PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motosiklet - PCX & Nmax & Vespa LX 150 & Pulsar 200 & Diğer Öneriler

ilbeyyagci
17-03-2017, 13:53
Ehliyet-kıyafet-ekipman derken max 10.000 TL'lik olacağım bir motosiklet arayışındayım. Ev-işyeri arası 20 km, basın express ya da halkalı gümrük yolu kullanılıyor. Pazar günleri İstanbul içi, yaza doğru Çanakkale-Edirne-Bursa planları var.

Daha önce hiç motosiklet kullanmadım. Uzun yolculuklar ve h.sonu gezmelerinde bayan artçı da olacak. Sürücü boyu 1.80.

Başlıkta yazdığım motorlardan PCX-Nmax'i az yakıt, konfor ve nispeten sorunsuzluk olarak düşünüyorum. Vespa'lar uzun yılların sevdası, italyan merağı sebebiyle listede fakat küçük teker ve pahalı bakım-parça masrafları düşündürüyor. Pulsar 200 de vitesli olarak listede. Az yakıt-kaslı duruş-yeterli hacim olarak düşündüm.

Varsa değişik önerileri, yoksa bu modeller hakkında görüş ve tecrübelere açığım.

mertypeR
17-03-2017, 14:59
Ben olsam pulsarı elerdim diğer üçüde güzel scooterler fakat nmax abs ile içlerinden sıyrılıyor bu yüzden nmaxi seçerdim herhalde ama pcxte vespada çok güzel aletler

Listeye ek olarak piaggio medleylere bakmanızı öneririm veya bütçeyi biraz daha arttırarak ikinci el xmax veya beverly bakılabilir

johnie
17-03-2017, 15:02
Tur yapacağınızdan dolayı, Nmax daha uyumlu.

Piaggio biraz daha şehir içi ve sahil kesiminde kullanılmalık. Yapılmaz mı yapılır da biraz eziyet olur :)

Nmax güzel seçim olur.

ahmet3425
17-03-2017, 15:10
pcx150 ile 10.000 km yaptım ardından sattım gidip NMAX aldım ve hiç memnun kalmadım 1 hafta sonra satıp yeniden pcx150 aldım. tercih sizin ancak abs dısında hiç bir pozitif yanı yok nmaxin.

STP
17-03-2017, 15:16
pcx 150 tek secım olur.yakıtı parcası bakımı herseyı tr sartlarında en ıyı oranlara sahıp scooterdır.baska aramayın,ılk olarak pcx 125 aldım,sonra forza300e gectım sımdı swt600 ve yanınada pcx 150 aldım. pcx bas agrıtmaz.dua edersın

OrcunInce
17-03-2017, 15:33
kendi motosikletim, incelemesini yazmıştım: 2015 honda pcx 150 incelemesi | arabalı sozluk (https://arabalisozluk.com/2015-honda-pcx-150-incelemesi)

ben de pcx derim.

ahmet3425
17-03-2017, 15:42
hocam özel degil tabiki buradan yazayım. nmax cok konforsuz süspansiyonları cok sert pcx ise tam aksine daha yumusak ve cok daha konforlu. ben 10.000 km boyunca pcx in canını aldım banamısın demedi full tapa gaz suruste 2,6 lt yakıtın üzerini gormedım ki 80km sabit hızla 432 km yol yaptım 8 lt ile 1,7 lt ortalama.

nmax ile sehir ici 3 lt nin altına ben inemedim inenide duymadım sehir dısı tapa gaz surustede 3,8 lt ortalama tuketim degeri gordum 160 km de depomdaki yakıt bitti :( onun dısında pcx cok daha kıvrak donus capı rahat gidonu vs sehir icinde cok daha kullanıslı, koltuk altı bagajı 1 kapalı kask ve exra birsuru sey alabiyorken nmax e 1 kapalı kaskı koydugunuz anda bagaj tamamen iptal. baska bisey koyamassınız.

pcx de 12v sarj yeri mevcut nmax de yok.

genel olarak nmax in 2 avantajı var 1. abs, 2. lastiklerinin dunlop olması.

pcx de abs yok ve lastikleri malesef rezalet duzeyde kalitesiz IRC ile geliyor acıkcası pcx i cok seviyorum ama hondayada sovmuyor degilim. bu kadar güzel bir motor üretiiyorsun altına koydugun lastige bak.

pcx de extra lastik masrafın olacak mecburi bi durum kesinlikle keyfi değil.

bu arada pcx alacaksan 125 alma az daha ekle 150 al + sı cok fazla.

mkerim
17-03-2017, 16:02
2017 den itibaren ABS mecburi. 2018 den sonra ise bir çok bağlantı global soketler ile olacak. şu anki durum bu. alacağınız motosiklet sıfır olacaksa zaten abs olacak.

cannn22
17-03-2017, 16:03
Hiç PCX 125/150 kullanmadım. Şuanda 4. Nmax'im. Harici olarak yüksek hacimli motorum var. Ben tüm işlerimi şehir içinde Nmax ile hallediyorum. Nmax almamın yegane sebebi Abs'dir. ***** scooter'lar büyük tekerlekli motosikletlere göre daha güvensiz ve çukur vs yerlerde dengesi daha kolay bozulabilen aletler. O yüzden Abs candır, bir nebze de olsa hayat kurtarır dedim ve Abs aldım. 1 kere uzun yola gittim, 90-105 arası hızlarda tek kişi, koltuk altı full olarak İstanbul - Edirne/Enez'e 27 liraya 285 km yol yaptı. Yeri geldi yokuşlarda 60-70'lere de düştüğüm oldu ama motoru zorlamak, canını almak istemediğim içindi. Yoksa yokuş yukarı tapa gaz gitmenin bir mantığı, manası yok bana göre. Motorun hacmi belli, ciğeri belli gideceği hız belli.

Arkadaşın dediği gibi motor süspansiyon olarak Pcx'ten sert. Şikayet sebebi midir? Kime göre, neye göre diye sorarım? Ben yüksek hacimli motor kullandığım için rijit olmasını, transparanlığı severim. Yolda olan, bitenden haberim olsun, motor kayıyor mu kaymıyor mu daha iyi anlamak isterim. Nmax'a nazaran Pcx'te ani hareketlerde slolom yapıldığında kendisini dağıttığını bir kaç yerde okudum ben. Nmax'in süspansiyonlarının sert olması size daha iyi bir viraj performansı sağlar. Motor zırt diye birden kendisini bırakıp sizi yere atmaz. Nmax'te yatıyorum viraja, kayıp kaymadığı, neler olacağı ya da olabileceğini bana belli ediyor motor. Bunun sebebi sert süspansiyondur. Daha transparan, daha hisli bir sürüşe sahip olmasıdır.

Nmax 125cc olmasına karşın, Pcx150'den daha iyi gidiyor. Yolda denk geldiğim bir kaç Pcx'le deneme imkanım oldu, tepkileri, gidişi daha iyi. 125cc olduğuna değil, yola aktardığına, aktarma organlarının ne kadar verimli olduğuna bakıyor bu. En azından bana göre öyle ve benim düşüncem bu yönde.

4 tane Nmax'im oldu. Şuanda elimin altında 2 tane birisi gri, diğeri kırmızı renk Nmax'im var. Memnun olmasam her seferinde satıp Nmax alır mıydım? Almazdım herhalde. Kimse almaz memnun olmadığı bir motoru.

Sormak istediğiniz başka şeyler varsa yardımcı olmaya çalışırım. Harici olarak ben PCX'in o krom kaplama, iğrenç ötesi gidonuna sinir oluyorum. Onun öyle parlaması direk olarak benim aklıma CG tipi motorları ve onların gidonlarını getiriyor. Tabi bu olay kişiden kişiye değişir. Zevk renk meselesidir, hiç bir şey diyemem.

