PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derbi Etx Hakkında

aykutsafakyaman
12-03-2017, 19:56
Tekrardan merhaba
2 sene önce buna benzer bi konu açmıştım ama scooter içindi bazı şeyler yolunda gitmedi alamadık.
Uzun zamandır ha şimdi ha yarın diye diye araba bakıyodum ama öğrenci bütçesiyle o da sıkıntıya gireceği için elimdeki parayla motosiklet almaya karar verdim. Nisan ayındaki sınava yazıldım. Bi sıkıntı çıkmazsa inşallah alıcam. Elimdeki bütçenin kısıtlı olması, evdekilerin ehliyete başvurduğumu bilmemesi :D , kask ceket gibi ekipmanlara da para ayıracağımdan bütçe epey düştü. İnternette dolaşırken bu motorlara denk geldim stx hoşuma gitmedi çamurluk yapısı ve şeklinden dolayı etx daha şık geliyor. Motor italyan adıyla olsa da okuduğum bi kaç yerde çin malı olarak bahsedilmiş. Gerçi 2014 model motorda karbüratör olunca haklılık payları da var ama emin olamadım. Kısacası tavsiyelerinize ihtiyacım var gerek ekipman gerekse bu motorda tecrübe hakkında.
Şimdiden teşekkür ederim

SpeedlinE™
12-03-2017, 20:38
Motor asıl üretici Firması Zongshen firmasıdır. Türkiyede derbi,mondial,spada vb gibi firmalar getirip kendi adları ile satıyorlar.

2005 senesinde ilk motoru aldık eve. 2006da Omi marka çin menşeili cub(şuan 20binde yaklaşık),6-7 sene önce de suzuki gn125 replikası motoran mt150 aldık(25-26bin yaklaşık). Genel bakımlar hariç hiç problem yaşatmadı.Hani çinli motor kendi kendine dökülüyor lafı varya o tamamen yalan bence.Titreşim cub motorda normal var ama 150lik olanda az kesinlikle hele de arkada hissetmiyorum yüksek hızlarda olmadıkça. Ben tavsiye ederim çinlileri bakımı yapılırsa yolda bırakmazlar. Maalesef ki bu motor hakkında başka fikrim yok kusura bakmayınız

kesinlikle kalitesiz çinliler var piyasada onlar kendilerini belli ederler ama aldığımız her çinliden memnun kaldık

darkmoon
12-03-2017, 20:54
italyan değil derbi aslen ispanyol markasıdır çok eski bir firmadır köklü bir firmadır.. efsanede modelleri vardır.. grand prix yarışlarında 1970 li yıllarda 50 c.c ile şampiyonlukları vardır üst üste.. dünya şampiyonukları vardır öyle boş bir firma değildir yani.. en son piaggio almışdı derbiyi ..

çinlilere satılmışsa çok üzücü.. ama tipdende belli klasik china tasarımı bir tipi var..

SpeedlinE™
12-03-2017, 21:24
italyan değil derbi aslen ispanyol markasıdır çok eski bir firmadır köklü bir firmadır.. efsanede modelleri vardır.. grand prix yarışlarında 1970 li yıllarda 50 c.c ile şampiyonlukları vardır üst üste.. dünya şampiyonukları vardır öyle boş bir firma değildir yani.. en son piaggio almışdı derbiyi ..

çinlilere satılmışsa çok üzücü.. ama tipdende belli klasik china tasarımı bir tipi var..

satılıp satılmadığı hakkında bir bilgim yok lakin aynı model yurt dışında piaggio diye de geçiyor onuda belirteyim. Kendileri istemişe benziyor firmadan. İlginç...

darkmoon
12-03-2017, 21:28
kendileri istemişse onda sıkıntı yok piaggio kötü motor almaz.. zaten kendi motor üreticisi bir firma ama manuel ile işi yok scooter .. zongshen lifan cfmoto bunlarda kötü firmalar değil çinin kaliteli firmalarıdır ama genede çin işte insan bir iki adım mesafeli duruyor..

MK8800
12-03-2017, 21:31
Lan derbi falan diyince jilet zannettim aykut lan

aykutsafakyaman
12-03-2017, 23:59

Suan etxleri 200cc olarak spada anton modeli olarak getiriyor. Ben tasarimini cok begeniyorum ama insallah sorunsuz bisey buluruz.

aykutsafakyaman
13-03-2017, 00:01
Motor asıl üretici Firması Zongshen firmasıdır. Türkiyede derbi,mondial,spada vb gibi firmalar getirip kendi adları ile satıyorlar.

