PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Evde Garip Olaylar Oluyor!

Sinan58
23-03-2017, 02:07
Evet arkadaþlar,

Son 1-2 haftadýr gece kabuslarla uyanýyorum ve evde nesneler hareket ediyor, hemde olduðu yerde.

Genelde bunlarý sabah uyandýðýmda farkediyorum, mesela dün oturma odasýnda uyumak istedim.

Gece 2-3 gibi kabus görerek uyandým, kalktýðýmda televizyonun yanýndaki bir tane eþya (tahminen kumanda yada süs eþyalarýndan birisiydi tam hatýrlamýyorum) kendi kendine hareket ediyordu.

Hiç aldýrmadan odama geçip yattým sabah kalktýðýmda olaylarýn farkýna vardým.

Biraz öncede diþlerimi fýrçalamak için kalktýðýmda þiddetli þekilde bir eþya düþme sesi geldi, ama ortada biþey yok.

Böyle saçma sapan olaylar baþýna gelen varmý?

Yoksa psikolojikmi?

sekizsilindir
23-03-2017, 02:15
Bi þeyler ictinmi?

exca-
23-03-2017, 02:21
yoðun stres ,aðýr çalýþma þartlarý ya da uzun süreli uykusuzluk gibi durumlar var mý?

Sinan58
23-03-2017, 02:27
Bi þeyler ictinmi?

Yani alkol kullanmadým hayatým boyunca, kullanmamda.
Sigara,alkol vb. en ufak kötü alýþkanlýðým yok abi.

yoðun stres ,aðýr çalýþma þartlarý ya da uzun süreli uykusuzluk gibi durumlar var mý?

Yoðun stres var bu 3 durumdan abi, uyku ise gece 3"te yatar sabah 12"de kalkarým.

Zero
23-03-2017, 02:29
Kesinlikle psikolojik. Boþ vaktinde yorucu bir spor yap ve uykunu düzenli tut geçer. Alkolden falan da tamamen uzak dur sadece o gün deðil peþi sýra gelen günlerde de psikolojik çöküntü sebeplerinin baþýnda gelir çünkü.

Ertekin
23-03-2017, 02:30
Gece uyumadan önce abdestli olmaya çalýþ ve mutlaka nas ve felak surelerini okuyup yat, Allah ýn izni ile bir daha bu tip þeyler olmayacak. Psikolojik de olsa psikolojik olmasa da son bulur.

exca-
23-03-2017, 02:50
Stres kaynaðýn ne bilmiyorum fakat özellikle uzun süreli yoðun stres sonucu bu tarz sorunlar yaþanabilir. Bunun yaný sýra bu tarz þeyler yaþadýðýný ve/veya yaþayacaðýný düþünmek de durumu tetikler.
Zero da söylemiþ, spor yapmak ve uykunu daha düzenli saatlerde yapmak da faydalý olacaktýr. Karanlýk uykusu (karanlýkta uyumak) her zaman daha dinlendirici ve saðlýklýdýr.

sekizsilindir
23-03-2017, 02:52
Gerçek þu ki, evet bu dünyada yalnýz deðiliz..
Paranormal olaylar yeni deðil yani Ertekin sana nasýl bir yol izleyeceðini tarif etmiþ, uygulamadan sonucu göremezsin.. hala devam ederse sana bir tane lav silahý tavsiye edicem..

N0M4dh
23-03-2017, 06:51
yemeði yatmadan ne kadar önce yiyorsunuz, yatmadan önce özellikle cips ve yaðlý abur cubur yiyor musunuz?

dachosen
23-03-2017, 07:04
Bir daha içeri gitmek yerine hareket eden nesnenin üzerine git. Hiçbirþeyden korkmaya çekinmeye gerek yok. Hareket eden nesneyi bi eline al bakalým hala öyle yapabiliyormu.

Tabiki bunlarý yaparken hala rüyada olmadýðýna emin ol :)

SekoLive
23-03-2017, 07:08
anlattýklarýnda aklýma ilk gelen bu oldu.

Girdap
~ Sinematurk.com (http://www.sinematurk.com/film/20728-girdap/)

samara
23-03-2017, 07:16
Gece uyumadan önce abdestli olmaya çalýþ ve mutlaka nas ve felak surelerini okuyup yat, Allah ýn izni ile bir daha bu tip þeyler olmayacak. Psikolojik de olsa psikolojik olmasa da son bulur.

Katýlýyorum

ProdriveSTI
23-03-2017, 07:23
Garip gelecek ama paranormal activity filmdeki gibi kamera yerleþtirip daha sonra izle gerçekten var mý öyle birþey diye.Ya da ben bu filme kendimi çok kaptýrdým. :D

burakgunay
23-03-2017, 07:23
Kardeþim yaþamadým böyle biþey þükür, ama dua et ve stresini azaltmaya çalýþ. Düþünsene senden deðerli ne olabilir? Hepimiz geçtik o yýllardan ne sýnav ne iþ güç ne araba ne baþka biþey. Herkesin hayatýnda lanet olasý stres malesef. Keyif almaya çalýþ, rahat býrak kendini gündelik hayattan kopmadan tabi. Baktýn baþa çýkamýyorsun, doktora git abicim. Bunun ayýbý yok.

aga81
23-03-2017, 07:27
+1000
Eskýden bana da oluyordu hatta baska yerde yatýp baþka yerde kalkýyodum akþam yattýðým da baþka sabah kalktýgýmda baþka pijamamla uyanýyodum vs.

mody
23-03-2017, 07:40
iyice þaþýrdýnýz he...

Evrenoz
23-03-2017, 07:50
Geç kumandanýn karþýsýna sen de saða sola oyna
Eyyy kumanda sen mi büyüksün ben mi büyüðüm diye baðýr

Deli deliyi görünce sopasýný saklar misali kaçar kumandayý oynayan el

KaanBRS
23-03-2017, 07:57
Bazý dönemler bende kabus görerek veya korkarak uyanmayý çok sýk yaþar olmuþtum.Ýlk gözümü açtýðýmda etrafýmda ki nesnelere baktýðýmda gözümde ki perde kalkana kadar birþeyleri baþka þeylere benzeterek oynadýklarýný düþünüyordum gözüm net görmeye baþlayýnca kayboluyordu.Benzer bir durum olabilir en kýsa sürede geçer umarým yaþamayan bilemez zor durumdur.

fthdrn
23-03-2017, 08:14
Hayatýnda hiç cin ile karþýlaþmayan dalgaya vurur ama görende o an bülbül gibi ne dua biliyorsa ötmeye baþlar :)
Yatmadan önce denilen dualarý oku. Dua onlarýn bugu gibi bir þey.

FB10ur
23-03-2017, 08:26
Garip gelecek ama paranormal activity filmdeki gibi kamera yerleþtirip daha sonra izle gerçekten var mý öyle birþey diye.Ya da ben bu filme kendimi çok kaptýrdým. :D

Uzun zaman sonra senden mantýklý bir yorum gördüm kardeþim :)

K0213
23-03-2017, 08:42
Bu konuyu neden forum taþýrsýn be kardeþim?
Burada yazýlanlarla sadece neye inanacaðýný karýþtýracaksýn, her aklýna mantýklý geleni 1 gün denesen sonuca ulaþana kadar belkide 1 ay daha kabus göreceksin.

Ananaemizden karabasan diye öðrendiðimiz þeye, TIP beyin ile omuriliðin kýsmen iliþkisinin kesilmesi diye yorumlar. Bana her bu olay olduðunda 99 depremindeki gibi sallandýðýmý sanarým, çünkü çocuk yaþlarýmda geçirdiðim en büyük tramvatik olaydý ama kafasýný yormayan böðrüme çoktü, beni salladý, hareket edemedim der. Ney? Karabasan!!

Bence önce yaþamýný gözden geçir, kendini yoracak bir hayatýn olsun, aklýnda geçim derdi ve hayatýn sana yarýn getirecekleri neler diye uyu, bu yorgunluk ve dünyevi düþünceler seni gözünü kapadýðýn gibi yeni güne kavuþturacaktýr.

Yaþýn ve yaþam tarzýn(gece yarýsý uyuyup, günün ortasýnda kalkmandan dolayý) seni bir sürü deðiþik bilinç altý dünyasýna sürükleyecektir ama çok uhrevi yaþlaþýp çözüm bulamadýðýn bir çýkmaza götürme kendini.

Duaný et bu sana güç verecektir ama çok gergin olduðunda bir kas gevþetici alarak da uyuduðunda rahat uyuduðunu fark edersin, ben mesela arada 2 tek bir þey içip yatýyorum ve uyumama yardýmcý oluyor.(sana yap demiyorum hoþlanmadýðýn için)

Demek istediðim, kendini tanýmaya çalýþ! neden senin baþýna geliyor böyle þeyler?
basma kalýp veya bir kiþide iþe yaramýþ methotlardan uzak dur. dua oku yat geçer(duaný her zmaan oku), daldan iki elma kopar sapýný yetime çöpünü zengine daðýt geçer, veya baþka bir þey.

Geçince bir þeyin kalmaz, konuyu okuyunca da ne akýllar vermiþler, denek haline getirmiþler beni der keyfin yerine gelir :)

Evrenoz
23-03-2017, 08:50

Kamera yerleþtirip izlediðinde hiç bir þey olmadýðýný görecek :)

5500
23-03-2017, 09:01
Psikolojik bir problem yaþamýyorsan, söylediklerini yaþamýþ biriyim. Çoðu kiþi dalgaya vurur ama insanýn baþýna gelmeden anlaþýlmýyor :)

Berkan
23-03-2017, 09:01
Birde psikoloðada görün derim.

Okb ?

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) - Takıntı Hastalığı (http://www.npistanbul.com/tr/sayfa/obsesif-kompulsif-bozukluk-okb-takinti-hastaligi)

KaanBRS
23-03-2017, 09:24
Bu konuyu neden forum taþýrsýn be kardeþim?
Burada yazýlanlarla sadece neye inanacaðýný karýþtýracaksýn, her aklýna mantýklý geleni 1 gün denesen sonuca ulaþana kadar belkide 1 ay daha kabus göreceksin.

Ananaemizden karabasan diye öðrendiðimiz þeye, TIP beyin ile omuriliðin kýsmen iliþkisinin kesilmesi diye yorumlar. Bana her bu olay olduðunda 99 depremindeki gibi sallandýðýmý sanarým, çünkü çocuk yaþlarýmda geçirdiðim en büyük tramvatik olaydý ama kafasýný yormayan böðrüme çoktü, beni salladý, hareket edemedim der. Ney? Karabasan!!

Bence önce yaþamýný gözden geçir, kendini yoracak bir hayatýn olsun, aklýnda geçim derdi ve hayatýn sana yarýn getirecekleri neler diye uyu, bu yorgunluk ve dünyevi düþünceler seni gözünü kapadýðýn gibi yeni güne kavuþturacaktýr.

Yaþýn ve yaþam tarzýn(gece yarýsý uyuyup, günün ortasýnda kalkmandan dolayý) seni bir sürü deðiþik bilinç altý dünyasýna sürükleyecektir ama çok uhrevi yaþlaþýp çözüm bulamadýðýn bir çýkmaza götürme kendini.

