PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hyosung gt250r benelli tnt 250

weST.27
05-03-2017, 21:34
Selamlar herkese,

Aramızda bu modelli motorları kullanan eden var mıdır ? İlk motorum olacak daha önce 1k km kadar motor kullanmışlığım var kör cahil değİlim :)

Bu arada 2013 model veya üstü titanyum beyaz hyosung gt250r veya benelli tnt250 beyaz renk aranıyor, nakit param hazır, çevrenizde tanıdığınızda kendinizde varsa ankara içi çok iyi olur

Teşekküler şimdiden

MazhaRR
05-03-2017, 22:51
Merhaba hocam ben gt250r kullandım ayrıca bir tanıdığımda da tnt250 var.Kendim de r25 kullanıyorum.Sen sor ben cevaplıyayım.Tam olarak bütçe nedir?

wolrath
06-03-2017, 19:29
benelli trk yı fuarda ınceledım. gercekten fabrıkadan cıksın da ne olursa olsun demısler. amblem bıle yamuktu kafa grenajındakı. arka masa ayakla egılecek gıbı. boya desen bazı noktalar sımdıden atmıs. ıyıce dusunup arastırdıktan sonra bu fırmaya para yatır derım. servısı, motorun mekanıgı cok onemlı. ılk motorun olacagı ıcın senı motordan sogutmasın.

gt250r bıldıgın racıng oturusuna sahıp. asagıda resımden de gordugun gıbı 36" yanı oldukca yatık bır kullanıma sahıp. henuz trafık tecruben dahı yokken, neredeyse tum dıkkatını bu oturus pozısyonundan dolayı motoru duzgun kullanabılmeye ayıracaksın. cekecegın agrılar da cabası olacak. kesınlıkle gt250r ve yamaha yzf r125 baslangıc motoru degıl benım gozumde. park etmek bıle zor; gıdon donmez, ıllallah edersın.

bu klasmanda basını agrıtmayacak, servısı bol, kullanıcı dostu oturusa sahıp, gıderlerı düşük cbr 250 tavsıye ederım. zaten bu klasmanda devam edeceksen ılla kı cc-hacım buyuteceksın. alıp satarken de sana zarar ettırmez ve bu perıyodu en duzgun sekılde atlatırsın

http://i.hizliresim.com/O0ZdW0.png

darkmoon
06-03-2017, 19:41
bence bajaj al ns200 yeni gelenler abs li üstelik motorda az yakıyor sorunsuz ve makina dengeli güzel ilk başlıycak için çok çok ideal...

Dodoo
06-03-2017, 20:19
Tnt250 kullanıcıları genel olarak çok memnun motosiklet forumunda.

Eray35
06-03-2017, 21:03
2008den beri motosiklet süren birisi olarak yazıyım 250cc racing tamamen 31 çekmek gibidir net diyorum.Kendini tatmin edersin görüntüsüyle belin ağrır vs vs...Tavsiyem biraz daha naked mt25 vs vs fiyatlarını pek bilmiyorum açıkcası ama daha iyi olur senin için.Hyosung gt250im vardı naked modeli aşıktım gidiş görüntü ama racing ciddi manada eziyet küçük ccde heleki gtr bildigin racing oturuşu...

darkmoon
06-03-2017, 21:07
benelli çinde üretiliyor bildiğiniz çinliler firmayı satın almış...

markanın italyan imajını ve 1911 den gelen eski tarihini kullanarak bazı benelli kullanıcıları sanki italyada üretiliyormuş safkan italyan havası vermeye çalışıyor...

weST.27
06-03-2017, 21:49
Arkadaşlar 1.88 boy 88 kiloyum, bütçem ilk olarak r25 e vs yetmiyor birde şu var açıkcası yetse dahi 10k lira olsa dahi malesef almam. Teknolojisine kalitesine bir şey söylemiyorum fakat benim fizikte biri için komik duruma düşmek istemiyorum. Oturdum üstüne baktım inceledim malesef olmadı bana r25, cbr 250 keza aynı kalıpsız ince motorlar...

Hyosung kalitesi yıllardır 106-vti kadar tartışılıyor forumlarda, fakat ben nedense seviyorum. 2010 dan beri bakınıyorum ara ara artık almak şimdiye nasip oldu. Cumartesi bi motora bakcam 7 bin km nasıldır hyosung için ? nelere bakmam gerekir tavsiyeleriniz var mıdır, hatta ankarada olan anlayan arkadaş varsa müsait bi gününde bi yardımcı olsa şu garibe :D

cannn22
06-03-2017, 22:22
Arkadaşlar 1.88 boy 88 kiloyum, bütçem ilk olarak r25 e vs yetmiyor birde şu var açıkcası yetse dahi 10k lira olsa dahi malesef almam. Teknolojisine kalitesine bir şey söylemiyorum fakat benim fizikte biri için komik duruma düşmek istemiyorum. Oturdum üstüne baktım inceledim malesef olmadı bana r25, cbr 250 keza aynı kalıpsız ince motorlar...

