2017, 11:15
Tek fotoda final oto

Ibretlik tespit olmuş

hddsheriff
16-02-2017, 11:17
Eyüp civarında kasımoğulları ve pazar otomotiv de finalden aşağı kalır değil

eldorado
16-02-2017, 18:03
Yigit-Y bu adamlarla ticaretin olmasa böyle her konu altında bu adamları savunmaz savunmaya geçmezdin adamların ne olduğu tüm türkiye anlamış daha sen burada gelip yok bazen takasa araç alıyolarda yok hepsi pert değilde daha ne kelıme oyunu yapıyosunkı?sen komple boyalı veya hasarlı araclara bınebılırsın sırf lüks bınmek ıcın milleti kandırmaya dolandırmaya hiç gerek yok ilanların hepsınde hasar kayıtsız yazıyor araçlar alındığı zaman anlaşmalı sigorta şirketi devreye giriyor hop bindiriyor hasar kaydını arka jantı ön janta shoplayan adamlardan ne beklersınız ki al birini vur ötekine senınde bı farkın yok

sword
16-02-2017, 18:26
photoshop ıyımış .. kaliper yeri degısmış bırde ön dıskı daha büyük yapsın arkaya göre :)

Yigit-Y
16-02-2017, 18:47
Yigit-Y bu adamlarla ticaretin olmasa böyle her konu altında bu adamları savunmaz savunmaya geçmezdin adamların ne olduğu tüm türkiye anlamış daha sen burada gelip yok bazen takasa araç alıyolarda yok hepsi pert değilde daha ne kelıme oyunu yapıyosunkı?sen komple boyalı veya hasarlı araclara bınebılırsın sırf lüks bınmek ıcın milleti kandırmaya dolandırmaya hiç gerek yok ilanların hepsınde hasar kayıtsız yazıyor araçlar alındığı zaman anlaşmalı sigorta şirketi devreye giriyor hop bindiriyor hasar kaydını arka jantı ön janta shoplayan adamlardan ne beklersınız ki al birini vur ötekine senınde bı farkın yok

Ben bunlardan 3 tane araç aldım

Memnun kaldım

Eeeee sorun nedir

Eşşek olmasın kimse işine geliyorsa alsın

Adamlar boyasız diye mi satıyor

Her tarafına bak aracın göz vermemiş mi allah kula

Takasada araç geliyor bunlara hepsi pert taklalı değil

Yüzde 80 pert satan bir galeri kendisi bile inkar etmiyor

Anlamıyorum ki sizin derdinizi

Mala git bak kafana yatıyorsa al

Beğenmiyorsan alma

Sanki kafanıza silah dayıyorlar

Kerizmisiniz siz ki sizi kandıracaklar

Adamların malı belli dükkanı belli

Saçma sapan yorum yazıyorsunuz başka birşey değil

İş yapmadığın yer hakkında kulaktan dolma bilgilerle şuraya yazmayın

Ben kaç kere gittim elim boş döndüm

Hatta dalga bile geçtim bu olmamış abi diye onlarla

Gelmiş diyorsun ki onları savunuyorsun

Ben birşeyi savunmuyorum

Git bak kafana yatarsa al

O adamlarda takasa gelen malda var bunuda bilin

Adamlar al satçı ticaret yapıyorlar siz beğenmesenizde

Ben kimseye taraf değilim objektifim bunu da böyle idrak edin

Drive Fast
16-02-2017, 18:57

Memnun kaldım

Eeeee sorun nedir

Beğenmiyorsan alma

Ben birşeyi savunmuyorum

buna bende katılıyorum piyasa değerinden neredeyse yarı yarıya düşük ilanı sorgulamak saçma geliyor bana kimse aptal değil 150 bin liralık aracı 100 bine verecek alacak kişide aptal olmasın ona göre davransın aracı beğendiyse gitsin canlı canlı baksın görsün içine sinerse alsın bile bile o arabayı alıp sonrada bu adamlar pert satıyor demek saçma...

MBuğra
16-02-2017, 18:58
Ben bu finalin gecenlerde bi x5'ini gordum ilanla, ayni arabayi 3 ay once sanayide gordugumde x2,5'tu. oradan hesap edin :D

ENGean
17-02-2017, 07:41
Yiğit sen ticaret yaptıgına göre bilirsin belki, bunların sattıgı araçlarda ilk baştan hasar kaydı gözükmemesine rağmen, daha sonradan araca pert veya normal hasar kaydı düşüyormu?

