PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmplant Yapan Yer tavsiyesi

Bad-Fast
23-02-2017, 00:40
Annem için araştırmaya başladım , daha önce yaptıran , oradan memnun kalan ve en önemlisi makul fiyatlarda tavsiye edebilecek olan arkadaş var mıdır ?

baya abartı fiyatlar dönüyor 4 tane diş için :)

By CrAzY
23-02-2017, 06:48
400 çeşit implant var piyasada bunlarin en iyisi nobeldir.Pahalıdır ve ic mekanizmasi titanyumdur.Bence cin mali olmasin ilerde cok sorun yasarsiniz.

KÖROĞLU
23-02-2017, 07:08
Diş konusunda tavsiye / referans çok önemli gerçekten.

Ama ben implantın uygun fiyatlı olanını görmedim duymadım.

Ayrıca implant şart mı ?

Yigit-Y
23-02-2017, 07:12
İstanbul Bahçelievler yaylada ışıklarda

Buket Hanım var çok iyi bu konuda

alicancalis
23-02-2017, 07:46
Dişhekimi olarak fiyattan önce verilen hizmete ve bu işteki uzmanlığa bakın. Ucuz çalışan, ucuz ürün kullanan her hekim aynı kefeye konmaz ama bunların birçoğunun uzun dönem sonuçlarını görseniz yaptırmazsınız. Marka önemli ama daha önemlisi vicdanlı ve doğru bir doktor. Marka olarak 1. ITI (straumann) dır her zaman. Nobel'de iyidir ama 1. Tercihiniz Itı olsun.

Ome_RS
23-02-2017, 07:54
Pendikte 4mevsim diş diye bir merkez var. Haktan bey genç bir doktor ama kesinlikle memnun kalırsınız. Kullandıkları tüm malzemeler kaliteli ve güzel ilgileniyorlar. Tavsiyedir.

ahmetbaha-drs
23-02-2017, 10:28
emresener bir fikir verebilir belki.

By CrAzY
23-02-2017, 10:49
Dişhekimi olarak fiyattan önce verilen hizmete ve bu işteki uzmanlığa bakın. Ucuz çalışan, ucuz ürün kullanan her hekim aynı kefeye konmaz ama bunların birçoğunun uzun dönem sonuçlarını görseniz yaptırmazsınız. Marka önemli ama daha önemlisi vicdanlı ve doğru bir doktor. Marka olarak 1. ITI (straumann) dır her zaman. Nobel'de iyidir ama 1. Tercihiniz Itı olsun.

İmplant sıralamasında 1.Nobel Biocare 2.ITI 3.Biomet3i ... diye gider abi.genelde isveç markaları zirvede daha sonra birleşik milletler diye aşağı iner.Önemli olan yaptırılan ürünün kutusunu ve garantisini size takdim etmeleri.Tabi takarken o kutudan çıktığınıda seri numarasını görüp karşılaştırmak gerek.Yoksa ilerde çin malı bir ürünün mekanizması bozulduğunda dolayısı ile kemik alt yapısıda bozulduğu için cebinizden çıkacak extra tedavi ücreti ve implant mekanizması sizi sarsacaktır.

R.S.C
23-02-2017, 10:50
bursa içinde tavsiye verebilecek varsa iyi olur

16EC813
23-02-2017, 11:22

aynen aga bende gittim 4 diş için 5000 tl istedi benim dişçim ithal ürün dedi ama ben yinede de araştırıyorum daha uygun varsa taktırmış olan degerlendircem

R.S.C
23-02-2017, 12:05
4 dişe 5 bin gene iyi tanesine 3000 TL diyorlar coil parasına 1 tane dış eksik gezerim daha iyi dermişim:D

Wromm
23-02-2017, 12:23
4 diş için 5 bin gerçekten çok uygun. Tabi kullanılan malzeme, yapan kişinin işçiliği filan önemli sırf uygun diye gitmemek lazım.