Bundan 2 hafta önce Kawasaki servisine gittim. Orada adamın birisi PCX150 ile geldi 2016 model 4.000 km'de. Önce motoru görünüş olarak çok beğendi. Kullandı ve sonrasında dediği şey, "Abi boşu boşuna para vermişim PCX'e birde Cam taktırdım, diz örtüsü aldım. Nmax'in gidon turu ne kadar fazlaymış, Pcx'in gidonu daha az dönüyor. Neyse satıp Nmax alacağım galiba sağlık olsun vardır bunda da bir hayır" dedi ve tam yarım saat belki 45 dk abi takas edelim mi? Kafa kafaya takas etmez misin? Çantası, hadi birde diz örtüsünü de vericem. Gerçekten beni bunu satmakla uğraştırma, benim motorum da temiz, senin motorun da diyerek takas edelim" diye geldi gitti konuştu. Bu adamda da ZX10R vardı büyük motor olarak. Yani zevk mi? Renk mi? Beklenti meselesi mi desem ne desem bilmiyorum..

ilbeyyagci

STP
17-03-2017, 16:17
bız demekkı motordan anlamıyoruz nmaxı cozememısız. bırde saga sola yatırıp servıs tamır fıyatı hakkında yorum alayım senden can kardes. scooterın gerektırdıgı tum ozellıkler pcx te mevcut.amac ne hız yapmak vırazj kasmakmı? gereksız detayşara gırmıssın. bende swt600e bınıyorum.onun yanında pcx oldukca tatmınkar ve beklentı karsılayan motor.nmax yada xmax ıle yolamı gıdılır? takozun tıllahı

ahmet3425
17-03-2017, 16:54
ben nmaxi iddaların gercekten dogru olup olmadıgını ögrenmek icin eger dogruysada nmax ile devam etmek icin aldım ama benim icin hayal kırıklıgı oldu. kimseye yalan soyleyecek halim yok. ayvalıktan yola cıktım istanbula geldim 400 km mesafe yol uzun oldugu icin 100+ ne varsa gitmek durumundayım hava ruzgarlı ve sıcaktı cunki. ayrıca suspansıyonların sert olması da konfor konusunda negatif etki yaratması da cabası.

ben motosikleti ozellikle istanbul trafiginde A noktasından B noktasına hızlı ve ekonomik ulasabilmek adına kullanıyorum. yine soyluyorum tapa gazda 3,8 lt ortalama tuketimi biri bana acıklasın 125 cc scooter ? forza xmax gibi 250+cc motorlarla 110 sabit gitsem 3,8 yakmaz heralde.

nitekim nmaxi almadan önce vatan caddesinde pcx im ile ısıkda denk gediğimiz nmax ci arkadasa merakımı gidermek adına yakıt tasarrufunu sormustum abi hikayı gaz acmıyorum surekli kontrollu kullanıyorum 3,lt altına inemiyorum cevabını aldım.

ayrıca sunuda ekleyeyim 125cc nmax ile 150cc bir pcx i gecebilecegin tek nokta yokus assagı top speed olur sebebide nmax de hız sınırlayıcının olmaması. senin denedigin 125cc dir muhtemelen.

yine ayrıca buyuk motor kullanıyorum diyorsun amenna abs var mı buyuk motorunda ? tamam güzel bir özellik birsey dediğim yok lakin pcx ede 2 tane guzel lastikle tecrubelı bir surucu ıstedıgı mesafede durabilir. ben city griple ıslak kuru farketmeksizin frenlemede sorun yasamadım simdiye kadar. yatırma kısmına gelecek olursak burada yogi nickli bir arkadasımız var kendisi site yoneticisi aynı zamanda.

2011 model 0 km aldıgı pcx ine bugun hala biniyor en son 50.000 km de idi kendisiyle bir kac defa toplu surus yaptık bir seferiinde ucmakdereden sarkoye gittik ben daha pcx ile o sekil viraj yapana denk gelmedim :S yani burada anlatmak istediğim motosikletin pekala viraj kabiliyeti var o iş surucude bitiyor.

ben o kadar agresif kullanıyorum genelde duz yolcuyum ve benim icin önemli kısmı ekonomik ve kullanımı kolay olması.

kim neyi istiyorsa alabilir ben aldım memnun kalmadım 1 hafta kullanıp sattım pcx ile gayet mutuyum abs lisi cıkarsada bunu satar gidip onu alırım.

fussy
17-03-2017, 17:45
pcx derim kanka

Onurkk06
17-03-2017, 17:54
İkiside değil n maxın tipi falan hoş motor eyvallah ama fiyat cok fazla daelim s3 bak derim o fiyatlarda top speed 170 anahtarsız çalıştırma vs baya rahat ve güzel motor pcx yakıt ekonomisi olarak çok iyi sorunsuz bi motor peynir ekmek gibi satılır alınır

darkmoon
17-03-2017, 17:56
tercihler güzel piaggio ayrı bir olay vespa falan bir kültür.. arabadaki vosvos kamplumbağa sevdalılarına ben çok benzetiyorum vespa kültürünü.. onların ayrı grupları var gezerler buluşmaları olur.. vespa grup iki sene önce yunanistandaki vespa grupla buluşmuşdu mesela burdan bir grup yunanistana gitmişdi.. onların dünyası tarzı ayrı..

pcx güzel ekonomik onuda bir nevi doğan şahine benzetebiliriz az yakar çok kaçar parçası ucuzdur güzel motor.

bajaj kendini ispatlamış bir motor kuryelerde 60-70 bini yapanlar var motor sağlam dayanıklı ve az yakıyor..

nmax tercih meselesi ben pek sıcak bakmıyorum.. yani otomatikde hacim yükselticek olsam şahsen piaggiodan giderdim o işinde yani otomatiğin motorsiklet dünyasında mercedesi piaggio.. x10 lar falan efsane iyi.. silverwing burgman falan ben şahsen değişmem..

alternatif öneri istersen sym wolf lar var az yakar hatta klasmanında en az yakan motordur. seramik motor falan filan .. daelim s3 ler güzel , mondial rx3 ler çok methediliyor ama bilmiyorum binmedim yakışıklı güzel enduro gibi duruyor uzun yol için biçilmiş kaftan..

BarışSever
17-03-2017, 18:20
genel olarak pcx önerilmiş benimde kararım pcx olurdu .pulsar ise düşünmeyin derim bir hayli sorun yaşayanlar var.vites derdi de yok mis gibi

darkmoon
17-03-2017, 18:44
pulsar piyasada çok iyi sattı çok memnun insan var forumlarda falan okuyabilirsiniz.. kuryelerde tercih ediyorsa o motor alınır ne yalan söyliyim bazen ben bile vitesliye dönsem eko bir şeye girişsem aklımdaki motorlardan biri.. şimdi 400c.c liğide gelmiş 18 bin tl fiyat biçmişler..

