PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su zamanda alinabilicek mantikli sifir arac ?

enes_srb
29-03-2017, 21:04
Iyi aksamlar hepinize , yine zam gelmis gundeme sizce suan 0 olup parasini hakeden araclar hangileri yada var mi :) ben ekime dogru almayi dusunuyodum ama suan almam mantikli olur mu sizce aceleci davranmali miyim ? 1 kasa benzin dusunuyodum 0 olarak ,2. el olarak 3.20 ve c180 vardi seceneklerimde butcem az cok bu araclara civarinda .

Gearbox
29-03-2017, 21:29
Hocam sifir Golf/Passat al 2 ay dursun 10 kagit kar edersin...

rebelh
29-03-2017, 21:34
wala 10 kağıt karda kalmadı
0 almakta mantıkta kalmadı
c4 picassonun 2. ellerine 120 istiyorlar
tanrılar çıldırmış olmalı !!

Kullanıcı
29-03-2017, 21:42
Şu zamanda sıfır araç alan insana 'ya çok zengin derim yada akıl fakiri' derim. Hiçbir araç parasını hak etmiyor bana kalırsa 30'bin tl araç alırım işimi görecek.
Yada Banka faizleri ile filan uğraşmak istemiyorsanız Golf veya Passat alın belli bir süre sonra karla satın:)

Korollacı
30-03-2017, 09:02
en iyisi begendiginiz aracin max. 1 veya 2 yasinda dusuk kmde olanlarina bakin diycem ama 2. el arac piyasasi masai mara gibi butun yirticilar var. 2. el arabasina sifir fiyati isteyeni mi ararsin yada eski kasa aracina ust kasasindan fazla para isteyen mi pert olmus aracina saglam bi hikaye uydurup kaskonun sisirmesi diye millete kakalamaya calisan mi o yuzden ince eleyip sik dokumak lazim. rabbim iyilerle karsilastirsin

Ertekin
30-03-2017, 09:08
Sıfır araba almak yada ne biliym belli bir miktarın üzerindeki fiyatta araba almak, bir yerden bir yere gitmenin pahallı yoluymuş gibi görünüyor bana.
Daci logan stw 1.5 dci stepway benim bütün donanım beklentimi ve işimi görüyor gibi.. parçası ucuz, bakımı kolay maaliyetsiz, vergisi az, yakıt tüketimi çok düşük, alırken çok uygun, geniş hacimli.. benim ailem için gayet yeterli.

Berk007
30-03-2017, 09:58
VAG grup araçlar alınabilir. İkinci eline 0ından yüksek fiyat yazanlar var :)
Sanki adamın kıçı koltuğa değdi diye arabanın fiyatı artıyor, ne g.t varsa...

canimrecepcim
30-03-2017, 10:04
Mantıklı sıfır araç yerine beğendiğiniz bir aracın sıfırını alın.Zira şuanda hiç bir araç mantık çerçevesindeki fiyat bandında satılmıyor.

Normalde sıfır araç satın almak her zaman en mantıklı seçenektir.Siz kriterlerinize ve zevkinize uygun aracı seçin,bütçenize uygunluğunu değerlendirin ve alın.
Ha bir süre sonra paraya sıkışırım,satarım gibi ihtimaliniz var ise buzdolabı spec beyaz bir araç misal vag grubu ihtiyacınızı karşılayacaktır.

KÖROĞLU
30-03-2017, 10:06
Sıfıra para verip vergiyi fazla ödemektense 2. el temiz alıp binerim.

Örnek vereyim 2015 de cactüs aldık 15 K km de. 52.000 TL ye.

Aynı araca arabayı aldığımız gün 67 bin teklif aldık.

Araba da çizik dahi yoktu. Sadece vatan evladı galerici yedek anahtarın üstüne yattı öyle oldu böyle oldu diyerek hala getirecek.

burak10
30-03-2017, 10:07
Şu an mantıklı fiyata hangi araç var çok merak ediyorum, kendimce golf-jetta-passatt önceden orta sınıf ulaşılabilir seviyedeydi, şu an cep yakıyor. eskinin lüx otomobil fiyatlarına geldi saydığım bu üçlü...

enes_srb
30-03-2017, 10:37
bi kac ay oncd 1 ler 100 ken suan 130 0 lari ... bana bu fiyatlarin ustune zam gelirse artik ulke arac satilir gibi gelmiyo ama bunada ses cikarmaz oturursak olan yine bize olucak . Ben indirim gelir diye dusunuyodum acikcasi

Seyfettin777
30-03-2017, 14:02
Konuyu görünce sabahtan beri aklıma şu video geliyor;

https://youtu.be/acHMEq0tPa4
İlk 37 saniye tam özetimiz.Komple izleyin birkaç sosyal mesaj daha var bu arada...