Hyosung kalitesi yıllardır 106-vti kadar tartışılıyor forumlarda, fakat ben nedense seviyorum. 2010 dan beri bakınıyorum ara ara artık almak şimdiye nasip oldu. Cumartesi bi motora bakcam 7 bin km nasıldır hyosung için ? nelere bakmam gerekir tavsiyeleriniz var mıdır, hatta ankarada olan anlayan arkadaş varsa müsait bi gününde bi yardımcı olsa şu garibe :D

Hyosung alın. Zaman geçtikçe, km ilerledikçe kendinizce bilmediğiniz küfürleri üretmeye, yeni kelimeler türetmeye başlarsınız ;)

Hyosung'un hoşunuza gidiyor olması onu iyi yapmaz. Yıllardır tartışılıyor olması da onu iyi yapmaz. Su götürmez bir gerçek varsa TR'de kimse yoğurdum ekşi demez kolay kolay. Sıkıntı yaşayan sessiz sakin el altından motoru satmaya çalışır. Bilerek dillendirmez ki, kimse motorunun sorunlu olduğunu bilmesin.

Sürekli 2. buji kapağı çatlar, çünkü orada soğutma zayıftır. Zaten su soğutmalı değil, 2. silindir bloğuna yeteri kadar hava da gitmiyor. Çatır çatır buji kapağı kırarsınız.
Önde kocaman hayvani boyutta çift disk vardır 300mm'lik ama cbr250'nin tek disk freni gibi dahi tutmaz. 5 para etmezdir. Fren var zannedersiniz, bassam duracağım zannedersiniz ama duramaz, umduğunuzu bulamazsınız :)
Daha buraya bir dünya şey yazarım, fakat cümleye "Hyosung kalitesi yıllardır 106-vti kadar tartışılıyor forumlarda, fakat ben nedense seviyorum." diye başladığınız için daha fazla şey yazma gereği duymuyorum.

Dediğim gibi almanız sizin faydanıza olacaktır. Yeni kelimeler, küfürler türeterek hayatınıza anlam katabilir, arkadaşlarınıza örnek olabilirsiniz. Hatta sıcak havalarda zevk yapacağım diye hayalleriniz varken, motorunuzun sıkıntı çıkarım bütün bir yaz tatilinizi, hayallerinizi yerle bir etmesi ihtimali ve sanayiden sanayiye koşma ihtimalinizi de eklersen boş zamanlarınızı değerlendirecek bir motosiklet almış olursunuz.

wolrath
06-03-2017, 22:32

elbette para senın paran bısey dıyemem. nacızane tavsıyemdır, gecıs ıcın kullanacagın motora cok takılma. kucuk olsun , gıtmesın, helıkopter gıbı ses cıkarsın. zaten adı ustunde gecıp gıdecek :) he dersenkı zaten mangır bu kadar; uzun sure bınecegım, o halde eyvallah derım yapacak bısey yok, hıc olmazsa goruntusu guzel olsun dıyebılırsın.

hyosungun ozellıkle kesıcı olmayan ılk kasasında yer yerınden oynamıstı. bızım turk ınsanı zekıdır. downhıll krank cıkaran doldu :) 250cc motorda 200 gormeye calısan zıhnı sınır adamlar. son kasa da bayag duzelttıler ama yıne de kesınlıkle bır japon degıl. bunun bılıncınde olman lazım.

ıstanbulda olsaydın keske her turlu yardımcı olurdum.

2008den beri motosiklet süren birisi olarak yazıyım 250cc racing tamamen 31 çekmek gibidir net diyorum.Kendini tatmin edersin görüntüsüyle belin ağrır vs vs...Tavsiyem biraz daha naked mt25 vs vs fiyatlarını pek bilmiyorum açıkcası ama daha iyi olur senin için.Hyosung gt250im vardı naked modeli aşıktım gidiş görüntü ama racing ciddi manada eziyet küçük ccde heleki gtr bildigin racing oturuşu...

cbr 250 , nınja 250, r25 bunların oturusu s.t kıvamındadır. gt 250 gıbı rahatsız etmez. zaten racıng dedıgım gıbı ıngıltere de felan pıstlerde kullanılan yzf r125 ya da rs 125 gıbı makıneler bence. dıgerlerı baslangıc motoru sayılır. gecıs ıcın alan kullanıcıyı yormaz.

naked alırsa da pısman olabılır. o ruzgar adamı duman eder uzun yolda. herkesin harcı degıldır. naked sehırıcınde haylazlık yapmaya alınır. alan adam bıraz gezmeyı sevıyorsa yıne ıllallah eder. kı suan arkadasın bahsettıgı rakamalra da yok maalesef.

