PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 TDİ Turbo kesmesi sorunu

lethaldoze
12-03-2017, 00:05
Arkadaşlar merhaba
Araç 2005 model 189 bim km de Seat Cordoba
Sorunum ise;
-Bazen trafikte durduğumda aynadan gri duman görüyorum. Her zaman değil.
-2-3 sefer ise bi anda güç gitti arabadan. Sanki Turbo gitti atmosferik oldu araç. Rampa falan olursa bayılıyor. Kontağı kapatıp açınca düzeliyor.
Çekişide sanki sağlıklısından bi tık aşağıda.
Turbo bozulsa komple gider diye biliyorum ama bu sanki o anlık korumaya alıyor motoru gibi.
Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan olmuşmudur acaba.

lethaldoze
12-03-2017, 20:56
Yokmudur fikri olan.

FaTiH44
12-03-2017, 21:43
Aracınızın %90 turbosu arızalı.

sekizsilindir
12-03-2017, 23:42
Arıza lambası yaktımı peki?

levent
13-03-2017, 01:50
Ben map sensörünün kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum

McKrop
13-03-2017, 02:24
Sıradan bir tamirciye gidebilirdiniz burdan sormak yerine :) belkide şimdiye kadar sorununuz hallolmuştu bile. Belliki bir sorun var zaten gideceksiniz :)

orka
13-03-2017, 07:41
öncelikle turbo hortumları kontrol edilmeli, belki gözle görülemeyen çatlak yırtık vs vardır. bunlarda sorun yoksa hava akışmetre kontrol edilmeli, sonra turbo enjektör artık

lethaldoze
13-03-2017, 09:24
Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için.
Motor arıza ışığı yakıyor arada evet. İyi bi usta bulmam lazım.

Sıradan bir tamirciye gidebilirdiniz burdan sormak yerine :) belkide şimdiye kadar sorununuz hallolmuştu bile. Belliki bir sorun var zaten gideceksiniz :)

İlk yaptığında araştırdım. Bir iki yerde bir çok parçanın değiştiği ve sorunun çözülmediğini okudum. Çok iyi bi ustam yok. Götürdüğüm usta enjektör temizleyici at sıkıştır arabayı belki çözlür. Yoksa sat uğraşma dedi.
Yukarıda yazıldığı gibi map sensörü halledilincede düzelen olmuş. Başına gelen varmıdır diye sormak istedim.

ahmetelik60
13-03-2017, 09:28
Arkadaşlar merhaba
Araç 2005 model 189 bim km de Seat Cordoba
Sorunum ise;
-Bazen trafikte durduğumda aynadan gri duman görüyorum. Her zaman değil.
-2-3 sefer ise bi anda güç gitti arabadan. Sanki Turbo gitti atmosferik oldu araç. Rampa falan olursa bayılıyor. Kontağı kapatıp açınca düzeliyor.
Çekişide sanki sağlıklısından bi tık aşağıda.
Turbo bozulsa komple gider diye biliyorum ama bu sanki o anlık korumaya alıyor motoru gibi.
Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan olmuşmudur acaba.

merhaba arabnın muhtemelen anlattığına göre enjektörlerinde problem görünüyor sabah çalışmasında problem filan varmı ?

lethaldoze
13-03-2017, 19:35
merhaba arabnın muhtemelen anlattığına göre enjektörlerinde problem görünüyor sabah çalışmasında problem filan varmı ?

Evet bu aralar zor çalışıyor, anahtarı bırakmıyorum bi 5 sn civarı. Trafikte durunca boşta iken arada motor bi silkeliyor sesi falan değişmeden. Aslında epey silkeliyor boşta çalışırken.

hddsheriff
13-03-2017, 20:02
Bahçelievler veya İkitelli sana yakınsa servis önerebilirim. Araban makinaya bağlanır turbo enjektör vs değerleri kontrol edilir ve kayıtlı arızalarla nokta atışı yapılır onun dışında Ne desek boş

lethaldoze
13-03-2017, 20:41
Bahçelievler veya İkitelli sana yakınsa servis önerebilirim. Araban makinaya bağlanır turbo enjektör vs değerleri kontrol edilir ve kayıtlı arızalarla nokta atışı yapılır onun dışında Ne desek boş

