PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vizesiz Hafta Sonu Gidilebilecek Yakın Ülkeler

207_TR
02-03-2017, 21:30
Arkadaşlar merhaba

Bu haftasonu eşim ve bebeğimizle (2 yaşında) pasaport larımızla 2-3 günlüğüne gidip gelebileceğimiz nereleri var.

Tavsiyeniz ne olur.

Gidecek yer bulamazsam KAYA RAMADA KAZ DAĞLARI na gideceğiz.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

EREN34
02-03-2017, 22:00
Bosna Hersek derim ben.

Saraybosna ve Mostar'ı havalimanından kiraladığınız araçla rahat rahat gezersiniz. Hem vizesiz hem ülke ucuz

Ahmet Saraçoğlu
02-03-2017, 22:03
takipteyim , eşim thy personeli , komik rakamlara bilet imkanı var ama hiç gitmek nasip olmadı yurtdışına.Vize mize kasmadan haftasonu çok keyifli olur.

STP
02-03-2017, 22:09
Prizren kosova tarafi guzel olur,suan @pisccocuk kankam suan orda,anlata anlata bitiremedi

yucelebeci
02-03-2017, 22:10
Karadağ çok güzel biyer hemde yakın ama biraz soğuk olabilir hava durumuna bakıp gidilebilir, vizesiz gidebileceğin çok güzel yerler var ama genelde uzak yerler iki gün için değmez, kıbrısa gidebilirsin ısınmaya başlamıştır oralar

academian97
02-03-2017, 22:11
Balkanlar; özellikle Bosna, Makedonya ve Karadağ, Afrika'da Fas.

VİZESİZ ULKELER - EN GUNCEL VİZE İSTEMEYEN ULKELER LİSTESİ 2017 | Biz Evde Yokuz (http://www.bizevdeyokuz.com/guncel-vizesiz-ulkeler-vize-istemeyen-ulkeler)

darkmoon
02-03-2017, 23:06
yalnız cook adaları dehşet güzelmiş ilk defa duydum ismini ama cennet resmen..

şöyle bir sitede var güzel yapmışlar ..

https://vizesizgeziyorum.com/cook-adalari-yeni-zelanda/

blumenberg
02-03-2017, 23:54
budva tavsiye ederim :)

optimus_prime
03-03-2017, 08:05
Hem ucuz hem yurtdışı maksatlı en güzel yerler Bosna, Belgrad, Lviv ve bilhassa Üsküp'ten 2 saat mesafeli Ohrid gölü müthiş bir yer. Buralar hem konaklama hem yeme içme anlamında ucuz yerler ve bilet fiyatları ucuz.

optimus_prime
03-03-2017, 08:13
takipteyim , eşim thy personeli , komik rakamlara bilet imkanı var ama hiç gitmek nasip olmadı yurtdışına.Vize mize kasmadan haftasonu çok keyifli olur.

Harbiye de idata var tk personeline minimum 6 ay İtalya vizesi veriyor fazla bir evrak istemiyor. Boşuna yanmasın passlar haftasonu çıkın gezin

Emre Akçay
03-03-2017, 08:32
Budva'yı bende tavsiye ediyorum. Tiflis'e de gidilebilir.

Mr.K
03-03-2017, 09:05
Belgrade 2 gunde sıkılırsıniz kucuk nezih bi sehir. Her yere tramvay taxi ile ulasim mevcut ztn 2gunde butun sehiri gezersiniz.

Mostar icinse ortalama yarimgunden biraz fazlasi lazim max.

Sarajevo icin 1.5 gun yeterli.

Bu donemler soguk olur bu saydigim yerler yazin daha keyiflidir belirtiyim.. 2 farkli ulke ama hemen hemen aynidir harcicaginiz tutarlar.

Mostar sarajevo arasi ortalama 2saat aracla belirtiyim. + olarak sirp + hirvat + bosna tum otobanlarda sabit + gezici radar ve sabit belirli noktalarda polis cevirmesi herzaman vardir bilginize.

clioGT
03-03-2017, 09:08
mekednonya için şöyle bir yazı okudum ama emin değilim mevzudan;

eğer pasaporta girilş çıkış basılırsa, yunanistandan şengen alınabiliyormuş o pasaportla bir daha. sadece hellenik vize veriyormuş yunanistan kendi ülkesinde geçerli. yine de emin değilim bu bilgiden:)

vizesiz balkanlarda neresi varsa hepsi görülür valla.

dasemert
03-03-2017, 09:45
Bir yakınım karı koca gittiler Karadağ'a çok uygun fiyata çok güzel tatil yaptılar.Bir araştırın derim güzel yere benziyor.

emresener
03-03-2017, 09:54
geçen sene üsküp yapmıştık. 179€ cuma pazar prontotur ile gayet başarılı idi. ekstra olarak 200€ harcamamışızdır iki kişi. soğukta bile güzel balkanlar ;)

GokhanRS
03-03-2017, 10:43
ben belgraddayım. 2 günde gezebilirsin burayı. arabaya filanda ihtiyacında yok. taksiler pahalı değil. tramway otobüs her yere var sayılır. bu hafta havalarda iyi.

buranın dışında sarajevo yu öneririm bosna hersek. ancak orada türkiyedeymiş gibi hissedersin. her terafta yok osmanlı dönercisi, paşa döner, buyrun döner, konyalı ahmet usta v.s v.s tonla türk dükkanı görürsün. bir çokta muhteşem camiler var. ancak bunları zaten görüyorsun türkiyede.

bence belgrada gel en azından daha önce görmediysen ne biliyim bir tesla müzesi, bir kaç kilise, savada nehrin üzerinde bir öğle yada akşam yemeği, knez mihajlova, kale megdan, v.s v.s gezilcek yerleri var. 2 günü doldurursun.

PiscocuK
03-03-2017, 10:53
Prizrendeyim olayin dibinden yaziyorum. Elif de hamburger yenir. Kaskaval et kofte borek saymakla bitmez.
Yemek yemeyi seven arkadaslara oneririm. Cok buyuk bir yer degil ama her kosesinde tarihden bir parca var ve cok cok ucuz. Henuz kimseye 10 euro odeme yapmadim

Yaz icin budvayi ozellikle oneriyorlar kismetse dusunuyorum.