PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ülker Kafa Karıştırdı!

free-hifi
01-04-2017, 07:40
Feto nun bahar videosu peşine Ülker den bu tarz bir reklam gelince :

Twitter (https://mobile.twitter.com/MuhalifSaat/status/848034008323821569/video/1)

Sosyal medyadan bir ayaklanma başlatıldı.

Ülker in de bağı çıkar mı sizce?

Olursa ekonomi ye bir darbe de burdan gelir mi

İbrahim33
01-04-2017, 07:44
Bağı var mıdır yok mudur bilmem ama , erdoğan ile ters düşüyorlarsa direk fetöcü damgası yerler.

free-hifi
01-04-2017, 07:52
Murat Ülker in açıklaması CB yardimcisini tatmin etmemiş

Anıl E.
01-04-2017, 07:59
Niye zamanında anadolu yakasının dağıtımını üstlenmemiş miydi ?

Kandıramazsınız ülker akıllı olun,ülker ürünleri almak yok artık reyonlardan acilen kaldırılsın.

Bir gece ansızın 83 toronto 84 amsterdam

MBuğra
01-04-2017, 08:53
Bundan 6 ay-1 yil once sosyal medyada bir anda anlamsiz bir sekilde baslayan ve hala da ara ara devam eden torku guzellemelerini hatirlayin.

Cemaatle yakin bir sekilde dirsek temasi olan ulker'i, hukumet coktan gozden cikarmisti ancak gida sektorunde onlarin yoluğunda hem boslugunu kapatabilecek ve hem de büyük bir pazar payini domino edebilecek kendi yanlarinda bir markaya ihtiyac vardi. Aksi halde Eti gibi firmalar çöreklenebilirdi.

Artik torku'da belirli bir olgunluga ulastigina gore hukumetin ihtiyacini duydugu tek sey gecerli bir sebepti.

Bu reklamlarla ilgili sosyal medyada kimi gorusler, masum bir sekilde baslayan reklam kampanyasinin belirli kisilerce altinin farkli sekilde dolduruldugu, kimi goruslerde basindan beri kotu niyetli oldugu yonunde.

Ne olursa olsun, su an ulker hukumete karsi cok zor bir pozisyona dustu. Ya koşullarını tamamen hukuketin belirledigi bir ortamda hayatlarina devam edecekler, (devam etmek denirse tabi, eninde sonunda yok olacaklar cunku) ya da kayyum is coming.

M U R A T
01-04-2017, 09:24
ülkere birşey olmaz beyler zaten merkezini ingiltereye taşıdı

GokhanRS
01-04-2017, 11:06
herkes fetöcü çünkü başımızdakiler fetöcü, dolayısı ile ülkenin yarısı bilerek bilmeyerek fetöcü,

veriyim mehteri boşverin ülkeri.

https://www.youtube.com/watch?v=2GlcZqv5Tls

morgan
01-04-2017, 11:43
herkes fetöcü çünkü başımızdakiler fetöcü, dolayısı ile ülkenin yarısı bilerek bilmeyerek fetöcü,

veriyim mehteri boşverin ülkeri.

https://www.youtube.com/watch?v=2GlcZqv5Tls
Abi yapma etme şu adamın ver mehteri ver dediğini duydukça anlamsızca sinir katsayılarım artıyor ;)

FaBeRgE
01-04-2017, 11:57
https://store.donanimhaber.com/0d/ab/b5/0dabb5a5ad277c3299aa29700dacfbde.jpg

onursumer
01-04-2017, 12:10
valla videodan birşeyler çıkarmaya çalışmak bence tamamen art niyet

ENGean
01-04-2017, 12:12
Reklamdan sonra bazı vatandaşlar Rte nin kısıklıdaki evine giderek sabaha kadar nöbet tutmuşlar.
Az önce milliyet te gördüm.

Yemin ediyorum yakında bende kafayı sıyırcam :) harbi 1 nisan şakası gibi ya :D

Seyfettin777
01-04-2017, 12:15
Video 1 Nisan'dan önce de paylaşılmış, animasyonların suratına da Cumhurbaşkanının suratını koymuşlar.Bilmiyorum ilginç bir durum ama pek ses getirmez, 4.4 milyar dolar serveti var adamın.Reklam verdiği gazeteler, korkusundan haberini yapmadı ama Ülker'den açıklama gelir gelmez haber yapmışlar web sitelerine.

Özgür sanılan basın-yayın kuruluşları bile başka tasmalarla birilerine bağlanmış vaziyette.Az önce de gördüm, bir kadın Çokoprens'i iple asıyor, bir tanesi yenmiş Ülker gofretlerin ambalajını tavada yakıyor.Bu kafalarla bizi daha çok kandırırlar böyle.Ulusalcısı da, demokratı da, cumhuriyetçisi de, islamcısı da...

Onurkk06
01-04-2017, 12:28
Soruşturma başlatılmış reklam hakkında

MBuğra
01-04-2017, 12:28
http://i65.tinypic.com/mhr0g5.jpg

Bayiliyorum Halkimin mizahina :D

MK8800
01-04-2017, 12:30
Çokoprens sen kimsin ya??????????!!!!!?!????

Anıl E.
01-04-2017, 12:35
BİZİM AYARLARIMIZLA OYNAMAYACAKSINIZ
HASSAS NOKTALARIMIZA DOKUNMAYACAKSINIZ
SÖZ KONUSU VATAN ULAANNN
HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ ��������������
#Ülker

İzzet Göçmen
01-04-2017, 12:54
16 Nisan yaklasıyor korkular basladı,Bunun için hepsi halk sokaga cıkmak için cagrı bekliyordu :D Ulan ne salak millet olduk

arda35
01-04-2017, 12:55
Bir ara İşbankası'na da benzer bi algı operasyonu yapmaya yeltendi bazı kesimler. Sonra hükümet, bakan düzeyinde yalanlamak zorunda kaldı.

Yani Türkiye'de bazı işletmeleri yemek hakikaten sıkar. Bu işletmeler son 15-20 yılda büyümüş şirketler değil. Koç, Sabancı, Ülker vs... Bunlara hiçbir şey olmaz. Çomarlar ancak çokoprens asar, fazlası onları da aşar.

Sinan58
01-04-2017, 13:12
Bu dönemde zaten kimse şekilli şukullu konuşamaz, kan alırlar. Firma salakmıda feto"cu olsun.

Ülker"in ürünleri çok güzel, ben çok seviyorum.

İşin ilginç tarafı zamanında feto"yla kardeş olanlar feto"cu olmayanları feto"cu olmakla suçluyor.

Zaten 3-4 seneye geberir gider feto"mu herneyse.

MK8800
01-04-2017, 13:15
Bir ara İşbankası'na da benzer bi algı operasyonu yapmaya yeltendi bazı kesimler. Sonra hükümet, bakan düzeyinde yalanlamak zorunda kaldı.

Yani Türkiye'de bazı işletmeleri yemek hakikaten sıkar. Bu işletmeler son 15-20 yılda büyümüş şirketler değil. Koç, Sabancı, Ülker vs... Bunlara hiçbir şey olmaz. Çomarlar ancak çokoprens asar, fazlası onları da aşar.

Muhalefet olmak için değil de kesin bakman biraz garip geldi bana abi . Şöyle hatırlatayım ; Naksan Holding ( Yönetim Kurulu Cahit - Taner 11 Milyar ) , Koza Holding ( Akın İpek - 10 Milyar sadece nakit varlık belirtiliyor ) bu 2 örnek de mesela kıyaslanacak olursa markalaşma ve reklam da Sabancı , Koç kadar öne çıkmasa da piyasa da etkisi olan şirketlerdi ; Bence 15 Temmuz'dan sonra tam tersine döndü , iktidar kime , nerede , ne zaman isterse çöküyor damgalaması da hazır zaten ülke çıkarlarına ihanet vs diye uzatabiliriz . Görüşü iktidar karşıtı olsa dahi şu dönemde kimse kendini hükümete karşı reklam etmez diye düşünüyorum . Hele ki biz şuyuz buyuz bize dokunmaz zihniyetiyle böyle öne çıkmaya çalışmak bence biraz cahil cesareti denebilir .

arda35
01-04-2017, 13:34
Naksan için konuşmayayım da; Koza Holding ya da İstikbal grubu kimin zamanında palazlandı iyi incelemek lazım. Koç ve Sabancı gibi şirketlerin kökeni eskiye dayanıyor. Yeni zenginler, birileri sayesinde yol alanlar; elbet tökezleyecekti bir yerde.

** Millete küfür eden Karadenizli yeni zenginlerin de sonu gelecek bir gün. O zaman kim kime koyacak göreceğiz.

Yiğit G.
01-04-2017, 13:41
Ben inanılmaz beğendim reklamı.. Hani bu kadar iyi REKLAM yapılır.. Sinema eğitmeni olarak yorumlarsam

1- Kurkunçluğu muhteşem
2- Kesinlikle göndermeler var ama subliminal değil açık açık var :)
3- Bunun bu etki yapacağı biliniyordu amaç buydu kötü görünmekdi korkutmaktı
4- Kesinlikle iyi niyetle yapılmış bir reklam amaç kötü görünüp yankı yapmasıydı

Valla seslendirmelere , müziğe , animasyona bayıldım bayıldım.. Baya çalışılmış bir reklam... Kimin yaptğını açıklamazlar ama çok prof. kişiler var reklamın ardında veya yurtdışında yapıldı.Tebrik ediyorum kim yaptı ise , her nekadar darbeden çıkmış korkmuş bir milleti kullandıysada korkuttuysa da reklamın kötüsü olmaz tebrik ederim uzun süredir gördüğüm en iyi reklam.

atituti
01-04-2017, 13:44
bu olcekte firmalari ve yonetimlerini sahiplerini anlamiyorum git yurt disindada yapilanmaya , ne isin var bu topraklarda paran şanın şöhretin mi yok daha gecen sene 100milyonu fenere gömdün , git enerji sektorune gir yeni atilim yap yeterki git yani buradan bu insanlardan gündemden

livaneli
01-04-2017, 13:47
http://i65.tinypic.com/mhr0g5.jpg

Bayiliyorum Halkimin mizahina :D

Afedersiniz, s.kilirken gülen ve güldüren bir milletiz.

ACTPK
01-04-2017, 13:51
Aslinda verdigi iddia edilen mesajı çözen anlatabilirmi? Ben ters birşey göremedim çünkü.

Eren G.
01-04-2017, 14:08
Geçen yine mağduruz....

Bu *** kıllarının mağduriyeti bir bitmedi arkadaş. 15 senedir tepeden milletin kafasına kafasına indiriyorlar durmadan, ama osuruktan mağduriyet çıkarma peşindeler. Sanki bunlar yüzünden kskda, hava akademisindenden boş yere atılıp intihar eden "kendi başörtülü bacıları"ymış gibi ya da durduk yere cezaevine atılıp hastalıkları ölümcül raddeye vardığında bile tahliye edilmeyip, içerde şahsı dışarıda ailesi kasıtlı öldürülen kendi "reis"leriymiş gibi.

i-vtec07
01-04-2017, 15:08
Bizi kıskananlar listesi;

-Avrupa
-Çokoprens

Yigit-Y
01-04-2017, 15:18
Koyunlar çok oldukça beyinsizlik diz boyu olunca bir çok yere çekilir

Ülker yıkmak makat çapı ister beyler ;)

Yigit-Y
01-04-2017, 15:21
Ben inanılmaz beğendim reklamı.. Hani bu kadar iyi REKLAM yapılır.. Sinema eğitmeni olarak yorumlarsam

1- Kurkunçluğu muhteşem
2- Kesinlikle göndermeler var ama subliminal değil açık açık var :)
3- Bunun bu etki yapacağı biliniyordu amaç buydu kötü görünmekdi korkutmaktı
4- Kesinlikle iyi niyetle yapılmış bir reklam amaç kötü görünüp yankı yapmasıydı

Valla seslendirmelere , müziğe , animasyona bayıldım bayıldım.. Baya çalışılmış bir reklam... Kimin yaptğını açıklamazlar ama çok prof. kişiler var reklamın ardında veya yurtdışında yapıldı.Tebrik ediyorum kim yaptı ise , her nekadar darbeden çıkmış korkmuş bir milleti kullandıysada korkuttuysa da reklamın kötüsü olmaz tebrik ederim uzun süredir gördüğüm en iyi reklam.

https://www.youtube.com/watch?v=NTLS4ZV7DC8

yaptı diyolaaaa :D:D:D:D:D

G.U.Z.
01-04-2017, 15:55
Ülker in tr deki çoğu işi yabancı ortaklı, ve yurtdışında ciddi marka yatırımları var, büyük ihtimal birilerinin fırsattan istifade etme amacı var ama kolay değil:)

onursumer
01-04-2017, 16:31
bekleyip aradan sıyrılıcak markayı gorelim derim ben :D

VTec_king
01-04-2017, 18:17
hahahaha ulan ne salak işlerl uğraşıyor bu koyunlar

mert_can 41
01-04-2017, 18:54
Avrupa bizden korksun diyip çikulata reklamından tedirgin oluyoruz filim gibiyiz yeminlen :D

CenkB
01-04-2017, 19:51
Çokoprens, cafecrown asmalar nedir ya. :D
Hollanda için de portakal sıkmıştık geçenlerde.

darkmoon
01-04-2017, 20:29
reklamda ne var ben bir şey anlamadım.. darbe marbe çağırıştırıcak ne var hiç anlamadım.. ince göndermeler var o gerçek.. ama onuda ülker grubu niye yapsın hani muhalif bir grup yapsa anlarımda ülker grubu zaten muhafazakar bir grup..

