PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shoei NXR mı? Hjc Rpha 11 mi?

cannn22
20-02-2017, 18:47
Bu 2 kask arasında kararsız kaldım ama belki fikri, tecrübesi olan kişiler vardır diye sizlere danışmak istedim. Şekil olarak değil kalite amacıyla soruyorum. Tabi kaskın şekli hakkında da yorum yapabilirsiniz. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Barış abi senin düşüncelerin nedir bu konuda? Var mıdır bilgin, duyduğun, araştırmışlığın? wolrath

Hjc Rpha 11
http://i.hizliresim.com/69RVYl.png (http://hizliresim.com/69RVYl)

Shoei Nxr
http://i.hizliresim.com/W02vW4.png (http://hizliresim.com/W02vW4)

wolrath
20-02-2017, 18:58
shoeı kullandım ama eskı versıyondu. xr1000 alacalı desenlı. arai lere gore cıdden kafam ıcınde hıc rahat degıldı (aerodınamı olarak)
fakat suan beraber surdugum 2 kısıde shoeı ve hjc var. ıkısı de oldukca memnun , ozellıkle shoeı x spırıt kullanan. hjc de bılıyorsun oldukca buyuk bır fırma ve fp oranı yuksek gercekten.boyası ve dıger ıscılıgı oldukca hoş. arkadasımda rpha st var o da memnun herhangı bır sıkayetı olmadı.

sımdı kask olayında en muhım sey, kafa yapın bu yuzden ben fırma olarak sana sunu al dıyemem cunku her fırmanın kendısıne gore bır dızaynı var. oncelıkle bunları denedın mı? yanı kafa yapına tam oluyor mu? eger oluyorsa kaskların aerosuna bakmak lazım, mesela hjc bızdekı st ve sport tourınge daha bır uygun sen yanlıs hatırlamıyorsam 636 aldın ve kesınlıkle race tarzı bır kask alman gerek. bu kaskların test sonucları nasıl bır bakmak lazım. yuksek suratte senı rahatsız etmeyecek olması gerek. ben duygusal olarak shoeı derım, sankı tunel sonucları daha yatık pozısyona uygun gıbı bu ıkısı arasından :) cok uzun yapacak olsan kesınlıkle benım gıbı karbon al derım suan kı kaskım 1150 gr ve ınanılmaz rahat.

MetalliHead
20-02-2017, 18:58
HJC sharp testinden 3 yıldız , shoei de 4 yıldız almış . 1 en kötü 5 en iyi puanlama olarak.

Dodoo
20-02-2017, 19:01
Ben Hjc R11 ile Nxr arasında kalmıştım, sonuç çok farklı oldu ama neyse sadede geleyim, ben ikisini de denediğimde, nxr benim kafaya daha rahat oldu.

Kaskın denenmeden alınmaması tavsiyesini mutlaka okumuşsundur. Hangisi daha kafa yapına uygunsa onu al, ikisi de belli bir kalitenin üstünde kasklar.

Ben İcon Variant aldım, motor msx olduğu için farklı gözüksün diye.

Bu ikisi arasında kalsam Nxr dan yana kullanırdım tercihimi.

cannn22
20-02-2017, 19:04
shoeı kullandım ama eskı versıyondu. xr1000 alacalı desenlı. arai lere gore cıdden kafam ıcınde hıc rahat degıldı (aerodınamı olarak)
fakat suan beraber surdugum 2 kısıde shoeı ve hjc var. ıkısı de oldukca memnun , ozellıkle shoeı x spırıt kullanan. hjc de bılıyorsun oldukca buyuk bır fırma ve fp oranı yuksek gercekten.boyası ve dıger ıscılıgı oldukca hoş. arkadasımda rpha st var o da memnun herhangı bır sıkayetı olmadı.

sımdı kask olayında en muhım sey, kafa yapın bu yuzden ben fırma olarak sana sunu al dıyemem cunku her fırmanın kendısıne gore bır dızaynı var. oncelıkle bunları denedın mı? yanı kafa yapına tam oluyor mu? eger oluyorsa kaskların aerosuna bakmak lazım, mesela hjc bızdekı st ve sport tourınge daha bır uygun sen yanlıs hatırlamıyorsam 636 aldın ve kesınlıkle race tarzı bır kask alman gerek. bu kaskların test sonucları nasıl bır bakmak lazım. yuksek suratte senı rahatsız etmeyecek olması gerek. ben duygusal olarak shoeı derım, sankı tunel sonucları daha yatık pozısyona uygun gıbı bu ıkısı arasından :) cok uzun yapacak olsan kesınlıkle benım gıbı karbon al derım suan kı kaskım 1150 gr ve ınanılmaz rahat.

