PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : App plaka ceza

Sayfa : [1] 2

sirhot
15-03-2017, 07:05
Arkadaşlar dün akşam yanlışlıkla havaalanı yoluna girmem sonucunda Atatürk Havalimanı girişi kontrollerinde arabamda hiçbir modifikasyon olmamasına ve yanımda kız arkadaşım olmasına rağmen çevrildim. Kontrollerde aracı yeni aldığımı soylememe rağmen araç üzerinde bulunan beşiktaş baskı mühürlü app plakalarla trafiğe çıkmamın yasak olduğu ve bunun sonucunda 450 tl para cezası+aracımı trafikten men ettiler. Daha önce hiçbir trafik cezam bulunmamasına rağmen ve yetkili arkadaşa bu yağmurda kız arkadaşımla naparım bari kemer vs onlardan yaz dememe rağmen dinlemediler ve aracı bağladılar. Sokakta onlarca hırsız it kopuk vs gezerken sadece yeni aldığım aracın plakalarına takıp boyle bi tutum sergilemeleri beni üzdü açıkçası.. Ruhsatta yazanla plaka aynı sonucta.. Hadi cezayı geçtim o yağmurda kız arkadaşımla beni orada oyle bırakmak ta yakışmadı.. yine yazsın cezasını ama bağlanmicak bi şeyden yazsın.. Neyse siz siz olun artık app lerle gezmeyin gördüğünüz üzere affetmiyorlar..

free-hifi
15-03-2017, 07:07
Devlet aç aç. ..

Ertekin
15-03-2017, 07:07
Geçmiş olsun kardeşim. app olayını baya bi sıkmışlar anlaşılan

dqn
15-03-2017, 07:19
Cezanın amacı uyarı yerine para toplamak olunca maalesef normal bir durum.

Ewren
15-03-2017, 07:43
Atatürk sticker'ı falan mı vardı arabada?

Grimlord
15-03-2017, 07:53
Halkını bu kadar züken başka bir ülke var mıdır ki, geçmiş olsun

arda35
15-03-2017, 07:56
Geçmiş olsun. Niyetine girdikten sonra ailenle olsaydın da bağlarlardı o aracı.

Sezgin
15-03-2017, 07:57
Fakat farkettiniz mi bilmiyorum, APP basan yerler %60-70 oranında azalmış, araçlara app için yapılan denetim fazla af yok. Demek ki istediklerinde her şeyi düzene sokabilecek imkan ve güce sahipler ama işte nerede gereksiz şeyler var önceliği onlara veriyorlar olan yine vatandaşa oluyor.

Sezgin
15-03-2017, 07:58
Arkadaşlar dün akşam yanlışlıkla havaalanı yoluna girmem sonucunda Atatürk Havalimanı girişi kontrollerinde arabamda hiçbir modifikasyon olmamasına ve yanımda kız arkadaşım olmasına rağmen çevrildim. Kontrollerde aracı yeni aldığımı soylememe rağmen araç üzerinde bulunan beşiktaş baskı mühürlü app plakalarla trafiğe çıkmamın yasak olduğu ve bunun sonucunda 450 tl para cezası+aracımı trafikten men ettiler. Daha önce hiçbir trafik cezam bulunmamasına rağmen ve yetkili arkadaşa bu yağmurda kız arkadaşımla naparım bari kemer vs onlardan yaz dememe rağmen dinlemediler ve aracı bağladılar. Sokakta onlarca hırsız it kopuk vs gezerken sadece yeni aldığım aracın plakalarına takıp boyle bi tutum sergilemeleri beni üzdü açıkçası.. Ruhsatta yazanla plaka aynı sonucta.. Hadi cezayı geçtim o yağmurda kız arkadaşımla beni orada oyle bırakmak ta yakışmadı.. yine yazsın cezasını ama bağlanmicak bi şeyden yazsın.. Neyse siz siz olun artık app lerle gezmeyin gördüğünüz üzere affetmiyorlar..

Birde merak ettiğim başka bi durum; aracınız marka modeli nedir ?

arda35
15-03-2017, 07:59

Gereksiz bi benzetme olmuş. Atatürk stickerı olsa n'olur olmasa n'olur. Plaka hususunda kıllattıklarını kaç aydır konuşuyoruz forumda. Ben dahil birçok kişi ceza da yedik. Araçta mod olmasa dahi hususi plaka için durdurulup ceza kesilen araçlar var.

CRX
15-03-2017, 08:00
taksicileri zengin ediyolar orda burda araba bağlayıp

Han
15-03-2017, 08:07
Cok gecmis olsun gercekten sinir bozucu bi durum. Kafaya koyduktan sonra ne deseniz bos kesin yaziyor cezayi

Ewren
15-03-2017, 08:08
Gereksiz bi benzetme olmuş. Atatürk stickerı olsa n'olur olmasa n'olur. Plaka hususunda kıllattıklarını kaç aydır konuşuyoruz forumda. Ben dahil birçok kişi ceza da yedik. Araçta mod olmasa dahi hususi plaka için durdurulup ceza kesilen araçlar var.

gerekli yada gereksiz kişiye göre değişir ama buna takanlarda var maalesef.

sirhot
15-03-2017, 08:09

Samsunspor atkısı vardı onda var Atatürk resmi :))

Birde merak ettiğim başka bi durum; aracınız marka modeli nedir ?

aracım megane coupe

fthdrn
15-03-2017, 08:18
450 tl güzel para.. artı kârdan payda 50 lira desek günde 500 tl güzel para. böyle ayda 1 milyon kişiye ceza yazılsa 500 milyon tl para. Niye fabrika kurup üretim yapim ki havadan 500 milyon lira geldi :D

Yigit-Y
15-03-2017, 08:19
Atatürk resmi varmış

İdam olsaydı asılırmışsın dostum oracıkta

Yeni türkiye burası

Allah belalarını versin demekten başka birşey gelmiyor insanın elinden :)

osmanaydo
15-03-2017, 08:29
APPnin yanına rabia stickerı yapıştırsam faydası olur mu?

CNR
15-03-2017, 08:39
Bu aralar app işini iyice sıktılar, plaka basımını bildiğim kadarıyla darphaneye vereceklermiş, sciroccoya binen bi polis abim 2 gün önce demişti app işi çok sıkılaşacak kesin sökün diye.Çevremden belki 10 kişi duydum şu 2 gün içinde appten men yiyen.

Daha önce Antalya Havaalanında mühürlü app lerimi sökmüşlerdi şimdide ben çıkardım hiç uğraşmaya gerek yok heyecana fantazye

Anıl E.
15-03-2017, 08:42
O zaman trafikten güzel bir plaka basın da onu takalım deseydin,verdikleri plaka 1 ya da 2 ay içinde yağmur çamur yiyince okunmayacak kıvama geliyor . Parasıyla değil mi ? Kendilerinin özel mührü olsun kendileri yapsın onları takalım,bu kadar zor olmamalı .

burak_2885
15-03-2017, 08:45
Dostum geçmiş olsun. Aslında bakınca polis görevini yapıyor ben bu it kopuk terörist kovalıyacaklarına plaka kovalıyorlar lafını pek doğru bulmuyorum. Terörist, it kopuk kovalayan ayrı ceza yazmak için denetim yapan ayrı. Ayrıca polis senin arabayı yeni aldığınla ilgilenmez ama keşke bağlamasaymış kız arkadaşınlayken kötü olmuş.

Mesela 2-3 hafta önce E5 te en sağ şeritten giderken motorlu trafik ekibi beni çevirdi ön cam dahil komple filmli aracım. Atarlanmadan somurtmadan durumu sordum polise ön cam filminin yasak olduğunu ama kemerden yazacağını söyledi. Tatlı dille uyardı birde, hani çıkart başka ekip böyle yapmayabilir 412 lirayı kesebiilr falan dedi. (Bu arada kemerim takılıydı, kız arkadaşımda yanımdaydı)

Artı olarak benim aracımdada APP var istese yazardı ama ilgilenmedi bile

sirhot
15-03-2017, 08:47
O zaman trafikten güzel bir plaka basın da onu takalım deseydin,verdikleri plaka 1 ya da 2 ay içinde yağmur çamur yiyince okunmayacak kıvama geliyor . Parasıyla değil mi ? Kendilerinin özel mührü olsun kendileri yapsın onları takalım,bu kadar zor olmamalı .

orjinal plakalar bagajdaydı zaten onları gosterdim bu plakalar okunmuyor diyo bana.. Dedim siz vermişsiniz bunlar takılı olsa daha mı iyi dedim. Ona da okunamadığı için ceza yazarmış beyefendi.. Afedersiniz ama ne emmeye ne gömmeye durumu var ortada.. ben her sene emniyete para verip uğraşıp yeni plaka mı çıkartacağım?

youssef
15-03-2017, 08:48
ben aracımı aldığımda plaka değişimi istemiştim. yeni plakamı alırken Büyükçekmece'de şöförler odası mı ne oradan alırken APP olarak aldım plakayı mühürlü. üstüne muayeneye felan girdim. bandrol yapıştırıldı üstüne. Buna rağmen illegal mi oluyor şimdi benim plakam ? nasıl ince fonta çevrilebilir ki tekrar ?

sirhot
15-03-2017, 08:50
Dostum geçmiş olsun. Aslında bakınca polis görevini yapıyor ben bu it kopuk terörist kovalıyacaklarına plaka kovalıyorlar lafını pek doğru bulmuyorum. Terörist, it kopuk kovalayan ayrı ceza yazmak için denetim yapan ayrı. Ayrıca polis senin arabayı yeni aldığınla ilgilenmez ama keşke bağlamasaymış kız arkadaşınlayken kötü olmuş.

Mesela 2-3 hafta önce E5 te en sağ şeritten giderken motorlu trafik ekibi beni çevirdi ön cam dahil komple filmli aracım. Atarlanmadan somurtmadan durumu sordum polise ön cam filminin yasak olduğunu ama kemerden yazacağını söyledi. Tatlı dille uyardı birde, hani çıkart başka ekip böyle yapmayabilir 412 lirayı kesebiilr falan dedi. (Bu arada kemerim takılıydı, kız arkadaşımda yanımdaydı)

Artı olarak benim aracımdada APP var istese yazardı ama ilgilenmedi bile

benim aracımda film bile yok.. Ozellikle uğraşmamak için hiçbişi yapmadım sadece plakalar aldığımda üzerinde vardı komple stock arabam..

ArdaERHAN
15-03-2017, 09:02
benim aracımda film bile yok.. Ozellikle uğraşmamak için hiçbişi yapmadım sadece plakalar aldığımda üzerinde vardı komple stock arabam..

Tek kapı spor otomobil olması onların sana direk bakış açısını değiştiriyo o yüzden sana her türlü yokuş,ammavekalin bi bentley coupe ile girseydin ki girmezdin o çevirmeye app plakanda olsa ruhsatın tek yaprağı bile olmasa o yaptırımı yapmazlardı bu memlekette para,makam,mevki önde geldiği için bu gibi olaylara alışık olmak ve hiç itiraz etmeden cevap bile vermeden aracı bırakıp çekip gitmek en iyisi.

cosekar
15-03-2017, 09:05
APP out AKP in...

Ewren
15-03-2017, 09:07
Samsunspor atkısı vardı onda var Atatürk resmi :))

ondan yazmıştır o zaman büyük ihtimal. :) yazık ya kafalara bak. ülke gelişeceğine geri gidiyor. İran sistemi gelmezse iyidir.

AşkınS.
15-03-2017, 09:08
Geçmiş olsun valla problem.
Çok şükür zonguldakta suan için herhangi bir uygulama yok ama eski aracında da vardı onunla ankara da girmedigim delik kalmadı onla da problem yaşamadım. Bazen gerçekten abartabiliyorlar durumu. Sonuç olarak mühür var,ruhsattaki plaka ile uyuşuyor. Bu kadar abartmamalilar diye düşünüyorum

Yigit-Y
15-03-2017, 09:15
APPnin yanına rabia stickerı yapıştırsam faydası olur mu?

15 Temmuz Stiker ile iş yapar

Korollacı
15-03-2017, 09:21
yuh be su plaka olayini bile nereye cekmissiniz.
polisin ceza yazmasina diyecek bi sey yok ozellikle hava alani gibi siki kontrol edilen bi yerde cok dikkatli olmak lazim ama yaninda bayan varken arabayi ne diye baglarsin ki cezayi kitledin sisteme trafikten men diye gir 7 gun muhleti var zaten eskiye cevirmezsen zaten arac direk kara listeye dusuyor.

ozan gülle
15-03-2017, 09:22
Bendede mühürlü beşiktaş baskı app var ayda bi kaç kez gidiyorum havaalanına daha denetimler sıkılaştıysa çıkartmak en iyisi sanırım

Oznsrl
15-03-2017, 09:34
geçmiş olsun. arabayı bağlaması çok kötü olmuş
benim plakalarda mühür bile yok tırstım biraz gerçi biyere gittiğim yok ama bellide olmaz heran heryerde patlayabilir

CenKeR
15-03-2017, 09:48
eğer o app bmw coupe c180 amg veya dolu lüks bir arabada olsa aynı işlem tabiki olmazdı . bendede megane coupe var orjinalken bile kaç kere çevrildim direk spor araba vs muamelesi o yüzden söktüm appleri

Çağlayan
15-03-2017, 09:50
Aracımın kaputunda 4 cm uzunluğunda 2 cm büyüklüğünde Atatürk imzası var diye yapmadıklarını bırakmadılar bana.
Aracım egzozdan ceza yemişti haklılar dedim. Sesimi çıkarmadım 3 günlük trafiğe çıkış izni verdiler söktür gel emniyete göster dediler.

Gittim orjinal egzozu taktırdım emniyete gittim, memur baktı inceledi bu araç yere basık kaldır gel dedi. Orjinal hepsi, isterseniz internetten sıfır kataloğunu açın bakın aynı fark göremezsiniz dememe rağmen dinlemediler.
Gittim yaylara takoz koydurdum kalın olanından orjinal aracı daha da kaldırdım. Emniyete gittim bu sefer de Atatürk stickere dedi sök bunu diye bende tartıştım çıkarma ben bu stickeri sökmem istediğini yap dedim
sonra olayı izleyen başka bir memur, inceleyen memur gittikten sonra sağolsun beni çağırıp trafiğe çıkış yasağımı kaldırdı.

arda35
15-03-2017, 10:16
App ile Atatürk sticker'ının ne alakası var yahu. Bu plaka olayına son zamanlarda haddinden fazla taktıklarını herkes biliyor. Stickermış, atkıymış; bunların umurlarında olduğunu sanmıyorum. Plakayı görür görmez işleme karar veriyorlar zaten.