Sti_Ozan
01-04-2017, 20:50
Iki resimde ben atayim ozaman :D

http://i.hizliresim.com/r3O807.jpg (http://hizliresim.com/r3O807)

http://i.hizliresim.com/8MY2L7.jpg (http://hizliresim.com/8MY2L7)

GokhanRS
01-04-2017, 20:55
zuahhahaha. bu arada biri darkmoon için açıklasın olayı ben gülmekten anlatamıcam kdumun konusunda :D ahalk klaj lkajkl jalkjakl jaklj jkla jlka
Sti_Ozan allah cezanı vermesin :D

Emre Ekrem
01-04-2017, 21:09
İşkilli büzük dingilder derler ya, artık akıllarında ne var ya da ne bekliyorlar ise o yöne çekmek için iyi bir fırsat bulmuşlar, uzar da gider bu iş şimdi ağda misali...

arabasızadam
01-04-2017, 21:14
Bu insanlar beynini yemiş yeminle,şehir suyuna lsd'mi katıyorlar acaba.

Sinan58
01-04-2017, 21:45
Iki resimde ben atayim ozaman :D

http://i.hizliresim.com/r3O807.jpg (http://hizliresim.com/r3O807)

http://i.hizliresim.com/8MY2L7.jpg (http://hizliresim.com/8MY2L7)

asfgadfafagagga yapmayın şöyle şeyler :D

Ahahha son günlerde gördüğüm en iyisiydi jsjsjsjnzmzmz

Bu arada İmamHatip mevzusunu millet niye bu kadar abartıyor.

amerika bizi kıskanıyor :D

MCN21
01-04-2017, 21:53
O degilde reklam cok itici olmus zor izledim :D

free-hifi
01-04-2017, 22:33
***** FİRMANIN REKLAMINDA İMA EDİLEN KİŞİ BİLAL ERDOĞAN'DIR

DİKKAT!

CUMHURBAŞKANI'MIZIN ÇOCUKLARINDANN

Burak Erdoğan: 4 Temmuz 1979 (37 yaşında)

Bilal Erdoğan 23 Nisan 1981 doğumlu

Yani Bilal Erdoğan küçük kardeş

reklamda ne diyor

" Küçük kardeş olmak, zordur kardeş hayat'ı!, şimdi hesaplaşma zamanı , Mutluluk 'plan'lanır! ama acılar seni bulacak , küçük kardeş olmak bunu gerektirir"

Plan, hesap zamanı, küçük kardeşin hayatı ve acı!

Evet Bu reklamın hedefindeki kişi DOĞRUDAN BİLAL ERDOĞAN'DIR!!!

YUSUF OZAN DEMİR

free-hifi
01-04-2017, 22:34
Şu an teşkilat bunu paylastiriyor şaka değil gercek

İbrahim33
01-04-2017, 22:36
O değilde twittera bakıyorumda bu kadar aptal ve cahil bir millete göre yine iyi ayakta kalmışız 93 sene....

Seyfettin777
01-04-2017, 22:45
Bilal'in Abd tarafından tutuklanma ihtimali var, anlamadım bıbıcımları unuttunuz mu...

Eski Pentagon görevlisi, aynı zamanda muhafazakar elitist yazar Michael Rubin bir tweet atmış.
Tweette ;
1-Reza Zarrab
2-Mehmet Hakan Atilla
3-Bilal Erdoğan yazıyor.Bu adam 15 Temmuz darbesini de önceden yazmış, ciddiye alınması gereken bir durum.Bekliyoruz, bakalım neler gelişecek.İlgili tweet;
Twitter (https://mobile.twitter.com/mrubin1971/status/848154264665026560)

Sinan58
01-04-2017, 22:51
Bilal'in Abd tarafından tutuklanma ihtimali var, anlamadım bıbıcımları unuttunuz mu...

Eski Pentagon görevlisi, aynı zamanda muhafazakar elitist yazar Michael Rubin bir tweet atmış.
Tweette ;
1-Reza Zarrab
2-Mehmet Hakan Atilla
3-Bilal Erdoğan yazıyor.Bu adam 15 Temmuz darbesini de önceden yazmış, ciddiye alınması gereken bir durum.Bekliyoruz, bakalım neler gelişecek.İlgili tweet;
Twitter (https://mobile.twitter.com/mrubin1971/status/848154264665026560)

Eğer öyle birşey olursa tayyip olayı memleket meselesine bağlar, olan yine bize olur.

bilal"in yüzünden sağla solla kanlı bıçaklı olmayalım.

Sti_Ozan
01-04-2017, 22:53
asfgadfafagagga yapmayın şöyle şeyler :D

Ahahha son günlerde gördüğüm en iyisiydi jsjsjsjnzmzmz

Bu arada İmamHatip mevzusunu millet niye bu kadar abartıyor.

amerika bizi kıskanıyor :D

Bu imam hatipler kapatilsin mevzusu uzerine efsane makara dondu yanliz. Ozellikle bu amerika uzayliyi yakalamis sorguya cekiyomus gibi video hazirlamislardi o en efsanesiydi ahahahahaha

Sti_Ozan
01-04-2017, 22:54
zuahhahaha. bu arada biri darkmoon için açıklasın olayı ben gülmekten anlatamıcam kdumun konusunda :D ahalk klaj lkajkl jalkjakl jaklj jkla jlka
Sti_Ozan allah cezanı vermesin :D

Bizede eglence cikti iste abi ahahahahaha

Seyfettin777
01-04-2017, 22:57
Eğer öyle birşey olursa tayyip olayı memleket meselesine bağlar, olan yine bize olur.

bilal"in yüzünden sağla solla kanlı bıçaklı olmayalım.

Abi zaten memleket meselesi.Ağırlığı olan bir devletin, devlet başkanının yakınını, oğlunu kimse tutuklayamaz, tutuklayacaksa bile böyle bir süreçte bunu yapmaz.Belki de arka planda bazı hesaplar kitaplar yapıldı, kasten bir sistem işliyor mağduriyet için.Bilemeyiz ben her ihtimali düşünüyorum ama budur deme şansımız yok yaşayarak öğreneceğiz.

Çok uzun bir makale okumuştum, özet olarak Rte'nin derinlerin adamı olduğu ve ülkeyi tamamen İslam'dan soğutmak için tepeye getirildiği, bu yüzden bu kadar uzun süre kaldığı, kasten büyük hatalar yaptığı falan yazılmıştı.Belki de o doğrudur kim bilir...

Yigit-Y
01-04-2017, 23:01
Yapacakları komplo teorilerini mikim

Bilal Erdoğan mış

Ya arkadaş

Halkbankası kara para aklamış biz hala neyi tartışıyoruz

Gizli mesaj filan :P

Sinan58
01-04-2017, 23:25
Sti_Ozan

İyi bir eğitim verildikten sonra farketmez İmamHatip vb. okul.

Haa ben 4 yıl önce lisedeyken ne kadar İmamHatipli arkadaşım varsa hepsinin dersleri zayıftı.
Hatta çoğunun babası bizim oğlan bir baltaya sap olmayacak bari Dini İmanı öğrensin diye gönderiyordu heralde.

seyfettin 777

Bu konu hakkında pek bir bilgim yoktu öğrendiğim iyi oldu.

tayyip çok değişik bir insan, ne bileyim sanki psikolojik vb. sıkıntıları var gibi.

Bugün dediği şeyi yarın tam tersini tereddüt etmeden ve inanarak söyleyebiliyor, yada geçmişte eğitim vb. birşeylerde eksiği var.

Yoksa mümkün değil, bak mesela uluslararası sulardaki Şehit"lerimizi tek bir hamlede sattı.
İşin ilginç yanı bu anormallikleri kendinden emin bir şekilde yapıyor.

Sinan58
01-04-2017, 23:27
Ulan ben şaka zannediyordum bu amerika bizi kıskanıyor muhabbetlerine harbi inananlar varmış.

Sti_Ozan
01-04-2017, 23:37
Sinan58

Vallahi acik konusmak gerekirse cevremdeki imam hatiplere bakiyorum,birde anadolu hatta fen liselerine. Imam hatiplerin binalarindan tutun,spor salonlarina kadar bir cok imkanlari mevcut. Diger liselerin cogunda pek bu olanaklari goremiyoruz malesef. sanirim burdada bir citir esitsizlik doguyor. Ozelliklede imamhatiplerin puanlari bukadar dusukken. Birde imamhatip ortaokullari var orayi ne siz sorun ne ben soyliyim gece gece agzim bozulsun istemiyorum. Ama dediginiz gibi gercekten adam gibi egitim versinler,tabelasinda yazan sey beni ilgilendirmez. Yeterki nitelikli insanlar ciksin o okullardan.

Yigit-Y
02-04-2017, 00:17
İmam hatip liselerinin amacı belli din görevlisi yetiştirmek

Anadolu fen liselerinin amacı bilim adamı üreten üstün zekalı insan yetiştirmek

Meslek liselerin amacı ara eleman sıkıntısını gidermek

İmam hatipliyi iett genel müdürü yaparsan masada ezan mı okuyacak şehrin ulaşımına çözüm mü sağlayacak

Daha bir sürü örnek mevcut

İşi ehline vermek denen şeyi bunlar çok yanlış anlamış

İmam hatip malesef dini sömürerek cahil nesil yetiştirmek için kullanılıyor

Bir çok gencin hayatını ve ülke geleceğimize baltalıyor

Din görevlisi elbet gerek

Ama köyde en kötü yaşlısı cenazeyi kaldırır iyi yada kötü ezanı okur cemaate namaz kıldırır

Ama doktor öğretmenlik yapamaz bilim tıp konusunda noksan kalır

Avrupayı örnek alsak keşke eğitim konusunda

Ama bizim millet gözünü kulağını tıkamış malesef

Yigit-Y
02-04-2017, 00:42
İmam Hatipliler Yok şöyle böyle , bu ülkeli 15 yıldır imamhatip nesli yönetiyor ,

Doğru söylüyorsun
Bir doğru daha o zaman
Bu ülke 15 yıldır dini duygularla sömürülüyor
Tüyü bitmemiş yetim hakkını eşine dostuna ele peşkeş çekiyor
Birde buna çanak tutanlar oluyor

Herkes işini yapsaydı Atatürk ten sonra bu 15 yıl olmazdı zaten

Sinan58
02-04-2017, 00:43
Sti_Ozan

Birde düşünmek lazım o kadar İmamHatip lisesi mezunu adam eğer Din görevlisi olursa devletimiz o kadar işi nasıl verecek. Açıkçası İmamHatip liselerimizin hali hiç içaçıcı değil maalesef.

Yigit-Y

Zaten birşey ***** parti dönemindençoğaltıldıysa veya yapıldıysa altında muhtemelen bir bit yeniği vardır abi.

İçeriği bilmiyorum ama eğer okullardada Din adı altında siyasetle çocukların beyni yıkanıyorsa ahirette ellerim yasalarında onların.

Biz biranda eğitim sistemi değiştiremeyiz bu yıllar alır.

avrupa"da öğrencinin defterdeki yaprak sayısına bile okul karar veriyor, okullarda kantinler falan yok birsürü değişik kuralları var. Yani eğitimin en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış.

Biz biraz eğitime önem verseydik şuanda avrupa bizi gerçekten kıskanıyordu.
Ama yok işte, eğitim 0.

KAMBOZ

Dinin siyasete karıştırılmamasından yanayım abi, yoksa foto gibi çok vatan haini çıkar.

Sinan58
02-04-2017, 00:45
feto demek istemiştim.

Seyfettin777
02-04-2017, 00:45
Anadolu ve fen liseleri artık eskisi gibi değil.

Ben 3 anadolu lisesi gezdim, Abbas Sıdıka Çalık, 75. Yıl Anadolu ve Sungurbey.Abbas Sıdıka Çalık'ta tabiri caizse hep Akp'ye yakın hocalar vardı.Kutlu doğum haftasında falan ders olmaz aşure yaparlardı.Öyle düşük puanlı bir okul da değil ben sınava girdiğimde tam puan 500'dü bu okul 458'le kapatmıştı.Adana'da bunun üstüne 4 okul var zaten.Patlamış portakalı elim kirlenmesin diye çöpün kenarına ayağımla sürüklemiştim hiç unutmuyorum, nimete niye öyle yapıyorum diye din hocamdan dünyanın azarını işitmiştim.Musafa Öküten adı, okulumun öğretmenlerinin çoğu görevden alındı bu zat dahil, işin komiği, darbe girişiminden sonra.Seçmeli din dersliğini ortadan perdeyle böldüler haremlik-selamlık oldu, neler neler...

Bu olaylar üstüne okuldan ayrıldım bir akrabanın tavsiyesi üzerine 75. Yıl'a geçmiştim.Öğretmenler ilgisiz, öğrenci profili saçma sapan.Kapalı spor salonu var ama içinde fareler geziyor.Gıcır gıcır binaları İmam Hatip yaptılar bizim okul dökülüyordu.En son Sungurbey'e nakil verdim, iyi ki de vermişim;
Kantinci 4 oğrenciyi bıcakladı (http://www.gazeteduvar.com.tr/turkiye/2017/02/28/kantinci-4-ogrenciyi-bicakladi/)

Sungurbey'de ilk zamanlar her şey iyiydi.Sonra müdürleri rotasyona sokup kendi adamlarını atamaya başladılar.Bizim müdürü uzak bir okula verdiler, çok yüksek puanla müdür olmuş ama adamı gidip güzel sanatlara müdür yaptılar.Alanında derece yapmış müdür yardımcımız Mahmut Kavaklı'yı Adana'nın saçma sapan pis bir okuluna gönderdiler.Hocaları dağıttılar, yeni gelen hocalar da Abbas Sıdıka'dakilerden farksız hale geldi.Sonradan anladım ki öğrencileri sessiz-sakin olan, ulaşımı kolay olan, onların tanımıyla rahat okullara kendi adamlarını atıyorlar, kendilerinden olmayanları da o okullarda süründürerek cezalandırıyorlardı.

