PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastiklerinizi Nereden Alıyorsunuz?

Berkerr
14-03-2017, 08:53
Ticari ve binek araçlarımız için lastikleri tedarik edebileceğimiz bir yer arıyorum, interneti tavsiye edenler var, aman internetten alma esnaftan vazgeçme üretim tarihinde ıvırında zıvırında sıkıntı yaşarsın diyenler var.

Deneyim paylaşırsanız sevinirim...

YsfTzcn
14-03-2017, 08:58
Hepsibu*****'dan aldım. Continental PC5 gayet iyi fiyata aldım. Lastiklerde 2016 42. hafta üretimi geldi. Memnun kaldım.

Eğer ilanda üretim tarihi yok ise, kafada soru işareti kalıyor. Mesaj atıp üretim tarihini sordum üretici tarafından bilgi veremediler. Bilgine

Oznsrl
14-03-2017, 09:06
kolay oto dan alın ki ben ordan alıyorum herşey çok düzenli arayınca ulaşabiliyormusunuz biçok ilanda üretim tarihi yazıyor yazmasada mail atınca cevap geliyor kendime çevreme çok aldım bikere tarihi eski lastik geldi aradım bilgileri verdiler kargoya verdim takip noyu mail atar atmaz parayı iade ettiler

Berkan
14-03-2017, 09:06
kolayoto.com dan alıyorum.

şuana kadar kendim 5 tane yazlık 4 tanede kışlık aldım yeni 4 kışlık daha alıcam muhtemelen onlarda buradan olacak, ayrıca baya arkadasımda alısveris yaptı burdan. benim için hep dışardan ucuza geldi fiyatları ve lastiğin tarihleride hep aldıgım günün maksimum 1-2 hafta öncesine ait oluyor. en son conti premium contact 5i piyasanın hatta tanıdık fiyatınında altına aldım, ama bazen tutmadıgı oluyormu oluyor mesela tam tersi babamın arabasına yine aynı tanıdık vasıtasıyla 4 tane conti sporcontact5 i siteden daha ucuza aldım :D

Yigit-Y
14-03-2017, 09:12
Esnaftan alıyorum markasına göre

birtanakbala
14-03-2017, 09:12
Hepsiburada.com ' dan kış lastiği, kolayoto.com ' dan yaz lastiği aldım. İkisindende memnun kaldım hem fiyat açısından hemde kargo. Çok hızlı bir şekilde elime ulaştı.
Fiyat açısından araştırma yapmak adına internette bütün sitelere baktım bir de lastikçilere sordum nedir ne kadardır diye. En mantıklı seçenek internet gözüktü ve oradan yaptım.

rebeloghy
14-03-2017, 09:13
Hepsiburadadan almıştım önceki aracımda, 3 hafta öncesinde üretimi olan taze lastik gelmişti. İlanda yazıyor ve yazanla aynı ürün geliyor.

Ancak benim bilgim yoktu hb dan alıp yetkili bayiide ücretsiz montaj imkanı varmış insanlar ücretsiz taktırmış. Taktırmaya verdiğim parayla esnaftakiyle aynı rakam gelmiş oldu benim lastik.

Yine de esnafın fiyatıyla interneti kıyaslamadan almamak lazım.

muratabdoglu
14-03-2017, 09:17
Vallahi ben en son evin aşağısında ki lastikçi abiden aldım :)))

aslan
14-03-2017, 09:33
Ben araştırıyorum direk TR distribütöründen alıyorum

EREN34
14-03-2017, 10:00
Artvin Ticaret

BARR
14-03-2017, 10:12
Esnaf kazansın, Ata Sanayi Er-Rot.

onursumer
14-03-2017, 10:38
musaitlik durumuna gore çok gezmeden fazla araştırmadan alıcağım modele karar verip tanıdık esnaftan alıyorum lastik başına 20-30tl için yabancıya gitmesin param

mikelazi
14-03-2017, 10:49
işim yüzünden hafta içi lastikçi gezme şansım yok
kışlıkları n11 den almıştım
yazlıklarıda kolayoto dan sipariş vericem

Tunacan
14-03-2017, 10:52
Şimdi kolayoto ya baktım fiyatı 1 lastikte 40TL pahalı. ( 205/50/17 Continental SC5)

Gözünü sevem sanayi esnafının...

Ers
14-03-2017, 10:56
Kolayotodan aldım fiyatı uygun diye sanayi esnafı yüksek fiyat çekiyor. sıfır sıkıntı gelen lastikler yeni.

ahmetakbayir
14-03-2017, 12:13
Sanayi esnafından alırım güzelde pazarlığımı yaparım

Gearbox
14-03-2017, 12:21
Ben kışlık lastiklerini Hepsiburada dan sipariş etmiştim. Aldığım dönem esnafa ve muadil lastiklere oranla güzel bir fiyatı ve yeni üretim tarihi vardı.