Yigit-Y
17-03-2017, 18:51
Pcx 150 yeni kasa al

Beraber ölüme kadar kullanırsın

Gerisi seçenek bile değildir

Hepsini kullandım hala pcx kullanıcısı olarak bu yorumu yazıyorum :)

STP
17-03-2017, 18:57
İkiside değil n maxın tipi falan hoş motor eyvallah ama fiyat cok fazla daelim s3 bak derim o fiyatlarda top speed 170 anahtarsız çalıştırma vs baya rahat ve güzel motor pcx yakıt ekonomisi olarak çok iyi sorunsuz bi motor peynir ekmek gibi satılır alınır

170 ? ben 600luk cıft sılındır 52 hp makıneyle 170 duzde ancak yapıyorken daelım o suratı gokdelenden asagı atarken yapar.o serıye gececekse burgman400 de alınır

ahmet3425
17-03-2017, 19:06
Gokdelen dedi ya sesli guldum :)

darkmoon
17-03-2017, 19:18
daelim 250 c.c lik scooter segmentindeki en hızlı motor son süratini bilmiyorum ama üstündeki teknoloji çok iyi zaten daelimi bilen bilir yeni bir marka değil aslında türkiyede 15 yıldır varda hep distiribütör sorunlarından ithalatı durdu..
yani öyle dandirik bir marka değil..

STP
17-03-2017, 19:29
daelim 250 c.c lik scooter segmentindeki en hızlı motor son süratini bilmiyorum ama üstündeki teknoloji çok iyi zaten daelimi bilen bilir yeni bir marka değil aslında türkiyede 15 yıldır varda hep distiribütör sorunlarından ithalatı durdu..
yani öyle dandirik bir marka değil..

marka dandık demedımkı ,swt600 170ı ancak yapıyor duzde.hp hacım farkı ortada

darkmoon
17-03-2017, 19:55
biliyorum bende o sürati yapar demedim bilmiyorum son süratini ama motor iyi dedim hani kötü bir izlenim olmasın diye. :)

ilbeyyagci
17-03-2017, 20:22
Herkese görüşleri ve yazılanlar için teşekkür ederim öncelikle .

Abs benim için de nmax alma sebebi ama tecrübe ettikten sonra sanırım iyi bir lastikle frenleme iyileştirilmesi yapılabilir.

Alfa 33 sürüş olarak yeterince doğal keyifli ve bir o kadar zor iken bir de vitesli motor almak şu anda mantıksız geldi. Zaten kolay ulaşım ve dertsizlik için alınıyor, otomatik bir scooter daha iyi bir seçim olacak.

PCX sıfırı listede 10.450 iken 2015 eli yüzü düzgünü max kaça alınabilir peki ?

STP
17-03-2017, 20:23

Abs benim için de nmax alma sebebi ama tecrübe ettikten sonra sanırım iyi bir lastikle frenleme iyileştirilmesi yapılabilir.

Alfa 33 sürüş olarak yeterince doğal keyifli ve bir o kadar zor iken bir de vitesli motor almak şu anda mantıksız geldi. Zaten kolay ulaşım ve dertsizlik için alınıyor, otomatik bir scooter daha iyi bir seçim olacak.

9400 9500 e pcx 150 alırım sana sıfır +ruhsat plaka

cannn22
17-03-2017, 20:28
bız demekkı motordan anlamıyoruz nmaxı cozememısız. bırde saga sola yatırıp servıs tamır fıyatı hakkında yorum alayım senden can kardes. scooterın gerektırdıgı tum ozellıkler pcx te mevcut.amac ne hız yapmak vırazj kasmakmı? gereksız detayşara gırmıssın. bende swt600e bınıyorum.onun yanında pcx oldukca tatmınkar ve beklentı karsılayan motor.nmax yada xmax ıle yolamı gıdılır? takozun tıllahı

Tamam hepsi takoz, sizdeki yayla yatak. Bende hiç bir şey bilmiyor, motordan anlamıyorum zaten. Pcx'in start/stop bozulup araya 3.800 TL sıkışırsa görürüm ben sizin ucuz parçanızı ;)

cannn22
17-03-2017, 20:30
Ama pcx, ama nmax hangisini alacağınızın pek önemi yok. Kıyafet, ekipmanlarınız tam olsun yeterli. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela göstermesin.

darkmoon
17-03-2017, 20:33
pcx in 250cc liği gelseydi xmasin pazarından çok giderdi. getirmediler .. belki yeni kasada getirirler..

Motorda hacimli ve az yakan motorlarında bir sıralamasını yapmak lazım benim için yakıt ön planda yakında motoru satıp yeni alıcam ama ekonomik olması şart 13-14 den fazlada vermek istemiyorum..

STP
17-03-2017, 20:38
Tamam hepsi takoz, sizdeki yayla yatak. Bende hiç bir şey bilmiyor, motordan anlamıyorum zaten. Pcx'in start/stop bozulup araya 3.800 TL sıkışırsa görürüm ben sizin ucuz parçanızı ;)

start stopu hıc acmadım bence gereksız ozellık.aracımdada kullanmıyorum.pcx ın en buyuk grubunada uyeyım daha bır kere o sıstemın bozulup 3800 odeyen adam gormedım nedense.

wolrath
18-03-2017, 01:35

nacızane tavsıyem nmax alman yonunde. abs oyle olmasa da olur bır ozellık olsa, onumuzdekı yıllarda zorunlu hale getırmezlerdı. sana bır kere lazım olur belkı, ama onda da hayatını kurtaracak bır yardımda bulunur.
+
baktıgın motorlar 2.elı ıyı ve her kosebasında olan motorlar. ust segment olmadıgı ıcın turlayacabılecegın bır bayı ya da arkadas bulman olası. hangısını alacagına bır test surusu yapıp karar vermen, burdan aldıgın fıkırlerın hepsının ötesinde olur.

Yigit-Y
18-03-2017, 01:44
Pcx im start stop bozuk benimkinin

Bir kaç kişiyle konuştum

3.800 tl lik bir rakam hiç duymadım ki

Pcx start stop gerek kalmadan en az yakan motor :)

Honda taşıt üreten bir marka

Yamaha orgda üretiyor müzik tesisatıda üretiyor :):):) attım çamuru hıhhhhh

Pcx alan adam aldıktan sonra değil sattıktan sonra pişman olur

Ben oldum hemen aldım satılmaması gereken bir motor

O derece :)

cannn22
18-03-2017, 10:23
nacızane tavsıyem nmax alman yonunde. abs oyle olmasa da olur bır ozellık olsa, onumuzdekı yıllarda zorunlu hale getırmezlerdı. sana bır kere lazım olur belkı, ama onda da hayatını kurtaracak bır yardımda bulunur.
+
baktıgın motorlar 2.elı ıyı ve her kosebasında olan motorlar. ust segment olmadıgı ıcın turlayacabılecegın bır bayı ya da arkadas bulman olası. hangısını alacagına bır test surusu yapıp karar vermen, burdan aldıgın fıkırlerın hepsının ötesinde olur.

Abi sen, ben bu olayları yaşamış, olmadık anda, olmadık zamanda zınk diye kazayla karşı karşıya kalmış insanlarız. Benim arabayla kafa kafaya girmeme ramak kala ABS kurtardı beni. Nasıl kurtardı, anlatayım kısaca millette okusun, belki kafasına dank eder.

Bana yeşil yanan ışıktan geçtim, karşıdan kırmızı ışıktan passat bir çıktı hızlı şekilde. Bir daldı yola birden, kafa kafaya geldik. Frene bastım yavaş yavaş dibine kadar, Lastik kaydı motorun dengesi bozuldu yana doğru açı aldı, hani yan yatıcak motor, arabanın altına giricem. ABS lastiği bırakınca motor bir dikildi ayağa arabanın önünden son anda manevra yaparak kurtuldum.

Abs manevra imkanı sundu bana. Bu imkanı sunmasa minimum 10.000 liralık maddi masrafım olur ve kendime ne olurdu bilemiyorum açıkçası. Allah korusun, Allah kimselerin başına vermesin. Normal motorda da fren yapmayı bilen, şükür ki ön lastik kitlediği gibi freni bırakıp lastiğin dönmesine izin verebilen reflekslerim var. Ama aynı olay viraj dönerken olursa ve Abs olmayan motorda lastik kilitlerse direk yerdesiniz. Bu kadar açık net!

