PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürveyan hakkında.

Anıl E.
01-03-2017, 14:06
Karayolları'na bağlı olarak köprü ve yapım onarım çalışmalarında çalışmak üzere sürveyan olarak başlamayı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda kadro alma olayları da var . En alt kademe sürveyan olarak geçiyor. Herhalde belli bir zaman sonra kurs'a girerek araştırma teknisyeni pozisyonuna da gelebiliyorsun.

Var mı daha önce bu pozisyonlarda çalışan arkadaşlarımız ? İnşaat mühendisi olanlar bilirler sanırım. Şantiye şartları falan nasıldır hiç bilgim yok .

ckrc
01-03-2017, 14:48
KGM Projelerinde çalışmadığım için pek bilgim yok ama, mevzuattan anladığım kadarı ile, hem depocu, hem saha amiri, hem de saha formeni görevininin bir kısmını yapıyor. Personel puantajı takip ettiği gibi, ekipman puantajını da tutuyor, sahada gözlemde yapıyor, kalite kontrolde yapıyor.
Sahada uygulaması çok daha farklıdır o konuda bir bilgim yok.

İnşaat Mühendisi olarak, şantiye şartları zordur, keyiflidir, yazın sıcak, kışın çok soğuk olur. Sürekli bir hareket vardır, sabah sahaya bir çıkarsın o koşuşturmada bir bakmışssın saat öğlen olmuş.
Pompa gelir, mikser gider, demirci projeyi ters okur, tahvil yaparsın,
Kalıpçı kalfasıyla tartışırsın haritacıdan kot beklemeden kalıbı kapattığı için o kalıbı açtırıp tekrar kapattırırsın. Kalfaya sinir olursun, o sana daha fazla sinir olur 2 saat sonra, gel şefim bir çay içelim der bir bakarsınız aranızda hiç bir problem yok. Mekanikçi gelir şefim bir haritacıları çağırın kot versin kutu çakıcaz derler. Zordur ama çok keyiflidir, plaza gibi bir meeting schedule edip, gerekli planlamaları yapıp ona göre aksiyon alalım savsaklığı ve yavşaklığı yoktur. Küfürde gırla gider, eğlenceside gırla gider. O betona bir bulaştımı o ayağınız, şantiyelerden kurtuluşunuz yok cidden. İçindeyken ana-avrat küfür edersiniz, dışarı çıkınca o samimiyeti, ortamı ararsınız.

Şantiye de sürekli bir hareketlilik vardır, sürekli bir koşuşturma. Yorucudur, mesaisi çoktur. gece betonu olur, cumartesi çalışması olur, ayda 2 pazar iznin olur, teslime yaklaştıkça ayda 1 pazara kadar düşer bu izinler. Düzenli hayat, sabit lokasyon, 8-5 mesai vs. düşünüyorsanız asla ama asla girmeyin.

Anıl E.
01-03-2017, 14:55
KGM Projelerinde çalışmadığım için pek bilgim yok ama, mevzuattan anladığım kadarı ile, hem depocu, hem saha amiri, hem de saha formeni görevininin bir kısmını yapıyor. Personel puantajı takip ettiği gibi, ekipman puantajını da tutuyor, sahada gözlemde yapıyor, kalite kontrolde yapıyor.
Sahada uygulaması çok daha farklıdır o konuda bir bilgim yok.

İnşaat Mühendisi olarak, şantiye şartları zordur, keyiflidir, yazın sıcak, kışın çok soğuk olur. Sürekli bir hareket vardır, sabah sahaya bir çıkarsın o koşuşturmada bir bakmışssın saat öğlen olmuş.
Pompa gelir, mikser gider, demirci projeyi ters okur, tahvil yaparsın,
Kalıpçı kalfasıyla tartışırsın haritacıdan kot beklemeden kalıbı kapattığı için o kalıbı açtırıp tekrar kapattırırsın. Kalfaya sinir olursun, o sana daha fazla sinir olur 2 saat sonra, gel şefim bir çay içelim der bir bakarsınız aranızda hiç bir problem yok. Mekanikçi gelir şefim bir haritacıları çağırın kot versin kutu çakıcaz derler. Zordur ama çok keyiflidir, plaza gibi bir meeting schedule edip, gerekli planlamaları yapıp ona göre aksiyon alalım savsaklığı ve yavşaklığı yoktur. Küfürde gırla gider, eğlenceside gırla gider. O betona bir bulaştımı o ayağınız, şantiyelerden kurtuluşunuz yok cidden. İçindeyken ana-avrat küfür edersiniz, dışarı çıkınca o samimiyeti, ortamı ararsınız.

Şantiye de sürekli bir hareketlilik vardır, sürekli bir koşuşturma. Yorucudur, mesaisi çoktur. gece betonu olur, cumartesi çalışması olur, ayda 2 pazar iznin olur, teslime yaklaştıkça ayda 1 pazara kadar düşer bu izinler. Düzenli hayat, sabit lokasyon, 8-5 mesai vs. düşünüyorsanız asla ama asla girmeyin.

İntihar etmeyi düşünüyorum :).

