PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi çekenler dikkat! Faizi geri alabilirsiniz

dachosen
08-03-2017, 05:42
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan ,dava açmış olan var mıdır? Nasıl bir yol izlenmesi gerek?

Kredi cekenler dikkat! Faizi geri alabilirsiniz | GAZETE VATAN (http://www.gazetevatan.com/kredi-cekenler-dikkat-faizi-geri-alabilirsiniz-1045585-ekonomi/)

EREN34
08-03-2017, 08:31
Dava açmıyorsunuz. Tüketici hakem heyetine başvuruyorsunuz. Bankadan ödediğiniz kredinin ödeme tablosunu isteyin. O yabloda oranlar ve yıllık maliyette yazar. O evrak ile başvuru yapabilirsiniz.

KÖROĞLU
08-03-2017, 08:35
Oranlara ait bir karşılaştırma tablosuna erişen var mı ?

2010 da konut kredisi 1.05 den aldın ama 0.95 olmalıydı gibi.

Net olmayan ifadeler var neye göre gideceğiz tüketici hakem heyetine.

Sadık Özyer
08-03-2017, 09:43
Bi an üçkağıt haber sandım , yok kredi kartı bilmemneyinizi iade alabilirsiniz türünden olanlardan.

dachosen
08-03-2017, 13:28
Dava açmıyorsunuz. Tüketici hakem heyetine başvuruyorsunuz. Bankadan ödediğiniz kredinin ödeme tablosunu isteyin. O yabloda oranlar ve yıllık maliyette yazar. O evrak ile başvuru yapabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler. Başvuru yapıldıktan ve onay geldikten ne zaman sonra ödeme alınabiliyor? Örnek bir arkadaş olsa motive olacağım:)

EREN34
08-03-2017, 14:15
Cevabınız için teşekkürler. Başvuru yapıldıktan ve onay geldikten ne zaman sonra ödeme alınabiliyor? Örnek bir arkadaş olsa motive olacağım:)

Daha o level a gelen yok :)

Normal şartlarda tüketici hakem heyeti sonucu size yazılı olarak (bilirkişi raporu ile birlikte) verir. Aynısını karşı tarafa da yollar. O evrak ile gidip karşı taraftan alacağınızı alırsınız. Karşı taraf o karara rağmen direnirse mahkeme yolu görünür.

KÖROĞLU
08-03-2017, 15:27
Bir örnek vereyim, ykb den kredi tahsis ücreti masrafımı geri aldım. 1700 küsür TL.

Hakem heyeti hesap hareketlerini istedi, bankadan aradım fax / mail istedim.

Sonrasında evraklar gitti, para hesabıma 11 ay sonra falan geçti. Başvurular e-devlet üzerinden takip edilebiliyor ayrıca.

exca-
08-03-2017, 17:36
Demek ki bankalar o tarihler arasında aralarında uzlaşıp rekabeti bırakmışlar ve mevduata olması gerekenden daha düşük, kredilere ve kredi kartlarına yüksek faiz uygulamışlar. Kredi kullananlar bankalara daha çok faiz ödemek zorunda kalmış, mevduat yatıranlar da alması gereken gerçek faizi alamamış. Şimdi bu zararın giderilmesi için dava açma hakkı doğdu

Bold yaptığım kısımla ilgili nasıl ve hangi evraklarla başvuru yapmak gerekir?