Veya bunlar aracı satarken söylüyomu, suan aracta hasar kaydı yok ama 3-5 ay sonra olabilir diye

Kadyr
17-02-2017, 07:48
türkiye şu pert işinden kurtulsak arkadaş ya pert olan araç trafiğe çıkamasın parça parça satılmak zorunda bırakılsın.

Berkan
17-02-2017, 08:19

Memnun kaldım

Eeeee sorun nedir

Beğenmiyorsan alma

Ben birşeyi savunmuyorum

Yine 11.mesajda Sertaçın resmi paylaştığı konuya geri döndük :)

Adamın hiç bir hasarın yazan gibi basit olmadığını cümle alem çözdü zaten

Elinde tek kapısı hasarlı/cizik/vuruk araban var 95-100 bin ediyor normal şartlarda. Hadi vuruk dedik 5 bin düştük 90-95 lira etti ve hasarında

yapılması 2-3bin tutyor dedik. Gel gelelim sen okadar kekosunki yada kafan çalışmıyorki, Kıytırık bir kapı hasarına 2-3 bin verip yaptırmak

yerine üşenmek yerine arabanı 65-70 bine satmak için ilana koyuyorsun bide üstüne üstlük hasarın yapımında yardımcı olabilirim diyorsun.

Sormazlarmı adama mübarek sen gerizekalımısın diye, Bilen eden adamsın sen yapma bari

bak buda üsttekinin canlı örneği hani pert yazısı hani şuyu buyu.temiz diye inanıyorlar sonra tramerde hüsran :)

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-arazi-araclari-nissan-qashqai-1.5dci-skypack-cam-tavan-400222838/detay)

SAĞ KAPI KAPORTA HASARI MEVCUTTUR, BAŞKA HİÇBİRŞEY YOKTUR KAPORTA BOYA LOKAL YAPILACAKTIR,

* ARACIN GÜNCEL EMSAL DEGERI 93.000TL DİR. TAHMINI HASAR TUTARI 1000 TLDİR

* İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE ANAHTAR TESLİMİ TAHMINI 1000 TL'YE ANLAŞMALI SERVİSLERİMİZE ONARIMA YÖNLENDİRİLİR

Yigit-Y
17-02-2017, 08:30
Final kasımoğulları alpert cup10 ataşehir

Bir kaç firma daha var bunlar en bilinenleri

Hepsi pert satar siz açıklamaya göre mi araç alıyorsunuz

Yaptığınız expere göre mi

Ben bunların dediklerime değil

Aracın yanına giderek exper yaparak almaya karar veriyorum

O da rakamla hasar hoşuma giderse

Siz beni anlamıyorsunuz orası net :)

onursumer
17-02-2017, 09:04
alıncak araba illaki çıkıyor gidip bakmadan karar nasıl veriyorsunuz bende anlamadım , adamlar zaten pertçi işleri bu yani :D

MK8800
17-02-2017, 09:08
Pert araç alım satımı yapan bir galeriyi pert araç satıyor diye mi eleştiriyoruz :D

jeffy
17-02-2017, 09:15
Pert araç alım satımı yapan bir galeriyi pert araç satıyor diye mi eleştiriyoruz :D

yok tam olarak öyle değil olay :) Pert araç satıp hasar kaydını satıştan sonra plakaya düşürdükleri için , araçta bulunan gerçek hasarı sakladığı için , Pert olan araca sadece kaput ucunda görünen 2000 liralık masrafı vardır başkada birşeyi yoktur diye ilan açtığı için eleştiriyorum ben kendi adıma.. En azından önceki konuda bu sebeplerden eleştirdim.. Herkes piyasayı bilmek zorunda değil , herkes işin piri olmak zorunda değil...

Ama satıcı aracın durumunu tam olarak saklamadan ortaya sürmekle yükümlü..

MK8800
17-02-2017, 09:20
yok tam olarak öyle değil olay :) Pert araç satıp hasar kaydını satıştan sonra plakaya düşürdükleri için , araçta bulunan gerçek hasarı sakladığı için , Pert olan araca sadece kaput ucunda görünen 2000 liralık masrafı vardır başkada birşeyi yoktur diye ilan açtığı için eleştiriyorum ben kendi adıma.. En azından önceki konuda bu sebeplerden eleştirdim.. Herkes piyasayı bilmek zorunda değil , herkes işin piri olmak zorunda değil...

