PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuyuya Dusen Yavru Kopek Kurtarma Arastirmalari

BaDCaT
14-02-2017, 10:57
2 gündür Beykoz'da oldukça derin bir kuyuya düşen yavru köpek için yapılan kampanyalar sonucunda ülkenin bütün kurtarma ekiplerinin seferber olması (AFAD, TTK, İtfaiye,Maden Tahsiye, İBB hatta ve hatta Zonguldaktan TTK ile beraber İTÜ'den Prof.Dr.Orhan Kural'ın geldiği söyleniyor).

Hep kötü haberler için konu açıldı bu sefer güzel bir konu için olsun bu ülkede hala iyi insanlar var. Gerçekten haberlere konu olacak olacak kurtarılabilirse yavru köpek :)

kuyuya duşen yavru kopek kurtarılsın kampanyası - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/kuyuya-dusen-yavru-kopek-kurtarilsin-kampanyasi--5301090?p=1)

Umit Akyuz - TTK İtfaiye Afad ekipleri calısmalara... | Facebook (https://www.facebook.com/umitakyuz1978/videos/1270712986343160/)

Orman Cocukları (@ormancocuklari) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/ormancocuklari/)

Almanci Tane-R
14-02-2017, 11:49
Sabahtan beri Müge anlı da izliyorum insallah kurtulur

burak_2885
14-02-2017, 13:09
Anlamadığım birşey var. Oraya bi makine indirilip göbeği boğazından değilde gövdesinden yakalayıp yukarı çekecek bi cihaz yok mudur? Kaç gündür orda piskolojisi alt üst olmuştur şimdi :(

therev
14-02-2017, 14:06
benimde aklima soyle bisey geldi oz kutlesi kopekten daha agir bir sivi dokersek iceriye kopek hep sivinin ustunde kalarak yukari cikar

burak_2885
14-02-2017, 14:07
benimde aklima soyle bisey geldi oz kutlesi kopekten daha agir bir sivi dokersek iceriye kopek hep sivinin ustunde kalarak yukari cikar

Toprakta nemliymiş işte ondan dolayı dikkat ediyorlarmış altta kalmaması için

darkmoon
14-02-2017, 14:13
her yerde işkence gören hayvanların paylaşımları hayvanlara eziyet eden insanların resimleri paylaşılırken şu biraz hala insanlık ölmemiş dedirtiyor..

ghibli06
14-02-2017, 14:17
Derinlik 70m delik capi ufak, cok zor bir durum esimle bastan beri takip ediyoruz insallah kurtulur...

Kadyr
14-02-2017, 14:20
Kuyu cok zor bir yer. Yazik hayvana inşallah kurtarilir epey ugrasiyorlar

Ertekin
14-02-2017, 14:25
ince musluk hortumu gibi bişeyle sürekli parmak kalınlığında kum döksünler. köpek sürekli üstüne tırmanacakdır üstünü kapatmasını beklemez köpek yavru da olsa. . ara ara mola versinler. o şekilde çıkabilir.

!KO
14-02-2017, 14:28
beınım anlamadıgım oraya nasıl gırdı
yukardan dusse 70 metre
robot kol arayısındaydılar

arabasızadam
14-02-2017, 14:37
Bugün 9.gün sanırım ,herkesin seferber olduğunu görmek sevindirici,en kısa zamanda kurtarılır inşallah.

Patisever
15-02-2017, 01:33
Günlerdir uğraşiliyor gruplarimizda güncel bilgilerle sevenleri bilgilendiriyoruz

Seyfettin777
15-02-2017, 06:08
Geçmiş olsun kurtarılmış.Şuan haberlerde izliyorum...

Yiğit G.
15-02-2017, 06:43
Kurtuldu valla kurtuldu nasıl sevindim anlatamam :bravo::bravo::bravo::bravo:

Yiğit G.
15-02-2017, 06:48
kurtarılma anı , gözyaşlarımı tutamadım valla

Seda Arig - Kurtarma anı...İşte bu insanlar dunyayı daha... | Facebook (https://www.facebook.com/seda.arig/posts/10154219424981975)

Kadyr
15-02-2017, 07:13
izlerken gözlerim yaşardı valla helal olsun

onurc
15-02-2017, 07:36
valla içim rahatladı be şükürler olsun.derin bi oh çektirdi

birtanakbala
15-02-2017, 10:20
''Kuyu'' kurtarıldı ve insanlığın ölmediği, güzel insanların hala varolduğunu görmek sevindirici :)

Sezgin
15-02-2017, 10:39
Kurtaranlar bahçeşehir fen ve teknoloji lisesi frc robotik takımı. Sabah karşı evlerine geri döndü çocuklar. Helal olsun, devletin tüm birimleri orada 10 gün uğraştı yolda görsen lisesi diyip hadi canım diyeceğin çocuklar robotik yazıp programlayıp yaparak kurtardı.

