PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güvenlik kameraları hakkında bilgi sahibi olanlar

onursumer
13-03-2017, 17:34
son zamanlarındaki hırsızlık olayları nedeniyle en son 2 F30 un aynalar nbt direksiyonu vs çalındı :D

oturduğumun binanın otoparkına bina çevresine güvenlik kamerası sistemi kurdurmak istiyorum

minimum 5 adet olucak şekilde outdoor + plaka okuyabilicek kalitede ortalama 2 hafta kayıt yeterli

şimdi biraz araştırdığım kadarıyla analog hd olanlar var fiyatlar oldukça ekonomik , birde ip kameralar varki ucu bucağı yok

ben çok abartıya kaçmadan gece gündüz plakaları bulanık çekmeyecek kadar sistem kurmak istiyorum

hangi cihazları almalı , nelere dikkat etmeli , daha once tecrubesi olanlar ne sorunlarla karşılaştı

biraz bilgi paylaşımı yapabilirseniz sevinirim :)

teşekkurler şimdiden

Seyfettin777
13-03-2017, 17:50
Abi benim evi bir kez hırsız zorladı, ikincisinde girdi.

Öyle olunca tüm apartman tedirgin oldu.Şuan 5 tane kamera var.4 köşeye ve apartman girişine koydular.
Ahd diye tabir edilen kameralardan, görüntüsü gayet net tabi marka-modele göre değişiyormuş.Analog da var ama bazı durumlarda silüet gibi bir görüşü var adam bize örnek görüntü izletti, orada gördüm.O yüzden tüm apartman Ahd kamerada karar kılmıştı.

Kameranın kurulumunu yapanlar, telefonlarımıza bir uygulama indirip onun da kurulumunu yaptı.Oradan canlı olarak izleyebiliyorum her kamerayı, tek tek veya istediğim kadarını aynı anda.Fakat bunun için kayıt odasına internet götürmek lazım, ev sahibi kendi evinden internet verdi oraya.Onun dışında kurulum kabloları çok uzun olursa görüntü bozuluyormuş, onu da söyleyeyim.

yucelebeci
13-03-2017, 17:57
Analogda hiçbirşey göremezsin, alacaksan ip tavsiye ederim onunda çok pahalasınıa kaçmadan goldmasterdan alabilirsin

Oznsrl
13-03-2017, 18:06
Abi düşünürsen bu işi yapan arkadaşlarım var iletişim bilgisi verebilirim

onursumer
13-03-2017, 21:44
çevrenizde yapanlar varsa bilgi almak için iletişim bilgisi alabilirim , ahd de bende inceledim goruntu net fakat biryere kadar analog olduğu için hd de olsa kurtarmıyor

ben sokaktan geçen giren vs araçları gormek bilmek istiyorum çünkü hırsızlar araçla geliyorlar

ip kamera benim için en doğrusu olucak gibi gozukuyor

snan1910
13-03-2017, 21:59
Çok para harcamak istemiyorsanız ip kamera kurup 7/24 telefondan izleyebilirsiniz, ve kayıt yapabilirsiniz

onursumer
13-03-2017, 22:41
Çok para harcamak istemiyorsanız ip kamera kurup 7/24 telefondan izleyebilirsiniz, ve kayıt yapabilirsiniz

ip kamera düşünüyorum fakat plaka okumak istiyorum haliyle kayıt vs derken kalite artınca tam tersi fiyat çok yükseliyor :D

Thracian
13-03-2017, 22:51
Kamerayı satın almaksa sahisibden de TOPTANCI adıyla bi kameracı var. AHD (analog HD) kameralara bak. Fiyatlar gerçekten çok çok ucuz

Mesele kamea ve güvenlikse öncelikle montajdan başlayım. Kamera açısı ve kör nokta çok önemli çünkü kötü adamlar giriş kapısından girmeyebiliyor. Kameranın arkasından gelip spray yada poşetle kör edebiliyor.

Diğer konu montaj metre başına 1 kamera koysan bile bir noktadan kabloyu kesebiliyor.

Güvenlik mantalitesi; açılara, ışıkların vurduğu noktalara dikkat et. Arkasından ışık vuran görüntüden sana hayır gelmez.

Geniş alanlarda alan ı görecek noktalara dar alanlarda kimlik tespiti yapılacak şekilde kurulum yaptır.

Digitale girersen her yere CAT6 kablo çekip ya POE besleme yapacaksın yada ayrıca elektrik çekmen lazım ve hub bağlaman lazım. Oradan NVR a bağlaman falan lazım. AHD ile güzelce işçilik senin sorununu çözer birde kafandaki kamera sayısının 1 üst paketini al. ilerde genişletmek yada farklı açılara yardımcı olur.

cannn22
13-03-2017, 22:58
Aslında ne zamandır bu olayı bende düşünüyorum. Konuyu bölüyor gibi olacağım ama benim işime motosikletimi görebileceğim, kapımın önünü gösterecek bir tane kamera yeterli. Kamera 3. kata camın altında takılacak. Arkadaşın dediği gibi her hangi bir durumda plakaları ayırt edebileyim, insanların yüzleri gözükmesi yeterlidir. Gece görüşü ekstra bir olay mı hiç bilgim yok ama genellikle kötü olaylar geceleri olduğu için, gece görüşü iyi olan bir kamera tavsiyesinde bulunur musunuz? Arkadaşın dediği gibi kayıtlar 2 hafta en fazla 1 aylık olsa yeterlidir benim için.

Yardımcı olur, marka model konusunda tavsiyede bulunursanız benimde inceleme imkanım olur.