PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fotoğraf makinesinde gözüken fotoğraflar pc de kısayol ve virüslü gosteriyor

SpeedlinE™
05-03-2017, 09:02
Herkese Günaydın

Fotoğraf makinemizde fotoğraflar gözüküyor.Sd kartı çıkarıp pc ye bağlayınca ise gözükmüyor ve xxxx(kelime forumda yasaklı olabilir ondan yazamıyorum) şimdi bu fotoğraf makinesinde bu ***** kelimeli virüs ne arıyor? Fotoğrafları silmeden nasıl alabilirim makineden? Virüs taraması yaptı pc silindi filan dedi anlamadım bu seferde sd kartı bağlayınca işte dediğim gibi kısayol olarak gosteriyor ve acamiyor işin garip yanı fotoğraf makinesinde gözüküyor :(

Şimdiden ilginize çok teşekkür ederim,herkese hayırlı günler dilerim.

Bugraaa
05-03-2017, 09:22
sd kartı başka bilgisayarda dene yine aynısını görürsen kartta sıkıntı var demektir başka antivirüs programıyla taratırsın

SpeedlinE™
05-03-2017, 09:23
sd kartı başka bilgisayarda dene yine aynısını görürsen kartta sıkıntı var demektir başka antivirüs programıyla taratırsın

Maalesef başka bilgisayarda da denedim yine aynı hatayı verdi. İşin ilginç yanı makineyi aylardır kullanmıyorum kullanmakla birlikte pcye de baglamiyordum.En son taktigimda sorunsuzdu

EREN34
05-03-2017, 09:24
Kart makinada iken, makinayı kendi kablosu ile pc'ye bağlamayı dene istersen

SpeedlinE™
05-03-2017, 09:25
Kart makinada iken, makinayı kendi kablosu ile pc'ye bağlamayı dene istersen

Bu aklıma gelmemişti deneyeceğim çok teşekkür ederim umarım işe yarar

qulozet
05-03-2017, 09:53
Benim flash diskimde virus varken içinde bulunan dosyalarımın taklidi gözüküyordu. Gizli klasörleri ve dosyaları görünür yaptım, aynı yerde dosya uzantılarının hepsini göster diye birşey vardı. Onu da açtım. Gerçek dosyalarla virüslü dosyaları öyle ayıklamıştım. Ben de gerçek dosyalar gizlenmişti, virüslüler gözüküyordu. Çözümü böyle bulmuştum. İnşallah bu tip basit birşeydir.

onursumer
05-03-2017, 10:04
mac kullan büyük ihtimalle alırsın

SpeedlinE™
05-03-2017, 10:19
mac kullan büyük ihtimalle alırsın

Tanıdığım gelirse Macbook cihazı var onda deneyeceğim ,teşekkür ederim

DOHC
05-03-2017, 11:37
Eğer SD karta işlem yapmadıysan virüs tarama programı ile, kapat tüm virüs tanıma programlarını bir daha dene....

SpeedlinE™
05-03-2017, 11:42
Eğer SD karta işlem yapmadıysan virüs tarama programı ile, kapat tüm virüs tanıma programlarını bir daha dene....

Ben birşey yapmadım ama tarandı xxxxx.exe isimli dosya silindi dedi otomatik olarak :/ ama SD kartta hala gözüküyor ve makinede fotoğraflar hala mevcut

Silence45
05-03-2017, 11:45
O her yerde kısayol oluşturan virüsü Kaspersky'ın bir sürümü siliyordu ama tam hatırlayamadım. Bir ara bende de olmuştu, virüsü o şekilde temizleyip kurtulmuştum. Ancak o virüs silinince içerideki fotoğraflar gizli oluyor. Onu da açmanız gerekiyor.