Duaný et bu sana güç verecektir ama çok gergin olduðunda bir kas gevþetici alarak da uyuduðunda rahat uyuduðunu fark edersin, ben mesela arada 2 tek bir þey içip yatýyorum ve uyumama yardýmcý oluyor.(sana yap demiyorum hoþlanmadýðýn için)

Demek istediðim, kendini tanýmaya çalýþ! neden senin baþýna geliyor böyle þeyler?
basma kalýp veya bir kiþide iþe yaramýþ methotlardan uzak dur. dua oku yat geçer(duaný her zmaan oku), daldan iki elma kopar sapýný yetime çöpünü zengine daðýt geçer, veya baþka bir þey.

Geçince bir þeyin kalmaz, konuyu okuyunca da ne akýllar vermiþler, denek haline getirmiþler beni der keyfin yerine gelir :)

Daldan iki elma kopar kýsmýný okurken nedense Haydar Dümen cevabý okuyorum gibi bi hisse kapýldým :)

Anýl E.
23-03-2017, 09:26
Yýllar önce bana da olmuþtu bi aralar,üst üste birkaç gün. En sonunda yataðýmýn altýna ekmek býçaðýný aldým güvenim yerine gelsin diye. Gece bi kalktým hareket eden nesnelerin üstüne elimde býçak alayýna gider . Sonra osura osura uyudum .

///M RIDER
23-03-2017, 09:36
Kardesim 7 kere ayetel kürsi 7 kere nas ve 7 kere felak okuyorsun ama inanarak icinden gelerek ilk önce Türkcesini Oku ki neyi ne icin okudugunu bil ondan sonra dedigim gibi abdestli sekilde hepsini 7 kere oku psikolojik bir durum olsa bile rahatlarsin diger türlü bir durum varsa bunlar sana kalkan olur

Cihan-DMC
23-03-2017, 09:39
Herkesin yöntemine saygým var fakat bu durumda en doðru olaný bir doktor ve ya psikiyatr söyleyecektir. Bence kýsa zamanda görünmelisin.

Oznsrl
23-03-2017, 09:47
3 aydýr çalýþmýyorum ameliyat oldum çok yattým uyku düzenim çok bozuldu gece 4 te yatýorm öðlen kalkp akþam üzeri yatýp gece kalktýðým falan oluyor maddi olarak sýkýntýlarým var falan banada bu tarz þeyler oluyor hatta geçen karabasanda geldi :P kafama takmýyorum ama sende sýkýntý yapma rahat ol geçer gider :)

GokhanRS
23-03-2017, 09:54
Senin durumunun tamamen psikolojik olduðunu düþünüyorum kardeþim. Gece 3te yatýp sabah 12de kalkmak uzun zamanda hemen herkesi psikolojik sorunlara iter. Çoðu insan bunu kabullenmez. Hatta bomba gibiyim v.s derler.

Ancak ne olduðun önemli deðil, ateist bile olsaydýn ayný sonucu yaþardýn bu þekilde bir düzene devam edersen. Ýnsan beyni aþýrý komplike bir organ, özellikle uyku düzeni bozulan insanlarda halüsinasyon görmeye meðillidir.

Yani benimde geçmiþte baþýma geldi. En doðru bilgiyi psikologlardan alýrsýn diye düþünüyorum. Senin ilaçlýk bir durumun olmadýðýný umuyorum o yüzden psikolog diyorum.

Ayrýca ilk olarak uyku düzenini düzeltmeyi ve akþam yemekten birkaç saat sonra spor yapýp yatmayý denemelisin.

Dua ile çözebileceðini düþünen arkadaþlara da kesinlikle saygý duyuyorum, inanç dua insana mutlaka güç verir. Dua etmende bir sakýnca yok psikolojik olarak bile güç verir insana ancak sen gece 3 sabah 12 düzenine devam edersen dua edip mucize bekleme. Zira her dua kabul olsa kimse fakir olmazdý.

Gece bu kadar geç yatan insanlarda halüsinasyon oranýn çok yüksek olduðu kanýtlanmýþ birþey. Baþýma geldiðinde ben doktora gitmeyi tercih ettim. Tek söylediði uyku düzenini düzelt dedi ve düzeldim :)

LnchCntrl
23-03-2017, 09:55
Sinancým gurbettesin sýkýldýn ondan da olur. dua ný oku. doktora git kendini oyala spor felan yap.

ayrýca kumanda falan oynasýn sorun yok para gitmiyosa no problem

mrbars
23-03-2017, 09:56
az mastürbasyon bu tarz sýkýntýlara yol açabilir.
çaresi elinde.

Anýl E.
23-03-2017, 09:58
az mastürbasyon bu tarz sýkýntýlara yol açabilir.
çaresi elinde.

Abi bu yaþtaki adamýn çatýr çatýr yapýþtýrmasý lazým,ne masturbasyonu.

baþla sinan artýk çatara patara güm güm güm :D

RIDVAN
23-03-2017, 09:58
Bilmiyorum bizim burda. Kötü rüya kabus vs.. Ýçin yatarken yastýðýn altýna býçak koyulur Küçüklüðümden beri evlendim oðlum var. yastýðýmýn altýnda býçak hala var. Abdestini al bildiðin dularý oku. + Yatarken yaðlý yemek abur cabur yemeninde etkileri olduðunu duymuþtum...

mrbars
23-03-2017, 10:05
Abi bu yaþtaki adamýn çatýr çatýr yapýþtýrmasý lazým,ne masturbasyonu.

baþla sinan artýk çatara patara güm güm güm :D

karþý cins biraz deðiþik bu konularda. murphy kanunu gibi.
otobüs beklersin beklersin gelmez. sonra gelince binersin, bir bakarsýn arkada 10 otobüs daha gelmiþ. inip ötekine binsen, daha genci bir arkada. in bin, zor iþler. o yüzden en güzeli arada bir yürümek. otobis gibi keyifli deðil ama gideceðin yere öyle de böyle de gidiyorsun yani.

Quantum
23-03-2017, 10:06
Bilmiyorum bizim burda. Kötü rüya kabus vs.. Ýçin yatarken yastýðýn altýna býçak koyulur Küçüklüðümden beri evlendim oðlum var. yastýðýmýn altýnda býçak hala var. Abdestini al bildiðin dularý oku. + Yatarken yaðlý yemek abur cabur yemeninde etkileri olduðunu duymuþtum...

Ben de okula giderken ertesi gün yazýlý sýnav olacaðým dersin kitabýný yastýðýmýn altýna koyardým.
Ama kötü geçerdi sýnavým yine de.
Yastýk altý taktiði olmuyor bak söyleyeyim.

Cihan-DMC
23-03-2017, 10:14
Bir de bu yastýk altýna býçak koymak bana çok sakýncalý geliyor. Ýnsanýn uyku sersemi ne yapacaðý belli olmaz :)

zaykarter
23-03-2017, 10:54
hergün duzenli olarak kullandigin bir ilac var mi? epilepsi hastaligin var mi? bahsettigin 3 problemde yasadigin olaylarin sebebi olabilir. boyle devam edersen nobet gecirme ihtimalinde olabilir. bence hayat duzenini deðiþtir ve en kisa zamanda bir doktora gorun.

mert_can 41
23-03-2017, 11:01
Evden ses gelmesine takýlmayýn en üst katta oturuyoruz ev dublex üst katta sanki biri yaþýyormuþ gibi gümbürtüler sesler geliyor. Her evde olan þeyler. Ama þunuda söylim gerçekten böyle þeyler var inanmasanýzda var.

Sinan58
23-03-2017, 11:42
Yorumlarýn tümünü okudum, güzel tavsiyeler aldým.

Abdestsiz gezmem, ama son 1 yýldýr Dini duygulardan uzaklaþtým sanýrým.

Bu olaylarýn baþladýðý zamaný "paxera kullananlar" adlý konuya yazmýþtým, gece birgün uyandýðýmda kulaklýðým olduðu yerde kendi etrafýnda dönüyordu.
Bir süre izledim kulaklýðýmý daha sonra yattým tekrar, çünkü olaylarýn farkýna sabah vardým.

Yatmadan önce yemek yemiyorum, çünkü kilo alýyorum yediðim taktirde.
Ama 100-200 kalorilik birþeyler atýþtýrýrým genelde.

Sigara, alkol vb. kötü alýþkanlýðým kesinlikle yok ve 1-1.5 yýllýk depresyon sürecindeyim.

Uyku düzenim gerçekten böyle þeylere sebep oluyor olabilir, çünkü evde en geç ben yatarým ve benden baþka kimsenin baþýna böyle bir olay geçmedi.

Bazý tavsiyelerde kahkaha attým yalnýz.

Býçak iþi benim için çok tehlikeli olur, gece uyurken ne yaptýðýmý bilmiyorum.
Stres benim için büyük bir sýkýntý maalesef, bana kafayý yediriyor açýkçasý.

Kamera koyma fikri aklýma yattý ama pek biþey çýkacaðýný sanmýyorum, çünkü olayýn psikolojik olduðunu düþünüyorum.

Bisiklet sürdüðüm zamanlar daha erken uyuyorum, çünkü yorucu bir spor.
Ama genede en azýndan spor yapýnca bile uyumam yaklaþýk 12-1"i buluyor.

12"de kalkýncada kahvaltý, üstünü giy derken saat 1-2 oluyor gün içinde sadece 3-4 saatim kalýyor.
Ondada spor yapmaya çalýþýyorum.

Genç yaþta nelerle uðraþýyoruz, sanýrým birþeyleri kafaya çok takýyorum.

Sezgin
23-03-2017, 11:45
Sinan senin sanki daha öncede buna benzer bi sýkýntýn vardý. Baþka bi konuda okudum diye aklýmda kalmýs, paxera konusu olabilir. Bu kadar aðýr deðildi ama o günden bu zamana aðýrlaþtýðý ortada. Ben senin yerinde olsam tavsiyelere uymanýn yaný sýra kafa olarak býraz daha rahatlaman acýsýndan evde kamera olayýný yaparým. en azýndan ortada birþey olmadýðýný görmek tavsiyeleride uyguladýðýn takdirde iyileþme sürecini hýzlandýracaktýr.

STHL
23-03-2017, 11:49
geçmiþ olsun kardeþim. sýkýntýlý bir durum. yorumlarý okuyunca aklýma yahþi batýda filmindeki cem yýlmaz ýn hertürlü kötülükten ve musibetten koruyan cevþeni geldi :) sýkýntýyý giderme sürecinde akýlcý yoldan sapmamaný tavsiye ediyorum tekrar geçmiþ olsun.

Sinan58
23-03-2017, 11:51
Daha fazla kafayý yemeden bir psikoloða gitmem gerek sanýrým, böyle saçma sapan olaylar evde sadece benim baþýma geldiðine göre sanýrým biryerlerde, birþerlerde hata yapýyorum.

Kendime belirli bir uyku düzeni oluþturmaya çalýþacaðým.
Hergün yavaþ yavaþ bu düzeni uygulamaya baþlayacaðým.

Kabuslara gerçekten bir çare bulmam gerek, sonuçta gece gece rüyada olsa baþýna olmadýk olaylar geliyor.
Psikolojik olarak insanlardan uzak durma içgüdüsüde var son birkaç aydýr.

Bazen insanlarýn çok bulunduðu otobüs, tramvay vb. toplu taþýma araçlarýnda ruhum daralýyor.
Ve bunlarýn hepsi son 1-1,5 yýldýr baþýma geliyor, kabuslar ise aralýklý olarak son birkaç aydýr.

