PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekirdağ trafiği ilginç olaylar

CVK
06-04-2017, 07:49
Dün akşam saat 9 civarları, yelken klübun orada ışıklardan kalktıktan sonra (totalın orası) şehri bilmeyenler için sahil yolu diyeyim. Önümde 40-50 ile giden bir suzuki jipe selektör yapıyorum çekilmiyor. Bİr daha yaptım yine çekilmedi ben de sağından geçtim zorla makas atmaya mecbur bırakıyorlar insanı. Daha sonra arkadaş feryat figan ortalığı kopartıyor selektör korna vs. Kenara çektim durdum. Geldi yanıma;

- Tekirdağlı değil misin sen

- Tekirdağlıyım

- İleriden sola dönücem diyor bilmiyor musun diyor

- Sinyal ver ne bileyim döneceğini dedim, insan gibi yol istiyoruz vermiyosun serserilik mi yapalım illa sağından mı geçeyim direk dedim

- Adam bana serserisin evet dedi.

- Tamam dayı dedim ilerlerdim uzatmadım.

İleriden sola dönücem dediği yol 1 kilometre uzaklıkta. 1 km boyunca arkadaş sola döneceği için arkasında tıntın gitmek zorundayız. Ki hız sınırı 70 eleman 40 la gidiyor.

Başka Tekirdağlı varsa soruyorum ben mi cinsim belalar beni buluyor yoksa harbiden trafikte sorun mu var. İstanbul'da daha rahat araç kullanıyorum resmen.

Bana serseri diyen arkadaşın bu arada sisler yanıyor ama tek far yanmıyor :)

CVK
06-04-2017, 07:52
Bu da iki ışık arası yol. Şaka gibi.

http://i.hizliresim.com/R0ry2o.jpg

STP
06-04-2017, 08:03
sen bu olaya saka gıbı dıyorsan ılgınc vs ıstanbulda macera fılmı olur :)

Day Walker
06-04-2017, 08:05
Yazın her hafta sonu ordayım :)

Walla öyle tın mın takmıyorum çarşıda işimi bitirip direk denize gitmek için gerekirse bunun gibilerin üstünden gerçerim :hehe:

Emniyetlere hala kamera koymadılar dimi :D

Berkan
06-04-2017, 08:08

Walla öyle tın mın takmıyorum çarşıda işimi bitirip direk denize gitmek için gerekirse bunun gibilerin üstünden gerçerim :hehe:

Melaba tekirdağ

sonra niye 8 lt yakıyorum :hehe:

painkller
06-04-2017, 08:10
Sağından geçip giderim istediği kadar gotunu yırtsın. Hatta üstüne çıkarım biraz. 1 dakka kuralım var, yol vermezsesağ sinyal sol sinyal. Buyutulecek bişey değil, böyle insanlar emin olun kendisinden başkasını düşünmez.

Day Walker
06-04-2017, 08:17
Melaba tekirdağ

sonra niye 8 lt yakıyorum :hehe:

Yazın takmıyoruz 8 lt leri :D

Rakı candır Deniz canan :hehe:

aslan
06-04-2017, 08:20
Sadece Tekirdağa özgü bir olay değil bu tüm türkiyede var böyle cinsler

CVK
06-04-2017, 08:20
Adam 1km sonra sola donecek Tekirdagin kurali bu sen bilmiyosun diyor ustune hakli goruyo kendini. Valla ben istanbulda daha tahat araba kullaniyorum Tekirdag trafigi icler acisi.

CVK
06-04-2017, 08:24

Emniyetlerde vs hiçbir yerde kamera yok Tekirdağ'da.

mert_can 41
06-04-2017, 08:48
Geçen giremiceği araya girmeye çalışan birine korna çaldım yavaşladı bende yavaşladım sıkıntımı var diyor. Normal karşılıyorum artık bunları artık müziği açıyorum tıntın gidiyorum.

Sercan K.
06-04-2017, 08:54
İstanbul bunun kat kat kötüsü. Oturduğum sokağı tek yön yaptılar. Tersten gelen adama dedim ki burası ters yön oldu sen tersten geliyorsun. Meğer arabada esrar içiyorlarmış al başına belayı. İndi arabadan "kendi sokağımızda ters yöne giremicez mi" dedi. Özür diledim yol verdim.

