PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garip bir trafik cezasi lütfen yardim..

M.degirmen
19-02-2017, 08:59
Herkeze keyifli forumlar,

Alkollü araç kullanmaktan 6 ay ehliyetime el konulmustu, 2 haftadir bu 6 aylik süreç doldu fakat vergi borclarim oldugu icin ehliyetimi geri alamadim..

Dün akşam üzeri cevirmeye takildim, ve bana ehliyetsiz arac kullanmaktan 1763lira ceza kesildi, ayrica arac babamin üzerine oldugu için 1763 lirada ona gelecek, nasil bir yol izlemeliyim? Yasal olarak ehliyetim var fakat yanimda olmadigi için sadece ceza kesmeleri gerekmezmiydi ?

Maxiboost
19-02-2017, 09:09

Alkollü araç kullanmaktan 6 ay ehliyetime el konulmustu, 2 haftadir bu 6 aylik süreç doldu fakat vergi borclarim oldugu icin ehliyetimi geri alamadim..

Dün akşam üzeri cevirmeye takildim, ve bana ehliyetsiz arac kullanmaktan 1763lira ceza kesildi, ayrica arac babamin üzerine oldugu için 1763 lirada ona gelecek, nasil bir yol izlemeliyim? Yasal olarak ehliyetim var fakat yanimda olmadigi için sadece ceza kesmeleri gerekmezmiydi ?

Yasal olarak ehliyetin yok. Yasal olarak ehliyetini alma hakkini kullanmadigin icin ipe ipe odeyeceksin.

M.degirmen
19-02-2017, 09:22
Yasal olarak ehliyetin yok. Yasal olarak ehliyetini alma hakkini kullanmadigin icin ipe ipe odeyeceksin.

Yapacak birsey yok gibi.. ehliyetim emniyette oldugu için yok sayiliyor sanirim .

Itiraaz etsem bile birsey tutturamam herhalde..

turboman
19-02-2017, 09:27
6 aylık sürenin dolması ehliyetin oluyo anlamına gelmiyo emniyetten ehliyeti almadığın sürece ehliyetsiz olarak görünüyosun sistemde kaçarı yok ödeyecen cezayı...

TolgaUs
19-02-2017, 09:30
Pek gariplik bişey yok yani.
Memur bey ehliyeti ister, sen yok dersin, yazar cezayı sistem basit :) Geçmiş olsun

M.degirmen
19-02-2017, 09:31
Allah kahretsin böyle sistemi, vergi borcum var diye hem ehliyetimi alamiyorum(vergi borcu var diye arac kullandirtmamakta ayrica saçmalik) hemde fazla ceza ödüyorum..

cabriolet
19-02-2017, 09:34
Ehliyeti gidip teslim alana kadar ehliyetsiz gözüküyosun benimde ehliyeti teslim almaya giderken başıma gelmişti ama anlayışlı çıkmıştı polis ceza yazmamıştı :)

M.degirmen
19-02-2017, 09:35
Öyle diyorsun ama, 6 aylik bir men sonucta 6 aydan sonra kullanma hakkim var ve sadece ehliyetim yanimda degil
Sistemde 6aylik sürem dolmus görünüyor, sadece ehliyet yanimda olmadigi icin ceza kesmesi gerekmezmiydi ?

canimrecepcim
19-02-2017, 09:36
Garip bir durum yok ki yoldan 10 kişiyi çevirsen sorsan en az 8i ehliyetin yok diye söyler sana zaten :)

cabriolet
19-02-2017, 09:58
Sistemde 6 ay süren dolmuş görünüyo ama teslim alıp imza atana kadar ehliyetsiz görünüyosun :) gerçi bi avukata danışmakta fayda var

Eray35
19-02-2017, 10:04
Cezayı geri alamıyorsun malesef 6 ay bende kaptırmıştım.3 kere ehliyetsiz ceza yedim işim gereği.Hep kendi arabamlaydım allaha şükür...Vergi borcuyla beraber devlete 1 tane ek kasa civic almışımdır :D

kesici
19-02-2017, 10:05
Öyle diyorsun ama, 6 aylik bir men sonucta 6 aydan sonra kullanma hakkim var ve sadece ehliyetim yanimda degil
Sistemde 6aylik sürem dolmus görünüyor, sadece ehliyet yanimda olmadigi icin ceza kesmesi gerekmezmiydi ?