Ü

NakkaSss
14-03-2017, 12:23
Çakal esnaftan almıyorum. Son 3 lastiğimide hepsiburadadan aldım. Hem fiyat iyiydi hemde montajına kadar karşıladılar. Yazın bir daha alacağım.

Mehmetmert
14-03-2017, 12:28
Kolay oto ve hepsburadadan fiyatlara bakip, adama gittim. Acelem yok beklerim ayni fiyata takarsan tak dedim yoksa almayacagim :D Ayni fiyata taktirdim sadece ogun icinde operasyon gerceklesti :)

darkmoon
14-03-2017, 12:58
yukarda arkadaş yazmış artvin iyidir ben bir sıkıntı yaşamadım onlardan.. kolayoto.com danda aldım taze lastikdi yeni üretim..

bir gerçek varki internet yüzünden yada sayesinde bazı esnaflar dükkanı kapatıp depoculuğa döndürdüler işi çünkü gelir fazla gider az.. vitrini mağaza kirası çalışan parası müşteri derdi hiç biri yok yolla kargoyla gitsin.. fiyatlarıda o yüzden uygun oluyor internetin..

arda35
14-03-2017, 13:06
Hangis ucuzsa oradan alıyorum. Esnaf kazansın argümanı bitti artık benim için.

Son bir yılda 4 takım lastik aldım farklı yerlerden. İnternetten araştırıyorum. Tercih ettiğim marka modelin ana bayisi kimse gidip oradan alıyorum. İnternet fiyatlarına yakın oluyor genelde.

Üzerinden çıkanları da letgo vb. yerlerden satıyorum. 1 lastik bedavaya geliyor neredeyse. Eskiden lastikçinin bu lastikler ölmüş yalanına inanıp hibe ederdim. Artık bırakmıyorum asla.

220T
14-03-2017, 13:21
İnternet öncelikli benim için.Kupondu,komisyondu derken güzel fiyatlara denk getiriyorum.Bu sefer aradığım lastiği yalnızca Ankara bayisinde bulabildim,o da üretim tarihi ve fiyat olarak internetten daha uygundu.Orada taktırabilsem 70 lira daha karda olurdum.Ezcümle,sabit bir alışveriş şekli yok.

darkmoon
14-03-2017, 13:45
internetin bir güzel yanıda aradığın ebat antin kuntin ara bir ebatsa normalde dışarda kapı kapı geziyorsunki bulasın yada dükkan sahibi sipairş geçiyor falan bekliyorsun

Suleyman
14-03-2017, 13:59
B.evler yayla da esnaftan alıyorum. Sabit.

KÖROĞLU
14-03-2017, 14:03
n11 den aldım en son kışlıkları. Buradaki petlas bayisini aradım apır sapır bir telefon görüşmesinden sonra uğraşamam dedim verdim siparişi.

Gittim x bir yerde taktırdım. Kargosu ücretsiz mal aynı mal. Kimsenin ağzını çekemem. + puan kazanıyorsun başka alışverişte kullanmak üzere vs.

Esnaf kazansın isterim ama piyasada esnaf kalmamış. Bir havalar sen ne anlarsın lastikten yaklaşımları. Belki ben senin bilmediğin kadar test araştırma kullanıcı yorumu okudum ? Ama cahillik çok güzel şey her şeyi biliyorsun çünkü :)

arda35
14-03-2017, 14:15
Son aldığım lastik Continental EcoContact5. Satıcı bana PremiumContact5 vermeye çalışıyor, çünkü elinde o var. Aynıymış güya. Şimdi durup tartışacak halim de yok. Hangisi yakıt ekonomisi sunar falan, uzar gider iş. Gidip başka yerden internet fiyatının da altına aldım. Şu anda yarım litreden fazla fark ediyor 100 km'de.

McKrop
14-03-2017, 14:53
Arıcıoğlu otomativ. Fiyat araştırmam bile

16EC813
14-03-2017, 14:56
Arıcıoğlu otomativ. Fiyat araştırmam bile

ehh sizi bee zenginler :D

McKrop
14-03-2017, 15:10
ehh sizi bee zenginler :D

Lapsekide bulduğun gömüyü bize paylaşmak ister misin :cool::cool: bmw 525le piknik fotoların elimdee gürsel dedee ağlama boşuna :D:D

ERK_RS
14-03-2017, 16:03
ne zaman lastik alacak olsam mutlaka önce internetten araştırır ve kesin olarak alacağım lastiğe karar veririm.
Sonra da yetkili satıcılarını ararım, üretim yılı ve fiyatına göre alacağım yere karar verip gider elden alırım.
hiç internet üzerinden veya marketten almadım bu güne kadar.

emrtgb
14-03-2017, 16:08
3 kere internetten aldım.bir problem yaşamadım.