Komformuş, rüzgar çok alıyormuş, diğeri daha iyi gidiyormuş bunların hepsi hikaye. Klasik türk mantığı gitsin, öyle çok gitsin ki herkesi geçeyim. Freni düşünen, nasıl dururum acaba diyen kimseler yok. Ben şimdiye kadar bir motor alacağım da ilk araştırdığım şey frenleri oluyor. Gücüymüş, torkuymuş hikaye. Zaten Pistte süre kasan, 1.'lik kovalayan insanlar değiliz ki 3-5 hp önemli olsun. Frene bastığımda motor bana güven veriyor, şurada dururum hissiyatını sana yaşatıyorsa iş bitmiştir. Gözünüzün kestiği yerde durabilmeniz gerekir. Hal böyle olunca motoru sürmekte size güven verir, panik durumda bırakmaz, tedirginlik yaratmaz. Ne kadar rahat olursanız motor üzerinde dikkatinizi yola, arabalara, insanlara o kadar fazla verebilir o kadar akıcı ve güvenli bir sürüş sağlarsınız.

Onurkk06
18-03-2017, 10:29
170 ? ben 600luk cıft sılındır 52 hp makıneyle 170 duzde ancak yapıyorken daelım o suratı gokdelenden asagı atarken yapar.o serıye gececekse burgman400 de alınır

İbrede 170 yapıyor gpsde 160 civarında yapıyordur o kadar da emin olmamak lazım :)
Daelim S3 MAX HIZ - YouTube (https://youtu.be/JFkoJWCF-zs)
Ben de çok kez 160 170 gördüm 250 CC klasmanında en hızlı scooter ve 9 10 A temizini bulabilirsin

darkmoon
18-03-2017, 11:04
pcx çok iyi alet ne denebilirki .. modern activa oldu.. on numara makine..

daelim de kombine fren sistemi var abs yi aratmıyor ben sürdüm şahsen çok beğendim daelimi.. beverly sattım mı tekrar scooter alıcak olsam daelimi düşünürdüm.. sym gts evo larda çok yakışıklı çok cezbediyor yan sinyallerin altına ve farlara xenon takıyorlar off çok fena oluyor geceleri..

Nmax yerine pcx tercih ederdim şahsen hem piyasası daha kuvvetli nmaxe göre hem daha güçlü biri 125lik biri 150 lik bilmiyorum tabi ama nmaxe ben pek ısınamadım yamahanın hazır alel acele pcx in karşısına koymak için koyduğu bir ürünmüş gibi duruyor..

suayipozmen
19-03-2017, 13:20
ilk motorum olarak geçen yıl ekimde pcx 125 aldım. kış boyu kar yağan günler hariç istanbul içi bindim.
başka motor kullanmadığım için karşılaştrma imkanım yok ama pcx ile trafikte mutluyum.
Lastiklerim michelin city grip. Kışın herhangi bir problem yaşamadım.

ilbeyyagci
03-04-2017, 09:29
Güncelliyip konuyu noktalayalım.

İtalyan aşkı yine ağır bastı, hiç hesapta yokken temiz bi Vespa LX 150 ie 3V bulunca kaçırmadım :) Şimdilik aramız iyi, kullanımı keyifli, birbirimize alışmaya çalışıyoruz.

Yazan, fikir veren herkese çok teşekkür ederim.

BarışSever
03-04-2017, 21:19
Hayırlı olsun,fotoğraflar nerede:)

Yigit-Y
03-04-2017, 21:21
Allah yedek parçaya ve yetkili servise düşürmesin

Hayırlı olsun

Murat Ç.
05-04-2017, 00:01
Pcx 150 varken scootter de başka bir seçenek düşünmeye bence de gerek yok yeni çağın atı gibi bir şey oldu artık :) :) uzun yol bile yapılıyor sıkınca biraz.

Mr.K
05-04-2017, 01:27
Öncelikle hayırlı olsun fakat o kadar küçük tekerlek çapına sahip bir scooter ile gitceğiniz güzergahlar tahminimce zulm olcaktır..He bebekte/istinyede gezerim fıtıfıtı derseniz ayrı gerçi zevkler renkler..Kullanım amacınıza en uygunu nmax'miş ilk post'a göre değerlendirerek belirtiyorum bunu.Kazasız belasız kullanın.

Erol
05-04-2017, 07:21
benimde 1 hafta oldu pcx150 alalı..

geçen sene sattım sonrasında nmax de sürdüm ama pcx yine agır bastı.. bu arada akrapoviç ( düzgün yazdım mı bilmiyorum) n max ile yeni aldıgım pcx 150 mi denedim :) 110 a kadar kafa burun gidiyor n max 110 km yapıyor zaten pcx de 113-115 arası nmax bittgi yerde pcx en fazla1,5 boy çıkıp oda bitiyor :)

Instagram (https://www.instagram.com/p/BSQOwFxhPhg/?taken-by=ekk24civic&hl=tr)

Burak Mehmet
05-04-2017, 08:46
Merhaba,
n max in en alınabilir durumdaki ikinci elleri 8000 tl civarında pulsarında ona keza...
e siz bide 10.000 lik bütçenin içinde ehliyet ve ekipmanda alacaksanız motora kalıyor taş çatlasın 6500 tl..
Pcx o paraya en mantıklısı ama bence eski kasa alın.. grenaj ve farı falan daha uygun fiyatlı.. ilk motorun günahı yoktur düşer kalkar...

cannn22
05-04-2017, 08:56
benimde 1 hafta oldu pcx150 alalı..

geçen sene sattım sonrasında nmax de sürdüm ama pcx yine agır bastı.. bu arada akrapoviç ( düzgün yazdım mı bilmiyorum) n max ile yeni aldıgım pcx 150 mi denedim :) 110 a kadar kafa burun gidiyor n max 110 km yapıyor zaten pcx de 113-115 arası nmax bittgi yerde pcx en fazla1,5 boy çıkıp oda bitiyor :)

Instagram (https://www.instagram.com/p/BSQOwFxhPhg/?taken-by=ekk24civic&hl=tr)

Nmax 110 mu yapıyor? Abi yanlışın var, hemde açık net yanlışın var. Şuan 4. Nmax'im kapıda duruyor. Birisi gri, diğeri kırmızı olmak üzere şuan hali hazırda 2 tane Nmax'im var. Nmax 123'te kesiciye giriyor. Ben yol, rüzgar durumuna göre 115-120'leri görüyorum acele işim olursa. İstanbul - Edirne/Enez'e gittim 285 km. Giderken 3 kere 123 gördüm. Ama bir önceki Nmax ile gitmiştim. Bununla da 2 kere 123 gördüm daha da gitmiyor. Kağıthane ya da BJK Tüneline girdiğimde genelde 115-120'leri görüyorum

He arada ki 10-15 km ya da 2-3 km hız büyük bir fark değil ama yanlış bilgi olmasın Nmax 123'te kesiyor, Pcx 112-113 km'de kesiyor

Erol
05-04-2017, 16:43
Nmax 110 mu yapıyor? Abi yanlışın var, hemde açık net yanlışın var. Şuan 4. Nmax'im kapıda duruyor. Birisi gri, diğeri kırmızı olmak üzere şuan hali hazırda 2 tane Nmax'im var. Nmax 123'te kesiciye giriyor. Ben yol, rüzgar durumuna göre 115-120'leri görüyorum acele işim olursa. İstanbul - Edirne/Enez'e gittim 285 km. Giderken 3 kere 123 gördüm. Ama bir önceki Nmax ile gitmiştim. Bununla da 2 kere 123 gördüm daha da gitmiyor. Kağıthane ya da BJK Tüneline girdiğimde genelde 115-120'leri görüyorum