2005 senesinde ilk motoru aldık eve. 2006da Omi marka çin menşeili cub(şuan 20binde yaklaşık),6-7 sene önce de suzuki gn125 replikası motoran mt150 aldık(25-26bin yaklaşık). Genel bakımlar hariç hiç problem yaşatmadı.Hani çinli motor kendi kendine dökülüyor lafı varya o tamamen yalan bence.Titreşim cub motorda normal var ama 150lik olanda az kesinlikle hele de arkada hissetmiyorum yüksek hızlarda olmadıkça. Ben tavsiye ederim çinlileri bakımı yapılırsa yolda bırakmazlar. Maalesef ki bu motor hakkında başka fikrim yok kusura bakmayınız

kesinlikle kalitesiz çinliler var piyasada onlar kendilerini belli ederler ama aldığımız her çinliden memnun kaldık

Verdiğiniz bilgiler icin cok tesekkurler :) Cinliye karsi benim cok bi on yargim yok ne kadar ekmek o kadar kofte . Satilik olanlarin da cogu dusuk kmlerde benim icinde baslangic motoru olucak parcasi ne kadar uygun olursa daha iyi olur :)

Tayfun.O
13-03-2017, 12:37
Bende araba alamadım nisan da ki a2 yazıldım :D

Derbi Etx benimde çok hoşuma gitti. Yalnız touring yazmışlar ama bu bildiğin naked olmuş kaliteli bir şey gibi duruyor araştırmak lazım. Etx i yazdım bi kenara :D

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-derbi-spada-anton-derby-150-magazamizda-kampanya-278914520/detay)

Çok şık duruyor bence :) 0 motor 5k daha ne olsun

Tayfun.O
13-03-2017, 14:05
Yardımcı olur biri şöyle bir şey değinmiş :)
Ucuz ve Vaatkar: Derbi ETX150 – Motor Hikayesi Nasıl Başlar? (https://motorhikayesi.wordpress.com/2015/03/16/ucuz-ve-vaatkar-derbi-etx150/)

Benim hoşuma gitti düz yolda max 110 yapması hariç :D Keşke su soğutmalı olaymış uzun yola da gelirdi. Neyse bi 180 km götürsün beni yeter . Ben karbüratörlü makinaları severim az sorun çıkarır

Ronin_
13-03-2017, 14:18
150cc motor bloğu ve eğer 12hp ise zaten 100-110 da sağlıklı kullanım sunuyor ise ne ala..

Ben Derbi etx 150'yi yakından incelemiştim. Bence cbf ve türevlerinin çirkin suratlarına göre alınabilir bir motosiklet. Malzeme kaliteside gayet yeterli bulmuştum. O paralara alınabilecek bir alet BENCE

darkmoon
13-03-2017, 14:23
motor naked lastikler enduro ..

ferco getirtiyorsa demek ki hala derbi piaggio da.. ferco olmasıda motorun arkasında ayrıca bir artı.. parçada sorun olmaz..

benim anladığım piaggio çinliye sipariş verip derbi markası altında bu motoru üretmiş.. ama derbininde böyle bir motor yapabilicek teknolojisi var derbi zaten düşüh hacimlerde iddalı bir firma idi..

aykutsafakyaman
13-03-2017, 17:30
Bende araba alamadım nisan da ki a2 yazıldım :D

Derbi Etx benimde çok hoşuma gitti. Yalnız touring yazmışlar ama bu bildiğin naked olmuş kaliteli bir şey gibi duruyor araştırmak lazım. Etx i yazdım bi kenara :D

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-derbi-spada-anton-derby-150-magazamizda-kampanya-278914520/detay)

Çok şık duruyor bence :) 0 motor 5k daha ne olsun
Başlangıç motoru için yeter de artar bile benim en uzun gideceğim yol rize ona da sürmene de durur pide yerim sonra devam köyün yollarına :)
Sıfır ben düşünmüyorum çok iyi bi kullanıcı değilim illaki düşecek çarpacak 0 alırsam içim acır zaten ikinci elleri de max 10 k da :)
Bunu satarsam da cbf 250 alırım zaten o uzun yola gelir :)

150cc motor bloğu ve eğer 12hp ise zaten 100-110 da sağlıklı kullanım sunuyor ise ne ala..