Abi sendeki kaskın marka modeli nedir? 2 kaskı da denedim kafama oluyor. Zaten bende önceden Xr-1100 kullanmıştım, sonra Race R Pro aldım hala da kullanıyorum, L beden 1320gram ama kaskın vizör mekanizmasından memnun değilim. Kabuk olarak çok büyük, aynı bende shoei daha ufak kabuğa sahip. Duygusal olarak bende shoei diyorum. Ama bilemedim işte, kararsız kaldım.

MetalliHead Arai Rx7GP'de 3 yıldız. Ls2 5 yıldız. Yani anlayacağınız pek güvenmiyorum ben o testlere.

wolrath
20-02-2017, 19:58
Abi sendeki kaskın marka modeli nedir? .

x-lite x-802r ultra carbon puro sport

http://df.lnwfile.com/_/df/_raw/x9/35/e5.jpg
http://df.lnwfile.com/_/df/_raw/40/4s/wm.jpg

cannn22
20-02-2017, 21:09
x-lite x-802r ultra carbon puro sport

http://df.lnwfile.com/_/df/_raw/x9/35/e5.jpg
http://df.lnwfile.com/_/df/_raw/40/4s/wm.jpg

Senin memnuniyet derecen nedir abi? Kaskı anlat hele, aerodinamisi, havalandırmaları, ses alıyor mu? Yüksek hızda uğultu yapıyor mu? Sen anlat hele :D

johnie
20-02-2017, 21:42
ben şunu duymuştum, sonu "i" ile biteni her zaman tercih edin diye ;

ARAI - SHOEI - SUOMI

SHOEI tercih ederdim.

wolrath
20-02-2017, 22:07

ARAI - SHOEI - SUOMI

SHOEI tercih ederdim.

suomi kullanan bir ark sorun yasadi , adamlar yurtdisindan fazlasiyla yardimci oldu. belki pek bilinmez, digerlerine gore alt segment gozukur ama bu bile bir tercih sebebi olabilir.

arai ve shoei nin bahsettiginiz i etkisi sadece starbucks camiasinda gecerli :) :)

Senin memnuniyet derecen nedir abi? Kaskı anlat hele, aerodinamisi, havalandırmaları, ses alıyor mu? Yüksek hızda uğultu yapıyor mu? Sen anlat hele :D

ozelden yazdim

Dodoo
20-02-2017, 23:18

ARAI - SHOEI - SUOMI

SHOEI tercih ederdim.

Yalnız Suomy, Y ile bitiyor. :D

Suomy nin de üst model kaskı iyidir, 1500 lira civarlarındaydı kur zammından evvel.

cannn22
21-02-2017, 09:25
Yalnız Suomy, Y ile bitiyor. :D

Suomy nin de üst model kaskı iyidir, 1500 lira civarlarındaydı kur zammından evvel.

Çok şikayet var Suomy kısmında. Hele ki en üst modeli olan Sport SR mı ne o modelde vizör mekanizması düşüp duruyormuş her seferinde. Arkadaşımda var, yaptılar ama yinede düşüyor, nete koydum satıyorum dedi.

johnie
21-02-2017, 09:34
cannn22 BELL ' in üst seviye kasklarına neden bakmıyorsun ?
5 yıldız almış kaskları var.
Shoei ilk seçenek olsun derim.
dodiiş alkollüydüm :P hatırlamıyorum

STP
21-02-2017, 09:54
shoeı gt aır kullanıyorum,bır sorun yasamadım.kafam rahat,kendınıde kanıtlamıs marka oldugu ıcın guven verıyor
http://www.planet-racing.fr/166856-11389-large/shoei-gt-air-exposure-tc3.jpg