Abi açılan konuları görüyorsun ama satıcı 2000 liralık hasar kaydını söylemek zorunda mıyım diye yakınma konusu açıyor haklı çıkmaya çalışıyor galerici esnafı biteli çok oldu :D Ben çok çok uyguna F10 aldım kendilerinden dedikleri harici sensör arızası vardı onu da sildirince aracın yürüyeninde veya başka bi yerinde sorun yaşamadım mesela . Ha araçta 10 liralık masraf olup da 2 liraya çözülür işini savunmuyorum zaten ama bence pert işi de bilmeden girecek adamın harcı değil .

Yigit-Y
17-02-2017, 09:41

Yazılanlara bakıp alan adam bilr bile lades der

Bu adamlar PERT çi

Arada sırada takasa araç alırlar nadir temiz araç düşer

Kabak gibi açıklamaya yazmıyor alıcının arkasından iş çeviriyor diyorsunuz

Bunun gibi kaç konu açıldı

Perti geçtim araba alanlar açıklamaya nasıl inanabiliyorlar

İnsanlar peynir ekmek gibi yalan söylediği bugünkerde

Exper denilen şey mevcut dyno hariç :)

Yani benim anlamadığım konu

Açıklamadaki bilgilerle araba alınmaz

fore
17-02-2017, 09:58
Açıklamadaki bilgilerle araç alınmaz kısmına katılyıorum ama en azından, açıklamayı yazma bu kadar birşey yokmuş, kısa tut.
Güncel piyasa değeri şudur masrafı şu kdardır deme.
Koy aynı rakamdan ilana, gelen baksın detaylı ne var ne yok.
İstanbul'un tozunu yutmuş adam yemez kolayına bu numaraları ama Anadolu'ya peynir ekmek gibi gider açıklamay aldanıp.

Ha diğer esnaflarda yapmıyor mu aynısını? Kralını yapıyor hemde. Diğerleri biz km boya garantisi veriyoruz diyip çakıyor bide.
Onlara kıyaslarsak çok daha iyiler tabi, en azından pertçi olduklar biliniyoe geniş bir kesim tarafından.

Yoksa kimse size de neden pert satıyor demeiyor, pert olduğunu bile bile, değilmiş gibi algı var her ilanlarında.
Bende gittim 2 kere araç bakmaya, hatta biri Jetta'ydı siyah TDI, dışarıdan güzel, içi disko gibiydi bütün ışıklar yanıyodu Resso'da çayımı içtim eve döndüm:)

Agent
17-02-2017, 10:08
Arkadaşlar daha öncede yazdım yine ve son kez yazıyorum. Sahibi olan Aytekin çocukluk arkadaşım sayılır. Bende ZS vti varken vay anasını bu nasıl araba öyle böyle diyip tampon nedir far nedeir bilmezdi okadar söyliyim. Baba vefat etti, kalan evini satttı bu işe girdi.Evet kimseye zorla araba satmıyorlar ama çok can yaktılar, yakmaya da devam ediyorlar. Ters insanlarla beraber iş yapıyorlar.

Velhasıl kelam, bizim forumda olupda ordan araba alırım binerim diye giden eli boş gözü yaş döner. Alırım satarım 3-5 kazanırım diyene de tek sözüm ( AĞLAYANIN MALI GÜLENE YARAMAZ ) millet dişinden tırnağından arttırıp araba alıyor, bilmiyor diye anlamıyor diye sen perti 2 parça boyalı diye satıp adama zarar ettiriyorsun. Yapma!

jeffy
17-02-2017, 12:00
Abi açılan konuları görüyorsun ama satıcı 2000 liralık hasar kaydını söylemek zorunda mıyım diye yakınma konusu açıyor haklı çıkmaya çalışıyor galerici esnafı biteli çok oldu :D Ben çok çok uyguna F10 aldım kendilerinden dedikleri harici sensör arızası vardı onu da sildirince aracın yürüyeninde veya başka bi yerinde sorun yaşamadım mesela . Ha araçta 10 liralık masraf olup da 2 liraya çözülür işini savunmuyorum zaten ama bence pert işi de bilmeden girecek adamın harcı değil . o konuyu gördüm yazacak çok şey varda konuyu açan arkadaş biraz atarlanmaya başlamış son sayfalarda hiç bulaşmayayım dedim :)

Yazılanlara bakıp alan adam bilr bile lades der

Bu adamlar PERT çi

Arada sırada takasa araç alırlar nadir temiz araç düşer

Kabak gibi açıklamaya yazmıyor alıcının arkasından iş çeviriyor diyorsunuz

Bunun gibi kaç konu açıldı

Perti geçtim araba alanlar açıklamaya nasıl inanabiliyorlar

İnsanlar peynir ekmek gibi yalan söylediği bugünkerde

Exper denilen şey mevcut dyno hariç :)

Yani benim anlamadığım konu

Açıklamadaki bilgilerle araba alınmaz kardeşim diğer konudada yazışmıştık seninle Final oto hakkında. Ticaretine saygı duyuyorum ama yaptıklarına bir türlü anlam veremiyorum..