Sinan58
23-03-2017, 11:55
geçmiþ olsun kardeþim. sýkýntýlý bir durum. yorumlarý okuyunca aklýma yahþi batýda filmindeki cem yýlmaz ýn hertürlü kötülükten ve musibetten koruyan cevþeni geldi :) sýkýntýyý giderme sürecinde akýlcý yoldan sapmamaný tavsiye ediyorum tekrar geçmiþ olsun.

Saðolasýn abi, Cevþen çok güzel bir çözüm.
Çünkü psikolojik olarak çok güzel bir özgüven veriyor insana çünkü geçmiþtede denemiþtim.
Ýnsana güven veriyor, çok iyi oldu bu saðolasýn.

Sinan senin sanki daha öncede buna benzer bi sýkýntýn vardý. Baþka bi konuda okudum diye aklýmda kalmýs, paxera konusu olabilir. Bu kadar aðýr deðildi ama o günden bu zamana aðýrlaþtýðý ortada. Ben senin yerinde olsam tavsiyelere uymanýn yaný sýra kafa olarak býraz daha rahatlaman acýsýndan evde kamera olayýný yaparým. en azýndan ortada birþey olmadýðýný görmek tavsiyeleride uyguladýðýn takdirde iyileþme sürecini hýzlandýracaktýr.

Aynen abi, paxera konusundada yazmýþtým.
ama son 2 haftadýr gerçekten önüne geçilemeyecek bir hal aldý, kamera olayýný ciddi ciddi düþünmeye baþladým.
Hatta bu akþam telefonumla kesinlikle denemeyi düþünüyorum.

Kakus
23-03-2017, 12:02
Seks yap...

Evrenoz
23-03-2017, 12:13
Dua etmek
Býçak koymak
Silah koymak

Farkýndaysanýz bunlarýn hepsi insanýn kendini güvende hissetmesi için tutunulacak farklý farklý dallar.. Herhangi bir sebepten oluþan bir rahatsýzlýk "dua beni korur, býçak beni korur" gibi tutunulacak bir daldan güç alýnarak aþýlýyor. Yani bu durumdan insan kendi kendine kurtuluyor.

Misal arapça bilmeyen ama inancý tam olan birine tamamen alakasýz kelimelerden bir þey ezberletip buna x duasý deyin, o da pozitif þekilde etkilenecektir. Ettiðim dua beni koruyacak diyerek o duaya tutunacak, ama söylediði kelimeler belki bir romanýn cümleleri olacak.. Ya da býçak koyan kiþiye o farketmeden normal býçak yerine plastik býçak verin, yine kendini güvende hissedecek.. Sanki ine-cine býçak etki eder gibi.. Tüm bunlar zorluklara veya problemlere karþý kiþideki "bir yerlerden güç alma, bir yerlere dayanma" isteði..

vectra-tuner
23-03-2017, 12:18
Ayetel-Kürsi oku bolca, Ayetel Kürsi çok çok etkilidir hayatýn deðiþir.. Felak Nas oku .. birde ne kadar çok korkarsan o kadar çok üzerine gelinir.. O yüzden diren... Dua okumaya baþlayýnca asla býrakma bir daha..

rebeloghy
23-03-2017, 12:24
Dua etmek
Býçak koymak
Silah koymak

Farkýndaysanýz bunlarýn hepsi insanýn kendini güvende hissetmesi için tutunulacak farklý farklý dallar.. Herhangi bir sebepten oluþan bir rahatsýzlýk "dua beni korur, býçak beni korur" gibi tutunulacak bir daldan güç alýnarak aþýlýyor. Yani bu durumdan insan kendi kendine kurtuluyor.

Misal arapça bilmeyen ama inancý tam olan birine tamamen alakasýz kelimelerden bir þey ezberletip buna x duasý deyin, o da pozitif þekilde etkilenecektir. Ettiðim dua beni koruyacak diyerek o duaya tutunacak, ama söylediði kelimeler belki bir romanýn cümleleri olacak.. Ya da býçak koyan kiþiye o farketmeden normal býçak yerine plastik býçak verin, yine kendini güvende hissedecek.. Sanki ine-cine býçak etki eder gibi.. Tüm bunlar zorluklara veya problemlere karþý kiþideki "bir yerlerden güç alma, bir yerlere dayanma" isteði..

Aman Evren abi, taþlanacaksýn birazdan bu kadar mantýklý konuþma..

atituti
23-03-2017, 12:28
belliki beynin bazý bölgelerinde sorun mevcut , psikiyatriste gitmekte fayda var senin meselen psikologluk deðil ilaç tedavisi görmen lazým..

Jem89
23-03-2017, 12:32
Yazýlarýndan anladýðým kadarýyla aklý selim birisisin.. Biraz araþtýrma, profesyonel birisinden yardým almayla çözebileceðin bir þey olduðunu düþünüyorum..

Þu anda iþsizim.. Uyku düzenim inanýlmaz bozuk.. bi gece sabaha karþý 5 te yatýp 12 de kalkýyorum.. Diðer akþam 9 da yatýp sabah 7 de kalkýyorum vs.. sürekli bozuk.. Ama hiç bu tarz þeyler gelmiyor baþýma.. Stres, baský, gelecek kaygýsý vs insan psikolojisini darma duman eden þeyler.. Depresyondayým yazmýþsýn, bilmiyorum anti depresan ilaçlar kullanýyor musun ? Onlarýn da yan etkisi olabilir.

Evren abinin söylediði çok doðru.. Bir yere dayanma, güvenme isteði insaný çok rahatlatýr.. Ben dini inancý aþýrý kuvvetli bir adam deðilim. Çok az dua bilirim mesela.. Ama ara sýra esnaf arkadaþlarýmla denk getirirsek cuma namazýna gittiðimde hocanýn vaazý ve kýldýðým namaz beni inanýlmaz rahatlatýyor..

ama ayný zamanda da her akþam alkol alan birisiyim neredeyse..

Sorunlarýný konuþabildiðin bir arkadaþýn, sevgilin vs var mý ? Tek baþýna altýndan kalkman zor gibi duruyor..

Ya aslýnda gel ben sana bi 70 lik raký açayým.. 1 gece de hallederiz her þeyi.. :) :)

yesil
23-03-2017, 12:35
bu üç harflilerin kafasý çalýþmýyor bazen. hayýr ne diye müslüman adama musallat olursun iki dua okur iþin biter. git hristiyana çat, budiste çat dimi. illa kaþýnýyorlar.

McKrop
23-03-2017, 13:07
Kardeþim bu tarz þeyleri yenmek için yapman gereken þey korkularýnýn üzerine gitmek. Mesela oyandýðýný farkettiðin objenin yanýna git o an tut, çek, kaldýr oynamadýðýna emin olana kadar ordan ayrýlma. Bir þey gördüysen evin içinde saklanma, gördüðün yere git aslýnda orda hiç bir þey olmadýðýný, senin hayal kurmuþ olduðunu farkedene kadar korkunun üzerine git ve yen onu. Daha önemlisi inançlý ol. Dua okumanýn gücüne inan. Beþ vakit namaz kýl demiyorum. Fakat inançlý olmak insaný güçlü kýlýyor. Bunu sana camiiye bile bayramdan bayrama giden ben olarak söylüyorum :)

rebeloghy
23-03-2017, 13:08
bu üç harflilerin kafasý çalýþmýyor bazen. hayýr ne diye müslüman adama musallat olursun iki dua okur iþin biter. git hristiyana çat, budiste çat dimi. illa kaþýnýyorlar.

Espri maksatlý mý yazdýnýz bunu ? Neden soruyorum, espri deðilse bakýþ açýnýza üzüleceðim. Ýki duayla cin avlamak yerine dualarýný güzel þeyler için etsin çok güçlü müslüman adamlar, ilerleyelim.. Karþýdan araba geldiðini görünce uzun farýný söndüren arabalardan üretelim mesela..

yesil
23-03-2017, 13:19
Espri maksatlý mý yazdýnýz bunu ? Neden soruyorum, espri deðilse bakýþ açýnýza üzüleceðim. Ýki duayla cin avlamak yerine dualarýný güzel þeyler için etsin çok güçlü müslüman adamlar, ilerleyelim.. Karþýdan araba geldiðini görünce uzun farýný söndüren arabalardan üretelim mesela..

onu üretenlerin duayla veya herhangi bir dini ritüelle vakit kaybettiklerini sanmýyorum.

Grimlord
23-03-2017, 13:27
Geçen astral seyahat müziði açtým, dedim kalkýp gideyim buralardan. Sanýrým bu tarz müziklerin hepsinin ortak yönü çok derin týnýlar içermesi. Gerçekten etkili oluyor, insan gevþiyor. Bazen de korkutuyor.Neyse bir kaç dakika falan böyle uyur gibi oldum, kuþ cývýltýlarý su sesleri vs. Deðmeyin keyfime.
Herþey buraya kadar güzel ancak sýkýntý þurada , sanýrým youtubeda playliste alýp yatmýþým. Yaklaþýk bir kaç saat sonra, tam böyle bi "heh rahatladým, ruh bedeni birazdan terkedecek, vucut uyuyor ama beyin zehir gibi çalýþýyor" derken sýçradým.

En son duyduðum :

" naptýn sen yiðen yavvvvv, muðaaa goydum onun"

https://www.youtube.com/watch?v=d16LYK_W520

Yani bu posttan çýkarýlacak özet : Sakýn "birþeyler dinleyim rahatlarým" diyip playliste alma. Hayatýnýn hatasýný yaparsýn :heyoo:

darkmoon
23-03-2017, 13:38
sanrýsal bozukluk var doktora gidersen tedavisi kolaydýr.. sanrýsal bozukluk içinde anlattýðýn her þey olur hatta evin içinde yürüyen senel konuþan þeyler bile görürsün ..

ilim var bilim var öyle kurþun dökmeyle fare pisliði kapýya koymayla o iþe çözüm bulunmaz..

illa orjinal bir þey duymak istersen poltergeist bir durumda olabilir diyim ama fantezi olur .. git doktora paþa paþa tedavini ol geçer zaten tedavide tahminim yüksek stress falan diyicek sana bir iki sakinleþtiriic gevþetici verip yollýycak takma kafayý bir þeyi sinir stress yapma diyicek..

burak_2885
23-03-2017, 15:06
Dua etmek
Býçak koymak
Silah koymak

Abi ne zaman bi konuyu okurken aklýmdan geçenleri yazýcam desem bi bakýyorum sen yazmýþsýn. Anca bukadar olur..

Kesinlikle piskolojik bi durum bence. Ben açýkçasý doðaüstü varlýklara inanmadýðým için baþýmada bu tarz olaylar gelmiyor sanýrým (karabasan cin çarpmasý vs.) Ama inancýna göre tabi ki dua seni rahatlatýr. Gün içinde ya da hayata dair yaþadýðýn bi sýkýntý stres varsa onu kafandan atmaya çalýþ, olmuyorsa destek al. Her insan kendi piskolojisini düzeltemez zor iþtir.

Geçmiþ olsun kardeþim

Yiðit G.
23-03-2017, 15:52

Halk folklörü efsane veya uydurma olduðu için... Cin sadece müslümanlarda vardýr baþka gören olmaz , Japonlarýn ise Oni si vardýr. Meksikalýlarda Çupakabra vardýr.. Avrupada amerikada hayalet vardýr.. Ýsveç tarafýnda kocaayak veya troll diyelim.Ýrlanda tarafýnda su canavarlarý meþhurdur...

