PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İflas Ettim..

Aero
30-03-2017, 10:45
Merhaba arkadaşlar,

15 Temmuz sonrası işlerimin bozulması ile bugüne kadar dayanabildim. Ve artık iş içinden çıkılmaz hale geldi. Ve muhasebecimi arayarak buraya kadarmış dedim. Düzeldi düzelecek derken ciddi bir borç yüküm oluştu. Ne kredi çekebildim ne yardım edebilecek bir kimse.İş detayına girmek istemiyorum.

Henüz eşime söyleyebilmiş değilim. Bugün akşam eve gidince söyleyeceğim.

Umutsuzluğa da kapılmış değilim. Çünkü sağlığım yerinde.

Beni seven bir eşim ve iki küçük kızım var. Kafamda oluşturduğum mikro sermayeli tek kişilik bir işle koşuşturacağım.

Neden paylaşıyorum.

Bilmem. Sanırım konuşmak ve dert paylaşmak rahatlatıyor.

Eminim ki şu an ülkemizde benim pozisyonumda çok iş veren mevcut.

Sanırım en kötü şey umutsuzluğa kapılmak.

Allah tüm iş verenlerimize sabır,güç ve ödeme kolaylığı versin. Bir kısım yalaka esnaf hariç.

Tüm dostların Regaip kandilini kutlarım.

Başaracağım, başaracağım ve başaracağım.

burak_2885
30-03-2017, 10:46
Geçmiş olsun abi umarım çok daha iyi işler yaparak tekrar yükselirsiniz. Merak ettim ne iş yapıyordunuz

EREN34
30-03-2017, 10:47
Öncelikle geçmiş olsun. Düşmez kalkmaz bir Allah.

Battığınız halde hala "başaracağım" diyebilmek, o denli inançlı ve azimli olmak herkesin yapabileceği bir şey değil. Tebrik ederim.

Sektör neydi?

Kullanıcı
30-03-2017, 10:48
Allah yardımcınız olsun

Kafanıza pek fazla takmama ya çalışın hiçbir şey sizden veya ailenizden değerli değil.

Mutu
30-03-2017, 10:48
Geçmiş olsun. Umarım daha iyi bir kapı açılır bu kötü durumdan sonra önünüzde.

dirk
30-03-2017, 10:49
hayatta hepimizin iniş çıkışlı dönemleri olmuştur. umarım üstesinden gelirsiniz. Herkesin işleri cok iyi değil darbeydi referandumdu sonra ramazan ayıyla beraber durgunluk dewam edecek diye düşünüyorum.

XSi
30-03-2017, 10:51
Allah kolaylık versin, hiç moralinizi bozmayin.

Bir çok başarılı kişinin biyografisi basarisiz denemeler ile dolu.

Seyfettin777
30-03-2017, 10:53
Her şey halledilir abi.

Yapacağın işi, foruma da hitap edebilecek bir şeyse bizle paylaşman yerinde olur.Biz de senden alışveriş yaparız, çorbada tuzumuz olsun...

220T
Geçmiş olsun.Kredi alamıyor musunuz yoksa siz mi tercih etmediniz?

ghibli06
çok büyük geçmiş olsun ama umutsuzluğa da kapılmayın, sağlık sıhhat çok önemli, akıl sağlısı en önemlisi...

Aero
Teşekkür ederim arkadaşlar, varlığın yeter. Zararın neresinden dönersek kardır artık.

Tunacan
30-03-2017, 10:54
Her inişin bir de çıkışı vardır. Önemli olan dipteyken yukarıya sıçrayabilmektir. Bu kuvvet sizde varsa dert etmeyin.
Günümüz TR sinde hiçbir kimsenin yarını garanti altında değil. İster trilyoner olun ister çulcu..

KÖROĞLU
30-03-2017, 10:55
Evet gizlenmeye çalışan bir ülke gerçeğinin canlı örneği olmuşsun abi.

Sağlık gerçekten önemli, her insanın hayatında inişli çıkışlı dönemler oluyor.

Rabbim evlatlarını sana bağışlasın onlardan daha değerli bir şey yok çünkü.

İnşallah eskisinden daha iyi duruma kısa zamanda erişirsiniz.

Mali müşavir olarak kapanışlarınızın doğru verildiğinden / borç / prim ödemesi kalmadığından mutlaka emin olun derim.

Kapanış verildi sanıp faaliyete devam ediyor gibi görünürseniz ileride ciddi cezalar ile karşılaşırsınız canınız sıkılır.

Bu tür durumlarda insanların öncelikleri farklı oluyor ama bu konu önemli. Geçmiş olsun tekrar, hayırlı kandiller.

BARR
30-03-2017, 10:55
Geçmiş olsun, Allah kolaylık versin. İnşallah kafanızdaki diğer iş ile düzeninizi tekrar kurar güzel kazançlar elde edersiniz.

tuner faruk
30-03-2017, 10:56
Düşmez kalkmaz bir Allah her inişin bir çıkışıda vardır muhakkak çok fazla kafaya takarak ailenizi üzmeyin derim.

Kendi motiveniz yerinde azimlisiniz ve inanıyosunuz sevdiklerinizde yanınızdan olduktan sonra aşılamayacak hiç bir engel yoktur.

SekoLive
30-03-2017, 10:58
erhan abi cok geçmiş olsun

başarma azmin ve sağlığın yerinde oldukça borç ödenir kendini de çevirirsin diye düşünüyorum.

Snake
30-03-2017, 11:00
Sağlık sıhhatini koru ailenle beraber güzel yarınların olur inşallah kardeşim. Belki olması gerekiyordu, öyle düşün. İnşallah bir an önce yoluna koyarsın herşeyi.

imprezaWRC
30-03-2017, 11:00
Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede herşeyi rayına sokarsınız. Ohal sürecinde iflas etmeye de izin verilmiyordu diye aklımda kalmıştı :(

bason
30-03-2017, 11:02
Geçmiş olsun, çok üzücü bir durum... :(

Seyfettin777
30-03-2017, 11:02
Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede herşeyi rayına sokarsınız. Ohal sürecinde iflas etmeye de izin verilmiyordu diye aklımda kalmıştı :(

İflas etme değil, iflas erteleme yasak abi.

individual
30-03-2017, 11:05
geçmiş olsun abi.herşeyden önce sağlığın yerinde olsun gerisi bir şekilde çözülüyor.

Ronin_
30-03-2017, 11:05
Size sağlığınıza, ailenize bir şey olmasın. Allah hepimizin yar ve yardımcı olsun. Maddiyat gelip geçici, inşallah azminiz ile istediklerinizi yapabilirsiniz..

imprezaWRC
30-03-2017, 11:06
İflas etme değil, iflas erteleme yasak abi.

Yanlış aklımda kalmış, düzeltme için teşekkürler :)

Aero
30-03-2017, 11:06
Arkadaşlar üzüldüm gerçekten üzüldüm ama üzülerek bir yere varılamayacağını biliyorum. Yokluk nedir çocukluğumdan biliyorum. O yüzden sabırla atlatacağım. Ailem en büyük servetim şu an.

Berk007
30-03-2017, 11:07
Hayat her zaman tek bir yöne doğru ilerlemiyor maalesef. Bazen ileri bazen geri gidiyorsunuz. Üzücü bir durum ama hiçbirşeyin sonu değil.

Sevdiğim bir film repliği var;
-Neden düşeriz?
-Yeniden kalkmayı öğrenebilmek için.

Önemli olan yeniden kalkmak, bu gibi durumlarla mücadele etmeyi öğrenebilmek.

En kısa zamanda daha once sahip olduklarınızdan daha da iyi bir konuma gelmenizi dilerim.
Dünya malı 1 günde gelir, 1 günde gider. Allah sağlığınıza ve aile mutluluğunuza gölge düşürmesin.

rain man
30-03-2017, 11:07
Geçmiş olsun, açılacak yeni kapılara vesile olur her şey umarım. Bir çok sorunun çözümü zaman ve sabır oluyor bazen. Vazgeçmeden iyi niyetle çalışmaya devam. Çalışkan ve istekli insan her zaman kazanmaya mahkumdur. Sağlığınıza dikkat edin...

TaGo
30-03-2017, 11:09
Samimi davrandığınız için öncelikle teşekkürler. İnanın birçoğumuz aynı durumdayız. Varlık çabası gösteriyoruz resmen. İşlerde o derece bir yavaşlama varki ben yaklaşık 4 ayrı sektörde işletme sahibiyim, tüm sektörler durma durumuna gelirmi? geldiğini bizzat görüyorum. Birer birer insan çıkarmak durumunda kalıyoruz malesef. Borçlu kalmayalım diye neler neler yapıyoruz. Millet işin kolayını bulmuş dükkanı kapatıp kaçıyor. Hoş kaçmasada yasal olarak birşey yapamıyoruz kimse borcuna taahhüt vermediğinden. 10 da birine düştü işler öyle yarısı çeyreği falan değil. Bende açıkcası mucize bekler oldum piyasaların açılması için

mikelazi
30-03-2017, 11:13
Allah yardımcınız olsun.
babamın esnaflık döneminden 1979dan beri aynı sokaktayım.aynı sokakta 2002de kendi dükkanımı açtım.çok kez bataga saplandım(ekstra tüpcülük,cafeterya işletmesi,kaçak taksi yaptım)son 5 senedir kafam rahat bunun sebebi kredim,kredi kartım yok.dükkanda post kullanmıyorum.

daha gençsin dostum.ailen arkanda oldugu sürece taşı sıkar suyunu çıkarırsın.

