PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane F7R Supersprint Egsoz

xxozanxx
09-12-2008, 12:36
arkadaşlar hepinizin bayramını kutlarım öncelikle:)

aracımın üstündeki universal supersprint'i çıkarıp,bayramdan sonra birebir supersprint egsoz almayı düşünüyorum...
2.0 lt 150 hp megane coupe F7R

resimde görüldüğü gibi ss'in sitesinde benim araç için; ilk(katalizör yerine),orta ve son susturucu var...ve ordaki dyno'ya göre yaklaşık 8 hp alınmış...

sormak istediğim ise, ilk susturucu zaten kat yerine geçiyor onu almasamda(yaklaşık 400 ytl civarı oda bir neden:D ) orta ve sonu alıp, headers'tan sonra ilk susturucunun olduğu yeri düz boru geçsem;
- backpressure'da bir kayıp olurmu ?
- orj birebir ss sistemi almadığım için istediğimiz gücü alamazmıyız ?
- birde zırıltı yaparmı 2 susturucu olacağı için?? teşekkürler:)

http://img386.imageshack.us/img386/6573/ssxu9.jpg

DOHC
09-12-2008, 18:28
Bu arabadan bende varken sadece SS son susturucuyu alıp, İskender'de düz boru ile hiç orta susturucusuz, katalizatörsüz takmıştım.
Zırıltı hiç olmadı.
Aldığım beygire bakmadım dyno'da. Ben hep içimde kaldığı için almıştım susturusuyu.
Back pressure kaybıda hissetmedim valla.
Ayrıca bende açık hava filtresi de vardı.....

VteC_MaNiaC
09-12-2008, 18:59
headerstan sonra ufak bir çelik susturucu ardından düz boru ve elindeki sıpersprinti kullanırsanda aynı performansı alırsın ;) böylece hem zırıltısız hemde backpressure ı olan bir sisteme sahip olursun

xxozanxx
10-12-2008, 14:55
2.0 mıydı araç arkadaşım?? eskiden bende yassı uçlu daha büyük kazanlı universal ss vardı.bodykitten sonra magnum ss taktık.kazanı daha küçük.(sanırım 1.6 ve altı için) bu bile zırıldıyorda... (1. ve 2. susturucu olmasına rağmen,gerçi ikiside küçük kazanlı oldukça)

Bu arabadan bende varken sadece SS son susturucuyu alıp, İskender'de düz boru ile hiç orta susturucusuz, katalizatörsüz takmıştım.
Zırıltı hiç olmadı.
Aldığım beygire bakmadım dyno'da. Ben hep içimde kaldığı için almıştım susturusuyu.
Back pressure kaybıda hissetmedim valla.
Ayrıca bende açık hava filtresi de vardı.....

universal ile birebir araç için yapılmış arasında fark yokmudur ya kardeşim?
(bu arada araç iç lambası beyaz led olayı vardı ya.onu yaptırdım deli bişi oldu.bana haber ver demiştin aklıma geldide:) )

headerstan sonra ufak bir çelik susturucu ardından düz boru ve elindeki sıpersprinti kullanırsanda aynı performansı alırsın ;) böylece hem zırıltısız hemde backpressure ı olan bir sisteme sahip olursun

rsozkan
10-12-2008, 19:24
aynı aracdan arkadasımda var duz boru ve otto son susturucu var gıdısı ıdare ederdı
bırde cıp yaptık daha sonradan daha ıyı oldu devır kesıcıyıde 8200 e cektık ama ıyı olmadı cunku orjınalı 7200 gayet ıyı devır yukseldıkce gucun dustugunu anlıyorsun
zırıltı yapmıyordu....ses fevkalade ıyıydı....

xxozanxx
10-12-2008, 22:26
saol arkadasım...
ilk iki susturucu iptalmi ettiniz??? aşırı ses yapar gibime geliyor benim.iskender ustayı aramayı düşünüyorum birde.onunda fikrini alayım.fakat ss bunun için komple sistem yapmış hala 2 hatta 3 susturucuyuda almak en fazla performansı verir gibime geliyor.sonuçta ss'in süper bir ar-ge'si var.ona göre düşünüp yapıyorlar adamlar:)

birde,F7R'ın kesicisi 7000'de yalnız.ben mapping yaptırdığımda bile 7400 en fazla 7500'e çekmeyi düşünüyorum.tb,yüksek dereceli egzantrik,forged piston gibi parçalar olmadıkça +1000 devir çok fazla bence bu araca...

aynı aracdan arkadasımda var duz boru ve otto son susturucu var gıdısı ıdare ederdı
bırde cıp yaptık daha sonradan daha ıyı oldu devır kesıcıyıde 8200 e cektık ama ıyı olmadı cunku orjınalı 7200 gayet ıyı devır yukseldıkce gucun dustugunu anlıyorsun
zırıltı yapmıyordu....ses fevkalade ıyıydı....