Sticker'a gelinceye dek arka cama Türk bayrağı yaptıran da ceza yiyor, çünkü yasak. Bizim araçlardan birinde de imza var, ceza yersek bir şey demem. M.alum zatın imzası olunca yazmıyorlardır belki bilemem, o onların ayıbıdır.

Bir şey yasaksa uyacaksın, boşuna muhatap olmayacaksın. Geçen bi dizide denk geldim. Behzat komiserimi rutin çevirmede durduruyorlar, aracı vergi borcu nedeniyle bağlayacağız diyorlar. ''beni de bağlayacak mısınız'' diyor, alıp ceketini iniyor. Bu kaa basit işte. Münakaşa edince kendini sinir ettiğinle kalıyorsun.

Çağlayan
15-03-2017, 10:23
App ile Atatürk sticker'ının ne alakası var yahu. Bu plaka olayına son zamanlarda haddinden fazla taktıklarını herkes biliyor. Stickermış, atkıymış; bunların umurlarında olduğunu sanmıyorum. Plakayı görür görmez işleme karar veriyorlar zaten.

Sticker'a gelinceye dek arka cama Türk bayrağı yaptıran da ceza yiyor, çünkü yasak. Bizim araçlardan birinde de imza var, ceza yersek bir şey demem. M.alum zatın imzası olunca yazmıyorlardır belki bilemem, o onların ayıbıdır.

Bir şey yasaksa uyacaksın, boşuna muhatap olmayacaksın. Geçen bi dizide denk geldim. Behzat komiserimi rutin çevirmede durduruyorlar, aracı vergi borcu nedeniyle bağlayacağız diyorlar. ''beni de bağlayacak mısınız'' diyor, alıp ceketini iniyor. Bu kaa basit işte. Münakaşa edince kendini sinir ettiğinle kalıyorsun.

Arka camı tuğralı dobloların ceza yediğini görmedim. Rabia sticker yapıştırılı araçlar ceza yemiyor. Aracımda app yoktu. Ayrıca orjinal helezon amartisör olduğu halde onu da yükselttiriyor. Bu yasak mı şimdi? Atatürk imzazı var diye yapmadığını kalmasın adam sen de ki yasaksa uyacaksın.

kadireren
15-03-2017, 21:41
Olayın parti veya atatürk ile ne alakası var bilemedim ilk ceza uygulanmaya başladığında konu açıldı en az 20 kişi yazmıştır ceza yedim sökün diye , yanında kız arkadaşın varken gecenin bi vakti bağlaması ve ters konuşması o polisi ilgilendiren bi durum içlerinde her aksesuara yazan kişiler var tamam ama hepsini yargılamak saçma, polisleri akp den felan alıyolarda bizim mi haberimiz yok 1-2 kişi için diğer polisleri bir tutmak pek hoş değil

atituti
15-03-2017, 21:46
arkadaşlar benim aldıgım arabanın plakada appymiş yeni gördüm valla :D mühür falan yok üzerinde.orjinal plakaya nasıl dönücem ben ? emniyete gidip plakalarım düştü diyip mi işlem yapıcam ?

Eyüp
15-03-2017, 21:49
Tutum veya polis ile alakalı olabilir..Arkadaşımın arabasındaki appde mühür yoktu , polis değiştirin cezası var diye uyardı gönderdi Sakarya'da..

Draniela
15-03-2017, 21:51
G*t kıspetten çıkınca y**** Bağdat'tan gelirmiş ya o misal resmen. Gerçekten ayıp her türlü itlik yapana kimsenin birşey dediği yok ama beşiktaş app takanın arabası bağlanıyor.

Ne boktan ülke iyi ki motora biniyorum artık. Kimseyle uğraşmak istemiyorum. Gerçi ona da lavuğun biri *** atmıştı. Bursa girişi polis çevirmesi oluyor hep İzmir girişi tarafından. Motorla gidiyorum arabaların arasında tost olmak istemediğimden ayrıldım direkt polisin yanına gittim açtım vizörü selam verdim senin ayrıcalığın ne dedi. Dedim adam gibi trafikte araba kullanan olmadığı için g*tü sağlama alıyorum. Adamlar görmüyor bile dokunduruyor dedim birşey demedi en güzeli sökeceksin plakayı bakacaksın keyfine böyle insanlara böyle yapmak lazım.

sinan3405
15-03-2017, 21:59
kac aydır tum forum sıtelerınde bas bas bagırıyor herkes app ye dıkkat edın cezası var dıye,mesela benım plakalarımın yazıları folyo ıle kalın hale getırılmıs aldıgım arkadas bır turlu gıdıp degısım yapmadım.

oğuz
15-03-2017, 22:02
haftada 1-2 sabiha gökçene giriyorum mühürsüz app ile bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar.kötü denk gelmiş malesef

MehmetBora
15-03-2017, 23:59
Geçmiş olsun kardeşim durumunuz gözümde canlandı da bir tuhaf oldum. Bari men etme aracı, yaz cezanı sök plakanı bir hafta sonra emniyete gel de. Yazıktır.

powERS
15-03-2017, 23:59
Gecmiş olsun, sıkıntı bir durum cidden.

Gearbox
16-03-2017, 00:04
Gecmis olsun.

pacman
16-03-2017, 01:23
Kural kuraldır.

Farkında mısınız , görevini doğru yapan polis hakkında söylediklerinize?

Kurala uymadığımızda iltimas göstermelerini istiyoruz, fakat başka durumlarda başkalarına iltimas gösterirlerse 'bu ne biçim ülke' diye serzenişte bulunuyoruz.

Keşke her polis be memur görevlerini doğru şekilde yapsa.

Ceza yiyen arkadaşım geçmiş olsun, umarım başına gelmez tekrar.

ENGean
16-03-2017, 01:50
Araba kesınlıkle fark edıyor.
4-5 gün önce iş yerine gittiğimde arabayı park ettim.ön plakam düşüyordu,tuttum cıkardım düşüp kaybolmasın diye.
Aynı günün akşamında eşimle ortaköye gittik, dönüşte eminönünde cevirme vardı, tek şeride düşürmüşler.
İç ışığı açtım cevirmediler, dewam edip unkapanından vatan caddesine dogru dewam ediyordum.orda da yine tek şeride düşürüp çevirme yapıyolardı.
Önümde basık bi civic vardı eski kasalardan, polis direk aldı onu, benim önde plaka olmamasına rağmen yine çevirmediler.iç ışığı acıp geçtim. Benim aracım accord du.
Kesinlikle arabaya görede muamele yapıyorlar bnce.

denizhandinc
16-03-2017, 07:10
4-5 gün önce iş yerine gittiğimde arabayı park ettim.ön plakam düşüyordu,tuttum cıkardım düşüp kaybolmasın diye.
Aynı günün akşamında eşimle ortaköye gittik, dönüşte eminönünde cevirme vardı, tek şeride düşürmüşler.
İç ışığı açtım cevirmediler, dewam edip unkapanından vatan caddesine dogru dewam ediyordum.orda da yine tek şeride düşürüp çevirme yapıyolardı.
Önümde basık bi civic vardı eski kasalardan, polis direk aldı onu, benim önde plaka olmamasına rağmen yine çevirmediler.iç ışığı acıp geçtim. Benim aracım accord du.

yüzde yüz katılıyorum

KAYA
16-03-2017, 08:42
Sene 2012 yeni honda aldım ilk haftalar olsa gerek kendim app bastırdım mühürsüz taktım eskileride bagajımda geziyor. Neyse bir pazar sabahı kardeşimle gezmeye çıktık direk bir çevirmeye rastladık önde 5-6 araç var sağ tarafada bağladıklarını toplamış 3 araç falan bağlamışlar, benim hiç bir eksiğim olmadığı için oldukça rahatım arabada teyiple falan oynuyorum nasıl gördü bilmiyorum memur 200 metreden direk görür görmez app plakaların önden hemen fotoyu çekti geçti birde arkadan foto aldı ruhsatı ver peşimden gel bizi takip et dedi :)
ne olduğunu bile anlamadan diğer 3 aracın peşine takıldım 4. araç olarak önde polis aracı arkada 4 kurban araç ben hala bir yanlışlık var diye düşünüyorum iner giderim hesabı yapıyorum ama memur nasıl bir adam ise artık dilim varmıyor....
Girdik peş peşe oto parka sıradan herkese cezasını yazıyor bana geldi diyalog aynen aşağıdaki şekildedir;
Memur: Arçta sahte plaka var cezası normal şartlarda 3 ay hapis sahtekarlığa ve dolandırıcılığa girmektedir.
Kurban: Nasıl sahte memur bey ben göze hoş hitap etmesi açısından yaptım orj. bagajımda bakabilirsiniz.
Memur:hayır bende foto var gördüğümde sahteleri vardı.
Kurban:Memur bey ne cezası ne hapsi (içimden şaka yapıyor sanıyorum)
memur: Ben sana para cexası ve men yazıyorum bir daha dolaşmazsın bu plakalarla

Sonuç: ne desem ne yapsam ikna olmadı pazar pazar arabamı bağladı arbayıda orda bıraktım P.tesi oldu gittim arbamı aldım orj. plakalarımı taktım cezamı ödedim çıktım.
APP bende büyük etkilidr asla ve katta kesin yaptırmam büyük sıkkıntı değişik bir memura denk geldiğinizde çok ciddiye alıyorlar.
Kimseyede tavsiye etmiyorum.

EnesAksu
16-03-2017, 08:56
bu konuşmaları gördükçe üzülüyorum, Atatürk etiketi neyine battı senin , 30 tane etiket aldım dağıtıcam herkese. adını şanı belli olmayan arabasını kaplatıp HOH diye yazan için niye bişi yapmadınız.

onursumer
16-03-2017, 12:55
Kural kuraldır.

Kurala uymadığımızda iltimas göstermelerini istiyoruz, fakat başka durumlarda başkalarına iltimas gösterirlerse 'bu ne biçim ülke' diye serzenişte bulunuyoruz.

kural kuraldır da , bakırkoy emmiyetten aldığım plakaya bağcılarda polis sahte muamelesi yapıyorsa yemişim oyle kuralını kusura bakmasınlar daha kendileri standart yeni koymaya çalışırken kalkıp aradan 2 araba çekip ceza yazmaları kural değil dupeduz dolandırıcılık bana gore

canimrecepcim
16-03-2017, 13:28
Atatürk stickeri imiş,Osmanlı tuğrasıymış gibi boş muhabbetleri kenara bıracak olursak asıl saçmalık şu ;

Ben bu plakayı emniyetin yolladığı yerden aldım.Adam kendisi dedi kalın karakter basayım mı diye , ben üzerine basa basa sordum trafikte sorun oluyor mu vs. diye.Adam hayır bunlar mühürlü bunlarda asla sıkıntı olmaz falan.

Hal böyle olunca insan sinir krizi geçiriyor,ben bu plakaları söküp bakanlar kurulundakilere sırayla mı sokayım,bana sıkıntı olmaz diye veren personele mi sokayım.

aroglu
16-03-2017, 13:40
Atatürk stickeri imiş,Osmanlı tuğrasıymış gibi boş muhabbetleri kenara bıracak olursak asıl saçmalık şu ;

Ben bu plakayı emniyetin yolladığı yerden aldım.Adam kendisi dedi kalın karakter basayım mı diye , ben üzerine basa basa sordum trafikte sorun oluyor mu vs. diye.Adam hayır bunlar mühürlü bunlarda asla sıkıntı olmaz falan.

Hal böyle olunca insan sinir krizi geçiriyor,ben bu plakaları söküp bakanlar kurulundakilere sırayla mı sokayım,bana sıkıntı olmaz diye veren personele mi sokayım.

aynı şekilde kalın baskı yaptırmıştım . çok fazla il değiştirdiğimden plakayı bastırırken fatura kesiyorlar onu taşıyorum 2 kere çevirdiler gösterince "haaaa tamam o zaman" deyip devam et dediler:D

arkadaşlar benim aldıgım arabanın plakada appymiş yeni gördüm valla :D mühür falan yok üzerinde.orjinal plakaya nasıl dönücem ben ? emniyete gidip plakalarım düştü diyip mi işlem yapıcam ?

bu app teranesi patlak verdiğinde orjinaller yoktu bende de . 2 taneyi kayıp ettim dedim memur tuhaf tuhaf sorular sordu .tanıdık bir abimiz vardı o yardımcı oldu . 2 si birden kayboldu deyince sıkıntı oluyormuş o sebepten tek tek işlem yaparsan senin için daha iyi olur .

Gorky
16-03-2017, 14:32
bazen direk emniyetten plaka beşiktaş app olarak çıkıyor. o iş nasıl olacak?

taytay
16-03-2017, 14:44
Bende mühürlü app'ler ile dolaşıyorum, okadar okuyorum burda ceza yediğim zaman akıllanıcam sanırım :). Bi kaç çevirmeye girdim sıkıntı yapmadılar şansa gidiyoruz bakalım. Ceza yiyen arkadaşa da geçmiş olsun.

Sezgin
16-03-2017, 14:47
Ben niyetlendim sökymeye plakaları ama çok kuvvetli slikonla yapıştırmışım zamanında. Bide tampona geçenlerde biri tıkladı tam plakanın arkasında kalan kısım hafif çatlamış. sökerken tamponu parçalamadan çıkaracak bi yöntem bulursam sökeceğim bende en kısa zamanda appleri

sirhot
16-03-2017, 14:59
Ben niyetlendim sökymeye plakaları ama çok kuvvetli slikonla yapıştırmışım zamanında. Bide tampona geçenlerde biri tıkladı tam plakanın arkasında kalan kısım hafif çatlamış. sökerken tamponu parçalamadan çıkaracak bi yöntem bulursam sökeceğim bende en kısa zamanda appleri

ben sıcak hava tabancası ve iple hallettim. iyice plaka üzerinden ısıtıp arkasına bi iple çekersen rahatca ayırırsın..

mert_can 41
16-03-2017, 15:03
Dünde benim park halindeki aracıma app den yazmak istedi polis arkadaş ufak bir cinnet geçirdim kafayı yemişler durumdalar...

Draniela
16-03-2017, 19:53
Bende mühürlü app'ler ile dolaşıyorum, okadar okuyorum burda ceza yediğim zaman akıllanıcam sanırım :). Bi kaç çevirmeye girdim sıkıntı yapmadılar şansa gidiyoruz bakalım. Ceza yiyen arkadaşa da geçmiş olsun.

2 bira ısmarlayayım dersin sizin orada olayı bağlarsın :D

İbrahim33
16-03-2017, 20:01
Ben app den ceza yemiştim men koydular ama arabayı bağlamadılar ?