darkmoon
30-03-2017, 14:12
gemlikde bir ev sattım arkadaşın daha yeni 110 bin tl .. düşünüyorum 110 bin tl ye doğru düzgün sıfır d segmenti araç alamassın e segmenti hiç alamassın.. ancak C segmenti dolu bir araç alırsın..

korki
30-03-2017, 18:42
Şu devirde sıfır araç Vw grubu da olsa pek mantıklı değil her ne kadar da sonrasında zam gelse de prim yapıyor gibi düşünülsede 0'ı ile arasında ciddi bir fark yoksa zaten satılmıyor ,gider 0 alır alan kişi. Diğer taraftan 0 VW yerine birkaç yıllık audi,bmw,mercedes,volvo gibi markalar daha cazip geliyor bana veya 20bin altı araç bakarım idare etsin diye elinden çıkarması da çok rahat olur.

Mutu
30-03-2017, 18:48
Şu fiyatlarla mantığı aynı cümlede kullanamıyorum. Benim 41 e aldığım i10 bile son model güncellemesiyle 8.5k dan fazla zam yemiş. =)

onn_dear
30-03-2017, 18:49
6 ay önce bende aynı soruyu sordum. Ikıncı el araca sifirindan fazla veya ayni rakam istenince gidip 0 km leon fr aldım. 18 jant ve büyük ekran eklektik. Bence parasının tam karşılığı. Duruşu gidişi yakıtı donanımı güzel.

darkmoon
30-03-2017, 19:36
benim kızdığım tek şey "eee piyasa böyle alışın" "alışırız" "millet alışır" diye diye diye fiyatları 300 binlere 500 binlere çıkardılar milletde hala eeee diyor.. nasıl bir kafa herkes parayı havadanmı kazanıyor anlamadım bu rakamlar zaten normal değil avrupayı gezen gören biliyor ..

avrupada elin işçisinin amelesinin bindiği araca burda artık zengin sınıfı bile binemiyor onlara bile pahalı geliyor..

eeee eeee eee diye diye yakında arabalar trilyon olucak evler villalar residence daireleri 300-500 bin tl olucak ..

Fatih
30-03-2017, 20:01
Sıfır araba almak yada ne biliym belli bir miktarın üzerindeki fiyatta araba almak, bir yerden bir yere gitmenin pahallı yoluymuş gibi görünüyor bana.
Daci logan stw 1.5 dci stepway benim bütün donanım beklentimi ve işimi görüyor gibi.. parçası ucuz, bakımı kolay maaliyetsiz, vergisi az, yakıt tüketimi çok düşük, alırken çok uygun, geniş hacimli.. benim ailem için gayet yeterli.
Aynen katılıyorum.
Artık arabaya fazla para bağlamak yada fazla yakan araca binmek müsriflik geliyor.
Sadece otomobil fiyatları değil akaryakıt fiyatları da ortada.
Kişisel zevkleri bıraktık bir yerden bir yere en ucuz nasıl gideriz ona bakıyoruz.

220T
30-03-2017, 20:05
Bu aralar, elindeki paraya sahip olmaktan daha mantıklı bir şey yok gibi.

Yigit-Y
30-03-2017, 20:08
Mantık olmayan ülkede mantıklı fiyatlı otomobil

Konu beyin yaktı

McKrop
30-03-2017, 20:40
Sıfır km bayii çıkışlı metrobüs. Para bitti toplu taşımadan devam edicez

Faruk_Vtec
31-03-2017, 00:03
şu zamanda sıfır araç almak mantıklı mı..?

Tayfun.O
31-03-2017, 00:12
benim kızdığım tek şey "eee piyasa böyle alışın" "alışırız" "millet alışır" diye diye diye fiyatları 300 binlere 500 binlere çıkardılar milletde hala eeee diyor.. nasıl bir kafa herkes parayı havadanmı kazanıyor anlamadım bu rakamlar zaten normal değil avrupayı gezen gören biliyor ..

avrupada elin işçisinin amelesinin bindiği araca burda artık zengin sınıfı bile binemiyor onlara bile pahalı geliyor..

eeee eeee eee diye diye yakında arabalar trilyon olucak evler villalar residence daireleri 300-500 bin tl olucak ..

residence olmasına gerek yok abi Isparta ya gel koşa koşa kaçarsın :D

Adamlar boğaz manzaralı ev fiyatına satıyorlar burada, 10 yıllık azıcık da iyi konumdaysa 300, Sıfır 300, iyi ise Allah ne vediyse 300-500