Allah yolunu açık etsin

mert_can 41
30-03-2017, 11:13
Çok çok geçmiş olsun allah yardımcınız olsun inşallah.

i-vtec07
30-03-2017, 11:14
Gerçekten üzüldüm ama düşmez kalkmaz bi allah, aileni düşün abi . Bizde inişler cıkışlar gördük hepimizin başına geliyo inanki . Şu mübarek günde eda lar nasip etsin allah tüm zorda kalanlara

Aero
30-03-2017, 11:15
Alacaklı toptancılarımla görüşüyorum. Şu ana kadar 1 tanesi hariç hepsi anlayışla karşıladı. Kötü niyetli olmadığımı ve borçlarıma sadık olduğumu bildikleri için. Çünkü işe başladığımda ben kazandığımda onlarda kazandı. Anlayışla karşılamayan 1 tanesi de senet istedi artık. Uzun vadeye yayılmış bir senet yapacağım.

EserBodrum
30-03-2017, 11:17
Geçmiş olsun sağlığınız yerinde olsun gerisi zamanla hallolur.

imprezaWRC
30-03-2017, 11:23
Samimi davrandığınız için öncelikle teşekkürler. İnanın birçoğumuz aynı durumdayız. Varlık çabası gösteriyoruz resmen. İşlerde o derece bir yavaşlama varki ben yaklaşık 4 ayrı sektörde işletme sahibiyim, tüm sektörler durma durumuna gelirmi? geldiğini bizzat görüyorum. Birer birer insan çıkarmak durumunda kalıyoruz malesef. Borçlu kalmayalım diye neler neler yapıyoruz. Millet işin kolayını bulmuş dükkanı kapatıp kaçıyor. Hoş kaçmasada yasal olarak birşey yapamıyoruz kimse borcuna taahhüt vermediğinden. 10 da birine düştü işler öyle yarısı çeyreği falan değil. Bende açıkcası mucize bekler oldum piyasaların açılması için

Galiba bir gıda sektörüne birşey olmadı. Haftasonu AVM'lerin yemek yerleri tıklım tıklım. Geçen gün Ataşehir'de bir dönercinin önünde bildiğin 20 kişi bekliyordu. Millet bir yeme içmeden kesemedi.

Berk007
30-03-2017, 11:29
Galiba bir gıda sektörüne birşey olmadı. Haftasonu AVM'lerin yemek yerleri tıklım tıklım. Geçen gün Ataşehir'de bir dönercinin önünde bildiğin 20 kişi bekliyordu. Millet bir yeme içmeden kesemedi.
Geçenlerde sevdiğim bir arkadaşımla konuştuk. Kendisi gıda sektöründe. Bulunduğu muhitte bilinen bir fastfood dükkanı var kendisine ait. İşlerim yüzde 40a kadar düştü dedi.
Etkinlenmeyen kimse yok maalesef.

GokhanRS
30-03-2017, 11:33
Çok geçmiş olsun umarım çok daha iyi işler başarırsın. Firmanızın ölçeği neydi acaba? Birde bu iflas ertelemenin ohal boyunca yasaklanması çok firmayı etkilemişti size bir etkisi oldu mu?

inşaallah en kısa zamanda düzlüğe ve hatta artıya çıkarsınız.

clioGT
30-03-2017, 11:39
hem geçmiş olsun hem de hayırlısı olsun. inşallah kısa zamanda toparlarsınız mağdur olmadan.

bizlerin de katkısı olabilecek bir iş dalında olacaksa yeni atılımınız paylaşrsanız seviniriz.

mikelazi
30-03-2017, 11:39
yarınımız belli değilki.

evetde çıksa hayırda çıksa ülke batakta.milyonlarca suriyeli ve içlerinde binlerce terörist
ekonomi bitmiş,işsizlik almış başını gidiyor,doları nisandan sonra durdurabilene aşkolsun.
milleti milli tank,milli araba,milli topla uyutuyorlar
bir tane düzgün eğitim veren üniv.imiz kalmadı bile

kimse yanlış anlamasın ama benim gelecekten umudum kalmadı.inş. yanılırım

FRTDI
30-03-2017, 11:42
Allah yardımcınız olsun, düşmez kalkmaz bir Allah. Hayatta herşey biz insanlar için neler gördük, neler görüyoruz ve Allah ömür verirse daha neler göreceğiz. Aile ve sağlık olduktan sonra geri kalan herşeyin bir şekilde belki uzun vade de olsa düzelme ihtimali var. Maalesef piyasa şartları gerçekten herkesi hepimizi çok zorluyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah sizde en kısa zamanda işlerinizi toparlayıp yoluna sokarsınız..

arda35
30-03-2017, 11:47
Geçmiş olsun abi, Allah yardımcınız olsun.

Babam daha evvel bir defa iflas etti, ben işe başlarken ise iki defa iflasın eşiğine geldik. Çok şükür atlattık. İlkinde 90 yılının parasıyla 500 bin mark gibi parayı yalnızca el emeğiyle ödemiş. Son 6-7 yılda ödediğimiz faizin haddi hesabı yok. Çok zor oluyor ama geçiyor bir şekilde.

Allah sıhhat versin. Hepsi ödenir biter inşallah.

rahmitanir
30-03-2017, 11:52
geçmiş olsun, allah yardımcın olsun abi.

srdralc
30-03-2017, 11:55
ticaretin bence altın kuralı olmuyorsa iteklemeyeceksin,

önceden ticaretle uğraşan adamı evi, malı mülkü olmazdı iyi bir duruma gelene kadar.
adam ev alacağıma para kazanıyorum kirasıyla her ev benim mantığıyla ilerlerdi.

kısacası dükkan ev getirir de, ev dükkan getirmez diye söylenirdi hep.

bugün dükkan için evini satıyorsun çarkımı döndereyim diye, bitmiş ekonomi de maksimum 5 yılda eski koyduğuna yakın miktar daha para istiyor.
orta çaplı esnaf/ticaret her ne ise adı hayatını geçirebilecek kadar parayı bile zorla kazanıyor 5 yıl önce sattığını evi almak hayal oluyor.

doğru yerde bırakmak lazım ticareti.

çek yaz,
sonra onları ödemek için kredi çek,
kredi çek, faize bat,
sonra bir daha o kredileri kapatmak için kredi alamıyorsan tefeci bulaş diye mutlak sona doğru böyle ilerliyor.
itibar
bu süre zarfında sürekli iyi olacak beklentisiyle daha geriye giden bir ekonomi mevcut.
olduğu yere kadar gidebilmek en iyisi.

Allah yardımcınız olsun 25 yıllık aile şirketimizi kapattık Şubat 2017 itibarıyla şuan da 40 gündür başka yerde çalışıyorum.

Düşmez kalkmaz bir Allah,
elbet bir gün YENİDEN.

arifba
30-03-2017, 11:56
Geçmiş olsun abi. İnan hepimiz aynı durumdayız. Yıllardır çerez gelen krediler şimdi o kadar zor ödeniyor ki anlatamam. Allah sonumuzu hayır etsin.

mertxx
30-03-2017, 11:59
Rabbim bir kapıyı kapatırken diğerini açar, sağlığınız, aileniz ve çocuklarınız en büyük zenginliğiniz.Hepimiz için öyle aslında. Herkes bu durumdan ülkemizi kurtarmak için üzerine düşenin en iyisini yapmalı. İllaki herkesin yapacağı bir şeyler vardır olmalıdır. Hepimizin hakında hayırlısı ,tüm forum arkadaşlarımın kandili mübarek olsun.

By CrAzY
30-03-2017, 11:59
Geçmiş olsun Gönlünüzce olsun kandil günü rabbim yardım edecektir elinizi açın ve samimiyetinizle isteyin.

tremx
30-03-2017, 12:02
dert paylastikca azalirmis abi, cok gecmis olsun.Babamda batti 2 defa.suan toparladik baska sektorde oturttuk islerimizi.yeterki saglik olsun.

Aero
30-03-2017, 12:04
Varlığınız yeter arkadaşlar. Destekleriniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

TaGo
30-03-2017, 12:06
Bu arada belki faydası olur diye yazıyorum. 0.90 kredi oranından kgf %90 destek oranı ile Ziraat özel bir kredi kullandırıyor şimdi 250.000 tl ve 60 aya kadar. Bu oran ciddi düşük kredi için. Vadeside oldukça uzun. Eğer ziraat ile çalışan arkadaşımız var ise bu oranı birdaha zor buluruz bilginiz olsun. Bu uzunluktada vermezler

muratburunce
30-03-2017, 12:08
geçmiş olsun her inişin bir çıkışı olur derler sabredip inancınızı yitirmeyin allah sağlık ve güç versin inşallah herşey yoluna girer.

Aero
30-03-2017, 12:11
Bu arada belki faydası olur diye yazıyorum. 0.90 kredi oranından kgf %90 destek oranı ile Ziraat özel bir kredi kullandırıyor şimdi 250.000 tl ve 60 aya kadar. Bu oran ciddi düşük kredi için. Vadeside oldukça uzun. Eğer ziraat ile çalışan arkadaşımız var ise bu oranı birdaha zor buluruz bilginiz olsun. Bu uzunluktada vermezler

Kredi skorum da bozulduğu için maalesef hiç bir kredi çıkmıyor. Ne kosgeb ne de başka kredi.