Bu sistemde ne anadolu lisesi, ne de fen liseleri düzgün çalışır.Olabildiğince kısa anlattım, diğer okullarda, duysanız inanmakta güçlük çekeceğiniz durumlar mevcut...

Yigit-Y
02-04-2017, 00:50
Bu nesil büyüdüğünde bundan beter olacak demedi demeyin

http://www.youtube.com/watch?v=PU57AkEMLkw

Sinan58
02-04-2017, 00:57
Bu nesil büyüdüğünde bundan beter olacak demedi demeyin

Bunu duymuştum ama videoya iğreneceğim için bakmamıştım.

İzledim ağzım açık kaldı, şunun dediğine bak terbiyesiz tam.
Bunları gözümün önünde öldürseler çıtımı çıkarmam, ne kadar haysiyetsiz...

Sinan58
02-04-2017, 00:59
Sende bu videoya inanıyorsun öylemi ucuz siyaset yapmayın , böyle terbiyesizlikmi olur , sen şimdi akp oy verenlere bu durumdalarmı diyorsun

Öyle birşeyi kimse düşünmüyor, ama böyleleride var gerçek hayatta abi.

akp seçmeninin en az yarısı Anadolu halkımız, hemde çoğu senden benden iyi insanlar. Çoğu televizyon ne derse inanan insanlar, medya onlarıda kandırıyor.

Yigit-Y
02-04-2017, 01:00
bu millet getirmedimi bunları başa , halkın verdiği oy çokluğuyla iktidar olunmuyormu , adam %52 ile Cumhur başkanı oldu , %52 kesime işmi pasladı hesabına paramı attı , ben köylüsüyüm ya kapı komşusuyum , bana zerre çıkarı dokunmadı

Sende bu videoya inanıyorsun öylemi ucuz siyaset yapmayın , böyle terbiyesizlikmi olur , sen şimdi akp oy verenlere bu durumdalarmı diyorsun

Ben daha fazla yazmam

Ban yemek istemiyorum

Hayırlı Geceler

Sinan58
02-04-2017, 01:02
Yalnız kim olursa olsun yanlış her zaman yanlıştır, birisinin geleceğiyle kim oynuyorsa kul hakkı yiyordum.

Sinan58
02-04-2017, 01:03
Kul hakkı yiyordur demek istedim.
Gece gece kafam bir garip oldu, yazı bile yazamaz oldum.

Hayırlı akşamlar...

Seyfettin777
02-04-2017, 01:09
KAMBOZ
Abi fanatikliği bir kenara bırakıp düşün.Sana a partisi b partisi demiyorum.

Vergi veriyoruz devlete vatandaş olarak.Verdiğin vergiyi bir değere dönüştürme yetkisini oy vererek kimin kullanacağını belirliyorsun buraya kadar sıkıntı yok.Ama bir nesneyi, ederinin 3 katına, 4 katına mal etmek sence mantıklı mı?
Kendin söylüyorsun, bu ülkenin %48'i en kötü ihtmalle, yürütmedeki kişi tarafından yönetilmek istemiyor.E durum hem böyleyken, hem de sen eşek yükü vergi veriyorken, neden sana bir hizmet 4-5 katı maliyetle sunuluyor, sıkıntı nedir?

Orasını da geçiyorum.Ailende hiç gazi veya şehit var mı?
Benim dedem gazi.Üst katta bizim bir teyze var 2008'de oğlunu kaybetmiş.Çocukları şehir dışında diye ara sıra onu Şehitlik'e ben götürürüm.Görsen nasıl ağlıyor her gittiğinde.Kurban Bayramlarında Tsk et falan gönderiyor.Birkaç sefer şahit oldum, eti getiren askerlere bile sarılıyor, ağlıyor, kokluyor...
Bir bayram gidin Şehitlik'e.Hatta beraber gidelim, vereyim numaramı size haberleşelim, kaç dakika durabiliriz orada?
Ne kadar sabredeceksiniz o acıya, insanlar bunla bir ömür yaşıyor.15 senedir devleti yöneten adam, çözüm sürecini başlatan yine bu adam, sırf zamanında Suriye'ye müdahale etmediği için 71 ocağa kor ateşi düşüren yine bu adam değil mi...

Ne olması gerekiyor gözünüzün açılması için?
Takım tutmuyoruz farkında mısınız? Devlet söz konusu, insanların, vatandaşların hayatı.Doğan'a supercharger konusunda yazmıştım, yarın benim veya sizin burada olacağınızın garantisi var mı?
Yarın bir yakınınızı bir patlamada kaybetmeyeceğinizin garantisini verebilir misiniz bana?
Ülkenin ortasında patlayan bombaların, bunları öğrenemeyecek kadar içi oyulmuş istihbaratın, hesabını kim vermeli?

SULTANOGLU
02-04-2017, 01:18
Bi cokoprensle kavga etmemistik amg.

free-hifi
02-04-2017, 12:40
Rakibin forma sarı lacivert olmasi manidar :) şaka bir yana;

Twitter (https://mobile.twitter.com/LatifUygun/status/848219922924699649)

Bu tersten dinleme mevzusu nedir kelimeler ters okuNSA bile bu ortaya çıkmıyor ama herkes buna inanmış biri aydınlatır mi

Anıl E.
02-04-2017, 14:45
Kambooooooozzzzz

Oku biraz üsttekileri tatlı adam kambooooooozzzz

Yiğit G.
02-04-2017, 14:46
yukarda ki link beyler yanlış anlaşılmasın ben yazmadım https://forum.donanimhaber.com/images//upfiles/smiley/s3.gif

Anıl E.
02-04-2017, 14:52
Hangi durumu kabul etmiş? Kabul eden adam hesap soracağız der mi ?

Ayrıca sözcü teröristtir size göre neden şimdi inandırıcı geldi kamboz ?

onursumer
02-04-2017, 15:03
Firma sahibi kabul etmiş durumu siz neyi tartışıyorsunuz
Sözcü'den link atıyorumki diğer gazeteler full dümen size göre o bakımdan
Ulker’in tartışma yaratan 1 Nisan reklamı hakkında acıklama – Sozcu Gazetesi (https://www.google.com.tr/amp/www.sozcu.com.tr/2017/gundem/ulkerin-tartisma-yaratan-1-nisan-reklami-hakkinda-aciklama-1768394/amp/)

nerdey yazıyor kabul ettiği tam tersi konuyu buraya çekenler hakkında gerekli işlemler yapılcakmış ?

Anıl E.
02-04-2017, 15:04
Akit devlet yanlısı değil,Devlette akp değil.

Anıl E.
02-04-2017, 15:11
Aslında iyi anlıyorsun ama işine gelmiyor. Konuşamazsın ya da cevap veremezsin bilginiz ve kelime dağarcığınız yetmez .

Anıl E.
02-04-2017, 15:14
"Bilginiz ve kelime dağarcığınız yetmez"

Ne zamandan beri aşağılama sıfatına yakıştı ? Helal olsun .

Yiğit G.
02-04-2017, 15:17
Firma reklamı çektiğini kabul ediyor , reklam temizdir diyor ama bu reklamı başka yöne çekenlerden farklı yöne çekenlerden hesap soracağız diyor.

XSi
02-04-2017, 15:20
Firma reklamı çektiğini kabul ediyor , reklam temizdir diyor ama bu reklamı başka yöne çekenlerden farklı yöne çekenlerden hesap soracağız diyor.

Bu tek reklam değil zaten radyolarda 2 haftadır donuyordu 1 nisan temali reklamı. Çok da güzel keyifli reklamlardi bence.

Belirtildiği şekilde bir anlam yüklemek çok değişik.

Murat Ülker in hesap sormak istemesi normal, durduk yere başı ağrıyacak.

Pazarlama departmanında kafalar kopar kesin :)

jeffy
02-04-2017, 15:26
Bak işte sizin yapınız bu , sıkıştığınız zaman hemen aşşağılama pozisyonuna geçiyorsunuz , kendizi böyle dev aynasında
Gördükçede , hakir gördükleriniz sizi yönetecek :)

Bizi yönetenler bizim hakir gördüklerimiz değil.. Kendinden olanlar harici herkesi hakir görenler... Bir Allahın günü birleştirici olmayı tercih etmedi iktidar.. Kendinden olmayanı her fırsatta başka bir isimle yaftaladı.. Çapulcu , hain , terörist , bizi çekemeyenler , dış mihraklar , faiz lobisi , vaiz lobisi , ergenekoncu , balyozcu , alkolik ( bize oy veriyorsa alkol kullansada alkolik değildir bile dedi ) , fetöcü... İlk an aklıma gelenler.. Şimdi kalkmış diyorsunki aşşağılıyorsunuz , dev aynasında görüyorsunuz... Ayrıştıran muhalefet olmadı hiçbir zaman bunu farketmek çok zor olmasa gerek..

Seyfettin777
02-04-2017, 16:03
'Bir zamanlar Türkiye'de yokluk' - TRT Arşiv - YouTube (https://youtu.be/lJ4Hg4HX3wE)
Buna konuşun
Ben eve su taşıyordum çocukken , fatih İstanbul imam hatip lisesi mezunuyum , sabah gazetesi fatih bölgesine özel gaz maskesi veriyordu kuponla ,
Biri bir şey diyor cevap ver(e)miyorsunuz.Hem bana yazmadınız hem üstteki iletiye dalga geçer gibi de şunu koymuşsunuz buraya.

Anlamıyorum Amerika mı olduk biz, herkes v6-v8 motorlu araçlara binip dilediği yerde diledği gibi geziyor da benim mi haberim yok?
Benzin kaç lira olmuş şimdi var da ne oluyor kafana göre deponu doldurup gezebiliyor musun?
E sınıfı benzinli bazı arabaların deposu 300 liraya doluyor insaf ya.Doğalgaz faturası kol gibi geliyor, havalar ısındı evim 1+1 ona rağmen gelen fatura en az 140-150 lira.

Etin kilosu kaç lira, hayatında t-bone yemeyen hatta adını bile bilmeyen büyük bir grup var ne yemesi.Yokluk-varlık konuşacaksak burnumuz boktan çıkmaz.Daha geçen -9-10 dereceleri görürken doğalgazı elektriği kesmedi mi bunlar?
Dişlerim takırdadı karda kışta evin içinde.Hala suları kesmiyorlar mı?
Ne konuşuyorsunuz siz anlamıyorum.Tüm dünyayla birlikte biz de ister istemez arpa boyu kadar ilerlemişiz bunun nesiyle övünebiliyorsunuz siz?

jeffy
02-04-2017, 16:05
'Bir zamanlar Türkiye'de yokluk' - TRT Arşiv - YouTube (https://youtu.be/lJ4Hg4HX3wE)
Buna konuşun
Ben eve su taşıyordum çocukken , fatih İstanbul imam hatip lisesi mezunuyum , sabah gazetesi fatih bölgesine özel gaz maskesi veriyordu kuponla ,
Aynı yaştayız çocukken hiç eve su taşımadım İzmirde... Neyse 1978 i konuşarak ne elde etmeyi düşünüyorsun? o zaman öyleydi bu zaman bolluk içerisindeyiz falandanmı girceksin mevzuya.. Bu 10. yıl marşını kastederek ' memleketi demir ağlarla örmüşler nereye ördünüz Biz örüyoruz Biz.' mantalitesinin ta kendisidir.. Ülkenin geldiği durumu 1978 le kıyaslamak nasıl bi mantıktır? He yine konuşmak istiyorsan konuşalım.. Ama söz ver sende bana neden dünyanın en pahalı benzinini kullandığımızı , Sigara , alkol ürünlerinde , Otomotiv sektöründe vatandaş olarak kendimize bir ürün alırken bir tanede devlete neden vergi verdiğimizi , dünyanın en fazla vergisini toplayan devletin bu vergilerle ne yaptığını , Özelleştirme adı altında zarar etmeyen devlet işletmelerinin nasıl yok pahasına peşkeş çekildiğini , artık özelleştirme ve satış la gelecek para kalmayınca yüksek vergilerin dahada nasıl yükseltildiğini anlatacaksın dilin döndüğünce?

jeffy
02-04-2017, 16:07
Birde rica edicem ülke yöneten insanların çocuk gibi senelerdir herkes tarafından nasıl kandırıldığını!! da anlatırsan.. Merak ediyorum....

kesici
02-04-2017, 16:11
Biri bir şey diyor cevap ver(e)miyorsunuz.Hem bana yazmadınız hem üstteki iletiye dalga geçer gibi de şunu koymuşsunuz buraya.

Anlamıyorum Amerika mı olduk biz, herkes v6-v8 motorlu araçlara binip dilediği yerde diledği gibi geziyor da benim mi haberim yok?
Benzin kaç lira olmuş şimdi var da ne oluyor kafana göre deponu doldurup gezebiliyor musun?
E sınıfı benzinli bazı arabaların deposu 300 liraya doluyor insaf ya.Doğalgaz faturası kol gibi geliyor, havalar ısındı evim 1+1 ona rağmen gelen fatura en az 140-150 lira.