darkmoon
06-03-2017, 22:35
hyo lar yağ soğutmalıdır yalnız.

yeni başlıycak biri bence şehir trafiğini yani trafiği öğrenmeli .. uzun yolda zaten bir şey yok en acemi adam bile sürer ama şehir içi trafik önemli ustalaşılması gereken alan orası .. tabii istanbul kafasıyla konuşuyorum ..

sessiz sakinibr şehirdeysen onu bilemem. ama istanbul trafiğinde rahat rahat motor süren insan bana göre usta sürücüdür :) .. zordur zor mario bros oynamaya benzer ..

hoplarsın zıplarsın aralardan geçip bonuzları kaparsın arada mantarı bulursun .. neticede prensesi öpmek var .. :D

Dodoo
07-03-2017, 00:18
Hyosung yerine benelli yi tercih ederdim şahsen. Hyosung ile büyük bir ihtimal pişman olacak, nerden aldım bunu diyeceksin.

Mt-25 e bütçe artırılabilirse o da seçenek.

Emre-Dylan
07-03-2017, 16:55
Benellinin malzeme kalitesi daha kötü hyosung a göre.

Skyhawk34
07-03-2017, 18:10
hyo gt250 r kullanıcısıyım tamam kullanması etmesi bi naked veya touring kadar kolay değil ama gidiş ve çevremdekilerin motoru hayabusa sanması paha biçilemez :D

çift piston 250 liklerin arasında en hızlılardan birisi hyo

ama kurcalanmışsa kaçacan evlat olur

mtay
07-03-2017, 18:38
2sinide almazdım ben.. Madem boy vs. sıkıntısı var o zaman bir arkadaşımıza yaptığımız gibi düşük beygirli çift silindirli motorlara bakabilirsiniz...
(KLE500 aldık ona da)
Cross motorlar da fena değil tarzı karakteri var CRF250L gibi mesela...

MazhaRR
07-03-2017, 21:55
hyo lar yağ soğutmalıdır yalnız.

yeni başlıycak biri bence şehir trafiğini yani trafiği öğrenmeli .. uzun yolda zaten bir şey yok en acemi adam bile sürer ama şehir içi trafik önemli ustalaşılması gereken alan orası .. tabii istanbul kafasıyla konuşuyorum ..

sessiz sakinibr şehirdeysen onu bilemem. ama istanbul trafiğinde rahat rahat motor süren insan bana göre usta sürücüdür :) .. zordur zor mario bros oynamaya benzer ..

hoplarsın zıplarsın aralardan geçip bonuzları kaparsın arada mantarı bulursun .. neticede prensesi öpmek var .. :D

Peki yağ nasıl soğuyor hocam?

darkmoon
07-03-2017, 22:00
Peki yağ nasıl soğuyor hocam?

Hava ile tıpkı su soğutma gibi... su soğutmada fan vardır ama oda aslen hava ile soğutulur..

ulasoztas1
08-03-2017, 07:04
bir de işin vibrasyon kısmına bakmak lazım bence, bir kaç kişiden duyduğum kadarıyla elciklerde ve ayaklıklarda baya titreşim oluyormuş hyosung da bu da sürüş kaliteni etkileyecektir. Şehir içi rahat kullanım ve manevra için daha dik oturabileceğin bir model bakmanı öneririm zira 45dk ve sonrası kullanımlarda bir süre sonra sır ağrıları yaşama ihtimalin de var..

weST.27
09-03-2017, 19:28
Hyosung alın. Zaman geçtikçe, km ilerledikçe kendinizce bilmediğiniz küfürleri üretmeye, yeni kelimeler türetmeye başlarsınız ;)

Hyosung'un hoşunuza gidiyor olması onu iyi yapmaz. Yıllardır tartışılıyor olması da onu iyi yapmaz. Su götürmez bir gerçek varsa TR'de kimse yoğurdum ekşi demez kolay kolay. Sıkıntı yaşayan sessiz sakin el altından motoru satmaya çalışır. Bilerek dillendirmez ki, kimse motorunun sorunlu olduğunu bilmesin.

Sürekli 2. buji kapağı çatlar, çünkü orada soğutma zayıftır. Zaten su soğutmalı değil, 2. silindir bloğuna yeteri kadar hava da gitmiyor. Çatır çatır buji kapağı kırarsınız.
Önde kocaman hayvani boyutta çift disk vardır 300mm'lik ama cbr250'nin tek disk freni gibi dahi tutmaz. 5 para etmezdir. Fren var zannedersiniz, bassam duracağım zannedersiniz ama duramaz, umduğunuzu bulamazsınız :)
Daha buraya bir dünya şey yazarım, fakat cümleye "Hyosung kalitesi yıllardır 106-vti kadar tartışılıyor forumlarda, fakat ben nedense seviyorum." diye başladığınız için daha fazla şey yazma gereği duymuyorum.

