PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5664 Km Sorgulama Kaldırılmış

AhmetKaratay
14-03-2017, 01:00
Bugün bi araç aldım şaseden ve plakadan sorgulama yaptım ancak km bilgisi gelmedi , az önce internetten araştırdım kaldırıldı diyorlar doğru mu? Artık araba alırken km bilgisini nasıl öğrenicez , bu şekilde dolandırıcılara gün doğmaz mı?

msk_bmw
14-03-2017, 01:20
Babamın aracının kilometresi düşürülmüş. Bilerek aldık, şimdi satarken biz söylemezsek anlaşılmayacak kadar temiz durumda. 1-2 bin lira için haram yemeyiz o ayrı. Hele bir de ben km düşürüldü diye uygun sattığım için çakal bir al-sat'çıya düşüp bir kez daha km düşürülmesi bile mümkün. Ondan sonra alacak adam 180 bin'e gelmiş arabayı 80 bin km'de diye 5-6 fazlasına alacak. Ortalık yine çorba olacak. 20 yaşında ki bmw'ler 350 bin km 'lerden 150-160 bin'lere geri dönerek reenkarnasyonunu tamamlayacak. Bizde araç alırken servis kayıtlı araçlar dışındakilere güvenemeyeceğiz artık anlaşılan.
Balık baştan kokuyor. Allah sonumuzu hayretsin, hırsızlığın ayıp bile sayılmayacağı günlere doğru gidiyoruz.

enes_srb
14-03-2017, 01:58
2. el arac almak buyuk cesaret yeni eski farketmiyor

Bugraaa
14-03-2017, 07:49
kötü oldu tabi bu ama farklı bi çözümü olacaktır

timmaah
14-03-2017, 08:00
ben de dün akşam mesaj attım aynı şekilde km bilgisi gelmedi. üstelik çıkan bir hasarda eksper raporu bulunan hasarlarda değişen bilgisi için 7!! tl karşılığında değişen listesinin gönderileceğini yazmışlar onu da gönderdim gelen mesaj aynen şu şekilde :*** plakalı araca ait değişen parça bilgileri : EK BİLGİ : araca ait detay bilgilerini öğrenmek için DETAY boşluk plaka yazıp bu mesajı cevaplayabilirsiniz...
İyice bokunu çıkardılar artık yazık günah..

Gökhan Bilgin
14-03-2017, 08:30
Servis kaydı olmayan araba almıyorum şu an tek çare servis kaydı kaldı sanırım zaten km doğruluğunu öğrenmek için

ArdaERHAN
14-03-2017, 08:41
servise götürmeden önce km düşürüp öyle götürenler var 3 bakım dısarda 1 bakım içerdema.

KOSEREN
14-03-2017, 08:49
Ooo dolandırıcı şerefsizlerin ekmeğine yağ sürülmüş yine

Tunacan
14-03-2017, 08:50
Ülkedeki her düzen 3 kağıda göre kurulmaya başladı. Hayırlısı...

Fatih
14-03-2017, 08:56
Kmye bakarak araç almak zaten saçmalık da uygulamanın kaldırılması daha da saçma tabiki.

Ortalık kmsi düşük leş araçlarla dolu.

Belli bir yaştan sonra kmye bakmayın artık genel kondisyonuna bakın. Yoksa kandırılmak elde değil.

Okan.A.A
14-03-2017, 09:26
Km bilgisi şase no sorgulamadan geliyo artık.

Anıl E.
14-03-2017, 09:31
Hırsızlığın ve dolandırıcılığın önü neden sürekli açılır ?

Cevap belli,alıntı yapmayın :)

Gökhan Bilgin
14-03-2017, 09:34
servise götürmeden önce km düşürüp öyle götürenler var 3 bakım dısarda 1 bakım içerdema.

Öyle alanları bilemem zaten dediğiniz gibi yapan yerler belli az çok araştırırsanız karşınıza çıkar tarihleri ve hiç aksatmamasına önem gösteriyoruz son bakımına bakıpta araba alan yok varsada dediğiniz gibi selamünaleyküm

