PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Romanya-bukreŞ araÇ İle ulaŞim ?

ahmet3425
17-03-2017, 13:48
arkadaşlar bükreşe tr den arabayla nasıl gideriz ? yollar nasıldır ve yolculuk ne kadar surer daha önce gitmis olan var ise bilgi rica ediyorum.

akt02
17-03-2017, 15:26
Gümrükteki yoğunluğa bağlı olarak 7-10 saat arası sürer hocam . Yollar genel olarak iyi sayılır sabah 9-10 civarı yola çıksanız akşama doğru 7-8 gibi bükreşte olursunuz . İlk defa gittiğinizide düşünürsek gündüz yolculuğu daha iyi olacaktır . :)

Yekta
17-03-2017, 20:11
Bu ara gidip geliyorum. Pazar günü geldim bol yağmur vardı, yemek molası vs ile toplam 9 buçuk saat sürdü. 650 km civarı yol, ortalama 7-8 saat sürüyor, geçilen gümrük kapıları da pek yoğun kapılar değil zaten.
Bulgarda pek radar filan olmuyor sadece 2-3 yerde sabit kutu şeklinde yol kenarında olan radarlar var onlara dikkat edin onun haricinde sıkıntı yok. :) Yolları fena değil ama bazı çok bozuk yerleri de var Gürkovonun orada şehir içi yolu çok bozuk onun haricinde de çoğunlukla gidiş geliş tek şerit yollar.
Giurgiu dan romanyaya giriş yapıyorsunuz. Ücretli bir köprü geçişi var, leva veya lei bulundur az miktar da olsa yanında. Sonrasında bükreşe 80km gibi bir yol kalıyor, düzgün bir yol ama sabit veya gezici radar çok oluyor romanyada. İnternet olursa waze yükleyin telefona, çok kullanıyorlar polis olan yerleri bildirmek için. Hız sınırını 50km den fazla aşarsan da ehliyeti alıyorlar ve iyi de cezası var özellikle yerleşim yeri içinden geçerken olabiliyor radarlar.
Depoyu da bulgardayken doldurun romanyadan daha ucuz.

ahmet3425
17-03-2017, 23:59
Bilgiler icin tesekkurler 2 haftaya bukres de bir festivale katilacagiz yanimizda biraz malzeme falan da goturmemiz gerektigi icin arac tercih ediyoruz tesekkurler.

DERAN_TUYNER
18-03-2017, 00:04
Bilgiler icin tesekkurler 2 haftaya bukres de bir festivale katilacagiz yanimizda biraz malzeme falan da goturmemiz gerektigi icin arac tercih ediyoruz tesekkurler.

Ne festivali ? Özel değilse detay verebilir misin ?
22 si Çarşamba bende Bükreş'e gidiyorum fuar var vakit olursa uğrarız..

ahmet3425
20-03-2017, 14:58
Ne festivali ? Özel değilse detay verebilir misin ?
22 si Çarşamba bende Bükreş'e gidiyorum fuar var vakit olursa uğrarız..

Bucharest Coffee Festival (http://bucharestcoffeefestival.ro/)

kahve ile alaklı bir festival bizde turk kahvesi kısmını temsilen katılıyoruz... 1-2 nisan tarihlerinde bükreşte olacak.

DERAN_TUYNER
20-03-2017, 15:42
Bucharest Coffee Festival (http://bucharestcoffeefestival.ro/)

kahve ile alaklı bir festival bizde turk kahvesi kısmını temsilen katılıyoruz... 1-2 nisan tarihlerinde bükreşte olacak.

26sı akşamı dönüyorum ben nasip değilmiş
size iyi eğlenceler :)