Oznsrl
17-03-2017, 10:44
şöförler cemiyetine gittim annemide alıp belki bastırabilirim plaka diye olmuyomuş öyle emiyetten randevu alıp plakam kayboldu çalındı v.b dilekçe yazmak gerekiyomuş mahallede galerici bi abimiz var ona gittim orjinalleri olmayınca sıkıntı çalıntı kaybolana falan aynı plakayı vermiolarmış yeni plaka çıkıyomuş ruhsat muayene sigorta kasko ıvır zıvır değişiyomuş haliyle. ruhsat fotokobimi aldı halletmeye çalışcam dedi ama eskisi gibi değil artık dedi bakalım halleder inş

Ekrem_06
17-03-2017, 12:27
Bende de halen appler durmakta geçen gün tofaşla Esenboğa'ya gittik girişte şüpheli araç diye çevirdiler. Polis geldi bu plakaları değiştir yasak artık dedi bagajda orjinaller var ama çok kötü durumda gösterdim takim istersen bunları dedim neyse dursun şimdi ama aklında olsun dedi. Bakalım nereye kadar gidicez.

Mutu
17-03-2017, 12:56

Ben de ön orjinal arka app geziyorum. Yan gözle bakan olmadı daha. :D

.::EmrE::.
17-03-2017, 18:05
Kural kuraldır.

Bu nasıl kural? Aracımın üzerindeki APP plakaları emniyete orjinal plakaları teslim ederek aldım. Çift mühürü de var. Hadi bakalım bunu da açıklasınlar o zaman.

mertkan
17-03-2017, 20:54
arkadaşlar ucuz yollu mühürlü istanbul çerçeveli app yapan tanıdıgımız varsa bana ulaşabilirmi?

özelden yazsın 7/24 cevap veririm

academian97
17-03-2017, 22:58
Şimdi baştan söyleyim, eksilediklerim oldu, onlar da boş durmasın eksilesinler tabi ama bu kadar da "değişik" yorum nedir yahu? "Değişik" demekle yetiniyorum çünkü kalp kırmak istemiyorum. Yok stickeri, yok partisi, yok halkını ..... ülke falan, yahu bunları konuşanlar imkanları varsa çıksın da bi zahmet arabalarıyla fakirinden zenginine birkaç ülke gezsin de görelim. Afedersiniz ama elleri arkalarında yüzlerce euro ceza yemeden/rüşvet yedirmeden girebilirler mi acaba geriye Kapıkule'den içeri? Görsünler bi resmi muameleyi, en basitinden yağmurlu havada "arka plakan kirli" diye yazılan cezaları, merhametsiz polisleri de öyle konuşsunlar. Tabi biz alışmışız çevirmede lakırdı yapmaya, memur yüz vermiş, ilgili-ilgisiz soru sormuş şımartmış vs vs. Arabanın kaç bastığını, ne kadar yaktığını sorup yollayan polis oldumu iyi hoş, ceza yazan olunca tu kaka, kahrolsun hükümet, soyguncu devlet, öyle mi? Yahu biraz da iğneyi kendimize batıralım gözünü seveyim.

onursumer
18-03-2017, 01:12
benim eksilediğin mesajım

kural kuraldır da , bakırkoy emmiyetten aldığım plakaya bağcılarda polis sahte muamelesi yapıyorsa yemişim oyle kuralını kusura bakmasınlar daha kendileri standart yeni koymaya çalışırken kalkıp aradan 2 araba çekip ceza yazmaları kural değil dupeduz dolandırıcılık bana gore

Şimdi baştan söyleyim, eksilediklerim oldu, onlar da boş durmasın eksilesinler tabi ama bu kadar da "değişik" yorum nedir yahu? "Değişik" demekle yetiniyorum çünkü kalp kırmak istemiyorum. Yok stickeri, yok partisi, yok halkını ..... ülke falan, yahu bunları konuşanlar imkanları varsa çıksın da bi zahmet arabalarıyla fakirinden zenginine birkaç ülke gezsin de görelim. Afedersiniz ama elleri arkalarında yüzlerce euro ceza yemeden/rüşvet yedirmeden girebilirler mi acaba geriye Kapıkule'den içeri? Görsünler bi resmi muameleyi, en basitinden yağmurlu havada "arka plakan kirli" diye yazılan cezaları, merhametsiz polisleri de öyle konuşsunlar. Tabi biz alışmışız çevirmede lakırdı yapmaya, memur yüz vermiş, ilgili-ilgisiz soru sormuş şımartmış vs vs. Arabanın kaç bastığını, ne kadar yaktığını sorup yollayan polis oldumu iyi hoş, ceza yazan olunca tu kaka, kahrolsun hükümet, soyguncu devlet, öyle mi? Yahu biraz da iğneyi kendimize batıralım gözünü seveyim.

iyide bu yazdıklarının konuyla ne alakası var ? şuanki app plaka olayında ciddi manada hak yeniyor , arada yokmu haklı kesilen ceza var ama boş yere yiyenler ne olucak ?

sistemin bu hale gelmesinin sebebi kim

mesajımda yazdığım gibi ben bakırkoyden plaka alıyorum sıfır aracıma bağcılarda polis çeviriyor bu sahte diyor ? diyorumki emminiyet nezamandan beri sahte plaka işine başladı kem kum diyip filmden ceza yazıyor ?

ve ayrıca burda gorevini düzgün yapan polise zaten kimse birşey diyemez dedirtmezlerde olayları birbirinden ayırmak gerekiyor

şuanki sistemdeki açığı kapamak emniyetin gorevi devletin gorevi bunu kafasına gore polis memurunun belirlediği kişilere ceza yazarak yapamaz kimse kusura bakmasın

standart getirsinler yayınlasınlar ihtyarını çekip sure versinler ondan sonra çevirip bu plaka yasalara aykırı diyip ceza kessinler boyle yapılsa kim itiraz eder konu açar

sticker olayına gelince nekadar yok olmaz oyle şey desenizde oluyor daha yeni 4 günlük olay bir arkadaşın eşini bir iş goruşmesine soktuk devlet kurumunu diyelim onemli değil , rte kimdir , kime oy veriyorsun , evet mi hayırmı , eşin ne düşünüyor vs gibi şeylerle mulakatı geçti vasfıymış bilmemnesiymiş fasa fiso

Yigit-Y
18-03-2017, 01:31
Troller eksiyi basmış bana yine

APP plakaların hepsi terörist beyler birde böyle düşünün

Bombaları patlatan araçların hepsi app

Bu ülkede ne doğru ki bunu düzeltmek için uygulama yapılıyor

Bütün sorunlar bitti trafikte app sıkıntımız kaldı

İnsanlardan bir tomar araba için vergi al

Keyfinin içine de et

AB mok at ona özen

Ya bir gün gelecek inşallah bitecek bu ızdırap :)

Drive Fast
18-03-2017, 01:41
Benim ön plakam düşmüştü camın oraya koymustum polis çevirdi benimde plakam baya kötü durumdaydı yenisini cikarttiracam bilgi almak için sordum bu app olayını cevirmede trafik polisine sordum app plakayi legal olarak veya illegal olarak basan çok yer var ve ipin ucu kaçtı sahte plaka basma olayları çok arttı terör olaylarinda da genelde sahte plaka kullanıldığı için devlet böyle bir önlem aldı sahte plaka basan yerlerin onune gecmek istiyor sende dikkatli ol plakayı cemiyetten çıkartır bu app olayi cok sıkı tutulacak demişti

Yigit-Y
18-03-2017, 01:47
Sahte plaka gerçekte 34abc01 olan aracın plakasını 34cba01 takarak gerçekleşir

App plaka gerçekte 34abc01 olan aracın plakası 34abc01 kalın punto şeklinde takılmasıdır

Biri bunu şu cahillere anlatsın :):)

Polis kontrolünde durmayanı idam etsinler bak ona evet basarım :)

powERS
18-03-2017, 08:24

Gel ben seni biriyle tanıştırcam :D

mahallede galerici bi abimiz var ona gittim orjinalleri olmayınca sıkıntı çalıntı kaybolana falan aynı plakayı vermiolarmış yeni plaka çıkıyomuş ruhsat muayene sigorta kasko ıvır zıvır değişiyomuş haliyle. ruhsat fotokobimi aldı halletmeye çalışcam dedi ama eskisi gibi değil artık dedi bakalım halleder inş

Senin galerici abin biraz işler yolunda aş

birtane daha konu var appden men dıye gormussundur orada nasıl olacagını anlattım.

cok basıt kendın yapabılırsın malıyetı 40 lira orada 50 liraya muamelecı halledıyo ıstersen olede yapabılırsın.

burada da yazayım.

Trafık tescıle gıdıyorsun. Dılekce verıyorsun plakalarım yıpragındıgı ıcın yenılerıyle degıstırılmesının geregı dıye. yanına da ruhsat ve kımlık yada ehlıyet fotokopısı.
oradakı memur zaten plakaları soruyor sna verıyosun kendı plakalarını o da sana makbuz verıyor gıdıyorsun soforoler dernegıne makbuzu verıyorsun canlı 40 lirayı da verıyorsun 15 dk da yenı plakaların elınde.

Yigit-Y
18-03-2017, 08:27

birtane daha konu var appden men dıye gormussundur orada nasıl olacagını anlattım.

cok basıt kendın yapabılırsın malıyetı 40 lira orada 50 liraya muamelecı halledıyo ıstersen olede yapabılırsın.

burada da yazayım.

Trafık tescıle gıdıyorsun. Dılekce verıyorsun plakalarım yıpragındıgı ıcın yenılerıyle degıstırılmesının geregı dıye. yanına da ruhsat ve kımlık yada ehlıyet fotokopısı.
oradakı memur zaten plakaları soruyor sna verıyosun kendı plakalarını o da sana makbuz verıyor gıdıyorsun soforoler dernegıne makbuzu verıyorsun canlı 40 lirayı da verıyorsun 15 dk da yenı plakaların elınde.

App leri kaldırım taşına sürterek eskitmen gerektiğini söylemeyi unuttun

Tam olur bu şekilde :):)

İbrahim33
18-03-2017, 08:28
çevirmeden kaçmayın beyler , zaman kötü. ufak bi cezadan yırtacağım diye. fetöden metöden olmadık şeyler yüklerler , ayık olun :D

powERS
18-03-2017, 08:47
App leri kaldırım taşına sürterek eskitmen gerektiğini söylemeyi unuttun

Tam olur bu şekilde :):)

illa bi kusur bulun zaten :agbe: :D

osmanaydo
18-03-2017, 11:21
Yahu biraz da iğneyi kendimize batıralım gözünü seveyim.

Yasak yasaktır, uymayan cezayı yer eyvallah ta enis başgan.
"App plaka" diye bişeyin ortaya çıkma sebebi, devletin bastığı dandik plakalar değil mi?

BUDAPEŞTE-Viyana-Bratislava-Prag-Münih-Stuttgart-Frankfurt-Luxemburg-Paris-Saraybosna-Zagreb-Podgorica-Tiran-Belgrad-Sofya-Üsküp-Venedik-Milano-Cenova-Roma...
Yukarıda yazdığın şehirlerde şöyle bi plaka gördün mü?

https://c1.staticflickr.com/3/2820/32662273014_c58513253c_c.jpg (https://flic.kr/p/RLfFQb)WhatsApp Image 2017-03-15 at 12.22.23 (https://flic.kr/p/RLfFQb) by os (https://www.flickr.com/photos/7505423@N02/), on Flickr

Şu manzarayı göre göre iğneyi kendime niye batırıyorum?

powERS
18-03-2017, 11:26
http://i.hizliresim.com/qbB4pQ.jpg

Polislerimizin okuyamadığı plaka ve yenileri :)

Oznsrl
18-03-2017, 11:37

burada da yazayım.

en son ne zaman bu şekilde yaptınız. orjinal plakalarım yok nereye koyduysam bulamıyorum 6 sene oldu mühürsüz appleri kabul ederler mi sizce

mody
18-03-2017, 11:37
Kural kuraldır.

Aynı polis memuru emniyetten gitmemesi gereken arabalara ceza kesebiliyorsa, hakkı olmamasına rağmen arabasında çakar olanı durdurup çakarı söktürüp ceza kesebiliyorsa dediğinizde haklısınız, yok bunları yapamıyorsa, bir de üzerine gidip götü boklu app plaka yüzünden araması veya yakalaması olmayan ve yanında eşi olan arkadaşı yağmurda indirip aracı bağlıyorsa...

selametle...

powERS
18-03-2017, 13:12
en son ne zaman bu şekilde yaptınız. orjinal plakalarım yok nereye koyduysam bulamıyorum 6 sene oldu mühürsüz appleri kabul ederler mi sizce

en sooonnn ayın 10 unda :D geçen cuma.

APPlerden ceza kesiyolar zaten dolayısıyla onları alıyorlar :) ben applerı sokmeden gıttım :D orjınal plakaları verdım :D ole degısık bısey oldu :)

B.Koçer
18-03-2017, 13:14

APPlerden ceza kesiyolar zaten dolayısıyla onları alıyorlar :) ben applerı sokmeden gıttım :D orjınal plakaları verdım :D ole degısık bısey oldu :)

Bornova trafik şube App kabul etmiyor :)

powERS
18-03-2017, 13:17
Bornova trafik şube App kabul etmiyor :)

Bro o zaman benım ısabet olmus.

ama ordakı memur muhurlulerı gorunce e bunlar muhurlu yeaa yaptı..

o zaman, sanırım zannettıkı applerı çevirmedeki memur aldı, muhurlulerı taktırdı bende onları degıstırıyorum. :)

Oznsrl
18-03-2017, 17:06

Olmazsa öyle yaparım benim için sorun yokta araç annemin üstüne çalışan kadını uğraştırmak istemiyorum bakalım pazartesi belli olur :)

Drive Fast
18-03-2017, 23:00
Sahte plaka gerçekte 34abc01 olan aracın plakasını 34cba01 takarak gerçekleşir

App plaka gerçekte 34abc01 olan aracın plakası 34abc01 kalın punto şeklinde takılmasıdır

Biri bunu şu cahillere anlatsın :):)

Polis kontrolünde durmayanı idam etsinler bak ona evet basarım :)

Abi niye öyle dedin şimdi :D

BuğraTuna34
18-03-2017, 23:39

Basık FR'la hiç bir çevirmeyi boş geçmiyordum. aile spec golf 7 le çevirme yüzü görmedim :) Kesinlikle araçla ve içindeki erkek sayısıyla doğru orantılı :)

osmanaydo
19-03-2017, 09:03
Basık FR'la hiç bir çevirmeyi boş geçmiyordum. aile spec golf 7 le çevirme yüzü görmedim :) Kesinlikle araçla ve içindeki erkek sayısıyla doğru orantılı :)

Arabam sw.
Ben geçerken polisler arkasını dönüyor. :)

Draniela
19-03-2017, 10:40
Bir plakanın b*kunu yiyemedik

Berkan
19-03-2017, 12:34
"App plaka" diye bişeyin ortaya çıkma sebebi, devletin bastığı dandik plakalar değil mi?