Cihan9
14-03-2017, 09:43
Şubat ortası gibi antalyaya araç almaya gitti babam. 2adet megane2 vardı onlara bakmaya. İlk araca baktı fiyatı piyasa fiyatlarındaydı fotolardada güzel duruyordu. Yanına gidince bakmış değişenlerden dolayı fiyatı biraz düşürmüş. Aracı sorgulattım 20 bin tek kalem hasar kaydı çıkınca bıraktı. Km bilgisi bulunamadı diye bilgi geldi yada ona benzer. Diğer araca geçti hoşuna gitmiş falan sorguladık tramer temiz ama Km bilgisi bulunamadı diye yeni bir kayıt.
Tüvtürk'ün iş sağlığı hizmetlerini çalıştım firma verdiği için tanıdık bir abimiz vardı onunla iletişime geçip bilgi alabildim. Yoksa şansa araba alıp gelecektik. Birde şu var araba baktın düzgün kondisyon güzel aldın 100k da. Sonuçta km düşük araba temiz olunca iyi fiyat verdin. Km bilgisi kalkmıştı bilgi alamadın. 2ay sonra tekrar bilgi vermeye başladılar senin araba 100k da değil 200 k da çıktı. 2-3 lira kafadan zararın var bu durum ne olacak? Böyle saçma bir iş olmaz. Madem böyle bir sistem kurmuşsun bunu kaldırmak neden. Hakkıyla alınteriyle araç alanın parasını çakala çukala daha kolay yem etmekten başka neye yarar bunu kaldırmak?
Hakkınla bir şey yapmayacaksın bunu zorla kafasına sokmaya çalışıyorlar insanların..

ENGean
14-03-2017, 15:53
Km bilgisi şase no sorgulamadan geliyo artık.

Bı kac aydır ordanda gelmiyor. Farklı farklı araclardan denedık, sonuc malesef.

Bolkar1st
15-03-2017, 00:02
Servis kaydı olmayan araba bende almıyorum aöa servislede götürmüyorum ��

CRX
15-03-2017, 07:04
kahvede takılan emekli amca bile kendine çorba çıkarsın diye al satçı olduğu için bu işin ticaretini yasal olarak yapan işletmelerin önünü açmak için yapılmış bir uygulama (galeri vasfı olan yerlerden satılan ikinci el araçlara artık belli krtilerle 1 yıl garanti geliyor diye biliyorum )

bu arada yakında hasar kaydı rakamları da gelmeyecek, sadece pert kaydı var mı yok mu bu görülebilecek 5664 ten

samara
15-03-2017, 07:50
Bu olay çok kötü olmuş.İkinci el araç almak artık cesaret ister.Galericilere gün doğmuş.

mikelazi
15-03-2017, 08:50
pek mantıklı gelmedi.

bir otomobil firmasında 2.el müdürü olan arkadaşıma sordum.5664 ün kalkması gibi bir durum yok diyor

ikuybu
15-03-2017, 09:38
pek mantıklı gelmedi.

bir otomobil firmasında 2.el müdürü olan arkadaşıma sordum.5664 ün kalkması gibi bir durum yok diyor

5664 kalkmadı,sorgulama yaptığımızda muayene km bilgisi kalktı göndermiyorlar artık.

mikelazi
15-03-2017, 09:43
5664 kalkmadı,sorgulama yaptığımızda muayene km bilgisi kalktı göndermiyorlar artık.

eyvallah

başlığa bakıp yazdım :)

997TT
15-03-2017, 10:08
Baslık KM sorgulama kalkmıs dıyor zaten.
Pekı km yı yanı muayenede kı km ogrenmek ıcın sase no mu gırmek gerek?

emrekuzdere
15-03-2017, 10:45
Al işte, şimdi benim aracımın kilometresi biraz yüksek ama düşürülmemiş. Tüv kayıtlarında hepsi sıralı şekilde gözüküyordu 150k, 180k, 210k, 230k şeklinde.
Şimdi ilana 160k yazan düşürülmüş araç benim aracımdan fazla prim yapacak.

ENGean
15-03-2017, 17:25
Baslık KM sorgulama kalkmıs dıyor zaten.
Pekı km yı yanı muayenede kı km ogrenmek ıcın sase no mu gırmek gerek?

Şaseden de yolladık suan ordan da gelmıyor abi.
İlerde belki olabilir.

hddsheriff
15-03-2017, 18:06
Yakında plaka km yaz 5664 e gönder km bilgisi cebine gelsin demezlerse hiç şaşırmam. At fava bekle :)

ramco 06
15-03-2017, 20:34
Tüv ü arayıp bilgi alazmıyız

İbrahim33
15-03-2017, 20:46
Yakında plaka km yaz 5664 e gönder km bilgisi cebine gelsin demezlerse hiç şaşırmam. At fava bekle :)

onun ön hazırlığı olabilir :icon_tup:

siz siz olun , kendinizi sağlama almak için alırkende satarkende araç satış sözleşmesi imzalayın ve km yi not düşün. Yarın öbür gün birşey olursa kendinizi sağlama almış olursunuz en azından. ocak ayından beri 3 tane 2014 hiç muayeneye girmemiş fluence sattım , hali hazırdada 2 tane 2014 var. satarken hep araç satış sözleşmesi yapıp km yi not düşüyorum. ben 130 binde sattım adam gitti çekti 50 bine yarın öbür gün olay patladı mahkeme cart curt oldu , çat diye koyarım sözleşmeyi , oldu bitti. :heyoo: işinizi sağlam yapın derim ben.