Ben Derbi etx 150'yi yakından incelemiştim. Bence cbf ve türevlerinin çirkin suratlarına göre alınabilir bir motosiklet. Malzeme kaliteside gayet yeterli bulmuştum. O paralara alınabilecek bir alet BENCE
Çok aşırı güç istediğim yok zaten tipi hiç değilse bişeye benziyor bana yeter o. Sürme deneyiminiz oldu mu hiç ?

motor naked lastikler enduro ..

ferco getirtiyorsa demek ki hala derbi piaggio da.. ferco olmasıda motorun arkasında ayrıca bir artı.. parçada sorun olmaz..

benim anladığım piaggio çinliye sipariş verip derbi markası altında bu motoru üretmiş.. ama derbininde böyle bir motor yapabilicek teknolojisi var derbi zaten düşüh hacimlerde iddalı bir firma idi..
Şimdi şöyle bi durum var sanırım bu motorlar Türkiyeye 2014 yılında gelmiş. O kısımda dediğiniz doğru distrbitörlük fercomotordaymış ancak şuan trendmoto adlı bi firmaya devredilmiş. Sadece derbi değil yanlış görmediysem tüm italyanlar. Tasarım konusuna da gelirsek stx street versiyonu etx den çamurluk vb ufak farklılıkları var etx enduroya daha dönük daha çekici yapan da o bana göre.

Dün bi de cbf kullanma deneyimim oldu. Tamam japondur hakkaten ölümsüz makina gibi bişey düzgün kullanılırsa ama motor sıkıştırmaya gelmiyor. Ödünç aldığım arkadaşım devirli kullanıyor genelde. Ben çalışmasında bi gariplik sezmiştim. İşten çıktı dükkanın önünde yağı boşalttık ... Lan yarım litre ya var ya yok aklımız çıktı motoru iyi kırmadık diye. Bi kaç okuduğum yerde de böyle yazıyor . Hakkaten cav motorlu polo gti gibi cbf o konuda motora yabancı olan insan için büyük handikap.

aykutsafakyaman
13-03-2017, 17:34
Ekipman olayını sorayım bi de ne tavsiye edersiniz başlangıçta

G_TT_I
13-03-2017, 19:56
Derbi/aprilla olarak avrupada satiliyor, evt cin uzantili fakat avrupa firmasi kendi adini koyarak satacagi icin tabiki kalite standartlarinda yuksrda uretim yaptiriyor, avrupada montajlayip kendi uretimleri gibi satiyor, getiren ve servis veren firmalar vespa, piagio yaptigi icin merdiven alti yerlere girmiyorsunuz, derbi oldugu icin bakim fiyatlari ugur vs den aldiginiz servis ucreti ile esdeger.
Vespa servisine gitmek ile mondial servisine gitmek arasindaki farkin degerini bilemezsiniz, cok kelepire getirmek isterseniz sonucta diger markalarin parcalari oluyor onlardan tedarik edip takabilirsiniz.
Rahatlik konusunda daha rahat motor belki cbf dir hic binmedim.
Kafadan bakinca honda nc ve naked ler gibi kirmizida olunca anlamayan lar iyi bir motor edasinda bakiyor, anlayablar aaa nasil vs gibi sorular ile geliyor.
Ben uzun sure sirket araci sag sola gitmelik evrak yollamalik kullandim, motor alip almamak arasinda kalan bir arkadasim satin aldi yaklasik 1 senedir biniyor, bu yaz satip direk buyuk motor alma pesine girdi.
Yaklasik 3.5-4000tl'ye pcx den belki az yakan bir makine alirken servislerin bildigi bikac onemli ayrinti var onlari ogrenin hic bir sikinti olmaz

aykutsafakyaman
13-03-2017, 20:12
Derbi/aprilla olarak avrupada satiliyor, evt cin uzantili fakat avrupa firmasi kendi adini koyarak satacagi icin tabiki kalite standartlarinda yuksrda uretim yaptiriyor, avrupada montajlayip kendi uretimleri gibi satiyor, getiren ve servis veren firmalar vespa, piagio yaptigi icin merdiven alti yerlere girmiyorsunuz, derbi oldugu icin bakim fiyatlari ugur vs den aldiginiz servis ucreti ile esdeger.
Vespa servisine gitmek ile mondial servisine gitmek arasindaki farkin degerini bilemezsiniz, cok kelepire getirmek isterseniz sonucta diger markalarin parcalari oluyor onlardan tedarik edip takabilirsiniz.
Rahatlik konusunda daha rahat motor belki cbf dir hic binmedim.
Kafadan bakinca honda nc ve naked ler gibi kirmizida olunca anlamayan lar iyi bir motor edasinda bakiyor, anlayablar aaa nasil vs gibi sorular ile geliyor.
Ben uzun sure sirket araci sag sola gitmelik evrak yollamalik kullandim, motor alip almamak arasinda kalan bir arkadasim satin aldi yaklasik 1 senedir biniyor, bu yaz satip direk buyuk motor alma pesine girdi.
Yaklasik 3.5-4000tl'ye pcx den belki az yakan bir makine alirken servislerin bildigi bikac onemli ayrinti var onlari ogrenin hic bir sikinti olmaz

Benimde cok deneyimim yok ama cbf in oturus pozisyonu da selesi de rahat arkadasiniz etx almıştı dimi ?