BUDAPEŞTE-Viyana-Bratislava-Prag-Münih-Stuttgart-Frankfurt-Luxemburg-Paris-Saraybosna-Zagreb-Podgorica-Tiran-Belgrad-Sofya-Üsküp-Venedik-Milano-Cenova-Roma...

https://c1.staticflickr.com/3/2820/32662273014_c58513253c_c.jpg (https://flic.kr/p/RLfFQb)WhatsApp Image 2017-03-15 at 12.22.23 (https://flic.kr/p/RLfFQb) by os (https://www.flickr.com/photos/7505423@N02/), on Flickr

Benzerinden birtanede ben atiyim. Gorundugu uzere hologrami mühürü herseyi orjinal.

Dunde merter Migrosun ordan e5e baglanan ara yolda cevirmeye denk geldim Camlarimi ic isiklarimi açarak gayette baka baka durdurmadilar bile

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Mobile%20Uploads/IMG_20170319_133050.jpg

kiraccemal
20-03-2017, 10:00
geçmiş olsun. APP plaka sorununu zamanında bende yaşamıştım ama eski plakaları bagajımda tuttuğum için memur abi, 5 dk içerisinde değiştirmezsen yazıcam cezayı dedi hemen gözünün önünde orijinal plakalar ile değiştirip cezadan ve men edilmekten yırtmıştım.

Ahmet Bby
20-03-2017, 11:44
Şehir merkezinde hiç çevirmeye denk gelmedim...Mühürlü BJK app var.
Şehirler arası bir kaç çevirme noktalarındakiler durdurdu fakat kimlik ruhsat vs. kontrolü yapıp bıraktılar.Orjinalleri bagajda saklıyorum tertemiz duruyor ama yinede insan korkuyor. O cezayı yemeden polisin gözünün önünde söksem ceza yazar mı?

kesici
20-03-2017, 11:50
Şehir merkezinde hiç çevirmeye denk gelmedim...Mühürlü BJK app var.
Şehirler arası bir kaç çevirme noktalarındakiler durdurdu fakat kimlik ruhsat vs. kontrolü yapıp bıraktılar.Orjinalleri bagajda saklıyorum tertemiz duruyor ama yinede insan korkuyor. O cezayı yemeden polisin gözünün önünde söksem ceza yazar mı?

O birazda senin iletişimine ve karşındaki memurun ruh haline bağlı. Tatlı dil diye birşey var :D

academian97
20-03-2017, 12:27

---

Osman reis,
Plakalar dandik diye app plaka diye bişey çıkarttık milletçe, belli bir zamana kadar kullananlara amenna diyorum, hatta ben de kesinlikle laf etmiyordum applere ama 1 senedir yasaklandığı da duyuruldu hani,(özellikle 23. maddeyi değiştirip genişlettiler bunun için), devlet orjinali takacaksın diyorsa takacağız, yıpranırsa eline ince bir fırça-siyah boya alıp boyaması zor değil, çok kötü durumdaysa zaten eskilerini götürünce trafikten fiş veriyorlar, gidip yenisini bastırabiliyorsun. Bulunduğun yerde güzel basmıyorlarsa plakayı, başka ilçeden fiş alıp orada da bastırabiliyorsun.
Bu arada bende de zevk var ama senelerdir app bastırmadım 4 farklı aracım için. Ne yüz göz olacam polis milletiyle :)

Ayrıca bu gösterdiğin plakanın dışındaki siyah şeritler iptal edilmiş, orjinallikten çıkartmışlar zaten onu.

Şu da bir gerçektir ki devletin bu işe el atması lazım, gittiğim ülkelerde kötü durumda plakalar da gördüm ama kaza yapınca, yıpranınca da gidip hemen yenisini bastırıyorlardı, bizdeki gibi leş bi şekilde binen yoktu diyebilirim.
Şunlar sadece Macaristan'dakiler:
Gezdim Gordum Kareledim - Photos | Facebook (https://www.facebook.com/pg/Gezdim-G%C3%B6rd%C3%BCm-Kareledim-365862753624925/photos/?tab=album&album_id=464113160466550)

Saro-Ş
20-03-2017, 13:29
Polisle İletişimde Çok Önemli Kusur Armasına Gerek Yok Sürekli Havalimanı Arasında Gider Gelirim Hiç App Plakama Takmadılar, Geçenlerde Akşam Saat 21:00 Civarı Karaköyde Seyir Halinde Giderken Ekip Aracı Yanıma Gelip Plakamı Anons Etti Sağ Çektirdi Camlarım Kapalı Camlar Filmli vs. Direk Kendileri İnmeden Evrakları Alıp İndim Sigortamın Evrakı Bagajdaydı Ellerinde İpad Benzeri Mobil Cihaz İle Plakamı Yolda Sorgulama Yaparken Zorunlu Trafik Sigortasının Olmadığını Görmüşler Cezai İşlem Uygulanıcak Dedi Böyle Birşeyin Mümkün Olmadığını Söyledim Bagajdan Evrakı Getirdim Baktı Etti Yapıcak Birşey Yok Sistemde Yok Olarak Gözüküyor Dedi Israrım Üzerine Merkezi Arayıp Merkezden Teyid Aldı Hoparlörüde Açtı Merkez Aracın Sigortası Mevcut Cevabını Verdi Bu Yüzden Aracınızda Sigortanın Evrakını Bulundurun Ben Bulundurdum Onada İnanmadı Ama Asıl Konu Direk Kendisi APP Plakanı Sök Cezai İşlemi Mevcut Dedi Teşekkür Ederim Vs Dedim Özür Dilediler Bide Yanlış Bilgi İçin Devam Ettim Böyle Kibar Polislerde Mevcut.

Birkerede Şirket Aracımızla Sefaköyde Huzur Operasyonu Adı İle Gerçekleştirilen Çevirmelerden Birine Denk Geldik APP Yine Mevcuttu Orjinalliğinden %100 Emindim Zaten Polis Direk Mühürü Elinle Silip Fenerle Kontrol Etti Sorun Yok Dedi Devam Ettik .

STP
20-03-2017, 13:35
nenım applerde orjınal muhurlu ve hologramlı. daha basıma bırsey gelmedı ama bakacaz bırsey olacakmı

onursumer
20-03-2017, 13:38
academian97

aslında sorun şurda şimdi ben emmiyetten fiş ile aldım plakamı zaten , bizim burda çevrede hiçte sorun yaşamıyorum polislere sordum sıkıntı yok bizim plakamız diyor

ama ben kadıkoye gidince sorun yaşıyorum bu plaka ile sıkıntı burda gidip kadıkoyden mi plaka basıtırıcam tekrar :)

academian97
21-03-2017, 11:13
onursumer

İletişim konusu çok önemli, çevirme dışında şöyle bi git tanış, muhabbet kur, bütün sıkıntıları atlatırsın.
Bir de araban dikkat çekiciyse 100 metre uzaktan görünce "al bunu, al bunu" deniyor hemen. :)

tazzz
25-03-2017, 08:26
içişleri bakanlığından terör ve bombalı araç olaylarından dolayı mühürü ve hologramı olmayan plakalı araçlara ceza yazılması çekilmesi ve trafikten men edilmesi konusunda ocak ayında emniyete yazı yazmışlar , 2 hafta önce bmw 520 araçta başımıza geldi.cezayı yedik :) ... app de mühürler tam ise sıkıntı yok :)

PULAT
25-03-2017, 09:10
Olaylara bak arkadaş insanlar neler neler yaşamışlar pes :D

KGüneyli
25-03-2017, 09:32
plakalıkla takın app nizi.
Pleksite olunca veya direk yapıştırınca mimleniyor.

CenkB
26-03-2017, 09:05
Önceki aracımla mühürlü app+pleksi ile gezdim hiçbir çevirmede sıkıntı yaşamadım. Bu aracı yeni aldım henüz 1 defa çevirmeye girdim. Üzerinde mühürlü app var. Mühür mavi kısımda dikkatli bakmayınca çok belli olmuyor. Yukarıda denilen gibi elinde ipad benzeri bir cihazla yaklaştı. Araca doğru yaklaşırken öne eğildi plakaya göz gezdirdi cama geldi. Ruhsatı uzattım buradan herşeyi görüyoruz beyefendi ehliyet yeter dedi. Uzattım ehliyeti bana baktı fotoya baktı. Buyrun iyi günler deyip yolladı. İzmir'e geldi 1 haftalık. Öne orjinal plakayı taktım çok çirkin duruyor ama riske girmemek gerek. :D
Müsait bir zamanda emniyetten çıkaracam yeni 2 plaka. Orjinal plakaya pleksi ile gezerim. Riske gerek yok bence. Bir de şu fatura vs. diyolar. Atarım ruhsatın içine.

huseyinturk
26-03-2017, 09:36
Plakanın dışardamı basıldığını, odadanmı verildiğini nasıl anlarız? Arabamı yeni aldım ben üzerinde app var, bağcılar appye benzer plaka basıyor diye duymuştum varmı öyle birşey?

Oznsrl
26-03-2017, 10:27
Daha önce yazmıştım bekliyorum diye mahallemizdeki galerici abi sağolsun emniyete falan gitmeden halletti işimi taktım orjinal plakalarımı kafam biraz daha rahatladı :)
evde 6 tane app plakam var son seferde çıkanları aldılar yoksa 8 olcaktı hahaha :D

MeRtCaN
26-03-2017, 11:05
Bıle bıle lades olmus
her yerde bas bas bagırıyorlar app yasak dıye

takın orjınal plakayı kafa rahat gezın

_Burak_
27-03-2017, 11:25
Orjinal plaka 35 TL ise Beşiktaş APP 200 TL olsun herkes kazansın :)

B.Koçer
27-03-2017, 11:33
Orjinal plaka 35 TL ise Beşiktaş APP 200 TL olsun herkes kazansın :)

Orj plaka 40 olmus :(

Ragness
27-03-2017, 13:11
orj plakayı çıkatmak için ne yapmamız gerekiyor? araç sahibi olmadan ruhsatla gitmemiz yetiyormu?

mertkan
27-03-2017, 13:42
ben gittigidiyorda bjk baskı app plaka bastırdım tek muhurlu 6 kere çevirmeye 1 kerede jandarma kontrolune girdim hiç birşey demeiler

Anıl E.
27-03-2017, 13:56
Başkan bu ''Beşiktaş''baskı plakaya bjk diyince,kulübü zan altında bırakıyorsunuz lütfen :)

AliGizda
27-03-2017, 13:58
Sadece arkaya APP takıp öne orjinal plaka taksak sıkıntı yaşarmıyız acaba?

powERS
27-03-2017, 18:58
orj plakayı çıkatmak için ne yapmamız gerekiyor? araç sahibi olmadan ruhsatla gitmemiz yetiyormu?

Bro o kadar çok yazdıkki... keşke sormadan önce araştırsaydın :D Sadece şu forumda 2 ayrı başlık var aynı zamanlara denk düşen.

Bunu yazacagım hic aklıma gelmezdi :D:D

Oznsrl
27-03-2017, 19:47
ben gittigidiyorda bjk baskı app plaka bastırdım tek muhurlu 6 kere çevirmeye 1 kerede jandarma kontrolune girdim hiç birşey demeiler

ben 6.5 senedir mühürsüz app plaka ile gezdim defalarca çevirmeye girdim soran bile olmadı çünkü önceden bakmıyolardı şimdi mühürlü appyede sorun ettiklerini okudum forumda ama herkeste yapamz onu adamına göre artık

Oznsrl
27-03-2017, 19:49

Önce enmiyetten randevu alıyorsunuz sonra araç sahibi gidip dilekçe veriyor plakalarım eskidi yenisini istiyorum v.b tarzında onlarda fiş veriyor plaka basım yerine gidip bastırıyorsunuz eski plakalarıda alıyorlar

yiiter
27-03-2017, 21:32
Şimdi benim durum karmakarışık :)

Ön APP Mühürsüz, ama bagajda mühürlü APP var

Arka Mühürlü APP var

Bagajdaki Mühürlü APP ve Arkadaki Mühürlü APP yi söküp eskitip emniyete versem eskidi bu deyip yenisini çıkartabiliyor muyum.

Ayrıca gişedeki Memur beyler haaa bu APP gel sana bide 400 lira ceza yazalım derler mi ?

Hafta içi gidip halledeceğim umarım bu plaka işini

taytay
27-03-2017, 23:25
Bro o kadar çok yazdıkki... keşke sormadan önce araştırsaydın :D Sadece şu forumda 2 ayrı başlık var aynı zamanlara denk düşen.

Bunu yazacagım hic aklıma gelmezdi :D:D

Olsun sen bi daha anlat kopyala yapıştır :D ben hala ısrarla sökmedim :)

Raindrops
27-03-2017, 23:32
Şimdi benim durum karmakarışık :)

Ön APP Mühürsüz, ama bagajda mühürlü APP var

Arka Mühürlü APP var

Bagajdaki Mühürlü APP ve Arkadaki Mühürlü APP yi söküp eskitip emniyete versem eskidi bu deyip yenisini çıkartabiliyor muyum.

Ayrıca gişedeki Memur beyler haaa bu APP gel sana bide 400 lira ceza yazalım derler mi ?

Hafta içi gidip halledeceğim umarım bu plaka işini

Demezler ama en kötü aldığımdan beri üzerinde bunlar vardı dersin

McKrop
28-03-2017, 00:27
Bugün atv haberde yine çıktı can sıktı :( bence ruhsatın orjinal ve ya mühürlü olup olmadığına bakmak lazım. Kaçakçılık yapsam appden yakalanmam heralde.