Mr.Bilal
30-03-2017, 12:17
Geçmiş olsun. Çıkmadık candan ümit kesilmezmiş. İnşallah eskisinden daha iyi olursunuz.

wiesmann
30-03-2017, 12:18
Cok gecmis olsun cidden icim acidi..samimiyetiniz ve durustlugunuz bir sekilde takdir gorecektir.
Sadece ozel sektor kotu diye bakmayin insanlar kredi kartlarini esnete esnete yasiyor.
Bu hayattaki kisa vadeli ilk hedefim kredi kartsiz bir yasam

burakgunay
30-03-2017, 12:20
Allah yardımcın olsun abi..

levent
30-03-2017, 12:23
Geçmiş olsun abi, umarım herşey daha iyi olur en kısa sürede.

Anıl E.
30-03-2017, 12:24
Geçmiş olsun abi inşallah en yakın zamanda ekonomik anlamda dirliğe kavuşursun.

Bu gidişatın ne ilk kaybedeni ne de sonuncusu olacaksın. Hepimiz sırada batacağımız günü bekliyoruz. Allah yardımcımız olsun.

Bestsi
30-03-2017, 12:27
Allah yardımcınız olsun.

aposport
30-03-2017, 12:39
Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun.

merdal
30-03-2017, 12:41
geçmiş olsun. Ülkeyi bu duruma sokanlar utansın.

CeSaNCeEm
30-03-2017, 12:44
Allah yardımcınız olsun. Ticarette bu sıralar başarmak oldukça zorlaştı. Günün şartları gereği hepimiz 2 ileri 1 geri gidiyoruz. Yakın geçmişte yaşadığım şeyleri yaşıyorsunuz umarım yeniden ayağa kalkar her işi yoluna koyarsınız.

makif84
30-03-2017, 12:54
Öncelikler geçmiş olsun.Daha önce dükkan kapatmış şuan özel bi sektörde maaşlı çalışan olarak yazıyorum.Siz sağlığınıza ailenize sahip çıkın gerisi bi şekilde halloluyor.Allah yardımcınız olsun.

sportinger
30-03-2017, 12:55
Rabbim dayanma gücü versin. durumunu düzeltir tekrar eski günlerine dönersin inşallah. esnafların durumu ortada, kriz yetmiyormuş gibi birde dolandırıcı hırsız doldu memleket...

Grimlord
30-03-2017, 12:59
Allah yardımcınız olsun, bunca kötü şeye rağmen pozitif enerjinize hayran kaldım gerçekten. İnşallah bundan sonra herşey sizin ve aileniz için hayırlı olur.

8-9-3
30-03-2017, 13:04
size karşı değil ama tüm iş verenler batsın beter olsun, 1400 tl ye köle arayıp çalıştırıp zengin olanlarda biraz acıyı tatsın çünkü 1400 tl ile birşey alınmıyor, Rabbim tez vakitte iş verenlerin köle çalıştıranların varlıklarını elinden alsın AMİN.

rebelh
30-03-2017, 13:05
bende battım 1 buçuk sene emek harcadım benim için çok ciddi bir para gitti ve hacizleri savuşturuyorum şimdi bütçemin %80ini kaybettim
ama daha huzurlu uyuyorum oğlum doğdu aileme vakit ayırıyorum benim bi avantajım devlet memuruydum yaşamımı idame ettirebiliyorum
sağlık en önde geliyor sonra aile GERİSİNİ TOPARLAYACAK GÜCÜ BULUYORSUNUZ ÖNCE HUZURUNUZ OLSUN YETER

Vtec_2
30-03-2017, 13:07
size karşı değil ama tüm iş verenler batsın beter olsun, 1400 tl ye köle arayıp çalıştırıp zengin olanlarda biraz acıyı tatsın çünkü 1400 tl ile birşey alınmıyor, Rabbim tez vakitte iş verenlerin köle çalıştıranların varlıklarını elinden alsın AMİN.

Bunun iş verenle alakası nedir ? Asgari ücret diye bir rakam belirlemiş devlet. Önce devlet vergilere ödemelere maaşlara bir düzenleme getirecek.

_driver_
30-03-2017, 13:10
Allah yardımcınız olsun. İnşallah en kısa sürede durumunuzu düzeltirsiniz

Kullanıcı
30-03-2017, 13:10

iş verenlere sitem edeceğinize Devlete Laf söyleyin o kadar vergi almasın en son bir askeri ücretli çalışanın iş verene maliyeti 2100 Tl'lerdeydi.

Hee iş verenler arasında çakal yok mu? Elbette var fakat adamlar da kendi çapında haklı.

Anıl E.
30-03-2017, 13:12

Sen de saçmalıyorsun bazen kardeşim.

kesici
30-03-2017, 13:14

İş verenler batsın da o 1400 Tl'yide bulamazsınız İNŞALLAH

yigitblr
30-03-2017, 13:16
Allah yardımcın olsun abi.İki gündür deli gibi staj için şirketleri arıyorum genelde artık pek üretim yok diyorlar.Allah sonumuzu hayır etsin.

ahk
30-03-2017, 13:17
Çok geçmiş olsun Allah yardımcın olsun umarım kısa zamanda işlerin istediğin gibi gider.

her yere aynı şeyleri yazmaya başladın Hak'tan kitaptan bahsediyorsun beddua ediyorsun bu nasıl çelişki.

Aero
30-03-2017, 13:20

İnşallah bir iş yeri sahibi olursunuz. Ne diyeyim.

8-9-3
30-03-2017, 13:21
Bunun iş verenle alakası nedir ? Asgari ücret diye bir rakam belirlemiş devlet. Önce devlet vergilere ödemelere maaşlara bir düzenleme getirecek.

iş verenlere sitem edeceğinize Devlete Laf söyleyin o kadar vergi almasın en son bir askeri ücretli çalışanın iş verene maliyeti 2100 Tl'lerdeydi.

Hee iş verenler arasında çakal yok mu? Elbette var fakat adamlar da kendi çapında haklı.

Ülke içindeki şu kapital emperyal sistem inşallah tez vakitte son bulur zenginler varlıklarını birer birer kaybeder inşallah, adaleti insanlar sağlıyamıyorsa böyle böyle Allah sağlayacaktır.

bazıları audi a6 bmw 5 serisi binerken biz 1400 tl ile mazda 626 almak için debeleniyoruz ve alamıyoruzda, şimdi inşallah onlarda audi a6 larını kaybeder.

kendin audi a6 ile gezerken milleti otobüse dolmuşa mahkum edip ahını alırsan en sonunda böyle patlarsın işte :)

bu kini niye tutuyorum biliyor musun? sıfır arabasını geçtim 20 senelik arabayı rahat aldırtacak refahta tutmadıkları için.

yaşadığım süre boyunca bir takım insanlara olan kinim hiç bir zaman bitmeyecek hıncımı alamıyorum birtürlü, ahirette iki elim yakalarında

Kullanıcı
30-03-2017, 13:23
Ülke içindeki şu kapital emperyal sistem inşallah tez vakitte son bulur zenginler varlıklarını birer birer kaybeder inşallah, adaleti insanlar sağlıyamıyorsa böyle böyle Allah sağlayacaktır.

bazıları audi a6 bmw 5 serisi binerken biz 1400 tl ile mazda 626 almak için debeleniyoruz ve alamıyoruzda, şimdi inşallah onlarda audi a6 larını kaybeder.

kendin audi a6 ile gezerken milleti otobüse dolmuşa mahkum edip ahını alırsan en sonunda böyle patlarsın işte :)

bu kini niye tutuyorum biliyor musun? sıfır arabasını geçtim 20 senelik arabayı rahat aldırtacak refahta tutmadıkları için.

yaşadığım süre boyunca bir takım insanlara olan kinim hiç bir zaman bitmeyecek hıncımı alamıyorum birtürlü, ahirette iki elim yakalarında

şinasi sen misin?:)

Hiçbir zaman adalet olmayacaktır, Askeri maaşla çalışan sürünmeye mahkumdur bizim ülkede zaten kendileri de memnun

Anıl E.
30-03-2017, 13:27
Hay senin mazda 626'na la ,mazda mazda

biraz da gözün Namaz'da olsun belki Allah verir .

sosyal mesaj detected .

asmisinsan
30-03-2017, 13:28
2009 yılında dolardaki yükseliş cumhurbaşkanlıgı krizi falan derken 1 milyon tl borçla battım ama umudumu kaybetmeden ortaklarla giderleri çok küçülterek 1993 lada samara arabayala (ihone 5 le aynı paraydı) gezip milletin dalga geçmesine aldırmadan 7 yıldır falan çırpınıyorum allah şükür %95 ini ödedik ıvır zıvır devlete vergi borcu kaldı ama bu süreçte ödedigim faizin haddi hesabı yok şimdi kredi çek araba al diyenlere tek dedigim nakitimö neye yetiyorsa onu alırım 1 kuruş borçlanmam umudunu saglıgını kaybetme gerisi gelir

Evrenoz
30-03-2017, 13:32
Allah güç versin...

rebelh
30-03-2017, 13:34
böylesi Allah diyor ya
ben sonra Allaha sövene kızamıyorum ya
hiç bi vasfı yok 1400ün üstünde para kazanamamış gelmiş burada iş kurmuş adamlara *** atıyor
hükümete bi b*k demeye dili varmıyor ama ondan çok kazanana beddua ediyor
şu kriz arkadaşın istediği gibi derinleşsinde işsiz kalıp 626nın resimlerini çizsin boş zmanlarında

Yigit-Y
30-03-2017, 13:35
Sizi bu duruma düşüren her kim ise ve bunlara yardım eden destekleyen her kim ise

Allah onlara bir bardak suyu ,bir lokma ekmeğe muhtaç etsin

Yazık onca emek çıkarlar uğruna gitti

Allah sabır sağlık sihhayit versin

Aero
30-03-2017, 13:39
Sizi bu duruma düşüren her kim ise ve bunlara yardım eden destekleyen her kim ise

Allah onlara bir bardak suyu ,bir lokma ekmeğe muhtaç etsin

Yazık onca emek çıkarlar uğruna gitti

Allah sabır sağlık sihhayit versin

Amin......