.::EmrE::.
14-03-2017, 17:03
İnternetten sadece fiyat araştırması yapıyorum. Lastiği almadan önce görmem lazım; üretim tarihi vs. o sebeple esnaftan alıyorum.

STP
14-03-2017, 17:36
Ticari ve binek araçlarımız için lastikleri tedarik edebileceğimiz bir yer arıyorum, interneti tavsiye edenler var, aman internetten alma esnaftan vazgeçme üretim tarihinde ıvırında zıvırında sıkıntı yaşarsın diyenler var.

Deneyim paylaşırsanız sevinirim...
mollaoğlu firmasından alıyorum. nankang tr dıstrıbıtoru kendılerı.her tur arac calısıyolar.ozellıkle sırketlerle anlasmaları mevcut. kontak kurman ıcın yardımcı olabılırım

asscutter
14-03-2017, 18:19
50 tl farkediyodu hb den gidip esnaftan aldım.

sekizsilindir
14-03-2017, 22:04
Kışlık nokian wrd4leri kolayoto dan almak zorunda kaldım, Bursa'da ki xxx firma ile arasında 70tl. fark vardı lastik başına.. Oto lastiğini ilk defa görmeden alma tecrübesini de yaşattı "esnaf" vatandaş.. İnternet üzerinden alınan lastikte en büyük risk hatalı/deforme ürün gelmesi, böyle bir durumda ne yapılır? yapılırsa ne kadar zamanda mağduriyet giderilir bilemiyorum.. varmı böyle bir sıkıntı yaşayan?

FaBeRgE
15-03-2017, 04:15
sağolsun bi abim var burda, kendisi normalde ufak ufak takılıyor. Çıkma lastik jant falan.

Ne lazım olursa olsun benim için alır, üstüne 3-5 koyar alırım, ucuz olup olmamasından ziyade onun kazanmasını istiyorum sadece :)

G_TT_I
15-03-2017, 08:48
Suan internet cok daha mantikli hem fiyatlar dip cikiyor hemde bircok firme ozellikle lastik tarihini ap acik belirtiyor.
Dukkana gittiginizde elinde hangi stok varsa ona yonlendiriyor kafa karisikligi az kar'i olan lastige yarin gelir sonra gelir git gel derdi.
En buyuk sikinti ise lastik janta gecene kadar tarih kontrol etmiyorsan abi yeni tarih dedim 1 seneden bisi olmaz 2 sene ama bak uretim haftasi yeni filan diyip surekli gol atiyorlar.

Ne yazikki Turkiyede dukkana gelmis musteri hazir kesin musteri yapistir gitsin mantigi var, internette ucuz ilani olan dukkan bile, gittiginde yuksek fiyat cekiyor sonra aaa o eski fiyattir :)

ghibli06
15-03-2017, 09:04
yıllardır Performa(eski Herko) İbrahim'den alırım hem şahsi hem şirket hem de aile arabalarına...

300E
15-03-2017, 14:45
İnternet, geçen sene 195/65/15 ölçüsünde kışlık lastik alacaktık, sanayide esnafa gittim bana 125 liraya adını sanını duymadığım lastiği kaktıracaktı, gittim internetten indirim kuponu falan filan aynı paraya Nokian WR D3 aldım 2 sezondur kullanıyorum. :)

enesbeyter
15-03-2017, 14:54
N11 den bu sene aldığım 2. takım lastik
195/50/15 Hankook ventus prime2. Sanayide 200tl tanesi, ben 150tl ya aldım. Devamlı gittiğim lastikçi var 4 lastik sök-tak 40tl hesabını siz yapın
Tarih konusunda sıkıntı hiç yaşamadım ilanda ne yazıyosa o gelir. Zaten satıcının yorumlarında anlaşılır durum

Artvin Ticaret
+1

rain man
15-03-2017, 15:26
2015 yazında aracın üzerindeki lastiklerde sök tak esnasında balon olduğunu görünce önce çift sonra 4ü de değişmiş olacak şekilde bayiden michelin primacy 3 aldım. Aynı bayiden yola çıkmadan önce kışlıkları takıp çıkayım havalar soğuk nolur nolmaz diye 4 tane kışlık aldım. Bu kışta kışlıklar takılırken dedim bak elinde 2016 üretim yazlık lastik vardır. Pilotsport veya csc5-6 almayı düşünüyorum bana güzel fiyat ver senden alayım dedim. Tabi abi dedi, eline hesap makinesini aldı oynadı falan bir şeyler yaptı. 4üne 1600 veririm dedi. lastiğin ismini ölçüsünü arattım fiyatları gösterdim ayıp değil mi senden 2 set almışım 3.yü alıcam kıştan elinde kalacak yaşı geçecek lastiği alıcam bir de utanmadan sana indirim yaptım diye bu fiyatı veriyorsun dedim çektim çıktım.