G_TT_I
13-03-2017, 20:18
Cbf hakkinda bir fikrim yok, arkadasima ben sattim, bizdeki motor stx bu para motor yok, stx alip pisman olan yok. Ilk basta cok yuksek fiyattan piyasaya girdi, ferco el degistirmeden once stoklari nakte donmek amaciyla kampanya yapti.

darkmoon
13-03-2017, 20:25
evet bakdım şimdi trend almış.. bütün italyan dediğiniz zaten piaggio group altında pek çok italyan motorsiklet markası vespa aprilla moto guzzi scarabeo falan ... bu markaların hepsi piaggionun kendi alt markaları.. derby de öyle.. ama derby özünde ispanyoldur..

bendede beverly var tabii hiç resmi servise götürmediğimiz için ben ferco diye biliyorum distiribütör.. inşallah trend motorda parça fiyatları üzmez uygun olur..

aykutsafakyaman
13-03-2017, 20:30
evet bakdım şimdi trend almış.. bütün italyan dediğiniz zaten piaggio group altında pek çok italyan motorsiklet markası vespa aprilla moto guzzi scarabeo falan ... bu markaların hepsi piaggionun kendi alt markaları.. derby de öyle.. ama derby özünde ispanyoldur..

bendede beverly var tabii hiç resmi servise götürmediğimiz için ben ferco diye biliyorum distiribütör.. inşallah trend motorda parça fiyatları üzmez uygun olur..

doğrudur derbinin detayını o kadar bilmiyorum. Abi bende yetkili servise götürmiycem ki trabzonda bu gruba ait serviste yoktur tahminim :)

Runo
13-03-2017, 23:14
İlk daha ehliyetim yokken bindiğim motordur derbi stx 150. Kronik sorunu vardı boşa geçmiyordu servis ücretsiz değişiyordu. Ey gidi, zeytinburnu tatarları gibi gezdiğim günler aklıma geldi :D

aykutsafakyaman
13-03-2017, 23:37
İlk daha ehliyetim yokken bindiğim motordur derbi stx 150. Kronik sorunu vardı boşa geçmiyordu servis ücretsiz değişiyordu. Ey gidi, zeytinburnu tatarları gibi gezdiğim günler aklıma geldi :D

Sende kisa sürdun o zaman :) hepsinde var mi bu vites sorunu :)

Ronin_
15-03-2017, 12:59
aykutsafakyaman malesef sürmedim

aykutsafakyaman
16-03-2017, 18:45
Guncel tutalim

CupraR
17-03-2017, 12:24
Bi ara kafama koymustum bi kac kisiyede ciddi anlamda görüştüm satin almak icin bi sekilde anlasamadik kismet olmadi.O aralards birde bajaj 150NS cikinca piyasaya biraz kafam bulanmisti.Niketim kismet olmadi baska motorlar aldim.Bildigim kadariyle aprilia yurt disinda adiylada satisa sunulmus.Nekadar cin üretimli olursa olsun derbi marka alirsan arkasinda koskoca ferco var akinti yasatcaklarini sanmiyorum.Bi arkadasimizin dedigi gibi kronil debriyaj problemi var ama servis ücretsiz degisimini yapiyor.Deposu büyük yakiti az lastiklerin orjinalde dişli olmasi biraz enduro vari ben en cokta o yuzden istemistim orman yollarinda falan rahatca dolanirim diye.Ben baktigimda ikinci el temizleri 4bin civarindaydi.O paralara alinabilecek güzel bir motor bence.orjinalden led isiklar ile donatilmis orta sehbasi vites göstergesi hoş ozellikler.

darkmoon
17-03-2017, 12:32
derbi nin arkasında koskoca motorsiklet dünyasında dünya devi piaggio group var .. ötesi yok.. çinde olsa ona piaggionun derbinin mühendisleri kontrol edip el atmışdır..