Ölürüm Türkiyem...

brave
28-03-2017, 00:39
1 2 hafta önce arkadasımla bağdat caddesinde oturuyordum saat 12.00 ye gelıyordu standart cevirme film li arabaları almalar vs adam gözümün önünde ferrariyi bağlamak istedi sofor diyordu bu araba böyle ben nere takım plakayı olmaz dedi dedim bağladı herhalde plakayı taktı bantla tam çekici geldi 2 tane bmw geldi ferrari devam etti yoluna

orhansah
28-03-2017, 06:54
Sahte plaka kullananlara ağır cezalar - Ahaber (http://www.ahaber.com.tr/webtv/yasam/sahte-plaka-kullananlara-agir-cezalar)

peff

halili
28-03-2017, 07:49
video yu paylaşmaya girmiştim bende.2.dk ya masaya dikkat :)

Berkan
28-03-2017, 08:06
Sahte plaka kullananlara ağır cezalar - Ahaber (http://www.ahaber.com.tr/webtv/yasam/sahte-plaka-kullananlara-agir-cezalar)

peff

Plakam demiri boyu b.oku püsür özel diyoda güzel diyoda ama ince 2:03'te gör aşağıda kabak gibi appler var :D Ayrıca memurda scirocconun üstünde özellikle mühür aradı bulsaydı bukadar tatava yapmaz gibimi geliyordu. Jiptekide zaten bisiklet vs plakası onun hiç kacarı yok :)

barisy
28-03-2017, 11:49
Bu sabah Karşıyaka trafiğe gittim. Hemen arkasında plaka basım atölyesi mevcut. Eski plakalarımı götürüp bir form doldurdum , plakaları kestim teslim ettim. Karşılığında verilen yazı ile atölyede 5 dk da plakalarımı teslim aldım. Aracın üzerindeki plakaları misina ile çıkarıp yenilerini taktım. Kafam rahat. 40 TL ücreti var.

yiiter
28-03-2017, 11:51
Bu sabah Karşıyaka trafiğe gittim. Hemen arkasında plaka basım atölyesi mevcut. Eski plakalarımı götürüp bir form doldurdum , plakaları kestim teslim ettim. Karşılığında verilen yazı ile atölyede 5 dk da plakalarımı teslim aldım. Aracın üzerindeki plakaları misina ile çıkarıp yenilerini taktım. Kafam rahat. 40 TL ücreti var.

Bende yarın için randevu aldım. Sadece plaka basımımı 40 TL. Randevu çıktısında 88 lira ve 117 lira gibi bazı bedellerde var.

Sezgin
28-03-2017, 11:54
barisy yiiter Plaka yenileme mi yapıyorsunuz yoksa plaka zayi mi diyorsunuz ?

barisy
28-03-2017, 11:56
Plaka yıprandığından değiştirmek istiyorum dedim ben. Sadece 40 TL ödedim.

yiiter
28-03-2017, 11:56
barisy yiiter Plaka yenileme mi yapıyorsunuz yoksa plaka zayi mi diyorsunuz ?

Ben yenileme olarak aldım işlemi

ckrc
28-03-2017, 12:05
Ben yenileme olarak aldım işlemi

Plaka degisim olacak biliyorsunuz degil mi?

yiiter
28-03-2017, 12:24
Plaka degisim olacak biliyorsunuz degil mi?

Randevu sisteminde değişim kısmının yanındaki açıklamalarda noter satışı sonrası ve adresi değişikliği açıklamarı var 2 side bana uymuyor

barisy
28-03-2017, 12:26
Karışıklık olmasın diye yazayım. Ben İzmir'deyim ama aracım Adana plakalı. Teslim edip teslim aldığım plaka aynı. Plaka numara aynı kaldı yani. Sadece yeni bastırdım ve 40 TL ödedim. Herhangi bir randevu da almadım giderken.

Sezgin
28-03-2017, 12:35
Aslında merak ettiğim şu. Bende orjinal plakalar yok. Mühürlü app var. Plaka yenileme deyip mühürlü appleri vererek orjinal plaka alabilir miyim ?

wolkanku
28-03-2017, 13:18
Aslında merak ettiğim şu. Bende orjinal plakalar yok. Mühürlü app var. Plaka yenileme deyip mühürlü appleri vererek orjinal plaka alabilir miyim ?

tam olarak bunun için Bostancı trafik şubeyi aradım.
App plakaları biz teslim almıyoruz. elinizde orijinaller olmadığı için bu durum kayıp / çalıntı olarak değerlendirilir, plakanız ve ruhsatınız değiştirilir dedi.

Sezgin
28-03-2017, 13:21
App plakaları biz teslim almıyoruz. elinizde orijinaller olmadığı için bu durum kayıp / çalıntı olarak değerlendirilir, plakanız ve ruhsatınız değiştirilir dedi.

hayırlı olsun :D Teşekkür ettim istediğim cevap buydu :)

Ali_ZG
28-03-2017, 14:33
Bende normal applerden var alttaki fotograftakinden, bu ara 3 defa caddede, minibus yolunda bide avrasya tuneli girsinde cevirmeye girdim tik yok.

https://sh.shbdn.com/hizmetlerdynamic/2015/01/21/800x600/13d34d5f7c584ee49ebf9c504f874420_800x600.jpg

arda35
28-03-2017, 15:53
Karışıklık olmasın diye yazayım. Ben İzmir'deyim ama aracım Adana plakalı. Teslim edip teslim aldığım plaka aynı. Plaka numara aynı kaldı yani. Sadece yeni bastırdım ve 40 TL ödedim. Herhangi bir randevu da almadım giderken.

Benim bir tane plakam yıpranmış. Onu tek değiştiriyorlar mı? Çifti mi 40 lira yani.
Bir de sizin ikamet burada mıydı, yani fark ediyor mu hangi şubeye bağlı olduğu.

wolkanku
28-03-2017, 15:56
Benim bir tane plakam yıpranmış. Onu tek değiştiriyorlar mı? Çifti mi 40 lira yani.
Bir de sizin ikamet burada mıydı, yani fark ediyor mu hangi şubeye bağlı olduğu.

ben caddebostanda oturuyorum, bağlı olduğum şubenin telefonunu google'dan bakıp aradım.

fiyat hiç sormadım.
değiştirmişken çiftini değiştirin gitsin.

_Burak_
28-03-2017, 16:47
Peki İzmitten plaka alsak o olur mu , daha okunaklı karakterleri
en azından eskiden öyleydi :)

barisy
28-03-2017, 18:28

Çifti 40 Tl. Tek verilmiyor , bir tanesi dshi yıpransa çift basıp verirler. Eskileri de çift olarak teslim etmek zorundasınız. Ben İzmir deyim, araba Adana plaka , ikametgah İstanbul :) . İkinci el alırken plaka kalsın derseniz üzerinde kalıyor.

brs852
28-03-2017, 19:00
Bugün şirinevlerde appleri toplayıp ceza yazıyorlardı ya bu iş bayağı ciddi duruma geldi cam filmi gibi olacak galiba bu iş

mrtngn
28-03-2017, 19:45
Linkteki haberde polis bildigin mühür arıyor. Plakayı basan şahısta dışarda basılanlarda hologram yok diyor.

Hologram denilen şu 2 tane dalga dalga gelen çizgi midir ?

Ayrıca yeni plaka bastıranların plaka mühürü eskisinden tamamen farklı mı ?

Berkan
28-03-2017, 20:09
Linkteki haberde polis bildigin mühür arıyor. Plakayı basan şahısta dışarda basılanlarda hologram yok diyor.

Hologram denilen şu 2 tane dalga dalga gelen çizgi midir ?

Ayrıca yeni plaka bastıranların plaka mühürü eskisinden tamamen farklı mı ?

Önceki sayfalarda koymuştum yine koyayaim. Aynen o alt tarafta belirgin gozuken dalgali serit

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Mobile%20Uploads/IMG_20170319_133050.jpg

Aşkın Ersoy
28-03-2017, 21:17
bence önü normal arkayı Mühürlü APP sanki mantıklı gibi geliyor hayırlısı..

taytay
29-03-2017, 10:17
Son eklenen video dan sonra bende söktüm artık durdurunca uğraşmaya gerek yok :) benim ki de mühürlüydü ama tırstım artık.

http://i.hizliresim.com/p0WOan.jpg

yiiter
29-03-2017, 10:42
Bugün Ataşehir Emniyete gittim Mühürlü APP leri verdim yazdı kağıdımı gittim aldım orjinal plakalarımı, bana bir sorun çıkartmadılar.

Plaka basımı Ümraniye son durak da yaptırdım 31 TL plaka basım ücreti verdim.

mrtngn
29-03-2017, 11:30
Bendekıde ozaman mühürlü ve hologramlı, araba bütün gün trafikte babama denk gelse ne oldugunuda anlamaz izahta edemez. Eskı plakalar berbat halde bari bi şekilde bende yenisini çıkarayım başa bela almadan

aybarsdnr
29-03-2017, 12:05
Bugün Ataşehir Emniyete gittim Mühürlü APP leri verdim yazdı kağıdımı gittim aldım orjinal plakalarımı, bana bir sorun çıkartmadılar.

Ben emniyete gittiğimde app lerim mühürlü olmasına rağmen, "bunlar sahte plaka o yüzden almam, plakan ve ruhsatın değişecek" dediler. Ne yaptıkları belli değil

aybarsdnr
29-03-2017, 12:09

Volkan aynı durum bana da oldu Bostancıda.

Sen değiştirdin mi? veya ne gibi bir çözüm düşünüyorsun?

wolkanku
29-03-2017, 12:34
Volkan aynı durum bana da oldu Bostancıda.

Sen değiştirdin mi? veya ne gibi bir çözüm düşünüyorsun?

bende orjinal plakalar duruyor aybars.
app'leri sökeceğim yakın zamanda. Orjinal plakaları da yamulmuş halde teslim edip, yerine yenisini bastırıp kafam rahat bineceğim.

wolkanku
29-03-2017, 12:38

bağlı bulundunuz trafik şube ataşehir mi , yoksa en yakınınızdaki ataşehir olduğu için mi ataşehiri tercih ettiniz?

yiiter
29-03-2017, 13:57
bağlı bulundunuz trafik şube ataşehir mi , yoksa en yakınınızdaki ataşehir olduğu için mi ataşehiri tercih ettiniz?

En yakın Ataşehir olduğu için oraya gittim. Birde bu işi yapan Anadolu yakasında zaten 2 tane yer var sanırım, biri Ümraniye diğer Ataşehir diye biliyorum.

wolkanku
29-03-2017, 14:09
En yakın Ataşehir olduğu için oraya gittim. Birde bu işi yapan Anadolu yakasında zaten 2 tane yer var sanırım, biri Ümraniye diğer Ataşehir diye biliyorum.

bilgi için teşekkürler, ben de müsait zamanda ataşehirde gidip yaptırayım bu işi de kurtulayım dertten.

anamur
29-03-2017, 15:35
kaymakamın şahsi aracı https://yedi24ilan.com/grafik/ilanlar/1448998512_173541137_tn30_0.jpg bu şekilde yapıştırma ama bizim polisler hep tanıdıklara yazar

zx6r
29-03-2017, 16:47
Bugun saat 14.30 civarı maltepe köprüsü üstünde çevirdiler beni,rutin kontrol sandım fakat app içinmiş,
memur geldi yalandan bi ehliyet sordu uzattım daha sonra plakalarınız resmi değil cezai işlem uygulayacağız,şirkete yetişmeye çalışıyorum önemli bi görüşmem var trafik vs derken sinirliyim, indim arabadan neresi resmi değil diye tersleştim
işte yok bu font olmayacak vs vs maval okuyor bakın dedim mühür burda ben bunu beşiktaş ilçe emniyetten aldım muayene bu şekilde girdim en az 50 çevirmeye girdim 2 yıldır bu plaka ile geziyorum yazamasın dedim,bağırışma seslerini duyan diğer arkadaşı geldi orta yaşlı,tamam beyfendi devam edin fakat en kısa sürede yenisini bastırıp bunları çıkarın bugun olmadı ama başka zaman sıkıntı yaşarsınız araç men etmeye kadar gider bu iş dedi gayet ılımlı bi şekilde
eyvallah dedim devam ettim,ya ben iyisine denk geldim yada biraz sert yapınca uğraşmak istemediler.
Şimdilik biraz daha bu şekil devam edicem çok sorun olursa bende çıkartmayı düşünüyorum

Quantum
29-03-2017, 17:04
Mühür, hologram vs değil o zaman problem.. Problem, font.. Alman fransız font zaten ofsayt da, Mühür ve hologram da olsa Beşiktaş fontlu plaka direkt ceza sebebi.. APP font olan plakalarda genelde mühür olmuyor diye düşünüp direkt çeviriyorlar. Mühür olduğunu gördüklerinde de tükürdüklerini yalayamıyorlar, yine ceza kesiyorlar.. Anladığım bu benim..

Ama istanbulda verilen köşeli font olsa plakada, mühür vs olmasa, polis plakaya bakıp standart plaka olduğunu düşünüp, direkt 'devam et' diyecek ha?.. Hale bak :)

Foruma yeni üye olan trafik polisi genç bir arkadaş vardı.. Gelip yazsa ya açık seçik şuraya nedir ne değildir diye.. Mutlaka bilgilendirme yapılmıştır kendilerine hangi araçları alacaklarına dair.. 8 sayfa olmuş, 150 post atılmış, hala nedir ne değildir bilinmiyor.

onursumer
29-03-2017, 17:25
Mühür, hologram vs değil o zaman problem.. Problem, font.. Alman fransız font zaten ofsayt da, Mühür ve hologram da olsa Beşiktaş fontlu plaka direkt ceza sebebi.. APP font olan plakalarda genelde mühür olmuyor diye düşünüp direkt çeviriyorlar. Mühür olduğunu gördüklerinde de tükürdüklerini yalayamıyorlar, yine ceza kesiyorlar.. Anladığım bu benim..

Ama istanbulda verilen köşeli font olsa plakada, mühür vs olmasa, polis plakaya bakıp standart plaka olduğunu düşünüp, direkt 'devam et' diyecek ha?.. Hale bak :)

Foruma yeni üye olan trafik polisi genç bir arkadaş vardı.. Gelip yazsa ya açık seçik şuraya nedir ne değildir diye.. Mutlaka bilgilendirme yapılmıştır kendilerine hangi araçları alacaklarına dair.. 8 sayfa olmuş, 150 post atılmış, hala nedir ne değildir bilinmiyor.

daha dun çevirmeye girdim plaka app , ön cam dahil film + eksoz var , benim plaka bakırkoy çıkışlı benim gibi bakırkoy çıkışlı plakalarla hiç uğraşmayıp gonderdiler , farklı ilden plakalı standart bi polo ve golf ile uğraşıyorlardı :D

h.savas
29-03-2017, 17:43
az önce bende söktüm uğraşamam kimseyle , ne şeytanı gör ne salavat getir

gemsazr9
29-03-2017, 18:43
plakaları çalıntı sayıp yeni harf aldırıyorlarsa iş karışır . özel plakası olanların milyarlar verdiği plakalar ne olacak ?

arda35
29-03-2017, 20:34
Ufak bi operasyonla temiz plakayı öne, yıpranmış vaziyettekini arkaya taktım. Çok iyi oldu çok da güzel oldu.

Önceki sayfada arkadaşın dediği gibi hiç muhatap olmayın. Kıytırık bi plaka için tatlı canınızı sıkmayın.

