PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meteor düşmüş , belediye uyuyor yıl 2017

Yiğit G.
02-03-2017, 22:39
Yıl 2017 yer maltepe.. Nezih bir bölge adatepe.. (maltepe karting arkası tepedeki evler) 5 gündür burası böyle duruyor... 2 gün önce gece düştüm jantı kırdım.Kaç araba burda zarar gördü siz tahmin edin.Belediyeye yazdım kimsenin ipinde değil (belediye 5 sokak ötede) Yahu ayıptır ayıp.. Oy veriyoruz zorundayız alternatif yok ya varya alternatif olsa 1 tane oy alamaz chp 1 tane ya.. Günahımı vermem bu nedir abi...

edit: Konu siyasi değil ama oy verdiğim parti ve yaşadığım bölge ise sövmek hakkım... en çok benim hakkım.. lanet olsun

http://i.hizliresim.com/69ZmM9.jpg

http://i.hizliresim.com/W0VboQ.jpg

wolrath
02-03-2017, 23:00
maalesef zumrutevlerde de durum farkli degil. ki atasehir gibi bir yer oldu burasi, ona ragmen fuayenin onu bu sekilde cukur dolu.

gecmis olsun sana da

darkmoon
02-03-2017, 23:00
hayrına bari bir şerit falan bidon bir şey koysaydınız başkalarının canı yanmasaydı..

Octane
02-03-2017, 23:11
Bizimki büyükşehire bağlı da ne oldu. Mahalleli olarak kapıcının kar kürediği kürekle odtü ormanından toprak alıp doldurduğumuz çukur oldu bizim. Halimiz rezil.

Eyüp
02-03-2017, 23:25
Çankaya'da ara sokaklarda alıştım..Ama durum ne Sakarya'da ne İstanbul'da farklı..

sekizsilindir
02-03-2017, 23:32
TR nın kronik sorunu "şehir içi yollar" Bursa nın merkez ilçesini hertürlü ikiye katlamış bulunan Nilüfer de yollar içler acısı, dünyanın vergisini toplayan belediye hangi siyasi partinin elinde?!?!! tahmin ettiniz.. :) yiğit yazmış
Dediğim gibi, bu belediye yönetimlerinin "yol" sorunu kronik vaka

fthdrn
02-03-2017, 23:34
Siyasetle alakası yok bunun. Kışın ortasında asfalt çalışması yapıyor tüm belediyeler. Sonra çökmesi kaçınılmaz.

Kadyr
02-03-2017, 23:35
Resim ile twitterdan beyaz masaya yazmayi deneyin belki is gorur. Genelde beyaz masa da cozum oluyor. Bazende siraya alindi diyor:)

Drive Fast
02-03-2017, 23:36
benim anlamadığım şey bu kadar derin bir çukur nasıl oluşuyor koca yol geçiyor o yolun sadece 50 cm lik yerimi çöküyor hep merak etmişimdir

jRMix
02-03-2017, 23:46
Şehiriçi yolun bir kısmı sıcak asfalt oldu. üstelik kış içinde yaptılar. Şuan yolda bozulmalar başladı.

Onu geçtim en azından 2 ay yolu düzgün kullanabildik. Size abartısız söylüyorum. Köprülü kavşak yapıldı 1 hafta sonra yollar öyle bir bozuldu ki 2.hafta yama attılar sonrayine bozuldu. Daha sonra öğrendikki yolun yapımını üstelenen firma aslında yapsat inşaat işi ile uğraşıyormuş. İşçiler adanadan gelmiş sadece yol için yapıp gitmişler geri.

ÖmerF.Bayar
02-03-2017, 23:52
Gecmis olsun, çok iyi anlıyorum sizi benimde boyle bir çukur yuzunden araba elektriği kesti aku vs degisti yalandan.
Cooper ında 14lt yakıt ortalaması gözümden kaçmadı :)

AşkınS.
02-03-2017, 23:53
Zonguldakta durum daha kötü emin olun. Ve yüzsüz bi belediye başkanına sahibiz.son 30 yılın en çalışkan belediye baskani olduğunu söylüyor hala.
En son sel baskınında dövüyorlardi zor kurtuldu.
Facebookta :Dünyanın En büyük köyü zonguldak diye bir sayfa var durumu ortaya seriyor

free-hifi
03-03-2017, 00:07
SekoLive kardeşim

Yiğit G.
03-03-2017, 00:22
hayrına bari bir şerit falan bidon bir şey koysaydınız başkalarının canı yanmasaydı..

hiçbirşey bulamadım kalın odun koymuştum o zaman da araç geçemiyor sağa park ettikleri için atmışlar odunu... İşin komik yanı ben bunu gördükten 2-3 gün sonra unutup düştüm.. ve inanılmaz derin... Yavaş geçsen kalırsın orda..