aykutsafakyaman
17-03-2017, 13:05
Bi türlü süren birini bulamadık :D

cagataayk
18-03-2017, 12:17
İlk motorun olcak kanka fazla kasma temiz yürürü düzgün bişey al herşeyini tam öğren ondan sonra detaylı araştırır güzel bişey alırız bu arada arama hakkım yok aramışsın geri dönemedim :D

aykutsafakyaman
18-03-2017, 14:59
İlk motorun olcak kanka fazla kasma temiz yürürü düzgün bişey al herşeyini tam öğren ondan sonra detaylı araştırır güzel bişey alırız bu arada arama hakkım yok aramışsın geri dönemedim :D

Mesajda mi atamiyosun tevekkel ararim ben seni :)

cagataayk
21-03-2017, 14:00
Mesajda mi atamiyosun tevekkel ararim ben seni :)

Burdan yazmak daha kolayıma geldi :D

Ronin_
22-03-2017, 13:40
Bi türlü süren birini bulamadık :D

bu gidişle yaza doğru bende alacam sanırım :D

aykutsafakyaman
22-03-2017, 16:30
bu gidişle yaza doğru bende alacam sanırım :D

Ekipman isi de var benim bakalim nolacak :)

aykutsafakyaman
26-03-2017, 21:44
Guzelim trabzon oyle bi sehir ki ehliyeti cikarmak icin bos randevu gunu yok :D

Tayfun.O
04-04-2017, 12:11
Guzelim trabzon oyle bi sehir ki ehliyeti cikarmak icin bos randevu gunu yok :D

Direksiyon sınavları bitti mi beni daha çağırmadılar bile :D

aykutsafakyaman
04-04-2017, 15:02
Direksiyon sınavları bitti mi beni daha çağırmadılar bile :D

Ben dosyayi aldim persembe gunu emniyete gidicem

Tayfun.O
04-04-2017, 18:13
Ben dosyayi aldim persembe gunu emniyete gidicem

hayırlı olsun :) kazasız belasız...

aykutsafakyaman
05-04-2017, 23:45
hayırlı olsun :) kazasız belasız...

Amin cumlemize forumdan pek ilgilenen olmadi ama kararimi degistirdim. Aileyi ikna edebilirsem mondial rx3i evo alicam.
Ekipman da dun bi givi kask gordum onu alirim montta ya ls2 olucak ya da venom. Sen baktin mi hic ekipman.

Tayfun.O
06-04-2017, 00:24
Amin cumlemize forumdan pek ilgilenen olmadi ama kararimi degistirdim. Aileyi ikna edebilirsem mondial rx3i evo alicam.
Ekipman da dun bi givi kask gordum onu alirim montta ya ls2 olucak ya da venom. Sen baktin mi hic ekipman.

Bende kask olarak ls2 de karar verdim başlangıç olarak sanırım en iyisi o.
Mont hiç bakmadım kaskıda 2.el almayı düşünüyorum kafama uygun boyutlarda.

Aga yalnız rx3i iyide artçıya ve aralardan geçmeye pek gelmiyor zaten motorun üstünde yazıyor artçı almayın alırsanız artçı hareket etmesin diye :D. Tümseklerde arka süspansiyon vurma problemi varmış . Ayrıca vidaları çabuk gevşiyor muş haberin olsun arada sırada sıkmak lazımmış.

Ama f/p iyi motor guccuk bmw :D

Tayfun.O
06-04-2017, 00:27
Bende kask olarak ls2 de karar verdim başlangıç olarak sanırım en iyisi o.
Mont hiç bakmadım kaskıda 2.el almayı düşünüyorum kafama uygun boyutlarda.

Aga yalnız rx3i iyide artçıya ve aralardan geçmeye pek gelmiyor zaten motorun üstünde yazıyor artçı almayın alırsanız artçı hareket etmesin diye :D. Tümseklerde arka süspansiyon vurma problemi varmış . Ayrıca vidaları çabuk gevşiyor muş haberin olsun arada sırada sıkmak lazımmış.