Etin kilosu kaç lira, hayatında t-bone yemeyen hatta adını bile bilmeyen büyük bir grup var ne yemesi.Yokluk-varlık konuşacaksak burnumuz boktan çıkmaz.Daha geçen -9-10 dereceleri görürken doğalgazı elektriği kesmedi mi bunlar?
Dişlerim takırdadı karda kışta evin içinde.Hala suları kesmiyorlar mı?
Ne konuşuyorsunuz siz anlamıyorum.Tüm dünyayla birlikte biz de ister istemez arpa boyu kadar ilerlemişiz bunun nesiyle övünebiliyorsunuz siz?

Güzel kardeşim yaşın daha çok geç bi 15 sene evvel elektrikler her hafta gidip saatlerce gelmiyordu, sular her gün kesiliyordu. Suların kesilmesini bırak su olmayan semtler vardı. Ha birde şu var karnı doymayan insanlar varken T-bone örneği biraz abes kaçmış. Bende hiç havyar yemedim mesela benden birşey eksilmiş değil. Sen gidipte bizi Amerika ile kıyarslarsan karşıt görüşündeki bir insan da gelip Nijerya ile bizi kıyaslayabilir. Karşıt örnek verirken biraz ölçekli konuşalım. Ayrıca öyle herkes te V8'e binmiyor.

RedCan
02-04-2017, 16:15
Buna konuşun

Noldu 78'de bir anda gelip de gaz mı getirdi ? Ödediğin vergileri topla, hayat standardını ne kadar artıracağını bir hesapla istersen.

Anıl E.
02-04-2017, 16:17
kesici Türkiye'yi kıyaslayabileceğin bir ülke var mı ekonomik olarak ?
Hukuk üstünlüğü,adalet ve yargı olarak.

Seyfettin'i bu kaçıncı yaş ile imtihan etmeniz. Senin de yaşın 50 değil. Yaşadığın yer belli benimki de belli. Ben öyle günlerce susuz elektriksiz kaldığımı bilmem. Geçmiş dönemin şartları ve şimdiki dönemin şartları bir değil bunu belli bir kesime hangi kafayla yıkıyorsunuz başarı olarak aklım almıyor.

Seyfettin777
02-04-2017, 16:18
Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli , evet burası amerik değil ve dünyayı sömürüp kendi halkına peşkeş çeken bir ülkemizde Yok çok şükür
Elektrik su kesintisi hakkında , benim görüşüm senden farklı diye bende kesinti yapmıyolarmı acaba
Abi yıl olmuş 2017.Hangi düzgün ülkede elektrik kesiliyor?

Las Vegas'ta 100 yıldır kesilmemiş neredeyse elektrik bazı bölgelerinde.Onu da geçtim hadi madem biz sömürge devlet değiliz.Biz tarım-hayvancılık üzerine kurulu ekonomisi olan bir devlet değil miydik?
Hiç sormuyor musun bir kilo kuşbaşı ete neden 42-43 lira veriyorum diye?

Bu coğrafyada İran da yaşıyor, Azerbaycan da.Otomobil fiyatlarına, alkollü içkilere, et-süt yumurta gibi hayvansal gıdaların fiyatlarına bir bak.Mk3 Mondeo Azerbaycan'da 4 bin dolar.İranlılar her gün et yiyor, daha ikisini de küresel siyaset arenasında madara olmuş bir şekilde görmedim ben üstelik.Coğrafya böyle diye kaderimiz böyle olmak zorunda değil.Bu saçma sapan yönetim seni de beni de etkiliyor, sofrandan çalıyorlar, arabanın deposundan, kazandığın paradan alıyorlar.Senin görüşün yüzünden sana elektrik su vermeseler buna ben de karşı çıkarım.Ama durum bu değil, yönetemiyor işte adamlar, hepimizin sırtında çıban gibi oldular.Geçmiş fiyatlara bakıyorum, ebeveynlerimden duyuyorum piyasanın şimdiki haliyle öncesinin alakası yok...

Eren G.
02-04-2017, 16:26
Esege altin semer vurmuslar esek yine ayni esek.

jeffy
02-04-2017, 16:27
Arkadaşlar bu hak ile batılın savaşıdır , en doğruyu Allah bilir , ağırette cennete girmek nasip olursa eğer , tüm yaşananları canlı bir şekilde cd takıp iler gibi , istediğimiz yerde tekrar geri sarıp tekrar izleyebileceğimiz şekilde önümüze konulacak nasipse Ozaman izleriz inşallah

Heeeh hak batıl , cennet , cehennem girdi mevzuya... geç bile kalmıştı..

Seyfettin777
02-04-2017, 16:30
Güzel kardeşim yaşın daha çok geç bi 15 sene evvel elektrikler her hafta gidip saatlerce gelmiyordu, sular her gün kesiliyordu. Suların kesilmesini bırak su olmayan semtler vardı. Ha birde şu var karnı doymayan insanlar varken T-bone örneği biraz abes kaçmış. Bende hiç havyar yemedim mesela benden birşey eksilmiş değil. Sen gidipte bizi Amerika ile kıyarslarsan karşıt görüşündeki bir insan da gelip Nijerya ile bizi kıyaslayabilir. Karşıt örnek verirken biraz ölçekli konuşalım. Ayrıca öyle herkes te V8'e binmiyor.
Ben sizin gibi İstanbul'da büyümedim, otelim falan da yok.

Adana'da 2008-2009 yıllarında bile söylediğiniz durum mevcuttu.Hala sağlam yağmur yağdığında kanalizasyon taşar, elektrikler kesilir varsa Adanalı tanıdığınız, veya gören bildiği için yazar.

Karnı aç olanları tahmin ettiğim için dedim zaten bırak yemelerini adını duyan bile yoktur diye.Neden kendimizi Amerika ile kıyaslamıyoruz?
Kavimler Göçü'ne sebep olan, fil sürüsü gibi tüm milletleri önüne alıp Avrupa'ya kadar kaçmalarına neden olan, vakti zamanında parasını saf altından bastıran, kilometrelerce alana hükmetmiş, bayrağı altında onlarca din ve milletten insanlarını 586 sene sulh içinde idame ettirmiş, yıkıldığı vakit içinden çıkardığı Atatürk gibi, Seyyid Onbaşı gibi kahramanlarıyla borç-harç topladığı silahlarla, geleceğe siper olmuş ecdadın tohumları biz değil miyiz?

Binlerce yıllık tarih, ilk düzenli ordu falan, neler neler...
Amerikanlar kim, tarih sahnesine ne zaman çıkmışlar? Neden kendinizi bu fakirliğe alıştırıyorsunuz, neden dünyanın en tepesindeyken şimdi bu ezikliği kabulleniyorsunuz?
Anlamıyorum.

Bu arada Amerika'da v6 motor buradaki 1.8-2 litre motor gibi bir intiba uyandırır.Oraya giden Doblo bile 2.4 litre benzinli motor kullanıyor, Türkiye'de yok.Yaşıma göre kıyaslama yapmak gereksiz olmuş.Bu günün insanıyla sizin yılların insanı, çocuğu bir değil.Elimde internet, kitaplar var.Ulaşmak istediğim bilgiye, istediğim an ulaşabiliyorum.Modern Türkiye tarihi dahil, birçok konuda yorum yapacak kadar bilgi sahibiyim merak etmeyin, bilmediğim konuda konuşup da kimseyi yanlış yönlendirecek meziyette birisi değilim.

jeffy
02-04-2017, 16:32

15 sene önceden bi 15 sene önceye gidersen elektrik olmayan dahada çok yer vardı :) yani 15 sene öncesinde mağarada yaşıyordukta bu iktidar zamanında modernleştik mantığını lütfen bırakın bir kenarı.. 15 senede çok şey değişir ki bu parti değil x parti iktidar olsa yine bu kadar gelişecektik... Önemli olan 15 senede dünya ne kadar ilerledi biz ne kadar ilerledik..? 15 sene önce dünyada teknoloji ne durumdaydı bizde ne durumdaydı? Şimdi ne durumda? Millet uzaya koloni kurmanın aya turist götürmenin planlarında biz 3. havaalanını kıskanıyorlar diyoruz.. Saman ithalatına başladık vs. vs.

kesici
02-04-2017, 16:34
Arkadaşlar bu hak ile batılın savaşıdır , en doğruyu Allah bilir , ağırette cennete girmek nasip olursa eğer , tüm yaşananları canlı bir şekilde cd takıp iler gibi , istediğimiz yerde tekrar geri sarıp tekrar izleyebileceğimiz şekilde önümüze konulacak nasipse Ozaman izleriz inşallah

Kur'an'da mı yazılı bu sinema filmi izlemek ?

2jz
02-04-2017, 16:36
jeffy Seyfettin777

Adamlar Çokoprens'le kavga ediyor siz ne anlatıyonuz :D

kesici
02-04-2017, 16:37
Ben sizin gibi İstanbul'da büyümedim, otelim falan da yok.

Adana'da 2008-2009 yıllarında bile söylediğiniz durum mevcuttu.Hala sağlam yağmur yağdığında kanalizasyon taşar, elektrikler kesilir varsa Adanalı tanıdığınız, veya gören bildiği için yazar.

Karnı aç olanları tahmin ettiğim için dedim zaten bırak yemelerini adını duyan bile yoktur diye.Neden kendimizi Amerika ile kıyaslamıyoruz?
Kavimler Göçü'ne sebep olan, fil sürüsü gibi tüm milletleri önüne alıp Avrupa'ya kadar kaçmalarına neden olan, vakti zamanında parasını saf altından bastıran, kilometrelerce alana hükmetmiş, bayrağı altında onlarca din ve milletten insanlarını 586 sene sulh içinde idame ettirmiş, yıkıldığı vakit içinden çıkardığı Atatürk gibi, Seyyid Onbaşı gibi kahramanlarıyla borç-harç topladığı silahlarla, geleceğe siper olmuş ecdadın tohumları biz değil miyiz?

Binlerce yıllık tarih, ilk düzenli ordu falan, neler neler...
Amerikanlar kim, tarih sahnesine ne zaman çıkmışlar? Neden kendinizi bu fakirliğe alıştırıyorsunuz, neden dünyanın en tepesindeyken şimdi bu ezikliği kabulleniyorsunuz?
Anlamıyorum.

Bu arada Amerika'da v6 motor buradaki 1.8-2 litre motor gibi bir intiba uyandırır.Oraya giden Doblo bile 2.4 litre benzinli motor kullanıyor, Türkiye'de yok.Yaşıma göre kıyaslama yapmak gereksiz olmuş.Bu günün insanıyla sizin yılların insanı, çocuğu bir değil.Elimde internet, kitaplar var.Ulaşmak istediğim bilgiye, istediğim an ulaşabiliyorum.Modern Türkiye tarihi dahil, birçok konuda yorum yapacak kadar bilgi sahibiyim merak etmeyin, bilmediğim konuda konuşup da kimseyi yanlış yönlendirecek meziyette birisi değilim.

Sen zaten haklısın kardeşim yerden göğe kadar, dediklerin söylediklerin çok güzel şeyler. Ben sadece örnek verdiğin şeyin absürt olduğunu belirtmek istedim, ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler gibi bir şey olmuş :)

merdal
02-04-2017, 16:39
Tum konusmalardan cikardigim son 15 yilda jenarator kullaniminin arttigi. 15 yil once elektrikli arabalar yoktu, dokunmaktik telefon yoktu, hizli internet yoktu bunlari mi sayalim. Teknolojiyle ulke gelisimini karistirmayin lutfen.

Sinan58
02-04-2017, 16:51
Çevrenize bir bakın bakayım diğer devletler neler yapmış?

Bu kadar sömürülmeye tepki göstermemek için gerizekalı olmak lazım.

Ayrıca tayyip erdoğan"ın başkan olacağı Kuran"da Ayet"te geçiyor diyen yeniakit gibi şerefi-namusu olmayan kurumlar ne ara devlet kurumu oldu?

ALLAH(C.C) rızası için çevrendeki ülkelere bir bak, yıl 2017 oldu daha elektrikten bahsediyor Tövbe Tövbe.

mhuratboz
02-04-2017, 17:12
Ya Allah Rızası İçin Kimsede Çıkıp Demiyorki Ne Kadar Saçma Ve Anlamsız Bi Reklam,Arka Planda Açık Ve Net Olan Uçak Sesi Daha Sonra, Gıcık Ve Ürkütücü Bi Ses,Manalı Manalı Kelimeler Sadece Siyah Beyaz,Ve Kırmızıdan İbare Renkler.Bunun Neresi 1 Nisan Şakası Allah Aşkına.
Şimdi Hesaplaşmanı Zamanı Nedir ? Küçük Kardeş Olmak Bunu Gerektirir Ne Demek Her Zaman Şakaya Maruz Kalmak Mı ? Küçük Kardeş Şaka Yapamazmı ? Karşılıklı Olarak Hep Küçük Kardeşe Yüklenmiş Neden ?Reklam Neden Şen Şakrar Çocuklarında İçlerinde Oynadığı Bi Reklam Değil ? Ülker Bunu İstese Yapamazmı Alasını Yapar Hemde Hele Çocuğun Surat İfadesinde Bir Kere Dahil Güldüğü Sahne Yok,Ve Buna Rağmen Hala Reklamda Ben Bir Şey Görmedim Diyen Var.O Zaman Birde Akşamın Vakti Salonunuzda Çoçuğunuz Yanında Otururken Birden Bu Reklamın Çıktığını Düşünün Ki Az Bişe Gök Gürlediği Zaman Çocuğunuzun Korkttuğunuz Biliyorsunuz. Gıcık Bir Ses Ürktüğünü Korktuğunu Düşün Ondan Sonra Dersinki Aaaa Evet Bu Reklam Çocuklar İçin Normal Bi Reklam Değil.Ama Doğru Başınıza Gelmeden Hayatta Bu Reklam Kötü Olmaz.Ne ***** Hala Ülkerin İçinde Fetocuların Olup Ses Çıkarmadan Yoluna Devam Ettikleri.Bu Gizli Mesajı Dehtid Ederek Yayınlamadıkları.Kalkıp Murat Ülkere Efendim Biz Şöyle Bi Reklam Yaptık Begendinizmi Yayınlayalımmı Diye Sorucak Halleri Yok Ya.***** İçeride Birilerinin Onayından Geçen Bi Reklam.Amaçlarına Ulaşmış Sinsi Sinsi 1 Nisanı Bekleyerek Ortalığı Çok Fazla Bulandırmadan Sinsice Verilmiş Bi Mesaj Ne Konu AKP Değil.Konu Vatan Arkadaşlar Hala Dış Güçler Tarafından Uygulanan İster Feto İster O İster Bu Kim Ne Anlarsa Anlasın.Bir Kere Daha Açıp Videoyu İyice İzleyin.