Bu genç yaşta ne kadar vergi cezan birikti de ödemedin ben baya merak ettim kardeşim

M.degirmen
19-02-2017, 10:30
Bu genç yaşta ne kadar vergi cezan birikti de ödemedin ben baya merak ettim kardeşim
Maddi durumumun el vermedigi kadar !
Benim vergi borcumun miktarinida neden "bayaği" merak ettiginizi anlayamadim..
Sanirim talihsiz bir post olmuş..

kesici
19-02-2017, 10:32
Merak işte ediyor insan :D Aynı derdinden bende müzdaribim çünkü o yüzden merak ettim.

McKrop
19-02-2017, 10:37
Cezani ödedikten sonra gereken itirazi yaparsin 3-5 sene devam eder tam biseyler olacak sanarken bi 3-5 sene daha uzar sonra sıkılıp vazgecersin bi o kadar parayida avukata odersin :) gecmis olsun

oKsEAt
19-02-2017, 11:26
Sürücü belgesiz trafiğe çıkmak bariz ''çıkar koçanı, ben hazırım'' demektir.

Geçmiş olsun.

Mehmetmert
19-02-2017, 11:38
Ehliyetiniz yaninizda olmasa bile tasimadiginiz icin cezasi var...

Sizin ehliyetiniz hic yok ve almamisiniz,bununda boyle bir ceza getirmesine cok sasirmamak lazim ama uzuldum gercekten yapicak pek bir sey yok gibi :(

arda35
19-02-2017, 14:49
Vergi borcundan verilmemesi bir yerde mantıklı. Zira o ehliyet cezasıyla birlikte geçmiş trafik, vergi gibi borçların da kapatılmasını istiyor devlet. ''Hem vergini ödeme, hem de arabayla gezmeye devam et, o iş öyle olmaz'' demeye getiriyor devlet baba.

Üzücü ama mantıklı.

onursumer
19-02-2017, 15:23
ilk başta mecbur ödemen gerekli , sonrasında iyi bir avukat ile cezaların yanlış kesildiği ile ilgili yani sadece taşımama kısmı ile ilgili + araç sahibi cezası iptali ile ilgili dava açabilirsin iyi bir savunma vs derken belki haklı çıkarılabilirsin

mert5
19-02-2017, 16:03
herkez değil herkes

Sadık Özyer
19-02-2017, 16:28
Ehliyetin yok , almak içinde belirli kurallar var ister beğen ister beğenme , hiç bir şekilde o cezadan kurtulamazsın.

suk3b3
19-02-2017, 16:53

Ehliyetin fiziken yanında olmasada tc kimlik numaran ile ehliyet li olup olmadığın polnet sisteminde görünüyor. Ehliyeti geri almadığın için yok hükmünde. Itiraz da etsen odersin geçmiş olsun.

Schumi
19-02-2017, 17:19
Ehliyetini ilk aldığın tarihten sonra yada alkolden katırdıktan sonra atıyorum Allah korusun gözün kör oldu yada bir uzvun koptu. Polis sana o ehliyeti verip sisteme onayını girmez. Bir bakıma senin gidip alman polisin seni görüp onayı sayılır. Sen gidip almadan o ehliyet aktif olmuyor. Boşuna avukatlara para verme. Hatta hukuk forumlarında arat illaki emsal dava vardır.

aybrskck
19-02-2017, 17:25

üzüldüm sizin adınıza umarım kısa zamanda toparlarsınız durumunuzu fakat açıklama biraz mantıksız olmuş şöyleki 18 yaşını geçincede ehliyet alma hakkın var fakat o ehliyeti işlemleri tamamlayıp emniyetten alana kadar ehliyetsizsin buda benzer bir durum el konmuş tekrar teslim alana kadar ehliyetsiz sayılacaksın

denizhandinc
19-02-2017, 17:37
Öncelikle gecmis olsun. Dısardan konusması kolay ama bu islerde avukat vs ugrasana kadar cezayı ödeyin daha az yorulursunuz.

Killah
19-02-2017, 17:51
Benim de ehliyetim yok, suresi dolmasina ragmen alamadim cezasi ve vergi borclarimdan oturu.. Cevirirse s*ker :)

Quantum
19-02-2017, 17:57
Polis çok haklı, kurallar da sonuna kadar doğru.. Durum garip falan değil..

Eray35
19-02-2017, 22:13
En efsaneside adliyede sıra beklerken sizden öncekilerin cezalarına bakmak taciz tehdit silah bulundurma psikolojim bozulmuştu çevremdeki insanlardan uzaklaştım o an.Herkesin süresi 30 40 dk sürerken içeri girdim sağolsun hakim beyde anlayışlıydı 5dkda çıktım