İbrahim33
15-03-2017, 20:47
geçen yazın başından beri sadece son muayene kaydı geliyordu , artık oda gelmiyor. ciddi anlamda sıkıntı yaşayanlar çıkacaktır bu konuda.

mtay
15-03-2017, 22:19
kahvede takılan emekli amca bile kendine çorba çıkarsın diye al satçı olduğu için bu işin ticaretini yasal olarak yapan işletmelerin önünü açmak için yapılmış bir uygulama (galeri vasfı olan yerlerden satılan ikinci el araçlara artık belli krtilerle 1 yıl garanti geliyor diye biliyorum )

bu arada yakında hasar kaydı rakamları da gelmeyecek, sadece pert kaydı var mı yok mu bu görülebilecek 5664 ten

Bu olay olursa çok kötü... Ne yaparız bilemiyorum...Millet ister istemez sıfırlara yönelecek... Yada araba alamayacak iyi ahlaklı insanlarımız sayesinde...

darkmoon
15-03-2017, 22:32
sbm ile temasa geçin sorun söylerler ne olduğunu .. burda kafada kurmaya gerek kalmaz bence..

Sigorta Bilgi ve Gozetim Merkezi (http://sbm.org.tr/tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx)

MatraX_07
16-03-2017, 21:20
kendim oto ekspertiz işi ile uğraşıyorum

birkaç arkadaşım bakanlıkla görüştüler dediklerine göre ''davalık bir durum varmıs,ondan dolayı km bilgisi gelmiyor,boşa göndermeyin,sonuclanma süresi belli değil'' denilmiş
Km öğrenmek isterseniz TÜV'den bilgi alabilirsiniz

Sistemin olmaması çok kötü oldu arada km düşürenler için ''yağlı ekmek'' olacak..100.150.000 arası çok araç görürüz artık

şahsı fikrim olarak farklı bir rant kapısı açabilirler.Mesela km sorgusu TÜV'e bağlanabilir.Ya msj ya da istasyonda beli ücret karsılıgında km bilgisigelebilir

darkmoon
16-03-2017, 21:32
bence gereksiz neticede bu araç tüv e muayeneye girmiyormu giriyor.. evrakları içinde muayene kağıdı yokmu var.. yoksa araç sahibi çıkartır tüv den gene oda basit..

araç sahibinden istersiniz bakarsınız olur biter.. yada fotoğrafını istersiniz muayene kağıdının whatsapp den falan resmini çeker yollar.. yok yollamıyorsa ayak yapıyorsa zaten sıkıntısı var arabanın uzatmadan uzak durmak lazım.

emrekuzdere
16-03-2017, 22:03
Geçmiş muayene belgelerini alabiliyor muyuz Tüv'den ? Ben çok ihtimal vermedim ama.

darkmoon
16-03-2017, 22:29
Geçmiş muayene belgelerini alabiliyor muyuz Tüv'den ? Ben çok ihtimal vermedim ama.

zaten aracı temiz kullanan birinde geçmiş bütün muayene kağıtları evrakları içinde olur.. yoksa o araçdanda sahibindende şüphe edin iki kez düşünün..

emrekuzdere
16-03-2017, 22:41
İyide aracım 20 yaşında benim :D Telefon geçmişine gidip baktığımda alırken aynen şöyle idi;
2009 - 135k
2011 - 157k
2013 - 170k
2015 - 196k
Bende 2017 yılında 235.000 km'de girdim vizeye, sadece o belge var elimde. Diğer yıllar yok, nasıl kanıtlayacağım şimdi :D

gemsazr9
16-03-2017, 22:47
zaten aracı temiz kullanan birinde geçmiş bütün muayene kağıtları evrakları içinde olur.. yoksa o araçdanda sahibindende şüphe edin iki kez düşünün..
ben yenisine girince eskisini yırtıp atıyom ,temiz kullanmayla bir bağlantı kuramadım

2jz
16-03-2017, 23:11
Davalık durum mu varmış? :D

Dava ne diye açıldı ki?