He arada ki 10-15 km ya da 2-3 km hız büyük bir fark değil ama yanlış bilgi olmasın Nmax 123'te kesiyor, Pcx 112-113 km'de kesiyor

arkadaşımda var kullanıyor ve kullandımda 110 diyor başkada yok hee yokuş aşşagı yapıyormuş 125 vs. ama düzyol önemli :)

motor açılmamış olsa dicem öyle birşeyde söz konusu deil ama.. olmadı bir ara videosunu çeker atarım 2 motorunda kadranlarını 2 side var elimin altında

cannn22
05-04-2017, 18:20
arkadaşımda var kullanıyor ve kullandımda 110 diyor başkada yok hee yokuş aşşagı yapıyormuş 125 vs. ama düzyol önemli :)

motor açılmamış olsa dicem öyle birşeyde söz konusu deil ama.. olmadı bir ara videosunu çeker atarım 2 motorunda kadranlarını 2 side var elimin altında

Bende çekerim abi, sanal alemde kapışırız artık :D

ilbeyyagci
06-04-2017, 07:09
Öncelikle hayırlı olsun fakat o kadar küçük tekerlek çapına sahip bir scooter ile gitceğiniz güzergahlar tahminimce zulm olcaktır..He bebekte/istinyede gezerim fıtıfıtı derseniz ayrı gerçi zevkler renkler..Kullanım amacınıza en uygunu nmax'miş ilk post'a göre değerlendirerek belirtiyorum bunu.Kazasız belasız kullanın.

Açıkçası nmax almak çok daha mantıklı gelse de malesef hiçbir motorlu aracımda mantık üzerine hareket edemedim :)

Vespa merağımı gidereyim, yetmezse maxi scooter'a geçerim diye düşünüp aldım. Şimdilik keyifler yerinde. Florya-yeşilköy arası takılıyorum.

STP
06-04-2017, 07:54
florya yesılkoy arası takılıyorsan okey ama gunde bı 100 km uzwrı yapta vespayla ozaman fıkrıne bakalım :D

Ae86
06-04-2017, 13:46
Bende şu sıra yamaha xcenter 150 bakıyorum.Ortasında kolon olmayan bir motor istiyorum.

Mustafa Ö.
08-05-2017, 08:45
Arkadaşlar Anesten 2016 pcx 125 aldım ne anesten memnun kaldım ne motordan pcx 70 80 km hızları geçmessen normal bir skuter gibi yakar 80 üzeri içer top speed 110 113 yokuş aşşağı asla daha fazla gitmez.

4 bin km yol yaptım bu km nin içinde bide ist samsun samsun ist yaptım deli cesareti kesinlikle uzun yola gidilmez.

evden bakkala bakkaldan eve için idael.

ön arka led farları güzeldir. usb güzeldir çok ama uzun zamanda şarj eder.

panik frende ön kitler ve eğime göre döner acemi isen kesinlikle düşersin.

oem lastikleri ırc naylon. alır almaz mıchelin city grip taktırmak gerekir.

en güzel özelliği çok kolay satılması.

almış kullanmış biri olarak iki konuyada yazdım yardımcı olması açısından.saygılarımla.

STP
08-05-2017, 10:58
pcx uzun yola gıtmezmı :D cokmu yakar :D 3. pcx ıne bınen bırı olarak dıyecek bırsey bulamadım

OrcunInce
08-05-2017, 11:06
akşam buraya bir excel atarım, pcx ne kadar yakıyor herkes görür :)

7.000 km ortalaması 2.0 litre / 100 km. güncel fiyatlar ile 0.11 TL / kilometre :)

mikelazi
08-05-2017, 17:11
vespanız kazasız belasız hayırlı olsun.

italyan farklıdır.

Onurkk06
08-05-2017, 21:10
Valla bugün sattım daelimi 2 inci eli zayıf olması haricinde 9 10 bin civarında daelim s3 gibi motor yok uzun yolda 130 140 sabit giden 250 lik scooter başka yok galiba

Mustafa Ö.
16-05-2017, 17:14
arkadaşlar gazı hassas kullanıp eğer 70 80 geçmeseniz az yakabilir ama ben küçük cc die tapa gaz gittim azda yakmadı.

istanbul samsun samsun istanbul gittim total de 300 tl yaktım birazda samsunda dolaştım.

uzun yola gidilmez zaten küçük cc ile gidilmez biraz motorcu olan bilir ama fantazi amaçlı çıktım bin pişman oldum.

STP
16-05-2017, 17:21
115 kıloyum ısyerımle evım arası gıt gel 150 km net. gaz acarak 100 110 oldukca kesıcılı sekılde 2.5 yakıyor, son bı kac gundur ınsan kıvamında 80 90 ssabıt gudıyorum 1.8 deyım. 3 tık benzınım var 230kmde suan trıp...

STP
17-05-2017, 15:58
bugun depom bıttı 1.9 lt ortalama ıle 376 km yaptım sehırıcı. hanı cok yakan pcx...

AhmetKaratay
18-05-2017, 01:49
bugun depom bıttı 1.9 lt ortalama ıle 376 km yaptım sehırıcı. hanı cok yakan pcx...

Abi şuan sıfır pcx 150 çıkartmak ne kadara mal oluyor?

STP
18-05-2017, 08:14
Kardesim fiyat alip sana donus yaparim

AhmetKaratay
18-05-2017, 18:25
Kardesim fiyat alip sana donus yaparim

Tamamdır abi

Mutu
18-05-2017, 21:02
Benim ilk motorum pcx 125 oldu. Şimdiye kadar 550 km yaptım. Yakıt olsun, verdiği pratiklik olsun çok memnunum. Ben 2016 sıfır aldım. 8750 tl kampanyasından, 250 ye yakın da ruhsat masrafı tuttu. 9000'e geldi. Şimdi sanırım zam gelmiş ama güzel renk seçenekleri mevcut. =) Henüz ilk bakıma dahi gitmedi 2.0 ile 2.1 arasında gidiyor ortalamam. Çok sakin kullanmıyorum, hemen hemen hep şehiriçi. ŞEhirlerarası 130 km gidip toplam 350 kmye ulaşınca yakit 1.9 a düştü. Sanırım rodaj tamamlanınca sürekli 2.0 altına kalabilirim gibi. Basınca çok yakıyor denmiş normal değil mi? 1.2 tsi sakin kullanınca ekonomi yapar fakat zorlayınca 1.6 benzinliden belki çok yakar. Motoru bilip amacına uygun kullanınca sorun ortadan kalkar. =)

STP
29-05-2017, 09:54

Mustafa Ö. sen hayırdır? bu mesajın ve dıgerlerının nesını begenmedın

Mustafa Ö.
31-05-2017, 09:11
Mustafa Ö. sen hayırdır? bu mesajın ve dıgerlerının nesını begenmedın

Klavye kahramanlığı yapma beğenmedim öle bir buton koymuşlar işaretledim izinmi almam gerekiyordu ? herkes yorumunu yazar beğenen olur beğenmiyen olur kişiseleştirip konuyu kirletmeyelim.