16EC813
01-03-2017, 15:02
Karayolları'na bağlı olarak köprü ve yapım onarım çalışmalarında çalışmak üzere sürveyan olarak başlamayı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda kadro alma olayları da var . En alt kademe sürveyan olarak geçiyor. Herhalde belli bir zaman sonra kurs'a girerek araştırma teknisyeni pozisyonuna da gelebiliyorsun.

Var mı daha önce bu pozisyonlarda çalışan arkadaşlarımız ? İnşaat mühendisi olanlar bilirler sanırım. Şantiye şartları falan nasıldır hiç bilgim yok .

sana talih kuşu konmuş hemde tam bilet büyük ikramiye :D

Anıl E.
01-03-2017, 15:04
sana talih kuşu konmuş hemde tam bilet büyük ikramiye :D

Niye öyle dedin abi şanslı değilimdir genelde. Kulağa pek hoş gelmiyor ,sivas'ın dışında bir ilçede çalışmaya başlayacağım ve orada kalacağım 15 ya da 20 günde 2 gün iznim var . Tek iyi yanı karayolları olması ,şantiye şartları nedir nasıl adamlar çalışır bilmiyorum. Ben konteynırda kalınacak diye düşünüyordum kendi kiraladıkları evler varmış ,birkaç kişi şeklinde öğrenci evi gibi onlarda kalınıyormuş.

16EC813
01-03-2017, 15:09
ben 26 yılı devirdim :D çokta memnunum
şöle anlatayım sanırım sen inşaat teknisyenisin yoksa başka türlü sürveyyan yapmazlar
ayrıca şuan geçici işçi sınıfındamı çalışıyorsun bilemiyorum ama hertürlü kadroya geçersin
bende ilk işe başladıgımda iller bankasın da sürveyyan olarak ulan dedim yıllarca oku teknisyen ol sonra gel burda işçi ol sonra şantiede çalış tühh dedim ordan eski bi memeur abim sen ne diyosun sana talih kuşu konmuş büyük ikramiye vurmuş demişti daha dün gibi hatırlıyom :D
allaha çok şükür bu işi yaptıgım için
çalışmaya başlayınca anlarsın herkes sana muhtaç :D

LnchCntrl
01-03-2017, 15:13
Dünyanın en acayip adamısın bigün tv aparatı bigün sürveyan :D

Anıl E.
01-03-2017, 15:14
Dünyanın en acayip adamısın bigün tv aparatı bigün sürveyan :D

ahahaha tv aparatını halledemedik kanka bari bunu halledelim . Sür-ve-yan

kulağa hoş geliyor :)

16EC813
01-03-2017, 15:15
ilave olarak hele ki karayollarında sürveyyan olmak kral gibi bişeysin :D kontrol mühendis yardımcısı pozisyonunda oluyorsun daha dogrusu şantiyede sorumlu oldugun bölgede müdürü temsil ediyorsun ve senin okeylemediğin hiçbir işi ne kontrol mühendisi ne şube müdürü ne bölge müdürü kabul edip hakediş ödemesi yapmaz
yani senin imza atmadıgın röleveye ataşman yapıp hakediş düzenleyemezler
yani ipin ucu sende :D

Anıl E.
01-03-2017, 15:16
ilave olarak hele ki karayollarında sürveyyan olmak kral gibi bişeysin :D kontrol mühendis yardımcısı pozisyonunda oluyorsun daha dogrusu şantiyede sorumlu oldugun bölgede müdürü temsil ediyorsun ve senin okeylemediğin hiçbir işi ne kontrol mühendisi ne şube müdürü ne bölge müdürü kabul edip hakediş ödemesi yapmaz
yani senin imza atmadıgın röleveye ataşman yapıp hakediş düzenleyemezler
yani ipin ucu sende :D

abi imza yetkim yok diye biliyorum. Ayrıca sana özel mesaj yolladım.

16EC813
01-03-2017, 15:17
abi imza yetkim yok diye biliyorum. Ayrıca sana özel mesaj yolladım.

sen inşaat teknisyeni değilmisin ? ayrıca hakediş imzasından bahsetmiyorum hakediş içindeki röleveden bahsediyorum sen sadece onu imzalıyorsun

naci
01-03-2017, 15:38
Karayolları Genel Müdürlüğüne de çalışıyorum ama benim birimim sağlık hizmetleri, şu an yapım işlerini bilmiyorum işe başlarsan ve Ankara'ya yolun düşerse beklerim Anıl. Sormak istediğin bir konu olursa ilgili birimde tanıdık varsa onlara sorar yanıtlarım.

Anıl E.
01-03-2017, 15:39
Karayolları Genel Müdürlüğüne de çalışıyorum ama benim birimim sağlık hizmetleri, şu an yapım işlerini bilmiyorum işe başlarsan ve Ankara'ya yolun düşerse beklerim Anıl. Sormak istediğin bir konu olursa ilgili birimde tanıdık varsa onlara sorar yanıtlarım.

Abi numaranı alabilirsem daha detaylı konuşuruz karayollarında isen.

naci
01-03-2017, 15:44
Abi numaranı alabilirsem daha detaylı konuşuruz karayollarında isen.

Yolladım özelden.

Anıl E.
02-03-2017, 22:44
Güncel güncel bilgiler lazım