220T
06-04-2017, 08:56
Her Tekirdağlı bilir ki o yola düştüysen ileriden sola dönülür.(!) :)

CVK
06-04-2017, 09:00
Her Tekirdağlı bilir ki o yola düştüysen ileriden sola dönülür.(!) :)

:D problem şu ki, o yol malkara keşan çanakkale gelibolu oraya giden yol. Ayrıca çevreyoluna da dönebilirim ileriden ama arkadaş bu yolda soldaysam demekki ileriden sola döneceğim kafasında ve HAKLI! görüyor kendini :D

Ertekin
06-04-2017, 09:06
İstanbulun trafiği berbat herkes cambaz olmuş. Tekirdağ da araba kullananların en az %80 i trafiği kullanmayı bilmiyor. Ben biyere giderken trafikde mi gidiyorum pentatlon mu geçiyorum anlamıyorum. Sağ şerit bom boş herkes tırtıl gibi solda kuyruk yapar,
Sinyal zaten arabalardan tamamen iptal edilmiş
Egsozu takan koltuğu yatıran belgesellere konu olacak aptallıkda araç kullanır
parketmeyi yolun orta yerinde kontak kapatmak zannederler
aracın yarısını ana yola çıkartıp sizin yolvermenizi beklerler. ulan zaten yol vermeyip ne yapıym ortadan arabana mı gireyim? ama yook sen durana kadar da çıkmaz yola
gecenin 2 si olmuş cengiz kurtoğlu aşkımsın sen gecelerde bağırta bağırta yolda 10km hızla gider
takip mesafesi tampona son 10 cm kala kuralını es geçmezler
standart şehir içinde kırmızı yada mavi leon fr ı almışsa hertürlü o makası değişik ani hareketlerle atma hakkınıda bayiden arabayla birlikde almıştır.
ışıklarda kırmızıdan sarıya geçilmeden 2 saniye öncesini 6. hissiyle hisseder ve o kornaya bastıkdan 1 saniye sonra sarı yanar. bu onun tek eğlencesidir
düzde anlamsızca basar çünkü o 90hp arabaya egsoz takılmışdır bir kere ama kasisden durup çapraz geçer sanki arabası yerde sürünüyormuş gibi. halbuki düzde geçse problem olmayacak yükseklikde dir. sonra diğer kasis e kadar yani 30 metre boyunca gazla ve aniden yine fren yapar. nede olsa 2 kasis arası egsozu bağırttı ve etrafa muhteşem 1.4 motor yarış arabasını gösterdi, artık çapraz geçebilir.
Velhasıl kelam ben ellerimi acıtmaktan bıktım ama trakya saçmalamakdan bıkmadı.
sana tek tavsiyem kabullen ve sende onlar gibi davran yada benim gibi ettiklerinden beterini onlara et.

rain man
06-04-2017, 09:07
Her yerde bu tarz sorunlar görebiliyor insan ama kimi yerde oraya has apayrı sorunlar var. Mesela işe giderken yolumun üstü olan Kahtadan geçiyorum (günlük totalde git gel 140 km yapıyorum) hiç bir yerde absürd sorunla karşılaşmazken sanki Kahta'ya yaklaşmaya başladığım andan itibaren birisi vice city'de FIGHTFIGHTFIGHT ya da NOBODYLIKESME yazmış gibi hissediyorum benim yerime.

serkanaygün
06-04-2017, 09:12
Yazlık o tarafta, iş gereği de her hafta bir gün Çorlu'ya geliyorum. Tekirdağ ve çevresi sürücülerinde enteresan hareketler gözlenebiliyor :D 3 sene önce çok yadırgıyordum ama şimdi alıştım artık.

Kınalı - Çorlu yolunu bilenler vardır; cumartesi sabahları hakikaten sakin olan bir yol. 2 şerit ve 1 emniyet şeridinin olduğu yolda toplamda 3 arabayız ne önde ne arkada gelen giden araba var. Bir dayı koca yolda emniyet şeridinde duran arabaya çarptı, 3 arabadan 2 si kazaya karışmış oldu :D

HaKo
06-04-2017, 09:15
Allah başka dert vermesin.