STP
31-05-2017, 09:28
Klavye kahramanlığı yapma beğenmedim öle bir buton koymuşlar işaretledim izinmi almam gerekiyordu ? herkes yorumunu yazar beğenen olur beğenmiyen olur kişiseleştirip konuyu kirletmeyelim.

bu sıtede 10 seneyı askın zamandır varım daha klavyeden kahramanlık yapmadım, arastır sor ;)

ilbeyyagci
31-05-2017, 10:08
Vespa LX 150 3v ile yakıt ortalamamı paylaşayım, depo boşken 25 liralık gırtlak benzin alıp (5.21) tam 100 km yaptım. Tekrar gırtlak doldurdum 2.1 lt benzin aldı. Şu benzin fiyatlarıyla ilaç gibiymiş. Bunca zaman motorsuz gezdiğime yandım :)

Mustafa Ö.
01-06-2017, 09:52
bu sıtede 10 seneyı askın zamandır varım daha klavyeden kahramanlık yapmadım, arastır sor ;)

Kusura bakma geç cevap verdim senin gibi 17 dk sonra cevaplıyamadım ***** iş güç sahibi insanlarız. Sen hayırdır die cümleye başlayıp beğenip beğenmemi yargılarsan klavye arkasından kahramanlık olur. Neyse kaçtane sıfır motor aldım pcx de biriydi gördümü yazdım duyduma değil gördüme inandığım için pcx i öven yorumlar yalan geliyor şahsen. Konuyu kirletmemek adına sana daha cevap yazmıcam.

STP
01-06-2017, 10:10
Kusura bakma geç cevap verdim senin gibi 17 dk sonra cevaplıyamadım ***** iş güç sahibi insanlarız. Sen hayırdır die cümleye başlayıp beğenip beğenmemi yargılarsan klavye arkasından kahramanlık olur. Neyse kaçtane sıfır motor aldım pcx de biriydi gördümü yazdım duyduma değil gördüme inandığım için pcx i öven yorumlar yalan geliyor şahsen. Konuyu kirletmemek adına sana daha cevap yazmıcam.

senı kımse kaale almadı zaten yazsanda bısı farketmeyecek. senın yalan yanlıs bılgılerınle pcx kotu olmaz

Mustafa Ö.
06-06-2017, 16:42
senı kımse kaale almadı zaten yazsanda bısı farketmeyecek. senın yalan yanlıs bılgılerınle pcx kotu olmaz

Kişi kendinden bilir işi ! sen at böle iftiraları sokak karısı gibi benim hoşuma gider.

STP
06-06-2017, 17:00
Sokakta buyuduk vesselam, sen ?

Yigit-Y
06-06-2017, 20:01
Mustafa kardeş beni eksilemiş

Görüyorum ve arttırıyorum

Yigit-Y
06-06-2017, 21:57
20.000 km pcx kullanmış

Nmax xmax binmiş biri olarak yazıyorum

Pcx o katagorinin lideri

Forza xmax ise şahsa kalmış derim

Boş boş adamların yorumlarıyla iş yapan kendi bilir

Kullanıcı yorumudur benim ki

G_TT_I
07-06-2017, 07:34
Gene pcx alicam diye yola ciktim, canta cam vs olan picix bulmak imkansiz, atasehirde hic hatasiz yazilan 2500/3000de motorlara baktim 2-3 catlagi olmayan motor yok, 2-3 lira verip 2016 xmax aldim gene acayip bi piyasasi var.

ilbeyyagci
07-06-2017, 09:25
Güncelleyelim. Vespa'yı bugün sattım, KTM Duke 200 ABS araştırıyorum, manuel vitesi de denemek lazım :)

ahmet3425
07-06-2017, 11:09

rekor bende kanka daha iyi degerler bekliyorum senden :)

ahmet3425
07-06-2017, 11:13
Gene pcx alicam diye yola ciktim, canta cam vs olan picix bulmak imkansiz, atasehirde hic hatasiz yazilan 2500/3000de motorlara baktim 2-3 catlagi olmayan motor yok, 2-3 lira verip 2016 xmax aldim gene acayip bi piyasasi var.

bana haber vereydin ben bulurdum sana eli yuzu duzgun bi pcx150 xmax aldın yine yakıta fazladan para vereceksin...

G_TT_I
07-06-2017, 13:36
bana haber vereydin ben bulurdum sana eli yuzu duzgun bi pcx150 xmax aldın yine yakıta fazladan para vereceksin...

Aslinda motor almadan once senin oralarada geldim, yeri bulamadim :) bitane lacivert baktim, artci tutma yeri catlamis, digeride yan one giden parcada catlak vardi, 1-2 tanesiylede konusnca olmadi :)
Xmax yakit kadar bakim masrafi cok yoruyor surekli habire servis ve min 300tl.

STP
07-06-2017, 16:02
rekor bende kanka daha iyi degerler bekliyorum senden :)

La tifil ben senden 40 kilo agirim :) bu degerde 80 max degil :)

Runo
08-06-2017, 00:26
Tavsiye edebileceğiniz honda motor bayii var mı istanbul içi ? Örneğin bugün anesi aradım pcx veya forza var mı diye, pcx sadece sarı var forza yok dedi. Şöyle her konuda dolu dolu olan babacan bi bayii var mıdır ?

Ronin_
08-06-2017, 01:07
Tavsiye edebileceğiniz honda motor bayii var mı istanbul içi ? Örneğin bugün anesi aradım pcx veya forza var mı diye, pcx sadece sarı var forza yok dedi. Şöyle her konuda dolu dolu olan babacan bi bayii var mıdır ?

Esengülü kesinlikle tavsiye ederim servis konusunda. Önermeyeceğim bayide, şirinevler bayi. Şahsi düşüncemdir.

Mutu
08-06-2017, 01:43

Konşuk honda güzel fiyatlar veriyor diye duymuştum. Hatta gittiğim sürücü kursunun tüm araçlarının plakalıkları konşuktu.

Runo
08-06-2017, 13:42
Esengülü kesinlikle tavsiye ederim servis konusunda. Önermeyeceğim bayide, şirinevler bayi. Şahsi düşüncemdir.

Konşuk honda güzel fiyatlar veriyor diye duymuştum. Hatta gittiğim sürücü kursunun tüm araçlarının plakalıkları konşuktu.

Teşekkür ettim, iki bayiye de gidip konuşucam bu ay içinde

Mutu
08-06-2017, 14:01
Teşekkür ettim, iki bayiye de gidip konuşucam bu ay içinde

Ben yarın servise(dogu batı) gidicem, sorarım sizin için. Hangi renk kaçlık istiyorsunuz?

Runo
08-06-2017, 14:47
Ben yarın servise(dogu batı) gidicem, sorarım sizin için. Hangi renk kaçlık istiyorsunuz?

İş biraz karışık açıkcası, bir abim için öğrenmek istedim rica etti. Kendisi krediye başvurucak ve aynı zamanda test edicek. Kredi miktarına göre forza veya pcx almak istiyor, renk sadece sarı olmasın istedi. Ama önemli olan ilk kendisine çıkacağı kredi miktarı. O yüzden dedim iki bayiye gidip konuşucam diye, takıcam onu da peşime. Ama yine de çok teşekkür ettim Allah razı olsun

Mutu
08-06-2017, 15:12
Kredi oranı kötüydü hatırladığım kadarıyla 1.50 ye yakındı. İhtiyaç kredisi çekilse daha mantıklı rakama geliyordu diye hatırlıyordum hatta =)

ilbeyyagci
09-06-2017, 09:13
Yola KTM Duke 200 ABS ile devam ediyorum :) İlk sahibinden titizlikle kullanılmış stock bir motosiklet. Gerçekten müthiş bir keyifmiş, Bakırköy-Başakşehir arası günlük trafikte 2.1-2.5 arası yakıyor, baya güven veriyor ve 0-100 km arası seri hissettiriyor.

http://i447.photobucket.com/albums/qq200/ilbeyyagci/IMG-20170608-WA0024_zpsle5szuft.jpg (http://s447.photobucket.com/user/ilbeyyagci/media/IMG-20170608-WA0024_zpsle5szuft.jpg.html)

http://i447.photobucket.com/albums/qq200/ilbeyyagci/IMG-20170608-WA0026_zpsbfgxvqqx.jpg (http://s447.photobucket.com/user/ilbeyyagci/media/IMG-20170608-WA0026_zpsbfgxvqqx.jpg.html)

ilbeyyagci
22-07-2017, 16:32
Son güncelleme. Macera Honda PCX 150 ile devam ediyor. 160 km karma kullanımda yakıt ortalamam 2.0 lt :) ilacı bulduk sanırım. Başta yapmam gereken hareketi sonradan yaptım ama güzel tecrübe oldu.

