PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F30 için jant ve yay tavsiyesi

özgür67
05-03-2017, 20:51
Selamlar arkadaşlar
Yaklaşık 1.5 yıldır standart kullandığım aracımda birkaç yenilik düşüncem var.Öncelikle 17" jantları 19" ile değiştirme niyetindeyim.Sürekli kullanılan bmw jant modellerinin dışında farklı model olsun istiyorum.Haliyle yay değişimide yapılacak.Sizden jant tercihi ve yay konusunda yardım rica ediyorum.

AltunPhotoWorks
11-10-2017, 19:23
Zonguldak'ta yaşıyorsanız her şey için yardımcı olurum.. ÖM atabilirsiniz

cosekar
12-10-2017, 09:58
ön 8,5, arka 9,5 BBS FI öneririm

bozdemir
12-10-2017, 10:53
F30'un kendi jantları çok güzel bence, farklı bir arayışa gerek duymazdım ben olsam. :)

Yinede değişiklik yapacaksanız cosekar dediği gibi bbs çok iyi, gunmetal rengi olayı bitirir.

TaGo
12-10-2017, 11:16
Ben voglandt 3.5 taktırdım. Diyebilirimki konfotr eskiden neyse birebir aynı.

Jant olarakta İnforged isg29 diye yeni bir model var 19 onu taktım çok iyi oldu

Gimifayf
12-10-2017, 23:41
Vogtland 3.5 yay kullaniyorum cok memunum konforunda bir degisme olmadi hatta bana gore iyilesme oldu arabanin gereksiz salinim yapmasini azaltti.
Jant olarak 19 csl jant var arabamda, replica oldugu icin agirligi performans ve yakiti etkiliyo ortalama 1 litre fazla yakiyorum.
Lastik olarak da michelin pilotsport kullaniyorum lastigin yumusakligi jantin buyuk olmasindan dolayi ince yanagin ve yayin konfora etkisini tolere ediyor.
Jant tavsiyesi yapma isine gelince tamamen zevkinize kalmis bisey ama f30da denenmemis takilmamis jant kalmadi gibi birsey, replica te37 bile takmistim ben zamaninda.
Jantin cok kollu olmamasi yani csl gibi olmamasi agirlik olarak avantaj saglar sadece bunu goz onune almanizi tavsiye edebilirim, oem 19 takacaksaniz tabi ki agirlik bu kadar kafanizi mesgul etmeyecektir.