erdemköksal
06-04-2017, 09:20
Tekirdağ veya Çorlu farketmiyor yemin ediyorum ülkenin hiçbir yerinde bukadar anlamsız ve bukadar rahat bir sürücü kitlesi olduğunu zannetmiyorum. aynı yolda bu sefer Malkara- Çanakkale yönünde gidiyorum minibüslerden sıyrılmışım tam oh diyorum tabi ertekinin dediği gibi sol şerit tırtıl misali bende sağdan akıyorum önümdeki araba ne bir sinyal ne bir işaret laaap!! diye durdu 10- 15 sn bekledikten sonra sinyal vermeden :D hafif ama çok hafif sağa direksiyonu kırdı ve arabadan indi kapıları kitledi ve gidiyorduki benden muazzam bir küfür çıktı döndü dediki neden küfür ediyosun bende sadece baktım çünkü o vatandaşa ne yapsam anlatamam yani algılayacak beynin olduğunu düşünmüyorum Tekirdağ geneli haftada 1000 km yol yapıyorum aracıma kamera takmayı ciddi şekilde düşünüyorum tam bir belgesel yapmak için :D

Grimlord
06-04-2017, 10:10
Her yerde bu tarz sorunlar görebiliyor insan ama kimi yerde oraya has apayrı sorunlar var. Mesela işe giderken yolumun üstü olan Kahtadan geçiyorum (günlük totalde git gel 140 km yapıyorum) hiç bir yerde absürd sorunla karşılaşmazken sanki Kahta'ya yaklaşmaya başladığım andan itibaren birisi vice city'de FIGHTFIGHTFIGHT ya da NOBODYLIKESME yazmış gibi hissediyorum benim yerime.

Ama sıkıntı şurada, onlar PUSSYMAGNET yazdıklarını sanıp trafiğe çıkıyorlar :D

EfeTopcu
06-04-2017, 10:23
Sadece tekirdağ değil genel olarak tüm Türkiye'de bu durum mevcut. Zeka seviyesi eşeğe binmekten ilerisine gidemeyecek insanların altında bi araba olunca ''tüm yollar benim istediğimi yaparım HAYIRDIR'' moduna giriyorlar. Kültür seviyesi yok, sonuç bu.

academian97
06-04-2017, 10:29
Same shit happens in Erzurum.
O yaşadığının ilacı 46/2-d maddesi, gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek; 206 TLcik. Yazdıracak birilerini tanımak gerek. Ben kendime karşı ha neyse de çakar siren açmış ambulansın önünden sığır gibi gidip de sağa çekilmeyenlere döşettiriyorum arada. ;)

Sabah sağ şeritte ilerlemeyen adamın şeridine sinyal verip önüne geçtim, 3 arabalık boşluk oluşmuştu, o kadar yani... İleride ışıklarda durunca adam üşenmeyip indi arabadan, geldi yanıma, camı tıkladı; "çok mu gözü açıksın?" gibilerden bişey dedi. Dedim amca geç kaldım acelem var,(cidden öyleydi) senin acelen varsa buyur geç. Güldü geçti gitti Allah'tan, üstüme gelse zoruna mı gitti dayı? diye bi muhabbet başlardı artık...

Bunlar ha neyse de, güney ilçelerimizden gelip Türkçesi bile olmayan amcalar asıl facia burada. %90'ı Connect kullanır, geri kalanı kangoo ve doblo. Onlardan uzak duruyorum çünkü tepkime hızları 5 ila 8 saniye arasında değişiyor.

mikelazi
06-04-2017, 11:07
ne eğlenceli ülkeyiz yaa.

twin
06-04-2017, 11:28
kırklareli 39 ve tekirdağ 59 plakalar uzak durulması gereken plakalar bence sözüm meclisten dışarı :)

rain man
06-04-2017, 11:43
Ama sıkıntı şurada, onlar PUSSYMAGNET yazdıklarını sanıp trafiğe çıkıyorlar :D

Ahahaha katılıyorum. Hissiyat o :)

johnie
06-04-2017, 11:46
Sol şeritten 70 ile gidip orta şeritte 100 + yapanlara selamlar olsun.

Day Walker
06-04-2017, 12:33
Emniyetlerde vs hiçbir yerde kamera yok Tekirdağ'da.

Yok bu sene gelmiş olabilir ondan yazdım yoksa yıllardır yok onu biliyorum :)

MK8800
06-04-2017, 12:53
Ayda 1 falan Çerkezköy'de ki yere babamın zorunluluğuyla gidiyorum . Şöförler değil de yayalar ve ruhani boyutlara ulaşmış kasislerden bıktım usandım hem art arda hemde öyle saçma yerlerde koymuşlar ki cinnet geçiriyorsunuz :D

hkkcn
06-04-2017, 17:07
kumbağ yol ayrımının orası değilmi ora :D bende nküde okuyorum çarşıya gitmek istemiyorum artık bitmek bilmeyen tadilat yol çalışmaları kazılar,kapalı olan yollar senelerdir bitmedi birtürlü.