Evrenoz
30-03-2017, 13:40

Boş konuşuyorsun
Boş konuşacağına hiç konuşma..

Ya da ben konuşmana engel olayım...

Aero
30-03-2017, 13:42
Manevi desteğiniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İyi ki varsınız. Bu zor zamanların üstesinden geleceğime inanıyorum.

MCN21
30-03-2017, 13:42
Cok gecmis olsun. Umutsuzluga kapilip kendinizi birakmaktansa ailenizin yaninizda olsugunu gorup birseyleri tekrardan basarabil ek icin yola koyulmak en iyisi. Sizde de bu inanc var anlasilan. Umarim en yakin zamanda eskisinden daha iyi bir konuma gelirsiniz

Emre Ekrem
30-03-2017, 13:45
Çok geçmiş olsun, işin içine maddiyat girince Aile ve yakınlardan beklenmeyen farklı tepkiler olabiliyor, kasım 2016 da benzer durum başıma geldi ve inanın sizinle aynı şekilde düşünüp aynı tepkileri verdim "şükür Ailem benimle ve birlikteyiz dedim", fakat bir süre sonra araya maddiyat girdiği için düşündüğüm veya hayal ettiğim gibi olmadı Aile açısından, işlerim bozulduğunda evliydim şuan maalesef bekarım diyim çok detaya girmeden, şu mübarek günde umarım böyle bir durum can düşmanımın bile başına gelmez, inanın hiçbir şey değilde 4 yaşında bir kızım var ve onu göremiyorum en zor olan bu.

aslan
30-03-2017, 13:47
Ne acı bir kelimedir o,belki iki dudağının arasından çıkan sadece 2 kelime olabilecek kadar kısadır.Söylemesi ne kadar zor olsada sadece çeken bilir acısını.
Allah yar ve yardımcınız olsun.

DOHC
30-03-2017, 13:52

Seni de işveren tarafında görmek isteriz tez zamanda inşallah.
Bir işi ne kadar çok kişi yapabilirse, değeri o kadar düşer.
1400 TL devletin belirlediği zaman, bedduanı onlara etmelisin...... Ayrıca işverene maliyeti 2100-2200 TL civarı işverene, yemek-yol hariç.
Meziyetlerin artarsa ücretin de artacaktır.......
Senin yaklaşım "bende yoksa kimsede de olmasın" ama olması gereken "onlarda varsa ben ne yapmalıyım ki o seviyeye çıkayım" olmalı......
Araba konusunda birşey diyemiyorum, "otomobillerimiz" kısmında araç tanıtan arkadaşlar dilerse cevap verirler.....

DOHC
30-03-2017, 13:54
Merhaba arkadaşlar,

15 Temmuz sonrası işlerimin bozulması ile bugüne kadar dayanabildim. Ve artık iş içinden çıkılmaz hale geldi. Ve muhasebecimi arayarak buraya kadarmış dedim. Düzeldi düzelecek derken ciddi bir borç yüküm oluştu. Ne kredi çekebildim ne yardım edebilecek bir kimse.İş detayına girmek istemiyorum.

Beni seven bir eşim ve iki küçük kızım var. Kafamda oluşturduğum mikro sermayeli tek kişilik bir işle koşuşturacağım.

Neden paylaşıyorum.

Allah tüm iş verenlerimize sabır,güç ve ödeme kolaylığı versin. Bir kısım yalaka esnaf hariç.

Büyük geçmiş olsun, umut kaybedilmemeli kesinlikle. Sektör neydi?

gazi
30-03-2017, 13:56
Allah yar ve yardımcınız olsun. şükür edecek çok şey var hayatta. yeterki inanın , başaracaksınız.

PiscocuK
30-03-2017, 13:57
Çok geçmiş olsun.Ne çektiğini ve hissettiğini anlıyorum bende zamanında damdan düştüm
Umarım kısa sürede toparlarsın işlerini yeniden.Yapabileceğimiz bir şey varmı?

h.savas
30-03-2017, 13:58
abi ALLAH yardımcın olsun

Aero
Çok geçmiş olsun.Ne çektiğini ve hissettiğini anlıyorum bende zamanında damdan düştüm
Umarım kısa sürede toparlarsın işlerini yeniden.Yapabileceğimiz bir şey varmı?

Varlığınız yeter, çok teşekkür ederim.

picasso
geçmiş olsun hocam.

8-9-3
30-03-2017, 14:00

Seni de işveren tarafında görmek isteriz tez zamanda inşallah.
Bir işi ne kadar çok kişi yapabilirse, değeri o kadar düşer.
1400 TL devletin belirlediği zaman, bedduanı onlara etmelisin...... Ayrıca işverene maliyeti 2100-2200 TL civarı işverene, yemek-yol hariç.
Meziyetlerin artarsa ücretin de artacaktır.......
Senin yaklaşım "bende yoksa kimsede de olmasın" ama olması gereken "onlarda varsa ben ne yapmalıyım ki o seviyeye çıkayım" olmalı......
Araba konusunda birşey diyemiyorum, "otomobillerimiz" kısmında araç tanıtan arkadaşlar dilerse cevap verirler.....

kim yapıyorsa bedduam ona, yukarda arkadaş yazmış daha çok çalış büyük iş yap çok kazan diyede hadi ben o büyük işi yaptım.

ama asgari ücret demek karın tokluğu mu demek?

konuyu açan arkadaşa karşı demedim bunu zaten ilk mesajımda da yazdım.

bu arada konuyu açan arkadaşım Allah yardımcın olsun dürüstsen Allah bir kapı daha açar merak etme :)

KÖROĞLU
30-03-2017, 14:01
Çok geçmiş olsun, işin içine maddiyat girince Aile ve yakınlardan beklenmeyen farklı tepkiler olabiliyor, kasım 2016 da benzer durum başıma geldi ve inanın sizinle aynı şekilde düşünüp aynı tepkileri verdim "şükür Ailem benimle ve birlikteyiz dedim", fakat bir süre sonra araya maddiyat girdiği için düşündüğüm veya hayal ettiğim gibi olmadı Aile açısından, işlerim bozulduğunda evliydim şuan maalesef bekarım diyim çok detaya girmeden, şu mübarek günde umarım böyle bir durum can düşmanımın bile başına gelmez, inanın hiçbir şey değilde 4 yaşında bir kızım var ve onu göremiyorum en zor olan bu.

Allah sabır versin evladından uzak kalmak ne demek çok iyi biliyorum. O yüzden den abi'nin durumuna allah size bağışlasın dedim.
Maalesef ben de kızımı 14 günde 2 gün ancak görüyorum. Ne para ne pul hiç bir şeyin önemi kalmıyor.
Mübarek gün rabbim derdi olanlara deva, borçu olanlara eda, sağlık sorunu olanlara şifa, kalbi temiz olanlara da ne dileği varsa nasip eylesin.
Hayat gerçekten çok zor rabbim cümlemizin yardımcısı olsun.

shkodra
30-03-2017, 14:18
Öncelikle geçmiş olsun, inancını kaybetme Allah herkesin yardımcısıdır.
Ben ilk iflas ettiğimde 18 yaşındaydım, o kadar borç yapmıştım ki Taksim de kendimi saydam ödeyemez durumdaydim , o yıllarda bir çevirebilmek için bankacılık çok kısıtlıydı. Bugün geriye dönüp baktığımda Allah öyle bir yardım etmişki benim odeyemeyecegim rakamları işleri karşıma çıkarmış. Eminim ki Allah her iyi kalpli insanın yardımcısıdır. Korkma çekinme cesur ve çalışkan ol, çalışmaktan başka caremiz yok

DOHC
30-03-2017, 14:18
kim yapıyorsa bedduam ona, yukarda arkadaş yazmış daha çok çalış büyük iş yap çok kazan diyede hadi ben o büyük işi yaptım.

ama asgari ücret demek karın tokluğu mu demek?

konuyu açan arkadaşa karşı demedim bunu zaten ilk mesajımda da yazdım.

bu arada konuyu açan arkadaşım Allah yardımcın olsun dürüstsen Allah bir kapı daha açar merak etme :)

Asgari ücret tanımı:

http://www.ito.org.tr/Mevzuat_Bilgilendirme/SSK.pdf

Asgari Ücretin Tanımı: Asgari Ücret Yönetmeliği’nin 4. Maddesinin (d) bendinde; “İşçilere
normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür
gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek
ücreti” olarak tanımlanmaktadır.

