PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garaj6 - Yorumlarýnýza ve fikirlerinize ihtiyacýmýz var..

Rec.O
28-03-2017, 12:22
Öncelikle herkese iyi forumlar..

Aksaraylılar olarak bi işe soyundu arkadaşlarımız , bizde elimizde geldiğince destek cıkmaya calısıyoruz..

Online kısa film tadında bir projemiz var, adı garaj6. Bende burdaki bilgi ve araba ortamında, paylaşarak hem eksiklerimizi hemde fikirlerinizi almak istedim..

Daha sadece fragman olarak bişeyler yapabildiler. Farkındayım cok cok amatör ama zamanla inşallah güzelleşecek.. Lütfen yorumlarınız kırıcı ve dalga niteliğinde olmasın, daha çok eleştiri ve düzeltme bakımından yorumlar yapılırsa cok sevinirim.. Hepinize teşekkürler..İyi forumlar

Sound track: Garaj 6 soundtrack - Aksaray - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=e1gEhcVpFkk)

Fragman: Garaj6 1.Bolum Fragman - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=fWJSHph1lH0)

Rec.O
28-03-2017, 12:24
Bu arada yapılan çekimler trafiğe kapalı alanda yapılmıştır. yarış sahnesinde de polis eşliğinde izinli olarak çekilmiştir.

Kakus
28-03-2017, 14:55
Düzeltilmesi gereken çok fazla şey var. Umarım beklediğinizden çok daha hızlı gelişme gösterir ve insanlara izlenebilecek şeyler sunarsınız.

ef186
28-03-2017, 15:14
Yorum yapılamayacak kadar kötü. Dost acı söyler.
Herkes her işi yapamaz, bu görüntüleri çeken ekipte bu halde birşey yapamaz .

Rec.O
28-03-2017, 15:21
Düzeltilmesi gereken çok fazla şey var. Umarım beklediğinizden çok daha hızlı gelişme gösterir ve insanlara izlenebilecek şeyler sunarsınız.

İnşallah temennimiz o yönde çok teşekkürler..

Yorum yapılamayacak kadar kötü. Dost acı söyler.
Herkes her işi yapamaz, bu görüntüleri çeken ekipte bu halde birşey yapamaz .

Teşekkürler buğra abi, heves var herşeyden önce gerçekten bu cok güzel birşey. Bildiğim kadarıyla çekimleri yapan arkadaşlardan birisi radyo televizyon okuyor, Kendileri de durumun farkında, inatla geliştireceklerini söylüyorlar.. Çok teşekkürler yorumun için dikkata aldıracağım :)

Yigit-Y
28-03-2017, 15:24
İnanılmaz kötü

Müzik kurgu mikrofon render falan sabaha kadar sayılır

Bence böyle bir niyet varsa işi tam bilen adamlarla çalışın

Rec.O
28-03-2017, 17:36
İnanılmaz kötü

Müzik kurgu mikrofon render falan sabaha kadar sayılır

Bence böyle bir niyet varsa işi tam bilen adamlarla çalışın

teşekkürler yorumunuz için :)

aroglu
28-03-2017, 18:09
render falan bilmiyorum ama mikrofon işini tekrar bi inceleyin :) ben izlerim :) emeğinize sağlık

Evrenoz
28-03-2017, 18:17
Ağır apaçi işi..

Rec.O
28-03-2017, 18:21
render falan bilmiyorum ama mikrofon işini tekrar bi inceleyin :) ben izlerim :) emeğinize sağlık

teşekkürler :)

Ağır apaçi işi..

Teşekkürler abi.. zamanla düzelecek inşallah bu yorumlardan sonra bırakmazlarsa:)

AşkınS.
28-03-2017, 18:23
malesef gerçekten kötü tesbihler havada uçuyor

Berk007
28-03-2017, 18:24
Gerçek Kesit - Road Edition.

Yol yakınken geri dönsünler.

lethaldoze
28-03-2017, 19:14
2:38 dk fragman fakat gösterdiği hiç birbirşey yok. Adamların tek tek tokalaşmalarını izliyoruz yarım dakika.
Sohbet eden 3 kişi var, fonda müzik dışında duyulan tek bir diyalog yok ama sahne yine yarım dakika boş boş baktırıyor kendine. Açıya dair hiç birşey yok.
İçlerinde radyo tv okuyan olduğuna ben inanamadım zira sinema adına hiç birşey yok.
Ve en önemlisi daha ilk saniyelerden belli, senaryo çok kötü.
Yine de herseye ramen çekin. Her planı kısa tutun. Bir sahneyi, farklı açılardan da çekin. Çok eğlenirsiniz emin olun. Keyifli iştir. Tadını çıkarın.

maskman
28-03-2017, 19:58
Cihan olmazssa şaşardım:)

NakkaSss
28-03-2017, 23:23
Gerçekten çok kötü. Radyo televizyon okuyan arkadaşın derslerine biraz daha sıkı sarılsın. :) Bu tarz uzun metraj İnternet dizisi yerine kısa metraj, sanatsal filmlere ağırlık versin en azından kamera açısı, kurgu falan çalışsın mikrofon, render işi falan işin tuzu biberi..