Çok uzağım, atasehir tarafındayım.
Würt enjektör temizleyici atim diyorum. Aslında arabayı satışa koydum bu arızalar çıktı. Kimseyede kötülük yapmak istemiyorum.
Çok fazla masraf ettim son aylarda, ön takım baskı balata kaporta şanzıman vs. Artık etmek istemiyorum. Ustada yok adam gibi. Bi tarafını yapıcam diye baska yerleride bozuyorlar.
2005 s-rider cordoba 189 k km de. 22 ye falan versem böyle, piyasası 24-25. Hakkaniyetli olurmu. Alan olurmu. Kimsede arayıp sormuyor gerçi.

hddsheriff
13-03-2017, 20:45
Çok uzağım, atasehir tarafındayım.
Würt enjektör temizleyici atim diyorum. Aslında arabayı satışa koydum bu arızalar çıktı. Kimseyede kötülük yapmak istemiyorum.
Çok fazla masraf ettim son aylarda, ön takım baskı balata kaporta şanzıman vs. Artık etmek istemiyorum. Ustada yok adam gibi. Bi tarafını yapıcam diye baska yerleride bozuyorlar.
2005 s-rider cordoba 189 k km de. 22 ye falan versem böyle, piyasası 24-25. Hakkaniyetli olurmu. Alan olurmu. Kimsede arayıp sormuyor gerçi.

Önce arızayı tespit ettir ekspertizde çıkarsa çok fiyat kırarlar canın sıkılır.

lethaldoze
13-03-2017, 22:33
Önce arızayı tespit ettir ekspertizde çıkarsa çok fiyat kırarlar canın sıkılır.

Eywallah sağolasın abi, öyle yaptırim.

Oznsrl
13-03-2017, 22:40
bana enjektör gibi geldi bi pompacıya gidin enjektörleri bi ölçtürün bence 30 tl gibi bi ücreti var sonra sensörler v.b kontrol edilmeli turbo düşük bi ihtimal gibi

lethaldoze
14-03-2017, 13:18
wwtech önerilmişti daha önce, oraya götürüp baktırim. Böyle satamayacağımda. Teşekkürler arkadaşlar. En azından fikrim oldu sayenizde.

Emre911
25-03-2017, 17:46
Önce bi maf temizliği yapın sonra hava filtre boru kontrolü vs gibi basit şeyleri de yapın. Ben oyumu enjektörden yöne kullanıyorum bi pompacıya gidip enjektör temizliği + testi isteyin 100 lira teste 50 lira ustaya verirsiniz

yukcell88
31-03-2017, 14:36
wwtech önerilmişti daha önce, oraya götürüp baktırim. Böyle satamayacağımda. Teşekkürler arkadaşlar. En azından fikrim oldu sayenizde.

n75 valfine baktırdınız mı hiç? Maliyeti düşüktür ama turboya etkisi çoktur.

lethaldoze
31-03-2017, 15:51
Araç kaza yaptı, 2 haftadır sanayide, çıkınca sırayla söylenenlere baktırıcam. Bakalım artık nerden çıkıcak.

berkobal
06-05-2017, 16:49
Araç kaza yaptı, 2 haftadır sanayide, çıkınca sırayla söylenenlere baktırıcam. Bakalım artık nerden çıkıcak.

Hocam aracınızın durumu ne oldu? Benim aracımda da benzer bir sorun var. Bununla ilgili konu da açtım

http//www.techturkey.com/forum/dizel/225978-1-4-tdi-turbo-basnc.html

lethaldoze
06-05-2017, 17:14
Hocam aracınızın durumu ne oldu? Benim aracımda da benzer bir sorun var. Bununla ilgili konu da açtım

http//www.techturkey.com/forum/dizel/225978-1-4-tdi-turbo-basnc.html

Hiç bir şey yapamadım. Günlük kullanıyorum. Birdaha kesme yapmadı. Arıza ışığı ve çok zor çalışması ve rolantide silkelemesi haricinde bir sorun yok.

Wurth katkı atmıştım, 100-150 km yapamadan kaza yapmıştı arac. Sonra epey dumanlıydı, oda kesildi şuan. Önümüzdeki hafta wwtech e götürmeyi düşünüyorum bakımıda gelmişti.