Quantum
29-03-2017, 20:37
3 harf 3 rakamlı plakalar verilmeye başlandı mı İstanbul'da Ankara'daki gibi. Asıl onlar çok çirkin görünüyor.

ENGean
29-03-2017, 20:47
bugün arkdsm aracı muayneye götürdü, muayne istasyonunun bahcesınden içeri girerken ufak bi kaza yapmış.
polis app ile ilgili herhangi bişey yapmamış ama muaynesizlikten ceza kesip 7 gün izin vermiş :D :))

DOHC
30-03-2017, 14:43

KilecPukay

fthdrn
30-03-2017, 14:49
KilecPukay

bu arkadaş sadece okuyor sanırım. Ya da harbiden şinasi :D

sky clio
03-04-2017, 13:30
Herkese kolay gelsin, basit bir soru için konu açmak istemedim.
Benim aracımda mühürlü APP plaka var, son zamanlarda yaşanan durumdan dolayı orijinal plakaları takacam.
Fakat hazır APPleri sökecekken, yeni mühürlü(haberlerde bahsedilen taklidi yapılamayacak olan yeni mühür) plakalardan alayım onu takayım diye düşünüyorum.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor tam olarak bilgi verebilir misiniz? Yada direk aracın orijinal mühürlü plakalarını mı takayım.

CenkB
03-04-2017, 13:40
Herkese kolay gelsin, basit bir soru için konu açmak istemedim.
Benim aracımda mühürlü APP plaka var, son zamanlarda yaşanan durumdan dolayı orijinal plakaları takacam.
Fakat hazır APPleri sökecekken, yeni mühürlü(haberlerde bahsedilen taklidi yapılamayacak olan yeni mühür) plakalardan alayım onu takayım diye düşünüyorum.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor tam olarak bilgi verebilir misiniz? Yada direk aracın orijinal mühürlü plakalarını mı takayım.

Emniyetten randevu alıyorsun. Orjinal plakalarınla gidiyorsun. Sanırım 50-60 lira civarı bir ücret ödeyip 15-20 dk'da alıyorsun yeni plakalarını.

Yigit-Y
03-04-2017, 13:41
App yaptırsak şimdi bağlanıyormu araç hala bırakmadılar mı bunun peşini

Quantum
03-04-2017, 14:31
O yeni mühür olayına geçilmedi sanırım henüz.
Bişey attılar ortaya, hiç bir aksiyon alınmadan kapandı gitti gibi geliyor yine..

ckrc
03-04-2017, 14:58
Değişiklik mühür değil, hologram. Henüz yürürülükte değil, çipli pasaportların tüm Türkiyede tek elden çıkması gibi bu sisteminde gelmesi 3-5 seneden öncede tamamlanamaz.
Bu düzende bütün aracılar iptal edilip, bütün TR'de ki plakalar tek elden, darphaneden basılacağı için öyle 1 günde geçilecek bir sistem değil. Sistem geldikten sonra plaka değişikliği, plaka yaprağının gelmesi vb. süreçler 1 günde tamamlanacak süreçlerden çıkıp 10-15 günü bulacak ve çok daha maliyetli hale gelecektir.
Zor bir organizasyon ve koordinasyon minimum 5 seneye geçilmiş olur diye düşünüyorum.

APP Plakada kontrol edilen, akredite edilen aracılarda, emniyetten verilen basım belgesi ile plakaların bastırılıp bastırılmadığı.
Mesela gözüme çarpan, Avrupa Yakasında ki bazı ilçelerden çıkan plakalar, Anadolu Yakasında ki pek çok yerden daha kalın font ama akredite edilen yerde basıldığı için sorun yok. Mersin, Niğde, İzmit vb. bazı illerde akredite yerlerde basılmasına rağmen kalın fontlarda harf,rakam grubunda çıkıyor.
Mersinden aldığım plaka, çoğu APP'den daha kalın ve okunaklıydı.
Giresun'dan aldığım plakada keza öyle.

APP plaka kontrolü denildiği gibi, plakanın ruhsatla uyuşup, uyuşmadığına, plaka yaprağının orijinal olup olmadığına, harf ve rakam grubunun yönetmelikte belirtilen sınırlar içerisinde olup olmadığının kontroludur.
Mesela bazı vatandaşlar 0 harf grubunun ortasına, S Harf grubununun altına plakayı vidalayarak 8, Ş, vb. benzeri harfler yaratıyorlar, onlarda mesela aynı şekilde ceza sebebi oluyor.

Bu kontrolün inisiyatif, tamamen görevli memur arkadaştadır.
Mühürlü APP'den ceza yenilir, yenilemez diye kesin bir şey yok. Memur arkadaşların niyeti ve sizin tavırlarınız belirler diye düşünüyorum.

Mersin,Giresun, İzmit vb. illerden resmi olarak aldığım plakalı araçlar varken, APP plakadan daha çok APP'ye benzemesine rağmen plaka ile alakalı hiç bir problemim olmamıştı. Mühür dışında birde TR logosu var orijinal plaka yaprağında daha doğrusu varmış ona da bakıyoruz denmişti.

sekizsilindir
03-04-2017, 15:04
.polisi ile iki saat önce konuştum, App den dolayı bağlama varmı diye sormadım ama 436 idi galiba para cezası var, ilden ilede uygulama farkı yoktur herhalde

Orcun_Simsek
03-04-2017, 15:19
Günlerden bir gün misafirim geldi ve dönüşünde onu havaalanına bırakmam gerekiyordu. Esenboğa girişte oluşturulan kontrol noktasında arabayı çevirdiler. Araçta app plaka var ve orjinal plakalarım bagajda duruyor. Araba yakın zamanda boyadan çıkmış. Eski plakalarım haşat durumda , eğilmiş , bükülmüş , rakamlar silinmiş. Beni görünce hemen yan tarafa çektiler bagajı aramalar , bavulların içini aramalar vs. vs. Sonra biri geldi başladı bu plakalar sahte , bu plakalarla gezemezsin gibisinden konuşmaya. Orjinal plakaları gösteriyorum ruhsatı gösteriyorum yok anlamıyor. Misafirim uçağı kaçıracak dinlemiyor. Tutturdu bu plakalarla gezemezsin trafiği çağıracaz aracı bağlayacaz. Yanımdaki misafirim ve arkadaşım zar zor ikna etti yolcuyu bırakıp dönüşte halletmeye. Ehliyeti ruhsatı aldı içeriye gönderdi. Yolcuyu bıraktım geri döndüm. Bir güzel kavga ettik. Ben başladım şeyiniz bize kalkıyor gördünüz gariban hemen yapıştınız vs. Şimdi ne alakası var diyeceksiniz ama gerçekten öyle. Polise dedim şurda 5 dk dursam 100 tane app'li araba çeviririm ama g*tünüz yemiyor onlara bu muameleyi yapmaya anca bize kalkıyor diye. Tabi o arada app'li zifir filmli merso'lar , bmw'ler geçiyor. Sesler yükselince yunuslar da geldi. En sonunda bana plakayı söktürdü , taksiciden bulduğumuz tornavida ile eski plakaları taktırdı , app'leri de aldı gönderdi. Birde bana bu muameleyi yapan trafik polisi bile değil. Kontrol noktasındaki polisler.

İşin özü şu altınızdaki araba megane değilde S350 4matic olsaydı hiç böyle sorunlarınız olmazdı. Yada arabanın sağında solunda bir yerinde rabia işareti , Seninleyiz uzun adam , akp gençlik kolları falan gibi birşeyler olsaydı ne o cezayı yerdiniz ne de aracınız bağlanırdı.

yukcell88
03-04-2017, 17:00
Polislerin keyfi uygulamalarının haricinde, bu olayın dayanağı da PTS'ler. Yani Plaka Tanıma Sistemleri... Geniş yazılmış, kesikli ya da kabartmalı harfleri algılayamıyor bu sistem. Dolayısıyla şehre ya da beldeye "bir cisim yaklaşıyor" ama idrak edemiyor otomatik olan bu sistem kimin girdiğini...

Bunun örneğini bizzat Bursa'dan Eskişehir üzeri Ankara'ya giderken yaşadım. Hız Koridorlarının tamamı benim plakamı çıkışta bana yansıtıp "yavaş!" ya da "teşekkür ederiz" yazmadı. Ha, ben de uslu bir şoför olduğumdan mı söktüm? Hayır, Erkilet Havaalanı özel güvenlikçileri bagaj halımın altında orjinal plakaları görüp de Trafik Polisini davet edince bir "sahte plakalı terörist" damgası yemişliğimdendir.

Bu arada, eski plakalar sanırım 2000 yılında bayide takılan plakalardı, acayip eski ve ince bir yazı karakteri vardı ki, plakayı yerde güzelce çiğneyip emniyetten yeni 1 takım plaka bastırıp onları taktım. Bir app değiller ama eski plakalardan yine de iyi sayılırlar.

sirhot
04-04-2017, 07:54
Arkadaşlar tekrardan merhabalar.. Bu konu çok uzamış siyaset vs. Herkes kendine göre haklı.. Bende katılıyorum çoğu arkadaşa.. Araca göre muamele var maalesef. Burda diyaloglar vs de onemli demiş bazı arkadaşlar.. Ben normal yaşantımda gayet sakin biriyim kavgacı yönüm yok ki bu cezayı yerken yanımda kız arkadaşımda var ne kadar sinirli olabilirim ki :) ben gayet yumussak bi ses tonuyla bunlar mühürlü ama yasaksa sokelim orjinaller bagajda dedim ama arkadasın dediği direk iş işten geçti kaçarın yok arabanı bağlarım bilmem ne .. Bu saatten sonrada çok da onemli değil açıkçası zaten orjinal leş plakalara geri döndüm :) Benim tavsiyem hiç uğraşmayın eski de olsa orjinalleri takın bi plaka için millete agız egmeye degmez emin olun.. Şuraya da MÜHÜRLÜ APP lerimin bi fotosunu bırakayım örnek olsun :)

http://i.hizliresim.com/BrzPMQ.jpg (http://hizliresim.com/BrzPMQ)

By CrAzY
04-04-2017, 08:31
Orjinal plakaları verniklesek sorun olurmu ? Parlaklık takıntısı varda.

Ömer Musaoğlu
04-04-2017, 13:20
Benimde aracım da mühürlü app mevcuttu. 1 2 çevirme de uyarı aldım. En son çevirme de başka bi araca 844 tl ceza yazıldı. Sahtekarlığa da giriyor dedi bu mecbur trafikten yeni normal font plaka bastırdım

sky clio
04-04-2017, 17:03
En iyisi orijinalleri takıp kafa rahat gezmek.
Vernik işini merak ettim acaba bir şey derler mi ? siyah kenarları beyazlatsak veya kenarları kestirsek problem olur ?

berko
04-04-2017, 17:45
8 karakter plakada karakterler birbirine çok yakın, mühür olsa da zaten bitişik tüm rakamlar, polis oradan tutturabilir. 7 karakter plakada böyle sorun yaşayan oldu mu? Benim bastırdığım yer zaten normalde plaka veren yerdi. Eski plakaların üstleri silinmeye başlamıştı, yenilerken eskileri vermeyeyim dedim adamlar yenileri de orjinal zaten dedi kesti attı eskileri. Normal plaka bastıkları boş plakaya (mühür orjinal yerinde, hologram falan hepsi normal plaka bastıkları şekilde) beşiktaş baskı bastılar. Okunaklılığında sorun yok, hız kameraları okuyor bu plakayı. Bu şekilde plakası olan varsa başına birşey geldi mi hiç?

AliGizda
04-04-2017, 17:55
En iyisi orijinalleri takıp kafa rahat gezmek.
Vernik işini merak ettim acaba bir şey derler mi ? siyah kenarları beyazlatsak veya kenarları kestirsek problem olur ?

Vernik için bişey diyemem ama benim plakanın siyah kenarları sildim geçen tek farım yanmıyor diye ceza yedim ama kimse plakayı sorun etmedi.

CenkB
05-04-2017, 09:57
Fatih emniyetten plaka bastıran var mı?
Varsa plakkanın bi fotosunu atabilirler mi?
Bir de zeytinburnu emniyet.

EmirKelpeten
05-04-2017, 10:32

Atatürk stikerı olunca araçta bişey bulamayınca camda görüşü etkiliyor diye stikıra ceza yazıyorlar bana yazdılar . Önümdeki araçta osmanlı tuğrası vardı hemde arka camda kocaman kimse bişey demedi :D

Yiğit G.
05-04-2017, 18:49
Arkadaşlar ben arabayı alıp plaka değiştirdiğimden beri app var , orjinal plakam hiç olmadı , bari alayım orjinalde bagajda dursun ne olur ne olmaz ... Nerden alıcam orjinal plakaları kadıköy emniyetten çıkardım ruhsatı ? Birde ufak kare plaka verirler mi ? Araç Mini.

CenkB
06-04-2017, 07:56
Arkadaşlar ben arabayı alıp plaka değiştirdiğimden beri app var , orjinal plakam hiç olmadı , bari alayım orjinalde bagajda dursun ne olur ne olmaz ... Nerden alıcam orjinal plakaları kadıköy emniyetten çıkardım ruhsatı ? Birde ufak kare plaka verirler mi ? Araç Mini.

Kare plaka verirler sanırım çok sıkıntı yapmazlar da emniyetten plaka çıkarman için oraya eski plakaları teslim etmen gerekiyor.

Yiğit G.
06-04-2017, 15:52
Kare plaka verirler sanırım çok sıkıntı yapmazlar da emniyetten plaka çıkarman için oraya eski plakaları teslim etmen gerekiyor.

eski mühürlü plaka ise zaten hiç olmadı ki ? Ruhsatı aldım direk app plaka çıkardım.App leri vericem o zaman ?