DoguErdogan
21-02-2017, 09:59
Ben Nxr kullanıyorum. Arai'nin, Schubert'in bir kaç modeline baktım benim kafama uymadı, Nolan gibi de uyan hiç bir kask yok mesela benim kafa yapısına. Nxr'ın en beğendiğim özelliği kaskın kabuğu ufak, alacağın bedene göre farklı hepsi. Yani atom karınca gibi gözükmüyorsun eğer küçük beden kask kullanıyorsan.
Ben naked a biniyorum onda bile rüzgar sesini tatminkar kesiyor yüksek hızda neredeyse hiç titreşim olmuyor ve kask kesinlikle kaliteli olduğunu kafana takınca belli ediyor. Çoğu kaska göre oldukça hafif boyunda ve başta ağrı yaşamadım. Kafana tam oturana bak derim çünkü az bir genişleme payı var, öyle çok fazla genişleme payı yok. Sıkarsa çok genişlemez bilgin olsun.

B.Battal
21-02-2017, 10:07
HJC hiç denemedim ama Shoei XR1100 kullanıyorum öneririm memnunum.

sagi
21-02-2017, 10:10
Bende nxr L beden aldım büyük değil ufak rahat boynumu ağrıtmıyor biraz uzun yol yaptım trafikte kullandım hoşuma gidiyor havalandırmalarıda güzel tavsiye edebilirim diğer kask hakkında bilgim yok malesef ikisi aradında kıyas yapamayacağım.

merttepe
21-02-2017, 22:04
Agv niye düşünmüyorsunuz?

darkmoon
21-02-2017, 22:16
ben yıllardır nolancıyım .. çok memnunum nolanlardan.. kısmetse n44 alıcam yeni nesil..

cannn22
21-02-2017, 23:56
cannn22 BELL ' in üst seviye kasklarına neden bakmıyorsun ?
5 yıldız almış kaskları var.
Shoei ilk seçenek olsun derim.
dodiiş alkollüydüm :P hatırlamıyorum

Bell kasklara baktım önceden, fakat kask bana çok boş ve yavan geldi, kafama da tam olarak uymuyor. Çenem kaskın ön tarafına değiyor. O yüzden Bell düşünmüyorum hiç. Yoksa çok felaket modelleri var :)

shoeı gt aır kullanıyorum,bır sorun yasamadım.kafam rahat,kendınıde kanıtlamıs marka oldugu ıcın guven verıyor
http://www.planet-racing.fr/166856-11389-large/shoei-gt-air-exposure-tc3.jpg

Shoei GT-Air dik oturuş pozisyonu yani naked motorlar için üretilmiş bir kask. Kawasaki Er6N kullanan bir arkadaşımda vardı, kendisi Arai Rx7GP'den geçmişti GT-Air'e fakat hiç memnun değildi. M.alum Arai'lerde bariz ses alan kasklardır, ama GT-Air'e geçince buda baya ses alıyor, memnun değilim demişti. Havalandırmaları görevini tam anlamıyla yerine getirmiyor diye de baya bahsetti. Kaskı sıfır almıştı bu arada, bunları söyleyince 2.el kask almış ya da benzeri düşünceler olmuşmaması için belirtme gereği duydum. Bunlar olmasa bile Racing motor kullandığım için oturuş pozisyonuma uygun değil. Yine de yorum ve tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Ben Nxr kullanıyorum. Arai'nin, Schubert'in bir kaç modeline baktım benim kafama uymadı, Nolan gibi de uyan hiç bir kask yok mesela benim kafa yapısına. Nxr'ın en beğendiğim özelliği kaskın kabuğu ufak, alacağın bedene göre farklı hepsi. Yani atom karınca gibi gözükmüyorsun eğer küçük beden kask kullanıyorsan.
Ben naked a biniyorum onda bile rüzgar sesini tatminkar kesiyor yüksek hızda neredeyse hiç titreşim olmuyor ve kask kesinlikle kaliteli olduğunu kafana takınca belli ediyor. Çoğu kaska göre oldukça hafif boyunda ve başta ağrı yaşamadım. Kafana tam oturana bak derim çünkü az bir genişleme payı var, öyle çok fazla genişleme payı yok. Sıkarsa çok genişlemez bilgin olsun.
Nxr'da bana M hiç olmuyor, L beden de sıkıyor. Tam olması gerektiği gibi. Zaten onun ayarını bilen bir insanım o konuda sıkıntı yok. Kafam rahat etsin, beni bıkmasın diye L beden oluyorsa gidip XL alan kişilerden değilim yani :) Açıkçası NXR beni fiyatıyla düşündürüyor, çünkü ciddi derecede pahalı bence model, segmentine göre. 2.600 lira az bir rakam değil. Fakat şuan kullanmış olduğum profesyonel MotoGP kaskı olan Carbon Aramid malzemeden yapılmış Shark Race R Pro kaskımın aynı şekilde sıfır fiyatı da 2.517 lira ve L bedeni 1.280/1.300 gram civarında. Nxr 1.400 olması lazım. 100 Gram o kadar çok değil, hissedemezsin bile diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 200+ giderken felaket derece de fak ediyor :)

