PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezalarının tebliğine mola verildi

blow07
18-02-2017, 10:25
Son dönemde kesilen trafik cezalarının tebligatının yapılmadığı ve 16 Nisan sonrası için bekletildiği iddia edildi.

Anayasa değişikliği için 16 Nisan'da referanduma gidilecek olması, kamuda birçok ‘'Pembe tedbirin'' alınmasına neden oldu.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre kırmızı ışık ihlali, radar, hız sınırı gibi gerekçelerle plakaya kesilen cezalar tebliğ edilmiyor ve bekletiliyor.

Öte yandan özellikle Karadeniz bölgesindeki bazı illerde belediyelerin kurduğu ve “Tuzak'' olarak nitelenen sisteme yakalanan araçlar için, hız sınırı ihlali nedeniyle arka arkaya gönderilen cezalar da büyük tepkiye neden olmuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun göreve gelmesinden sonra Karadeniz Bölgesi'ndeki hız sınırı sistemleri kapatıldı. Sürücülere artık hız sınırı cezası yazılmıyor. Türkiye'nin birçok noktasında hız sınırıyla ilgili sistemler 16 Nisan'a kadar kapatılırken, referandumdan sonra nasıl bir yol izleneceği ise şimdilik bilinmiyor.

Alıntı : 'Trafik cezalarının tebliğine mola verildi' - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber (http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/trafik-cezalarinin-tebligine-mola-verildi/128076/)

RedCan
18-02-2017, 10:36
Yuh. Bu kadar olur !

rain man
18-02-2017, 10:43
Daha iki gün önce ceza ödedim. Devlet baba sağolsun adam seçiyor herhalde. Oy vermeyecek olana cezasını yine de gönderiyor. Haber doğruysa gördüğüm en rezil hilelerden biri. Kanunlari da kaldırın anayasa da olmasın nisan ortasına kadar. Yok böyle bir şey.

EscC
18-02-2017, 16:02
Ya arkadaş gözünüzü seveyim böyle konular açmayın:D Otomobil forumunda siyasi mesaj yazmak istemiyorum.Girecem uzundan çıkacam jöleliden ,adamlarda sınır mınır yok herşey mübah

Dragger
18-02-2017, 16:09
Tem gişelerden Beylikdüzüne inen yolda 90 ile ceza yemişim 199 TL.

Allah belalarını versin bunların, şerefsizler orda boşa atsan zaten araba 120-130 yapıyor.

korki
18-02-2017, 18:21

Allah belalarını versin bunların, şerefsizler orda boşa atsan zaten araba 120-130 yapıyor.

İşte tuzak zaten bir tane radar görmedim düze veya yokuş yukarı koysunlar virajda zaten ölçüm yapılamıyordu şimdi belki yapıyorlardır sonuçta devletin gelir kaynağı

stateji şu özellikle uzun yolda yokuş yukarı örneğin afyon köroğlu beli çıkışı limit çıkarım virajlarda dahil yokuş aşağı olduğu zaman özellikle virajsız düz inişte 120 sabit veya radarımı geçtim arkasından yapıştır virajsız inişlerde limiti kaçırmazsam yerleşim yerlerinde de dikkatli olmak kaydı ile bu şekilde ceza gelmiyor

sekizsilindir
18-02-2017, 19:27
https://youtu.be/eJS4_SK-Tb0

rain man
18-02-2017, 19:34
Yanlışım varsa düzeltin, radar ve benzeri uygulamalar ceza kesme amacıyla değil uyarıcı ve düzenleyici unsurda olmalı tarzında bir ibare var. Hatta bir üsteğmen ve eşi avukat olan bir abim hiç bir zaman trafik cezası ödemediğini, cezayı kesen bölgenin sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi atarak arka arkaya maddeleri şu şekilde sıraladığını söylemişti;

-radar viraj veya yokuş iniş sonuna koyularak ceza yazma niyetiyle tespit ettiği,

-öncesinde herhangi bir uyarı işareti olmadığı,

vs vs sebeple cezaya itiraz ederek genelde haklı bulunduğunu söylemişti. Bu konuda bizi yönlendirebilecek bir kimse varsa sevinirim henüz uygulamadım :) Düzenli olarak 4-5 ayda bir hız cezası yiyorum hem de hız sabitleyici ile limitin altında gitmeme rağmen.

Enes-x
18-02-2017, 22:07
2 ay önce arabayı çektirdim hala ceza gelmedi şimdi anlaşıldı.

2jz
18-02-2017, 22:48
Ocak ayının ilk yarısı yediğim 3 trafik cezası ocak ayı içerisinde geldi ama 20'si civarında yediğim radar gelmedi daha. Bu ay içinde gelmezse sebebi anlaşılır.

3 tane park cezası yemişim ama 2'si hiç gitmediğim bir caddeden gelmiş. Birinde ise evimin önündeki caddede ilk sıra yasak olmamasına rağmen yazmış. İtiraz edecektim daha fırsat bulamadım.