Görüldüğü üzere asgari ücret aslında tek kişi için belirlenmiş. Aile geçindirme falan katılmamış malesef.........

darkmoon
30-03-2017, 14:23
çok geçmiş olsun.. moral olucaksa çevremde borca harca girmiş dükkanını açık tutan insanlar var..

bir arkadaşım bankadan kredi çekdi yetmedi abisinden borç aldı yetmedi dükkan kirasını ödiyemeyince kiranında yarısını falan vermeye başladı hala zararda ancak gününü kurtarıyor gırtlağa kadar borçda hani mucize olsa işleri iyi gitse kendini toparlayıp borçlarını temizlemesi bir yılını alır.. o kadar zor durumda ama dükkanı inatla açık tutuyor..

zeki insanlar yol yakınken daha fazla içeri girmiyim diye kapatıyor..

Dağhan
30-03-2017, 14:24
Allah yardımcınız olsun, her şeyin başı sağlık.
Dertler, sorunlar paylaştıkça azalır. En iyisini yapmışsınız.
İflas etmenize rağmen başarmaya inancınız ise takdire değer.
Bundan sonraki süreçte yolunuz açık olsun.

immortalboss
30-03-2017, 14:24
Çok geçmiş olsun.Benim babam da şarküteri işletir.Tavuk yumurta vs.Kuş gribi kuş gribi diye ortalığı ayağa kaldırdıkları zaman çok zorlandık.Bir süre insanlar kanserojen madde satıyoruz gibi yaklaştı.Sonrasında ise biri çıkıp yalanladı vs. olay unutuldu.Şimdi medya yine sallar birşeyler.Bu ara organik tavuk mu değil mi tartışması var.Hepimiz zorlanıyoruz.Umutsuzluğa kapılmamanız gerçekten çok güzel.Sağlık var aile varsa iş bitmiştir.Tencerede yemek pişer,kapağında da yenir.Olay bitmiştir.
Bu arada işverenlere kaydıran arkadaşlar da gördüm.Bende şu an işverenim.Şöyle bir açıklama getireyim.İşçilerimize 30 gün sigorta+350 lira yemek ücreti+pazar günü de çalışırsa 65 lira pazar yevmiyesi veriyoruz.
1300+350+260=1910 lira en ucuz çalışan elemanımız hiç tatil yapmazsa kazanabiliyor.
Ancak her işveren işçiye asgari ücret veriyor diye kıyaslamamak lazım.Bu şirket yeri geliyor 3 ay zarar ediyor.3-4 ay da sıfıra sıfır çıkıyor.Yani şirketin büyüklüğüne göre,yapılan işe göre her şey değişiyor.Biz bu dükkanda çalışan adamlardan bir süre boyunca daha düşük maaş da aldık.Böyle şeyler de oluyor.

yilmazcatalbas
30-03-2017, 14:33
Şu an ülkede bir çok esnaf aynı durumda sadece iflas ettim diyemedikleri için ayakta görünüyorlar. Allah beterinden korusun sıkmayın canınızı, sağlık ve sizdeki bu inanç oldukça üstesinden gelemeyeceğiniz hiç bir şey olmaz. Sizin için dua etmekten başka yapabileceğimiz bir şey olursa elimizden geleni yaparız.

arabasızadam
30-03-2017, 14:41
Çok geçmiş olsun , Allah yardımcınız olsun .

Dragger
30-03-2017, 14:46
Allah yardımcın olsun.

vtechno
30-03-2017, 14:46
Allah yardımcınız , hepimzin yardımısı olsun. Çok büyük geçmiş olsun.

Majör
30-03-2017, 14:52

"Ey Rabbim!. kalbime hidâyet eyle, dilimi doğru kıl, göğsümdeki hile ve kin duygusunu gider" diye duâ ve niyâzda bulunmuştur. (Ebû Dâvûd, Vitr, 25; Tirmizî, Deavât, 102)

by serçe
30-03-2017, 14:59
allah yardımcınız olsun, salığınız yerinde ,inşallah en kısa zamanda toparlarsınız.

300E
30-03-2017, 15:00
Allah yardımcınız olsun, benim yaşım 21, daha iş hayatına atılamadım, kaç aydır iş arıyorum, herkes biz size döneriz diyip geçiştiriyor, vatanımı seven bi insanım, bazen kendimi bu ülkede doğduğum için çok şanssız hissediyorum ne bileyim.

Aero
30-03-2017, 15:12
Allah razı olsun arkadaşlar desteğiniz için çok teşekkür ederim.

kesici
30-03-2017, 15:14
İnşallah bir iş yeri sahibi olursunuz. Ne diyeyim.

Abi bu kafadaki insanlar ömür boyunca muhtaç olurlar o 1400Tl'ye ne iş yeri sahibi olması. Bu tür kişilerin kendimi geliştireyim de işverenler 3000-4000 Tl'ye beni alsın mantığı yoktur. Sürekli sallarlar patronuna ama karşılarına geçince işler değişir...

cookies
30-03-2017, 15:16
Allah akıl sağlığı versin, çok geçmiş olsun.. Nasıl kaybolduysa geri de gelir..

Ertekin
30-03-2017, 15:20
Bazen bizim şer diye gördüğümüz şeylerde hayırlar gizlidir. Daha iyi motive olup daha tecrübe edinmiş daha güçlü şekilde başarılı olacağınıza inanıyorum. Allah ailenize ve size sağlık versin, gerisi teferruat. Allah yar ve yardımcınız olsun.

GokhanRS
30-03-2017, 15:20

bazen mesajlarını seviyorum ama sende bilmem nereye bilmem ne kaçırıyorsun. konu emperyalist patronlar konusu değil. adam iflas olmuş. destek olacağına adamın konusunda söver gibi mesaj atıyorsun. tamam çok var oç patron ama iyi patronlarda bir bir batıyor bahsettiğin 1400 den fazlasını verdikleri için. başka zaman başka konuda şu mesajı atsan basardım double like ı.

snan1910
30-03-2017, 15:22
çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede her şey düzene girer, eskisinden çok daha iyi durumlara gelirsiniz.

bu arada sektör neydi?

aroglu
30-03-2017, 15:25
Allah yardımcın olsun abi,sağlık problemi olmasın . geri kalanını bu inancınla,gücünle halledersin inşallah

AşkınS.
30-03-2017, 15:27

Sana içten içe sövüyorum bunu bil. Yemin ediyorum bi doktora git beyin varmı yok mu diye test ettir.
Bu zihniyetle 28 yil harbi iyi yasamissin

AşkınS.
30-03-2017, 15:28
Konu sahibi kusura bakmasin ustteki post ile ilgili.
Çok gecmis olsun,piyasa kötü durumda, iyi diyeni görmedim. Sonumuz hayrolsun.Allah yardımcınız olsun

batu35
30-03-2017, 15:30
gelmiş geçmiş olsun abi inan çok üzüldüm inşallah her şey zamanla rayını oturur.

Cihan-DMC
30-03-2017, 15:40
Geçmiş olsun. Ticarette batmalar çıkmalar olur derler hep. Bulunduğumuz dönemde *****. Yaşımdan dolayı direk sizin düşüncelerinizi anlayamam ama babamın da iflas ettiği dönemi hatırlıyorum, bir kapı kapanıyorsa başka bir kapı illa ki açılıyor bunu biliyorum. Bu zararın size maddi ve ya manevi yönde illa ki bir yararı da olacaktır emin olun. Umarım her şey daha da güzel olur.

streetracer_nos
30-03-2017, 15:55
Geçmiş olsun.Allah yardımcın olsun..

gokhankenar
30-03-2017, 16:29
Hocam herşey insanlar için sıkma canını. Allah sağlık verdiği sürece herşey düzelir. Bu ülkede kimler ne bataklardan çıktı sen mi çıkamayacaksın :)

karsiyakaliozi
30-03-2017, 16:32
Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda herşey yoluna girer ticaret hayatında işler bazen kontrol dışına çıkıyor hele ülke Türkiye ise.

mehmet6r
30-03-2017, 16:43
Allah yardımcınız olsun. Düşmez kalkmaz bir Allah. 2011 yılında babam 40yıllık birikimini kaybetti üstüne o kadar borçlu kaldı. Ama çok şeyin farkına vardı/vardık. Rızkı veren Allah, hiç ummadığın anlarda hiç ummadığın yerlerden kapı açabiliyor. İnşaAllah eskisinden daha iyi bir duruma kavuşursunuz.