Mesela müslümanlýktan önce türklerde ise Alkarýsý , Garmakoçi , Gulyabani gibi öbür dünyadan gelen kötü varlýklar vardý.

Eskiden þeytan çýkarma cin çýkarma vs bol bol duyulurken týp ilerledikçe artýk neredeyse sýfýra indi bu olaylar , çünkü bunlarýn altýndan stress‎ , psikotik depresyon , depresif ve manik hastalýklar çýktý.. Psikolojik olmayan ise en basitinden kanser bile bu tarz halusunasyonlara sebep verebiliyor.

BaR1s
23-03-2017, 16:40
hocam bak buda bi ihtimal.

https://www.youtube.com/watch?v=VpPfI7nD3Y8

Emre Ekrem
23-03-2017, 17:00
iþte bunlar hep Illuminati iþleri

coolvtec
23-03-2017, 18:05
kemara yerleþtirin

Ömer H. Sanlav
23-03-2017, 18:19
Bahsettiðin olay uyku düzensizliðinden meydana gelir hocam, ha birde biþeyi kafana çok taktýðýnda oluyor böyle paranormal olaylar

Sinan58
23-03-2017, 18:21
Batýl inançlara inanmam zaten arkadaþlar, Din ayrý batýl inançlar ayrý.

Ýn"in Cin"in bana zarar verebileceðinede inanmýyorum ki zaten Ýn"de Cin"den korkmam.

Benim sorunum bu olaylarýn sebebini bulmak, çöldeki adamda halisülasyon sayesinde su görüyor ama bunun bir açýklamasý var çünkü herþey psikolojik.

Karabasan yakýn zamanda bana hiç gelmedi, belkide inanmadýðýmdan karabasan vb. olaylara.

Bu akþam odama telefonumun kamerasýný açýp koyacaðým, muhtemelen biþey çýkmayacak.
Olayýn psikolojik olduðunu düþünüyorum.

Geçmiþ olsun dilekleriniz için çok teþekkür ederim.

Ayný zamanda 2. bir sorunum kabus görmek, gece rüyamda aksiyon filmlerine baðlýyorum.

Uçanlar, kaçanlar falan.

3. SORUNUM ÝSE:

Kabuslarda 3 harfli vb. varlýklarla uðraþmak, rüyada zaten gerçek hayattan baðýmsýz oluyoruz.

Eee oradaki olaylar bir anda gerçek oluyor, yani rüyandada olsa gözünle görüyorsun o varlýklarý.

Rüyalarda psikolojik, yani bu olaylar %90 ihtimal psikolojik.

Açýk konuþmak gerekirse psikoloða gidip eþ, dost tarafindan deli damgasý yemek istemiyorum.

HondatugraL
23-03-2017, 18:21
Aklýma kýbledere köyüne giren elemanlarýn çektiði video geldi þuan :D

Sinan58
23-03-2017, 18:25
Aklýma kýbledere köyüne giren elemanlarýn çektiði video geldi þuan :D

Abi o çocuk milletin Dini duygularýný kullanarak para kazanýyor, gece gece in cin çýkýpta kimseye biþey yapmaz.

O videolarla ancak çocuklarý kandýrýr, yani bence saçma iþlerle uðraþýp milleti kandýrýyor.

Ekrem_06
23-03-2017, 19:17
Erken yat erken kalk demeyeceðim gençliðinin tadýný çýkart býrak eþyalar hareket ediyosa etsinler sende ahengine katýl onlarýn :D en kötü patlat iki tane oturun leyn yerinize de :D

TigeR
23-03-2017, 20:02
Psikoloða gidince deli damgasý yemezsin ya da öyle düþünüyorsan kimseye söylemeden gidip gelebilirsin. Bu kadar olayda bu kadar sakin kalmak da tebrik gerektirir sanýrým :) Þahsen ben bu derece sakin kalamazdým. Geçmiþ olsun þimdiden.

Otto_Skorzeny
23-03-2017, 20:28
Yattýðýn yerde çubuk kraker falan mý yedin? Bir numaralý kabus sebebi

Yigit-Y
23-03-2017, 20:50
Kuran oku allaha dua et düzelir

turboman
23-03-2017, 20:56
Tamamen psikolojik beyin bazen nedeni nedir bilmem ama görmek istediðini kendi yaratýyor yaný aslýnda öyle biþey yok ama beyin görmüþsün gibi yapabiliyor yani uykudan uyanan adam herþeyi yapabilir görebilir rüyanda ne gördün neler yaþadýn bilemediðin durumlar olabilir bi ara bende gece uyandýðýmda sanki duvarda biþey yürüyomuþ gibi görürdüm kalkýp kontrol ettiðimde biþey olmadýðýný anlýyordum sizinde böyle bi durum yaþadýðýnýz ortada cinle minle alakasý yok böle þeylerin

Mikrop_Ali
23-03-2017, 21:01
bende hep yeni uykuya daldýgýmda yüksek biyerden düþermiþ gibi aniden uyanýrým

mehmetRS
23-03-2017, 21:33
Bir kamera deneyebilirsiniz gerçek olanla yüzleþmek adýna, öte yandan yorgunluða strese baðlý halüsinasyon olabilir,
Bilmediðiniz ve yeni yükseliþte olan bir rahatsýzlýðýnýzda olabilir. Bu metabolik olabilir, nörolojik olabilir.. Psikiyatrik meseleler halüsinasyon boyutundayken genelde buraya gelip konu açtýracak durumda býrakmýyor insaný çünkü.
Bir Nöroloða giderek konuþabilirsiniz. Beyin dalgalarýnýza yönelik bir test yaparlar, anormal bir durum varsa bunun sebebine yönelik araþtýrmaya giriþilir.
Ben olsam önce bir kamera olayýný denerdim, yani videoya kayýt ediliyormu bu hadiseler, yoksa sadece ben mi yaþýyorum, bunu netleþtirirdim. Eðer videoda da izleyip yada izlettirebiliyorsanýz baþkalarýda bunu görebiliyorsa, durum bambaþka olabilir.
Paranormal meselelerden ziyade, manyetik alan bozulmasý denen bir mesele nadirde olsa çok lokalize olabiliyor dünya üzerinde ama yani bu hep olmalýydý, oturdugunuz yerde doðduðunuzdan beri oturuyorsanýz ve birden bu þekilde baþlamamalýydý, çok daha hafif þekilde belirti göstermesi gerekiyor, atýyorum kapanmayan çelik kapýlar, sürekli baþ aðrýsý yada evde mutfak setinin üzerinde bekleyen þiþe suyun normalden daha cabuk ýsýnmasý, vs gibi olaylarla baþlar.
Fakat sizde direk nesneler hareket ediyorsa ki ilk sayfayý okudum sonraki sayfalara bakmadan yazýyorum detay birþey bahsetmiþseniz bilemiyorum, kumandaya gelene kadar, daha fazla yogunluða sahip metal eþyalardan baþlamasý gerekirdi.
Bu yazdýðým çok ama çok nadir görülen uç bir fikir ama Dünyada kimin baþýna ne geleceði belli olamýyor malesef. Aklýma gelmiþken paylaþmak istedim.
Tek bildiðim, bir þey yaþýyorsak bu dünya üzerinde, bu dünya üzerindeki kurallarla açýklanabiliyor birþey olduðudur. Endiþe etmeyin, Kamera -> Doktor. Önerim budur.

mert5
23-03-2017, 21:44
Kendinize oyalanacak þeyler bulun ...

Bazen dýþarý çýkýp arabayla gazlamak, hayatta ki sýkýntýlarý unutturuyor ...

Mesela ben sanayi de vakit geçirmeyi çok severim iþim olmasa bile hafta da bir uðrarým ...

Sanayi nin bir çayý birde koþuþturmasý çok hoþuma gidiyor ... ( Biraz yalan söyledim her hafta arabanýn ayrý bir sorunu çýkýyor )

Neyse geçmiþ olsun ... Sizde kendinize göre uðraþlar bulursanýz sorun kalmayacaktýr ...

dachosen
23-03-2017, 21:57
Yattýðýn yerde çubuk kraker falan mý yedin? Bir numaralý kabus sebebi

Yataðýnýn altýna 1 tabak salçalý spagetti yayýp uyuyan,kabus yerine rüyalanan arkadaþým geldi aklýma :D saðolasýn

Schumi
23-03-2017, 22:02
Bu aralar arka arkaya izlediðin dizi var mý ? Supernatural gibi. Bir diziden çok fazla arka arkaya izleyince misal günde 5-6 bölüm gibi konusu ne olursa olsun rüyana etki edebiliyor. Seninde gördüklerin aslýnda rüya olabilir. Duaný tabi et gene ama biraz daha olaya mantýk çerçevesinde yaklaþ.

Sinan58
23-03-2017, 22:46
Ekrem_06

Abi olaylar olurken uyku sersemi olduðum için ortamý izlemekten baþka biþey yapamýyorum.

TigeR

Saðolasýn abi, artýk alýþtým sakin kalabiliyorum.
Gizli gizli biraz zor giderim heralde.

Otto_Skorzeny

Abi bu konuya özellikle her gece dikkat ederim.
Bu konuda oldukça dikkatliyim.

yiðit-Y

Yiðit abi bu günlerde CUMA"dan CUMA"ya ibadet ediyorum, söylediklerin kesinlikle çok mantýklý.

turboman

Bende böyle düþünüyorum abi, çölde su görmek gibi tamamen psikolojik bence.

Mikrop_Ali

Abi bendede bazen uykuya dalmadan beynin vücudu kontrol etmek için gönderdiði sinyalle bir irkilme oluyor.

KAMBOZ

Bugün Dualarý okuyacaðým abi.
Bir bakalým genede.

mehmetRS

Abi senin bahsettiðin olaylar çok uç olaylar, henüz o kadar ilerlemedim.
Kamera olayýný kesinlikle kafama koydum.

mert5

Saðolasýn abi, oyalanacak birþeyler bulmam þart kendime. Haklýsýn, hobiler birþeyleri kýsa sürede olsa unutturabiliyor.

dachosen

Abi arkadaþ yürek yemiþ heralde, deðiþik bir olaymýþ.

Schumi

Abi televizyon, dizi vb. þeyler izlemiyorum.
Rüyalarýma giren þeyler genelde gündelik hayatla hiç alakasý olmayan þeyler oluyor.

Ama hiç tanýmadýðým insanlarý rüyamda aradada olsa görebiliyorum.

aroglu
23-03-2017, 22:51
arkadaþým sen kamera falan koyma.velev ki görüntüledin durduk yere hareket etti kumanda bardak vs .o zaman ne olacak ? :D

en iyisi doktor yardýmý almak

TigeR
23-03-2017, 23:30
arkadaþým sen kamera falan koyma.velev ki görüntüledin durduk yere hareket etti kumanda bardak vs .o zaman ne olacak ? :D

O zaman tepkisi hasss. olup koþmak olur heralde :D

mert_can 41
23-03-2017, 23:33

En kötü youtube yükler youtuber olur youtubede iyi seviliyor. Eve girerkende niyetimiz çalmak zarar vermek deðil uyumaya geldim diye girer :D Tövbe tövbe :D

Yiðit G.
23-03-2017, 23:34

dünya üstünde öyle bir görüntüyü yakalayabilen de yok :) Varsa da ne hikmetse görüntü 10x10 piksel oluyor :)))) Artýk uzaydan bile kamera ile karýncayý görüntüleyen teknoloji onu yakalayamýyor ev kamerasý hiç yakalamaz gerek yok güzel bir uyku , sosyal faaliyet vs herþeyi düzeltir :)

gokhankenar
23-03-2017, 23:34
Çoðu kiþi makaraya almýþ ama adam buraya kadar konu açtýðýna göre durup onun açýsýndan epey ciddi. Biraz ona göre yorum yapýlsýn bence...