"Hakim bey benim GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜME alenen müdehale ediliyor. Ağız tadıyla kilometre çekemiyoruz. Sorgulanınca n'olur gözükmesin" :D

Böyle bir durum olmuştur heralde :D

darkmoon
16-03-2017, 23:15
ben yenisine girince eskisini yırtıp atıyom ,temiz kullanmayla bir bağlantı kuramadım

alıcı o kağıtları görmek ister.. ben istiyorum şahsen aldığım bütün araçların evraklarının arasında tüv kağıtları olur .. bakıyorum nelerden hafif kusur nelerden ağır kusur almış o bile arabanın hikayesi hakkında adamın anlatmadığı yada gizlediği bir şeyleri hakkında bilgi verebilir.

km lerine bakıyorum tüv lere girdiği .. o kağıtlara ben şahsen bakıyorum istiyorum alıcağım araç sahibinden geneldede oluyor zaten.. neticede oda aracın bir evrakı..

gespenster
16-03-2017, 23:25
'5664 sacmalıgı' turevındekı sıkayetcı konular geldi nedense aklıma :)
daha dune kadar ınsanlar pert/hasarlı/agırhasarlı araclarının hasar kayıtlarının şişirildiğini, km lerının yanlıs oldugunu, soyleyerek 5664 e yuruyorlardı.
bır anda kor öldü badem gözlü oldu gibi olmus.

Mehmet Gazihan
16-03-2017, 23:34
Tuv ün hatalı km girişinden ciddi başı ağrıdı. Böyle çözdüler şimdilik sanırım

darkmoon
17-03-2017, 00:01
alacağınız şahısdan bütün tüv evraklarını isteyin derim ben..

2010 da girmişdir 80 binde
2012 de girmişdir 40 binde
2014 de girmişdir 60 binde
2016 girmişdir 80 binde..

araba 6 yıl boyunca 80 binde kalmışdır yani.. bilemessiniz.

hyper35
20-03-2017, 17:09
Arkadaslar eski km kayitlarini nasil ögrenecegiz?

Kadyr
20-03-2017, 17:22
kesin galericiler yüklenmiştir. araçlara yanlış km yazıyorlar mağdur oluyoruz falan diye :D

Kadyr
21-03-2017, 18:08
arkadaşlar tüvü aradım sbn sitesinde tüv den öğrenebilirsiniz diye not vardı. arayıp şansımı denemek istedim. verilen cevap şu şekilde.
km bilgisi bakanlık tarafından durdurulmuştur. tüv den ise sadece araç sahibi ile bilgi alınabilir dendi.
bu durum çok can yakıcak. bunu izah etmek içinde sbn ye mail atacağım. tavsiyem sizde atın. ne kadar çok şikayet okadar iyi olur.

toGah
03-04-2017, 12:18
Araç KM bilgileri, T.C. Ulastirma ve Denizcilik Bakanligi ndan alinmaktadir. T.C. Ulastirma ve Denizcilik Bakanligi nin sorgulama sonucu döndügü bilgi 5664 SMS servisinde verilmektedir.
Sadece km bilgisini ögrenebileceginiz bir servisimiz bulunmamakta olup, son iki muayene bilgisi SMS te dönmektedir. Araç km bilginizi TÜVTÜRK ile irtibata geçerek ögrenebilirsiniz.
Hatali olan kayitlar için Ulastirma Bakanligina müracaat etmeniz gerekmektedir.

diyor sitede

300E
30-04-2017, 20:15
Arkadaşlar merhaba, güzel bir E39 buldum, 2000 model, 194.000 km de, araç sahibi kesinlikle orjinal diyor, bunu teyit etme şansımız varmıdır biryerden, yada forumda tüvde vs çalışıp bana bilgi verebilecek bir abim.

İbrahim33
30-04-2017, 20:44
Arkadaşlar merhaba, güzel bir E39 buldum, 2000 model, 194.000 km de, araç sahibi kesinlikle orjinal diyor, bunu teyit etme şansımız varmıdır biryerden, yada forumda tüvde vs çalışıp bana bilgi verebilecek bir abim.

km işini yapan elektronikçiye gidersen onlar belki çözebilir daha önceden beynine müdahale edilip edilmediğini. ama d segmenti bir araç için senelik 11 bin km pek inandırıcı gelmiyor bana.