Yiğit G.
03-03-2017, 00:24
Siyasetle alakası yok bunun. Kışın ortasında asfalt çalışması yapıyor tüm belediyeler. Sonra çökmesi kaçınılmaz.

olay siyaset değil ama akılma hep şey geliyor hani akp için iyi kötü ama çalışıyorlar lafı varya bilmiyorum hiç akp bölgesinde yaşamadım 35 yıldır hep chp hep kadıköydeyim erenköyde maltepede ve gerçekten bıktım.Akp nin yüksek aldıgı bölgelerde yaşayan arkadaşlar cidden yollarınız düzgün mü çok merak ediyorum ? onu düşünüp sövdüm chp ye... belkide değildir

Emre-Dylan
03-03-2017, 00:49
Yazılacak çok şey varda neyse, iki ucu b**lu değnek nasılsa...

sekizsilindir
03-03-2017, 01:21
Akp nin yüksek aldıgı bölgelerde yaşayan arkadaşlar cidden yollarınız düzgün mü çok merak ediyorum ?

Değil Yiğit, dediğim gibi bu belediyecilik sorunu şehir içi, meskun mahal yollar kronik vaka .. hepsi aynı

Yigit-Y
03-03-2017, 01:32
Adam gibi bir tane belediye var

Oda tunceli de ovacık belediye başkanı

Kar eden tek belediye

Yolları cıncık tek belediye

Ulaşımı bedava olan tek belediye

V.s

Filan

Şimdi neden ovacık güzel hoş da

Diğerleri şerefsiz

Bunu düşünmek gerek :)

Sinan58
03-03-2017, 01:43
Yiğit abi amacım siyasi polemik falan değil, şuanki akp"dende chp"dende nefret ederim.

Birisi video çekip chp"li belediye çalışmıyor türü birkaç söyleyip a haber whatsapp ihbar hattına atsana bizede eğlence çıksa :D

Efsane olur, yesinler birbirlerini :D

samara
03-03-2017, 01:50
Öncelikle geçmiş olsun.Gerçekten rezil bir durum. darkmoon dediği gibi şerit felan çekilmesi gerekmekte.

Yiğit G.
03-03-2017, 01:59
Yiğit abi amacım siyasi polemik falan değil, şuanki akp"dende chp"dende nefret ederim.

Birisi video çekip chp"li belediye çalışmıyor türü birkaç söyleyip a haber whatsapp ihbar hattına atsana bizede eğlence çıksa :D

Efsane olur, yesinler birbirlerini :D

yarın çekip akit e atayım cumaya giderken çukura düştüm çıkamadım diye , kahrolsun cahape :D :D

FaBeRgE
03-03-2017, 02:29
kanyon mu o :)

SpeedlinE™
03-03-2017, 05:44
Valla ***** Parti'nin aldığı bir ilde yaşıyorum ne kadar ***** partili olmasam da... Tramvay yapıyoruz dediler yollar küçüldü heryer tıkanıyor.kesilen mahvolan ağaçlar ve yollarda cabasi.Logar kapakları yukarda kaldı etrafına beton asfalt dökmüşler ne kadar araba üstünden gecebilse bile(kastım Doblo yoksa alçak araçlar geçemez) ve bunlar 1-2 tane değil kaçar taneler. Garip işler yani ya neyse

uqur
03-03-2017, 06:24
artık belediyecilik bi meslek dalı gibi oldu maltepe de yaşıyorum sokak araları bildiğiin tarla attık ları yamalar bildiğin set haline geldi :D bide kendi sitesinden yaptıklarıyla ovunuyolar :D

Akizilkaya
03-03-2017, 07:10
bende adatepede oturuyorum malesef hemen hemen her sokak böyle.
Sahil yolunda kazılıp yeni doldurulan yeri görmeyin bile. Belediyecilikte particilikten cıkıp gerçekten belediyecilik yapacak kişilere oy vereceğimiz zaman düzelir diye düşünüyorum.

Tolga-R
03-03-2017, 08:13
Hayatımda gördüğüm en boktan yollar Kadıköy belediyesi sınırları içindedir.