Zorbey
23-03-2017, 23:58
Ev ortamýn müsaitse sevgili yap. Onunla yaþa. Bu olaylarý ona bahsetme. Ya da bir arkadaþýný davet et ,arkadaþýn sende kalsýn. eþyalarýn yeri deðiþiyor mu diye kendin kontrol et.

Belkide uyur gezerlik vardýr sende ?

Tayfun.O
24-03-2017, 00:04
Ev ortamýn müsaitse sevgili yap. Onunla yaþa. Bu olaylarý ona bahsetme. Ya da bir arkadaþýný davet et ,arkadaþýn sende kalsýn. eþyalarýn yeri deðiþiyor mu diye kendin kontrol et.

Belkide uyur gezerlik vardýr sende ?

Kesinlikle katýlýyorum.
Ýnsan açlýða 3 hafta suya 3 gün yalnýzlýða 3 sn dayanýr derler.
Evde senden baþka birisi daha olacak

aroglu
24-03-2017, 00:11
En kötü youtube yükler youtuber olur youtubede iyi seviliyor. Eve girerkende niyetimiz çalmak zarar vermek deðil uyumaya geldim diye girer :D Tövbe tövbe :D
o kanalý biliyorum :D vine zamanýnda þu kafalarý izlerdim onlar bile girdi o iþe o gün bugüdür izlemiyorum :)

dünya üstünde öyle bir görüntüyü yakalayabilen de yok :) Varsa da ne hikmetse görüntü 10x10 piksel oluyor :)))) Artýk uzaydan bile kamera ile karýncayý görüntüleyen teknoloji onu yakalayamýyor ev kamerasý hiç yakalamaz gerek yok güzel bir uyku , sosyal faaliyet vs herþeyi düzeltir :)

nasreddin hoca hesabý abi bizdeki ya tutarsa :) ama imzaný görünce arkadaþa bir tavisye de bulunayým . kendine bir evcil hayvan edinebilirsin ev müsaitse :) onunla ilgilenirsin kafan daðýlýr .kafan daðýlmasa bile ortalýðý daðýtan bir suçlu bulabilirsin daima :) yaramaz bir kedi olur , heyecanlý bir köpek olur , birde barýnaktan sahiplenirsen þahane olur arkadaþým :)

ghibli06
24-03-2017, 00:14
bende uyur gezerlik var... bunu tetikleyen faktörler var, çok sýcak gibi mesela... yazýn en üst katta yatak odasýnda yatýp 3 kat aþaðýda antrede uyanabiliyorum, banyoda küvette uyanmýþlýðým vardýr... bu arada beni yakalayan olursa gayet güzel konuþurum, mantýklý cevaplar veririm ama hiç birini hatýrlamam... karabasan eskiden çok sýk görürdüm son zamanlarda seyrekleþti, özellikle karabasan görürken rüyada olaný gerçek zannedebiliyorsun... evlendikten sonra çok nadir oluyor en azýndan yanýnýzdaki farkedip hemen uyandýrýyor, ama yine de hanýmý evlenmeden uyardým ve durumu anlattým, hala daha beni gece kaldýrdýðýný konuþtuðumuzu, sorularýna cevaplar verdiðimi söyler ama ben hiç birini hatýrlamam...

senin olayda da muhtemelen karabasanýn bir türünü görüyor ve de olaylarý gerçek zannediyor sonrasýnda tekrar uykuya dönüyor olabilirsin...

Berkan
24-03-2017, 08:16
Yazýlarýndan anladýðým kadarýyla aklý selim birisisin.. Biraz araþtýrma, profesyonel birisinden yardým almayla çözebileceðin bir þey olduðunu düþünüyorum..

Þu anda iþsizim.. Uyku düzenim inanýlmaz bozuk.. bi gece sabaha karþý 5 te yatýp 12 de kalkýyorum.. Diðer akþam 9 da yatýp sabah 7 de kalkýyorum vs.. sürekli bozuk.. Ama hiç bu tarz þeyler gelmiyor baþýma.. Stres, baský, gelecek kaygýsý vs insan psikolojisini darma duman eden þeyler.. Depresyondayým yazmýþsýn, bilmiyorum anti depresan ilaçlar kullanýyor musun ? Onlarýn da yan etkisi olabilir.

Evren abinin söylediði çok doðru.. Bir yere dayanma, güvenme isteði insaný çok rahatlatýr.. Ben dini inancý aþýrý kuvvetli bir adam deðilim. Çok az dua bilirim mesela.. Ama ara sýra esnaf arkadaþlarýmla denk getirirsek cuma namazýna gittiðimde hocanýn vaazý ve kýldýðým namaz beni inanýlmaz rahatlatýyor..

ama ayný zamanda da her akþam alkol alan birisiyim neredeyse..

Sorunlarýný konuþabildiðin bir arkadaþýn, sevgilin vs var mý ? Tek baþýna altýndan kalkman zor gibi duruyor..

Ya aslýnda gel ben sana bi 70 lik raký açayým.. 1 gece de hallederiz her þeyi.. :) :)

Nezaman ýslatýyoruz Rio'yu :hehe:

osmanaydo
24-03-2017, 09:15
konuþtuðumuzu, sorularýna cevaplar verdiðimi söyler ama ben hiç birini hatýrlamam...

Kafasýna takýlaný uyurken sorar, hiç kaçar kurtulurun yok usta. :)

d3n1s
24-03-2017, 09:34
Müslüman deðilim, odamda yemek yerim, özellikle yatakta dizi izlerken pizza, cips, kuruyemiþ gibi þeyler tüketmeyi çok severim, e haliyle yatakta bolca kýrýntýsý mevcut. Ýni, cini, karabasaný geçtim, odada karýnca bile yok.

Senin yaþadýklarýna benzer, daha doðrusu andýran olaylar mütemadiyen baþýma gelir, çünkü uyurken bi anda uyanýp koþa koþa mutfaða gidip su içerim, sanki o anda uyumuyor da, mutfakta ani bir ses duymuþ gibi. O þekilde uyandýðýmda da odada asýlý Türk bayraðýný beyaz saçlý üstüme eðilmiþ bir adama benzettiðim de oldu, hatunun hediyesi, televizyonun üstünde duran peluþ oyuncaðý elinde býçak tutan aðzý maskeli adama da. Yataktan kalkýp yanýna gidince, ya da "sen de nerden çýktýn la" diye daha dikkatli bakýnca aslýnda kýr saçlý adamýn Türk bayraðý, elinde býçaklý duran sapýðýn da peluþ ayýcýk olduðunu fark ettim. Bu arada, bunlar sadece hatýrladýklarým, uyku esnasýnda bi anda uyanýp da gördüðümü düþündüðüm saçma þeylerin haddi hesabý yok. Bunun sebebi de REM uykusu denilen þey.

Sözün özü kardeþim, yaþadýðýn þeylerin tek mantýklý açýklamasý beyninin sana oyunlar oynuyo oluþu. Ayrýca nasýl vücudunun baþka yerinde sorun olduðu zaman koþa koþa doktora gidiyorsan, bunu da ayný görmelisin. Günümüzde bir tek hakiki deliler psikoloða/pskiyatriste gitmiyo ;)

VTec_king
24-03-2017, 09:51
bulunduðun ortamdan ve görüþtüðün kiþilerden bir süre uzaklaþ tatile çýk mesela stressini azalt ,emin ol döndüðünde bu yaþadýklarýný bir daha yaþamýcaksýn

CRX
24-03-2017, 10:11
bunlarýn üstüne asla gitme, gittikçe daha da derin sýkýntýlar baþlar, yalnýz uyumayý býrak eve giremezsin. Ýçini rahatlatacak iman ve refah anlamýnda güzel ve hayýrlý þeyler yapmaný öneririm. Neyle uðaþýrsan uðraþ istediðin kadar da gün içinde yorul, gece gelip yastýða baþýný koyduðunda bu kýsa filmler hep baþlar. Ýlk günler gerekirse ayný odada iki üç kiþi kal aile fertleri yada arkadaþlarýnla.

Evrenoz
24-03-2017, 11:16
Dun akþam haným yoktu yemek saatinde, yatakta sumaklý soðanlý lahmacun yedim..

Sabaha kadar osurmak harici tek problem odayý havalandýrmak için açtýðým camdan giren soðuktu

PiscocuK
24-03-2017, 11:39
gece kalkýcam kulaklýðým kendi kendine dönüyor olacak
sanýrým þuan helvamý yiyor olurdunuz bukadar normal karþýlayacaðým bir durum olmazdý

Sadýk Özyer
24-03-2017, 12:57
Bazi maddelerin dususu cok kotu olur dikkat et.En guzeli gel yanma bahcemdeki ejderhalari besleyelim.

fthdrn
24-03-2017, 13:12

youtube yükler, týklanma rekorlarý kýrar. gelen paralarla kendine bi dost tutar ohh mis :D

fthdrn
24-03-2017, 13:16
bende uyur gezerlik var... bunu tetikleyen faktörler var, çok sýcak gibi mesela... yazýn en üst katta yatak odasýnda yatýp 3 kat aþaðýda antrede uyanabiliyorum, banyoda küvette uyanmýþlýðým vardýr... bu arada beni yakalayan olursa gayet güzel konuþurum, mantýklý cevaplar veririm ama hiç birini hatýrlamam... karabasan eskiden çok sýk görürdüm son zamanlarda seyrekleþti, özellikle karabasan görürken rüyada olaný gerçek zannedebiliyorsun... evlendikten sonra çok nadir oluyor en azýndan yanýnýzdaki farkedip hemen uyandýrýyor, ama yine de hanýmý evlenmeden uyardým ve durumu anlattým, hala daha beni gece kaldýrdýðýný konuþtuðumuzu, sorularýna cevaplar verdiðimi söyler ama ben hiç birini hatýrlamam...

senin olayda da muhtemelen karabasanýn bir türünü görüyor ve de olaylarý gerçek zannediyor sonrasýnda tekrar uykuya dönüyor olabilirsin...

Karabasan deðil abi o kas sýkýþmasý gibi bir þey :D

overblack
24-03-2017, 14:10
raký iç raký

MBuðra
24-03-2017, 14:23
Aramýzda, normal günlük hayatta anormal karþýlanacak þeyleri, kendi isteðiyle veya yeteneðiyle yapabilen var mý?

1 keresinde bana þöyle olmuþtu, aa evet kaynýmda da var þeklinde deðil, bilhassa bunu bir düzenli aralýkla yapanlardan bahsediyorum.

Özelde sormak istediðim bir kaç soru var.

MBuðra
24-03-2017, 14:27
Aramýzda, normal günlük hayatta anormal karþýlanacak þeyleri, kendi isteðiyle veya yeteneðiyle yapabilen var mý?

1 keresinde bana þöyle olmuþtu, aa evet kaynýmda da var þeklinde deðil, bilhassa bunu bir düzenli aralýkla yapanlardan bahsediyorum.