Leonardo
30-03-2017, 16:44
Çok geçmiş olsun içim gitti mesajı okurken abi ama inancınız ile yenebileceğinize inanıyorum herkesin dediği gibi sağlık olsun gerisi çözülür bilincsiz mesaj yazanlar çok iyiler kimse kusura bakmasın çalışanlarımızın hiçbirinin evine tek maaş girdiğini görmedim akıllı olan kazanır bu devirde zengin denilen kısmada piyango cıkmıyor aklını kullanıyor ben öğrenci iken bile yapabiliyorsam yapılabilir.

cyclonee16
30-03-2017, 16:53
Geçmiş olsun.Allah yardımcınız olsun

brave
30-03-2017, 17:02
Allah kimseye böyle bırsey göstermesin zor abi hakikaten geçmiş olsun :S

Quantum
30-03-2017, 17:13
Geçmiş olsun, Allah güç ve nasip bolluğu versin bundan sonra..

osmanaydo
30-03-2017, 17:18
Geçmiş olsun kardeşim.
Sağlık var oldukça yine kazanırsın inşallah.

dkaya87
30-03-2017, 17:24
çok üzücü böyle haberler, çok geçmiş olsun

iş alanınızı ve yeni planlarınızı paylaşabilirseniz destek olabileceğimiz noktalarda memnuniyetle yardımcı olmak isterim.

livaneli
30-03-2017, 17:27
Geçmiş olsun.Ailecek bir arada ve sağlıklıysanız elde edilmesi zor bir servetin sahibisiniz zaten.Diğer kayıplar giderilir.Ağa, paşa nur yemiyor;karnınızı doyuracak parayı nasıl olsa kazanırsınız.

canatakann
30-03-2017, 17:42
Her şeye alıştırıldığı gibi, çevremizde sıkça şahit olduğumuz durumlardan maalesef umarım en kısa sürede toparlanırsınız geçmişler olsun.

Ssamet
30-03-2017, 17:44
Allah yardımcınız olsun , sabır versin. İnşallah daha iyi şeylere vesile olur da bugünleri gülerek hatırlarsınız.

İbrahim33
30-03-2017, 18:03
Allah bir kapıyı kapatır , bir kapıyı açar. Üzücü bir durum , umarım tekrar toparlarsınız kendinizi.

sekizsilindir
30-03-2017, 18:06
İnsan'ın "zor" zamanlarındasınız, kişisel/öz eleştirinizi mutlaka yapın.. insan bulunduğu duruma sadece çevresel faktörlerden dolayı gelmiyor.. düşüncelerimiz ve yaptıklarımız 1.sırada

Bize ait bir söz vardır "cana geleceğine, mala gelsin"

Bütün Tech ailesinin Regaib Gecesi "Hayır!" lı olsun.

Mert-
30-03-2017, 18:29
Aileniz yanınızda, çok şükür sağlığınız yerinde. bundan değerli başka bir sermaye yok zaten.

eminim bu zor zamanları da beraber atlatacaksınız. inşallah her şey istediğiniz gibi olur bundan sonra

AHMET1907
30-03-2017, 18:30
Öncelikle geçmiş olsun. Herkesin yazdığı gibi öncelikle sağlığınıza dikkat edin. Akıl sağlığını bu sebepten yitiren çok insan tanıdım. İnsan yaşadığı hayattan geri düşünce psikolojisi çok bozuluyor. Birde aynı sektörde tekrar çalışma ihtimali çok azalıyor insanlar yolda görse selam vermez duruma geliyor. Tavsiyem bir süre başka bir şehirde maaşlı çalışmanızdır.
Aile olarakta çok yıpranmassınız bu şekilde yoksa alacaklilar devamli taciz edecektir buda ailede huzur bırakmaz. Allah sağlık verdikçe çalışıp kimseye muhtaç olmadan hayata tutunabilirseniz Allahin yardimiyla herşey yoluna girer.

K0213
30-03-2017, 19:08
Allah yardımcın olsun!
Yeni bir işe girişmişken kendime ders çıkartacağım pozitif bir yazı olmuş, her ne kadar olumsuz bir durumun içinde olsan da kendine güvenin ve başarıya odaklı olman beni de hırslandırdı.
Kesinlikle başaracaksın!

coolvtec
30-03-2017, 19:18
Geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda düzeninizi tekrardan oluşturursunuz.

korki
30-03-2017, 20:11
Geçmiş olsun inanın çok üzüldüm dibi görmeden tepeye çıkılmaz Allah akıl, sağlık,mutlu,huzurlu bir yuva versin. Belli bir kesimden değilsen ne kredi çıkar ne bir kolaylık gelir kardeşim. Ülkeyi bitirdiler çevremde belli bir kesim hariç hepsinin durumu berbat buna büyük işletmelerde dahil. Bir çalışan olarak 5aydır alacak maaşlarımı bekliyorum az buz da değil hükümet yalakası bir şirketten bir kuruş yok o da 500bin lik aracıyla gece alemlerinde metresiyle hamdolsun diyor. Böyle tiplere soysuzlara köpeklere yalakalara inat yeniden düzeninizi oluşturursunuz bence...

gokhankenar
30-03-2017, 20:18
Geçmiş olsun inanın çok üzüldüm dibi görmeden tepeye çıkılmaz Allah akıl, sağlık,mutlu,huzurlu bir yuva versin. Belli bir kesimden değilsen ne kredi çıkar ne bir kolaylık gelir kardeşim. Ülkeyi bitirdiler çevremde belli bir kesim hariç hepsinin durumu berbat buna büyük işletmelerde dahil. Bir çalışan olarak 5aydır alacak maaşlarımı bekliyorum az buz da değil hükümet yalakası bir şirketten bir kuruş yok o da 500bin lik aracıyla gece alemlerinde metresiyle hamdolsun diyor. Böyle tiplere soysuzlara köpeklere yalakalara inat yeniden düzeninizi oluşturursunuz bence...

Nisan ayı geldi hala daha ocak ayı zammını yapamadılar neymiş otelde işler bozukmuş zam gecikecekmiş. Ama geçen beyefendi geldi. F430 u satmış 458 italia almış. Ferrari değiştirirken para var. Benim maaşıma gelecek 100 tl zamma sıra gelince para yok. Nefret ediyorum bu tip durumlardan

suk3b3
30-03-2017, 20:40
Hic bsey degil umutsuzluk bitirir insanı. Biraz önce yemek yaptrmaya gittim. Yeni mekan açtı birisi mardinde polis evi karşısı imparator lahmacun diye. Adam adanada açmış tutmamış. D.bakirda açmış olmamış. Mardinde açmış olmamış yer değiştirmiş smdi iş yetiştiremiyo. Sabırlı olmak ve cok çalışmak lazım. Insallah düzelir durumun

Ramiz
30-03-2017, 21:13
Allah yardımcınız olsun ***** ülke şartları günden güne kötüye gidiyor , inşallah geçiminizi sağlayacak bir düzen tutturursunuz kısa zamanda.

yucelebeci
30-03-2017, 21:31
Allah kimseyi gördüğünden geri bırakmasın, fakat herşey insan için bu sebeple her şerde bir hayır vardır derim herzaman, allah güç kuvvet sağlık versin hiç ummadığın anda olanlara kendin bile şaşırabilirsin

onur_S
30-03-2017, 21:32
Allah sabir versin insallah eskisinden de iyi duruma gelirsiniz bir gun. Acun haric herkesin isleri bozuldu bu devirde :) . Bilindik, eski firmalar batti yasadigim sehirde. Is bulmak baya zorlasti. Sonumuz hayir olsun..

Gorky
30-03-2017, 22:25
"en azından hayattayız bu da birşey be abi"

-herşey çok güzel olacak filmi

+soner
30-03-2017, 22:45
Zararın neresinden dönerseniz kardır. Siz belkide treni son anda yakaladınız. Daha fazla borçlanıp olduğunuz yerde sayabilirdiniz...buda treni kaçırıp tamamen batmanıza hayatla olan bağınıza zarar verebilirdi. Aileniz ve sağlığınız yanınızda olduğu için çok şanslısınız.

fore
30-03-2017, 22:51

İnşallah bir gün işveren ol, cebinde 10bın tl yokken ertesi gün ödeyeceğin 200bin çeki düşün.
Bankaya git, işi kurduğunda ananın babanın evini ipoteğe alıp önüne kırmızı halılar seren bankacı yüzüne bakmasın.
Faktoringe git g.tü kurtarmaya, 1 senede kazanacağından fazlasını 3 ayda heba et.
Yaptığın işin parasını alama mesela.. Aylarca, yıllarca, adam range ile gelsin yanına vallaha yok desin. T.şak geçsin.
Gece gözüne uyku girmesin, çalışanına nasıl maaş ödeyeceksin nasıl yüzlerine bakacaksın diye.
Sigortalarını geciktirirsen, ya sağlık hizmeti gerekirse adamlara ailelerne, ya iş kazası gelirse başlarına diye uyuyama.
Gecenin 4 ünde yataktan kalkıp, ağır kaza yapan işçilerini almaya git, karakol hastane perişan ol günlerce.
Sonra kendim kazanmadığın kadar maluliyet öde, hemde başkasının hatası yüzünde.
İnşallah bunun gibi onlarca şey gelsin başına.

Sonra gel tekrar konuya, ne emeklerle ne mücadeleler verip işini kaybetmiş bi adamın konusuna gel, hepiniz beter olun herşeyinizi kaybedin de.

Ha bunları yapacak cesaret bende var diyosan, ol girişimci hemen. 626 yerine, ye kürküm ye dünyasında mecburen bindiğin mercedese bin ama her taksitte küfret.