Diş başına 600 - 700 $ fiyatlar var şu an.

alicancalis
23-02-2017, 12:41
İmplant sıralamasında 1.Nobel Biocare 2.ITI 3.Biomet3i ... diye gider abi.genelde isveç markaları zirvede daha sonra birleşik milletler diye aşağı iner.Önemli olan yaptırılan ürünün kutusunu ve garantisini size takdim etmeleri.Tabi takarken o kutudan çıktığınıda seri numarasını görüp karşılaştırmak gerek.Yoksa ilerde çin malı bir ürünün mekanizması bozulduğunda dolayısı ile kemik alt yapısıda bozulduğu için cebinizden çıkacak extra tedavi ücreti ve implant mekanizması sizi sarsacaktır.

Meslek nedir? Nasıl bu kadar iddaalı yazabiliyorsunuz? Yazdıklarınız neye göre kime göre? Nobel ilk implantı yapan firmadır. İyi firmadır ama son senelerde çok kan kaybettiğini düşünüyorum. Benim uzmanlığım bunun üzerine. 15 senedir bu işi yapıyorum. Binlerce implant hem yerleştirdim, hem üst yapısını yapmışımdır. Nobel de iyi markadar ama kişisel tercihler bir yana bilimsel ve pratik tercihler genel seçim kriterlerini oluşturur.

bykral
23-02-2017, 14:53
Ankara da olsanız yardımcı olurdum ama yerli çin tafsiye etmem alman ve italyan kullanıyoruz kayıp çok çok az oluyor aman implant konusunda dikkat her yerde yaptırılmaz :)

brs852
23-02-2017, 15:31
EA klinik nişantaşı erkan akıllı ben kayınpederim kardeşim eşim hepimizi elden geçirmişliği var biraz sosyete dişçisi fiyatlar konusunda bir şey diyemiyorum az yada çok diye ama fazlasıyla kefil olunabilecek bir yer

By CrAzY
23-02-2017, 15:50
Meslek nedir? Nasıl bu kadar iddaalı yazabiliyorsunuz? Yazdıklarınız neye göre kime göre? Nobel ilk implantı yapan firmadır. İyi firmadır ama son senelerde çok kan kaybettiğini düşünüyorum. Benim uzmanlığım bunun üzerine. 15 senedir bu işi yapıyorum. Binlerce implant hem yerleştirdim, hem üst yapısını yapmışımdır. Nobel de iyi markadar ama kişisel tercihler bir yana bilimsel ve pratik tercihler genel seçim kriterlerini oluşturur.

Saygı duyuyorum abi bizde bu sektörün içindeyiz.Benim tecrübelerim ve bilgi birikimlerin bu yönde :) keyifli forumlar.

Sinan58
23-02-2017, 19:23
Fazla olmadı, haberlerde kalitesiz malzemeden yapılan bir implantın bir hastanın çene kemiğini erittiğini gördüm, aman dikkat diyelim.

Bad-Fast
23-02-2017, 20:12
Markaları aklıma yazdım , titanyum diyor herkes , biraz araştırdım 2 dişe 3 bin diyende var , araştırıp en iyi sonucu alabileceğim yerin durumunu ve sonucunu da Yazarım , gene fikirlerinizi deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim tabiki

sekizsilindir
23-02-2017, 21:15

Adamlığı ve işçiliği ile bir tavsiyede bulunayım, değerlendirirseniz detayları görüşürsünüz.
Kükürtlü caddesinde dallas taxi durağı yanı
Cem İldoğan

Bad-Fast
27-02-2017, 00:07
Marmara üni. de eskiden kalma kayıt varmış , 1500 tl ye yapılıyormuş tanesi , acaba yaptıran var mı orda ne kullanıyorlar marka olarak , memnun olan var mı veya