Eksper demişsin ben eksperlerede güvenmiyorum galericilerle ortak çalışan eksperde biliyorum arka çamurluğu yarıdan kesilmiş kaynaklı arabaya anlamadığı için değişensiz yazanıda biliyorum olay eksper değil..

Madem pertçi , madem arabaların neredeyse tamamı bozuk ki fiyatlarıda ona göre zaten piyasanın altında yani elbet cezbedecek birilerini.. Yaz kardeşim bu araba pert kayıtlıdır ondan fiyatı uygundur diye bırak gelen onu bilerek gelsin.. Alan onu bilerek alsın ne kaybedersin? Neden kelime oyunu yani? ne gerek var? Piyasası 100 bin olan arabaya 70 bin yazıp altına görünen hasarından başka birşey yoktur yazmak yerine Araç pert kayıtlıdır yaz geç... en fazla arabayı 1 ay geç satarsın 3-5 araba eksik satarsın senede. ama herkes malının ne olduğunu bilir.. Böyle konu açılmaz , kimsenin canı yanmaz..

Ben ticaret yapmadım bir kere aradık dedik İzmirden arıyoruz bmw e90 için kayıt varmı diye sorduk yok plakayı verelim sordurun dediler.. Şasi yi istedik telefonu suratımıza kapadılar..

Eee plakaya inanıp kalkıp izmirden gelsek istanbula arabayı şasiden orda sorgulasak ne olacaktı? Yazık değilmi?

Yigit-Y
17-02-2017, 12:08
o konuyu gördüm yazacak çok şey varda konuyu açan arkadaş biraz atarlanmaya başlamış son sayfalarda hiç bulaşmayayım dedim :)

kardeşim diğer konudada yazışmıştık seninle Final oto hakkında. Ticaretine saygı duyuyorum ama yaptıklarına bir türlü anlam veremiyorum..

Eksper demişsin ben eksperlerede güvenmiyorum galericilerle ortak çalışan eksperde biliyorum arka çamurluğu yarıdan kesilmiş kaynaklı arabaya anlamadığı için değişensiz yazanıda biliyorum olay eksper değil..

Madem pertçi , madem arabaların neredeyse tamamı bozuk ki fiyatlarıda ona göre zaten piyasanın altında yani elbet cezbedecek birilerini.. Yaz kardeşim bu araba pert kayıtlıdır ondan fiyatı uygundur diye bırak gelen onu bilerek gelsin.. Alan onu bilerek alsın ne kaybedersin? Neden kelime oyunu yani? ne gerek var? Piyasası 100 bin olan arabaya 70 bin yazıp altına görünen hasarından başka birşey yoktur yazmak yerine Araç pert kayıtlıdır yaz geç... en fazla arabayı 1 ay geç satarsın 3-5 araba eksik satarsın senede. ama herkes malının ne olduğunu bilir.. Böyle konu açılmaz , kimsenin canı yanmaz..

Ben ticaret yapmadım bir kere aradık dedik İzmirden arıyoruz bmw e90 için kayıt varmı diye sorduk yok plakayı verelim sordurun dediler.. Şasi yi istedik telefonu suratımıza kapadılar..

Eee plakaya inanıp kalkıp izmirden gelsek istanbula arabayı şasiden orda sorgulasak ne olacaktı? Yazık değilmi?

Aga uyanık olacaksın ki olmuşsun

Bunlar piyasanın kurtları

Ben kaç defa elim boş döndüm

Hatta dalga geçtiğim bile oldu

Reis bunu iyi kaynak yapamamışlar diye falan filan

Yani ben şunu diyorum

Bu finallr alakalı değil

Alacak olan kişi babasına bile güvenmemeli

Arabadan anlayan bir kişi bile yanında olsa yeter

Bu tür adamların ilanında aracın gerçek hikayesi yazmaz

O yüzden ya hiç bu ilanlara bakmayın

Yada araçlara çok iyi bakın baktırın

Her denilenlere yazılanlara inanmayın

Ben neler gördüm

Demek ki sizin gibi düşünsem

2 sayfa çıkar benden arabaları yazsam böyle

:)

exca-
17-02-2017, 12:16
Yiğit güzel diyosun güvenmemek lazım da, herkes senin gibi arabadan anlamıyor işte. Zaten anlaması da gerekmiyo bana kalırsa. Yükümlülük satıcıdadır her zaman, sattığı malla ilgili gerekli bilgiyi vermesi gerekir. Bi laf var ya hani o cuk oturuyo, Hırsızın hiç mi suçu yok?