ENGean
02-04-2017, 17:23
Beyler onu bunu bilmem de, elinizde ülker ürünleriyle dışarda gezmeyin, hükümet fetocu die içeri alır valla :)

Sert@ç
02-04-2017, 17:23
Su reklami dert ettginiz kadar dolari euroyu suriyelileri issizligi tecavuzleri tacizleri gundeme getirip tartissaydik suan cok farkli yerlerdeydik
Ama hala comarlar 20-30 yil once evime su tasirdim diye bos muhabbetler pesinde
20-30 yil once japonya cin rusya ve avrupa nerdeydi simdi nerdeler ?
Eger sen hala her gun %70i vergi olan benzini asgariden sigortalandigin isyerini zar zor krediyle aldigin 2000 kusur model arabayla ulke durumu cok iyi gelistik diyorsan zaten ne soylesem bos

onur_S
02-04-2017, 17:38
Abi yıl olmuş 2017.Hangi düzgün ülkede elektrik kesiliyor?

Las Vegas'ta 100 yıldır kesilmemiş neredeyse elektrik bazı bölgelerinde.Onu da geçtim hadi madem biz sömürge devlet değiliz.Biz tarım-hayvancılık üzerine kurulu ekonomisi olan bir devlet değil miydik?
Hiç sormuyor musun bir kilo kuşbaşı ete neden 42-43 lira veriyorum diye?

Bu coğrafyada İran da yaşıyor, Azerbaycan da.Otomobil fiyatlarına, alkollü içkilere, et-süt yumurta gibi hayvansal gıdaların fiyatlarına bir bak.Mk3 Mondeo Azerbaycan'da 4 bin dolar.İranlılar her gün et yiyor, daha ikisini de küresel siyaset arenasında madara olmuş bir şekilde görmedim ben üstelik.Coğrafya böyle diye kaderimiz böyle olmak zorunda değil.Bu saçma sapan yönetim seni de beni de etkiliyor, sofrandan çalıyorlar, arabanın deposundan, kazandığın paradan alıyorlar.Senin görüşün yüzünden sana elektrik su vermeseler buna ben de karşı çıkarım.Ama durum bu değil, yönetemiyor işte adamlar, hepimizin sırtında çıban gibi oldular.Geçmiş fiyatlara bakıyorum, ebeveynlerimden duyuyorum piyasanın şimdiki haliyle öncesinin alakası yok...
guzzle kardesim dediklerine katiliyorum da las vegasin 100 yillik gecmisi yokki boktan bi col , ilerde komple gidecek onlarin barajda elektrik uretecek suyu kalmadi :)
bizim devletimiz, hukumet secmeden konusuyorum, vergiyi az azaltsada tuketim iyice artsa, zaten millet olarak gosteris meraklisiyiz,herkes biseyler kurar satar piyasa daha canlanir, suanki sirketler daha farkli subeler acarlar vs, vergiyi daha cok olarak toplarlar, surumden kazanirlar belki bi de onu deneseler nasil olurdu acaba :)

jeffy
02-04-2017, 17:42
Ya Allah Rızası İçin Kimsede Çıkıp Demiyorki Ne Kadar Saçma Ve Anlamsız Bi Reklam,Arka Planda Açık Ve Net Olan Uçak Sesi Daha Sonra, Gıcık Ve Ürkütücü Bi Ses,Manalı Manalı Kelimeler Sadece Siyah Beyaz,Ve Kırmızıdan İbare Renkler.Bunun Neresi 1 Nisan Şakası Allah Aşkına.
Şimdi Hesaplaşmanı Zamanı Nedir ? Küçük Kardeş Olmak Bunu Gerektirir Ne Demek Her Zaman Şakaya Maruz Kalmak Mı ? Küçük Kardeş Şaka Yapamazmı ? Karşılıklı Olarak Hep Küçük Kardeşe Yüklenmiş Neden ?Reklam Neden Şen Şakrar Çocuklarında İçlerinde Oynadığı Bi Reklam Değil ? Ülker Bunu İstese Yapamazmı Alasını Yapar Hemde Hele Çocuğun Surat İfadesinde Bir Kere Dahil Güldüğü Sahne Yok,Ve Buna Rağmen Hala Reklamda Ben Bir Şey Görmedim Diyen Var.O Zaman Birde Akşamın Vakti Salonunuzda Çoçuğunuz Yanında Otururken Birden Bu Reklamın Çıktığını Düşünün Ki Az Bişe Gök Gürlediği Zaman Çocuğunuzun Korkttuğunuz Biliyorsunuz. Gıcık Bir Ses Ürktüğünü Korktuğunu Düşün Ondan Sonra Dersinki Aaaa Evet Bu Reklam Çocuklar İçin Normal Bi Reklam Değil.Ama Doğru Başınıza Gelmeden Hayatta Bu Reklam Kötü Olmaz.Ne ***** Hala Ülkerin İçinde Fetocuların Olup Ses Çıkarmadan Yoluna Devam Ettikleri.Bu Gizli Mesajı Dehtid Ederek Yayınlamadıkları.Kalkıp Murat Ülkere Efendim Biz Şöyle Bi Reklam Yaptık Begendinizmi Yayınlayalımmı Diye Sorucak Halleri Yok Ya.***** İçeride Birilerinin Onayından Geçen Bi Reklam.Amaçlarına Ulaşmış Sinsi Sinsi 1 Nisanı Bekleyerek Ortalığı Çok Fazla Bulandırmadan Sinsice Verilmiş Bi Mesaj Ne Konu AKP Değil.Konu Vatan Arkadaşlar Hala Dış Güçler Tarafından Uygulanan İster Feto İster O İster Bu Kim Ne Anlarsa Anlasın.Bir Kere Daha Açıp Videoyu İyice İzleyin.

ya bırakın kardeşim mesele Vatan meselesiymiş..

Yıllarca adamın tarikatını destekle , Ülkenin en kritik en önemli kurumlarında yapılandır , en üst düzey görevlere getir adamlarını. gerek kpss olsun gerek üniversite sınavı olsun milyonlarca insanın , gencin hakkını çalıp onların müridlerine öncelik tanı mülakatta kıyak geç , sınav sorularını ver , işe al , üniversiteye yerleştir.. Onlarla bir olup Ordunun en seçkin subaylarını , generallerini hapse tık , Dünyanın gıpta ettiği Deniz kuvvetlerinde gemi kullanacak Amiral kalmasın.. sonra ters düşünce bunlar tukaka.. bunlar bizim değil memleketin düşmanı..

Ortadaki mesele pastayı artık tek başıma yemek istiyorum meselesidir.. bunları bukadar güçlendirip bu ülkenin başına musallat edenlerin meselesidir.. Benim vatanımın meselesi değildir.. Benim vatanımın en büyük meselesi PKK dır terörizm konusunda.. o konuda olup bitenleri yapılanları , SAYIN ları , yapılan görüşmeleri , pkk nın kendini toparladığı ve güç kazandığı çözüm sürecini falan konuşturmayın şimdi burda..

Seyfettin777
02-04-2017, 17:45
onur_S
Net rakamı hatırlamıyorum abi 90 küsur sene özellikle ilk yerleşim yerlerinde kesinti yaşanmamış, o yüzden nereyse 100 sene dedim.

Vergiyi azaltıp tüketime arka çıkmak da ülkeyi sıkıntıya sokar.Artık Adana'da pamuk, Konya'da şeker pancarı, Karadeniz bölgesinde fındık eskisi gibi yetiştirilmiyor.Herkes iki bina dikeyim köşe olurum kafasında.Geçen döviz konusunda bir abi vardı çiftçi olduğu için 300 bindi sanırım kredi alabiliyormuş, neye yatırayım diyordu.E hem üretmeyip hem de tüketirsek durum uzun vadede daha beter olur, insanlar şuan alamadığı için süreç daha uzun bir alana yayılıyor, ya da durmuştur belki onun için rakamları incelemek gerek...

Bu kadar beton delisi olmanın sonucu bu malesef.

westalim
02-04-2017, 18:39
görüşüm çomar dediğiniz kesimin ülker reklamından korkmasıyla şu top reklamında bi halt arayan yok gurbetciymiş yok 1 ay önce yayınlanmışmış vs. saçmalığına inanan kesim gözümde ikiside aynı seviyede çok tartışmaya gerek yok. bu yüzden birbirinizle ters düşmeyede gerek yok

imprezaWRC
02-04-2017, 18:57
Buna konuşun

1986'lısın, 1978 krizinden bahseden linki ekleyip bunu konuşun diyorsun. Su taşıyama kaç yaşında başladın bilemiyorum ama deki 1992'de yani 6 yaşında sizinkiler eline bidon tutuşturduysa da sizin oturduğunuz bina kaçak olma ihtimali var. Benim bütün çocukluğum Avr. yakasında geçti, pederin çocukluğuda Eminönü, Cağaloğlu, Fatih taraflarında geçti, bana bu zamana kadar marshall yardımı dışında eve su taşıdık gibi birşey anlatmadı. Ayrıca, 1974'de global bir petrol krizi vardı bu dalga dalga 1980'e kadar yaşandı.

ayhanas
02-04-2017, 19:04
imprezaWRC Hakan abi bi biskrem versen ?:)))

Yigit-Y
02-04-2017, 19:11
Bu arkadaş black listimde zaten

Biz daha önce çok yazıştık

Boşuna nefes tüketmeyin

Benden sonra 3 sayfa olmuş

:)

Bırakın dibi görsünler sonra bir daha gelip buralara yazacak yüzleri kalmayacak zaten

Ölü taklidi yapın :)

Erdoğan Anamın Ustunde Yakalansa ****** Anamdır Diyen Gavat - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PU57AkEMLkw)

Bunu izleyin hergün en az 5 kişiye izletiyorum

Bu aralar bu etkili :)

imprezaWRC
02-04-2017, 19:12
imprezaWRC Hakan abi bi biskrem versen ?:)))

Mesaj alındı, biskrem değilde çikolata parçacıklı pasta (divandan olabilir :) ) olabilir :)

Yigit-Y
02-04-2017, 19:18
http://www.youtube.com/watch?v=WYqE0ef0YDM

yeni bir Erdoğan ın Gotunun Kılıyık vakası 2015 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WYqE0ef0YDM)

Yalayanlarda cabası :):):)

Şunların seçtiği adamlardan ne bekliyoruz ki

:)

Seyfettin777
02-04-2017, 19:28
Ortalık böyle karışıkken artık fırsattan mı istifade ediyorlar bilmiyorum ama, Afgan mülteciler Türkiye'ye giriş yapmaya başlamış.Çok komik ülkeyiz ya cebimizde para yok millete sadaka veriyoruz.

İlgili bağlantılar;

Son dakika... Buyuk tehlike '3 milyon yeni multeci Turkiye'ye gelebilir' uyarısı - son dakika... Haberleri (https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/bakan-kaynaktan-3-milyon-yeni-multeci-gelebilir-uyarisi-40407278)
Son dakika: Afganistan uyruklu multeciler Van'a geldi... - Son Dakika Guncel Haberler (https://www.google.com.tr/amp/m.milliyet.com.tr/amp/son-dakika-afganistan-uyruklu--gundem-2424988/)
Twitter (https://mobile.twitter.com/CapaMagGundem/status/848507647666122753)

ghibli06
02-04-2017, 21:00
Firma sahibi kabul etmiş durumu siz neyi tartışıyorsunuz
Sözcü'den link atıyorumki diğer gazeteler full dümen size göre o bakımdan
Ulker’in tartışma yaratan 1 Nisan reklamı hakkında acıklama – Sozcu Gazetesi (https://www.google.com.tr/amp/www.sozcu.com.tr/2017/gundem/ulkerin-tartisma-yaratan-1-nisan-reklami-hakkinda-aciklama-1768394/amp/)

ya bir şey sormak istiyorum, ben 15 senedir bulunduğum bütün ortamlarda FETO karşıtı konuşuyorum yazıyorum, ona Feto dediğimde aynen şimdi senin formatta bana yanıtlar gelirdi, 'sen münafıksın, sen vatan hainisin, sen dinsizsin, sen komunistsin vs vs...' şimdi bakıyorum, ben hala Feto karşıtıyım ama dünkü sevicileri benden daha azılı Feto düşmanı olmuş, şimdi ne oluyor yani Fetoyu verseler kendi elleriyle boğacak bir topluluk var, daha çok bağırınca daha mı sevilmiş oluyor bu devlet???

sizi tanımıyorum o nedenle itham etmiyorum ama bir laf vardır 'suçluyu arıyorsanız, en çok bağırana bakın!'... 15 temmuz ya da ne bileyim 17-25 aralıktan önce de böyle mi düşünüyordunuz? 15 senedir ülkeyi imam hatipliler yönetiyor demişsiniz, cidden çok güldüm, 15 senedir ülkeyi Fetö yönetiyormuş, askeri liseler kapatıldı ama imam hatipler hala açık, bu çok başarılı oldukları için mi? isterseniz koyayım sınavlarda ne kadar başarılı olduklarını...