HJC hiç denemedim ama Shoei XR1100 kullanıyorum öneririm memnunum.
XR-1100 benim eski kaskım. Fakat model olarak baya eskide kaldı. O yüzden pek seçeneklerim arasında değil. Yine de teşekkür ederim yorumunuza.

Bende nxr L beden aldım büyük değil ufak rahat boynumu ağrıtmıyor biraz uzun yol yaptım trafikte kullandım hoşuma gidiyor havalandırmalarıda güzel tavsiye edebilirim diğer kask hakkında bilgim yok malesef ikisi aradında kıyas yapamayacağım.
Benim kıyas yapma sebebim Rpha 11 serisi kask MotoGP'de Lorenzonun kullandığı kask. Fakat NXR MotoGP için uygun değil, yani o seviyede bir kask değil. Rpha 11'in kıyaslandığı / kıyaslanması gereken model Shoei Xsipirt 3 modeli. Oda TR'de 4.000 Lira. Y.dışından 2.200 liraya getirebilirim ama uğraşmak istemiyorum. Rpha 11'de TR'de 3.200-3.300 TL civarında aslında bir biriyle kıyaslanacaksa bu 2 kask kıyaslanmalı ama NXR'ı da ekledim listeye işte. Sırf nedir Shoei'dir, eski kaskım olan XR-1100'den memnundum, o yüzden tekrar Shoei alayım mantığı. Bence Shoei biraz marka fanatizmine de giriyor aslında. Sakın yanlış anlamayın, size bir şey demiyorum, kaskta kaliteli onuda yabana atamam ama bizim insanımız genelde gösterişi sevdiği için telefonda Apple, kaskta Shoei mantığı baya yaygın. Sorsanız çoğu model ve özelliğini bilmeyen fakat Shoei diye yırtınan çok insan var. Abi bu kawasakidir mantığıyla aynı :D :D Tavsiyeniz ve zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ediyorum, kısmet olursa beraber gazlamakta isterim :)

Agv niye düşünmüyorsunuz?
Agv kafa yapıma uygun olmadı gibi, kasklarını da pek beğenmiyorum açıkçası. Malzeme kalitesi olarak çok inceledim benim pek hoşuma gitmedi. Ses ve aerodinami konusunda da baya şikayetler okudum. İç pedleri çok kalitesiz ve hemen yırtılıp, yıpranmaya müsait ki, başına gelen arkadaşım da var yani. O yüzden düşünmedim hiç. Yine de teşekkür ediyorum yorumunuz için :)

ben yıllardır nolancıyım .. çok memnunum nolanlardan.. kısmetse n44 alıcam yeni nesil..
Abi Nolan değil de, X-Lite X802RR Ultra Carbon bakıyorum. Fakat denk getiremedim. Baktığım bir kaç sitede fiyat yok ama en son 1.700'dü fiyatı, şuan da olsa olsa 2.000 olmuştur. Düşünüyorum ama ne bileyim bir türlü ısınamadım da bir yandan. Hani kullanan da yok pek, yorum da alamıyoruz.. Eeee verdiğimiz paralar da az para değil, insan tedirgin kalıyor ister istemez. Y.dışında millet 1.500€ maaşa aynı kasktan 3-4 tane alıyor, biz 1.500TL maaşa 1 tane bile alamıyoruz. Neyse isyan bayrağını çekmeden dizginleyeyim kendimi :) :)

Abi bu arada N44 aman diyim uzak dur. Cidden parana yazık. Araştırırsanız, demek istediklerimi mutlaka anlayacaksınız

Dodoo
22-02-2017, 00:04
Bu arada illaki araştırmışsındır, nakit alacaksan fcmoto ya da bak muhakkak. Ben tüm ekipmanları oradan aldım.