SekoLive
03-03-2017, 08:22
Maltepe konusunda cogumuz aynı şeyleri düşünüyor biyerlerde yanlış bişeyler var gibi.

bir durum daha var benim gözlemlediğim, ana caddelerin yanlış bilmiyorsam tümü büyükşehir belediyesine bağlı

eğer o ilçe büyüksehirin partisinden değilse sanki oralara hizmet aksatılıyor yada bi pres uygulanıyor gibi.

bunu gittiğim bazı büyük şehirlerde de gördüm sadece İstanbul için söylemiyorum. belki denk gelmiştir belki de kasıtlı yapılan bir durumdur.

fthdrn
03-03-2017, 08:27
Ailem 1960 dan beri kadiköyde oturuyor. Yıllarca aynı kişinin yönettiği bir döneme denk geldim bende. bir tane hayırlı bir işine rastlamadım adamın. Ama Yeni kurulan ilçelere bakıyorum onlarında bu durumdan pek farkları yok. Gelen giden yatıp maaş almanın derdine düşmüş. Ataşehir bu konuda biraz daha iyi. Mahallede öyle delik eşik tümsek falan pek yok. Yamalı yollar mevcut ama sinir bozucu cinsten değil. Bir tek yeditepe üninin arka tarafının etrafı berbat durumda araba sürmek istemezsiniz o derece.

onursumer
03-03-2017, 08:48
Maltepe konusunda cogumuz aynı şeyleri düşünüyor biyerlerde yanlış bişeyler var gibi.

bir durum daha var benim gözlemlediğim, ana caddelerin yanlış bilmiyorsam tümü büyükşehir belediyesine bağlı

eğer o ilçe büyüksehirin partisinden değilse sanki oralara hizmet aksatılıyor yada bi pres uygulanıyor gibi.

bunu gittiğim bazı büyük şehirlerde de gördüm sadece İstanbul için söylemiyorum. belki denk gelmiştir belki de kasıtlı yapılan bir durumdur.

o yıllardır olan bir durum zaten her parti doneminde :)

NakkaSss
03-03-2017, 09:02
X parti yada Y parti ile alakası yok durumun. Yol yapmayı bilmiyoruz. Yada bu işi layıkıyla yapacak kişilere yaptırmıyoruz. Hep kaptanın akrabaları, hep amca yeğen şirketleri. Hep sıkıntı yok hallederiz mantığı. Ve düzelmeyecekte çünkü dna'mızda var artık bu olaylar kanımıza işlemiş. Kim bir yere girse hemen işi bileni almak yerine kuzenini, akrabasını yanına alıyor ki lafım sözüm geçsin, başkasının karnı doyacağına akrabamın karnı doysun, işi bilmesi önemli değil öğrenir, hallederiz. Sonuç bu işte.. Düzelmeyecek..

Gry
03-03-2017, 09:15

ufak bir düzeltme yapayım , tüm ana caddeler İbb ye ait diye bir şart yok , aksi olarak bütün sokaklarda ilçe belediyelerine ait diye bir durum yok.

Ana arter listesini vatandaş olarak bilmemiz gayet doğal çünkü bu bizim işimiz değil lakin gerek sosyal medya hesapları gerekse çağrı merkezlerini aradığınızda bu konuda anlık olarak bilgi edinilebiliyor.

bunun dışında örnek verecek olursak Bakırköy , Şişli , Kadıköy gibi İbb ye ait parti dışında partinin elinde olan belediyelerde ana arterlerin kasıtlı olarak yapılmaması İbb ye artısı değil eksisi olacağını belediye yetkililerin bilincinde.

Hatta şunuda detay olarak verecek olursa özellikle bu ilçelere daha hassas davranıldığını net biliyorum.

Belediyeler twitter hesapları her daim aktiftir. En etkili iletişim kanalı olarak sosyal medyayı kullanmanızı tavsiye ederim. :icon_tup:

HPMania
03-03-2017, 09:21
Ben de genelde Maltepe - Ataşehir arası gidip geliyorum, bir çok alternatif yol var ama genelde hepsi mayın tarlası gibi, bazen sırf yol daha düzgün diye uzun ve trafikli yolu tercih ediyorum.
Arabamdan soğudum yemin ederim.
Benim merak ettiğim bir konu var, örneğin sizin başınıza gelen olayda çukura düştünüz ve jantınız kırıldı, o an bir şekilde polis vs. çağırıp rapor tutulabilse belediyeden zararınızı karşılama şansınız olur mu ?

GokhanRS
03-03-2017, 09:22
hak ediyoruz abi. takım tutar gibi parti tutuyoruz. aslında kimseye 2nci döneminde oy vermiceksin muhteşem olağanüstü şeyler yapamadıkça.