Size de geçmiş olsun dostum. Hayatta gerçekten sağlık önemli, eve gelip çocuğunu bir kere daha görebilmek önemli. Çok bunaldığım anlarda, ben yaptım, kaybederim, yine yaparım diyorum kendime. Şeref ve namusla anıldıktan sonra para kaybetmek önemli değil, para her zaman kazanılır kısmetimiz varsa. Canınız sağolsun..

evolution_9
30-03-2017, 23:20
Allah yardımcın olsun bi dega yapmışsın bi daha yaparsın

Ahmet Saraçoğlu
30-03-2017, 23:40
Babamların aile geçmişte sanayici , 90larda krizde iflas etmişler.Dolayısıyla ben öyle sağlam bi varlık görmedim yaştan ötürü , standart yurdum insanı olarak büyüdüm.Ama arada düşünürüm gördükleri elden gidince iyi kafayı çizmemişler diye.Hep morali yüksektir , pozitiftir.Küçüklüğümden kere dahi huzursuzluk hatırlamam evde. öyle olmak lazım demekki.Şimdi düşünüyorum , öyle böyle çocuğunu okuttu , evlendirdi , biyerlere geldik , çalışıyoruz...Şükür şuanda aileyi idame ettirecek , ortak keyfimiz araba hayallerimizin peşinden koşacak imkanlara sahibiz.Özette hiç canını sıkma abi , sağlık moral aile olduktan sonra hepsi oluyor bi şekilde.Para gelsede gitsede evdeki huzuru sağladınmı bitmiştir.

Talih.b16
30-03-2017, 23:40
Cok üzüldüm, hakkında hayırlısı olur işallah.
Ne yazıcam bilemedim, okadar çok yazıcak şey varken....

Sti_Ozan
31-03-2017, 01:03
Gecmis olsun,sagliginiz sihhatiniz yerinde olduktan sonra tekrar is kurulur. Her nekadar can sıkıcı bir durum olsada ilerisi icin pozitif dusunmeniz kesinlikle taktire şayan. Ailenizle mutlu bir yasam surmeniz dilegiyle.

Berkelyum
31-03-2017, 01:50
Geçmiş olsun, sizin adınıza çok üzüldüm. Umarım tez zamanda bu sıkıntılı süreci atlatırsınız.

CRX
31-03-2017, 07:20
para bu, bugün olmaz yarın olur, toplumda bu kadar bozukluk varken namus ve şeref ile batmanın bile bir güzelliği var, her şey düzelecektir, aileniz ile olun bu süreçte.

Berkan
31-03-2017, 08:00
Geçmiş olsun abi Allah yardımcın olsun umarım atlatırsın en az zararla hem maddi hem manevi yönden.

Aero
31-03-2017, 09:04
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sağ olun. Varlığınız yeter.

dragon
31-03-2017, 10:32
Öncelikle geçmiş olsun. Kendiniz de bahsetmişsiniz ama inanın ki sağlıktan daha önemli hiçbir şey yok. Eşiniz,çocuklarınız yanınızda, sağlıklı ve ailenizi namerde muhtaç etmediğniz sürece gerisi boş.Bakın ben yaklaşık 25 yıldır işçi olarak çalışan sıradan bir vatandaşım.
Varlığı da, yokluğu da bilirim derler ya hani? Ben ikisinide bilmem. Aç,açıkta ve muhtaç olmadan geldim bu yaşa. Başta annem, babam ile ( toprakları bol olsun ) son 15 yıldır da eşim ve 2 kızımla. 2 hafta önce 5 yaşındaki küçük kızım arabanın altında kaldı ve bacağı kırıldı.
Ameliyat vs çok şükür atlattık sorunu. Olay 30mt uzağımda oldu ve kızımın bacağını gördüğümde hayatımın son günü olduğunu hissettim! Para pul vs elbette önemli ama tekrar ve çok çok iyi anladım ki hiçbir şeyin fazlası veya azı aileden önemli değil. Allah yardımcınız olsun. Daha güzel günleriniz olur insallah

bskone
31-03-2017, 10:38
çok geçmiş olsun üzücü bir durum umarım bu sıkıntılarınızdan biran önce kurtulursunuz.

oguz
31-03-2017, 10:52
Alahh yardımcınız olsun.. :/

Orhan
31-03-2017, 11:14
geçmiş olsun herşeyin hayırlısı

evrendogu
31-03-2017, 12:27
Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun. En kısa zamanda durumları düzeltirsiniz umarım.

enes_srb
31-03-2017, 13:51
Öncelikle geçmiş olsun. Kendiniz de bahsetmişsiniz ama inanın ki sağlıktan daha önemli hiçbir şey yok. Eşiniz,çocuklarınız yanınızda, sağlıklı ve ailenizi namerde muhtaç etmediğniz sürece gerisi boş.Bakın ben yaklaşık 25 yıldır işçi olarak çalışan sıradan bir vatandaşım.
Varlığı da, yokluğu da bilirim derler ya hani? Ben ikisinide bilmem. Aç,açıkta ve muhtaç olmadan geldim bu yaşa. Başta annem, babam ile ( toprakları bol olsun ) son 15 yıldır da eşim ve 2 kızımla. 2 hafta önce 5 yaşındaki küçük kızım arabanın altında kaldı ve bacağı kırıldı.
Ameliyat vs çok şükür atlattık sorunu. Olay 30mt uzağımda oldu ve kızımın bacağını gördüğümde hayatımın son günü olduğunu hissettim! Para pul vs elbette önemli ama tekrar ve çok çok iyi anladım ki hiçbir şeyin fazlası veya azı aileden önemli değil. Allah yardımcınız olsun. Daha güzel günleriniz olur insallah

Çok geçmiş olsun abi gerçekten çok zor bi durum benim başıma bi olay gelmişti o zaman babamı görmüştüm heralde ölene kadar unutamam gerçekten insanın evlatları ve sağlığı yerinde olduktan sonra herşey tekrar kazanılır.Konu sahibi abi sanada çok geçmiş olsun çevremde çok örneği var önemli olan pes etmemek ve sakinliği koruyabilmek inşallah herşey istediğiniz gibi olur en yakın zamanda

Kgn020
31-03-2017, 14:51
abi geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda eski düzenine kavusursun

brs852
31-03-2017, 16:23
Bazen işler bile kötü gidince insanın morali bozuluyor allah yardımcınız olsun gerçekten çok zor durum umarım bu kötü dönemi en kısa sürede atlatır tekrar ayağa kalkarsınız

cagalazade
31-03-2017, 17:52
dostum geçmiş olsun... sektörünü bilmiyorum ama yeni başlangıcında önce bol şans sonra da neler yapabiliriz ne katabiliriz konuşmak adına her zaman bir kahveye ya da bir telefona hazırım bilgin olsun istedim :)

phoenixs
31-03-2017, 18:08
Abi Allah yardımcın olsun

Bi kapıyı kapatan başka bir kapıyı açar abi

Her birimiz geçmişe baktığında neler neler ile karşılaştı

fbh_honda
31-03-2017, 18:13
Allah yardımcınız olsun inşallah herşey yoluna girer

erhann
31-03-2017, 21:28
Geçmiş olsun üzücü bir durum şükretmek lazım sağlık daha önemli tekrar yükselirsiniz inşh

Schumi
31-03-2017, 22:01
Allah yardımcınız olsun. Aile huzurunuz ve sağlığınız bozulmaz inşallah. Umarım ki yanınızda çalışanların da haklarını elinizden geldiğince karşılarsınız ve alacaklılarınızı da zor durumda bırakmadan borcunuzu ödemek nasip olur. Bir kapı kapanır bir kapı açılır. Tez zamanda toparlarsınız inşallah.

made ın JAPAN
31-03-2017, 22:23
çok geçmiş olsun abi üzüldüm gercekten inş en kısa zamanda düzeltirsin işini gucunu

Draniela
31-03-2017, 23:28
Geçmiş olsun abi. Üzücü bir durum kimse yaşamaz inşallah.

Benim çok yakın bir aile dostumu örnek göstermek istiyorum. Zamanında iflas ettiler bir kaç yıl önce. 2 tane benzin istasyonu + tankerler + evler vs. vs. gider. Daha sonra bir oto yıkama açarak başladı önce kendi çalıştı işi öğrendi ve yanına birilerini aldı eğitti işi büyüttü şimdi gayet güzel işleri devam ediyor. Tabi eskinin yakınından geçemez ama en azından her türlü ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Gerçekten en önemli şey sağlık. Aile bir bütün olarak bir aradaysa gerisi bir şekilde azıyla çoğuyla olur. Mutluluğunuz daim olsun.

Selamlar,
Saygılar...

Aero
01-04-2017, 09:24
Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim.

Yaklaşık olarak 450.000 TL zararla battım.
Benim gibi küçük bir esnaf için büyük para.

Aileme durumu anlattım. Başta eşim olmak üzere tüm aile fertlerim bana bu işin üstesinden geleceğimi ve maddi manevi desteklerinin olduğunu belirttiler. Dayım bana şu an boşta olan aracını verdi. Eniştem ev kirasına destek olacak. Babam emekli maaşından bana nakit destek olacak.Eşim,annem ve kayın validem kolyelerini küpelerini, yüzüklerini sermaye için bana verdi.

En büyük servet aileymiş bunu çok ama çok daha iyi anladım.

Moralim kat ve kat çok daha iyi artık.

Allah sağlık ve çalışmak için güç versin.

Artık çalışma vakti. Bir süre buralarda olmayacağım. İnşallah güzel gelişmelerle tekrar burada olacağım.

Sağlıcakla kalın. Hoşça kalın.