Enes-x
22-02-2017, 00:22
Alırken bi kere alıyosun sürekli kafanda bu mantıkla Arai rx-7gp almıştım xs beden.15 ayda padler patates oldu ,ilk aldığımda sıkılıktan başımı ağrıtan kask şimdi kafamdan çıkıyor.Padleri vizörüde iyi para.Her kaskta bu muhabbet var o yüzden yedek parça fiyatlarına ve ulaşabilirliğinede bakmak lazım.Ama aerodinami konusunda efsane.

Nxr takıp denedim ama kullanmadım , iç padleri hoşuma gitmişti pek alt sınıfta kaldığını belli etmiyor.kabuk tasarımı hoşuma gitmemişti yuvarlak seviyorum ,eliptik itici geliyor.kullanan çok arkadaşım var şikayet yok memnunlar.seninde belirttiğin gibi nxr bi alt sınıfta kalıyor rpa11 e göre tek kafa karıştırıcı kısım burası.Bu ikisi arasından trde daha çok tercih edildiği ve bayisi olduğu için nxr alırdım heralde.

Son sözüm bütçeyi yükseltebiliyorsan rx7 gpv veya schuberth sr2.

Şunuda belirteyim aerolu kask gürültülü olur içinde fırtınalar kopar bu gayet doğal bişey.ses konusunu hiç değerlendirmeye alma.Unutmamak lazım dünyanın en sessiz kaskınıda alsan kulaklık kullanmadığın sürece duyu hücrelerin tekrar yenilenmemek üzere ölüyor.

cannn22
22-02-2017, 10:02
Bu arada illaki araştırmışsındır, nakit alacaksan fcmoto ya da bak muhakkak. Ben tüm ekipmanları oradan aldım.
Fc.Moto'dan nasıl getirdiniz acaba? Gümrüğe vs takılmıyor mu? Tam olarak alışveriş yapmak için izlediğiniz yolu buradan ya da özel mesaj yoluyla anlatabilirseniz çok sevinirim.

Alırken bi kere alıyosun sürekli kafanda bu mantıkla Arai rx-7gp almıştım xs beden.15 ayda padler patates oldu ,ilk aldığımda sıkılıktan başımı ağrıtan kask şimdi kafamdan çıkıyor.Padleri vizörüde iyi para.Her kaskta bu muhabbet var o yüzden yedek parça fiyatlarına ve ulaşabilirliğinede bakmak lazım.Ama aerodinami konusunda efsane.

Nxr takıp denedim ama kullanmadım , iç padleri hoşuma gitmişti pek alt sınıfta kaldığını belli etmiyor.kabuk tasarımı hoşuma gitmemişti yuvarlak seviyorum ,eliptik itici geliyor.kullanan çok arkadaşım var şikayet yok memnunlar.seninde belirttiğin gibi nxr bi alt sınıfta kalıyor rpa11 e göre tek kafa karıştırıcı kısım burası.Bu ikisi arasından trde daha çok tercih edildiği ve bayisi olduğu için nxr alırdım heralde.

Son sözüm bütçeyi yükseltebiliyorsan rx7 gpv veya schuberth sr2.

Şunuda belirteyim aerolu kask gürültülü olur içinde fırtınalar kopar bu gayet doğal bişey.ses konusunu hiç değerlendirmeye alma.Unutmamak lazım dünyanın en sessiz kaskınıda alsan kulaklık kullanmadığın sürece duyu hücrelerin tekrar yenilenmemek üzere ölüyor.

Ben şuanda Shark Race R Pro kullanıyorum. Önceden de dediğim gibi MotoGP'de tam hatırlamıyorum ama baya kalabalık bir isim listesi bulmuştum araştırdığım da 10 kişi felan Shark Race R Pro kullanıyordu. Kaskın L bedeni 1.300 Gram civarında.

