PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : toki ye ev almak için başvuran var mı ?

i love jdm
19-02-2017, 12:03
selamlar.

babam emekli, aile gelirimiz 3200 ün altında izmir de ikamet ediyoruz.
tokinin internet sitesinden baktım çok bişey anlamadım açıkçası.
başvuru hangi kuruma yapılıyor ?
şuan izmir de devam eden başvuru var mı ?
başka ile başvuru yapabilir miyiz ?

böyle bi durumla karşılaşıp, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Sadık Özyer
19-02-2017, 16:29
Sağlam bir tanıdık gerekiyor en başta.

DOHC
19-02-2017, 17:01
TOKİ (http://www.toki.gov.tr/basvuru-sartlari)

slowmotion
19-02-2017, 20:25
Ödeyeceğiniz taksitler memur maaş katsayısı oraninda artıyor. Bir tanidigim bayagi dertliydi, iyi araştırın

Yigit-Y
19-02-2017, 20:36
denedim geçen sene milli piyango gibi düşün milyonda bir ihtimal eğer ensesi kalın bir tanıdık yok ise :D

ozan gülle
20-02-2017, 09:54
Tokinin şuan izmirde projesi yok en son Bayındırda açmıştı çıkma şansıda yiğitinde dediği gibi milli piyango misali artı 6 ayda bir taksit miktarı güncellemesi var mesela İstanbul başakşehirdeki emlak konut projesinden bahsedeyim tabi tokiyle kıyaslanmaz tokilerin güncel taksidini bilmediğim için emlak konuttan örnek veriyorum 3+1 dairenin geçen güncellemeden önceki taksidi 2970 TL civarıyken zamdan sonraki ödemesi 3300 kusura geldi bu ev sahiplerinin daha ödemesi gereken 115 taksidi var bunu tüm taksitler üzerinden hesaplarsan eve 6 aylık periyot da 34500 gibi zam yansıdı. İzmirin hangi semtinde oturuyorsun bilmiyorum ama tokiden daha ucuza gelecek evler alabilirsin

GokhanRS
20-02-2017, 10:26
ulan ben balıkesirden memleketimden anneme alayım dedim. sadece emekli maaşı var kadının. düşük gelir seviyesine uyuyor yani. balıkesir için satışların açıldığı ertesi gün hepsi satıldı dedi, yetki ziraat bankasındaydı.

benim tahminim daha satışa çıkmadan önce ziraattekiler eşe dosta haber verip, halka kalmadan daha tarih açılmadan sitede bile duyurulmadan tanıdıklara ötüyorlar.

yoksa duyurudan önce nasıl gidip alabiliyor millet? hemde alanların bir çoğu (hepsi değil) içinde oturma şartına uymayan, suriyelilere filan kiraya vermeyi düşünen şerefsizler ordusu resmen. tokiler yoksa nasıl suriyeli yuvasına dönüştü sanıyorsunuz?

kul hakkına kurallara uymayan tüm toki memurlarını ve başta ziraatin içindeki çürük elma şerefsizleri kınıyorum. inşaallah onlarda fetöcülük yaftası yer ve anasının vestibulumunu görür.

GokhanRS
20-02-2017, 10:28
fakirlere yapılan tokilerin çok sınırlı sayıda fakire gitmesi ve kendini fakir gibi gösterip eş dost akraba adına alanlara acayip tavım.

Grimlord
20-02-2017, 11:21
fakirlere yapılan tokilerin çok sınırlı sayıda fakire gitmesi ve kendini fakir gibi gösterip eş dost akraba adına alanlara acayip tavım.

Tam hatırlamıyorum hangi il olduğunu ama geçen ay haberlerde göstermişti, durumu olmayanlar için yapılan Toki evlerinin hepsini kiraya vermişler, ev sahiplerinin hepsinin durumları iyiydi. Şikayet edilmiş, en son evler ellerinden alındı diye biliyorum. Bu da gösteriyor ki durumun olmaması falan hikaye, yine şakşakçılar kapıyor evleri.

ccoskun
20-02-2017, 12:21
üzerine mal mülk olmaması gerekiyor diye biliyorum başvurmak için lakin sırf alabilmek için değişik çakallıklar yapıp bu listelere girenlerden cayır cayır çıksın inşallah.

Emre-Dylan
20-02-2017, 12:39
Toki mi Allah belasını versin kalitesiz, güvensiz ve dayısı olana var olan bir kurum. Evsiz kalırım yinede tokiden ev almam, ev kredisine başvur en azından aylık 1400 1500 krediyle normal daire alırsın tahminimce.