Mutu
22-07-2017, 16:39
Ben de pcx imi martta aldım. 125lik. Arkadaşların ortak kanısı sıkılırsındı. Her geçen gün yakıtından ötürü daha çok seviyorum scooterımı. =) 1800km oldu benim de. Tam 4 ay olacak 3 gün sonra.

STP
22-07-2017, 23:28
Son güncelleme. Macera Honda PCX 150 ile devam ediyor. 160 km karma kullanımda yakıt ortalamam 2.0 lt :) ilacı bulduk sanırım. Başta yapmam gereken hareketi sonradan yaptım ama güzel tecrübe oldu.

Soylemistik

ottoman32
23-07-2017, 15:01
2 sezondur pcx kulaniyorum... vitesli motora gecme dusuncem var racing tipi kesinlikle istemiyorum naked olmali.. aklimda duke 250 abs var ama 19.000 fazla gereksiz geliyor bana mt-25 de 13 14 civari rahat bulunuyor ama ondada igrenc irc lastikler, abs yok, kaydirmali debrijay yok tek artisi cift silindir olmasi tabi onada arti denirse yakiti fazla :) onerilerinizi bekliyorum.. oyle al sat gibi bi dusuncem yok rahat 2 sezon kullanirim ondan sonra buyuturum muhtemelen

ilbeyyagci
24-07-2017, 10:08
Soylemistik

Sözüne geldik abi :)

sagi
24-07-2017, 10:26
2 sezondur pcx kulaniyorum... vitesli motora gecme dusuncem var racing tipi kesinlikle istemiyorum naked olmali.. aklimda duke 250 abs var ama 19.000 fazla gereksiz geliyor bana mt-25 de 13 14 civari rahat bulunuyor ama ondada igrenc irc lastikler, abs yok, kaydirmali debrijay yok tek artisi cift silindir olmasi tabi onada arti denirse yakiti fazla :) onerilerinizi bekliyorum.. oyle al sat gibi bi dusuncem yok rahat 2 sezon kullanirim ondan sonra buyuturum muhtemelen

Bende R25 var gayet güzel aman amanda yakmıyor yaa bir pcx değil tabi de yani bence mt25 alıp rosso 2 lastik takabilirsiniz şuanlık benim ABS ihtiyacım şükür doğmadı yağmurda sanırım daha çok lazım olur

STP
24-07-2017, 10:28
ılgılenenlere pcxım satılık bu arada :)

92Sİ
08-12-2017, 13:07
Arkadaşlar merhabalar. Bir konu hakkında tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ocak ay'ın da pcx alacağım işle evin arası git-gel toplam mesafe 55 km. İlk başlarda nmax ile pcx arasında kaldım ama yapılan yorumları okudukça ve kullanana sorduğumda nmax için hep negatif yorumlar aldım. Dolayısı ile pcx almaya karar verdim ama 125 mi olsun 150 mi olsun ikisinin arasında kaldım. 125 kullanan arkadaşlarıma soruyorum pek bir farkının olmadığını söylüyor. 150cc kullanan arkadaşlarıma soruyorum onlarda 150'den şaşma diyor. Son olarak sıfır fiyatları inanılmaz artmış belkide temiz ikinci el 'de alabilirim.

Burak Mehmet
08-12-2017, 14:20
Arkadaşlar merhabalar. Bir konu hakkında tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ocak ay'ın da pcx alacağım işle evin arası git-gel toplam mesafe 55 km. İlk başlarda nmax ile pcx arasında kaldım ama yapılan yorumları okudukça ve kullanana sorduğumda nmax için hep negatif yorumlar aldım. Dolayısı ile pcx almaya karar verdim ama 125 mi olsun 150 mi olsun ikisinin arasında kaldım. 125 kullanan arkadaşlarıma soruyorum pek bir farkının olmadığını söylüyor. 150cc kullanan arkadaşlarıma soruyorum onlarda 150'den şaşma diyor. Son olarak sıfır fiyatları inanılmaz artmış belkide temiz ikinci el 'de alabilirim.

tabiki 150 daha iyi ama çook çook fark yok.. İlk 2 tekerliniz olacaksa ben eski kasa 125 i tavsiye ederim. Eski kasanın far grenaj vs gibi kaporta malzemeleri çok daha ucuz..

TFSİ
09-12-2017, 19:29
N max in tasarımı daha hoş geliyor gözüme tabi zevk meselesi ama 2 side güzel motorlar seçenek hangisi olur bilmem ama 150cc daha mantıklı bazı durumlarda güç gerekebiliyor..

Bu videoda sana fikir verebilir pcx-Nmax karşılaştırması
Yamaha NMAX - Honda PCX 125 Karşılaştırması - YouTube (https://m.youtube.com/watch?v=3qFa8IUo0DE)

92Sİ
11-12-2017, 08:09
Teşekkür ederim. 150 cc almaya karar verdim. Allah nasip ederse ocağın ilk haftası alacağım.

AltunTV
20-02-2018, 19:15
3 bin km PCX150 kullanıp sattıktan sonra , yine sıfır Nmax125 aldım. Yaşım 17 ve yaşım itibariyle size artı eksileri şöyle sayabilirim :

+ Pcx in yedek parça grenaj yan sanayi vs bulabiliyorsunuz (yan ayaktan kaydırıp yan yatırdım boyatmak yerine sıfırladım parçaları ordan biliyorum fiyatları uygun)
- Nmax in yan sanayi parçası grenajı yok ss olarak servisten alıyorsunuz (aynı yerde dükkanımızın önünde yan ayaktan kaydı yine yan yattı :) 2 parça aldım 280tl idi. Pcx in kaç parça aldım 300 küsür tutmuştu gözünü seveyim yan sanayi :)

- Pcx gerçekten konfor üzerine yapılmış bir motor tek kişi mükemmel bir konfora sahip ama ortalama 70kg üstü bir artçı aldığınız zaman amortisörler o kadar yumuşak ki davlumbaza vurmaya başlıyor ne yazık ki ve motor çok alçalıyor..
+ Nmax in evet belki tek kişi konfor kötü olabilir ama ben arabadada motordada yaşım gereği fazla manevra yaptığım için sıkı olması daha stabil ve güzel hissettiriyor. Arkama 110kg artçı aldım konforu efsane oldu keşke hiç inmese dedim , ve pcx te yaşadığım alçalma ve vurma sorununu yaşamadım.