Gry
03-03-2017, 09:23
Ben de genelde Maltepe - Ataşehir arası gidip geliyorum, bir çok alternatif yol var ama genelde hepsi mayın tarlası gibi, bazen sırf yol daha düzgün diye uzun ve trafikli yolu tercih ediyorum.
Arabamdan soğudum yemin ederim.
Benim merak ettiğim bir konu var, örneğin sizin başınıza gelen olayda çukura düştünüz ve jantınız kırıldı, o an bir şekilde polis vs. çağırıp rapor tutulabilse belediyeden zararınızı karşılama şansınız olur mu ?

aracınızı olay yerinden hiç bir şekilde hareket ettirmeden polis çağırarak zabıt tutturduğunuz takdirde zararınızı belediye tarafından karşılayabilirsiniz. Bu tüm vatandaşlarımızın hakkıdır.

emir91
03-03-2017, 09:46
Acıbadem caddesi arka sokaklarda hallice bundan her yer çukur göçük taşındık taşınalı arabanın ön takımdan ses eksik olmuyor..

Oznsrl
03-03-2017, 09:52
maltepe doğuşkentte oturuyorum yol bakım onarım müdürlüğü burda. bikaç senedir bütün sokaklar asfaltlandı bitane en ufak bozuk yol yok :)
abi bence şikayetin varsa dediğim yerde yap çünkü bizim yanyol 2 kere asfaltlandı ilkinde mahalleden bi abi gitti konuştu önce jant eğdi oda. sonra 1 hafta sonra yanyola asfalt atıldı zamanlardan tam emin değilimde 1-2 sene sonra dayının biri geldi arabaları burdan alın yarın asfalt atılcak dedi zaten gidicektikte inanmadık zaten yeniydi asfalt sonra bi baktık gerçekten atılıyor :)

Muharrem C.80
03-03-2017, 12:38
Bunun belli bir belediye ile alakası yok. İstanbulun yeni kurulan bazı 1-2 semti hariç heryerinde mahalli yollar bostan gibi ana yollar çiçek. 2 senede bir asfalt atılıyor, sonra gazıdır, suyudur, elektriğidir, kırılıp kırılıp taşeron keko işçilerin kürekle attıkları boktan uygulama, sonra yine kır asfalt at falan rögar kapakları 1 m derinde kaldı mk partisi yok bu işin her semtte ihaleci yalaka müteahit zengin etmece sistem böyle

mert_can 41
03-03-2017, 12:55
Abi siyasetle ilgili değil belediyenin başındaki ile benim bulunduğum semt chp li ama bölge geniş olduğu için akp nin bld yesi ve her yer tramvay çalışması diyerek kazılı ve çivi çakılmıyor. 1,5 yıldır giremediğim ve uzaklardan dolanıp geçtiğim yollar mevcut ayrıca bazen sabah geçip akşam geçemediğim yollar mevcut. Uyarı yapılmadan kapatılıyorlar. Ve artık lastiklerim bu yollara dayanamadığı için dün bende yardım 2 lastiğimde şuan yarık mevcut çukurlardan dolayı bozuk olmayan bir tane yol yok izmitte.

punto_multijet
03-03-2017, 13:21
aracınızı olay yerinden hiç bir şekilde hareket ettirmeden polis çağırarak zabıt tutturduğunuz takdirde zararınızı belediye tarafından karşılayabilirsiniz. Bu tüm vatandaşlarımızın hakkıdır.

Yıllar önce Çeşmede benzer olay başımıza geldi. karanlık yolda rogar kapağının üzerine ses yapıyor diye torba içinde resmen kaya parçası bırakmışlar. Kardeşimde basılsa torba diye önemsemiyor. Sonuç olarak arka arkaya giden 3 araç 3 arabada karter radyatör vs güle güle. Dediğiniz gibi polis çağırıldı tutanak tutuldu. Daha sonra araçlar çekici ile servislere. Böyle bir durumda eğer ki kaskonuz varsa belediye ile muhattab bile olmuyorsunuz. Araç kaskodan yapılıyor kasko firması tüm zararı ilgili kimse belediye / karayollar vs tahsil ediyor. Hem hasarsızlığınız da bozulmuyor. Ancak kasko yoksa o zaman ilgili kurumdan tahsiletmeniz gerekiyor.

free-hifi
03-03-2017, 13:36

Yukarıda yazılanlar Türkiye Belediyelerinde mi oluyor? Şaşırtıcı. ..

academian97
03-03-2017, 13:57
Yıl 2017 yer maltepe.. Nezih bir bölge adatepe.. (maltepe karting arkası tepedeki evler) 5 gündür burası böyle duruyor... 2 gün önce gece düştüm jantı kırdım.Kaç araba burda zarar gördü siz tahmin edin.