nightkids_han
11-12-2008, 00:13
benim sahsi fikrim birebir egzos belirli olculere gore en iyi sekilde yapilir, oldugu gibi alip kullanmani tawsiye ederim, sus diye konmamistir oraya

xxozanxx
11-12-2008, 01:33
haklısın fakat 1. susturucu katalizör yerine geçiyor, ve en önemlisi
sitedeki dyno verisinde oem kat ile yapılmış ölçüm yani 1. susturucu yerine orjinal olan kullanılmış belki bundan dolayı gerek duyulmayabilir...

http://img135.imageshack.us/img135/2313/21321yp2.jpg

rsozkan
12-12-2008, 14:17
aynen oyle onden arkaya duz boru var baska bıseyyok tabıkı ses rahatsız edıcı boyutta performans ıstıyorsan bazı seylerı gozden cıkaracaksın :D
bılıyosunkı maxı megane uzerındekı motor senınkıyle aynı bu motoru atmosferık 300bg kadar cıkarıyorlar senın aracta pıston egzantırık beyın flan guzel sonuclar alabılır
dıye dusunuyorum.....kolay gelsın.....:icon_tup:

DOHC
12-12-2008, 15:02
[QUOTE=xxozanxx;475505]2.0 mıydı araç arkadaşım?? eskiden bende yassı uçlu daha büyük kazanlı universal ss vardı.bodykitten sonra magnum ss taktık.kazanı daha küçük.(sanırım 1.6 ve altı için) bu bile zırıldıyorda... (1. ve 2. susturucu olmasına rağmen,gerçi ikiside küçük kazanlı oldukça)

Evet, ilk gelen F7R'lerdendi. 150 HP, ama sarı değildi :p. Lacivert. Neyse, ben dediğim uygulamayı yapmıştım, sabit hızda ses az sayılır idi, hızlanırken güzel ses vermişti. Orta susturucu eklemek kolay, ben olsam önce orta susturucusuz takarım, memnun kalmaz isem orta susturucu takarım.

xxozanxx
12-12-2008, 18:40
:) şu an 2. ve son'u kesin istemeye karar verdim gibi. 1. susturucuyu denicez olmazsa düz geçicez...
maximegane harika araç 280hp 0-100 2.5sn:D ama ne kadar F7R motor olsada sadece blok olarak F7R kalmış artık.herşey custom yapılmış motordaki çoğu bileşenden,aktarma,yürüyenine kadar...
throttle olmadan atm'de 210-220 hp görmek bile müthiş bir başarı olur bence:)
ama zaten bende aşırı beslemeye geçiyorum yakında(tc değil tabikide yoksa ss'ler çöpp olurdu:D :cool::cool::cool:

aynen oyle onden arkaya duz boru var baska bıseyyok tabıkı ses rahatsız edıcı boyutta performans ıstıyorsan bazı seylerı gozden cıkaracaksın :D
bılıyosunkı maxı megane uzerındekı motor senınkıyle aynı bu motoru atmosferık 300bg kadar cıkarıyorlar senın aracta pıston egzantırık beyın flan guzel sonuclar alabılır
dıye dusunuyorum.....kolay gelsın.....:icon_tup:

Evet, ilk gelen F7R'lerdendi. 150 HP, ama sarı değildi :p. Lacivert. Neyse, ben dediğim uygulamayı yapmıştım, sabit hızda ses az sayılır idi, hızlanırken güzel ses vermişti. Orta susturucu eklemek kolay, ben olsam önce orta susturucusuz takarım, memnun kalmaz isem orta susturucu takarım.

dediğin gibi denemek güzel olurduda,taa nerden gelcek supersprint:D deneme olayı yalan olur kısaca:D:D ama 1. susturucu için diyorsan,doğru karar.bende öyle yapmayı düşünüyorum...tabi performans bu durumda sanayi tipi (1.susturucu için)biraz havada kalmış olacak...

KMR2-GT
12-12-2008, 19:05
ben duz boru sonada ss koydum.cırlamaktan camlar ınıyordu resmen.ortaya orj susturucu koydum anca ole gıttı

xxozanxx
12-12-2008, 20:53
:D birde 1.6 senin araba arkadasım 2.0'da dahada beter olur bitek sonla...Bu halde bile(1. ve 2. var,ama ince) olmasına rağmen zırıldıyor biraz...

ben duz boru sonada ss koydum.cırlamaktan camlar ınıyordu resmen.ortaya orj susturucu koydum anca ole gıttı

ATA156
13-12-2008, 16:58
Hiç düşünme alabiliyorsan komple ss kit al, rahat et. En azından kafanda soru işareti kalmaz =) Kaynakla vs. uğraşmassın.