Edit yapamýyorum. Halihazýrda bir þeyde bir yere kadar gelebildim ama ondan sonrasýný getiremiyorum. Yardým istediðim olay bu þekilde.

Sezgin
24-03-2017, 14:31

Kendimce yapabildiðim en ütopik þey istemediðim bir rüya görürsem, yarýda kesip bi anda uyanabilmem. Gerçi onu da yapan çoktur zaten :D

Nightfish
24-03-2017, 15:00
Edit yapamýyorum. Halihazýrda bir þeyde bir yere kadar gelebildim ama ondan sonrasýný getiremiyorum. Yardým istediðim olay bu þekilde.

Kardeþim Lucid Dream diye bir araþtýr :) 9GAG'de bi ara bayaðý popüler bi konuydu.

mertkan
24-03-2017, 15:06
arkadaþa sanýrým musallat olmuslar evde büyü olabilir kapý esiklerine saksýlara yastýk yorganlara dikkatli bak

dahada olmadý hoca bulalým sana büyüyü bozsun

aybarsdnr
24-03-2017, 15:08

Bahsettiðin þey astral seyahat mi ?

burakk.
24-03-2017, 15:14
arkadaþa sanýrým musallat olmuslar evde büyü olabilir kapý esiklerine saksýlara yastýk yorganlara dikkatli bak

dahada olmadý hoca bulalým sana büyüyü bozsun

Abi sen çok mu dabbe izliyosun :D

mertkan
24-03-2017, 15:16
Abi sen çok mu dabbe izliyosun :D

evet bütün serilerini ve diger bütün yerli korku filimleri izledim bi sorun mu var?

Sinan58
24-03-2017, 17:37
@aroðlu

Abi aksiyon filmlerine döner bu sefer ortalýk karýþýr, dün kamera koyayým dedim.

Ama daha sonra elimde gece görüþlü bir kamera olmadýðýný farkettim.
Bence kameradan biþey çýkmaz, olay psikolojik %90 ihtimal.

TigeR

Abi aynen o þekilde olur, kim kimi koparýyor diyip dalacak halim yok. Topuk yaparým heralde.

mert_can 41

Abi öyle biþey olursa parayý kýrarým zaten, 3 harflilerlede anlaþýrýz.
%30 komisyonda onlara, tabi öyle biþey olmayacaðý için sallýyorum þuan.

Yiðit G.

Öyle deme abi, bu iþler belli olmaz.
Aþaðýya link atayým bu video gerçekse diyecek biþey yok.

çin"de biyerde sandalyeler kendi kendine saða sola uçuþuyordu videoda, kadýn az daha kafayý yiyordu.

Tabi denk getirme ihtimali 1/00000000000000.

gokhankenar

Aynen öyle abi, mesele ciddi olmasa burada kesinlikle konu açmam. Saðolasýn.

Zorbey

Ev ortamý müsait deðil abi.
Uyurgezer olmadýðýmý düþünüyorum, yani geceleri yattýðým yerde uyanýyorum bu yüzden.

Evde ailemle yaþýyorum bu olaylar sadece benim baþýma geliyor.

Tayfun.O

Evde ailemle yaþýyorum abi, yani yalnýz deðilim.

@Aroðlu

Hayvanlarý çok ama çok severim abi, ama apartmanda hayvan beslemek cidden zor.
Ayný zamanda bazen alt komþunun köpeði gece havlýyor, beni uyutmuyor.
Üþengeçlikten kendime zor bakýyorum, hayvana düzenli vakit ayýramadýðýmdan hayatýný mahvederim.

Buda beni üzer açýkçasý, apartmana güzelim hayvanlarý hapsetmek istemiyorum.
Bahçeli evim olsa ilk iþim 1 tane kedi ve 1 tane köpek sahiplenmek olur.

ghibli06

Abi olayý tam olarak ah bir bilebilsem, seninkiler küvette uyanmak falan bayaa deðiþikmiþ.

Ama ben gözlerimle uykudan kabuslarla uyandýktan sonra görüyorum hareket eden eþyalarý.

Jem89

Saðlýða zararlý alkol, sigara vb. þeyler kullanmýyorum abi.

d3n1s

Abi benimki benzetme olayý deðil, resmen eþyalar hareket ediyor.
Beynim bana oyun oynuyor bence, olay psikolojik.
Ama gece gece deðiþik deðiþik þeyler görmektende pek hoþlanmýyorum açýkçasý.

Vtec King

Bu seçenek çok mantýklý abi, ama havalar biraz soðuk.
Okul falanda olunca ortamdan uzaklaþamýyorum.

CRX

Üstüne gitmek hakikaten mantýksýz abi, sonuçta bu olaylarýn üstüne gitmek demek bu olaylarla daha fazla ilgilenmek demek.

Sinan58
24-03-2017, 17:48
Evrenoz

Abi yemek dökmek vb. iþler inançla alakalý, yani bir þeye inanýyorsak beynimizde inancýmýzýn kurallarýný hayatýmýza sokuyor.

Yani mesela diþimiz aðrýdýðýnda birisi y ilacýný aðrý kesici diyip bize verdiðinde diþimizin aðrýsý kesiliyor.
Halbuki ilaç y ilacý.

PiscocuK

Abi ben uyku halindeyken savaþ çýksa bir susun uyutmadýnýz diyip yatarým.
O derece uykuseverim yani.
Uyku severlik yüzünden sakinim ve gece atom bombasý atýlsa yine kalkmayýp yatarým.

Sadýk Özyer

Ejderha bölümüne daha geçmedim, abi ejderyalar bir sonraki evrede gelecek sanýrým. Artýk o evre uç nokta.

fthdrn

Paraya para demem o zaman abi, memleket meselesi olur o zaman. Heryerde konuþulur bu olay, tabi imkansýz orasý ayrý.

overblack

Abi alkol kullanmýyorum, ki kullanmamda.
Saðlýðýktan oluruz bu seferde.

@MBUÐRA

Abi tek yeteneðim gece rüya görürken uyandýðýmda yatýp tekrar rüyaya devam edebiliyorum. Ve bunu istediðim zaman yapabiliyorum.

mertkan

Eve taþýnalý daha 2 yýl oldu abi, ayrýca çevremde öyle insanlar yok bildiðim kadarýyla.

Hayatta hiç düþmanýmda yok, çevrem tarafindan sevilen bir insaným.
Kim bana niye böyle birþey yapsýnki?

Tayfun.O
24-03-2017, 19:03
O zaman senin gördüklerin rüya olabilir aga. Beynin sana oyun oynuyor

Bi kere benim baþýma da geldi uyuyamadým dönüp duruyorum. La bi baktým sandalyede birisi oturuyor bana bakýyor dik dik hasssss... lan diye bi doðruldum.
Bi baktým rüyaymýþ ama var ya kan-ter içinde kaldým ödüm patladý :D

Nasýl gerçekçi oluyor biliyorum, 1 hafta falan sürmüþtü rüya olduðumu kendi zihnime geçirmem

shkodra
24-03-2017, 19:10
Cevap sorunun içinde saklý sana merhaba diyor.
1- Evi deðiþtir.
2- Doktora git.

fthdrn
24-03-2017, 19:10
O zaman senin gördüklerin rüya olabilir aga. Beynin sana oyun oynuyor

Bi kere benim baþýma da geldi uyuyamadým dönüp duruyorum. La bi baktým sandalyede birisi oturuyor bana bakýyor dik dik hasssss... lan diye bi doðruldum.
Bi baktým rüyaymýþ ama var ya kan-ter içinde kaldým ödüm patladý :D

Nasýl gerçekçi oluyor biliyorum, 1 hafta falan sürmüþtü rüya olduðumu kendi zihnime geçirmem

Ya deðilse :D

aroglu
24-03-2017, 19:11
Sinan58

ben evcil hayvan konusunda ýsrarcýyým , köpek veya kedi evde problem olabilir ama balýk,kaplumbaða veya kuþ alabilirsin.kaplumbaða bakýmý kolaydýr 1 gün aç kalýrsa hemen ölmez balýk gibi. kuþ hiç beslemedim ama besleyen biri onu yazar . bence bir kaplumbaða almalýsýn baktýn yapamýyorsun aldýðýn yere geri verirsin her türlü kabul eder :)
Sinan58

ben evcil hayvan konusunda ýsrarcýyým , köpek veya kedi evde problem olabilir ama balýk,kaplumbaða veya kuþ alabilirsin.kaplumbaða bakýmý kolaydýr 1 gün aç kalýrsa hemen ölmez balýk gibi. kuþ hiç beslemedim ama besleyen biri onu yazar . bence bir kaplumbaða almalýsýn baktýn yapamýyorsun aldýðýn yere gerir verirsin her türlü kabul eder :)

https://s28.postimg.org/6to2abu2h/IMG_20160410_214541.jpg (https://postimg.org/image/6to2abu2h/)

þu mutluluðu görmeye deðer :)

Tayfun.O
24-03-2017, 19:21
Ya deðilse :D

O zaman aga :D

https://www.youtube.com/watch?v=oPtyaoTQyjw

Ne kadar basýyorsa

burakk.
24-03-2017, 20:06
evet bütün serilerini ve diger bütün yerli korku filimleri izledim bi sorun mu var?

Yok yok merak etme...

fthdrn
24-03-2017, 20:15
Yok yok merak etme...

Belki de vardýr :D

Tayfun.O
25-03-2017, 01:44
Belki de vardýr :D

Felaket tellalý oldun iyice. Hayýrlý iþler, kolay gelsin :D
Milleti birbirine düþürüp kýrdýracak :D

Kekuti*
25-03-2017, 02:34
Ospirre devam :) sýkýntý varsa da gider hvanwnskzhqlqbdkabqbz

Anýl E.
25-03-2017, 08:58
Cevap sorunun içinde saklý sana merhaba diyor.
1- Evi deðiþtir.
2- Doktora git.

Geldi yine..

h.savas
25-03-2017, 09:59
Kendimce yapabildiðim en ütopik þey istemediðim bir rüya görürsem, yarýda kesip bi anda uyanabilmem. Gerçi onu da yapan çoktur zaten :D

bunu bende yapabiliyorum , rüyanýn sonunun b*ka sardýðýný anladýðým anda uyanýyorum

d3n1s
25-03-2017, 11:10
@Aroðlu

Hayvanlarý çok ama çok severim abi, ama apartmanda hayvan beslemek cidden zor.
Ayný zamanda bazen alt komþunun köpeði gece havlýyor, beni uyutmuyor.
Üþengeçlikten kendime zor bakýyorum, hayvana düzenli vakit ayýramadýðýmdan hayatýný mahvederim.

Buda beni üzer açýkçasý, apartmana güzelim hayvanlarý hapsetmek istemiyorum.
Bahçeli evim olsa ilk iþim 1 tane kedi ve 1 tane köpek sahiplenmek olur.

d3n1s

Abi benimki benzetme olayý deðil, resmen eþyalar hareket ediyor.
Beynim bana oyun oynuyor bence, olay psikolojik.
Ama gece gece deðiþik deðiþik þeyler görmektende pek hoþlanmýyorum açýkçasý.