300E
30-04-2017, 20:47
km işini yapan elektronikçiye gidersen onlar belki çözebilir daha önceden beynine müdahale edilip edilmediğini. ama d segmenti bir araç için senelik 11 bin km pek inandırıcı gelmiyor bana.

Öyle tabi banada pek inandırıcı gelmedi, koltuklarda vs yıpranma var bi miktar ama, mevzu şuki e39 ların derileri harbiden çok dandik. :) Özellikle orjinal yazmış araç sahibi, yarın gidip bakacağım, biyerden teyit edebilirsem güzel olur ama. Düşürüleceğine 250/280 binde olsun, içime sinerek alayım sıkıntı yok, ama düşürüldüyse yarın bi gün satarken sahtekar olarak adlandırılmak istemiyorum. :/

İbrahim33
30-04-2017, 21:01
Öyle tabi banada pek inandırıcı gelmedi, koltuklarda vs yıpranma var bi miktar ama, mevzu şuki e39 ların derileri harbiden çok dandik. :) Özellikle orjinal yazmış araç sahibi, yarın gidip bakacağım, biyerden teyit edebilirsem güzel olur ama. Düşürüleceğine 250/280 binde olsun, içime sinerek alayım sıkıntı yok, ama düşürüldüyse yarın bi gün satarken sahtekar olarak adlandırılmak istemiyorum. :/

Eğer ki içine sinerde alırsan , 194 bin km de teslim aldım diye karşılıklı sözleşme yap. yarın öbür gün sıkıntı olursa kendini sağlama almış olursun...

Lee-on!
30-04-2017, 21:37
Alip bildiğim araclarin da sattigim araclarin da hepsinin torpidosunda kalem kalem bütün evraklari olurdu hatta petrol fişlerini bile atmam yakiti görmek için. Hem satarken daha kolay oluyor hem de vicdanen artisi cabasi. Alırken iyi denk düşürmek lazım takıntılı vs adamları. Yoksa ne olursa olsun bizde uckagit cok. Telefona taksit kalkti diye kilifa taksit yapan milletiz biz.

mstfcn28
30-04-2017, 21:50
KM sorugusu yapamıyorsun şu an KM si çekilmiş eski bir araba alırsın bilemeden temizliğine aldanıp.
Satmaya kalkarken sistem geri gelir daha satamazsın ugraş dur ne saçma bir sistem ya neden kaldırıyosun bunu 5664 le araba alınmaz diyenler vardı.
Evet 5664 le araba alan yok zaten sadece araç için ÖN BİLGİ alıyorduk.

207_TR
30-04-2017, 22:01
Noterde satış sözleşmesine km bilgiside yazılmalı bence.

barakuda26
30-04-2017, 22:24
tramerde hasarı olan bi araç için mesaj attığınızda mesajda hasar yoktur yazabiliyor. Başımıza geldi birkaç defa sistem boşluğu vs olabilir, araç almadan önce mesaj attıktan sonra birde sigortacınızdan motor şasi ile teyit alın mutlaka.

ENGean
01-05-2017, 07:06
muayne istasyonuna gittiğinzde bahçeye girerken güvenlik herkese ufak bi kağıt veriyor.
aracınız km sini yazınız diye onuda kayıt yaptırırken içeri veriyosunuz, daha önceden hatırlamıyorum ben böyle bişey. bu da sanırım yeni bi uygulama.

fatihdurutuna
01-05-2017, 07:52
E39 daki deri kalitesi f10 ve g30 dahil olmak üzere hiçbir 5 kasada yok bunu bmw ye binenler iyi bilir. Benim aracım 313k km de koltuklarda en ufak bir çatlama dahi yok parlamamış bile. Özellikle e39 larda km sineması çok döndü zamanında bence hiçbirine güvenmeyin. Eğer aracın yetkili servis geçmişi var ise ve oem anahtarı hiç değişmemişse yetkili servis immodan km bilgisini görebiliyor ancak araç ruhsat sahibi harici kimse ile paylaşmıyor. Eğer yetkili serviste bir tanıdık varsa yardımcı olacaktır.

300E
01-05-2017, 11:20
E39 daki deri kalitesi f10 ve g30 dahil olmak üzere hiçbir 5 kasada yok bunu bmw ye binenler iyi bilir. Benim aracım 313k km de koltuklarda en ufak bir çatlama dahi yok parlamamış bile. Özellikle e39 larda km sineması çok döndü zamanında bence hiçbirine güvenmeyin. Eğer aracın yetkili servis geçmişi var ise ve oem anahtarı hiç değişmemişse yetkili servis immodan km bilgisini görebiliyor ancak araç ruhsat sahibi harici kimse ile paylaşmıyor. Eğer yetkili serviste bir tanıdık varsa yardımcı olacaktır.