Radar ise şehir içinde öyle bi yerde yedim ki, radarı atan memur o radara kendi girse durur polisle kavga eder. Hafif yokuş aşağı, çift gidiş geliş ortası refüjlü şehir içiyle alakasız bir yer. Radarı gördüğümde 67 gibiydi hızım. 50 hız sınırı %30'dan fazla aşmak olarak gelecek :(

Berkan
19-02-2017, 02:15

Orasi en tehlikeli yol Yavuz benimde gecem sene vardi biri 288 biri 188olmak üzere ayrica 3.5senedir ise gidis gelis yolum sınır 80 ama cok denedim 80 gidince kamyon altında kalma tehlikeso var. Cok bakindim nerden neyle kestiklerini biturlu çözemiyorum zaten hergun olsa suan milyarlik olmustum,

mertrs
15-04-2017, 21:50
Iyi aksamlar :) dun oylesine bi ceza sorgulama yaptim, kasim ayindan teblig edilmis olarak gorunen bir radar cezasi gorundu. Istanbuldan izmir e tasinirken yemisim ceza eski ikametgahim olan istanbula gitmis ve ev yikili oldugu icin geri gitmis. Bana ulasmadi ve haberim yok. Emniyet mudur yardimcisi siz sonuna kadar haklisiniz ama yapcak bisey yok devlet isleri malesef boyle 15 gun icinde %25 indirim odeme hakkinizi kullanamazsiniz ve uzerine 6 aylik ceza faizi ile odiceksiniz diyorlar. Cezayi faizi ile birlikte odemek zorundamiyim :)

sanctuary35
16-04-2017, 00:21
muhtara teslim edildiyse tebliğ edilmiş sayılıyor. ama sizinki geri dönmüş tebliğ edilmemiş hiç bi yere

KÖROĞLU
16-04-2017, 00:31
Ya beyler adamlar yapılandırılmış borçları yeniden yapılandırıp üstüne 5 ay ertelediler.

Bu duruma neden bu kadar şaşırdınız ? Varsa e-devletten gib üzerinden borcunuz falan sorgulayın borca karşılık araç vs varsa üzerinizde satılmaz konmadan eşe dosta devredin.

Az kaldı bekletilen ne varsa tpc / idari / ceza coming soon.

mertrs
16-04-2017, 01:24
muhtara teslim edildiyse tebliğ edilmiş sayılıyor. ama sizinki geri dönmüş tebliğ edilmemiş hiç bi yere

Burdaki emniyet mudurlugu ile gorustum ayni sekilde muhtarada verilmemis bina yikildigi icin geri donmus ikametgahimi daha once guncellemisim yeni yere niye gonderilmedi diyorum siz haklisiniz devlet isleri malesef boyle yapicak bisey yok iyiki sorgulayip ogrenmissiniz mantiksizda olsa faizi ile odiceksiniz diyorlar. pazartesi odicem mecbur ama sikayet edilcek bir merci varmidir benim takildigim ben sorgulamasam haberim bile olmicak birde faiz islemeye devam edicek :)

mertrs
16-04-2017, 01:28
Burdaki emniyet mudurlugu ile gorustum ayni sekilde muhtarada verilmemis bina yikildigi icin geri donmus ikametgahimi daha once guncellemisim yeni yere niye gonderilmedi diyorum siz haklisiniz devlet isleri malesef boyle yapicak bisey yok iyiki sorgulayip ogrenmissiniz mantiksizda olsa faizi ile odiceksiniz diyorlar. pazartesi odicem mecbur ama sikayet edilcek bir merci varmidir benim takildigim ben sorgulamasam haberim bile olmicak birde faiz islemeye devam edicek :)

Birde son muayeneniz sisteme islenmemis ilk cevirmede cezai islem uygulanir diye uyardilar sagolsunlar ben yaptirmisim 1,5 yil once muayene kagidim burda diyorum suc sizde degil ama malesef devlet isleri diyorlar bu devlet isleri hakikaten boyle mi gidiyor hepsi bana mi denk geliyor anlamadim gitti :)

mehmetRS
16-04-2017, 17:07
Doğrudur, Kocamustafapaşada yaşadığım olay, oduncunun yanında yedi emin vardır bilenler bilir belki ; apartmanın arkasındaki ağaçları budatmak için oduncuya gittim, belediye artık kaldırım dışı hiçbiryeri ellemiyormuş diye.
Otoparkın önünden geçerken, baktım bomboş, adamda orada öyle bir çatayım dedim, " abi hayırdır işler kesat galiba " dedim.. he ya dedi, referanduma kadar çekmiyorlar araba, çekselerde ceza yazmıyorlar, alan çıkıyor yada hiç gelmiyor diye eklemişti herif.
Hatta geçen gün buradan bir arkadaşımla facebookta konusurken onlada paylaşmıştım.

sagi
17-04-2017, 15:40
Iyi aksamlar :) dun oylesine bi ceza sorgulama yaptim, kasim ayindan teblig edilmis olarak gorunen bir radar cezasi gorundu. Istanbuldan izmir e tasinirken yemisim ceza eski ikametgahim olan istanbula gitmis ve ev yikili oldugu icin geri gitmis. Bana ulasmadi ve haberim yok. Emniyet mudur yardimcisi siz sonuna kadar haklisiniz ama yapcak bisey yok devlet isleri malesef boyle 15 gun icinde %25 indirim odeme hakkinizi kullanamazsiniz ve uzerine 6 aylik ceza faizi ile odiceksiniz diyorlar. Cezayi faizi ile birlikte odemek zorundamiyim :)

Valla hocam benimde böyle habersiz yediğim bir ceza vardı ne eve geldi ne muhtarlıkta var ortalıkta hiç bir türlü tebliğ yok.
Mahkemeye verdim yine kitledi savcı bey :)

mertrs
17-04-2017, 19:41
Valla hocam benimde böyle habersiz yediğim bir ceza vardı ne eve geldi ne muhtarlıkta var ortalıkta hiç bir türlü tebliğ yok.

Valla cok arastirdim herkez ayni seyi soyluyor sinirimi bozmadan odeyip kurtulcam artik yarin :) makbuz olmadigi icin bankada alamiyorum dedi yarin vergi dairesine odicem para odemek icin bile bu kadar ugrasiyoruz

+soner
17-04-2017, 22:05

Faizi de eklendi mi üstüne?

Benimde e-devlette tesadüfen gördüğüm bir ceza var ne muhtara ne eve ulaşmış. Faiz ekleniyor üstüne. Faize af olur mu ?