Kask 5 yıl garantili. Diyeceksiniz ki, garantisi ne işe yarıyor? Üzerinde ki cam orjinal olarak buğu yapmayan bir cam. Pinlock takılmıyor zaten cama. Adam diyor ki, kardeşim buğu yaparsa getir kaskı, hemen değiştirelim camını, sıfır cam verelim sana diyor. Ben tam olarak 3 kere cam değiştirdim bu şekilde. Sonuna kadar garantili olmasını kullanabiliyorsunuz. Direk olarak müdürü Sinan Bey var, kendisi bizimle muhatap oldu her seferinde ve sorgu sualsiz tüm problemlerim halledildi.

Diyeceksiniz ki madem her şey bu kadar güzel işliyor, neden Shark almıyorsunuz tekrar. Vizör mekanizması sıkıntılı biraz. Aslında sıkıntıdan kastım diğer kasklarda olduğu gibi plastik değil, metal ve vidalı bir vizör mekanizması var. Vizörün açılıp/kapanma sertliğini bu vidayı sıkarak ayarlıyorsunuz ve zamanla vida gevşiyor. Gaz açıyorsunuz cam kendi kendine kapanıyor. Öyle çok sık gevşeyen bir ayarı yok ama yinede böyle olması can sıkıcı. Birde buna bağlı olarak vizör ayarını her zaman tam olarak yapamıyorsunuz. Biraz uğraş istiyor. Yoksa, felaket derece de memnunum ve ciddi manada sessiz olup, aerodinamisi yüksek olan bir kask.

Hjc markası Almanya/Amerika da felaket popüler olan, neredeyse herkesin kafasında olan bir kask. Ciddi derece de kullanılıyor yani, bende buna bakarak diyorum ki, Arai'de var Shoei'de var. Fakat bu insanlar bu kaskı bu kadar çok kullandığına göre, neredeyse herkesin kafasında olduğuna göre memnunlar, kaskı seviyorlar ki kullanıyorlar diyorum.

Gönlüm HJC'den yana ama bakalım, bir test etmem lazım. :)

Dodoo
22-02-2017, 23:08
cannn22

Buradan yazayım, ihtiyacı olan herkesi bilgilendirelim.

Fc-moto ve Motoin adlı 2 sitemiz var, bunlar Alman 2 büyük tedarikçi veya toptancı her ne ise işte.

Sitede ülke olarak TR seçtiğiniz zaman kdv bedelini site otomatik olarak düşüyor öncelikle. Sepetinizi derlediniz topladınız, 30-40€ civarı bir kargo ücreti vardı rakamı net hatırlayamadım. Bu da okey. Genellikle indirim kodları oluyor %10 civarı, onları da takip edip onu da yakaladınız.

Sipariş verdiniz, ürün kargolandı, Tr de gümrükleme işlemi yapıldı, ürün tutarının %20 si kadar bir gümrük bedeli çıkıyor. Bunu ptt den online sorgularken de görebiliyorsunuz.

Paket kapınıza geliyor, postacı amcaya gümrük bedelini ödeyip paketinizi alıyorsunuz.

Tek ürün alımında avantajlı olmayabilir, ben full ekipman aldım 2 ay evvel, 5 parça, Tr ye göre 2500 lira civarı uyguna geldi diyeyim. :)

Enes-x
22-02-2017, 23:16
Dodiş kdv oranı kaçtı ? Kargo süresini hatırlıyor musun? Hangi markaları tercih ettin?

Şuan dainese araide kdv oranı düşmeden kargo gümrük hesaplayınca tr fiyatının aynısı.Ancak indirimli ürün yakalarsak hesaplı olur.

cannn22
22-02-2017, 23:38
cannn22

Buradan yazayım, ihtiyacı olan herkesi bilgilendirelim.

Fc-moto ve Motoin adlı 2 sitemiz var, bunlar Alman 2 büyük tedarikçi veya toptancı her ne ise işte.

Sitede ülke olarak TR seçtiğiniz zaman kdv bedelini site otomatik olarak düşüyor öncelikle. Sepetinizi derlediniz topladınız, 30-40€ civarı bir kargo ücreti vardı rakamı net hatırlayamadım. Bu da okey. Genellikle indirim kodları oluyor %10 civarı, onları da takip edip onu da yakaladınız.