Mercedesle kıyaslayarak dandik dedim ama, üst kasalara göre eminim iyidir, borusan değilde, aracı beğenirsek, tbs otoya götüreceğim ekspertize. :)

BuRaK_eFe
13-07-2017, 13:50
Konuyu hortalatacam ama km öğrenmenin bir yolu yok mudur halen ?

camsemih
13-07-2017, 16:42
Konuyu hortalatacam ama km öğrenmenin bir yolu yok mudur halen ?

şuan için yok gibi tüvtürk tede bilgi vermiyorlar. araç yeni modelse ancak servisten bakımlarına ulaşmaktan başka yol yok gibi

Alper_
13-07-2017, 17:21
2000-2008 yılları arasında üretilen dizel vag grubu araçların km'leri ecu da tutuluyor..yani tespit etmek mümkün..bugün amcadan satın alınan bir vw polo 1.4 tdi..

https://i.hizliresim.com/ZE9Bno.jpg (https://hizliresim.com/ZE9Bno)

free-hifi
14-11-2017, 21:14
Hayırlısı olur inşallah daha ucuza mal olacakmış kaza bilgisi yok sanırım . Km ve muayene olacak. Hasar 5664 den devam herhalde.

PTT ile bir anlaşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, önceleri SMS sorgulamasıyla yapılan fakat sonradan kaldırılan kilometre sorgulama hizmetini geri getiriyor. Buna göre 2. el otomobil almak isteyenler, PTT mobil uygulaması ile araçların muayene tarihlerini ve kilometrelerini öğrenebilecekler. Verileri PTT ile paylaşacak Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, vatandaşların bu verilere kurumun mobil uygulamalarına plakalarını ya da şase numarasını girerek ulaşabilecekler.

onn_dear
14-11-2017, 21:20
......PTT ile bir anlaşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, önceleri SMS sorgulamasıyla yapılan fakat sonradan kaldırılan kilometre sorgulama hizmetini geri getiriyor. Mış muş... zaman belli mi hayır, yarin araba alacak olsak bilmeden alacağız. Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyorlar. Yeni sistemi oturt sonra eskiyivkaldir be şerefsiz

GuneyOnur
14-11-2017, 21:25
......PTT ile bir anlaşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, önceleri SMS sorgulamasıyla yapılan fakat sonradan kaldırılan kilometre sorgulama hizmetini geri getiriyor. Mış muş... zaman belli mi hayır, yarin araba alacak olsak bilmeden alacağız. Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyorlar. Yeni sistemi oturt sonra eskiyivkaldir be şerefsiz

Sistem geldi şuanda mobil uygulamada kullanılıyor. 5-TL ücretli.

Low-Rider
14-11-2017, 21:38
Hgs yükleme programi üzerinden plaka veya şasi no girerek şuan sorgulama yapabilirsiniz. Kredi kartı ile 5 TL ödeme alınıyor..

Kadyr
14-11-2017, 21:48
İnsan bedava yapar ya. Tabi biliyorlar büyük bir pazar

free-hifi
14-11-2017, 21:48
Km muayene geliyor kaza geliyor mu?

ACTPK
15-11-2017, 08:50
Yanımda çalışan birisinin aracını sorguladık. 3 ay önce almıştı. Sabah sorguladığımızda 2012 model arabada son muayene geldi sadece. Kaza sonucu falan gelmiyor. Önceki kayıtlarda gelmedi.

Low-Rider
15-11-2017, 09:15
Yanımda çalışan birisinin aracını sorguladık. 3 ay önce almıştı. Sabah sorguladığımızda 2012 model arabada son muayene geldi sadece. Kaza sonucu falan gelmiyor. Önceki kayıtlarda gelmedi.

Plaka'dan mı şase'den mi baktınız ?

Benim geçenlerde plakasından baktığım bir aracın muayene bilgisi hiç çıkmadı ama şase'den bakınca göründü.

ACTPK
15-11-2017, 10:08
Plaka'dan mı şase'den mi baktınız ?

Benim geçenlerde plakasından baktığım bir aracın muayene bilgisi hiç çıkmadı ama şase'den bakınca göründü.

Mobil uygulamayı indirip plakadan sorguladık.

ramo35
15-11-2017, 13:43
5664 mesaj atinca bende suan hata veriyor ptt mobil uygulamadan mi bakilcak hasar kaydida ?