Kadyr
17-02-2017, 13:29
benim anladığım bu pertçiler... ama yine yalan dolancı o gerçek değişmiyor malesef.
1. aracımızın sadece görünen hasarı vardır piyasa değeri 60 bin, aracımız 40 bin tl dir istenirse 2 bin tl ye toplanıp verilir. HADİ CANIMM okadar kolaysa okadar zarar etmessin.
2. görünen hasar hiç bir zaman neredeyse gerçeği yansıtmıyor ve 2 bin tl ye toplamak mümkün değil.
kısacası YALANCILIK diz boyu. %99 olduğu gibi galerici geçirmasyon ayakları

Sezgin
17-02-2017, 13:37
Aga uyanık olacaksın ki olmuşsun

O yüzden ya hiç bu ilanlara bakmayın

Yada araçlara çok iyi bakın baktırın

Her denilenlere yazılanlara inanmayın

Ben neler gördüm

:)

Şiir gibi yemin ederim :D:D:D

Kadyr
17-02-2017, 13:37
Yiğit güzel diyosun güvenmemek lazım da, herkes senin gibi arabadan anlamıyor işte. Zaten anlaması da gerekmiyo bana kalırsa. Yükümlülük satıcıdadır her zaman, sattığı malla ilgili gerekli bilgiyi vermesi gerekir. Bi laf var ya hani o cuk oturuyo, Hırsızın hiç mi suçu yok?

bi kere yazan ile söylenen farklı olunca baştan güvensizlik bu iş. hiç kurcalamam basar giderim başka arabamı yok sanki

Anıl E.
17-02-2017, 13:43

Aga mutluluklar ülkesi isviçre,norveç gibi yerlerde yaşamıyorsun burası Türkiye , yediğin yemeğin bile içine bakıp yiyeceksin.

exca-
17-02-2017, 13:54
Aga mutluluklar ülkesi isviçre,norveç gibi yerlerde yaşamıyorsun burası Türkiye , yediğin yemeğin bile içine bakıp yiyeceksin.

valla ben almanyada yaşıyorum anıl :D Ben alırken zaten bakarım olay benim senin yiğitin falan bakması diil zaten. Bilmeyen bi sürü insan var, bilme zorunlulukları da yok esasen zaten..

aybarsdnr
17-02-2017, 13:55

Hocam yiğit zaten adamlar düzgün iş yapıyorlar vs. demiyor. Adamların ne olduğu belli, bunu bilerek araca bakın veya baktırın diyor.

Hiç arabadan anlamayan adamda piyasası 100.000 olan araç 50.000 yazınca bir zahmet şüphelensin. Ama bizim insanımız "çok zeki" olduğu için, 50 ye alırım süsler 75 80 e çakarım derdinde.

Şöyle bir düşüncem de var,

araca gidildi bakıldı anlayan biriyle ve 5 parça boya, 3 değişen vs yani tahmini parça fiyatlarıyla aracın normal şartlarda pert olduğu anlaşılıyor ama kayıtta yok. Aracı aldıktan sonra sigorta şirketi pert diye işliyor. Neden buna bu kadar yakınıyor insanlar? Yoksa aracım pert değil temiz diye birine çakma derdinde olduğu için mi?

Ama şunu da kesinlikle savunmuyorum. Adam arabadan anlamıyor veya anlayan birine göstermemiş, 2 parça boyalı diye alıyor bir bakıyor araç pert. Bu çok vahim.

İşin özü, bilen ve anlayan olmadan araç almamak lazım.

exca-
17-02-2017, 14:04
Hocam yiğit zaten adamlar düzgün iş yapıyorlar vs. demiyor. Adamların ne olduğu belli, bunu bilerek araca bakın veya baktırın diyor.

Hiç arabadan anlamayan adamda piyasası 100.000 olan araç 50.000 yazınca bir zahmet şüphelensin. Ama bizim insanımız "çok zeki" olduğu için, 50 ye alırım süsler 75 80 e çakarım derdinde.

araca gidildi bakıldı anlayan biriyle ve 5 parça boya, 3 değişen vs yani tahmini parça fiyatlarıyla aracın normal şartlarda pert olduğu anlaşılıyor ama kayıtta yok. Aracı aldıktan sonra sigorta şirketi pert diye işliyor. Neden buna bu kadar yakınıyor insanlar? Yoksa aracım pert değil temiz diye birine çakma derdinde olduğu için mi?