Ome_RS
27-02-2017, 07:43
Ben marmara üni nişantaşı diş fakültesinde ortodonti tedavisi görmüştüm. Memnun kalmadım diyebilirim.
Gerçi bu doktorla alakalı bir durum. ama yapan öğrenci ise öğrenicem diye kobay gibi kullanıyorlar.

pirasa
27-02-2017, 07:52
aynen aga bende gittim 4 diş için 5000 tl istedi benim dişçim ithal ürün dedi ama ben yinede de araştırıyorum daha uygun varsa taktırmış olan degerlendircem

4 dişe 5 bin gene iyi tanesine 3000 TL diyorlar coil parasına 1 tane dış eksik gezerim daha iyi dermişim:D

yeni hasta almıyor bildiğim kadarı ile ama genede bir danışabilirsiniz, Nesrin ÖZTÜRK haşimişcanda muayene hanesi. ben kemik yemeyi seven bir insan olduğum için uyararak yaptırmıştım implantı 3 senedir tık yok çok güzel markasını bilmiyorum ama.

bu arada çene yapısı da önemli implant için çene kemiği ince olana ince implant yapıyorlar oda pek sağlıklı olmuyor, bana neredeyse en kalın implant yapıldı kazık gibi :D

M.degirmen
27-02-2017, 21:11
Bursada implant icin uygun fiyat verebilirim, bego marka kullaniyoruz.. istenilen her türlü protez cesidide piyasadan uygun fiyata garantili sekilde yapiyoruz..

16EC813
27-02-2017, 21:27
yeni hasta almıyor bildiğim kadarı ile ama genede bir danışabilirsiniz, Nesrin ÖZTÜRK haşimişcanda muayene hanesi. ben kemik yemeyi seven bir insan olduğum için uyararak yaptırmıştım implantı 3 senedir tık yok çok güzel markasını bilmiyorum ama.

bu arada çene yapısı da önemli implant için çene kemiği ince olana ince implant yapıyorlar oda pek sağlıklı olmuyor, bana neredeyse en kalın implant yapıldı kazık gibi :D

yanlış mı anladım ? uyutupta mı implant yapıyolar ? ayrıca dediğini benim diş doktorumda önce beni çene tomografisi çektirmemi istemişti ona göre yaparız demişti ama ben bi daa ugramadım hem tırsttım hemde çok pahalı gelmişti bana ilk duydugumda ama gerçekten fiyatlar anasının hörekesiymiş :D

Bursada implant icin uygun fiyat verebilirim, bego marka kullaniyoruz.. istenilen her türlü protez cesidide piyasadan uygun fiyata garantili sekilde yapiyoruz..

bego marka ne oluyo kardeşim yerli mi ithal mi ?siz diş doktorumusunuz veya klinik mi ?

pirasa
27-02-2017, 21:36
yanlış mı anladım ? uyutupta mı implant yapıyolar ? ayrıca dediğini benim diş doktorumda önce beni çene tomografisi çektirmemi istemişti ona göre yaparız demişti ama ben bi daa ugramadım hem tırsttım hemde çok pahalı gelmişti bana ilk duydugumda ama gerçekten fiyatlar anasının hörekesiymiş :D

bego marka ne oluyo kardeşim yerli mi ithal mi ?siz diş doktorumusunuz veya klinik mi ?

uyutmak falan yok iğneyi yapıyor, sonra büyük bi matkap ucu takıyor kocaman bi delik açıyor çene kemiğine. sonra inşaatın temelini atıyor. her yer kan revan :D

16EC813
27-02-2017, 21:47
uyutmak falan yok iğneyi yapıyor, sonra büyük bi matkap ucu takıyor kocaman bi delik açıyor çene kemiğine. sonra inşaatın temelini atıyor. her yer kan revan :D

öle deme laa zaten tırsıyom :D

pirasa
27-02-2017, 21:52
ben dişçiden çok korkuyordum, 1 ay iltahap yapmış dişin acısını çekince artık hiç korkmuyorum. o acıyı hala çok iyi hatırlıyorum ve koşa koşa dişçiye gidiyorum en ufak ağrıda sızıda. büyümeden çözülsün diye :D bence hemen git başla işlemlere yazın mis gibi dişin olur. yoksa sıcaklarda şişme falan yapıyor söyleyim