Tayfun.O
28-03-2017, 23:50
Ben izlerim yeter ki müzik sesi diyalogları bastırmasın :D
Adana 01 de biliyoruz ilk bölümleri nasıl şimdi ki nasıl....

En basit örneği Leyla İle Mecnunun 1. bölümünün çekim kalitesi ile 10. bölüm çekim kalitesi arasında 6600 ile İphone 7+ kamerası kadar fark var

Seven7
29-03-2017, 00:22
Ben de hiç beğenmedim, ama yapıcı yorum yapmak gerekirse;

- Sahneler arasında gram bağlantı yok. En basitinden 1.28'de bir geçiş var, adamın dükkanından mı eve geçildi, yada başka yere mi ışınlandılar belli değil.
- Konudan hiçbir şey anlaşılmıyor. Kim nereye gidiyor neden gidiyor, durduk yere neden sıfır çiziliyor belli değil. 0.25'te Golf yıkanıyor, 2 metre ötesinde e36 yerde ne var ne yok etrafa fırlatıp sıfır çiziyor. Ağır apaçi işi olmuş.
- 0.48'de yanda oturan eleman neden telefonla oynuyor?
- 1.39'da o tülü hiç mi düzeltmeyi düşünmediniz, güzellikler her zaman detaylarda saklı.
- 1.50'deki galerici amca leblebi atar gibi anahtar atması da seviyeyi çok düşürmüş.
- 0.51'deki Captiva ile 1.51'deki Captiva aynı arabalar, dikiz aynasındaki araç kokusu aynı. Eğer profesyonel bir şey düşünüyorsanız bu bile bir ayrıntı.
- 2.02-2.06'deki drone çekimi çok boş kalmış. Onun yerine yarışın olduğu alan çekimi yapılsa çok daha mantıklı olur. Son taş atma sahnesi yerine araçların kalkış yapılıp orada bitirilmesi ve başka çarem yok sözü siyah ekranda yapılsa çok daha iyi olurdu.

Lütfen yanlış anlaşılmasın, kötü deyip geçmek yerine en azından nelerin hoş olmadığını yazdım. Bu arada, radyo televizyon okuyan arkadaş bu videoyu proje ödevi olarak bile götürse o dersten kalır haberi olsun. :)

morgan
29-03-2017, 01:01
01 ilk bölümleri ile şimdi ki bölümleri arasında dağlar kadar fark olabilir ama en azından bu kadar kötü değildi.Arkadaşların teknik yönden eksiklikleri olduğu belli.Okuduğum eleştiriler eğer sizde düşünürseniz daha çok maddiyattan ziyade teknik anlamda sıkıntılar var.Eğer arkadaş imkan yok imkan olsa ile başlayarak bu projeye giriştiyse cık.. pek bişi çıkmaz

Yiğit G.
29-03-2017, 01:10
10.000 bölüm çekilse sezon finali yine aynı olur :) Bence bazı şeyleri zorlamamak lazım.Belli ki sizin yapabileceğiniz bir iş değil.O yüzden yapmayın.Bende mesela çalgı çalamıyorum o kadar gitar dersine gittim davul dersine gittim yok aga yapamıyorum.Zormaladım.Sinema okudum onu başarabiliyorum.Çalgı çalsam rezil olurdum.. Bu kötü birşey değil siz bunu yapamıyorsunuz ama başka birşeyi burda kötü yorum yapanlardan daha güzel yapabilirsiniz.Yapabileceğiniz şeyi bulun bence.

Ha kendi aranızda çekin eğlenin ama online dizi fragman vs birşey çıkmaz bundan.

sekizsilindir
29-03-2017, 01:53
Nelerin olup olmadığı belirtilmiş.. Bence çekin, kendiniz için çekin, netede koyun enazından izleyici yorumları ile bulunduğunuz noktayı daha iyi görmek için yapın

Rec.O
29-03-2017, 07:15
arkadaşlarım abilerim hepinize çok teşekkürler filmi çeken ben değilim dediğim gibi arkdaşlarım bişeyler için uğraşıyorlar, eleştireleriniz ve iyi kötü yorumlarınız için teşekkürler.. bu sorunlar ve fikirleri belirteceğim.. :)

turbo&quattro
29-03-2017, 08:46
Birinci video utuylemi cekildi ?

sky clio
29-03-2017, 08:47
Geliştirilirse güzel şeyler ortaya çıkabilir.
Kimse bu işe başlarken en mükemmel şekilde başlamaz zamanla büyür.
Ama arkadaşların bahsettiği hatalar bariz belli ediyor kendini.

emir91
29-03-2017, 09:12
fast and furious kurtlar vadisi edition olmuş :)

MCN21
29-03-2017, 09:56
Kurgu çekim ve ses çok kötü.
Birde yapılanlar çok apaçi işi geldi. Bizim toplum bunu benimser sonrada özenir :D