Drive Fast
06-04-2017, 17:28
59,54,48,41 plakalardan uzak duruyorum özellikle 54 ler psikolojik rahatsız oluyor bizim istanbullular en azından aynaya bakıp girermiyim girmezmiyim diye düşünüyor bunlar direk allaha emanet çıkıyor giriyor şansa durabilirsen duruyosun

CVK
06-04-2017, 21:35
kumbağ yol ayrımının orası değilmi ora :D bende nküde okuyorum çarşıya gitmek istemiyorum artık bitmek bilmeyen tadilat yol çalışmaları kazılar,kapalı olan yollar senelerdir bitmedi birtürlü.

Aynen alinova barbaros kumbag yoluna ordan da gidiliyor. Yollar rezalet zaten yillardir boyle alistik artik.

BarışSever
06-04-2017, 21:42
59 plakalardan rahatsız olanlar olmuş belirtmek istedim.:)Trakya bölgesi olduğu için çoğu fabrika ve tanıtım arabasıdır.yoksa hergün trafikteyim ben mi alıştım yoksa banamı gelmiyor bilmiyorum,trafik gayet rahat :)

uqr
06-04-2017, 22:02
Dert etmeden sağından geçip devam etmek gerek.
Cam bile açmaya gerek duymayın laf anlatsanız kaçı anlayacak.

Çarşıyı tek şerit yaparak rahatlaması gereken trafik daha çok arttı.

Sahil de iş çıkışları o kadar kuyruk olmazdı, şimdi 5 te çıkarsan debriyaj ömründen gidiyor.

brs852
06-04-2017, 22:15
Arkadaşlar yeşil ışık yandığında hareket etmediği için arkadan kornaya basanın silahla öldürüldüğü bir ülkede yaşıyoruz takılmayın bence bu konulara bu ülkede artık en ucuz şey insan hayatı eyvallah deyip ilerleyin

aykutsafakyaman
06-04-2017, 22:26
Trabzonun en merkezi yerinde kornaya niye bastin diye beni dovmeye 5 kisi indi . Hala bazi seylerde mantik mi ariyosunuz ?

MK8800
06-04-2017, 23:35
Trabzonun en merkezi yerinde kornaya niye bastin diye beni dovmeye 5 kisi indi . Hala bazi seylerde mantik mi ariyosunuz ?

Erdal ağanın yiğeniyim diyip 2 şarjör boşaltamadın mı ?

aykutsafakyaman
07-04-2017, 07:32
Erdal ağanın yiğeniyim diyip 2 şarjör boşaltamadın mı ?

O sıra şartlı tahliyem vardı dayım

Ertekin
07-04-2017, 07:46
Daha 2 saat önce eski kasa bordo mazda 626 39 ab 880 plaka , basmış arabayı yere bide düdük gibi bi egsoz koymuş arabaların tamponuna 5 kala gidiyor. beni de emniyet şeridinden sağımdan geçti. keşke ölse diye düşündüm.

BARÇA
07-04-2017, 08:46
Dün akşam saat 9 civarları, yelken klübun orada ışıklardan kalktıktan sonra (totalın orası) şehri bilmeyenler için sahil yolu diyeyim. Önümde 40-50 ile giden bir suzuki jipe selektör yapıyorum çekilmiyor. Bİr daha yaptım yine çekilmedi ben de sağından geçtim zorla makas atmaya mecbur bırakıyorlar insanı. Daha sonra arkadaş feryat figan ortalığı kopartıyor selektör korna vs. Kenara çektim durdum. Geldi yanıma;

- Tekirdağlı değil misin sen

- Tekirdağlıyım

- İleriden sola dönücem diyor bilmiyor musun diyor

- Sinyal ver ne bileyim döneceğini dedim, insan gibi yol istiyoruz vermiyosun serserilik mi yapalım illa sağından mı geçeyim direk dedim

- Adam bana serserisin evet dedi.

- Tamam dayı dedim ilerlerdim uzatmadım.