BaDCaT
15-02-2017, 11:47
Kurtaranlar bahçeşehir fen ve teknoloji lisesi frc robotik takımı. Sabah karşı evlerine geri döndü çocuklar. Helal olsun, devletin tüm birimleri orada 10 gün uğraştı yolda görsen lisesi diyip hadi canım diyeceğin çocuklar robotik yazıp programlayıp yaparak kurtardı.

Malesef haber yanlış ve kastii olarak reklam amaçlı seslerini çıkarmıyorlar rating uğruna. Kurtaran ekip Türkiye Taşkömürü Kurumu ve pnömatik piston ile kurtarıldı Kuyu.

Sezgin
15-02-2017, 11:54
Malesef haber yanlış ve kastii olarak reklam amaçlı seslerini çıkarmıyorlar rating uğruna. Kurtaran ekip Türkiye Taşkömürü Kurumu ve pnömatik piston ile kurtarıldı Kuyu.

Dostum, eksik bilgi var. Ekibin içinde 20 yıllık aile dostumuzun oğlu var. Dün gece sabaha karşı geldiler eve. Yapılan kol ve programlaması ile uğraşıyorlardı. Keza bu konuda çığır açan denemeleri ve başarıları var. Bu onlar için zaten imkansız olan bir şey değildi.

Yiğit G.
15-02-2017, 15:01
zapturapt yöntemi ile çıkarılmış video da söyledi şimdi.

Ibbveteriner Ibb was live. - Ibbveteriner Ibb | Facebook (https://www.facebook.com/ibb.veteriner/videos/1802493400001350/)

Yiğit G.
15-02-2017, 15:05
Bir yanda yurdumun güzel insanları bir yanda yurdumun pis insanları...

DÖVEREK BAYILTTIKLARI KÖPEĞİ KÖPRÜDEN ATIP ÖLDÜRDÜLER

Hayvan dostu - Doverek bayılttıkları kopeği, kopruden... | Facebook (https://www.facebook.com/Sev.hayvani/videos/997763623687319/?hc_ref=NEWSFEED)

Seyfettin777
15-02-2017, 15:25
Yiğit G.
Böyle adamları ayıltıp ayıltıp dövmek lazım.
Öldürmeden, bitirmeden tane tane, sindire sindire dövmek lazım.Arabanın motorun arkasına köpek bağlayıp gezdirenler var.Birkaç sene olmuştur kediyi kesip üstüne damacana atıp öldüren Can Aksoy diye bir hasta ruhlu kansız vardı.İnsana canlı sevgisini küçüklükten öğretemeyince bireylere, sonucu yıkım oluyor.

Bu arada bu haber de eski abi.Şubat 2016 tarihli.Kavga ediyorlardı köpekler ayırdım attım mı ne demişti şerefsiz detayını hatırlamıyorum.Valiliğin o zaman yaptığı açıklamayı da buraya koyayım, ben çok tatmin oldum gerçekten...

Oltu ilçemizde sokak hayvanlarına yönelik sergilenen olumsuz tavır ve hareketler tüm kamuoyunu olduğu gibi bizleri de üzmüştür.Valiliğimiz tarafından sorumlular hakkında yasal işlem başlatılmış olup, ilçe kaymakamlığımıza sokak hayvanları ile alakalı çalışmalar yapılması konusunda gerekli uyarı ve talimatlar verilmiştir.

2jz
15-02-2017, 15:56
Çok sevindim gerçekten. Zavallı yavrucak daha çok küçüktü. Biraz daha kurtarılamasa büyüyüp hiç çıkamayacak bir duruma gelebilirdi Allah göstermesin.

Şimdi kafama şöyle bir şey takıldı. 30 cm çapında 70 metre derinliğinde bir çukurdan bahsediyoruz. Bu çukura (inşallah öyle bir şey olmaz ama) küçük çocuk düşseydi nasıl olacaktı?