Ama f/p iyi motor guccuk bmw :D

Ek olarak benim 150 MR vulture çok hoşuma gidiyor :D 140 falan yapıyor şaka gibi Torklu makine. Çalışmayı keşke bırakmasaydım şuan altımda 200 ns vardı

aykutsafakyaman
06-04-2017, 06:58
Ek olarak benim 150 MR vulture çok hoşuma gidiyor :D 140 falan yapıyor şaka gibi Torklu makine. Çalışmayı keşke bırakmasaydım şuan altımda 200 ns vardı

İlk etapta artci almam zaten ondan yana sıkıntı yok. Amortisor mesafesi kisa oldugu icin oyle bisey yazmislar ama bana gore o paraya alinabilecek en iyi motorlardan. Vida isi cok problem degil ugrasmayi seven insanim ilk etapta en fazla uzun yolum rize olur :)

Tayfun.O
06-04-2017, 13:31
İlk etapta artci almam zaten ondan yana sıkıntı yok. Amortisor mesafesi kisa oldugu icin oyle bisey yazmislar ama bana gore o paraya alinabilecek en iyi motorlardan. Vida isi cok problem degil ugrasmayi seven insanim ilk etapta en fazla uzun yolum rize olur :)

Araziye girmezsen ne vurma sıkıntısı olur ne de gevşeme. Güzel gidiyor birde + si çok hayırlı olsun şimdiden

aykutsafakyaman
07-04-2017, 10:58
Araziye girmezsen ne vurma sıkıntısı olur ne de gevşeme. Güzel gidiyor birde + si çok hayırlı olsun şimdiden

Bakalım nolcak ehliyet işini hallettik. Yeterli bütçe bulamazsam burda sıfır cross satıyolar taksitle ona da girişebilirim.

Tayfun.O
07-04-2017, 18:47
Bakalım nolcak ehliyet işini hallettik. Yeterli bütçe bulamazsam burda sıfır cross satıyolar taksitle ona da girişebilirim.

Bizim arkadaş geçen hafta 3.5 liraya mondialin crossunu aldı 1 senelik motor düşünebilirsin

aykutsafakyaman
07-04-2017, 19:11
Bizim arkadaş geçen hafta 3.5 liraya mondialin crossunu aldı 1 senelik motor düşünebilirsin

Trabzonda çok kullanılıyor cross bakalim hakkimizda hayirlisi :)

Shadow_Dancer
07-04-2017, 19:19
Bende buna muadil Mondial 180 Z one S almıştım iki sene önce.. Onuda Zongshen yapmıştı, çok bişe beklememek lazım bu motosikletten başlangıç olarak görevini yerine getirir.. Kalitesel anlamda da ciddi sıkıntıları vardı Mondialin.. kullanılan malzeme aşırı kötüydü. Bi de bu tarz motorlara lastik masrafınıda eklemek lazım yüksek ihtimal bu motosiklette de lastikler naylondur.

Tayfun.O
07-04-2017, 21:08
Trabzonda çok kullanılıyor cross bakalim hakkimizda hayirlisi :)

Aynen hayırlısı sıvalar teee 7 mayısta imiş o zamana kadar bol bol araştırırım artık :D

aykutsafakyaman
07-04-2017, 23:18
Bende buna muadil Mondial 180 Z one S almıştım iki sene önce.. Onuda Zongshen yapmıştı, çok bişe beklememek lazım bu motosikletten başlangıç olarak görevini yerine getirir.. Kalitesel anlamda da ciddi sıkıntıları vardı Mondialin.. kullanılan malzeme aşırı kötüydü. Bi de bu tarz motorlara lastik masrafınıda eklemek lazım yüksek ihtimal bu motosiklette de lastikler naylondur.

Heralde rx3 icin yazdiniz. Evet cogu cinli gibi fabrika çıkışı lastikler rezalet. 2015 icin şöyle de bi kotuluk var arka lastik ebatinin bulunması epey zor. Ben buyuk ihtimal sıfır daha iyidir mantigiyla yaklasip cross a donucem ama belki uygun fiyatlı bi motor denk gelir onu alirim. Rx3 o fiyat bandinda hem görünüş hemde ozellik bakımından çok cok iyi ama malzeme kalitesi o fiyata o kadar olur diyor.

aykutsafakyaman
13-05-2017, 09:38
Kuba CR1 aldim ufak tefek isleri var Allah sonumuzu hayir etsin :)

SpeedlinE™
14-05-2017, 07:46
Kuba CR1 aldim ufak tefek isleri var Allah sonumuzu hayir etsin :)

hayırlı olsun. kawasaki yeşili olan dimi? güle güle kullanın. Bu arada motorun asıl üreticisi Loncin firması. Kuba ondan getiriyor

aykutsafakyaman
14-05-2017, 11:55
hayırlı olsun. kawasaki yeşili olan dimi? güle güle kullanın. Bu arada motorun asıl üreticisi Loncin firması. Kuba ondan getiriyor

Aynen o yeşil de ben direk apaçi yeşili diyorum :)