PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bisiklet hakkında acil yardıma ihtiyacım var.Bilgi sahipleri içeri

Ugur95
05-03-2017, 20:20
Herkese merhaba. Geçen sene mosso vildfire 29' v fren modelli bisikleti aldım mavi turkuaz renk.Bisikleti biraz kullandım fakat daha önceki salcano ng 650 bisikletime göre daha hantal zor hızlanıyor ve yoruyormuş gibi geldi.Dolayısıyla bisikletçiye belirli bi meblağa saydırıp değiştirsem mi diye düşünüyorum.Yorumlarınız nelerdir bu modele devam etmeli miyim değiştirmek istesem hangi modeli tercih etmeliyim yada bisikleti satsam ne kadar eder sıfır gibi bisiklet.Yorumlarınız için teşekkürler.

KÖROĞLU
05-03-2017, 20:34
Lastiklerin nedir ?

Ağırlıkları yakın birbirine, sürtünmeden ötürü böyle hissediyor olabilirsin.

ng650 eski bisikletim çalınmasaydı lastikleri yol lastiği olarak değiştirecektim.

Bu yöntem daha akıcı bir sürüş elde etmeni sağlayabilir.

Emre-Dylan
06-03-2017, 01:10
Frenleri kontrol ettir sürtme var mı baktır v fren eski bir sistem janta pabuçların değme ihtimali çok yüksek disk gibi değil. Tekerin içinde ki rulmanlara da bakılabilir ankarada olsaydın bakardım bisiklet satışı ve tamircisi olarak.

Sinan58
06-03-2017, 01:21
Bisikletinizin lastiklerinin en az 1.95 olduğunu tahmin ediyorum.

Bence;

1-Lastiklerinizin havası inek olabilir.

2-Fren papuçları sürüyor olabilir

3-Göbekler yağsız kalmış veya fazla sıkılmış olabilir.

4-Lastiklerinizin yuvarlanma dirençleri fazla olabilir.

5-Lastikleriniz çok kalın arazi lastiğiyse eğer asfaltta gitmek istemeyebilir.

Kolay Gelsin :)

Sinan58
06-03-2017, 01:25
Frenleri kontrol ettir sürtme var mı baktır v fren eski bir sistem janta pabuçların değme ihtimali çok yüksek disk gibi değil. Tekerin içinde ki rulmanlara da bakılabilir ankarada olsaydın bakardım bisiklet satışı ve tamircisi olarak.

Emre abi hangi markanın bayiliğini yapıyorsunuz?

Eğer Kron varsa XC serilerinin fiyatları hakkında biraz bilgi verirsen sevinirim.

Emre-Dylan
06-03-2017, 02:28
Emre abi hangi markanın bayiliğini yapıyorsunuz?

Eğer Kron varsa XC serilerinin fiyatları hakkında biraz bilgi verirsen sevinirim.

Kardeşim ben askerden önce kendi yerimi(kar ortağı) işletiyordum ortağım ve bir nevi patronum olan abim diğer işini batırınca yanından ayrıldım maaşlı bir işe girip dükkanı tamamen ona devrettim. Şimdi işi büyütmüş kron ve bir kaç önemli marka bayiliği almış, en geç bir kaç güne ondan rakam alıp sana dönüş yapsam olur değil mi?

Sinan58
06-03-2017, 02:56
Kardeşim ben askerden önce kendi yerimi(kar ortağı) işletiyordum ortağım ve bir nevi patronum olan abim diğer işini batırınca yanından ayrıldım maaşlı bir işe girip dükkanı tamamen ona devrettim. Şimdi işi büyütmüş kron ve bir kaç önemli marka bayiliği almış, en geç bir kaç güne ondan rakam alıp sana dönüş yapsam olur değil mi?

Sadece merakımdan sormuştum abi.

Ama yinede fırsatı bulmuşken 2016-2017 KRON XC100 VE KRON XC150 fiyatlarına yok demem :D