Ama şunu da kesinlikle savunmuyorum. Adam arabadan anlamıyor veya anlayan birine göstermemiş, 2 parça boyalı diye alıyor bir bakıyor araç pert. Bu çok vahim.

Yapmayın etmeyin gözünüzü seviyim, bunun savunulacak tarafı mı var? Bunu final yapıyo yapmıyo bir fikrim yok, aleşverişim olmadı ve bu tarz bir olay yaşamadım. Final için söylemiyorum, ama bu bahsedilen bold yaptığım kısmı savunmak hırsızı arsızı savunmak demek. Yolsuzluğu kabullenmek, legal hale getirmek demek.

Ben 4-5 parça boyalı araç aldım. Zaten acemi şöför kullanacak sürter muhakkak, boşa boyasız araba almayalım ne araba piç olsun ne zarar edelim diye aldım. Kimseye çakmak niyetim de yoktu, zaten kar amaçlı araç alıp satan bir insan diilim ki bahsettiğim araç 2 sene kullanıldı, tampon sürtmesi dışında da kazada yapmadı o ayrı mesele. Ben işi bildiğimden ve kurumsal firmadan aldığımdan bişey yaşamadım. İşi bilmesem ve bu araç pert çıksa sonradan o zaman sorun yoktu sizin mantığınızla. Durduk yere pertli araç alacaktım bilmeden, satarken bin bir zorluk çekecektim, kasko yapmak istesem ayrı dert olacaktı.

Mağazadan aldığınız ayakkabı, mont ayıplı olunca geri götürmüyo musunuz? Satan firmaya bi dünya laf etmiyo musunuz? Konu araba olunca ama baksın alıcı da olmaz beyler. Bu bahsedilen doğru değil, eğer buna doğru diyosanız daha kötü şeyler yaşanır bu piyasada. Bugün anlıyoruz biz bakıyoruz derken yarın yeni bi yöntemle size de tıklarlar bir aracı.

exca-
17-02-2017, 14:08
özellikle kişiselleştirme vs olmasın diye kişi ve ya firma için söylemiyorum dedim. Yazdıklarımı tekrar okuyun ve düşünün. Aynısı bir şekilde başınıza gelebilir, yeni yöntem bulurlar mağdur siz olursunuz. Bekara karı boşamak kolay, bayanlar var araçtan anlamayan en basiti. İnsanların kimi kimsesi olmak zorunda değil dolandırılmaması için. Ha eğer diyosanız ki yok kardeş sen haksızsın, dolandırılmaman için tanıdık lazım, her işi bilmen lazım o zaman muz cumhuriyetinde yaşamaktan da şikayet etmeyin boşu boşuna. Olan biten herşey normal çünkü bu bakış açısına geçince..

Tekrar sölüyorum olayı kişiselleştirmeyin, zaten yiğit'te anıl'da sevdiğim ve çoğu zaman fikirlerimin uyduğu arkadaşlar. Kendileri de bunun farkındalardır muhakkak.

adetim diildir ama bu sefer flood oldu kusura bakmayın.

aybarsdnr
17-02-2017, 14:10
Yapmayın etmeyin gözünüzü seviyim, bunun savunulacak tarafı mı var? Bunu final yapıyo yapmıyo bir fikrim yok, aleşverişim olmadı ve bu tarz bir olay yaşamadım. Final için söylemiyorum, ama bu bahsedilen bold yaptığım kısmı savunmak hırsızı arsızı savunmak demek. Yolsuzluğu kabullenmek, legal hale getirmek demek.

Ben 4-5 parça boyalı araç aldım. Zaten acemi şöför kullanacak sürter muhakkak, boşa boyasız araba almayalım ne araba piç olsun ne zarar edelim diye aldım. Kimseye çakmak niyetim de yoktu, zaten kar amaçlı araç alıp satan bir insan diilim ki bahsettiğim araç 2 sene kullanıldı, tampon sürtmesi dışında da kazada yapmadı o ayrı mesele. Ben işi bildiğimden ve kurumsal firmadan aldığımdan bişey yaşamadım. İşi bilmesem ve bu araç pert çıksa sonradan o zaman sorun yoktu sizin mantığınızla. Durduk yere pertli araç alacaktım bilmeden, satarken bin bir zorluk çekecektim, kasko yapmak istesem ayrı dert olacaktı.