220T
01-04-2017, 12:14
Evli bir adam ticaret ile uğraşıyorsa altın kural "yiğit" bir eşe sahip olmasıdır.Eşin yiğit oldu mu batsan da korkma;olmadı mı en paralı gününde bile kork.Ailenizi tebrik eder,sıkıntılarınızı bir an evvel atlatmanızı temenni ederim.

fore
01-04-2017, 12:17
Hayırlı olsun sizin için inşallah.

Bu arada ne işle uğraştığınızı ya da yeniden ne yapacağınızı yazsaydınız keşke.
Biz de sizinle alakalı bir işimiz olduğunda irtibata geçerdik.

AhmetKaratay
01-04-2017, 15:10
abi allah yardımcın olsun inşallah sağlığınla her şeyi esk güzel haline getirirsin

canozgur106
02-04-2017, 09:48
Allah çok çabuk sürede toparlanmayı nasip etsin ailenizin bu denli yanınızda olması çok mutlu etti.İnşAllah güzel haberlerinizide okuruz.Sağlıkla sıhhatle bol kazançlarınız olsun.

urukain
02-04-2017, 18:17

batsında o 1400 lirayı bile bulamazsın inş.... böyle bir mantı var mı ya __:ofk:

dragstar
02-04-2017, 20:09
benım ışlerım gezıden berı azalma eglımınde hakkımızda hayırlısı

Faruk_Vtec
07-04-2017, 09:51
önemlı olan gerçekten sağlık, rabbımın vardır bır bıldığı bız kullarına sadece şükür etmek düşer..

her düşüş yenı bır başlangıçtır, ınsanoğlu herşeye alışır sadece bıraz zaman lazım, Allah bu zaman zarfında sıze bolca sabır ve kuvvet versın..

bızım de bu durumlara düşmeyeceğımızın garantısı yok, elımızden gelen bışey varsa seve seve yaparız abı soylemen yeterlı..

stlegal
07-04-2017, 13:02
batsında o 1400 lirayı bile bulamazsın inş.... böyle bir mantı var mı ya __:ofk:

1400 liraya nerde Mantı yediniz

SULTANOGLU
07-04-2017, 13:28
1400 liraya nerde Mantı yediniz

Abi kıyma yerine içine 5tlyi buruştutup koyuyorlar. 280 tane yemiş oluyorsun.

onurc
07-04-2017, 13:37

Mantığın belki doğru olabilir ama bana kalırsa kazandığın parayla , ki sanıyorum fazlasını kazanıyorsun(<dur inşallah)git kendine bence bi Türkçe hocası tut.

size karşı değil ama tüm iş verenler batsın beter olsun " çok saçma manasız bir cümle olmuş.

stlegal
07-04-2017, 14:00
abi deme lazım olur

leventrc
07-04-2017, 14:41

Talihsiz bir yorum; ve bu konuya yazdığın diğer yorumlarında tabii...

Benim babam' da bir madencilik firmasının sahibi. Hikayesini anlatmak zaman alır. Özet geçecek olursak 0 dan bu günlere gelmiş biri. Güzel başarılara imza atmış. Ama bu başarılara imza atarken ne stratejiler, ne riskler almış, kaç gece gözüne uyku girmemiş belli değil. Başarı çalışmadan, çabalamadan yakalanacak birşey değil. Önce bu açıdan biraz geniş düşünmen gerek. Babamın yanında 1.500TL ye de çalışan var 3.500TL ye de. Gitsen sorsan bir tanesi senin gibi beddua ederse ben de adam değilim. Terfi edende oldu, işi öğrenip bir kaç sene sonra başka şirkete geçip çok güzel yerlere gelende. Hepsiyle hala görüşürüz. Onlar bizim şirketten razı biz de onlardan.

Ben ise babasının şirketinde çalışmamayı tercih edenlerdenim. Neden biliyormusun? Çünkü tatmin olmadım. Üniversite bittikten sonra bir sene denedim. Patron çocuğu olmak hoşuma gitmedi. Tek başıma birşeyler başarmak için çıktım. Başka yerlerde çalıştım. Şu anda da özel bir firmada portföy yöneticiliği yapıyorum. Yani yaşıma göre iyi yerlere geldim. İş namına da babamdan en ufak bir torpil, yardım almadım. Allah' a şükür. Allah herkese emeğinin karşılığını almayı nasip etsin.

Düşünce yapının ne kadar talihsiz olduğunu göstermek için kısa bir özet amaçlı yazdım bunları. Hala anlamadıysan şöyle belirteyim; Sen ki işi gücü bozulmuş bir adamın içini dökmek için açmış olduğu konuya bunu yazıyorsun ya; adama sorarlar 28 yaşındasın hala asgariden maaş alıyorsun, hiç mi kendini geliştiremedin de 28 yaşında hala bu maaşı alıyorsun be insan diye ( 50 yaşında da 1.400TL maaş almak ayıp değil. Önemli olan çalışmak. Ama senin yorumuna sorulacak en mantıklı soru buydu.) ... Sen önce kalbini temiz tut, çalış, emek ver. Sonra bir bakmışsın kazanmaya başlamışsın. Dene bence. 28 yaş geç kalınmış bir yaş değil. Başkalarını suçlamayı bırak. Kendini geliştirmeye, kalifiye olmaya çalış. Bakış açın da değişecektir eminim,,,

Konu sahibi; Allah yardımcınız olsun... İnşallah tez zamanda toparlarsınız. Önce sağlık. Gerisi toparlanır. İş hayatı işte... Çok geçmiş olsun...

IMOBILIZER
14-04-2017, 19:46
Buyuk gecmis olsun.Eminim tekrar ayaga dikilip birseyler yapacaksiniz.
Yasiyor iseniz sonuna kadar cabalamak en iyisidir.Durustce yaptiginiz hersey mutlaka size donecek.Tekrar herseyi duzelteceksiniz.

kunteper
15-04-2017, 10:19
Asgari ucret 1400tl ise 1400tl maasla calismak da isvermek de gayet normal aslinda.

Khortytsa
15-04-2017, 14:55
Geçmiş olsun abi. Sizi tanımam ama 2001de iflas eden bir babanın oğlu olarak Allah yardımcınız olsun diyeyim dedim. Sağlığınız ve aileniz yanınızdaysa üzülecek bir şey yok Allah'ın izniyle :) İnşallah bir an önce toparlanırsınız. Allah kolaylık ve güç versin. Geçmiş olsun. Saygılar...

tayf
16-04-2017, 17:48
Allah yardımcınız olsun

edr55
16-04-2017, 19:47
Allah yardımcınız olsun

8-9-3
01-06-2017, 16:10
Merhaba arkadaşlar,

Neden paylaşıyorum.

Hocam merhaba sa durumunuz nasıl şuan? toparlanabildiniz mi?

konuda baya taşlanmışım kusura bakmayın o vakit sinirliydim.

İnşAllah olan sıkıntılarınızda son bulur

MatraX_07
01-06-2017, 16:49
En güzel servet ailen ve cocukların abi
Sağlıklı düşündükten sonra Allah bi kapı açar
Allah yardımcın olsun

semavi
01-06-2017, 19:03
Hukumetimizin bir sektoru bir yandasa vermesiyle iflas eden sektorun firmalarindan bisiydim... Elimde mallarla kalakaldim ve hic bir yere satma imkanimizda kalmamisti...

hersey mukemmel isliyordu aslinda o ana kadar... Hatta satis pazarlama egitimleri de veriyordum firmalara!

Araba stognuz oldugunu dususunun... Devletin `artik arabalari `V` firmasindan alacagiz ve insanlara verecegiz, eger baska yerden alan olursa sorusturma acacagiz` dedigini dusun...

Urunlere baktim... keske yansalarda `tuh yaaa satacaktim ama yandi` diyesim geldi... deponun ust kati annemlerin eviydi... beddua bile edemeden oylece kalakaldim...

Sonra ise Allah yuru ya kulum dedi... inanilmaz bir yukselis... (Maddiyattan ziyade makam anlaminda)

Sonra ABD karari ve sifirdan tekrar basladik..

hayat boyle... gercekten inisli cikisli

Allah utandirmasin yeni isinizde...

ProdriveSTI
01-06-2017, 19:45
8-9-3

Her sinirli olduğumuzda buraya gelip birilerine sataşalım o halde.

8-9-3
01-06-2017, 22:18
8-9-3

Her sinirli olduğumuzda buraya gelip birilerine sataşalım o halde.

Haklısınız hocam foruma zaten bir süre girmedim, forumda kimi kırdıysam özür dilerim unutalım gitsin.

GokhanRS
02-06-2017, 07:55
Haklısınız hocam foruma zaten bir süre girmedim, forumda kimi kırdıysam özür dilerim unutalım gitsin.

sen naptın iş buldun mu?

VTec_king
02-06-2017, 19:26
bu 1400 tl lik muhabbet hiç hoş olmamış, azmet kazan ,çalışana Allah rıskını verir, günde 4 saat uyuyarak 3 iş yaparak hayatını kazanan insanlar biliyorum,ne kadar emek verirsen o kadar kazanırsın,emeğinin karşılığını alamadığın yerde başka bir iş bakarsın,denersin mutlu olduğun bir iş bulur kazancını arttırırsın.

8-9-3
03-06-2017, 16:33
sen naptın iş buldun mu?

yok hocam daha bulamadım, canımın çıkacağı iş istemiyorum sabah 6 da otobüse bin git akşam otobüs bekle sevmiyorum apartman görevlisi olurum daha mantıklı en azından evden çıkmıyorum