Sipariş verdiniz, ürün kargolandı, Tr de gümrükleme işlemi yapıldı, ürün tutarının %20 si kadar bir gümrük bedeli çıkıyor. Bunu ptt den online sorgularken de görebiliyorsunuz.

Paket kapınıza geliyor, postacı amcaya gümrük bedelini ödeyip paketinizi alıyorsunuz.

Tek ürün alımında avantajlı olmayabilir, ben full ekipman aldım 2 ay evvel, 5 parça, Tr ye göre 2500 lira civarı uyguna geldi diyeyim. :)

Biraz alakasız ama sizde ne motor vardı? Merak ettim de :D

Dodoo
22-02-2017, 23:39
Dodiş kdv oranı kaçtı ? Kargo süresini hatırlıyor musun? Hangi markaları tercih ettin?

Şuan dainese araide kdv oranı düşmeden kargo gümrük hesaplayınca tr fiyatının aynısı.Ancak indirimli ürün yakalarsak hesaplı olur.

Kdv %18 gibi düşüyordu. Kargom 1 hafta gibi bir sürede geldi. :) Marka olarak Icon Variant kask, Icon Vitriol mont, Icon dizlik, Alpinestar eldiven tercih ettim. Bir de aynalı vizor aldım.

Dodoo
22-02-2017, 23:41
Biraz alakasız ama sizde ne motor vardı? Merak ettim de :D

Bunu sormayacaktın. :D Msx Sf var, sf takısından ötürü 2016 model oluyor. :)

Henüz 200km de kendileri.

cannn22
22-02-2017, 23:45
Ben kask olarak tercihimi muhtemelen Shark Race R Pro'dan yana kullanacağım. Düşündüm de en iyisi her zaman bildiğimiz yoldan gitmektir. Ses, aerodinami, parça tedariği, müşteri memnuniyeti, kaskın parça kalitesi her konuda çok çok memnunum. Maceraya gerek yok diyip yeni modelini almaya karar verdim. Hayırlısı bakalım. Sizce hangi modeli tavsiye edersiniz?

1.
http://i.hizliresim.com/YD3y72.jpg (http://hizliresim.com/YD3y72)

2.
http://i.hizliresim.com/8MmO7n.jpg (http://hizliresim.com/8MmO7n)

3.
http://i.hizliresim.com/m3qbW8.jpg (http://hizliresim.com/m3qbW8)

4.
http://i.hizliresim.com/EgQL4z.jpg (http://hizliresim.com/EgQL4z)

Ben en çok 3 numara olanı beğendim ama sizlere de danışmak istedim. Buda şuan kullandığım kaskım; Troy Corser Replica
http://i.hizliresim.com/1LjbRB.jpg (http://hizliresim.com/1LjbRB)

cannn22
22-02-2017, 23:47
Bunu sormayacaktın. :D Msx Sf var, sf takısından ötürü 2016 model oluyor. :)

Henüz 200km de kendileri.

2 teker olması yeter. Bende ybr'yle başlamıştım. Asla geldiğim yeri unutmadığım gibi hiç bir motoru da küçük görmem. Hepsi aynıdır gözümde. :) ;)

darkmoon
22-02-2017, 23:48
bana o zaman n44 ayarında vizörü geniş bir kask önerin fiyatıda makul olsun .. n44 ün vizörü çok güzel geniş half face vizörü gibi..

cannn22
23-02-2017, 00:12
bana o zaman n44 ayarında vizörü geniş bir kask önerin fiyatıda makul olsun .. n44 ün vizörü çok güzel geniş half face vizörü gibi..

