PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW M2 F87 - 1.04,574 - İzmir Ülkü Park

Shendelzare
28-02-2017, 20:33
Herkese merhabalar,
26 Şubatta İzmir Ülkü Park'ta düzenlenen Time Trial etkinliğine istanbuldan 3 araç çıkıp gittik, araçlar Polo GTI, BMW 1M ve BMW M2 idi. Polo GTI kendi aracım, yaşadığım bazı sıkıntılar nedeniyle beklediğim süreleri yapamadım ama M2 ile bence şaşırtıcı bir süre yaptım, videosu aşağıdadır. Şaşırtıcı dememin sebebi aracı ilk defa sürüyorum, normalde pistte ve günlükte kendi aracım Polo GTI'ı kullanıyorum yani rwd araçlarla çok az deneyimim var, M2'yi çok kasmadan aracı görmek adına aldım, İzmir Ülkü Park'a hayatımda ilk defa o gün çıkıyorum (M2'den önce poloyla 15 tur falan attım sanırım o gün), vidyoda görüleceği üzere çok iyi bir çizgi yakalayamamışım ancak pitten çıkıp boş attığım bir turdan sonraki hotlap'te 1.04,574 gibi bir zaman gelmiş. Özetle aracı çok beğendim ve çok daha iyi bir süre yapabileceğini düşünüyorum, iyi seyiler ve yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

https://www.youtube.com/watch?v=qxmLhh6tkJQ

Direkt link : BMW M2 F87 - 1.04,574 - Onur Badur - İzmir Ulku Park - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=qxmLhh6tkJQ)

Faruk_Vtec
28-02-2017, 21:02
0:56 güç'e dayanamayan arka koltuk kafalığının ıntıhar ettığı an...

Shendelzare
28-02-2017, 21:12
0:56 güç'e dayanamayan arka koltuk kafalığının ıntıhar ettığı an...

hahaha ona dikkat etmemiştim ya koltuğun sırt kısmı komple indi, pitteyken indirmiştik sonra yerine oturtamamışız heralde.

997TT
28-02-2017, 21:17
Sondan 2. Vıraj harıc cızgın guzel. Tek yapman gereken bıraz arkanın gelmesıne ızın vererek hızlanmak.

snrk
28-02-2017, 21:38
Tebrikler çok iyi süre gelmiş. Bir sonraki tur daha da iyi gelecekmiş sanki U virajında arkası kaymasaymış. Ama MPSS çok çabuk kayganlaşıyor malesef yapacak bir şey yok.

Shendelzare
01-03-2017, 23:24
Sondan 2. Vıraj harıc cızgın guzel. Tek yapman gereken bıraz arkanın gelmesıne ızın vererek hızlanmak.

Teşekkür ederim. Bana kötü dönüyormuşum gibi geldi sürerken veya belkide virajlara yavaş girdiğim için öyle geliyordu bilemiyorum, bu çizgide hızlansam güzel bir süre gelicek demekki. Arkasının gelmesine izin veremedim çünkü araç arkadaşımın ve bende dediğim gibi çok tecrübeli değilim yani risk almak istemedim böyle bir durumda. Hafif kaymalarda biraz gaz vererek ve toplayarak götürdüm ama genelde kaymaları ilerletmeye değil toplamaya yönelik davrandım yine risk almamak için. Sahibi arkadaşım araca alıştıkça çok daha iyi süreler çıkartacaktır, ben tekrar iyi bir süre için alıp zorlar mıyım bilemiyorum.

Tebrikler çok iyi süre gelmiş. Bir sonraki tur daha da iyi gelecekmiş sanki U virajında arkası kaymasaymış. Ama MPSS çok çabuk kayganlaşıyor malesef yapacak bir şey yok.