Belediye suçlu tamam da, 5 gündür birisi de çıkıp insanlık namına çukurun yanına neden bir teneke vs. birşey koymuyor?

Ayrıca gece çekilen fotoda çukurun soluna ben olsam park etmezdim, insanlar sıkışıp oraya düşmesin, rahat geçsin diye.

Yabancı ülkenin birinde millet bu tür çukurların etrafını sprey boyayla daire içine alıp "Fix here" yazmıştı, sonra da bunu sosyal medyada paylaşıp duyarlılık oluşturuyorlardı...

ModulaRKinG
03-03-2017, 14:07
Aynısı hergün yürüdüğüm yol üzerindede mevcut , iki kere geldiler asfaltladılar sonuç yine hüsran tek iyi yönü çukurun yolun ortasında değilde kaldırım yanında olması

painkller
03-03-2017, 14:41
Belediye suçlu tamam da, 5 gündür birisi de çıkıp insanlık namına çukurun yanına neden bir teneke vs. birşey koymuyor?

Ayrıca gece çekilen fotoda çukurun soluna ben olsam park etmezdim, insanlar sıkışıp oraya düşmesin, rahat geçsin diye.

Yabancı ülkenin birinde millet bu tür çukurların etrafını sprey boyayla daire içine alıp "Fix here" yazmıştı, sonra da bunu sosyal medyada paylaşıp duyarlılık oluşturuyorlardı...

bizim insanımız bu şekilde düşünebilme kabiliyetine kavuştuğu vakit, Türkiye bambaşka bir yer olucaktır.

Yiğit G.
03-03-2017, 14:53

yazdım ya koydum ben araç geçemediği için kaldırıp atmışlar... Dediğin gibi araç parketmemesi lazım diğer tarafa.

Yiğit G.
03-03-2017, 14:54
maltepe belediyesine kordinant gönderdim çukurun tam noktasını , hala ısrarla benden adres istiyorlar :) :) :) Şaka gibi... Aga şunu al 40.933119, 29.122025 google a yapıştır çukurun noktası tam karşında... Bana ne adres soruyorsun daha y.q

punto_multijet
03-03-2017, 15:37

Yukarıda yazılanlar Türkiye Belediyelerinde mi oluyor? Şaşırtıcı. ..
bizim zararımız karşılandı ki karter, katalitik vs güzel masraf çıkmıştı gerçi kaskomuz olmasa bireysel olarak zararımızı o kadar kolay alabilir miydik onu bilmiyorum tabiiki. Buarada kasko vs bozulmadı o hasarda

KÖROĞLU
05-03-2017, 00:10
Yazık ya :S Ben de benzer bir durumu e-5 kartepe civarında yaşadım. Jant kırılmadı ama lastik yarıldı, çok hızı da değildim allahtan.

Son günlerde okuduğum kaçıncı konu hatırlamıyorum.

Halka hizmet diye yola çıkan (tüm partiler için) kim varsa bize eziyet ediyor arkadaş bu nasıl iş.

Sakarya da asfalt yaptılar (Atatürk bulvarı - en işlek caddesi) asfalt yaya geçitlerinde geçidin üstünde kaldı.

Atık su akarları 5-7 cm arası derinde, kaldırım kenarı olduğu için kimse düşmüyor.

Arabamı muğladan aldım (yolları nasıl bilmiyorum) geldiğinde içinde tık ses yoktu, 6 ayda yurttan sesler korosu oldu.

Geçen kar yağdığında su birikintisi gördüm aman dedim derindir falan, std clionun marpş. sürttüm derinliği hesap et.

Belediyecilik bu kadar mı zor ? Teknik olarak anlatacak kimse yok mu yahu.

Yiğit G.
09-03-2017, 16:50
Evet beyler 2 hafta oldu yol çökeli.. 10 gün öncede belediyeye bildirdim.. Sonra 1 hafta önce tweetledim tekrar yapıcaz hallederiz ekiplere bildiriyoruz... Gelen giden olmadı.. Burası maltepe nin göbeği adatepe.. Belediye binası 300 mt uzaklıkta... Şu anki durum bu.. Mahalleli taş doldurmuş.. Yinede tehlikeli.. Bugun çektim fotoyu ne dicemi bilemiyorum

http://i.hizliresim.com/aL037d.jpg

KÖROĞLU
09-03-2017, 17:02
Yazık günah millet düşüyor, jantını kırıyor bir sürü maddi hasar.

Can sıkıntısı. sevabına birisi beton falan dökse bari, belediyeye kalırsa o iş bitmez daha 2 yıl.