Abi o konuda en güzel kararı kendin deneyerek verirsin. Pek bilgim yok açıkçası bu konuda

wolrath
23-02-2017, 00:46
can 636 icin 2 3 iyi duruyor, ust bas ne renk?
darkmoon : bak kullanicilar n44 te hep kisin donduklarini yazmislar. hava kanallari kapanmiyormus tam ve elbette o jet pilotu gibi kask fullface kadar emniyetli degilmis. sen bilirsin elbette kisisel tercihindir, lakin ozellikle yunuslarin b.koprusu kazasindan sonra cene acilir ve diger fullface olmayan kasklardan uzak duruyorum ben. neden boyle bir kaniya kapildin bilmiyorum ama bence gorus acimiz yeterli :) onemli olan goremedigimiz yerler, aynalarin pozisyonu ve randimani

Dodoo
23-02-2017, 00:55

darkmoon : bak kullanicilar n44 te hep kisin donduklarini yazmislar. hava kanallari kapanmiyormus tam ve elbette o jet pilotu gibi kask fullface kadar emniyetli degilmis. sen bilirsin elbette kisisel tercihindir, lakin ozellikle yunuslarin b.koprusu kazasindan sonra cene acilir ve diger fullface olmayan kasklardan uzak duruyorum ben. neden boyle bir kaniya kapildin bilmiyorum ama bence gorus acimiz yeterli :) onemli olan goremedigimiz yerler, aynalarin pozisyonu ve randimani

Fullface harici zaten hiçbir şekilde güvenlik açısından tavsiye edilmiyor.

Agv Ax9 Evo Naked aradığın ilaç olabilir belki. :)

cannn22
23-02-2017, 00:59

Abi mont Alpinstar Drystar Pikes
Eldivenler dainese
İkisi de siyah renk zaten. Fakat ben motora göre kask bakmıyorum genelde, bazen aldıktan 1 ay sonra sattığım da oluyor, 5 ay sonra sattığım da. Genel olarak her motorla uyumlu olabilecek bir kask bakıyorum. 3. En baştan beri hoşuma gidiyor ama, kırmızı kaskta gold vizörle felaket durur. Onu da düşünmüyor değilim :)

Lorenzo replica olan da çok güzel. Fakat ülkemizde monster sticikerını bisiklete, tofaşa, absürt olan her yere yapıştırdıkları için öğğkk geldi artık :D :D insana apaçi gözüyle bakıyorlar monster stickerını görünce :D

cannn22
23-02-2017, 09:10
wolrath

Barış abi, muhtemelen kararım bu olacak, bayıldım ben buna :love::love: :)

http://i.hizliresim.com/dP4AyZ.png (http://hizliresim.com/dP4AyZ)
http://i.hizliresim.com/5gp15M.png (http://hizliresim.com/5gp15M)
http://i.hizliresim.com/ALZdR7.png (http://hizliresim.com/ALZdR7)
http://i.hizliresim.com/01boMD.png (http://hizliresim.com/01boMD)
http://i.hizliresim.com/4PYvB0.png (http://hizliresim.com/4PYvB0)
http://i.hizliresim.com/Jadyoq.png (http://hizliresim.com/Jadyoq)

Düşüncelerin nedir abi? :)

merttepe
23-02-2017, 09:41
Fullface harici zaten hiçbir şekilde güvenlik açısından tavsiye edilmiyor.

Agv Ax9 Evo Naked aradığın ilaç olabilir belki. :)

Oturuş pozisyonuna göre kask bakmak lazım aslında.
Naked kullandığım için agv k3 de biraz problem yaşadım.
Şimdi AGV AX-8 EVO Naked Carbon alacağım. Çok tavsiye ediliyor. fuarda deneyeceğim.

darkmoon
23-02-2017, 10:57
fullface de daral geliyor bana klostrofobim mi var artık bilmiyorum.. :) half face kaskım var misal kappa yazlık onda bile ara sıra vizörü kaldırıp nefes alıp geri kapatıyorum :) ..

çeen açılırda hiç sevmiyorum garç gurç sert açılıyor bir zaman sonra zaten tutmuyor eskisi gibi kaldırıyorsun yolda giderken iniyor ağır ağır :)

full face ler n44 den çok daha uygun fiyat olarak...

mt nin kasklarını misal ben beğeniyorum sharp 5 yıldız almış kasklar fiyatlarıda uygun.. bakıyım bu sene olursa belki giderim fuara geçen sene kelepir eldiven almışdım :)

merttepe
23-02-2017, 16:59
Motosiklet kazalarında kaskın aldığı darbelerin yerleri istatistiksel olarak resimde belirtilmiş. Olabildiğince fullface kullanmak lazım.
https://static.mtbw.rhyndo.org/uploads/2014/04/icon-airframe-statistic-helmet-0.jpg