Sinancým, þu an evimde kedim var, kendisi 9 yaþýnda, 2 haftalýktan beri de bizimle beraber. Düþündüðün kadar zor deðil kedi bakmak, haftada bir kumunu deðiþtiriyosun, kabýndan mamayý ve suyu eksik etmiyosun, bitti gitti. Hayvan zaten doðasý gereði acýktýkça yemek yediði için mama kabýnýn dolu olmasý problem olmuyo. Ziyadesiyle de keyiflidir kediyle yaþamak, gözü kapalý öneririm bir adet kedi sahiplenmeni.

Onun dýþýnda, evet, yaþadýðýn þey benzetme deðil, yani tarifi zor, sana anlatmaya çalýþtýðým þey de bu zaten. Ben de sana veya herhangi birine gördüðüm þeyin gerçek bir insan olduðuna kalýbýma basabilirim. Duruma ayýkmam bazen 5-10 saniye, bazen de birkaç dakika sürebiliyo. O bahsettiðim býçaklý sapýða rahat bi 5 dakika kitlenip bakmýþtým mesela, neyin ne olduðunu idrak edene kadar, ama dediðim gibi, sonunda o sapýk peluþ ayýcýk çýkmýþtý. Bunlar biraz da inançla alakalý. Kesinlikle haddim deðil eleþtirmek, o anlamda beni yanlýþ anlama. Senin inancýna göre doðaüstü þeyler son derece gerçekken bana göre gerçeklikle uzaktan yakýndan alakasý olmayan þeyler olduðu için bu tip olaylar karþýsýnda soðukkanlý davranabiliyorum sanýrým :)

Sözün özü, bir adet yavru kedi sahiplen, bir de doktora görün en kýsa sürede. Bak gör, o yavru kedi bile hayatýnda pek çok þeyi düzeltecek.

Bring Out Gimp
25-03-2017, 11:19
Psikoloða gidebilirsin.

Benim tavsiyelerim ise;
Bu dünyada yalnýzýz, paranormal olan hiçbir þey yok. Rahat ol.
Cin yok, öcü yok, gulyabani yok, ruh yok. Hiçbir þey yok.
Hayat çok deðerli ve sadece bir tane. Mutlu ol, sadece yaþadýðýn için mutlu ol.
Domates peynir yediðin için, elma yediðin için... Sevdiðin insanlar olduðu için mutlu ol, sevmediðin insanlar olduðu için bile mutlu ol.

O evde hiçbir þey yok. Bunu sen de biliyorsun.
-mýþ gibi yapma, aðzýnla "bu evde her þey normal" derken beyninle ve kalbinle "yine buradalar galiba" deme.
Cesur ol. O evdelerse terket o evi. Gerçekten inanýyorsan terket cesaretin varsa. Ya da cesur ol ve "bu ev temiz" de tüm cesaretinle.

Cinlerin öcülerin olmadýðýný anlamaya baþladýðýmda þunu dedim "bütün öcülerin an.... s......"
Hiçkimse yanýma uðrayamadý o günden beri.

fthdrn
25-03-2017, 12:45
Bring Out Gimp in Küfürü okuduktan sonra ben ;

https://youtu.be/Oqm0aIznkv4

mimarsertac
25-03-2017, 15:19

Aynýsý bende de var. Bu çok ilginç bir durum bazen gecenin 3ünde kalkýyorum sanki sabah olmuþta iþe gidecek gibi giyiniyorum, tam kapýdan çýkacakken kendime geliyorum. Yurt dýþýna gitmiþtik bir arkadaþla gecenin bir yarýsý kalkýp motorun ruhsatýný ne yaptýn demiþim. Nerede onu hemen bulmamýz lazým falan telaþlandýrmýþým. Yurt dýþýnda motor ruhsatý ne alaka, onu da geçtim benim hiç motorum olmadý :) O kadar normaldi ki davranýþlarýn diyor. Sonra bir anda gidip yatmýþým.

cabrioleter
25-03-2017, 18:58

abi konu çok ciddiye gitmiþ ama yanlýþ anlamazsan ortamýn gerginliðini daðýtacak bir soru sormak istiyorum
en üst katta yatýp 3 kat aþaðýda uyanmak demiþsin.. apartmaný daireye mi çevirdiniz abi? =)

ghibli06
25-03-2017, 19:05
abi konu çok ciddiye gitmiþ ama yanlýþ anlamazsan ortamýn gerginliðini daðýtacak bir soru sormak istiyorum
en üst katta yatýp 3 kat aþaðýda uyanmak demiþsin.. apartmaný daireye mi çevirdiniz abi? =)

2006 da aldýðým dogo argentinom sayesinde müstakil evde oturuyorum hep, durumun vehameti için o örneði vermiþtim :)

ckrc
25-03-2017, 19:17
2006 da aldýðým dogo argentinom sayesinde müstakil evde oturuyorum hep, durumun vehameti için o örneði vermiþtim :)

Allah baþka dert vermesin abi.
Çocukluðum hep 500m^2 ve üzerinde minimum 3 katlý evlerde geçti.
Eþinize sizden daha çok acýdým.

ghibli06
25-03-2017, 20:23
Allah baþka dert vermesin abi.
Çocukluðum hep 500m^2 ve üzerinde minimum 3 katlý evlerde geçti.
Eþinize sizden daha çok acýdým.

hanýma acýma bana acý :)

ckrc
25-03-2017, 20:35
hanýma acýma bana acý :)

Haha, disi seni ici beni yakar abi.
ilk defa apartmana tasininca ne kadar rahatmis 100 metrekare ev demistim.
Allah dubleks, triblekste yasatmak zorunda birakmasin tekrardan hahaha.

GÖKTÜRK
25-03-2017, 21:05
Geçmiþ olsun , yurtdýþýnda mýsýn Tr de misin sen þuan? öðrenci evlerinde bu tarz olaylar çok nadir yaþanýr þaþýrdým açýkcasý

Sinan58
25-03-2017, 23:00
Tayfun.O

Abi bilmiyorum ama umarým rüyadýr.

Dün gece 3"e kadar oturma odasýnda tek baþýma oyalayýp bekledim gelsin diye.

Bu sefer gelmedi her neyse, gelse aðýr küfredecektim.
Psikokoji önemli biþeymiþ onu anladým.

shkodra

shkodra Amcam evimi deðiþtirmem mümkün deðil, doktora gitmek benim için uç nokta þu anda.
Deli damgasý yemek istemiyorum açýkçasý.

fthdrn

Fatih abi rüya deðilse Ekrem abi moduna girerim.
Kim kimi koparýyo falan.

aroglu

Abi ailemde hayvan olayýna çok sýcak bakmýyor, yoksa kesinlikle hayvan edinirim.

Ama balýk fikri çok güzel, bu konuda ailemi ikna edebilirim. Saðolasýn.

Kekuti*

Abi diyecek biþey bulamadým, çok anormal bir durum.

d3n1s

Abi evcil hayvan iþine ailem karþý,ama yukarýdaki balýk vb. tavsiyeleri aldým. Çokda mantýklý geldi.

Yalnýz olsam evi hayvanat bahçesine çeviririm.
Mantýk çerçevesinde bakmak kadar mantýklý biþey yok abi.

Bunda ayýplanacak biþey yok, insan inancý ne olursa olsun insandýr ve eþittir.
Kimsenin kimsenin inancýna karýþmaya hakký yok, herkes istediðine inanýr.

Kedileri çok ayrý severim, anormal ve deðiþik halleri adamý gülme komasýna sokuyor.
Çok sevimli hayvanlar, adamýn hayatýný iyi yönde etkileyeceðine eminim.

Ýnsan psikolojisini neye yönlendirirsen ona gider, küçük bir çocuða ödevini yapmazsan gece hayaletler odaný basar dersen mesela.

Çocuk eðer bu saçmalýða inanýrsa gece hayalet görebilir. Yani mantýk önemli.

Bring Out Gimp

Abi güzel þeyler söylüyorsun ama herþey o kadar kolay deðil maalesef.
Bu saatten sonra bu olaylara bakarken mantýk yönünden gitmeye çalýþacaðým.
Aynen senin dediðin gibi, teþekkür ederim.

fthdrn

Gece gelirse her kuþun eti yenmez aslaným diyip levyeyle dalacaðým abi.

JusticeF0rALL

Evet abi bir süredir yurtdýþýnda kendi imkanlarýmla okumaya çalýþýyorum.
Ev öðrenci evi deðil, ailemin evi.
Bu olaylarý psikolojiye baðlýyorum abi, yani beynim oyun oynuyor muhtemelen.

2 yýl önce Türkiye"de üniversite okurken öðrenci evinde gece yalnýzda kalýrdým, hatta ýssýz biyerdeydi öðrenci evimiz.
Yinede baþýma böyle þeyler gelmezdi, hatta mezarlýk yanýnda kalýyordum.

GÖKTÜRK
25-03-2017, 23:07
Yer deðiþikliði yaptýðýn için bünye hemen kabul edememiþte olabilir , yurtdýþýnda yaþamak okumak kolay þeyler deðil. Ben yastýðý deðiþtiriyorum haftalarca alýþamýyorum. Kendini bunu düþündürmeyecek þeylere sevk edersen daha iyi olur sanýrým. Umarým bu sorunu kýsa zamanda çözersin.

Sinan58
25-03-2017, 23:14
Yer deðiþikliði yaptýðýn için bünye hemen kabul edememiþte olabilir , yurtdýþýnda yaþamak okumak kolay þeyler deðil. Ben yastýðý deðiþtiriyorum haftalarca alýþamýyorum. Kendini bunu düþündürmeyecek þeylere sevk edersen daha iyi olur sanýrým. Umarým bu sorunu kýsa zamanda çözersin.

Gün içinde okul, ev falan derken aþýrý strese yoðun kalýyorum bununda etkisi olabilir abi.

Ama konuyu açmadan öncesine göre %200 daha rahatým belkide, ilgilenen herkese çok teþekkür ediyorum.

Çok faydalý þeyler ve tavsiyeler okudum bu konuda, en azýndan 2 gündür biþey görmüyorum ve kafama biþey takmýyorum.

MeRtCaN
26-03-2017, 10:02
Evet arkadaþlar,

Son 1-2 haftadýr gece kabuslarla uyanýyorum ve evde nesneler hareket ediyor, hemde olduðu yerde.

Genelde bunlarý sabah uyandýðýmda farkediyorum, mesela dün oturma odasýnda uyumak istedim.

Gece 2-3 gibi kabus görerek uyandým, kalktýðýmda televizyonun yanýndaki bir tane eþya (tahminen kumanda yada süs eþyalarýndan birisiydi tam hatýrlamýyorum) kendi kendine hareket ediyordu.

Hiç aldýrmadan odama geçip yattým sabah kalktýðýmda olaylarýn farkýna vardým.

Biraz öncede diþlerimi fýrçalamak için kalktýðýmda þiddetli þekilde bir eþya düþme sesi geldi, ama ortada biþey yok.

Böyle saçma sapan olaylar baþýna gelen varmý?

Yoksa psikolojikmi?

1-2 hafta once alýdenden býrýsý vefat ettýmý ?

Sinan58
26-03-2017, 13:30
1-2 hafta once alýdenden býrýsý vefat ettýmý ?