Yavru köpek yerine ufak bir çocuk olsaydı büyük ihtimalle çıkamazdı.

Bu bir ihmal mi yoksa köpek girmenin yasak olduğu bir alanda mı çukura düştü?

mert_can 41
15-02-2017, 16:00
Çok sevindim gerçekten. Zavallı yavrucak daha çok küçüktü. Biraz daha kurtarılamasa büyüyüp hiç çıkamayacak bir duruma gelebilirdi Allah göstermesin.

Şimdi kafama şöyle bir şey takıldı. 30 cm çapında 70 metre derinliğinde bir çukurdan bahsediyoruz. Bu çukura (inşallah öyle bir şey olmaz ama) küçük çocuk düşseydi nasıl olacaktı?

Yavru köpek yerine ufak bir çocuk olsaydı büyük ihtimalle çıkamazdı.

Bu bir ihmal mi yoksa köpek girmenin yasak olduğu bir alanda mı çukura düştü?

Girmenin yasak olduğu bir yer olsa bile ortada bir ihmal olduğu açık 70 metre derinliğinde bir çukuru niye açık bırakırlar ki..

2jz
15-02-2017, 16:13
Girmenin yasak olduğu bir yer olsa bile ortada bir ihmal olduğu açık 70 metre derinliğinde bir çukuru niye açık bırakırlar ki..

Girmenin yasak olduğu bir yer, şantiye sahası falan olabilir. Ama çalışan bir işçi yanlışlıkla bassa en iyi ihtimalle bacağını kırar. Çekeceği bel ağrısını, kafasını sağa sola çarpıp ölme ihtimalini falan söylemiyorum.

Dediğin gibi nerde olursa olsun 30 cm çapında bu kadar derin bir çukur niye var ve neden kapalı değil?

Bilmediğimden ihmal gibi geliyor bana.

arabasızadam
15-02-2017, 16:15
Çok şükür kurtulmuş , emeği geçenlere teşekkürler.

Yiğit G.
15-02-2017, 19:29
Dostum, eksik bilgi var. Ekibin içinde 20 yıllık aile dostumuzun oğlu var. Dün gece sabaha karşı geldiler eve. Yapılan kol ve programlaması ile uğraşıyorlardı. Keza bu konuda çığır açan denemeleri ve başarıları var. Bu onlar için zaten imkansız olan bir şey değildi.

'Kuyu' köpeği kurtaran TTK tahlisiye ekibi, daha sonra zafer pozu verdi. Köpeğe sarılıp, öpen, tahlisiye ekibinden Şendoğan Aşık, kurdukları sistemi DHA'ya anlattı. Yaptıkları incelemenin ardından köpeğin, tek bir sistemle kurtarılabileceğine karar verdiklerini söyleyen Aşık, şöyle konuştu:

"Timsah, yılan yakalarlardı eskiden bu aparatla. Demir bir çubuk. İçinden tel geçer ve başına kelepçe yapıp çekersin. Bizim kurduğumuz aparat bu şekilde çalışıyordu. Orada yapacak başka bir şey de yoktu. Sabah malzemeleri aldık. Nalburdan yarım parmak boru aldık 20 adet. Karaköy'den çelik halat aldık. Birçok malzeme aldık ve hazırlandık. Sabah 9'da oraya gittik. Öğle saatlerinde aparatı kuyuya indirdik. Tam çekerken köpek kaydı ve düştü. Sabaha doğru ikinci hamlemizde de köpeği aldık. İlk hamleden köpek rahatsız da olmuştu. Gece uyku moduna girdi köpek. Uyurken aparatı boynuna geçirmeyi başardık. Halatla çektik ve köpeği kurtardık. Önünde piston var o sistemin. Pistona basınçlı hava veriyorsun ve piston uzuyor. Ondan sonra üzerindeki halkayı köpeğin başına geçiriyorsun. Böyle basit bir sistem."

1999'daki Marmara ve Düzce depremlerinde başarılı kurtarma çalışmalarıyla adını duyuran TTK tahlisiye ekipleri, daha sonra Van depremi ve diğer doğal afetlerde kurtarma faaliyetlerine katıldı.

mtay
15-02-2017, 19:39
Beslediğim kediden sonra evcil hayvanlara olan ilgim sürekli arttı. Çok sevindirici insanların bu duyarlılığı...
Kurtarıldıktan sonraki sevincini izlemeniz lazım...