Mağazadan aldığınız ayakkabı, mont ayıplı olunca geri götürmüyo musunuz? Satan firmaya bi dünya laf etmiyo musunuz? Konu araba olunca ama baksın alıcı da olmaz beyler. Bu bahsedilen doğru değil, eğer buna doğru diyosanız daha kötü şeyler yaşanır bu piyasada. Bugün anlıyoruz biz bakıyoruz derken yarın yeni bi yöntemle size de tıklarlar bir aracı.

Hocam çarptırıyorsun yazdığımı. Ben final oto haklıdır, doğru işi yapıyordur demiyorum. Hırsızı haklı çıkartmaya çalışmıyorum.

Bu tarz insanların olduğunu da belirtmek istiyorum. Yani final nasıl pert aracı pert değilmiş gibi lanse edip satıyorsa, finalden araç alıp pert değilmiş gibi kar etmek için satmaya çalışan insanlarda var. Final diye belirtmeyeyim sadece yani x firma.

Ben mesela 4 parça boyalı bir araç sattım, tramerinde de 6 bin civarı kayıt vardı. 4 ay sonra araç ilana girdi ve tramerden sorgulatınca sadece 500 tl çıktı. Arkadaşım almak istedi, aradı 1 parça boya var dediler. Bu çocuk araçtan anlamasa gidip alabilirdi. Aynı mantık.

O yüzden bu kadar çakal varken ARAÇTAN ANLAYAN BİRİ OLMADIKÇA ALMAMAK LAZIM.

Savunduğum fikir büyük harflerle yazdığım yer.

aybarsdnr
17-02-2017, 14:14
özellikle kişiselleştirme vs olmasın diye kişi ve ya firma için söylemiyorum dedim. Yazdıklarımı tekrar okuyun ve düşünün. Aynısı bir şekilde başınıza gelebilir, yeni yöntem bulurlar mağdur siz olursunuz. Bekara karı boşamak kolay, bayanlar var araçtan anlamayan en basiti. İnsanların kimi kimsesi olmak zorunda değil dolandırılmaması için. Ha eğer diyosanız ki yok kardeş sen haksızsın, dolandırılmaman için tanıdık lazım, her işi bilmen lazım o zaman muz cumhuriyetinde yaşamaktan da şikayet etmeyin boşu boşuna. Olan biten herşey normal çünkü bu bakış açısına geçince..

Tekrar sölüyorum olayı kişiselleştirmeyin, zaten yiğit'te anıl'da sevdiğim ve çoğu zaman fikirlerimin uyduğu arkadaşlar. Kendileri de bunun farkındalardır muhakkak.

adetim diildir ama bu sefer flood oldu kusura bakmayın.

dostum kişiselleştirmeyin diyorsun ama muz cumhuriyetinde yaşamaktan şikayet etmeyin diyorsun. Peki bana söyle, bu tarz olaylar olmaması için ne yapmak lazım?

Bizim siyasal bir gücümüz mü var? denetim gücümüz mü var? bu şirketleri kapatma imkanımız mı var ? Yapılabilir en mantıklı çözüm araç alırken servise, ustaya vs göstermek.

c20let
17-02-2017, 14:15
Tek fotoda final oto

Önceden acaba diyordum eski konuda bu fotodaki tespitini gördükten sonra hiç açıp bakmıyorum bile.

exca-
17-02-2017, 14:16
Hocam çarptırıyorsun yazdığımı. Ben final oto haklıdır, doğru işi yapıyordur demiyorum. Hırsızı haklı çıkartmaya çalışmıyorum.

Bu tarz insanların olduğunu da belirtmek istiyorum. Yani final nasıl pert aracı pert değilmiş gibi lanse edip satıyorsa, finalden araç alıp pert değilmiş gibi kar etmek için satmaya çalışan insanlarda var. Final diye belirtmeyeyim sadece yani x firma.

Ben mesela 4 parça boyalı bir araç sattım, tramerinde de 6 bin civarı kayıt vardı. 4 ay sonra araç ilana girdi ve tramerden sorgulatınca sadece 500 tl çıktı. Arkadaşım almak istedi, aradı 1 parça boya var dediler. Bu çocuk araçtan anlamasa gidip alabilirdi. Aynı mantık.

O yüzden bu kadar çakal varken ARAÇTAN ANLAYAN BİRİ OLMADIKÇA ALMAMAK LAZIM.