Hakan Ş. ve Arif'e takılacaklarına siyaset ve büyük baş iş dünyasında olanlara baksınlar, ben 2000 senesinde askerken, Ülker'e boykot uygulamıştı askeriye, neler neler söylendi askeriye için, sonra ne mi oldu? mehmetçik vakfına yüklü bir bağış, hooopp dolaplar yine doldu ülkerle...

reklam benim gözümde sadece 'garip' aynı zamanda da rahatsız edici haa ben zaman gazetesinin reklamlarını da aynı şekilde rahatsız edici bulurdum, tarz olarak benziyor sanki...

kurtbil
02-04-2017, 21:39
1986'lısın, 1978 krizinden bahseden linki ekleyip bunu konuşun diyorsun. Su taşıyama kaç yaşında başladın bilemiyorum ama deki 1992'de yani 6 yaşında sizinkiler eline bidon tutuşturduysa da sizin oturduğunuz bina kaçak olma ihtimali var. Benim bütün çocukluğum Avr. yakasında geçti, pederin çocukluğuda Eminönü, Cağaloğlu, Fatih taraflarında geçti, bana bu zamana kadar marshall yardımı dışında eve su taşıdık gibi birşey anlatmadı. Ayrıca, 1974'de global bir petrol krizi vardı bu dalga dalga 1980'e kadar yaşandı.

86 doğumluyum, 27 sene Fındıkzade'de oturdum ve hiç su taşımadım :) Tarih okumadan, olayları neden sonuç ilişkisine bağlamadan kıytırık videolar ile konuları açıklama çabası heralde şu dönemin en berbat fikir savunma tarzı olmuştur. Araplar petrolün fiyatını mı arttırmış, Kıbrıs'ta Türklere kurtarıldı diye ambargo mu yemişiz bunlar düşünülmez zaten :) Araştırmadan, kitap karıştırmadan yorum yapmamak lazım.

ghibli06
02-04-2017, 21:54
Buna konuşun

devlet memurları 8 ay maaş alamadı mesela...
biz don bulamazdık giyecek, akşamları annemiz taşı kaynatır yemek diye yedirirdi...
kömür yoktu, tezek yakardık...
elektrik yoktu, mum ışığında ders çalışırdık...
su yerine yağmur sularını kaynatır onu içerdik...
bakkalda un bulunmazdı, alçı alırdık inşaattan pasta yapardık...
körüklü otobüslerde yer bulunmazdı, Somali'li arkadaşlarla beraber kapıya asılır öyle giderdik...

vay bee şimdi ADAM oldum,4 şeritli otobandan evime gelip laptopumu kucağıma alıp internette gezinebiliyorum...

darkmoon
02-04-2017, 22:14
hep diyorum 2002 de ak parti yönetime geldiğinde kendileri bile bukadar yüksek bir oyla iktidar olucaklarını düşünmediler bence..

Geldiler yönetime ama ellerinde kadro yoktu.. yapılanmaları tam değildi yeni kurulmuş bir partiydi..

fetö kendi amaçları için ak partiyi muhafazakar olarak yakın gördü onlarda onları gördü buda normal fetö gerçek yüzünü göstermemişdi o sıralar yardım sever inançlı bir grup gözüyle bakılıyordu.. fetö zaten 50 senedir ülkede yapılanmış her yerde kadroları adamları bağlantıları var... kadrolarını tahsis etti ve 12-13 sene cemaatin kadrolarıyla yol aldılar ..

neyse uzun uzun yazmadan fetöcülerin derdi başkaydı 15 temmuzda ortaya çıkdı ondan önce zaten ayrışma başlamışdı kısaca şu anda bence ak partinin kadroları tam değil eksik çünkü fetöcülerden her yerden adam çıkarttılar belkide bazı fetöcülerde rengini belli etmiyor ama artık hizmet etmeyi bırakmış olabilir yani salla başı al maaşı hesabı..
bir çok uluslararası bağlantıda fetöyle beraber gitti bitti..

herkes 15 senedir KAMBOZ gibi arkadaşlarda ak parti tek başına yaptı sanıyor.. ak parti tek başına yapmadı fetö nün kadroları olmasa yapmakda çok güçlükde çekerdi çünkü sıfırdan ülke çağında her yerde her kurumda kadro kurmak 20 senede bile zor işdir.. bırak 5 i bırak 10 seneyi...

şu anda ak parti sıfırdan bana göre başlamak zorunda sıfırdan kadrolar yapmak zorunda sıfırdan yeniden organize olmak zorunda buda kolay iş değil en az 10-20 sene sürer ülke çapında..

!KO
02-04-2017, 23:25
akpli olupta sektorde ulkere iş yapanlar neden hala çalışmaya devam ediyorlar ?

enes_srb
03-04-2017, 01:34
2017 de artik eve su tasimiyorum yada evimde elektrik var diyip birseyi savunmak ne kadar mantikli tartisilir ...

SpeedlinE™
03-04-2017, 05:56
Babam 5 yaşına kadar ankarada daha sonrasında fenerbahçede geçirmiş hayatını. Hiç bana su taşıdık oğlum demedi? Bu su taşınan yerler istanbulda nereler acaba? Birde benim yaşım daha az ama 1970-80ler ile 2017yi karşılaştırmak sizce mantıklı mı? Bunu çok merak ediyor ve soruyorum.

Quantum
03-04-2017, 06:15
Buna konuşun

Yazmayayım dedim dayanamadım.
Bana göre benim yaşıma göre ağzın süt kokuyor senin hala. Sorsalar herkesten daha müslümansın ama yalan konuşuyorsun! Nerede ne zaman su taşıdın lan eve sen! Yalancı herif! Utanmasan 60 darbesi sonrası karneyle verilen ekmek sırasında milletle muhabbet ediyordum falan diyeceksin.

Ha ne zaman su taşımışsındır biliyor musun. Sen bebeyken İstanbul'a gelmişseniz, bi arsaya gecekondu yapıp oturmuşsanız belediye de haklı olarak size su vermediyse, hah o zaman su taşımışsındır. Gecekondu kanunsuz bir iş iken yasal olmayan bir iş iken, devlet size su vermiyor diye tukaka olmuştur, sen de su taşımışsındır o zaman. Öyle bir durum varsa çok da iyi yapmış taşı toprağı altın İstanbul'un belediyesi.

Öyle bir şey yoksa, yalan söylüyorsun benden daha müslüman olan arkadaşım. Konseptiniz ajitasyon zaten sizin.

ghibli06
03-04-2017, 06:48
Bana göre benim yaşıma göre ağzın süt kokuyor senin hala. Sorsalar herkesten daha müslümansın ama yalan konuşuyorsun! Nerede ne zaman su taşıdın lan eve sen! Yalancı herif! Utanmasan 60 darbesi sonrası karneyle verilen ekmek sırasında milletle muhabbet ediyordum falan diyeceksin.

Ha ne zaman su taşımışsındır biliyor musun. Sen bebeyken İstanbul'a gelmişseniz, bi arsaya gecekondu yapıp oturmuşsanız belediye de haklı olarak size su vermediyse, hah o zaman su taşımışsındır. Gecekondu kanunsuz bir iş iken yasal olmayan bir iş iken, devlet size su vermiyor diye tukaka olmuştur, sen de su taşımışsındır o zaman. Öyle bir durum varsa çok da iyi yapmış taşı toprağı altın İstanbul'un belediyesi.

Öyle bir şey yoksa, yalan söylüyorsun benden daha müslüman olan arkadaşım. Konseptiniz ajitasyon zaten sizin.

ben memur çocuğuyum, 7-8 ay maaş alamadığımızı daha yeni öğrendim... aydınlandım resmen!

Quantum
03-04-2017, 07:28
ben memur çocuğuyum, 7-8 ay maaş alamadığımızı daha yeni öğrendim... aydınlandım resmen!

Nankörüz çünkü. Hep ondan oluyor bunlar.

free-hifi
03-04-2017, 07:47
Ülker in açıklamasında reklam yanlış anlaşıldı farklı yerlere çekildi vs vs yazmış ama sonunda elemanların tamamı açığa alınmış yazmış.

Madem aslı yok adamını neden kovdun ? Güveniyorsan soruşturma açıldı de geç. Adamların ne suçu var o zaman? Ki Murat Bey senin iznin olmadan bu reklam yayınlanıyorsa ortada daha büyük otorite boşluğu var.

Eworen
03-04-2017, 07:50
Verildimi bilmiyorum ama aslinda durumun ozeti bu

http://i.hizliresim.com/YDg08A.jpg (http://hizliresim.com/YDg08A)

MBuğra
03-04-2017, 08:00
Yazdım, yazdım sildim.

Yakında güvenli siteler gibi, güvenli semtler inşaa etmemiz yakındır. 4 çevresi yüksek duvarlı olan, dikenli tellerle çevrili içinde suni bir huzur atmosferi oluşturulmuş.

Tehlikenin farkında mısınız bilmem ama afganlar geliyor.

Hani şu kufrettiğiniz suriyeliler var ya, onlar bunların yanında melek kalır melek.

Bu afganların hiç bir bağlı oldukları ahlaki ya da manevi kodu yoktur. Dünyanın neresine giderseniz gidin, en sevilmeyen ırktır bunlar. Her yeri karıştırırlar, birbirine katarlar, tecavüz ederler, sömürürler, huzur bırakmazlar.

Pakistan gibi insan haklarının yerlerde süründüğü gibi bir ülkede bile, afganları çıkartamıyorlar ülkeden. Adamlar yapışmış bi kere.

Yavaştan korunmak amaçlı bireysel silahlanma vakti geliyor. Şansımız varken, karaborsaya düşmeden ruhsatlı ruhsatsız edinip, kıyıya köşeye zula yapmak lazım.

Ülke çok fena karışacak.

KÖROĞLU
03-04-2017, 08:02
Bu topkek bıçaklayıp cafe crown'u asan arkadaşlar ciddi ciddi mi yapıyor bunu yoksa iron için mi ?

Ciddi olarak yapıyorlarsa durum vahim. İronikse eğer güzel yakalamışlar mevzuyu.
Eworen'in alıntıladığı ekşi post'u gayet açıklayıcı. Biz sorgulamamız gereken ne varsa göz ardı edip, gereksiz mevzular üzerinde duruyoruz maalesef.

Bu tür yayınların onaysız yayınlanması pek olası değildir M.Ü bilmiyor olsa bile yön. kurulu üyelerinden onay veren biri muhakkak vardır.

Velev ki art niyetli bir reklam. Yasaklarsın olur biter. (Bence reklamda bir sorun yok irrite edici biraz)

İşine son vermek kağıt üzerinde yazılmış bir durum olabilir ya da çıkartıp geri almış olabilirler. O da esasında mantıksız yanlış olduğunu düşünmediğin bir reklamdan dolayı bu aksiyonu almak seni haksız gösterir insanların zihninde, anlamsız olmuş.

Değişik insanlara sahip ülkeyiz, adamın kçında donu yok ama elinde pankart savaşa gider gibi mitinge gidiyor.

Ama sorgulama yok benim kçımda neden don yok da bizi yönetenler s serisine biniyor diye.

Onlar yine s'e binsin sorun yok ama hiç olmazsa halk daha yaşanılabilir bir gelir seviyesine erişsin.

Cahiliz çok cahiliz, yeni yetişen nesil de face , insta , oyun derken bomboş yetişiyor sonumuz pek iç açıcı değil.

Berkan
03-04-2017, 08:08
Banada lololo yaparsın artık :)

http://www.halkhaber.org/wp-content/uploads/2014/01/daha-once-ne-diyorlardi.jpg

Üşenmeyip izleyin derim hattta üşenenler için ilk 30 40 saniyeyi izlemsi bile yeterlidir. 30 yıldır hayattayım ben böyle kıvırmayı Asenada, Tanyelide görmedim

https://www.youtube.com/watch?v=_vEebFDA-VY

BİR BAŞBAKAN İKİ ERDOĞAN 1-2-3-4 FULL - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=_vEebFDA-VY)

KÖROĞLU
03-04-2017, 08:15
Berkan dün bir konuşmasında yüce reis önce pensilvanyaya cehapeye hedape ye giydirdi.

Sonra da "arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye de ekledi.

Bu noktada şu fotoğraftaki vücut dilinden pekala arkadaş oldukları yorumunu çıkarabiliriz.

O zaman biri cevap versin kim kim şimdi ?

https://3.bp.blogspot.com/-JfGpbOMqSgI/V1gXuhHQ3RI/AAAAAAAABQA/2emJo3XGf5UEXXe8VFUZs36ZluNlwJS0ACLcB/s1600/recep-tayyip-erdogan-la-fethullah-gulen-karsilasabilir.jpg

Şunu yazmam lazım.