İleriden sola dönücem dediği yol 1 kilometre uzaklıkta. 1 km boyunca arkadaş sola döneceği için arkasında tıntın gitmek zorundayız. Ki hız sınırı 70 eleman 40 la gidiyor.

Başka Tekirdağlı varsa soruyorum ben mi cinsim belalar beni buluyor yoksa harbiden trafikte sorun mu var. İstanbul'da daha rahat araç kullanıyorum resmen.

Bana serseri diyen arkadaşın bu arada sisler yanıyor ama tek far yanmıyor :)

Vallahi bende sık sık Tekirdağ a gelip gidiyorum. Zaten kapaklı ilçesinde yaşıyorum. Bu ve bunun gibiler var genellikle bizim buralarda :) İstanbul dediğin gibi daha rahat bu konuda çünkü artık herkes kurt olmuş trafikte. Gözünü açmazsan gözünü açtırırlar ama bizim buralar öyle değil malesef...

İbrahim33
07-04-2017, 08:55
Kafana takma her yerde var öyle hanzolar :) İtele sağından git , yorma kendini. Türkiyenin çoğu yerini gezdim işim dolayısıyla bugüne kadar. Geçen hafta iskenderuna gittim kazalı bir araç için. gitmez olaydım , oradaki arabaların neden pert patlak olduğunu anladım. böyle bir trafik görmedim ben. hindistan gibiydi amk :D

rain man
07-04-2017, 10:25
Kafana takma her yerde var öyle hanzolar :) İtele sağından git , yorma kendini. Türkiyenin çoğu yerini gezdim işim dolayısıyla bugüne kadar. Geçen hafta iskenderuna gittim kazalı bir araç için. gitmez olaydım , oradaki arabaların neden pert patlak olduğunu anladım. böyle bir trafik görmedim ben. hindistan gibiydi amk :D

Geçen sene aralıkta babamla istanbuldan Adana'ya geldik. Onu Adana'ya havaalanına bırakıp oradan Adıyaman'a dönecektim. Bir yerde bi trafiğe girdim 3 veya 4 şeritli yol ama 8 araba yanyana. Düzen diye bi şey yok yarınını umursamayan bir anda öne kırıp gidiyor. Belki yarım saat takıldım orada ama hindistan benzetmesi birebir uyuyordu bende.

Vintage
07-04-2017, 11:48
bence serserisin dedikten sonra uzatmadığınız için çok sabırlı ve anlayışlısınız küçük bi olay canınızı sıkmayın
istanbulda evet trafik çok ama trafiğe çıkan çoğu insanda artık bir trafik yada sürüş kültürü oluştu bazı diğer şehirlerde bunu göremiyoruz

CVK
07-04-2017, 15:26
bence serserisin dedikten sonra uzatmadığınız için çok sabırlı ve anlayışlısınız küçük bi olay canınızı sıkmayın
istanbulda evet trafik çok ama trafiğe çıkan çoğu insanda artık bir trafik yada sürüş kültürü oluştu bazı diğer şehirlerde bunu göremiyoruz

Aynen bunu diyorum abi trafik kültürü yok şehirde. O bakımdan istanbul vs büyük şehirlerde araç kullanmak daha rahat. Hanzolar elbette vardır ama onların daha beterleri trakyada var adam içe içe arabayla geziyor hobisi bu adamın.

Hakan Girginer
07-04-2017, 15:38
Gençlik yıllarım. Daha yerküre soğumamış, tarih öncesi yıllar. O derece.
Mekan ABD.

Önümde saatte epsilon Km hızla ilerleyen bir araç var. Hani yandan bir buzul geliyor olsa kaçamayacak, o kadar ağır amca.
Korna, selektör, lazer topu, beddua işe yaramadı.

Bu arada, arkamda polis var.
Yemişim polisi dedim, gaza basıp sağından geçtim.
Geçtim de, sağından geçtiğim yer yol değil. Yol tek şerit çünkü. Ben bayağı bayağı yoldan çıkıp araziden dolaşıp geçtim adamı.

Bir anda polisin arabası parladı, bütün ışıklar, sirenler coştu, çektim kenara.
Adam yanıma geldi, "yanlış arabayı durdurdun" dedim.

Meğer polis de illet olmuş adama, ama ben bariz bir şekilde arazi atraksiyonu yapınca beni durdurmak zorunda kalmış.
Neyse, halimi anladı. Biraz dertleştik, bana "bir daha yapma" dedi (demek zorunda) ikimiz de yolumuza gittik.