Sebring
28-02-2017, 01:12
İmplant tecrübesi olan birisi olarak görüşlerimi sunmak istiyorum;
Uygulama,lokal anestezi ile yapılıyor.Ankara'da Başkent Üniversitesi'nde yaptırdım.
Yapılan yer,klinik değil,ameliyathane dedikleri,bööle destursuz girilemeyen ayrı bir odada yapıldı.
Uygulama esnasında zaten hiçbirşey hissetmiyorsunuz.Bende anestezinin etkisi geçtikten sonra hiçbir ağrı-sızı olmadı.Sadece 1 gün şapşala bağladım,o da normal zaten.1 kutu Augmentin kullandım,enfeksiyon olmasın diye.Ağrı olmadığı için ağrı kesici kullanmadım.
Üstyapıyı yapmak için hekim 6 ay bekledi.
Marka olarak ITI kullanıldı.6 yıldır kullanıyorum.Yapıldıktan sonra 1 defa gevşedi,tork anahtarı ile sıktı hekim.(Oto sanayi ortamı gibi).2 defa da dolgusu patladı,hiç sorun değil,5 dakikada yapıldı.
Çok memnunum.Zamanında araştırırken ITI en iyisiydi,şimdi nedir bilemem.Yapan hekim '1 defa yaptır,iyi bakarsan mezara kadar kullanırsın' demişti.(Hekim de bizim kafadandı,GC8 kullanıyordu).
6 ay önce kontrole gittim.Rontgende hiçbir sorun çıkmadı.
Uzun lafın kısası,yaptırın.En iyisini,en kalitelisini alın.En iyi hekimi bulun.Dünyaya yeniden gelmiş gibi olursunuz.
Sorularınız varsa cevaplamaya çalışırım.
Geçmiş olsun.

PROMINENT
28-02-2017, 01:59
Güney kore urunleri nasil acaba ? Yalniz cidden asiri pahali bir ismis bu. Bende yaptiracagim 4 dise 10bin temiz gidecek belli oldu.

Sebring
28-02-2017, 02:11
Güney kore urunleri nasil acaba ? Yalniz cidden asiri pahali bir ismis bu. Bende yaptiracagim 4 dise 10bin temiz gidecek belli oldu.
En kalitelisini alın,en iyi hekimi bulun. 10 bin falan yok.Sadece malzemeye 3000 Euro vermeye hazır olun.Ama Dünyaya yeniden geleceksiniz.Pişman olmayacaksınız.İnsanın duruşu değişiyor.Kendimden biliyorum.

PROMINENT
28-02-2017, 02:32
Saolun detaylica arastiracagim.

sekizsilindir
28-02-2017, 04:08
İmplanta alternatif sabit protez de yaptırılabilir, çok fazla eksik olmayan her bölgeye yapılıyor diye biliyorum

emperor
31-05-2018, 15:45
Ankara'da Başkent Er Dental diye bir firma var tavsiye ederim. İmplant yaptırdım, piyasaya göre yerli implantlara göre tabi ki biraz pahalı ama ömürlük bir implant artı piyasadaki diğer ithal implantlara göre de uygun işini incelikle yapıyorlar, ben memnun kaldım.

Kahn23
09-01-2022, 17:37
Alman olanların tanesi min 400-500€. Yerine ve markasına göre değişebiliyor.

Türk malı olanlar da 2500TL civarı

kifoz
10-01-2022, 11:38
1 senelik tedavi sonrası 2 hafta önce 3 tane implant yaptırdım alman markası idi geçen senenin fiyatıyla tüm tedavi+3 implant 15 bin tl tuttu. bahçeşehir dentopiada yaptırdım memnun kaldım.