+ Yakıt konusuna gelirsek ben çok yakıtı düşünen bir insan değilim , 10lt yakacak ama cbr250 gibi gidecek desinler tamam derim o derece :)) Pcx harbiden yakmıyor cidden kokluyor. Tapa gaz agresif kullanım 2.8 in üstüne çıkaramadım.
- Nmax her ne kadar yakıtı düşünmesemde 1.3 linea kadar yakması biraz koyuyor :D 3.7-3.8 depo bitiriyorum. 30 liraya ortalama 200km gidiyorum (benzin ışığım yandıktan en fazla 5km sonra alırım benzin yeniden zorlasam 220km yapar)

+ Benim için en önemli şey yol tutuşu ve gidiş. Nmax viraj kabiliyeti konusunda tartışmasız pcx den iyi. Bunda amortisörlerin sertliği çok etki yapıyor. Gidiş konusunda Nmax te R25 te de olan mevzu var bi süreden sonra belirgin bi şekilde gaz açıyor. (ölçümlerime göre düz yolda 24-25km hızdan itibaren o hızlara kadar motor adeta ölü diyebilirim. Kalkışta pcx direk ayırıyor 35-40 arası nmax çok ayırıyor ama)
- Pcx gerek yumuşaklığı gerek lastiklerinin inceliği gerek oturuş pozisyonu nedeniyle bana virajda nmax kadar stabil hissetmiyor. Ama şunu kesinlikle söyleyebilirim Nmax e göre mükemmel yanlıyor nmax in alt devirler çok ölü olduğu için yanlama konusunda tatmin etmedi :D

+ Pcx in farları muazzam aydınlatıyor hele hele uzunu nmax e göre çok üst düzey.
- Nmax in kısaları yeterli ama uzun hiç koymasaymış daha iyi o derece rezalet.

+ Fren konusunda tartışmaya açık olduğunu sanmıyorum çünkü abs çok fark ettiriyor. Ama şöyle bilinen bir yanlış var. Yerler ıslak olsun lastikler aynı marka olduğu sürece pcx daha önce durur nmax ten ama pcx i kullanan acemiyse ani frenlemede düşebilir. Nmax te abs sadece kaydığı an freni elinin altından çekiyor gibi oluyor ben nmax inde açığını dün buldum , ani frenlemede motoru yan yatırırsam abs devreye girmiyor ve aksyion yapabiliyorum :D pcx te lastikler ince olduğu için korkuyordum ama daha uzun süre kayıyordum.. Ama abs işi bilen için gerekli bişey değil. Şöyle bişeyde var eniştemin 2017 VFR1200 ünü kullandım araba gibi duruyor zang diye valla abs nin nasıl bişey olduğunu onda öğrendim.

Her şeyi tüm tarafsızlığımla yazdığımı düşünüyorum. Nmax mi Pcx mi diye sorsalar ben nmax derim yaşım ve kullandığım şekilden dolayı..

-Murat Özcan-
23-06-2019, 09:44
Arkadaşlar bu ara tekrardan motor almak istiyorum yeni konu açmak istemedim.

10.000 12.000 arası bütçem var ilk önce almak istediğim motor Xmax 250 fakat fiyat olarak yeni kasaları beni aşıyor (2014 sonrası) eski kasada ben almak istemiyorum. (2013 öncesi)

Bu paralara şuana kadar bulduğum motorlar PCX 150 ve PULSAR 200 NS daha önce Pcx Kullandım süper bir motor fakat pulsarı çok merak ediyorum naked görünümü ile bana çekici geliyor.

Zaten PCX anlatmaya gerek yok Pulsar için yorumlarınız neler sizce almalımıyım ?

immortalboss
27-06-2019, 22:03

10.000 12.000 arası bütçem var ilk önce almak istediğim motor Xmax 250 fakat fiyat olarak yeni kasaları beni aşıyor (2014 sonrası) eski kasada ben almak istemiyorum. (2013 öncesi)

Bu paralara şuana kadar bulduğum motorlar PCX 150 ve PULSAR 200 NS daha önce Pcx Kullandım süper bir motor fakat pulsarı çok merak ediyorum naked görünümü ile bana çekici geliyor.

Zaten PCX anlatmaya gerek yok Pulsar için yorumlarınız neler sizce almalımıyım ?

Pulsar 200 bilmem ama 150 ns çok yakın arkadaşım kullanıyor. Eğer artçı ile kullanacaksanız kesinlikle pcx. Sportif duruşu, göstergeler, egzoz vs. pulsar da çok güzel. Benim tarzım da naked. O yüzden pulsar daha albenili. Ama uzun vadede, pratik kullanımda, serviste ve kalitede kesinlikle pcx...

TolgaUs
27-06-2019, 22:15

Cbr500 den kurtulmaya çalışıyorum. Hızlanmaktan bıktım artık 125 msx kovalıyorum 10 11 bine. Fır fır istanbul trafiğinde heryere sığmalık. Kızların dikkatini çekmelik. Tavsiyelenilir. Abs siz 150ns alacağına 2017 2018 msx önerilir.

-Murat Özcan-
28-06-2019, 09:42
Pulsar 200 bilmem ama 150 ns çok yakın arkadaşım kullanıyor. Eğer artçı ile kullanacaksanız kesinlikle pcx. Sportif duruşu, göstergeler, egzoz vs. pulsar da çok güzel. Benim tarzım da naked. O yüzden pulsar daha albenili. Ama uzun vadede, pratik kullanımda, serviste ve kalitede kesinlikle pcx...

Ben genelde artçılı kullanıyorum hocam. Evet pulsarın güzelliği var ama sürme testi yaptım selesi kütük gibi.

Cbr500 den kurtulmaya çalışıyorum. Hızlanmaktan bıktım artık 125 msx kovalıyorum 10 11 bine. Fır fır istanbul trafiğinde heryere sığmalık. Kızların dikkatini çekmelik. Tavsiyelenilir. Abs siz 150ns alacağına 2017 2018 msx önerilir.

Msx ilk defa duydum hocam.

Şimdi tipine baktım küçük pratik bir şeye benziyor..

ahmet3425
28-06-2019, 10:09

hort olsun, ben hala 2017 basında sıfır aldıgım pcx150 yi kullanıyorum ve hala start stop'um calısıyor. hala abs m yok ama vukatım da yok. km 72000 :)

immortalboss
28-06-2019, 13:51
hort olsun, ben hala 2017 basında sıfır aldıgım pcx150 yi kullanıyorum ve hala start stop'um calısıyor. hala abs m yok ama vukatım da yok. km 72000 :)

7200 mü yoksa 72000 mi hocam? Eğer 72000 ise gerçekten müthiş.:)

ahmet3425
28-06-2019, 14:16
aman allah korusun, nazar değmesin aynen oyle 72,000 :)

-Murat Özcan-
28-06-2019, 14:30

Bizler sattık çok pişmanız hocam siz satmayın fiyatlar çok uçtu.. :S

ahmet3425
28-06-2019, 14:40
Bizler sattık çok pişmanız hocam siz satmayın fiyatlar çok uçtu.. :S

kartal da ikamet ediyor, avrupa yakasında calısıyorum. hergun git gel ile bu km lere kadar geldim :)

evi tasımadıgım surece de pcx ile bi 100.000 daha yaparım heralde, abs li versiyonu cıkmadıgı surece de değistirmek gibi bir niyetim yok. bakım yap devam et :)

-Murat Özcan-
28-06-2019, 15:17
kartal da ikamet ediyor, avrupa yakasında calısıyorum. hergun git gel ile bu km lere kadar geldim :)

evi tasımadıgım surece de pcx ile bi 100.000 daha yaparım heralde, abs li versiyonu cıkmadıgı surece de değistirmek gibi bir niyetim yok. bakım yap devam et :)

Gerçekten mükemmel motordur kendisi.
Keyifli bol sürüşler dilerim size :)

immortalboss
28-06-2019, 17:34

Bu sürelerde neler yapıldı acaba motora? Rektefe vs? Hiç kazanız oldu mu?