Aşağıdaki video da "hayır" diyenlere terörist benzetmesi yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=MYrE2eolEN0

Sonra bakıyor mevzu oy kaybettiriyor "evet diyen de hayır diyen de saygındır diyor"

https://www.youtube.com/watch?v=gvMXHbFuPdk

+ hayır diyenler darbecidir :)

https://www.youtube.com/watch?v=UeLvKmAUSUU

Anlayan beri gelsin :)

Berkan
03-04-2017, 08:19
Kandırıldık Tolgacım yapıcak bişey yok makine değil Allahın kuluyuz sonuçta yanılabiliriz. :tapedshut tolga_kaan_

mkerim
03-04-2017, 08:23
ülker ile ilgili bir kaç cümle..

Her devrin adamı olmayı başarmışlardır.
Kapıda durmaktan başlayıp Ülker i almışlardır.
Berksan soyadını bırakıp ÜLKER soyadını almışlardır.
Rus kökenli bir ailedir.
Berksan soyadını bıraktıkları için diğer Berksan larla geçinemezler.

Berksan diye internette aratılırsa daha detaylı bilgiler çıkacaktır.

Quantum
03-04-2017, 08:29
ülker ile ilgili bir kaç cümle..

Her devrin adamı olmayı başarmışlardır.
Kapıda durmaktan başlayıp Ülker i almışlardır.
Berksan soyadını bırakıp ÜLKER soyadını almışlardır.
Rus kökenli bir ailedir.
Berksan soyadını bıraktıkları için diğer Berksan larla geçinemezler.

Berksan diye internette aratılırsa daha detaylı bilgiler çıkacaktır.

Ben de duymuştum ve biliyordum bu bilgileri. Niyeyse evvelden beri hazzetmem bu pek sayın markadan.
Belki üniversite sebepli Eskişehir'e 5 yılımı vermem sebeplidir bilmiyorum, ya eti ya da ithal bir marka seçiyorum çok zorda kalmadıkça üzerinde Ülker yazan bir ürün tercih etmemeye çalışıyorum. Hep siyasi ayağı olan bir markadır benim için.

KÖROĞLU
03-04-2017, 08:33
Kandırıldık Tolgacım yapıcak bişey yok makine değil Allahın kuluyuz sonuçta yanılabiliriz. :tapedshut tolga_kaan_

Dün tesadüfen bir haber okudum.

Bir kadın yazmış, kızımla beraber hapisteyim 6 aydır. akıllı telefon kullanmam, hayatımda hiç "abi" tanımadım, evimden işine işinden evine bir kadınım.

Mahkememiz hala görülmedi, suçumuzu sorduğumuzda iddianame hazırlanıyor diyorlar başka bir bilgi yok. 6 aydır neden tutuklandığını bilmeden evladıyla içeride tutulan bir insan düşünelim. Nerede kaldı " suçluluğu ispat edilene kadar herkes suçsuzdur ilkesi"

Muktedir kandırıldığında ne alaka ama sıradan insanların kandırılma / aldatılma lüksü yok.

tatlı rüyalar saygılar sevgiler :)

Anıl E.
03-04-2017, 08:46
Yazdım, yazdım sildim.

Yakında güvenli siteler gibi, güvenli semtler inşaa etmemiz yakındır. 4 çevresi yüksek duvarlı olan, dikenli tellerle çevrili içinde suni bir huzur atmosferi oluşturulmuş.

Tehlikenin farkında mısınız bilmem ama afganlar geliyor.

Hani şu kufrettiğiniz suriyeliler var ya, onlar bunların yanında melek kalır melek.

Bu afganların hiç bir bağlı oldukları ahlaki ya da manevi kodu yoktur. Dünyanın neresine giderseniz gidin, en sevilmeyen ırktır bunlar. Her yeri karıştırırlar, birbirine katarlar, tecavüz ederler, sömürürler, huzur bırakmazlar.

Pakistan gibi insan haklarının yerlerde süründüğü gibi bir ülkede bile, afganları çıkartamıyorlar ülkeden. Adamlar yapışmış bi kere.

Yavaştan korunmak amaçlı bireysel silahlanma vakti geliyor. Şansımız varken, karaborsaya düşmeden ruhsatlı ruhsatsız edinip, kıyıya köşeye zula yapmak lazım.

Ülke çok fena karışacak.

Aynı düşüncelere sahibim. Arkadaşım evlendi 2 sene oldu,çocuk yapamıyorlardı deli gibi uğraşıyorlar. İyi tamam güzel bir duygu da böyle bir dünyaya çocuk getirilir mi ? Onun ne günahı var. Anamız babamız çok şükür gelmiş bu yaşa kadar göreceğini görmüş,biz nasıl bahtsız adamlarmışız ki böyle bir döneme denk geldik .

Millet hâla gırgırında işin , devam edin şekilli instagram pozlarına . Ticaretin dost ile yapılanı güzeldir laflarına , arabayla hayırlı cumalar paylaşmalara. İleride aranacak bu sözler ama çok geç olacak .

Last of us oyununda ki gibi kendimize yaşanılır bir alan kurma zamanı geldi de geçiyor .

ghibli06
03-04-2017, 08:58
Ben olayları ayırarak gidiyorum, dün TRT de feto nun şiirinin şarkısı okunmuş, TRT hemen 'şehven' oldu demiş, eski kayıt demiş...

olaylardaki sap ve saman kısmını en azından bizler ayıralım, iktidarı beğenmiyorsak yıkmak için başka cemaatler, ordu asker vs vs değil, bunu halk olarak kendimizin yapması gerektiğini unutmayalım, bu iktidarın yıkılması pahasına pkk ve fetoyu destekleyenler var, ben gerçekten hayretler içerisinde kalıyorum... yahu bir kere de Türkiye Cuhuriyeti'ni destekleyerek gücünüzü göstermeye çalışın... bu fetocu kadro bırakın temizlenmeyi, ifşa olmayanlarla daha da güçlenmediyse ben adam değilim her ay binlerce kişi içeri giriyor tamam ama bir o kadarı da dışarı çıkıyor, yani yakalanamıyor bunlar, masumlar içeri alınıp sonrasında da dışarı bırakılıyor, eh peki nerede bu kadar fetocu? dün başbakanımız dedi ki 'fetonun siyasi ayağı falan yok!'... bu zihniyetle siz kimle mücadele ediyorsunuz?

Quantum
03-04-2017, 09:12
Ben olayları ayırarak gidiyorum, dün TRT de feto nun şiirinin şarkısı okunmuş, TRT hemen 'şehven' oldu demiş, eski kayıt demiş...

olaylardaki sap ve saman kısmını en azından bizler ayıralım, iktidarı beğenmiyorsak yıkmak için başka cemaatler, ordu asker vs vs değil, bunu halk olarak kendimizin yapması gerektiğini unutmayalım, bu iktidarın yıkılması pahasına pkk ve fetoyu destekleyenler var, ben gerçekten hayretler içerisinde kalıyorum... yahu bir kere de Türkiye Cuhuriyeti'ni destekleyerek gücünüzü göstermeye çalışın... bu fetocu kadro bırakın temizlenmeyi, ifşa olmayanlarla daha da güçlenmediyse ben adam değilim her ay binlerce kişi içeri giriyor tamam ama bir o kadarı da dışarı çıkıyor, yani yakalanamıyor bunlar, masumlar içeri alınıp sonrasında da dışarı bırakılıyor, eh peki nerede bu kadar fetocu? dün başbakanımız dedi ki 'fetonun siyasi ayağı falan yok!'... bu zihniyetle siz kimle mücadele ediyorsunuz?

Kısa Seyfi, Ağlak bülo, falan hariç tabi dimi..

ghibli06
03-04-2017, 09:13
Kısa Seyfi, Ağlak bülo, falan hariç tabi dimi..

daha kimler kimler var...

dragon
03-04-2017, 10:10
Ama söz ver sende bana neden dünyanın en pahalı benzinini kullandığımızı

Biz en pahalı benzini kullanmıyormuşuzki! Mesela Almanya'da litresi 1.40 Euro imiş. 1.40x4=5.60! Yani bizden pahalıymış :D

mert_can 41
03-04-2017, 10:15
O değilde ben geçenki hesaptayım kişi başına düşen milli gelir 11 bin dolarmış evet çıkarsa 22 bin dolar olacakmış.

Quantum
03-04-2017, 10:20
Biz en pahalı benzini kullanmıyormuşuzki! Mesela Almanya'da litresi 1.40 Euro imiş. 1.40x4=5.60! Yani bizden pahalıymış :D

aaa harbiden yaa.. İyi ki Almanyada değiliz.. O zaman arabaya daha zor binerdik.. Şükürler olsun..

Hem evetçilerin arabaları daha çok ses çıkarıyor böyle gümbür gümbür.. Güçlüler çünkü.. Vazgeçtim, evet diyorum artık ben!..

Hayır diyen herkes kaka insanlar artık gözümde!!!

Benim gibi laftan anlamaz birisini aydınlattığın için teşekkür ederim dragon doğru yolu buldum artık ben..
1.40 değil 5.60 mış hı?.. vay beeee...

Seyfettin777
03-04-2017, 10:23
O değilde ben geçenki hesaptayım kişi başına düşen milli gelir 11 bin dolarmış evet çıkarsa 22 bin dolar olacakmış.

Normaldir yaparlar, enflasyon için hesaplama kalemlerini yastık kırlenti, meyve sıkacağı, bulaşık deterjanı tableti falan yapmışlardı.:D

Yine dolar yükselirken Gsmh arttı bir ara, hesaplama şeklini değiştirmişler ama ona bakmadım, olur yani isteseler bir gecede arttırırlar.

Eldeki malzeme bu inanan olur o yüzden, hatta neden yapmıyorlar anlamıyorum;
http://i.hizliresim.com/gqO3P5.jpg

dragon
03-04-2017, 10:28
aaa harbiden yaa.. İyi ki Almanyada değiliz.. O zaman arabaya daha zor binerdik.. Şükürler olsun..

Hem evetçilerin arabaları daha çok ses çıkarıyor böyle gümbür gümbür.. Güçlüler çünkü.. Vazgeçtim, evet diyorum artık ben!..

Hayır diyen herkes kaka insanlar artık gözümde!!!

Benim gibi laftan anlamaz birisini aydınlattığın için teşekkür ederim dragon doğru yolu buldum artık ben..
1.40 değil 5.60 mış hı?.. vay beeee...

1.40'ı niye 4'le çarpıyorumki? sorusunu sorabildiği gün ülke adına güzel şeyler olmaya başlayacak zaten ;)

GokhanRS
03-04-2017, 10:31
Bak işte sizin yapınız bu , sıkıştığınız zaman hemen aşşağılama pozisyonuna geçiyorsunuz , kendizi böyle dev aynasında
Gördükçede , hakir gördükleriniz sizi yönetecek :)

haklısın ülkeyi fetöhatiplere mecbur edip cahil nesil yetiştirdikçe sülalesine söveceğimiz tipler bu ülkeyi yönetecek. çok yakındır pişman olucaksınız ama çok geç olucak. suratına bakmıcan tipler gelip burası artık bizim ülkemiz siz suriyeye gidin dediğinde anlayacaksında iş işten geçicek. iş başvurusu yaptığında patron suriyeli çıkıp türk olan sana yabancı almıyoruz dediğinde anlayacaksın.

ya gitmiş orada ülker kabul etmiş diyorsun. arkadaş neyi kabul etmiş? adam açık açık demiş 3-5 akpli şakşakçı bize kumpas kurup reklamı yanlış yere çektilerin kibarcasını söylemiş halâ bide kabul etmiş diyorsun. çıkmışın burda çokoprens asanları savunup sonra bize küfür ediyorsunuz diyorsun.

çokoprens asanlar sırf akpli diye seninle aynı karakterde mi? o şerrefine tükürdüğümün gereksizleri chplide olsaydı analarına söverdik. sen neden üstüne alınıyorsun? yaran mı var? ülkerin reklamından sonra koşa koşa bilali korumaya mı gittin? hayır bunları yapmadıysan niye üstüne alınıyorsun. Ulan benim annem bile akpli, tüm akplilere küfür etcek olsak kendi annemede etmiş olurdum.

bizim küfür ettiklerimiz çokopresn asan mallar.

mkerim
03-04-2017, 10:43
biraz daha kafa karıştırayım
hezarfen havalimanı kimin derseniz. Berksan ailesinin yani ülker. aralarında ki tabirleri söylemiyorum bile. para verdiler mi alırken. yada alım satım yada koca arazinin devrine ait bir fotoğraf yok.
doygun gıda ve türevleri gene aynı aile. BERKSAN yani ÜLKER türevleri.
aynı şekilde ülkerin kapısında güvenlik olan birinin sabri berksan ülkeri satın alıyor. alınıp satılma ile ilgili bir anı yok. ne verdiler ne aldılar yok.
kısaca hangi iktidar gelse işlerini yürüttüler. ordu dahil bu sürece.

neden mi biliyorum bu kadar. zamanında Faruk berksan vardı. önce otomobil federasyonuna sardı sonra yetmedi motosiklete yanaştı. her seferinde yapacaklarını anlatmaktansa iktidara yakınlığı ile oy almaya çalıştı.
daha neler var neler.