Savunduğum fikir büyük harflerle yazdığım yer.

kusura bakma önceki mesajı okuyunca genel olarak yaparlar normal bakmadan da almasın gibi anlamışım :) aynı fikirdeyiz yani sonuç olarak. Ben şunu da söliyim, sıfır araç bile alırken bakmadan almamak gerekiyor artık, distribütör firmalar bile kastırıyo müşteriye gayet. Yaptırım olmaması üzücü bazı şeylere..

aybarsdnr
17-02-2017, 14:18
kusura bakma önceki mesajı okuyunca genel olarak yaparlar normal bakmadan da almasın gibi anlamışım :) aynı fikirdeyiz yani sonuç olarak. Ben şunu da söliyim, sıfır araç bile alırken bakmadan almamak gerekiyor artık, distribütör firmalar bile kastırıyo müşteriye gayet. Yaptırım olmaması üzücü bazı şeylere..

Estağfurullah :)

Yapılabilecek bir diğer şey ise, bu tarz platformlarda şaibesinden emin olduğumuz ilanları paylaşmak

jeffy
17-02-2017, 14:19

Geçmiş sayfalarda yada diğer konuda yer alan burdaki üye arkadaşın eşinin Audi A1 i mesela alttan hasarlı kaportada bir iki parça değişen var yok.. tüm airbag ler açılmış ki nasıl toplandığını allahbilir.. Şimdi ön 2 parçayıda orjinal takıp boyalı diye alsan mesela kayıt yok bişey yok arabada neticede 2 parça görüyorsun sadece alttan hasarı bilmiyorsun.. Nasıl olur?

Yine yazıyorum çok basit aslında.. zaten piyasanın altında yazıyorsun fiyatı yazacağın 3 kelime oraya..

ARAÇ PERT KAYITLIDIR.. fiyatı uygun tutulmuştur.. yapmaya çalıştıklarıysa çok net : ufak hasarı olan araçları piyasanın altında fiyatlara satıyoruz biz. yaratmaya çalıştıkları algı bu.. yanlış olanda bu..

exca-
17-02-2017, 14:20
Estağfurullah :)

Yapılabilecek bir diğer şey ise, bu tarz platformlarda şaibesinden emin olduğumuz ilanları paylaşmak

ben de bu tarz ilanların paylaşılmasından yanayım. Fakat bu forumda bile ilan niye paylaşıyosunuz adamın ekmeğine engel olmayın tadında yorum yapan/yapabilen insanlar var. Geçenlerde olmuştu, emin diilseniz paylaşmayın falan dediler. Zaten araçta bi sakatlık yoksa sorun olmaz, yazan şüphe ediyorum diye yazmıştı üstelik. Bazı şeylerin düzelmesi çok üzücüdür ki zor görünüyor..

Yigit-Y
17-02-2017, 14:30
Bazı arkadaşlar anlamış ne demek istediğimi çok şükür :)

Diğer arkadaşlara tavsiyem bakmayın aga bunların ilanlarına boşuna sinirlerinizi bozmayın :)

Favori paylaşırken mesela herkes kefil olabilir mi paylaştığına :)

Arabadan anlamasan bile anlayan birini bulmadan almayacaksın

Bu işin kuralı bu malesef

Araba ev almak kolay zannediyor bu millet

Adam ev alıyor imarda yıkım kararı alınmış haberi yok

Ya bizim millet oldu bittiyi sever

Sevdikçede bu adamlar hep para kazanır

insanlar bilinçlenmedikçe devam eder

Siz bunlardan o açıklamaları beklemeyin boşuna

He araç hoşuna gider bakarsın yanında bilen adam olur yanında

Alırsın ben kaç defa boşuna gittim diyorum :)

Açıklamalara göre bu adamlara dava açmanız gerek

Ama aracı satın alırken imza alıyor senden

Adamlar tezgahı böyle yapacak birşey yok

Zaten işine gelirse diyor :)

İbrahim33
16-02-2018, 23:21
şu araca ne gider sizce ? karter falan patlamış. görünen kaporta masrafı var.

2008 JETTA UFAK CITIR HASARLI - Turkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 528758235 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-2008-jetta-ufak-citir-hasarli-528758235/detay)

İbrahim33
16-02-2018, 23:23
öbür konuya yazmıştım , yanlış oldu , mesajlar silinebilir.

Sadık Özyer
17-02-2018, 14:09
80 binlik arabayi 78 e satsalarda boyle deseler tamamda , adamlar 55 e satiyorlar. Çomar degilse bi insan anlasin artik. Ben 5 ay araba baktim tek tek gezdim. Ucuz olan kesin perttir ugrastirir. Bunu herkes biliyorken..

CafCaf
07-04-2018, 00:46
araba satarken yüzeysel boyalı diyen burda adamlara caz yapmış adam ilanı bile hasarlı bölümüne acçış ne yapsın araba pert diye sayfa sayfa ilanmı versin.