Önceki sene kış lastiği için para verme az çok hepsi aynı al petlas geç dedikleri için petlastan bayiye sipariş verdirdim. Tam 2 hafta beni oyaladı, abi geldi abi gelecek vs diye. En son gittim, bu pakete senin lastikleri koymamışlar ayrıyeten istersen isteyelim ama 50 lira daha kargo ücreti veririz 900 değil 950 olur dedi. Allaha emanet dedim çıktım.

Büyük konuşmayayım, çok mühim bir mesele olmazsa almam bir daha bayiden lastik falan. Esnaf tiksindiriyor kendisinden. N11, gittigidiyor, hepsiburada gibi sitelerde iyi kötü bir güvencen var. Bayi ayak yapıyor yalan dolan konuşuyor bunlarda bu yok en azından. Bir çok şeyini online alan birisi olarak lastiği de internetten alacağım.

ghibli06
15-03-2017, 19:19
2015 yazında aracın üzerindeki lastiklerde sök tak esnasında balon olduğunu görünce önce çift sonra 4ü de değişmiş olacak şekilde bayiden michelin primacy 3 aldım. Aynı bayiden yola çıkmadan önce kışlıkları takıp çıkayım havalar soğuk nolur nolmaz diye 4 tane kışlık aldım. Bu kışta kışlıklar takılırken dedim bak elinde 2016 üretim yazlık lastik vardır. Pilotsport veya csc5-6 almayı düşünüyorum bana güzel fiyat ver senden alayım dedim. Tabi abi dedi, eline hesap makinesini aldı oynadı falan bir şeyler yaptı. 4üne 1600 veririm dedi. lastiğin ismini ölçüsünü arattım fiyatları gösterdim ayıp değil mi senden 2 set almışım 3.yü alıcam kıştan elinde kalacak yaşı geçecek lastiği alıcam bir de utanmadan sana indirim yaptım diye bu fiyatı veriyorsun dedim çektim çıktım.

Önceki sene kış lastiği için para verme az çok hepsi aynı al petlas geç dedikleri için petlastan bayiye sipariş verdirdim. Tam 2 hafta beni oyaladı, abi geldi abi gelecek vs diye. En son gittim, bu pakete senin lastikleri koymamışlar ayrıyeten istersen isteyelim ama 50 lira daha kargo ücreti veririz 900 değil 950 olur dedi. Allaha emanet dedim çıktım.

Büyük konuşmayayım, çok mühim bir mesele olmazsa almam bir daha bayiden lastik falan. Esnaf tiksindiriyor kendisinden. N11, gittigidiyor, hepsiburada gibi sitelerde iyi kötü bir güvencen var. Bayi ayak yapıyor yalan dolan konuşuyor bunlarda bu yok en azından. Bir çok şeyini online alan birisi olarak lastiği de internetten alacağım.

aslında atlanan nokta şu, sonuçta Michelin olsun, Pirelli olsun XYZ marka olsun, lastiği kimden alırsanız alın asıl garanti ANA BAYİ, onların garantisi de ÜRETİCİdir... ben bir markanın bayisi olacağım, sattığım üründe sorun olacak ama üretici bunun arkasında durmayacak... o zaman ister N11 de al ister hepsiburadadan alın sonuç değişmez... arkadaşımın 335d sine aldığımız michelin PS de sorun oldu, görünürde bir şey yoktu ama balans tutsa bile bozulup titriyordu, PERFORMA lastikleri aldı 4 tane yenisini verdi, çıkanları fabrikaya gönderdi, biz de takip ettik, firma haklı olduğumuzu söyledi...

ama, bazıları giriyor çukura dalıyor kasise, lastik balon ezilme çarpılma bozulma vs yaşıyor, geliyor satıcıya diyor ki 'lastikleriniz bozuk', ben birinde kendim gördüm, eleman jantı bile çatlatmış ama diyor ki yok, lastik bozuk... işte piyasa bu gibi kişiler yüzünden, yapması gerekenleri yapmaz hale geldi... insan yapısı her üründe hata olur, en iyi marka da olsa, yeter ki herkes dürüst olsun...

İbrahim33
15-03-2017, 20:12
lastikler tam bitikse çıkma alıyorum :D ahahah :D