Yiğit G.
06-04-2017, 15:59
Aradım kadıköy trafiği , ruhsatı aldığım yeri , anlattım durumu , yanlışlıkla app almışım dedim :D :D Kayıp diye geleceksin ama plakan değişecek dedi... Plaka harflerim vs mi dedim evet dedi... Sanırım sıfır plaka alıyor gibi işlem görecek... Acaba kaç para tutar.. Neyse zaten TS den kurtulmak istiyordum bahane olacak artık.

wolkanku
06-04-2017, 16:02
Aradım kadıköy trafiği , ruhsatı aldığım yeri , anlattım durumu , yanlışlıkla app almışım dedim :D :D Kayıp diye geleceksin ama plakan değişecek dedi... Plaka harflerim vs mi dedim evet dedi... Sanırım sıfır plaka alıyor gibi işlem görecek... Acaba kaç para tutar.. Neyse zaten TS den kurtulmak istiyordum bahane olacak artık.

işte kadıköy trafik öyle diyor , 2 sayfa önce bir arkadaşımız da en yakındaki ataşehir şube olduğu için oraya gidip, orada app'leri teslim edip hiç bir şey değiştirmeden yarım saatte yeni basım plakalarını aldığını söylüyor..her işte olduğu gibi bunda da uygulamada bir karışıklık var :)

onurc
06-04-2017, 16:03
arkadaşı tarabya hacıosmanda durdurmuş ekipler.
men + ceza(495 TL) yazıyorum demiş.
bizim arkadaşta mühür var mı var..muayneden bu şekilde geçiyor mu geçiyor...neye göre ceza yazıyorsunuz diyip çıkışınca
yukarıdan emir böyle geliyor ceza yazmak zorundayız diye bi cevap gelmiş.sadece cezayı yazıp göndermiş,1 hafta içinde emniyete gidip tespit yaptırmazsan men edilirsin demiş.
yani tamamen app gördüğüne yapıştır cezayı tarzı birşey olmuş.
araç x6
açıkcası uğraşmaktansa bunlarla gidip 30 40 lira verip yeni plaka bastırırım.yapabilecek birşey yok.

Quantum
06-04-2017, 16:04

Süreci ve masrafını paylaşır mısın ben de plakayı değiştirmek istedim birden

BARR
06-04-2017, 16:09
Valla ben yeni arabama bastırmadım özellikle ki o zaman daha bu kada rkontrol abartılmamıştı. Plakam sağolsun filmmiş oymuş buymuş diret geç diyor polis sallamıyor :D

Serkan_UR
06-04-2017, 16:23
Açıkcası bu tam piyango iş olmuş Polisine denk gelirsen keser gelmessen devam..

Arkadaşlar APP yapanlar sanki normal baskı plakada yapıyorlar yine tek mühürlü onlara yaptırın kurtulun normal baskı olan plakaya zaten bir şey demediklerine göre mühürde olacağı için sorun olmaz muhtemelen.

Mehmetmert
06-04-2017, 16:48

Abi ne uğraşacaksın ya, 50tle orjinal plaka gibide basım yapıyorlar APP değil.Diğer türlü uğraşıcaksın,ruhsatı değiştirceksin,sigortadan değiştirceksin,kasko varsa ondan ...vs. Yada APP'leri ver normalleri al bence kabul ederler app mühürlü ise

ozan gülle
06-04-2017, 17:02

Hocam biyanlışın olmasın ben daha önce palak kaybettimyeni ruhsat falan demediler 40 lira verdim aynı plakanın yenisini aldım prosedürmü değişti acaba

16EC813
06-04-2017, 17:06
devlet app işine el attıgı için parsayı kendisi toplamak istiyo :D şuanda legal olarak kendi app plaka basıp parayı kapıyo
hayırlı olsun

aybarsdnr
06-04-2017, 17:26
Hocam biyanlışın olmasın ben daha önce palak kaybettimyeni ruhsat falan demediler 40 lira verdim aynı plakanın yenisini aldım prosedürmü değişti acaba

Artık o şekilde işlemiyor hocam. Terör olaylarında kullanılan araçların ruhsatları, plakaları kopyalandığı için artık plaka kayıp başvurusu yapıldığında komple ruhsat ve plaka numaraları değişiyor.

aybarsdnr
06-04-2017, 17:33
http://i.hizliresim.com/GBmkAy.jpg (http://hizliresim.com/GBmkAy)

Arka plakam mühürlü vs. bu şekilde. Kare ama app diyorlar da pek bana app gibi gelmiyor.

Sadece ön plakamı standarta çevirmek istiyorum. bu şekilde problem olur mu sizce? Ayrıca tek plaka değiştirebiliyor muyum ?

CenkB
06-04-2017, 21:13
http://i.hizliresim.com/GBmkAy.jpg (http://hizliresim.com/GBmkAy)

Arka plakam mühürlü vs. bu şekilde. Kare ama app diyorlar da pek bana app gibi gelmiyor.

Sadece ön plakamı standarta çevirmek istiyorum. bu şekilde problem olur mu sizce? Ayrıca tek plaka değiştirebiliyor muyum ?

Tahmin üzerine konuşuyorum. Aracımla kaza yaptım deyip tek plakayı yamuk yumuk yapıp giderseniz değiştirirler diye tahmin ediyorum. Eğer şu an ön plakanız app ise anladığım kadarıyla emniyete göre değişiyor. Kadıköy app kabul etmez iken başka bir şube kabul ediyor.

R-13239
06-04-2017, 21:56
Tek plakam kayboldu diye tutanak tutturun karakolda, sonra gidip yenisini bastırın.

yiiter
06-04-2017, 22:01
işte kadıköy trafik öyle diyor , 2 sayfa önce bir arkadaşımız da en yakındaki ataşehir şube olduğu için oraya gidip, orada app'leri teslim edip hiç bir şey değiştirmeden yarım saatte yeni basım plakalarını aldığını söylüyor..her işte olduğu gibi bunda da uygulamada bir karışıklık var :)
Yiğit G. Ataşehir Emniyette bi şansını dene abi ben orda yaptırdım. Senin ile aynı durumdaydım 50 tl ye aynı plakayı aldım

Quantum
06-04-2017, 22:02
Ataşehir hangi seri veriyor

aybarsdnr
06-04-2017, 22:21
Tek plakam kayboldu diye tutanak tutturun karakolda, sonra gidip yenisini bastırın.

hocam artık kayıp dediğin anda ruhsat ve plaka değişimine gidiyor.

Yiğit G.
07-04-2017, 02:00
valla arkadaşlar telefondaki memur ısrarla plakan komple değişecek dedi.. Kayıp diyeceksin komple yenilenecek dedi daha doğrusu hatta üstüne basa basa sordum ruhsatta değişecek mi yani plaka harflerim ve numaram diye evet dedi.... O zaman bir sayfa önceki arkadaşın dediği gibi plaka yapan yere gitsem bana normal mühürlü plaka bas desem basacak mı ??? App olmayan standart plaka ??

B.Aktepe
07-04-2017, 07:42
Kadıköy trafik şubeye (Bostancı bağdat caddesinde yeri) mühürlü app plakalarımı götürdüm, herhangi bir randevu almadım. Ruhsat ve kimlik fotokopisi yanınızda olsun istiyor ve eskimeden dolayı yenisi ile değişim gibi açıklama olan bir dilekçe imzalıyorsun. Sana Şoförler odası plaka basım yerinden plaka bastırabileceğin bir kağıt veriyor. Bağlarbaşı'nda Şoförler odası plaka basım yerine gidip, kağıdı veriyorsun. 15.5TL adet plaka. 1 saat sonra yeni plakalarını alıyorsun. Aynı işlemi 2 kez yaptım, herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Bilginize arkadaşlar.

R-13239
07-04-2017, 09:05
2 plaka da kaybolunca o işlem yapılıyor, teki kaybolduğu ya da düştü dediğinizde 1 adet bastırılabiliyor.

Başıma geldi.

Sezgin
07-04-2017, 09:20
Kadıköy trafik şubeye (Bostancı bağdat caddesinde yeri) mühürlü app plakalarımı götürdüm, herhangi bir randevu almadım. Ruhsat ve kimlik fotokopisi yanınızda olsun istiyor ve eskimeden dolayı yenisi ile değişim gibi açıklama olan bir dilekçe imzalıyorsun. Sana Şoförler odası plaka basım yerinden plaka bastırabileceğin bir kağıt veriyor. Bağlarbaşı'nda Şoförler odası plaka basım yerine gidip, kağıdı veriyorsun. 15.5TL adet plaka. 1 saat sonra yeni plakalarını alıyorsun. Aynı işlemi 2 kez yaptım, herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Bilginize arkadaşlar.

Avrupa Yakası'nda plaka basım işlemi nereden yapılıyor ? Şoförler odası nerede ?

onurc
07-04-2017, 09:32
Emniyete gitmeye vaktim olmadığından dışarıdan orjinal plaka siparişi verdim.Hoş 30 40 lira yerine 100 lira vermiş olucam ama.Plaka değiştirme zorunluluğu tarzı yazılar görünce tırstım biraz (: Birebir emniyetin verdiği şekilde olacak

utkuaydin
07-04-2017, 09:59
Bu hafta başımdan geçeni yazayim ;

Aracımın üstünde mühürlü app plaka vardı, orjinalleri yok.

Adapazarı gişelerde çevirmeye girdim, polis direk app den dolayı aracı bağlıyoruzla girdi olaya.
Dedim napıyorsun ne bağlaması, ailemle seyahatteyim, ruhsat vs herşey tam.
O zaman izin belgesi yazıyorum 7 günlük dedi, ancak 420 küsür tl cezayı da kesti.

Dün ilçe emniyete gittim, dedikleri şu ;
Ceza yemişsiniz, orjinal plakanız da yok.O yüzden kayıp dilekçesi verip komple plaka rakamları ve ruhsat değişiyor dedi.
200 tl de ona ödedim.

Bugün gidip yeni plaka fişimi ve yeni ruhsatımı aldım.

Yani özetle, bir app plakanın bana masrafı 620 tl artı plakamın değişmesi olarak geri döndü
Üstüne şimdi trafik sigortası kasko hgs bunlarla uğraşacağım

Yiğit G.
07-04-2017, 21:54

2 plaka içinde mi yaptın tek değil yani ? Birde en son ne zaman yapıldı belki değişmiştir işleyişi ?

Arkadaşlar tekrar sorayım , app plaka basan yerler (mesela maltepe meguairs) normal mühürlü standart bas desem basamıyorlar mı ?

onursumer
07-04-2017, 21:57

Adapazarı gişelerde çevirmeye girdim, polis direk app den dolayı aracı bağlıyoruzla girdi olaya.
O zaman izin belgesi yazıyorum 7 günlük dedi, ancak 420 küsür tl cezayı da kesti.

Ceza yemişsiniz, orjinal plakanız da yok.O yüzden kayıp dilekçesi verip komple plaka rakamları ve ruhsat değişiyor dedi.
200 tl de ona ödedim.

Yani özetle, bir app plakanın bana masrafı 620 tl artı plakamın değişmesi olarak geri döndü

plakanin resmini paylasabilirmisiniz karakter vs gormek acisindan

golgeoyunu03
07-04-2017, 22:03

200 tl de ona ödedim.

app plaka da mühür varmıydı?

golgeoyunu03
07-04-2017, 22:05
utkuaydin
var olduğu yazılmış kusura bakmayın

berko
07-04-2017, 23:07
plakanin resmini paylasabilirmisiniz karakter vs gormek acisindan

Aynen abi önemli olan nokta bu. 8 karakterse plaka zaten app yapınca dip dibe oluyor ve rakamlarla harfler birbirine giriyor. Bu tarz plakada mühür olsa ne olmasa ne.

Yiğit G.
07-04-2017, 23:20
benim eski plaka buymuş , bunlar app mi ? Ruhsatı çıkarttırdıgımda bunları aldım ben , sonra maltepe meguairs da kare yaptırdım.Şimdi kareler takılı...Ama çok komik birşey sölicem bunları kaybettim ben https://forum.donanimhaber.com/images//upfiles/smiley/s3.gif Valla nerede bilmiyorum tamponları boyatırken plaka değiştirdim ya boyacıda kaldı ya kaportacıda kaldı veya düşürdüm bilmiyorum...

http://i.hizliresim.com/69aWvN.jpg

kunteper
08-04-2017, 05:23
Soyle birsey var, baglarbasindaki plaka basim yerinde yeni plakalarimi aliyordum, telefonda bunlar muhurlumu muhursuz mu olacak seklinde konusuyorlardi, isin ozeti app plaka da basiyorlar herhalde. konusulsa orjinal de basip verirler bence

onursumer
08-04-2017, 09:46
benim eski plaka buymuş , bunlar app mi ? Ruhsatı çıkarttırdıgımda bunları aldım ben , sonra maltepe meguairs da kare yaptırdım.Şimdi kareler takılı...Ama çok komik birşey sölicem bunları kaybettim ben https://forum.donanimhaber.com/images//upfiles/smiley/s3.gif Valla nerede bilmiyorum tamponları boyatırken plaka değiştirdim ya boyacıda kaldı ya kaportacıda kaldı veya düşürdüm bilmiyorum...

beşiktaş app dedikleri bu zaten :)

metin
08-04-2017, 10:11
resimdeki beşiktaş app ile sorun yaşayan varmı

Ömer Musaoğlu
08-04-2017, 10:23

Ben yaşadım ve o ince karakter iğrenç plakaya dönüş yapmak zorunda kaldım

B.Aktepe
08-04-2017, 11:48
2 plaka içinde mi yaptın tek değil yani ? Birde en son ne zaman yapıldı belki değişmiştir işleyişi ?

Arkadaşlar tekrar sorayım , app plaka basan yerler (mesela maltepe meguairs) normal mühürlü standart bas desem basamıyorlar mı ?

Ön-arka olmak üzere 2 plaka içinde tek tek işlem yaptım, yani 2 kez işlemi gerçekleştirdim. Hemen trafik şubenin karşısında kamyoncular ve esnaf odası var, resmi plaka basım yeri yazıyor. Memur özellikle Bağlarbaşı'nda şoförler odasından bastırman gerekiyor dedi. Karşı taraftaki yeri sorduğumda resmi değil diye cevap verdi. Çok sorgulamadım, Bağlarbaşı'na gittim.

mrtngn
08-04-2017, 12:32
Ön-arka olmak üzere 2 plaka içinde tek tek işlem yaptım, yani 2 kez işlemi gerçekleştirdim. Hemen trafik şubenin karşısında kamyoncular ve esnaf odası var, resmi plaka basım yeri yazıyor. Memur özellikle Bağlarbaşı'nda şoförler odasından bastırman gerekiyor dedi. Karşı taraftaki yeri sorduğumda resmi değil diye cevap verdi. Çok sorgulamadım, Bağlarbaşı'na gittim.

Ne kadar saçma sapan bir sistemin içersindeyiz..

Emniyetin karşısında kamyoncular odası var plaka basıyor,resmi olmadığı söyleniyor ama herhangi bir yaptırım uygulanmıyor.. Madem resmi değil direk burdan başla cezai işlem yapmaya...

Şu son yazılanlardan sonra iyice gözüm korkar oldu mühürmüş,sahteymiş,orjinalmiş bakmıyorlar görüldüğü üzere. Karakterler kalın ve okunaklıysa trafikten men..

canozyavuz
08-04-2017, 13:23
Aynen abi önemli olan nokta bu. 8 karakterse plaka zaten app yapınca dip dibe oluyor ve rakamlarla harfler birbirine giriyor. Bu tarz plakada mühür olsa ne olmasa ne.