Berkan
03-04-2017, 10:52
Bırakın ordaki fiyatı TL ile çarpmayı cıkarmayı ilkokul 4 işlemi koyayim rakamı görünce utanır belki bazıları

Almanya asgarisi saat başı 8.84 euro imiş kaynarklardan gördüğüm üzere, Günde 8 saat desek kazancları 1günde 70.72 euro yapar. bunuda 22 günle ile carparsak minimum 1555 euro yapar. güzel hatırınza aşagı yuvarlıyıp 1500 euro diyelim. Bizde ne 1400 TL

1 serisi 1.18 1,5 136hplik otomatik türkiye listesinde yazan en baz version burda : 144.600 TL

aynı motor ve sanzımanda almanyada listede yazan en baz : 27.500 euro

sonra yine ilkokul seviyesi 4 işleme geçiyoruz :)

Türk : 144.600 / 1400 = 103.2 ay
Alman: 27.500 / 1500 = 18.3 ay ' da sahip olabiliyor

omo bonzon onlordo doho poholo, bozo koskonoyolor

Korollacı
03-04-2017, 11:08
Bırakın ordaki fiyatı TL ile çarpmayı cıkarmayı ilkokul 4 işlemi koyayim rakamı görünce utanır belki bazıları

Almanya asgarisi saat başı 8.84 euro imiş kaynarklardan gördüğüm üzere, Günde 8 saat desek kazancları 1günde 70.72 euro yapar. bunuda 22 günle ile carparsak minimum 1555 euro yapar. güzel hatırınza aşagı yuvarlıyıp 1500 euro diyelim. Bizde ne 1400 TL

1 serisi 1.18 1,5 136hplik otomatik türkiye listesinde yazan en baz version burda : 144.600 TL

aynı motor ve sanzımanda almanyada listede yazan en baz : 27.500 euro

sonra yine ilkokul seviyesi 4 işleme geçiyoruz :)

Türk : 144.600 / 1400 = 103.2 ay
Alman: 27.500 / 1500 = 18.3 ay ' da sahip olabiliyor

omo bonzon onlordo doho poholo, bozo koskonoyolor

az sabredin bor madeni ciksin o zaman siz seyredin memleketin halini. millet bor bulamazken biz ekmek arasi bor yiyecez ama simdilik beklemek lazim hedef 2023

mert_can 41
03-04-2017, 11:12
Ben bir olaya karşıyım adam 50 sene türkiyeye gelmemiş gurbette yaşamış ordan burası için oy kullanıyor bu adam bu bana saçmalık geliyor orda türkiyede hayalini kuramıcağı arabaya biniyor ferrah içinde yaşıyor. Yazın 15 gün Türkiyeye gelip süperiz diyip oy kullanıyor. Buna en yakınım halam dail almanyada audi a7 mi alsak mercedes G serisimi diyor. Yazın 3 hafta geliyor 2 haftası tatil bölgesi çeşme bodrum 1 hafta memleket tamamdır. Bu bana çok saçma geliyor.

ghibli06
03-04-2017, 11:31
az sabredin bor madeni ciksin o zaman siz seyredin memleketin halini. millet bor bulamazken biz ekmek arasi bor yiyecez ama simdilik beklemek lazim hedef 2023

Borun çıkartılmadığını kim söyledi?

imprezaWRC
03-04-2017, 11:40

Su taşıma olayından öte birşey daha var; gazeteler kuponla gaz maskesi dağıtmışmış. Dün gece üşenmedim bakabildiğim kadar arşivlere baktım bir tane haber yok. Sabah dayanamadım aile büyüklerine sordum ki hepsi üniversite mezunu ve çeşitli zorlukları görmüş, yaşamış insanlardır. Gazeteler kuponla gaz maskesi dağıttımı diye sordum 60-70 yaş civarındaki 4 aile ferdi biz hiç öyle birşey hatırlamıyoruz dediler. Biri sadece Ankara'daki hava kirliliğinden bahsetti ama o ara yine kuponla gaz maskesi veren olmamış.
Zaten bu cümle, tek yerde karşıma çıktı o da haliyle ***** partinin reklamında çıktı.

mkerim
03-04-2017, 11:41
Ben bir olaya karşıyım adam 50 sene türkiyeye gelmemiş gurbette yaşamış ordan burası için oy kullanıyor bu adam bu bana saçmalık geliyor orda türkiyede hayalini kuramıcağı arabaya biniyor ferrah içinde yaşıyor. Yazın 15 gün Türkiyeye gelip süperiz diyip oy kullanıyor. Buna en yakınım halam dail almanyada audi a7 mi alsak mercedes G serisimi diyor. Yazın 3 hafta geliyor 2 haftası tatil bölgesi çeşme bodrum 1 hafta memleket tamamdır. Bu bana çok saçma geliyor.

yakında hepsini buraya gönderecekler zaten. başladılar şimdiden tek pasaport demeye.

imprezaWRC
03-04-2017, 11:45
Ben de duymuştum ve biliyordum bu bilgileri. Niyeyse evvelden beri hazzetmem bu pek sayın markadan.
Belki üniversite sebepli Eskişehir'e 5 yılımı vermem sebeplidir bilmiyorum, ya eti ya da ithal bir marka seçiyorum çok zorda kalmadıkça üzerinde Ülker yazan bir ürün tercih etmemeye çalışıyorum. Hep siyasi ayağı olan bir markadır benim için.

Soner Yalçın'ın Galat'ı Meşhur kitabını oku bak orada daha neler yazıyor neler. Şahsen bende eve Ülker markasına ait hiçbirşey sokmam.

Anıl E.
03-04-2017, 11:50
Bisiklete motorsuz taşıt vergisi gelecek,marketler artık ''poşet''leri ücretli verecek.

hala ülker çikolatalı gofret :).

fthdrn
03-04-2017, 11:54
Borun çıkartılmadığını kim söyledi?

:D

En en en en en basit anlatımı ile, Yani bilal'e anlatır gibi..

https://www.youtube.com/watch?v=kbp-CXGONQI

Dragger
03-04-2017, 11:59
https://galeri13.uludagsozluk.com/723/%C3%BClker-in-%C3%BCr%C3%BCnleriyle-verdi%C4%9Fi-subliminal-mesaj_1377845.jpg

imprezaWRC
03-04-2017, 12:11
Bisiklete motorsuz taşıt vergisi gelecek,marketler artık ''poşet''leri ücretli verecek.

hala ülker çikolatalı gofret :).

Bisiklete vergi gelmez; bisiklet kullanımı çok çok az. Naylon poşeti senelerdir metro para ile veriyor; bencede para ile verilsin hatta tamamen kaldırılsın. Eskiden kağıtlar ile taşınırdı, o naylon poşetin kalitesizleri öyle kötü kokuyor ki anlatamam; herif sıcacık ekmeği o kötü poşete koyuyor bende poşeti geri veriyorum ve bir güzelde kalaylıyorum.
Bir tanesini güzel terbiye ettim, beni görünce hem eldiven takıyor ekmeği eldivenle veriyor hem de poşet vermiyor. (sen hangi elinle parayı alıyorsun hangi elinde ekmeği veriyorsun demiştim, devreler halen yanık kokuyor. :D :D )

kesici
03-04-2017, 12:22
Hadi canım kafayı yedireceksiniz insana abi ya :D

Sinan58
03-04-2017, 12:43
1.40'ı niye 4'le çarpıyorumki? sorusunu sorabildiği gün ülke adına güzel şeyler olmaya başlayacak zaten ;)

Abi onu sorgulamak için beyin olması gerekiyor insanda.

DOHC
03-04-2017, 17:40
Su taşıma olayından öte birşey daha var; gazeteler kuponla gaz maskesi dağıtmışmış. Dün gece üşenmedim bakabildiğim kadar arşivlere baktım bir tane haber yok. Sabah dayanamadım aile büyüklerine sordum ki hepsi üniversite mezunu ve çeşitli zorlukları görmüş, yaşamış insanlardır. Gazeteler kuponla gaz maskesi dağıttımı diye sordum 60-70 yaş civarındaki 4 aile ferdi biz hiç öyle birşey hatırlamıyoruz dediler. Biri sadece Ankara'daki hava kirliliğinden bahsetti ama o ara yine kuponla gaz maskesi veren olmamış.
Zaten bu cümle, tek yerde karşıma çıktı o da haliyle ***** partinin reklamında çıktı.

Boşwer be kardeşim... Kaç ceza puanı ise yazacağım valla.
Masturbasyon kadar yaşı var topu topu, kendini tatmin etmeye çalışsın böyle yazarak, yaşamadığı şeyleri yaşamış gibi yazarak, su taşıma sorularına falan cevap vermeyerek.
Bunlarda kul hakkı kavramı da yok, yalan kavramı da yok, Allah (cc) korkusu da yok.....

Mr.K
03-04-2017, 17:59
Kandırıldın otur 0 (sıfır). :hehe:

Berkan
03-04-2017, 18:32

Haydaa abi olmadi bak simdi daha kabatasta türbanlı bacima saldiran 40 50kilik ustu ciplak deri kıyafetlilerde vardı 3.5 senedir ortaya cikamadilar nasi bi grupsa :D

DOHC
03-04-2017, 18:37
Haydaa abi olmadi bak simdi daha kabatasta türbanlı bacima saldiran 40 50kilik ustu ciplak deri kıyafetlilerde vardı 3.5 senedir ortaya cikamadilar nasi bi grupsa :D

24 Mar 2015 - İsmet Berkan 'Kabataş' suskunluğunu bozdu: Çok üzgünüm ve özür ... hayal kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm ve özür diliyorum” dedi.

Kimi hayal kırıklığına uğrattığı hala muamma.....

Seni görüyor ve arttırıyorum, camide içki içenlerin görüntüleri nerede?

Berkan
03-04-2017, 23:15
Hayrettin hocaları bir fetva verir, yalan söylemek günah değildir diye ondan sonra problem ortadan kalkar. Tıpkı yolsuzluk hırsızlık değildir dediği gibi.

+ DOHC

Meșajini gordum altindaki meșajida gorup komple arttiriyorum

http://i217.photobucket.com/albums/cc239/berkanokan/Mobile%20Uploads/Screenshot_20170404-001318.png

ghibli06
06-04-2017, 18:16
subliminal mesajları bile artık hemen teşhis ediyoruz, bravo!

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/441x436/58e5e10b67b0a9317cf448ff

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/770x0/58e5e25967b0a9317cf44931

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/770x0/58e5e35ac9de3d1fc0fd2c9f

2jz
06-04-2017, 18:55

Dünyanın tinerciside biziz işte :(

overblack
06-04-2017, 21:06

Bulvar gazetesi termosifon dağıtıyordu :D asılan yıkansın cenabet gezmesin diye :) :)

imprezaWRC
07-04-2017, 11:29

Günlük olarak bunu takip ediyorsa gayet normaldir :D
Guneş Uzayı Neden Aydınlatmaz? - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=DByyMq0KWHA)

https://www.youtube.com/watch?v=DByyMq0KWHA

Fakat, ne kadar eğri-doğru bilemem ama zat-ı muhterem kişi Arsenal futbol okulunun sahibiymişmuşmış... (aman banane ya :D )

Anıl E.
07-04-2017, 12:22
Ertem Şener'i yunanlılara iteleme zamanı geldi.

kado
13-04-2017, 18:04
Hayrettin hocaları bir fetva verir, yalan söylemek günah değildir diye ondan sonra problem ortadan kalkar. Tıpkı yolsuzluk hırsızlık değildir dediği gibi.

AKP’nin “fetvacısı”dan Muslumanları ayağa kaldıracak “Evet” yazısı (http://odatv.com/akpnin-fetvacisidan-muslumanlari-ayaga-kaldiracak-evet-yazisi-1304171200_m.html)

Demiştim gene bir fetva verir diye.

Black_Eagle
13-04-2017, 19:06
Daha ne kadar iğrençleşebilirler görün. Gerçekten bu kadar yazılandan çizilenden sonra evet verebiliyorsanız ben size hiçbir şey demiyorum. Bunu yazan adam ibb haller müdürü. Gördüğüm gibi kan beynime sıçradı. Ne demek bu ya. Sen nasıl başkasının karısını kızını kendine helal görürsün

http://i.hizliresim.com/5gnrpq.jpg

Yigit-Y
13-04-2017, 19:06

Aptal dedi uuuuuuu bismillah

Eyyyyyyyyyyyy riiiiçççççhııııııırrrrrrddddd haddini billllll yoksa bizzzzzzz dirişilişşşş erruğrul torunlarııııı haddiniziiii bildiririizzz

Derler mi :)

i-vtec07
13-04-2017, 19:51
Referanduma 4 gun kala anket şirketleri ne diyor? İşte son anket sonucları – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/referanduma-4-gun-kala-anket-sirketleri-ne-diyor-iste-son-anket-sonuclari-1787925/)

Anket ler hakkında ne düşünüyosunuz ?

Akam evet cıkarsa kapatır giderim demiş. o kadar garanti bakıyo duruma ?

Black_Eagle@ abi o yalaka köpeğin bizzat kendisini cariye yapmak gerek :( iyi sövdüm akşam akşam .

mrtngn
13-04-2017, 20:42
En ufak bi bağım olmamasına rağmen bugün akparti gençlik kollarından adıma mektup gelmiş şaka gibi :D :D

Yazık onca harcanan paraya kağıda..

DOHC
13-04-2017, 20:45
Atarlı arkadaşlardan ses yok epeydir......

Slipshod
13-04-2017, 21:13
En ufak bi bağım olmamasına rağmen bugün akparti gençlik kollarından adıma mektup gelmiş şaka gibi :D :D

Yazık onca harcanan paraya kağıda..

aynı şekilde bana da geldi. açıp okumadan imha :D

Yigit-Y
13-04-2017, 22:06
Ya zarf açınca içinden 1.000.000 tl lik çek mi var ki bu millet kör gibi oy veriyor

Anlamıyorum bu arkadaşları

ghibli06
14-04-2017, 10:18
TRT spikeri 'Ermeni' lafı icin ozur diledi - Futbol Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/trt-spikeri-ermeni-lafi-icin-ozur-diledi-40427072)

imam-cemaat ilişkisi... çok sığ ve banal olduk...