Teşekkür ederim, sizin videoya göre biraz aksiyonlu olmuş benimki :D Aracın tepkilerine daha hakim olduğunuz için viraj çıkışlarınız çok daha stabil, ben o dediğiniz yerdeki gibi saçmasapan kaymalar yaşadım malesef erken gaz vermekten dolayı. Ama aracı aşırı beğendim, güzel süreler yapılır ilerde eminim. Sizin balatalar falan bitmişti sanırım gelemediniz o yüzden keşke karşılaşabilseymişiz.

snrk
02-03-2017, 00:05
Teşekkür ederim, sizin videoya göre biraz aksiyonlu olmuş benimki :D Aracın tepkilerine daha hakim olduğunuz için viraj çıkışlarınız çok daha stabil, ben o dediğiniz yerdeki gibi saçmasapan kaymalar yaşadım malesef erken gaz vermekten dolayı. Ama aracı aşırı beğendim, güzel süreler yapılır ilerde eminim. Sizin balatalar falan bitmişti sanırım gelemediniz o yüzden keşke karşılaşabilseymişiz.

Benim seanslar aslında hiç de hoş geçmiyor ama en temizini koyduğum için öyle görünüyor çaktırma :D. Senin seansın tamamı ilk sefer için çok çok iyi. Hem de MPSS ile.

Senin de fark ettiğin gibi araba acayip arkadan kaymaya meyilli. mrbars hocam toe ayarı önerdi ama bir türlü cesaret edip yaptıramıyorum.
Tutunmayı ilk aşamada lastiklerle çözmeye çalışacağım. Cup2'ler bitince 245/265 yerine 265/285 deneyeceğim. Bu arada arkadaşın ne düşünüyor araç hakkında?

Aynen, diskler çizildiği için bu sefer gelemedim. Balatalar hazır, diskleri bekliyorum. Bir sonrakine yetişirim inşallah :)

Shendelzare
02-03-2017, 18:50
Benim seanslar aslında hiç de hoş geçmiyor ama en temizini koyduğum için öyle görünüyor çaktırma :D. Senin seansın tamamı ilk sefer için çok çok iyi. Hem de MPSS ile.

Senin de fark ettiğin gibi araba acayip arkadan kaymaya meyilli. mrbars hocam toe ayarı önerdi ama bir türlü cesaret edip yaptıramıyorum.
Tutunmayı ilk aşamada lastiklerle çözmeye çalışacağım. Cup2'ler bitince 245/265 yerine 265/285 deneyeceğim. Bu arada arkadaşın ne düşünüyor araç hakkında?

Aynen, diskler çizildiği için bu sefer gelemedim. Balatalar hazır, diskleri bekliyorum. Bir sonrakine yetişirim inşallah :)

Büyük taban biraz işe yarayabilir bencede, arkadaşım ne kadar söylensemde çok zorlamadı zaten hayatında ilk defa piste çıkıyor o yüzden biraz daha çizgi tutturmaya falan alışması gerekiyor süre denemeden önce dolayısıylada pist performansı ile ilgili bir yorum yapmadı. Benim kendimde bi M araç almam lazım :D

Bu arada diskleri ne aldınız oem mi aftermarket mi? Benim arkadaş M4'ün karbon seramik frenini taktı geçen günlerde, onlar direkt sök tak oturuyormuş.

snrk
02-03-2017, 18:55
Büyük taban biraz işe yarayabilir bencede, arkadaşım ne kadar söylensemde çok zorlamadı zaten hayatında ilk defa piste çıkıyor o yüzden biraz daha çizgi tutturmaya falan alışması gerekiyor süre denemeden önce dolayısıylada pist performansı ile ilgili bir yorum yapmadı. Benim kendimde bi M araç almam lazım :D

Bu arada diskleri ne aldınız oem mi aftermarket mi? Benim arkadaş M4'ün karbon seramik frenini taktı geçen günlerde, onlar direkt sök tak oturuyormuş.

Diskleri oem aldım, balatayı pagid. Bakalım ne olacak.

qatrio
02-03-2017, 23:12

https://68.media.tumblr.com/430964629d291044a7ae5f661d12d70d/tumblr_inline_npp17lyJK91qe47ym_500.gif