Şimdi biz patlıyo muyuz patlamıyo muyuz onu söyle :)

Yiğit G.
08-04-2017, 13:32
Soyle birsey var, baglarbasindaki plaka basim yerinde yeni plakalarimi aliyordum, telefonda bunlar muhurlumu muhursuz mu olacak seklinde konusuyorlardi, isin ozeti app plaka da basiyorlar herhalde. konusulsa orjinal de basip verirler bence

hafta içi sorucam onu orj plaka basıyorlarsa hiç emniyete gitmicem.Mühür aynı mühür e plaka da standart plaka oldugu sürece polis zaten nasıl anlayacakki.

onursumer
08-04-2017, 13:42

bakırkoyde sorun yaşamıyorum :D ama diğer ilçeler muamma hala havada :D

aybarsdnr
08-04-2017, 14:36
Beyler yok mu şöyle emniyetle uğraşmadan hemen standart mühürlü plaka basacak bir yer ?

onurc
08-04-2017, 15:45
hafta içi sorucam onu orj plaka basıyorlarsa hiç emniyete gitmicem.Mühür aynı mühür e plaka da standart plaka oldugu sürece polis zaten nasıl anlayacakki.

Abi ben bugün aldım orjinal karakter plakaları.emniyette bastırmadım,ama emniyette aynısını veriyormuş.istersen yönlendirebilirim seni.mühür TR nin üzerinde , çift şerit hologramlı.

http://i.hizliresim.com/Egm7g9.jpg

free-hifi
08-04-2017, 16:28
Plaka üstüne kabartma plastik yapsak yine yer miyiz

osmanaydo
08-04-2017, 16:38

Yeriz. net

Mehmetmert
08-04-2017, 16:42

Arkadaşım bastırdı hatta sahibinndende get ile aldı ama ilanı bulamadım kaldırdı.Yani basıyorlar İstanbulda hayli hayli anında bastırırsınız :)

onursumer
08-04-2017, 16:57

ona en başından beri yazıyorlardı :)

HalilMacit
08-04-2017, 17:12
Abi ben bugün aldım orjinal karakter plakaları.emniyette bastırmadım,ama emniyette aynısını veriyormuş.istersen yönlendirebilirim seni.mühür TR nin üzerinde , çift şerit hologramlı.

http://i.hizliresim.com/Egm7g9.jpg

İstanbul' da nerede bastırdınız ? Herhangi bir şey göstermeye gerek var mı ?

Faruk_Vtec
08-04-2017, 20:39
araç alınca plaka seçme şansınız oluyorsa ıçınde 1 olan plakaları seçın, app de daha şık duruyor..

1 rakamı ıle I ve J harflerının kalıpları dığer karakterlerden küçük olduğu ıçın doğal olarak plakada daha az yer kaplıyor ve daha boşluklu oluyor..

ortası 1 karakterlı sonu 4 karakterlı plaka (başında kı ıl plakası ıle toplamda 7 karakterlı oluyor)
orta 2 sonu 3 (7 karakter)
orta 3 son 2 (7 karakter)

orta 2 sonu 4 (8 karakter) olan plakalar çok yapışık oluyor, Ankarada ortası 3 sonu 3 olanlar çıktı onlarda aynı şekılde 8 karakterlı oluyor..

1 rakamına örnek

http://i419.photobucket.com/albums/pp280/Faruk_VTEC/1_68.jpg (http://s419.photobucket.com/user/Faruk_VTEC/media/1_68.jpg.html)

I harfıne örnek

http://i419.photobucket.com/albums/pp280/Faruk_VTEC/2_56.jpg (http://s419.photobucket.com/user/Faruk_VTEC/media/2_56.jpg.html)

J harfıne örnek

http://i419.photobucket.com/albums/pp280/Faruk_VTEC/J%201.jpg (http://s419.photobucket.com/user/Faruk_VTEC/media/J%201.jpg.html)

ortası 2 sonu 4 karaktere örnek

http://i419.photobucket.com/albums/pp280/Faruk_VTEC/2%204_1.jpg (http://s419.photobucket.com/user/Faruk_VTEC/media/2%204_1.jpg.html)

Faruk_Vtec
08-04-2017, 20:41

%100 beşıktaş baskı.. :)

Yiğit G.
09-04-2017, 00:34
o zaman hemen plakacıda normal basıyoruz :) app takıcam diye aracı baglatamam zaten heryeri faso.

aybarsdnr
09-04-2017, 14:23
o zaman hemen plakacıda normal basıyoruz :) app takıcam diye aracı baglatamam zaten heryeri faso.

Hocam, eger emniyet harici bir sekilde muhurlu bastirirsaniz buradan bilgi verebilir misiniz?

Ayrica yok makinalar okumuyor, yok sahte plaka bilmem ne laflarina zerre kadar inanmiyorum. Surekli bulgaristana ve yunanistana gidip geliyorum aracla. Gumrukte daha 1 defa sorun yasamadim. Madem sahtecilik, teror vs diye soyleniyorlar, o zaman en basta gumrukte mudahele etmeleri lazim

ocean0636
10-04-2017, 14:21
Mühürlü beşiktaş baskı app ile sadece ceza yiyip men için 1 hafta izin kağıdı ile kurtulma şansımız yok mu yoksa illaki çekiciye binecek mi araç ?
App dışında araçta gilm dahil hiçbir ekstra yok..

CenkB
10-04-2017, 15:18
Mühürlü beşiktaş baskı app ile sadece ceza yiyip men için 1 hafta izin kağıdı ile kurtulma şansımız yok mu yoksa illaki çekiciye binecek mi araç ?
App dışında araçta gilm dahil hiçbir ekstra yok..

Polisin insiyatifine kalmış. Bazısı geçiriyor. Bazıları bağlıyor.

_Burak_
10-04-2017, 16:57
https://image5.sahibinden.com/photos/39/05/78/420390578dvp.jpg

İstanbul plakayı Kocaeliden çıkarabilirmiyiz.

Onların karakterler daha farklı

Faruk_Vtec
10-04-2017, 23:36
standart plaka ısteyen arkadaşlar ruhsat fotosu ıle bırlıkte bana özelden mesaj atabılır mı? yardımcı olmaya çalışıcam...

2jz
11-04-2017, 00:54

Ben Ankara plakayı Eskişehirde yenilettim. Eskişehirde kocaeli gibi güzel bir font kullanıyor. Ankara ve istanbul gibi ince değil yazıtipi.

kunteper
11-04-2017, 08:03
Abi ne yaptın ? benim de şansıma arka plaka düştü :) Orjinal halde çıkarttıracağım. Emniyet vs uğraşmak istemiyorum ben de.

standart plaka ısteyen arkadaşlar ruhsat fotosu ıle bırlıkte bana özelden mesaj atabılır mı? yardımcı olmaya çalışıcam...
Pm attım.

canozyavuz
11-04-2017, 08:27

Ankara için de geçerli midir hocam?

CaNeR44
11-04-2017, 09:18
son iki haftadır 2 kez trafik polisi çevirdi kimse laf etmedi plakaya app plakam

B.Koçer
11-04-2017, 12:19
Peki İzmitten plaka alsak o olur mu , daha okunaklı karakterleri
en azından eskiden öyleydi :)

İzmir de zorluk cıkardılar izmit baskıya :D

S.Özeren
11-04-2017, 19:23
Plakayı değiştirmem lazım , app değil ama app olsa daha az dikkat çeker vaktim var nasıl yapıyoruz işlemleri

Mehmetmert
11-04-2017, 21:12
Plakayı değiştirmem lazım , app değil ama app olsa daha az dikkat çeker vaktim var nasıl yapıyoruz işlemleri

Ruhsat sahibi + plakalarinizi sokuyorsunuz (ikisinide ) emniyete gidiyorsunuz.Sira coktu ama plaka yenileme icin bana siraya gerek yok dediler.

Hazir dilekce var,sadece bosluklari dolduruyorsunuz..(xxx plakali aracimin plakalarini yenilemek istiyorum diye)

Sonra size makbuz veriyor,34 liraydi sanirim ucreti.Bu makbuzla cemiyete gidin plakanizi bastirin diyor.Onlarin verecehi makbuzud geri getir bana diyor

Plakalarinida surda makasla kes cope at dedi,kestim ve attim.Toplasak 5 dk bile surmedi islem...

Cemiyet hemen 2 dk yuruyus mesafesinde idi, cemiyete gectim makbuzu verdim.1 dk surmeden yeni basilmis plakalari bana verdiler.Ucretini odedim ve verdikleri makbuzu alip ciktim

Geri emniyete girip polis memuruna makbuzu verdim ve ciktim.Totalde 20 dk bile surmedi.Cok kalabalikti ama plaka yenileme icin beni siraya sokmadilar

Faruk_Vtec
11-04-2017, 21:23
Abi ne yaptın ? benim de şansıma arka plaka düştü :) Orjinal halde çıkarttıracağım. Emniyet vs uğraşmak istemiyorum ben de.

Pm attım.

pm'ler cevaplandı..

Ankara için de geçerli midir hocam?

il fark etmıyor..

mert5
12-04-2017, 12:01
Plakaları değiştirmişken arkayı kare yapalım dedik ama, plaka için delik açan körmüş galiba kenarda delik açmış ...

Bunu kare yaparsak delikler açık mı kalır ? Yoksa uğraşmadan normal mi yaptırsam ?

http://i.hizliresim.com/7qQW5m.jpg (http://hizliresim.com/7qQW5m)

Kırmızyla işaretlediğim yerler sanırım olması gereken yer, orada hafif oyukluk var ...

ACTPK
12-04-2017, 15:08

Sivastan sıfır araba aldım. Plaka karakterleri farklı. Bildiğimiz app gibi çıktı. Boyası kötü yanlız.

wekoo
12-04-2017, 16:06
ben normal app mühürlü olup cerceveli ceza yiyen şimdiye kadar görmedim...pleksi vs vs anlarım ama normal karakterde heleki mühürlüyse karışamaz bence...

wolkanku
12-04-2017, 16:34
ben normal app mühürlü olup cerceveli ceza yiyen şimdiye kadar görmedim...pleksi vs vs anlarım ama normal karakterde heleki mühürlüyse karışamaz bence...

tamam siz öyle bilin :)

199. postta utkuaydin arkadaşımız yaşadıklarını kelimesi kelimesine anlatmış.
ki onun plakasını biliyorum, harfler muntazam, iç içe değil , alt kısımda yatay giden 2 çift hologram, türk bayrağı hologramları, tr'si , mühürü herşeyi ok olan bir plaka.

yaşadıklarını okuyun, kararınızı ona göre verin.

utkuaydin
12-04-2017, 22:52

http://hizliresim.com/BrG3bQ

Daha once soran da olmus, yeni farkettim
Plakam bu sekildeydi

Araba station wagon, film dahil yok hersey muntazam, ailemle seyahatteyim, son derece kibar konustum memurla.
Ofsayta dusecegim hic bir durum yok.

Ama kestiler cezayi..
Onu birak, itiraz etmesem arabayi bagliyordu

utkuaydin
12-04-2017, 22:52
http://i.hizliresim.com/BrG3bQ.jpg

dj ugurcan
13-04-2017, 06:16
Allahtan ön plakam kare pek fazla anlamıyorlar kare plaka da app yi :D

volkan_gs
13-04-2017, 06:33
tamam siz öyle bilin :)

199. postta utkuaydin arkadaşımız yaşadıklarını kelimesi kelimesine anlatmış.
ki onun plakasını biliyorum, harfler muntazam, iç içe değil , alt kısımda yatay giden 2 çift hologram, türk bayrağı hologramları, tr'si , mühürü herşeyi ok olan bir plaka.

yaşadıklarını okuyun, kararınızı ona göre verin.

http://i.hizliresim.com/BrG3bQ.jpg

Sizce bu karakterler iç içe değil mi?

Berkan
13-04-2017, 08:20
Sizce bu karakterler iç içe değil mi?

fazlasıyla iç içe hatta. karakterle alakalı muhtemelen hepsi geniş olduğundan benimkide aynı 2 harf 4 rakam ama aralıkları bu plakadan bariz sekilde açık. #222.mesajda acıklamış Faruk benim plakamda gözüküyor ju olan

sirhot
13-04-2017, 09:28
arkadaşlar iç içe dış dışa.. Siz değiştirmeyin.. Ama yarın öbürgün yok mühürlü app vardı yok niye ceza yazdılar diye söylenirseniz bu konuyu hatırlarsınız :) cezası var arkadaşlar inat etmenin anlamı yok.. Benim bu konuyu açmamın amacı sadece uyarı.. Artık affetmiyorlar.. 2 plaka için değmez polislerle uğraşmaya ceza kesme demeye ağız eğmeye..

utkuaydin
13-04-2017, 13:53
arkadaşlar iç içe dış dışa.. Siz değiştirmeyin.. Ama yarın öbürgün yok mühürlü app vardı yok niye ceza yazdılar diye söylenirseniz bu konuyu hatırlarsınız :) cezası var arkadaşlar inat etmenin anlamı yok.. Benim bu konuyu açmamın amacı sadece uyarı.. Artık affetmiyorlar.. 2 plaka için değmez polislerle uğraşmaya ceza kesme demeye ağız eğmeye..

Aynen öyle

Yok iç içe, dış dışa..Kime göre içte kime göre dışta..
Herşeyde olduğu gibi bu konuda da netlik yok.İnsiyatif meselesi

Ancak başıma geleni yazdım, polisin takabileceği hiçbir durum yoktu.
Araba wagon, bebek falan var içerde.
Film dahil yok arabada
Evraklar tam

Ha trafikte zibille gezen saçma sapan plakalı araçlarda var o ayrı
Ama kıl bi polise denk gelirseniz , durup dururken 600 küsür lira kaçmasın biyerinize

taytay
13-04-2017, 14:30
Bu saatten sonra app ile dolaşmak yürek ister iç içe karakter vs. fark etmiyor. Her çevirmeden korkarak geçeceğime söküp atmak en mantıklısı. Bu aralar polisler buna sardı. Ben söktüm kafam rahat :). Birde durdurucak terör muamelesi yapacak falan hiç gerek yok.

barracuda
13-04-2017, 16:13
Bu saatten sonra app ile dolaşmak yürek ister iç içe karakter vs. fark etmiyor. Her çevirmeden korkarak geçeceğime söküp atmak en mantıklısı. Bu aralar polisler buna sardı. Ben söktüm kafam rahat :). Birde durdurucak terör muamelesi yapacak falan hiç gerek yok.

aynen valla bende bugün gittim emniyetten çıkardım normal plakaları . akşamada appleri söküp kurtulucam ..