3-4 ay önce amcamýn oðlu vefat etti abi.

uygarr
26-03-2017, 21:20
Eskiye nazaran umarým daha iyi olmuþundur ihþallah

GokhanRS
27-03-2017, 08:49
Sinan58

deli damgasý yemek istemiyorum derken bile milyonlarca insana hakaret ediyorsun. doktora gitmekle deliliðin ne alakasý var? o zaman ünlülerin tamamý deli?

bu devirde sorunu olunca doktora gitmeye bi biz kaldýk. çok saçma ve kötü bir düþünce doktora gitmekle deli damgasý yenmesi. Ayrýca hasta doktor gizliliði vardýr, kimseye senin ona danýþmaya gittiðini açýklayamaz.

insanlar bu tür sorunlarýnda doktora gittiðini hava atmak için bile anlatýr oldu artýk. kaçýncý yüzyýlda kaldýn doktor deli iliþkisi kuruyorsun kardeþim. Bizlerde gittik, belki forumda bile tonla gitmiþ insan vardýr. Profesyonele soru sormak delilik deðil çaðdaþlýðýn gerekliliðidir. Herþey dua ile çözülseydi o zaman uçaða binme, ayaðýn kýrýlýnca alçýya aldýrma, kanser olursan boþuna hastaneleri meþgul etme pus bir köþede ölümü bekle demekle ayný þeydir doktora gidip deli damgasý yemek istemiyorum demek.

Sinan58
27-03-2017, 15:37
uygarr

Abi eskiye göre bir týk daha iyiyim artýk saðolasýn, bu konudaki tavsiyelerden sonra baþýma biþey gelmedi.

GokhanRS

Kesinlikle kimseye hakaret etmiyorum abi, sadece milletimizde bu görüþ yaygýn olduðu için bu tarz düþünüyorum.

Ünlü birisi olunca iþler deðiþiyor, mesela x birþeyi halktan birisi yapýnca anormal, ünlü birisi yapýnca normal olabiliyor.

Aslýnda haklýsýn ama ne yapayým bilmiyorum.

1-2 hafta daha bekleyeceðim daha sonra yine ayný olaylar olursa cesaretimi toplayýp bir psikoloða gideceðim.

3-4 gündür bu sýkýntýlarý yaþamýyorum.

S1NAN
27-03-2017, 16:47
þimdi güzel kardeþim öncelikle inþallah kýsa zamanda atlatýrsýn bu tür olaylarý. Ve 4 yýldýr evde tek yaþayan biri olarak hiç baþýma böyle þeyler gelmedi ama þimdi konuyu okuyunca tüylerim diken diken oldu. inþallah tribe girmem gece evde .

mehmetRS
27-03-2017, 23:39
þimdi güzel kardeþim öncelikle inþallah kýsa zamanda atlatýrsýn bu tür olaylarý. Ve 4 yýldýr evde tek yaþayan biri olarak hiç baþýma böyle þeyler gelmedi ama þimdi konuyu okuyunca tüylerim diken diken oldu. inþallah tribe girmem gece evde .

ben burada konu açýldýðýnda geldim, yazdým bir sürü gayet sakince.. sonra kapadým bilgisayarý geçtim içeri, eþimle oturuyoruz cocuk oynuyor ortada felan, bir yandan kumöandayý kesiyorum, tuvalete felan gidip geri dönerken kendimi hýzlý adýmlarla odaya dönerken felan buldum. Ýnsan etkileniyor baya ya.. halende böyle biraz tedirgin takýlýyorum :)

brave
28-03-2017, 00:52
Butun yorumlarý tek tek okudum benmde sana benzer takýndým var mesala ýþýk acmadan yatamam garip gelebilir ama hakikaten öyle bir kere denedim karanlýkta yatmayý o gece bitmedi bana ama benden de bir tavsiye verim kafaný bosaltmaya bak haftasonlarý kýz arkadasýný al yada ne býlým arkadasýný al þile yap sapanca vs yap oda etkili olabilir

Sinan58
28-03-2017, 01:52
S1NAN

AMÝN abi, bu tarz þeylerden korkmuyorum aslýnda.
Öyle alýþtýmki, ama ardý ardýna gelince adam týrsýyor ister istemez.

mehmetRS

Abi derdimden kurtulayým derken forumu iyice paronayaða baðlayacaðým diye korkuyorum.

brave

Bu tarz durumlarý çeken bilir abi, bu tarz olaylar baþýma hiç ama hiç gelmezdi ama bir olaya þahit olduktan sonra ürpermeye baþladým.

Sene 2015 üniversitenin ilk baþlarý yurtta kalýyordum daha sonra eve çýktým.

Yurdumun neredeyse 170-180 derece çevresi mezarlýk, hatta yurdumuda eski mezarlýðýn üstüne yapmýþlar.

Hani öyle bir mezarlýkki 3 katlý mezarlarmý dersin, anormal olan herþey var.
Zaten mezarlýk eski olduðu için mezar taþlarý Osmanlýca-Arapça.

Gece saat 12:00-12:30 civarý ders çalýþýyorum, cam açýk olduðu için biraz üþümeye baþlamýþtým sanýrým.
Camda mezarlýk tarafýnda, tam camý açmak için köþeye varmýþtýmki bir anda olaylar koptu.

Kendimi odaya zor attým, bir anda fýrtýna sesleri baþlayýp(Öyle böyle deðil hemde) yanlýþ hatýrlamýyorsam camlar kendi kendinede çarpmaya baþlamýþtý. Deðiþik olaylar oldu.

Ayný 4 katlý koskocaman yurtta 2 kiþi kalmýþtýk, gecenin 3"ünde korkudan tuvalete bile gidemiyordum.
Yurtta yazýn taþ çatlasýn 1-2 tane Hocamýz yatýlýya kalýyordu, baþkalarýnýn baþýnada bu tarz olaylar gelmiþti ayný yurtta.

Yemin ediyorum geceleri lavaboya bile çýkamýyordum,
gece 3 olmuþ saat eee 4 katlý yurt birde.
Kalan 3-4 kiþide uyuyor zaten imkaný yoktu hareket etmenin.

shkodra
28-03-2017, 12:02
Yaþadiklarinin gerçek olmadýðýný , psikolojik olduðunu en azýndan burdan anla , Burda paylaþtýðýn dan beri biraz rahatlamissin 3 -4 gündür olay yok diyorsun.
Bence sen kendini bu konularda çok germiþsin.

lncdlt
28-03-2017, 17:27
bir arkadaþýmýn baþýna gelmiþti. tamamen ayný olay. odasýna kamera koydu. o günden sonra hiç baþýna gelmedi. tamamen psikolojik kardeþim

Sinan58
28-03-2017, 20:54
shkodra

Bencede psikolojik shkodra amca, eee haliyle gece gece deðiþik þekiller görünce ister istemez geriliyorum.

lncdlt

2 gündür gece yarýsý yine ayný olaylar baþýma gelsinde diye bekliyorum abi ama gelen giden yok.
Eðer bir daha baþýma böyle bir olay gelirse uyumadan o þekilleri inceleyeceðim.

mehmetRS
28-03-2017, 21:18
shkodra

Bencede psikolojik shkodra amca, eee haliyle gece gece deðiþik þekiller görünce ister istemez geriliyorum.

lncdlt

2 gündür gece yarýsý yine ayný olaylar baþýma gelsinde diye bekliyorum abi ama gelen giden yok.
Eðer bir daha baþýma böyle bir olay gelirse uyumadan o þekilleri inceleyeceðim.

Çok mantýklý.. Nihayetinde orada olan þey size en fazla korku salýyor, size zarar verebilecek olmasýda panikle yapacaðýnýz bir hareketten kaynaklanýr, öte yandan size bir zararý olmaz. Bence "görü"nün tadýný cýkarýp kurcalayýn biraz.
Yani o seviyeye geldiyseniz, ben halen yazarken bile gözüm kaþým oynuyor gecen bahsettiðim tedirginlik mevzusundan dolayý :)

fthdrn
28-03-2017, 22:12
Bir de kendini o gördüðünü zannettiðin varlýklarýn yerine koy. sen görünmez bir varlýk olsan istediðin yere girip çýkabilsen genç bi erkeðin evine mi gelirsin :D ben direk megan fox , kate upton'a falan giderim ki bayaðý zayýflamýþ kendisi.

ayter
29-03-2017, 11:15
Beynin oyun oynuyor seninle boþver fazla takýlma sen ona.Saðdan soldan internetten fazla araþtýrma yapma,beynine koz vermiþ oluyorsun.Öðrendiðin her kötü bilgiyi iþleyip gece yarýsý senin önüne koyuyor kendisi.Düþünmemeye çalýþmak en iyi çözüm bence.Görceksin 1 2 hafta içinde hiçbirþeyin kalmayacak.

Sinan58
29-03-2017, 16:36
mehmetRS

Abi korkmana gerek yok, bu konuyu açtýktan sonra yani 6 gün önceden beri baþýma en ufak birþey gelmedi. Çok rahatým, gelse inceleyeceðim ne ayak diye.

fthdrn

Fatih abi hakikaten ha, ne iþi var benim evimde.
Git arkadaþ dünyada neler var, tabi deðiþik düþüncelerin varmýþ abi.

Hiç aklýma gelmemiþti, git adriana lira"nýn evine arkadaþ.

ayter

Haklýsýn abi, bu tarz olaylarýn ayrýntýsýna girince kesinlikle daha kötü olabiliyor.
Bende takmýyorum kafaya, 6 gündür gelen giden yok.

Sinan58
29-03-2017, 16:39
Evrenoz

Konuya yazdýðýn tavsiyeler üzerine birkaç gündür düþünüyorum abi, ilk baþta biraz yadýrgasamda mantýk herþeyin çözümü.

Olayýn bilimsel bir açýklamasý var sonuçta, o yüzden olaylara senin pencerenden bakýp çözüme ulaþtým sayýlabilir abi.

Olaylara sadece mantýk yönünden baktýðýmda aklýmda en ufak bir soru iþareti kalmýyor, onu farkettim.

Evrenoz
29-03-2017, 19:02
Evrenoz

Konuya yazdýðýn tavsiyeler üzerine birkaç gündür düþünüyorum abi, ilk baþta biraz yadýrgasamda mantýk herþeyin çözümü.

Olayýn bilimsel bir açýklamasý var sonuçta, o yüzden olaylara senin pencerenden bakýp çözüme ulaþtým sayýlabilir abi.

Olaylara sadece mantýk yönünden baktýðýmda aklýmda en ufak bir soru iþareti kalmýyor, onu farkettim.

Ha yaþa

sevindim böyle düþünüp sonuca ulaþtýðýna

Sinan58
30-03-2017, 00:09
Ha yaþa

sevindim böyle düþünüp sonuca ulaþtýðýna

Ýnanki sonuca ulaþtýðýma bende çok sevindim abi, yalnýz bu mantýk iþini çok sevdim ben.

Þu anda günlük yaþantýma uydurmaya çalýþýyorum, bazý þeylerde duygusal düþünmeyi býrakýp mantýklý düþünmeyi öðrenmeye baþlamam gerek.

En azýndan mantýklý düþündüðümde sonucun ne olacaðýný az çok kestiremiyorum ama duygusal düþündüðümde sonuç tam bir muamma oluyor.

darkmoon
30-03-2017, 00:11
iyi bildiðim güzel bir hamam var gel sana iyi bir kese attýralým .

Sinan58
30-03-2017, 00:17
iyi bildiðim güzel bir hamam var gel sana iyi bir kese attýralým .

Bu aralar pek memlekette deðilim abi, yoksa Ýstanbul"da güzel yerler var.

Þimdi soktun aklýma, Ýstanbul"uda öyle bir özlemiþimki.