PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chopper için parçalar lazım / customisation için tavsiye lazım

Octane
04-03-2017, 16:29
Merhaba.

Ucuz chopper motorumu bobber yapmaya çabalıyorum. Güzel ilerledim, fakat bu işe uygun kalın tel jant ve kaliteli siyah renk sinyaldir fardır vb bulamıyorum. Kısa arka amortisörde yok. Aliexpressten de getirmek istemiyorum. TRde bunları satan var mı?

Ayrıca bunun maşasını, silindirlerini, kapaklarını, şanzımanın dışını v.b. siyaha boyasak nolmuş? Ne zarar verebilirim motora? Silindirler hava soğutmalı olduğu için boyayınca ne olacağını cidden merak ediyorum.

Teşekkürler şimdiden.

Burak Mehmet
10-03-2017, 10:11
hayırlı olsun.... farklı markaların jantlarına bakabilirsin. mesela kawasaki vn800 gibi modeller olur.

BATU RX
10-03-2017, 18:27
bende yakın zamanda bobber projesi gibi yavaştan ucuz bir proje ile başlamak istiyordum. bir kaç aydır araştırma yapıyorum ve anladığım kadarı ile çok ekstrem düşüncelerin yoksa aldığın chopper veya cruiser tarzı bir motoru bobber tarzına çevirmek çok da pahalı bir şey değil.

başlangıç motoru olarak yamaha virago 250 veya honda dragstar/shadow'ları tavsiye ettiler bende sahibindende fiyatlarına baktım. bence gayet uygunlar.
bobber veya o tarz custom iş yapan firmalar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı

örnek:sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-dragstar-custom-set-bobber-384242279/detay/)

suk3b3
10-03-2017, 19:08
Ben yaptm kese bice tek koltuk bi bobberim var. 2013 ten beri 500km bindim. Muayene de bitti yatiyor öyle projelik biseyler kalsın. Konuyu takipteyim

STHL
11-03-2017, 13:22
benim bobber da yarım kaldı. vakit ayıramadığım için . çıkma ve sıfır parça için belki biliyorsunuzdur ama, ulus yiba çarşısı ve arkasındaki sanayide depo gidon zart zurt herşey var.