Dediğim gibi almanız sizin faydanıza olacaktır. Yeni kelimeler, küfürler türeterek hayatınıza anlam katabilir, arkadaşlarınıza örnek olabilirsiniz. Hatta sıcak havalarda zevk yapacağım diye hayalleriniz varken, motorunuzun sıkıntı çıkarım bütün bir yaz tatilinizi, hayallerinizi yerle bir etmesi ihtimali ve sanayiden sanayiye koşma ihtimalinizi de eklersen boş zamanlarınızı değerlendirecek bir motosiklet almış olursunuz.

Sen ne kadar hangi model ve kaç km hyosung kullandın hocam ?

Oturuş pozisyonunu umursamıyorum, günlük trafik içinde kullanacağım bir motor olmayacak hafta sonları biner turlarım çcuklarla bu kadar, mt 25, r25,cbr 250 , ninja 250 300 sevmiyorum , imkan olursa maddi açıdan ilerde tabi ki de yöneleceğim motorlar tabiki ilgili markaların motorları olacaktır mt07 gibi er-6 n vs gibi

fakat dediğim gibi küçük cc motorlarından hoşlanmadım sevmediğim bir şeyi de asla almam istediği kadar güvenlikli ve teknolojik olsun

Fikirlerim bu yönde eleştiren olabilir sorun değil

cannn22
09-03-2017, 20:30
Sen ne kadar hangi model ve kaç km hyosung kullandın hocam ?

Oturuş pozisyonunu umursamıyorum, günlük trafik içinde kullanacağım bir motor olmayacak hafta sonları biner turlarım çcuklarla bu kadar, mt 25, r25,cbr 250 , ninja 250 300 sevmiyorum , imkan olursa maddi açıdan ilerde tabi ki de yöneleceğim motorlar tabiki ilgili markaların motorları olacaktır mt07 gibi er-6 n vs gibi

fakat dediğim gibi küçük cc motorlarından hoşlanmadım sevmediğim bir şeyi de asla almam istediği kadar güvenlikli ve teknolojik olsun

Fikirlerim bu yönde eleştiren olabilir sorun değil

Fikirleriniz bu yöndeyse buraya hyosung arşivini yığmama gerek yok. Kafanızın dikine gideceğinizi kendiniz söylüyorsunuz. O yüzden kendimi şu şöyle bu böyle şu kadar hyosung kullandım vs diye uzun uzun yazmama gerek yok. Benim için hyosung diye bir marka kaideye değer bir konumda bile değildir. Şahsi düşüncemdir, isteyen istediğini söyleyebilir

weST.27
09-03-2017, 22:30
Mesaj attım sana kardeş

cagataayk
18-03-2017, 12:19
Hocam onu bunu bilmemede tnt250lerden 4 silindir gibi ses çıkıyor çokta hoşuma gidiyor. Trabzondayken sahilde gördüm siyah bi tane xj6 filan sandım öyle bi sesi vardı ama diğer açılardan nasıldır bilmiyorum :)

weST.27
19-03-2017, 20:10
Sesi çok güzel aynen :) bu arada arkadaşlar hyosung gt 250 r arıyorum hala 2013 üstü...

Tayfun.O
21-03-2017, 00:35
Fikirleriniz bu yöndeyse buraya hyosung arşivini yığmama gerek yok. Kafanızın dikine gideceğinizi kendiniz söylüyorsunuz. O yüzden kendimi şu şöyle bu böyle şu kadar hyosung kullandım vs diye uzun uzun yazmama gerek yok. Benim için hyosung diye bir marka kaideye değer bir konumda bile değildir. Şahsi düşüncemdir, isteyen istediğini söyleyebilir

mondial 250i buccaneer hakkında ne düşüyorsun abi benim sesi, tarzı çok hoşuma gitti. CC yükselteceğim de kesinlikle dikkate alacağım motor birde aynı tarzda 150 lik V15 diye bajaj çıkardı ama onu almam sanırım 150-125 den 150 lilik almak mantıksız geldi.

cannn22
21-03-2017, 19:53
mondial 250i buccaneer hakkında ne düşüyorsun abi benim sesi, tarzı çok hoşuma gitti. CC yükselteceğim de kesinlikle dikkate alacağım motor birde aynı tarzda 150 lik V15 diye bajaj çıkardı ama onu almam sanırım 150-125 den 150 lilik almak mantıksız geldi.

Kardeşim bütçen nedir? Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Tayfun.O
21-03-2017, 21:43
Kardeşim bütçen nedir? Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Abi benim 2. alacağım motor o olur ilk başta 250 lilik motor süremem hani 5000 km sonra falan diye düşündüm.

başlangıç motoru için 4k-3k arası düşünüyorum abi